Скільки часу зростають глисти

Авторadmin

Скільки часу зростають глисти

Скільки живуть глисти в людині і поза організмом

До найбільш підходящим під цей опис, підходить гельмінтоз. Причому гельмінтоз, як такої, здатний з`явитися у самих затятих прихильників гігієни та порядку.

Незважаючи на те, що найбільш частими носіями паразитів в організмі є діти, жоден з дорослих не в силах запобігти можливому потраплянню личинок і яєць, які відкладають глисти, скільки б він не намагався.

Основні характеристики життєдіяльності паразитів

Як це не сумно, але далеко не кожна людина, яка виявив у себе неприємне сусідство, прагне звернутися за медичною допомогою. Одні намагаються позбутися від паразитів домашніми методами, інші сподіваються, що глисти можуть зникнути самі, до речі, питання – чи можуть глисти пройти самі у нас вже розглядався.

Вся суть в тому, що в світі існує величезна кількість різноманітних видів, у яких індивідуальна система впливу, середовище проживання, система розмноження, і відповідно кожні живуть свій термін.

За своїм відмінності, фахівцями визначені 3 класу глистів:

Серед них, здатних комфортно перебувати в організмі людини, можуть приблизно 400 видів.

Варто відзначити те, що хоча більшість з них не мають можливості до постійного розмноженню в організмі людини, дорослі паразити деяких видів можуть після інвазії продовжувати відкладати яйця, які незабаром стануть життєздатними, а значить і на заразні.

За рахунок цього, глисти можуть повноцінно контролювати свою чисельність тривалий час, і відповідно самі по собі, без забезпечення лікування не зникнуть.

Крім того, багато видів здатні в буквальному значенні слова мігрувати від органу до органу, а значить, і забезпечувати собі більш сприятливе середовище проживання, відповідно порушуючи роботу багатьох систем життєдіяльності людини.

Бувають такі випадки, коли глисти у людини проходили самі по собі, але це в виключно вдалому результаті, що вкрай рідко, і тільки при зараженні такого виду як гострики.

Самі по собі гострики, є паразитами небезпечними в меншій мірі, з досить коротким терміном життя, який становить всього кілька місяців.

Після того як помре остання особина, ще досить довго людиною можуть відчуватися характерні ознаки зараження (іноді протягом року).

Скільки живуть в організмі круглі гельмінти

До категорії круглих гельмінтів, відносяться особи, які мають такі системи як:

  • травна.
  • нервова.
  • видільна.
  • статева.

Цей досить унікальний вид здатний мати не тільки різностатеві стан, а й існувати як гермафродитів, що особливо характеризує його як посиленого до розмноження.

при попаданні яйця глиста в кишечник людини з землі або води, гельмінт починає свій розвиток, яке активізується через деякий час і паразит починає мігрувати від органу до органу по всім системам організму.

Перш ніж загинути від часу, кожна особина повертається до початкового шляху, тобто в кишечник, де і відкладає яйця.

При питанні, скільки живуть ці паразити, варто відштовхуватися від деяких факторів. Наприклад, при ситуації, коли їх життєвий цикл не обривається за допомогою лікування, то вік становить в порядку одного року.

Якщо ж говорити про личинках в умовах води, грунту або на відкритому повітрі, то тут спостерігається підвищений термін, іноді доходить до 7 років.

Час життя плоских глистів і способи позбавлення

Плоскі гельмінти, або науковою мовою, трематоди, відносяться до категорії паразитів, які здатні за життєвий цикл змінити безліч потенційних носіїв.

Початкове своє перебування в формі личинок, вони починають у водному середовищі.

Надалі, відбувається заковтування личинки молюском або рибою, в яких і відбувається подальше повноцінний розвиток паразита.

Свою комфортне життя, паразити в стан проводити не тільки в кишечнику людини, а й в інших інших внутрішніх органах. Але яйця, плоскі гельмінти відкладають виключно в кишечнику, які згодом у формі личинок і виходять разом з калом назовні, а в подальшому потрапляють у водойми.

Стандартний термін життя цього паразита, становить не більше одного місяця.

Стрічкові паразити і їх термін життя в організмі

Всього глистів стрічкового виду, в усьому світі перевищує число в 3 тисячі. Основною відмінністю цих паразитів від побратимів, це повна відсутність травної системи. Своє харчування, паразит отримує за допомогою всього свого тіла, яким він буквально всмоктує все корисні речовини в організмі своєї потенційної жертви.

Життєвий цикл стрічкового паразита досить простий. Спочатку він починається з яйця, яке відкладено в кишечнику людини самкою паразита. Потім личинка потрапляє або в воду, або в землю, звідки потрапляючи в будь-який організм тварини, продовжує розвиток.

Надалі, перетворившись в пляшечку всередині якого і знаходиться паразит, знову виходить і потрапляє вже в людський кишечник, де за допомогою головки кріпиться до стінок кишечника.

Уже в кишечнику, паразит розвивається в повній мірі до свого дозрівання і очікування особини протилежної статі, для того щоб після запліднення відкласти яйця, які і вийдуть назовні.

Скільки живуть ці глисти в людському організмі? Так рівно стільки, скільки потрібно. Поки не відбудеться запліднення. Причому глисти можуть спокійно проживати в людині і поїдати його зсередини.

Якщо ж вчасно виявити стрічкового паразита, то, як правило, за допомогою лікування, забути про гельмінти можна буде всього через кілька днів.

Відомо, що поза господаря, неважливо в воді або на суші, як такого розвитку не буває.

Проте, буквально кожна личинка здатне дуже довгий час чекати свого «господаря», і дочекавшись нанести повноцінний удар по його здоров`ю.

Термін життя поширених видів

Все це стосується життя окремих класів паразитів, тим не менш, варто розглянути найбільш поширені види, з якими може зіткнутися, і стикається людський організм. До них відносяться:

  1. Гострики. Мабуть, найпоширеніший вид, особливо в юному віці. Зазвичай термін життєвого циклу не перевищує двох місяців, але личинки гельмінта, мають властивість розвиватися протягом 3 тижнів, з чого випливає, що зараження не пройде до тих пір, поки не помре останній паразит.
  2. Широкий лентец. Цей вид має колосальний термін життя. Іноді, він досягає 25 років і 20 метрів довжини. Перебувати в організмі людини він здатний до тих пір, поки його, якимось способом не виявлять.
  3. аскариди. Ці глисти в організмі людини, здатні комфортно перебувати протягом року. Яйця ж цього паразита, поза людським тілом, здатні підтримувати життя протягом 9 років.
  4. Анкілостоми і сосальщики. Ці страшного вигляду глисти, здатні прожити при сприятливій обстановці, досить довгий термін. Якщо ж личинки або яйця гельмінта, з різних причин потрапляють в середу з підвищеною кислотністю, то досить швидко вмирають.
  5. Волосоголовці. Круглий паразит, який вже довгі роки відомий на Русі, здатний розвинути в людському тілі до декількох тисяч особин. Причому кожна з них, при сприятливих для паразита умовах, може прожити до 5 років.
  6. Анкілостома. Ще один вид круглих паразитів, якими людина заражається в основному через епідерміс. Поза організмом личинки анкілостом здатні виживати з абсолютною загрозою для людини, протягом 2 років. Самі гельмінти також мають великий термін життя, до 5 років, окремі особини живуть до 8 років.
  7. Стронгілід, або угрица кишкова. Ці дрібні, схожі на нитки гельмінти, не перевищують 2 мм довжини. Їх унікальність полягає в тому, що як тільки самка відкладає яйця, з них тут же вилуплюються глисти. Живе до 50 років.

Життя паразитів поза організмом

Життя будь-якого гельмінта, а також її термін, в першу чергу залежить від того, де паразит знаходиться:

  • Наприклад, в грунті, така категорія круглих паразитів, як гострики, здатна проживати до 4 тижнів. Їх яйця, навпаки, здатні функціонувати довгі роки. Термін життя паразитів при постійному відтворенні, становить 2, в крайніх ускладнених випадках, 12 місяців.
  • Відповідно до проведених досліджень, відомо, що більшість гельмінтів здатні жити в організмі людини довгі роки. Характерно, що і поза тілом, личинки прекрасно переносять погодні умови і сонячне світло, внаслідок чого здатні дочекатися свого безпосереднього носія.
  • Такі паразити як трематоди, в тілі людини живуть до 24 місяців, а в самих негативних для них умовах, до трьох. За рахунок того, що вони завдають людині масу незручностей, їх виявляють і виводять з організму набагато раніше, ніж закінчиться їх природний життєвий цикл.

Такі винятки, як мимовільні виходи паразитів з організму, насправді можуть мати місце, але вони досить рідкісні.

Очікувати зцілення, можна чекати скільки завгодно, але глисти чекати цього не будуть, а навпаки, будуть заживо поїдати того, хто безвідповідально ставиться до свого здоров`я.

Ні в якому разі не можна пускати ситуацію на самоплив, і скільки б не тривала хвороба, не варто обмежуватися народними методами.

Тільки досвідчений інфекціоніст здатний виявити загрозу належним чином, і скласти медикаментозне лікування, яке не тільки вилікує хворого, але і запобіжить ризик рецидиву. Відео в цій статті наочно покаже, хто в нас живе.

Що необхідно знати про глисти

Що необхідно знати про глисти у дитини. Консультація дитячого гастроентеролога необхідна кожній дитині, у якої виявили глисти. Чому треба лікувати глисти? Чи слід давати препарати профілактично? Які дослідження необхідно провести? Дитячий гастроентеролог відповість на ці питання, які хвилюють батьків, особливо мають дітей дошкільного віку.

Коли слід запідозрити глисти у дитини? Радить дитячий гастроентеролог

  • якщо у дитини знизився або, навпаки, підвищився апетит
  • з’явилися симптоми інтоксикації – блідість, кола під очима
  • погано став додавати у вазі або сповільнилося зростання
  • з’явилися дратівливість, поганий сон, «скрип» зубами, слинотеча
  • з’явилися проноси або запори
  • з’явилися висипання на шкірі, легка набряклість повік і обличчя
  • у дитини тривалий кашель, що погано піддається лікуванню
  • у дитини погано піддаються лікуванню нежиті, закладеність носа, кон’юнктивіти, блефарити, «заїди»
  • свербіння в області анального отвору

Що робити?

Консультація дитячого гастроентеролога Обов’язково!

  • здати загальний розгорнутий аналіз крові (можуть бути лейкоцитоз, еозинофілія)
  • здати копрограму, кал на я / глистів, найпростіші, краще здавати аналіз калу в повний місяць або 2-3 дні до або після нього – активність гельмінтів в цей період зростає. Іноді цей аналіз доводиться здавати повторно
  • здавати чи не здавати кров на «глистную панель» слід узгодити з лікарем (бажано дитячий гастроентеролог) – далеко не у всіх випадках має сенс проводити це дороге дослідження. Не у всіх випадках, навіть при позитивному результаті, слід проводити лікування препаратами
  • обов’язково звернутися до лікаря педіатра або гастроентеролога
    Чому необхідно звернутися до лікаря фахівця, а не займатися самолікуванням?
  • лікар дитячий гастроентеролог за сукупністю клінічних проявів також лабораторних даних визначить необхідний курс лікування
  • підкаже, як правильно провести підготовку до Протипаразитарне лікуванню, що дозволить мінімізувати негативну дію препаратів
  • лікар дитячий гастроентеролог призначить найбільш ефективні безпечні препарати при певних видах глистів
  • призначить комплексне лікування глистной інвазії з урахуванням супутньої патології
  • підкаже, в яких випадках можливо використовувати фіто-і гомеопатичну терапію
  • слід розуміти, що одноразовий прийом препарату просто «по інструкції» далеко не завжди приводить до бажаного результат

Чи можна не лікувати?

Ні, якщо глистная інвазія сталася, глисти самостійно не підуть. Просто до пори до часу можуть не проявляти себе активно, симптоматика може розвиватися поступово. Необхідно пам’ятати, що глисти є причиною багатьох хронічних захворювань. Так що з двох зол вибирають менше.

Профілактика глистових інвазій.

Дитячий гастроентеролог радить .
Переважно зараження глистами відбувається фекально-оральним шляхом (тобто через рот), тому головне – дотримання санітарно-гігієнічних заходів:

  • своєчасна стрижка нігтів
  • вироблення у дітей звички мити руки після приходу з вулиці, відвідування туалету, перед їжею
  • навчити дітей правильно і регулярно проводити туалет заднього проходу, промежини, зовнішніх статевих органів
  • навчити дітей користуватися столовими приборами, серветками під час прийому їжі
  • відучувати дітей від шкідливих звичок – гризти нігті, ручки, брати пальці в рот
  • вживати тільки кип’ячену або ретельно фільтровану воду
  • ретельно мити фрукти, овочі перед вживанням
  • проводити достатню кулінарну обробку харчових продуктів
  • знищення мух, тарганів в приміщенні, особливо там, де готують їжу
  • вологе прибирання в квартирі
  • регулярне проведення профілактичного лікування у домашніх тварин
  • своєчасне виявлення, лікування хворих членів родини
  • кожен член сім’ї повинен мати особисті предмети гігієни

Ні для кого немає секрету, що глистяні інвазії отримали в даний час достатньо велике поширення. Закрити на них очі не виходить, – занадто багато проблем ці непрохані гості створюють організму дитини. Побутуючих дві протилежні думки: «навіщо лікувати, все-одно ж будуть» і «треба профілактично давати препарати дитині кожні пів-року, рік, 3 місяці і все буде в порядку» в корені не правильні. Правда, як завжди, десь посередині.

При повній відсутності скарг і змін в аналізах давати дитині медикаментозні препарати профілактично не варто. Точно так само, як не можна лікувати вірусну інфекцію «про всяк випадок» антибактеріальними препаратами.

Про автора

admin administrator