Курка яка кричить

Авторadmin

Курка яка кричить

Курка

Курка — це свійський птах, м’ясо та субпродукти якого мають кулінарну цінність. Вона є найчисельнішим свійським птахом планети. Люди почали одомашнювати курей 6000 — 8000 років до н. е. в Азії, де ще й зараз можна зустріти диких представників цього пташиного роду.

Чим корисна курка

У кулінарному та дієтичному сенсі курка є корисним поживним продуктом. Її м’ясо містить приблизно втричі більше поліненасичених жирів на одиницю маси, ніж більшість інших видів м’яса. В курятині є важливі для організму людини вітаміни та мікроелементи, багато білка та глутаміну. Куряче м’ясо вважається дієтичним та зміцнюючим організм, воно корисне для серця, судин та центральної нервової системи. Також цінність для здорового харчування мають курячі субпродукти.

Яка енергетична цінність м’яса курки

У 100 г сирого м’яса курки у середньому міститься:

  • білки — 24,7 г;
  • жири — 12,6 г;
  • вуглеводи — 0 г;
  • калорії — 219 ккал.

У 100 г сирого білого м’яса курки у середньому міститься:

  • білки — 29,7 г;
  • жири — 6,7 г;
  • вуглеводи — 0,06 г;
  • калорії — 188 ккал.

Як розділяється курка

Тушка курки важить 1,5-5 кг. Вона продається цілою або розділеною. Курку ділять на 8 порційних шматків та спинку для бульйону. Стегна, грудки, гомілки продаються без кісток чи шкіри або з ними. Малий грудний м’яз може продаватися окремо від філе грудки. Куряча печінка, шлунки та сердечка зазвичай продаються окремо. Також окремо продаються голови, лапи, шиї, гребені, хвости.

Що готують з курки

Курку готують цілою або розділеною на частини чи подрібненою на фарш. Її варять, смажать, запікають, фарширують, тушкують, коптять. З м’яса курки готують супи, салати, паштети, котлети, ковбаси, відбивні, пироги тощо. Із кісточок, хребта, ший варять бульйони. Субпродукти використовують для паштетів, супів, начинок, також їх можна варити, смажити та тушкувати як самостійні страви. Шкура курки — гарна оболонка для фарширування, а лапи желатинізують бульон. Курячи гузки можна запекти до хрусту, а варені гребені пікантно замаринувати. Із курячого жиру витоплюються хрусткі шкварки та запашний смалець. Курятина гарно смакує з овочами, грибами, фруктами, крупами, борошняними виробами, поєднується в одній страві з іншим м’ясом та морепродуктами.

Які особливості приготування курки

Мінімальна безпечна температура приготування курки для запобігання хворобам через бактерії та паразити становить 74 °C.

Як правильно запекти курку в духовці – поради і рецепти

У цій статті ми розповімо, як готувати соковиту, ароматну, ніжну та з хрусткою скоринкою курку. А щоб вона вийшла ідеальною, пропонуємо прислуховуватися таких порад:

– Щоб курка вийшла ароматною і соковитою, замочіть її в розсолі. Візьміть 50 г солі і розведіть в 2 л води. Помістіть сюди курку і відправте в холодильник на ніч. Потім злийте розсіл, промийте курку звичайною водою і обсушіть паперовим рушником.

– Додати більше аромату і смаку допоможе свіжа зелень. Заправте її під шкіру разом з подрібненим часником і невеликим шматочком масла. Також курку можна нафарширувати шматочками апельсина, яблук або лимона, що додасть страві яскравого аромату.

– Багато кухарів використовують в своїй рецептурі суміш мелених і сухих спецій, натрію її під шкірку, щоб при готуванні вони не згоріли. Так ваша страва буде ще смачнішою і ароматною.

– Також, не менш важливий, час і температура запікання. Є два хороших способи: перший – розігріти духовку до 175 градусів і запікати цілу тушку з розрахунку на кожні 450 г курки по 20 хвилин. Плюс додаткові 15 хвилин. Другий – для любителів більш рум’яної і хрусткої курки. Готуйте страву в розігрітій до 230 градусів духовці. При цьому, запікаємо тушку протягом 10-15 хвилин. Потім знижуємо температуру до 175 градусів і тримаємо курку в духовці ще трішки (з розрахунку по 20 хвилин на кожні 450 г).

– Не поспішайте подавати курку відразу. Дайте їй трохи відпочити після духовки, накривши фольгою. Тоді страва буде соковитішою.

Запечена курка в медово-соєвому соусі – рецепт

Для приготування візьміть інгредієнти:

  • 1 курка (курча-бройлер вагою 1,8-2 кг)
  • 100 г меду
  • 4 зубчики часнику
  • 120 мл соєвого соусу
  • 30 г вершкового масла
  • по 1/2 ч. л. меленого імбиру, карі і сушеного базиліка
  • сіль і перець – за смаком
  • рослинна олія

Ретельно промийте курку і видаліть зайву шкірку навколо шиї і стегон. Натріть її перцем і сіллю з усіх боків.

Готуємо маринад: змішайте мед, соєвий соус, масло кімнатної температури, спеції, подрібнений часник. Ретельно змастіть курку і залиште її на годину. Деко змастіть рослинною олією і перекладіть птицю грудкою вгору. Накрийте фольгою і відправте в розігріту до 230 градусів духовку на 35 хвилин. Потім приберіть фольгу і готуйте курку ще 40 хвилин. Щоб перевірити готовність страви – проткніть курку вилкою в найтовщому місці, витікаючий сік повинен бути прозорим.

Запечена курка з яблуками – рецепт

Для приготування вам знадобиться:

  • 100 г кетчупу
  • 1 ст. л. приправ для курки
  • 3 зелених яблука
  • сіль – за смаком
  • рослинна олія

Добре вимийте курку і обсушіть паперовим рушником. Приберіть все зайве (пір’я, що залишилось, шкірку). Яблука розріжте на кілька дольок і щільно наповніть курку. Потім перев’яжіть ніжки міцною ниткою.

Приготуйте соус: змішайте сметану, кетчуп і додайте спеції та сіль. Змастіть птицю і залиште її на пів години. Потім перекладіть в казан або в посуд з товстими стінками.
Відправте в розігріту до 200 градусів духовку на 65-70 хвилин. Готово! Яблука можна подати, як гарнір. Смачного!

Про автора

admin administrator