Курник без вентиляції

Авторadmin

Курник без вентиляції

Курник на 30 курей своїми руками. Теплий курник для несучок

Курник взимку повинен надійно захищати птицю від холоду і вітру. Але і це не все, що потрібно врахувати при зведенні будинку для несучок. Крім іншого, необхідно забезпечити гарне освітлення, адже саме взимку його особливо не вистачає. Зведену споруду слід добре утеплити з допомогою якісних теплоізоляторів, що стосується навіть такого курника, в якому передбачається встановити опалювальні прилади.

Особливості планування курника

Курник для бройлерів обов’язково повинен вийти сухим. Це обумовлено тим, що підвищена вологість у поєднанні з низькими температурами стане погано позначатися на здоров’я птиці. Не варто думати, що підвищена вологість може поєднуватися з теплим приміщенням. У такому разі птах може захворіти хворобами верхніх дихальних шляхів.

Якщо передбачається розташувати в курнику велика кількість птиці, то не варто робити приміщення надто просторим, це обумовлено тим, що велику територію буде досить складно опалити. Найбільш відповідним за розміром буде те приміщення, що побудовано з розрахунку 1 м 2 для трьох курей м’ясних порід, а що стосується несучок, то для чотирьох з них знадобиться 1 м 2 . Таким чином, щоб побудувати курник на 30 курей, необхідно 7,5 м 2 .

Не варто забувати, що вікон повинно бути якомога більше, це дозволить заощадити електрику, яка йде на освітлення. Вікна необхідно добре утеплити. Рекомендується звернути їх на південну сторону. Це сприятиме зміцненню здоров’я курей, адже сонячні промені виступають в якості джерела вітаміну D.

Особливості здійснення будівництва

Спочатку потрібно вибрати матеріал для проведення процесу будівництва. Зробити це можна з розрахунку бюджету, виділеного на проведення будівельних робіт. Але досвідчені фахівці говорять про те, що необхідно вибирати той, що володіє найбільш високими якостями теплозбереження. Якщо ви вирішили застосувати деревину, то рекомендується купувати виключно щільний, а також широкий брус, це стане гарантією того, що стіни не будуть промерзати. Але курник на 30 курей своїми руками можна звести і з інших матеріалів, наприклад, з глинобитних блоків, а також цегли чи саману. Однак тут важливо врахувати регіон, в якому передбачається встановити споруду – чим північніше район, тим більш масивними і утепленими повинні бути стіни.

Особливу увагу необхідно приділити покрівлі, якщо вона буде тонкою, то весь тепле повітря стане йти через перекриття. Це спричинить значне збільшення витрат на опалювальні ресурси. Для зимового курника слід облаштувати покрівельний пиріг, склавши його з толю або руберойду, скласти які необхідно в два шари, в якості альтернативного рішення можна використовувати тріску, що укладається в чотири шари.

Фундамент

Перш ніж будувати курник на 30 курей своїми руками, необхідно закласти основу побудови. Фундамент рекомендується робити стовпчастим. Це дозволить прискорити проведення робіт, адже опорна підстава не передбачає очікування після проведення закладки. Крім того, така конструкція зводиться простіше, ніж інші різновиди фундаменту. Під підлогою виявиться простір, яке буде виконувати роль вентиляційного зазору. Але ви можете застосувати як підстава та іншу різновид фундаменту, яку вам буде найзручніше зводити. Зважаючи на те, що курник буде знаходитися на деякій відстані від поверхні землі, деревина в основі стін буде захищена від контакту з грунтом, а гризуни не отримають можливість облаштовувати під підлогою свої нори.

Технологія будівництва фундаменту

Для того щоб побудувати курник на 30 курей своїми руками, необхідно спочатку вибрати місце, куди передбачається встановити споруду. Далі розчищається територія та розмічається. Використати для цього можна тонкий трос і сталеві прути. Останні необхідно забити по периметру і обтягнути тросом над поверхнею землі. Далі можна приступати до земляних робіт, які передбачають необхідність усунути верхній шар грунту. Тепер по кутах можна зробити поглиблення, куди передбачається монтувати фундаментні опори. Заглибитися необхідно на 70 см, надавши ямах ширину 50 см, тоді як крок між опорами повинен бути дорівнює 1 метру.

Для того щоб побудувати курник на 30 курей, на дно ям необхідно засипати пісок і гравій, товщина отриманого шару після його ретельної трамбування повинна бути дорівнює 10 см Після можна укласти перші пару цегли або каменів. На наступному етапі готується розчин, а після заливається. Потім поперек вже встановлених необхідно монтувати ще дві цеглини, а фундаментну опору потрібно підняти до рівня троса. Утворене між цеглинами і грунтом простір слід заповнити гравієм. Крім цього, його рекомендується насипати на площу під майбутнім будівництвом.

Спорудження стін

Для того щоб побудувати якісний курник на 30 курей своїми руками, необхідно подбати про зведенні міцних стін. Для цього на підставу потрібно укласти брус. Однак попередньо на поверхню фундаменту укладається руберойд в два шари. Після того як буде покладений перший рівень дощок, необхідно монтувати статеві лаги, переріз яких дорівнює 100х150 мм, Вони повинні бути віддалені один від одного на 50 див. Потім можна приступати до укладання подальших рівнів. Бруси заздалегідь слід підготувати, для цього на них формується замкове з’єднання за типом шип-паз.

Споруда курника з бруса обов’язково повинна супроводжуватися укладанням теплоізоляційного матеріалу між колодами. Як утеплювач можна використовувати льноджутовое волокно. В процесі будівництва стін необхідно прагнути досягти рівня в 1,7-1,8 м. Тільки після цього можна приступати до фіксації балок.

Облаштування даху

Після того як стельові балки будуть укріплені, необхідно зробити і встановити крокви, а після застелити дах. Її можна зробити двосхилим, це дозволить отримати вільний простір над стелею, де можна зберігати підстилку і корми. Це, до речі, створить додатковий теплоізоляційний шар. Стеля можна монтувати, застосувавши будь-яку дошку або фанеру, використовувати яку необхідно в тандемі з утеплювачем.

Створення системи вентиляції

Вибудовуючи зимовий курник своїми руками, не варто забувати про наявність системи вентиляції. Це дозволить забезпечити здорову і комфортну для птиці мікрофлору. Для цього потрібно встановити кілька вентиляційних труб. Один кінець повинен опинитися в 30-50 см від поверхні стелі, тоді як другий – на рівні стелі. Для того щоб була можливість регулювати інтенсивність вентиляції, кінці труб потрібно забезпечити заслінками.

Облаштування підлоги

Зводячи зимовий курник своїми руками, потрібно подбати про правильну системі підлоги. Тільки так можна уникнути протягів. Для того щоб отримати якісний підлогу, краще робити його подвійним. В його основі може бути 25 мм дошка, пароізоляція, а також бруски, переріз яких дорівнює 100х100 мм. На завершення можна укласти на підлогу гладкий матеріал, в якості якого може виступити дошка або фанера. Не варто забувати про шарі підстилки, який повинен бути досить значним.

Додаткове утеплення

Споруда курника може супроводжуватися утепленням стін методом конопачения. Для цього в пази, які утворені брусом або дошкою, потрібно прокласти клоччя або скловату. Зробити це можна і після завершення будівельних робіт за допомогою спеціального інструменту і молотка. Після дошки з внутрішньої сторони будівлі можна обшити фанерою, в якості альтернативного рішення допустимо застосувати картон. Це не тільки покращить поверхню, але і зробить її непродуваемой. Поверх фанери основу можна покрити штукатуркою, а після побілити, це продезинфікує приміщення. Якщо хочете захистити поверхню стін від курей, які можуть склювати фінішний шар штукатурки, то стіни можуть бути оббиті пластиком. Крім того, таке приміщення буде набагато простіше мити із застосуванням вологого методу.

Курник для бройлерів в області стелі можна теплоізолювати, застосувавши торф або солому. Відрізок труби для вентиляції на проміжку від стелі до даху можна обшити соломою, а після обмазати глиною. Труба, розташована над поверхнею покрівлі, повинна мати подвійні стінки, між якими укладається пісок, замінити його можна торфом, він стане виконувати ті ж функції.

Підлога в курнику не слід залишати без підстилки, за цим треба стежити, шар підкладки повинен мати товщину в межах 15 см. Для цього можна застосувати опил або торф, а деякі господарі використовують нарізану солому. Самим теплозберігаючим виявиться “тепла підлога”.

Штучний обігрів

Для північних районів натуральних утеплювачів виявляється недостатньо, в ролі додаткового обігріву можна використовувати інфрачервоні випромінювачі. Якщо споруда дуже добре утеплена в області стін, стелі, підлоги та вікон, то одного обігрівального приладу буде цілком достатньо. Краще використовувати той обігрівач, який має в системі терморегулятор. Це дозволить легко стежити за температурним режимом, в цьому випадку не доведеться спостерігати за показанням на термометрі і думати про достатність обігріву.

Особливості освітлення

Курники, великі чи маленькі, вимагають освітлення. Птах прокидається в 5-6 ранку, саме в цей час в приміщенні повинно бути світло. Так як за вікном ще довго не зійде сонце, необхідно встановити додаткове освітлення. Коли настануть сутінки, світло знову можна буде включити приблизно на 4 години. Але перед ночівлею неприпустимо відразу вимикати світло. Спочатку необхідно його трохи пригасити, це стане сигналом для курей, що потрібно заспокоїтися і готуватися до сну.

Для забезпечення освітлення припустимо застосовувати традиційні лампи розжарювання, які випромінюють світло жовтий. Варто пам’ятати, що освітлення різного кольору по-різному діє на птицю. Так, синій заспокоює, червоний здатний збільшити репродуктивність, тоді як зелений сприяє зростанню.

Добре, якщо є можливість підключити освітлення до таймеру. Це дозволить забезпечити однакову тривалість світлового дня. Згодом такий вплив сприятливо позначиться на здоров’я птиці та її продуктивності.

Після того як розміри курника були обрані, а місце для його розташування визначено, можна приступати до будівельних робіт. Після зведення необхідно протестувати споруду на придатність до життя курей в ній. Для цього покладіть курник термометрами, якщо будівництво ведеться взимку. Сама споруда теж може показати, де стіни недостатньо утеплені. На їх поверхні в цьому випадку зовні з’являться нарости з інею. Це стане вказувати на те, що в цих місцях проступає тепле повітря, і стіну потрібно додатково утеплювати.

Як побудувати курник своїми руками?

Розведення такої птиці як кури – популярний і що важливо, доступний вид підсобного господарства. Причому, кури – це не тільки свіжі та екологічно чисті продукти для себе, а й непоганий бізнес, починати який варто з курника.

Побудувати курник своїми руками нескладно, але знадобиться трохи теорії і практики у веденні базових будівельних робіт. В огляді ми зорієнтуємо вас в поширених типах курників, опишемо процес будування споруди і дамо багато слушних порад.

Типи курників для курей

Така домашня птиця як курка, вельми невибаглива як в розведенні, так і в догляді. Також згідно зі спостереженнями досвідчених птахівників, продуктивність курей істотно зростає, якщо вони містяться в умовах, в яких відчувають себе в повній безпеці. Залежно від поставленого завдання розрізняють кілька типів курників.

Переносні

Мобільні курники затребувані в літню пору року. Перевага таких переносних будівель в тому, що їх легко можна пересувати з місця на місце, у міру поїдання курми зелені, на якій встановлені курники. Такі конструкції, як правило, розраховані на 10-20 голів і складаються з будиночка і вигулу, обтягнутого сіткою.

Стаціонарні

Перед тим як побудувати курник капітального типу, варто визначитися з типом будівельного матеріалу. Це може бути дерево, шлакоблоки, черепашник, газобетон і навіть глина. Такі споруди підходять для цілорічного вирощування і утримання поголів’я. Якщо створити в приміщенні сприятливі умови, кури без проблем будуть переживати як зимовий холод, так і літню спеку.

Багатоярусні

В умовах стандартних 6 соток складно виділити місце на повноцінну конструкцію, тому вихід для обмеженого простору – курник в кілька ярусів. На кожному з рівнів розміщуються курчата або кури одного віку. Друга вигода багатоярусного курника крім економії місця – полегшене обслуговування великого числа птиці.

Будуємо курник своїми руками: інструкція та поради

Для побудови добротного курника вам знадобляться певний перелік матеріалів, інструменти і як мінімум скромний досвід у веденні будівельних робіт. Починати варто з проекту і фундаменту, потім поступово зводити несучі конструкції і дах, а завершувати будівництво облаштуванням вентиляції, освітлення і при необхідності опалення.

Проект курятника

Перед тим, як проектувати курник, виберіть відповідне місце для встановлення конструкції. Варто віддати перевагу височині – в зворотному випадку територія не буде встигати просихати від опадів, туманів і ранкової роси.

Розраховуючи у проекті курника площу споруди, обов’язково виділіть місце для вигулу птиці, адже регулярні прогулянки несучок підвищують їх несучість. Розраховуйте площу за такою формулою: на 4 квадратних метри – 5 курей (для комфортного існування). Для вигулу на 5 курей варто виділяти до 7 «квадратів».

На етапі проектування курника, враховуйте, що вигул курей краще розташувати з південної сторони. Також над вигулом бажаний дах, яка захистить не тільки від опадів, але і від прямих сонячних променів.

Для рівних ділянок рекомендовано створення штучної насипу (можна використовувати суміш піску і щебеню). А щоб додатково захистити курник від мишей і щурів, досвідчені умільці радять змішати бите скло з глиною і розташувати поверху штучного піднесення.

Також на етапі проектування можна передбачити і природне освітлення пташника – для цього достатньо зробити в двері вставку зі скла.

Коли детальний план-проект курника готовий, можете приступати до розрахунку необхідних матеріалів і підбору інструменту.

Фундамент

Що стосується фундаменту, то його наявність залежить від типу обраної конструкції. Для літнього каркасного курника, переносного або багатоярусного варіанту, фундамент не потрібний – досить спорудити піднесення.

А ось для капітальної конструкції з цегли, дерева, черепашнику і т.д., наявність фундаменту обов’язкова. Можна зробити як монолітний, так і класичний стрічковий фундамент – обидва варіанти підходять для облаштування всесезонного курника.

Підлога

Якщо вас хвилює питання – як правильно побудувати курник, то опускати такий важливий етап як спорудження підлоги не варто. Підлоги також бувають декількох видів:

  • Глиняні або земляні. Підходять для низьких стрічкових фундаментів.
  • Дерев’яні – можна використовувати навіть старі дошки, головне – захистити таку підлогу від проникнення гризунів.
  • Зимові (утеплені) підлоги. Передбачають шар мінеральної вати, накриваються фанерою. Захистити таку підлогу від продуктів життєдіяльності курочок можна за допомогою листів руберойду.

Посипати підлогу можна піском або тирсою. А ось солому або сіно варто використовувати вкрай обережно – така підстилка погано сохне, може загнивати і згубно впливати на здоров’я курей.

Стіни

Часто, зводячи пташник своїми руками, стіни роблять дерев’яними – це може бути каркасна споруда, обшита дошкою-вагонкою. Такі стіни можна утеплити за допомогою мінеральної вати або листів пінопласту, також перед обшивкою не завадить шар пароізоляційного матеріалу.

Якщо ви вирішили зводити стіни курника з цегли, враховуйте, що взимку така конструкція буде вимагати опалення, а це спричинить за собою зайві витрати, та й в цілому цегляний курятник може обійтися набагато дорожче дерев’яного.

Який би матеріал ви не вибрали для будівництва стін курятника, пам’ятайте, що перед використанням стіни необхідно знезаразити – найкраще в цих цілях підходить звичайне вапно.

Дах

В сучасних курятниках експерти рекомендують обладнати двосхилий дах – це забезпечить додатковий простір для утеплення покрівлі.

Якщо ви плануєте будівництво невеликих розмірів, можете не обладнувати горище і укладати утеплювач безпосередньо під обраний покрівельний матеріал.

Чим же крити дах курятника? Зараз найчастіше вибирають металочерепицю або профнастил, хоча ще пару десятків років назад найпопулярнішими матеріалами були шифер і руберойд.

Вентиляція

Вентиляція в сараї для курей – зовсім не примха, а необхідність, адже кури можуть страждати від нестачі кисню, особливо в жаркий період року. Система вентилювання в курниках зазвичай складається з отворів, розташованих на протилежних стінах. В отворах варто передбачити засувки, які дозволять регулювати надходження повітря і зберігати тепло в зимовий час.

Освітлення

Один з важливих чинників для здоров’я і високого показника несучості – освітлення. Темрява в будиночку пригнічує стадо – птиця менше рухається і гірше несеться. Світло птиці необхідне до 18 годин на добу, а це значить, що в зимову пору року вже точно без додаткового освітлення не обійтися.

Крім електричного освітлення, в курнику необхідно обладнати вікно з можливістю відкривання – це не тільки додаткове сонячне світло, але і плюс до вентиляції.

Якщо проводити електрику в курник складно і незручно, можна вийти з ситуації декількома способами:

  • світильники, ліхтарі або лампочки на акумуляторах – недорогий і зручний варіант, головне вчасно перезаряджати акумулятори;
  • сонячна панель – екологічний, але відносно дорогий варіант;
  • генератор – підійде, якщо ви збираєтеся забезпечити енергією і інші господарські і підсобні приміщення.

Опалення

У холодні місяці в курнику для несучок необхідно підтримувати температуру мінімум близько 10 градусів в денний час і не менше 15 градусів вночі.

За допомогою опалення можна регулювати рівень вологості – взимку його необхідно знижувати, щоб уникнути хвороб і загибелі поголів’я.

У якості обігрівальних приладів досвідчені фермери радять використовувати електричні конвектори – вони не тільки обігрівають приміщення, а й створюють циркулюючі потоки теплого повітря.

Облаштування курника всередині

Розбираючись в тому, як правильно облаштувати курник всередині, в першу чергу потрібно подбати про сідала, гнізда, поїлки і годівниці. Зона годівлі і сідало, як правило, розташовуються уздовж протилежних стін.

Як обладнати сідала?

Сідало – це жердинка, на якій сплять птиці; на полицях їм сидіти не подобається, потрібні саме жердочки. Якщо ви зустрічаєте на фото в мережі сідала у вигляді красивих брусків – не спокушайтеся, адже це не найкращий варіант для птиці.

Ідеальна жердинка – це кругла довга дошка, діаметром 3-4 см, за яку птаху зручно чіплятися кігтями. Якщо у вас в якості вихідного матеріалу бруски – подбайте про те, щоб округлити їх (в цих цілях можна використовувати рубанок). Якщо відповідних матеріалів під рукою немає, можна використовувати старі черешки від лопат або грабель.

Також відповідні гілки можна знайти в лісі або лісосмузі, але ви ж знаєте, що рубати дерева не можна? – Можна брати тільки повалені стовбури.

Якщо планується великий курник на 50-100 курей, сідала необхідно закріпити за принципом «драбинки» і ні в якому разі не одна над одною – потрібні відступи, вся конструкція повинна нагадувати сходи під нахилом. Це пов’язано з біологічними особливостями птиці – вони навряд будуть залишати жердинку, щоб відвідати WC, тому внизу не повинно бути сусідок. Найкраща відстань між кожним «поверхом» близько 30-40 см. Мінімальна відстань від сідала до найближчої стіни – від 25 см, а від підлоги – від 40 см. Розраховуйте виходячи з того, що на 1 метрі жердочки розміщується від 3 до 5 курок (приблизно по 20 см на 1 птицю). Якщо птахів небагато, то споруджувати «драбинку» не варто, інакше буде битва за «козирні» місця вище.

Якщо помітили, що птах ночує на підлозі – це перший сигнал про хвороби.

Що стосується висоти сідала, то потрібно виходити зі зручності прибирання. Щоб оптимізувати процес, можна розмістити під сідалом лоток або зробити щит для збору посліду.

Якщо обладнати знімний трап, який веде до сідала (і гнізд), тоді прибирання буде ще легшим.

Якщо кури люблять розривати послід, то можна укласти армовану сітку на бруси – послід буде провалюватися під сітку, а птиця буде ходити по решітці без доступу до посліду. Прибирання вмісту під сіткою потрібне не частіше, ніж раз в 1 місяць.

Як правильно зробити гнізда для курей?

Є 4 основних типи гнізд: окремі, блоковані, відкриті і закриті. Складно сказати, які з них краще, але експерти запевняють, що в закритих гніздах кури спокійніше, від чого краще несуться. Досвідчені ж тваринники з сарказмом ставляться до цієї гіпотези, тому вибирайте будь-які.

Отже, стандартні розміри ящика: 30*40 см при висоті від 20 до 40 см. Краща підстилка – солома або тирса. Рекомендовано облаштування 1 гнізда на 4 особи, але і пари гнізд на 10 голів буде достатньо.

Важливе і місце розташування – гнізда рекомендують встановлювати в спокійному і темному місці з вільним доступом, як з підлоги, так і з сідала. Не менш важливий критерій і стійкість ящика – він не повинен гойдатися, якщо курка наступить на край гнізда.

Якщо ви обладнаєте відкриті гнізда, розташовуйте їх нижче сідала, інакше птах буде сидіти в гнізді і слідити всередину.

На край відкритого гнізда можна набити цвяхи (капелюшком догори) – це не завадить несучкам нестися, але відіб’є охоту «спочивати на лаврах». Від сидіння на закритих гніздах рятує дах під великим кутом.

Що стосується зовнішніх гнізд – цей варіант доречний тільки для літніх курників. На Заході такі гнізда облаштовують і в зимових приміщеннях, але самі посудіть, які зими, наприклад, в Туреччині чи Італії.

Годівниці і поїлки в курнику

Годівниці також бувають різних типів: лоткові, бункерні, жолобкові, а також навісні і підлогові. Поїлки ж розрізняють ємнісні, ніпельні, вакуумні і інші. Все це можна купити, а можна заощадити і змайструвати ємності для годування і напування своїми руками. Підійдуть старі покришки, пластикові бутлі, оцинковані куточки і навіть обрізки ПВХ-труб.

Досвідчені птахівники радять влітку годувати і поїти птицю на вигулі, щоб кури не намагались напаскудити в своєму житлі. Важливо, щоб води було з надлишком, особливо влітку, коли вона активно випаровується. А ось корм видавайте за потребою, щоб в гості на бенкет не заглядали гризуни.

З ємностями зазвичай дві великі проблеми: кури спритно їх перевертають і швидко засмічують. Тому, конструкцію потрібно продумати так, щоб птахові було зручно клювати і пити, а ось залізти на ємність не було можливості. Щоб запобігти такому, можна просто закріпити годівниці над підлогою – підвісити їх на невеликій висоті.

Якщо не хочете морочитися і плануєте годувати курей зі звичайного тазика, то просто покладіть по центру важкий камінь або цеглу – і курка або півень не зможе його перевернути.

Якщо використовуєте ящик для годівлі, то захистити його від проникнення всередину легко – просто просвердлите декілька дірок на коротких стінках і простягніть дрот, подібно струнам на грифі гітари. Відстань між «струнами» близько 10 см буде цілком достатньо. Також можна накрити годівницю сіткою.

Якщо ви побудували курник своїми руками на дачі, і приїжджаєте туди не кожен день, тоді придбайте бункерні годівниці і автопоїлки, які в міру необхідності будуть заповнюватися самостійно.

Підготовка курятника до зими

Що підготувати курник своїми руками на зиму, важливо дотримуватися всіх необхідних умов для комфортної зимівлі поголів’я:

    Утеплення. Щоб утеплити сарай для курей, можна використовувати тирсу, фанерні листи, гіпсокартон, листи пінопласту або повсть. Можна використовувати щось одне або комбінувати різні види утеплювача, наприклад, тирса для підлоги, повсть для даху, пінопласт для стін.

Щоб зменшити витік тепла, заводчики нерідко споруджують тамбур, такий собі «передпокій» в сараї, який додатково захищає від протягів.

Взимку кури більше проводять часу в своєму «будиночку», тому приділіть його підготовці максимум уваги, щоб стадо зимував з комфортом, а несучки віддячили вам рясною несучістю.

Ідеї ​​курників з фото

Так можуть виглядати переносні курники (на літо):

Зимові варіанти сараю для курей:

Конструкції курника з територією для вигулу.

Популярні питання

В процесі будівництва й утримання курятника у заводчика птиці може виникнути ряд актуальних питань – відповімо на найпопулярніші з них.

Вирішити проблему з вогкістю в курячому житло можна декількома методами:

  • Налагодити вентиляцію. Якщо ви не передбачили вентиляційні отвори на етапі будівництва, доведеться обладнати їх після. Вентиляційна система повинна бути влаштована таким чином, щоб зовнішні потоки повітря сушили внутрішні.
  • Природний обдув. Мова про кватирки і вікна. Мінус цього способу просушування – протяги, адже кури також можуть застудитися.
  • Припливно-витяжна система – підходить для зимового періоду. Передбачає установку в сараї двох труб – припливної та витяжної. В одну буде надходити свіже чисте повітря, а через другу виходити вже забруднене. На 10 «квадратів» буде достатньо двох труб, але на велику квадратуру варто передбачити кілька.

Курячі блохи відрізняються від тих, що «проживають» на кішках і собаках – це дрібні паразити, які живуть в оперенні курей і можуть викликати навіть загибель тварини від інфекцій, які розносять. Якщо ви помітили зайве занепокоєння, свербіж або облисіння птахів, значить, пора починати боротьбу з паразитами. Обробляти треба як самих курей, так і курник, робити це потрібно в такій послідовності:

  1. Усуньте птахів з сараю.
  2. Очистіть підстилку з підлоги і гнізд, приберіть послід, звільніть від вмісту поїлки і годівниці – все це необхідно утилізувати.
  3. Розбризкайте обраний препарат по приміщенню, особливо важливо обробити кути і важкодоступні місця. Залиште розчин на ніч або як мінімум на кілька годин. Перед запуском птиці, отруту необхідно змити.

Для обприскування підійдуть такі розчини як дуст Севіньї, дуст пиретрума, Бутокс. Також непогано справляються народні засоби – відвари полину і пижми.

У домашніх пернатих чимало ворогів на чотирьох лапах – куниця, тхір, лисиця, собаки і навіть вовки. Ще небезпека чекає з неба – шуліки і орли також крадуть птицю! Ось слушні поради щодо захисту поголів’я:

  • Відлякуємо хижих птахів від курятника. Залишайте лякалки – це можуть бути великі муляжі птахів, повітряні кулі з намальованими очима (хижий птах уникає очей більш сильних суперників), старі компакт-диски, целофанові пакети.
  • Захистіть курник на етапі будівництва – використовуйте у якості утеплювача «неїстівні» матеріали, такі як мінеральна вата.
  • Догляд за будовою – вчасно латайте щілини і міняйте прогнилу дошку, додатково обшивайте слабкі місця листами металу.
  • Захист від підкопу – підлоги з битим склом в складі цементної суміші, покриття з дошки твердих порід деревини.
  • Охорона вигулу. Сітку-рабицю вкопують не менше ніж на глибину штику лопати, а по периметру обкласти огорожу камінням.
  • Обсадіть курник вічнозеленими насадженнями замість листяних чагарників або дерев.

Найпростіше, але дуже важливе питання – частота чищення/прибирання приміщення. Все залежить від кількості курей і квадратури курника. Зазвичай знезараження сараю повинне проводитися мінімум 1 раз за рік. «Генеральні» прибирання рекомендовано робити 1 раз в 6 місяців, але в ідеалі – санація потрібна кожні пару місяців, що включає заміну підстилки в гніздах і на підлозі, обробку поверхонь, миття ємностей для годування і поїлок.

Про автора

admin administrator