Курчата від яйця до курки

Авторadmin

Курчата від яйця до курки

Поява на світ курчат: як все відбувається насправді?

Всім нам відомо практично все про появу і розвиток людського зародка, але далеко не всі знають про те, як вилуплюються курчата після того, як курка знесла яйце. А адже це не тільки цікавий процес, але ще і досить складний. Фермерам потрібно бути справжніми фахівцями, щоб привести на світ гідне і здоров`я потомство курочки. Необхідно також вибрати потрібний спосіб висиджування яєць, але ж їх існує кілька видів. Тому про те, як народжується курча, ви дізнаєтеся нижче.

Особливості процесу вилуплення

Існує лише два способи появи і висиджування курчат на світло і це: інкубатор і природне висиджування. Хоча самі по собі ці методи значно відрізняються один від одного. Головне, що потрібно запам`ятати, це те, що в природному способі народження потомства, сам фермер не повинен брати ніякої участі.

Однак при штучному, успішність процесу буде залежати від нього і його умінь. Після того, як курка протягом 21 дня висиджує свої яйця, на світ з`являється потомство з невеликими перервами між собою. А відео і фільми на цю тему, покажуть вам, як це виглядає в реальності.

А ось, що стосується інкубатора, то тут все набагато важче, а все тому що при неправильному налаштуванні характеристик машини, курчата можуть взагалі не з`явитися на світло. Або ж ви вчасно не переверне яйця, але найпоширеніша проблема, це неправильна температура. Тому варто гарненько подумати, перш вдаватися до допомоги інкубатора, інакше ви ризикуєте втратити все потомство.

Як все починалося

Як і людський зародок курча починає розвиватися, як окремий живий організм саме з того моменту, коли яйце буде запліднене. Суть процесу в тому, що яйце, після того як вийде з яєчника, потрапляє в яйцепровід. Під час цього руху в самому жовтку формується диск зародка. Найчастіше на це йде близько 22 годин.

У цей період ви можете побачити, що ембріон виглядає, як два шари клітин. Під час шкарпетки, яйце потрапить з курки в зовнішній світ з температурою в 40 градусів за Цельсієм, але через перепад температури розвиток курчати значно сповільнюється. Саме для того, щоб відновити подальший розвиток, під курку і підкладають виводок, щоб були відтворені первинні умови.

Якщо говорити про теплу пору року, то курка має можливість висидіти близько 15 яєць, а взимку не більше 10. А якщо ж їх буде більше, то зародок може замерзнути і не вилупитися.

Всі необхідні вітаміни і мінерали курча бере саме з жовтка. Перші кровоносні судини у зародка можуть з`явитися вже в перші кілька днів. А до кінця тижня у нього навіть з`являються перші нижчі хребці. В цей же час при найближчому розгляді яйця на світлі можна помітити, що зародок підріс і тепер його розмір близько 1 см в довжину. Більшість фахівців відзначає, що в перші тижні, курча нагадує по розвитку ящірку.

Після восьмого дня, ембріон схожий на маленьку птицю. А після цього його зовнішній вигляд особливо не змінюється, він лише ставати більше і більше розвиненим. І вже на останній, 21 день розвитку, курча вилуплюється, а точніше сам прокльовує поверхню яйця і з`являється на світ. Існує безліч відео на цю тему.

Як курча з`являється під квочкою?

Після того, як яйце запліднити і з`явилося під куркою і починається основний процес їх висиджування. У багатьох птахів немає подібного інстинкту, але тих у кого є, піклуються і захищають своє потомство. В гнізді створюється свій клімат і свої температури. Найчастіше на грудях вона найвища, а ближче до хвоста знижується. Ті особливі плями, які іноді можна побачити на грудях курки якраз і створені для того, щоб вона обігрівала яйця.

А для того, щоб не перегрівати або не переохолоджуватися потомство, курка самостійно перевертає яйця з боку в бік по кілька разів на день. Досвідчені фермери радять не турбувати і не хвилювати курку-квочку в перші дні висиджування, тому що вона може розхвилюватись і покинути гніздо, і тоді майбутній курча загине. Бувають навіть такі ситуації, коли курка по кілька днів не їла і не пила, щоб її потомство було в затишку і теплі.

А ось в ті хвилини, коли птах буде відходити, щоб поїсти, господареві слід прибрати в гнізді, але не в якому разі не варто міняти пошкоджені яйця на нові, тому що вони все одно будуть недорозвиненими. А якщо процес відбувається взимку або в холоди, то краще, якщо ви утеплите гніздо теплими тканинами і сіном. В іншому ж, ні курчата, ні курка не вимагають ніякого вашої участі, як при штучному висиджуванні.

Особливості появи курчати в інкубаторі

Цей процес набагато складніше, ніж природний, тому важливо ознайомитися з усіма особливостями заздалегідь, щоб в подальшому не допускати трагічних помилок. Перед тим, як ви завантажили яйця курчат в інкубатор, необхідно, щоб він пропрацював без них протягом трьох-п`яти днів. Якраз в цей час ви і зможете налаштувати потрібну температуру.

А безпосередньо перед тим, коли ви покладете майбутнє потомство в машину, потрібно щоб ви їх занесли в тепле приміщення. Це необхідно, щоб позбутися від перепаду температури і щоб уникнути деформації шкаралупи. Яйця поміщаються тупим кінцем до верху, а температура налаштовується в районі 38 градусів, вологість близько 65%.

З плином часу ці показники потрібно знижувати. Запам`ятайте, що вам доведеться перевертати яйця через кожні дві години, але є інкубатори, які роблять це самі. Хоча краще, якщо ви самостійно будете перевіряти це, тому що в будь-якій машині може бути збій механізму і курчата не зможуть вилупитися.

Важливо постійно стежити за надходженням повітря і температурою. І якщо в перші дні повітря має бути мінімальна кількість, то ближче до вилуплення, обмін повітря в інкубаторі повинен бути максимальним.

А все для того, щоб курча звикав дихати самостійно. Також необхідно запам`ятати, що температура не повинна бути як високою, так і занадто низькою. Після 10 дня вона не повинна перевищувати ніж 38 градусів за Цельсієм, інакше потрібно буде застосувати охолодження до 32 градусів.

У дні перед появою пташенят показники вологості повітря повинні бути близько 65%, а температури близько 37 градусів. Саме тоді вилупелніе пройде успішно і на світло з`явитися здорове і розвинене потомство.

Розвиток яєць в інкубаторі – особливий процес, який може провести без помилок, лише той, хто має певний досвід. Хоча ніхто не застрахований від невдач, і кілька ваших яєць можуть все-таки не розвинутися до кінця або ж курча помре до моменту появи на світ, але допускати такі похибки нормально і в наступний раз все пройде краще.

Етапи виведення курчат в інкубаторі в домашніх умовах: від відбору матеріалу до вилуплення

В ході селекції сільськогосподарської птиці з’явилося багато гібридів різної спрямованості.

Так з’явилися м’ясні, яєчні і м’ясо-яєчні породи. На жаль, у деяких підвидів у процесі виведення зник інстинкт насиджування.

Тому, щоб отримати молодняк, закладають яйця в інкубатор. Процес не представляє нічого складного, проте включає в себе багато тонкощів, які треба знати початківцям птахівникам.

Інкубація курячих яєць практично всіх порід виконується однаково.

Відбір яєць для інкубації

Якість яєць, які закладатимуться в інкубатор, безпосередньо впливає на відсоток виводу курчат.

Не можна накладати яйце на яйце! Так як температура буде надходити до них нерівномірно

У виборі варто керуватися наступними принципами:

  • Бажано брати яйця виключно здорових молодих курей. Продуктивність – генетично обумовлена характеристика, тому варто брати яєчка від найпродуктивніших особин.
  • Занадто легкі яйця в якості матеріалу для інкубування не використовуються. Мінімальний показник маси – 52 р. Якщо нижче – яйця відкладаються. Оптимальна маса – 57-63 р.
  • Варто враховувати, що в інкубатор необхідно закладати ембріони приблизно однієї маси, інакше вони будуть вилуплюватися в різний час.
  • Небажано брати запліднені яйцеклітини занадто старих несучок. Кращий вік для закладки в інкубатор – півтора-два роки.
  • Перед закладанням яєць не рекомендується використовувати добавки, які збільшують продуктивні характеристики птиці. Кращий вибір харчування – натуральні корми.
  • Запліднені яйцеклітини повинні володіти правильною формою. Гострий і затуплений край яскраво виражені, з плавним переходом. Небажано, щоб на яйцях були нарости.

Небажано закладати яйця масою понад 66 г, з-за тонкої шкаралупи. Також статистично відсотки виходу курчат набагато нижче серед великих яєць. Займане місце, не залишає місце для потоків повітря.

Перегляд матеріалу на овоскопі

Перегляд яєць на овоскопі

Інкубація курячих яєць в домашніх умовах вимагає додаткової перевірки на овоскопі для вибракування неякісних ембріонів.

На що рекомендується звертати увагу:

  • Наявність тріщин, дефектів шкаралупи. Такі яйця не допускаються до виведення.
  • Розмір і положення повітряної камери. Повинна розташовуватися близько товстого краю, товщина не менше 2 мм.
  • Жовток знаходиться в центрі яйця. Можливі невеликі зміщення. Зайва рухливість жовтка призводить до відмови від закладки в інкубатор. Перевіряється за рахунок різкого перевороту яйця.
  • Затемнені ділянки або кров’яні плями. Наявність таких ділянок призводить до відбракування яйця. Фактура повинна бути однотипною, вкраплення відсутні.

Зберігання та дезінфекція яєць

Є кілька думок з приводу того, скільки часу можна зберігати яйця перед закладкою в інкубатор.

Посадка троянд восени — рекомендації по вирощуванню і догляду

Яйця, які зберігалися більше 3 тижнів, відрізняються зниженим відсотком виводимості. Оптимальний термін зберігання яєць до інкубації – не більше 6 днів. Далі ембріон починає гинути.

При зберіганні менше 72 годин стане кращою температурою близько +18 градусів Цельсія. Більш тривале зберігання вимагає знизити температуру.

Бажано забезпечити постійну температуру +10 градусів. Відносна вологість у сховищі повинна бути постійною і становити не більше 80%.

Якщо виникла необхідність тривалого зберігання матеріалу – потрібно перевертати яєчка кожен день.

Перед закладкою обов’язково провести процедуру дезінфекції

Відносна вологість повітря впливає на масу наступним чином:

  • При відносній вологості повітря дорівнює 80% матеріал збавить в масі 0,7% за 10 діб зберігання.
  • При відносній вологості 60% втрата маси складе 2,5%.

Необхідно забезпечити доступ кисню до що зберігається матеріалу. Забороняється утримувати запліднені яйця в запиленому приміщенні. Можливість вбирати мікроелементи з навколишнього середовища призведе до дефектів розвитку.

Статистична залежність відсотка виводимості від часу зберігання:

Тривалість зберігання (добу)Виводимість, %
591
1082
1570
2023
2515

Перед закладкою обов’язково провести процедуру дезінфекції. Кращий варіант – використання марганцевокислого калію. Альтернативою може бути 1,5%-й розчин перекису водню.

Необхідно протерти шкаралупу від бруду й калу ватою, змоченою у розчині.

Інший спосіб – замочити матеріал в розчині. Небажано опускати в рідину більш ніж на 5 хвилин. Таким чином бруд розм’якшиться.

Далі потрібно акуратно змити бруд зі шкаралупи, покласти матеріал на тканину, поки він не висохне. Занадто холодний розчин зашкодить ембріонам. Рекомендований температурний режим – +29…+30 градусів.

Вибір інкубатора

Існує кілька варіантів виконання інкубаторів. Крім того, їх можна зробити самостійно.

Пристрій для виведення курчат повинна володіти наступними характеристиками:

  • Наявність шпарин для проходження потоків повітря, або вбудованої системи вентиляторів, що працюють на вдув і на видув, які забезпечують постійний рух кисню всередині.
  • Можливість тривалий термін підтримувати оптимальні для ембріонів в конкретний період інкубування температуру і вологість.
  • Автоматизована робота – тобто здійснення виведення курчат має здійснюватися автономно, за заданою фермером програмі без його безпосередньої участі.
  • Захист від умов зовнішнього середовища. Зміни температури або вологості повітря не повинні впливати на події всередині відсіку.

Важливою функцією є можливість перевороту матеріалу всередині інкубатора. Яйця в процесі виведення повинні перевертатися, інакше ембріони чекає загибель.

Обов’язкова умова – наявність датчиків температури і вологості на корпусі пристрою.

Ручні інкубатори

Ручні пристрої – найпростіші та найдоступніші серед інкубаторів. Переворот яєць здійснюється вручну після відкриття інкубатора. Такою системою часто мають саморобні апарати.

Механічні інкубатори

Механічний або напівавтоматичний інкубатор – більш складний варіант агрегату.

Про автора

admin administrator