Курочки на дачі

Авторadmin

Курочки на дачі

Породи курей-несучок: 5 кращих для особистого подвір’я, як вибрати на ринку, для підсобного господарства, рейтинг по несучості

Курячі яйця корисні для організму. А от купувати їх в магазинах з кожним роком стає все затратнее. Та й незрозуміло які вони за якістю. У маркетах, на ринку цей товар може бути не першої свіжості. До того ж ще й невідомо чим годували несучку на птахофабриці, якими антибіотиками її пригощали. Тому, якщо є можливість, а це хоча б невелику присадибну ділянку, краще купити ремонтний молодняк для комплектування стада. Слідуючи рекомендаціям по догляду та утримання можна не тільки забезпечити свою сім’ю домашніми яйцями, а й продавати надлишки.Ось тільки спочатку необхідно визначитися з породою і закупити на спеціалізованому підприємстві молодняк птиці. Але не знаючи характерних екстер’єрних ознак високопродуктивних яйценосних курей, можна просто витратити гроші і не отримати бажаного. Як визначитися з вибором несучок ми і розповімо в статті.

Як вибрати на ринку: на які параметри потрібно покладатися при виборі

Можна купити добових курчат і чекати поки вони підростуть, щоб зрозуміти, що півників в стаді більше, ніж курочок. А можна купити молодняк, спираючись при виборі на характерні екстер’єрні ознаки.

Ознаками хорошою несучості можуть бути:

  • Гребінь і його забарвлення;
  • Обсяг черевної порожнини і її м’якість;
  • Відстань між лоннимі кістками (не менше 3 пальців руки дорослої людини);
  • Якщо птах ближче до яєчного типу, то надбрівні черепні дуги розвинені слабо і передня частина голови характеризується слабкою оброслостью.

При покупці на ринку курей яєчної породи слід уважно придивитися до пігментації дзьоба. Чим продуктивніше несучка, тим вона швидше зникає.

Кращі породи

Кури дуже добре пристосовується до різних умов утримання і типам годівлі. Тому і розводять їх у всіх кліматичних поясах. Однак при виборі породи яєчного напрямку для розведення бажано враховувати не тільки продуктивність, але і місцеві умови. Середні показники продуктивності яєчних порід курей:

  • Жива маса від 1. 7 до 2 кілограмів;
  • Несучість від 200 до 340 яєць на рік;
  • Виводимість молодняку ​​близько 80%.

Завдяки народної селекції були виведені такі відомі у нас в країні породи курей, як Ливенская, юрловская. Особливістю цих порід є не висока несучість, а великі за вагою яйця і відмінна життєстійкість. Кури яєчного напрямку в більшості своїй мають досить легкий кістяк, щільне оперення і також в порівнянні з іншими видами невеликий жива вага. Зараз серед птахівників дуже себе зарекомендували своєю продуктивністю такі породи, як: Ломан Браун, Леггорн, Кучинська ювілейна, Хайсекс, Російська біла та інші.

Якщо не передбачається інкубація яєць, то півень в стаді не потрібен. Кількість продукованих яєць квочка від цього не залежить.

Ломан Браун

Ця порода курей була виведена в Німеччині. Зараз ареал її поширення захопив Центральну і Східну Європу. Основні продуктивні характеристики породи:

  • Вага дорослої особини близько 2 кілограмів;
  • Продуктивність в середньому до 300 яєць;
  • Колір шкаралупи яєць – світло-коричневий. Вага продукту – близько 65 грам;
  • Висока життєстійкість курчат. Від 97 до 99%.

Кури Ломан Браун за характером флегматичні, спокійні. Чи не намагаються вирватися «на свободу» і перелетіти в город. Статева зрілість настає у віці чотирьох з половиною – п’ять місяців. Інтенсивна яйцекладка триває близько двох років, потім кількість знесених яєць поступово знижується, і тримати таких курей стає нерентабельним справою. Їх відправляють на забій.

леггорн

Була завезена з порту Ліворно (Італія). Порода має різне забарвлення: білу, чорну і інші. Але частіше все ж зустрічається на подвір’ях білий Леггорн. Основні характеристики курей цієї породи:

  • Дуже висока несучість. Зафіксовано рекорд – 365 яєць. В період інтенсивної яйцекладки продуктивність коливається від 220 до 300 штук;
  • Мають хорошу скоростиглість. Починають кладку в віці 4, 5 – 5 місяців;
  • Шкаралупа яєць білого кольору, а сам продукт важить в середньому до 60 грам;
  • Після року інтенсивної яйцекладки продуктивність породи знижується;
  • Виводимість курчат до 92%.

Кури полохливі, люблять свободу. А, перелетівши через огорожу, швидко знаходять корм, риючись у землі. Тому варто підрізати одне крило і кінчик хвоста, щоб не залітали в город і перелопачували з грунтом молоді паростки рослин. Або ж не допускати перелетанія, збільшивши висоту огорожі майданчика для утримання курей.

Леггорни витривалі і можуть переносити незначні перепади температур.

Рекорд несучості цієї породи -371 яйце за рік.

Кучинська ювілейна

Поки що не настільки популярна як ХАЙСЕКС або леггорни. Напевно тому, що продуктивність цих курей трохи нижче, ніж у інших порід яєчного напрямку.

Основні характеристики несучок:

  • Жива вага до 2 кілограмів;
  • Статева зрілість настає у віці п’яти місяців або півроку;
  • У рік від однієї несучки можна отримати від 180 до 250 штук яєць на рік;
  • Шкаралупа яєць світло-коричнева. Вага продукту коливається від 58 до 61 грама;
  • Виводимість курчат близько 90%.

Кури спокійно переносять невеликі атмосферні коливання температури. Добре відгукуються збільшенням продуктивності на збалансований раціон. Можна для вирощування використовувати як клітинне, так і підлогове утримання. Але Кучинська біла все ж дуже любить свободу і великі за площею вольєри.

Хайсекс

Протягом останніх сорока років в нашу країну було завезено кроси породи Леггорн. Серед них – Хайсекс. Це покращений гібрид вітчизняної лінії на основі леггорну і нью-гемпшира.

Є ХАЙСЕКС білі і коричневі.

В цілому крос характеризується такими показниками:

  • Продуктивність від 280 до 350 яєць на рік;
  • Зберігають таку продуктивність протягом 2-3 років життя;
  • Яйцекладку починають в 4, 5 – 5 місяців;
  • Яйця великі. Переважно вагою від 63 до 70 грам;
  • Маса тіла несучки близько 2 кілограмів;
  • Виводимість курчат близько 95%.

Кури цього кросу життєздатні, спокійні. Добре уживаються з іншими породами в одному курнику. Непогано переносять холоду і досить легко звикають до зміни корму.

ХАЙСЕКС білі мають трохи менший жива вага, а також більш низькі показники несучості, ніж ХАЙСЕКС Браун.

Російська біла

Порода Російська біла офіційно визнана і зареєстрована в 1953 році. За зовнішнім виглядом нагадують леггорни, ось тільки голова у них трохи крупніше. Основні характеристики породи:

  • Маса тіла несучки близько 2 кілограмів. Півень трохи більше (2. 5 – 3 кг);
  • Несучість нижче, ніж у леггорни і становить близько 260 штук на рік;
  • Колір шкаралупи яєць білий;
  • Початок яйцекладки у несучок цієї породи від 5 до 5, 5 місяців;
  • Виживання курчат близько 95%.

Кури породи Російська біла дуже схильні до насиджування. Тому інкубатор купувати не потрібно. Вони дуже невибагливі. Спокійно переносять перепади температур, а також зміну раціону.

Коли краще купувати

Курчат можна купувати вже в квітні, якщо для цього підготовлено приміщення з обігрівом і підстилкою. Але справа в тому, що з добового молодняку ​​дуже важко визначити чи вийде в майбутньому з нього несучки з високою несучістю. До того ж не секрет, що купуючи курчат на ринку можна отримати не майбутніх несучок, а півників. Правда, знаючи деякі тонкощі можна з цим розібратися, використовуючи хороше освітлення, а це може бути потужна (100-150 Вт) лампа з рефлектором. Оглядають клоаку курчати і виявляють статевої горбок. Це можна робити вже через 15 годин після вилуплення. Самці мають в нижній частині клоаки горбок, а у самок його немає. Але навіть визначивши, що це майбутня курка, ніхто не може заздалегідь гарантувати її продуктивність. Тому необхідно купувати поголів’я Подрощенная. Краще це робити на початку осені,так як будуть вже видно основні особливості хорошою несучки.Відбираючи птицю замість старої, перевагу віддають молодняку, виведеному ранньою весною. Для курей яєчного типу – вік майбутніх несучок повинен бути близько 5 місяців.

Чи потрібен півень курям несучкам можна дізнатися в цій статті.

Приклад хорошою несучки: як вибирати початківцям

Вибираючи ремонтний молодняк, слід відразу ж відбраковувати птицю з фізичними вадами. Наприклад, потворністю дзьоба, викривленими пальцями і кілем.

Про м’ясо-яєчні породи курей можна прочитати в цьому матеріалі.

Хорошу продуктивну курку можна відрізнити за рядом ознак:

  • рухливість;
  • Добре поїдає запропонований корм;
  • Корпус має довгий і широкий;
  • Груди добре розвинена, широка;
  • Ноги досить міцні і широко розставлені.

Про зміст курей несучок в домашніх умовах можна прочитати тут.

Через надлишок або нестачу білків в кормі для курчат вони можуть на якийсь час впасти на ноги. Це в майбутньому може привести до зниження несучості.

оперення

Щоб визначитися з продуктивністю несучки, можна просто подивитися на її оперення. У здорової курки воно блискуче, щільне. Низькопродуктивні має пір’яний покрив матовий і пухкий. Визначають несучість птиці та по линьки. Кури з високою продуктивністю довше несуться і починають скидати пір’я в жовтні або листопаді.

До цього моменту вони набувають непрезентабельний вигляд, і недосвідчений птахівник може прийняти рішення вибракувати такі особини.

Линька у поганих несучок починається в середині липня-серпні. І цей процес розтягується майже на 4 місяці. Але до початку комплектування пташиного поголів’я вони виглядають більш нарядно і їм помилково можуть віддати перевагу. Слід пам’ятати про те, що при змінах раціону, різних захворюваннях може початися передчасна линька. Тому при оцінці птиці пір’яного покриву цю особливість слід мати на увазі.

Про якісний комбікорм для курей несучок можна прочитати за посиланням.

Слід звертати увагу також на кількість махових пір’їн крила. Хороша несучка має їх більше, ніж погана.

Дзьоб і ноги

Забарвлення дзьоба, райдужки і ніг теж можуть розповісти про несучості курей.

Якщо купуєте ремонтний молодняк, то слід звернути увагу на жовту пігментацію ніг, дзьоба і райдужної оболонки очей. У міру збільшення несучості пігментація поступово відходить. І чим продуктивніше несучки, тим процес цей проходить швидше. Втрата забарвлення проходить в наступній послідовності:

Ось чому у птахів з хорошою яйценоскостью восени пігментація не така яскрава, як у поганих несучок, які зберегли її.

Молодняк з викривленими ногами на плем’я не залишають, тому що ця ознака передається у спадок і зменшує продуктивність птиці.

Гребінь і сережки у курки і курчати

Не тільки такі показники, як оперення, пігментація ніг, райдужки, а й відстань між лоннимі кістками, і стан живота можуть розповісти про продуктивність птиці. Можна дізнатися про несучості і за забарвленням, формою гребеня і сережок.

Для формування поголів’я не слід залишати курей як з блідим гребенем, так і перерозвиненим. Бліді, зморщені сережки і гребінь ознака того, що несучість курки невисока. У високопродуктивної вони яскравого червоного або червонувато-рожевого кольору, теплі, пружні.

Несучість не можна визначити за формою гребеня. Це екстер’єрний показник тієї чи іншої породи. Тільки колір і щільність можуть свідчити про продуктивність несучки.

Відео

Даний відео огляд розповість про курей несучках.

висновки

У присадибній тваринництві частіше вирощують курей яєчних порід. Серед найпродуктивніших – Леггорн, Російська біла, Хайсекс, Ломан Браун, Кучинська ювілейна. Через кожні 2-3 роки в зв’язку зі зниженням продуктивності кури вибраковуються, і птахівник купує ремонтний молодняк. Щоб вибрати яйценоских курей для подальшого використання необхідно звернути увагу (особененно початківцю) на такі екстер’єрні ознаки високої продуктивності:

  1. Правильна відстань між лоннимі кістками має бути не менше 3 пальців руки дорослої людини.
  2. Об’ємний і м’який живіт.
  3. Яскраві по фарбуванню і пружні гребінь і сережки.
  4. Жовта пігментація ніг, райдужки, дзьоба. Восени у високопродуктивних курей вона блідіше.
  5. Линька. Хороші несучки линяють в середині осені.
  6. Оперення. У здорової і високопродуктивної птиці воно блискуче, щільно прилягає одне до одного.

Про те, чому кури лисіють можна прочитати тут.

Куры на даче — содержание, особенности разведения и советы для начинающих как вырастить кур (115 фото + видео)

Многие считают, что дача – это место, предназначенное исключительно для отдыха, и представляют ее как небольшой участок с домиком, баней, беседкой и так далее. Имея дачный участок, можно не только отлично проводить выходные всей семьей, но и выращивать овощи, фрукты, ягоды, а также разводить мелкую домашнюю птицу, например, кур.

Домашние куры – это свежие яйца, качественное, экологически чистое мясо, не содержащее антибиотиков и других вредных веществ. На первый взгляд, может показаться, что содержание кур – это трудоемкая деятельность, требующая много времени и сил, но на самом деле это не так. Развести птицу и ухаживать за ней под силу даже начинающему. Можно ли держать кур на даче? Поговорим об этом подробнее.

Условия разведения кур на дачных участках

Содержание кур на даче – это очень выгодно и удобно. За продажу мяса и яиц можно получить неплохую прибыль и все труды моментально окупятся. Разводить кур на дачном участке нужно так, чтобы они не мешали людям на соседних участках, иначе соседские отношения могут быть испорчены.

Условия разведения птиц и животных на даче подробно излагаются в уставах товариществ и кооперативов. Прежде чем обзаводится живностью, необходимо тщательно изучить устав и точно узнать каких именно животных и птиц разрешается держать на территории. Учтите и то, что на одном участке не должно быть более 40 голов кур.

Породы кур

Чтобы выбрать наиболее подходящую породу кур, необходимо определиться с целью разведения. Если вы хотите держать кур для получения яиц, то стоит обратить внимание на кур-несушек: итальянскую куропатковую, минорки, хайсекс и так далее.

Если же речь идет о получении мяса, то подойдут куры-брама или бройлеры. Перечисленные породы пользуются большей популярностью у птицеводов, так как они хорошо переносят заболевания, легко приспосабливаются к новым условиям содержания, неприхотливы в уходе.

Кур-несушек покупают весной в возрасте 4-6 месяцев, а мясные породы лучше приобретать в возрасте 1-2 месяцев. Несутся мясные куры плохо, зато очень быстро растут и набирают массу тела, чем, собственно, и оправдывают свое назначение.

Подготовительные мероприятия

Как завести кур на даче? Казалось бы, ответ на этот вопрос прост: купить и поселить на участке, но на самом деле, прежде чем приобретать молодняк, необходимо позаботится об организации места их содержания.

Первым делом необходимо подготовить сарай, где куры будут жить. В настоящее время у птицеводов есть возможность приобрести готовый курятник от производителей разных размеров и конструкций. Обладая навыками плотника и имея в хозяйстве инструменты, курятник можно построить и самостоятельно.

Основными требованиями к помещению, предназначенному для содержания кур, можно назвать: отсутствие сквозняков, хорошее освещение, вентиляция, наличие насестов, кормушек, емкостей для питьевой воды, гнезд.

Чаще всего курятники строят из досок, утепляют их и проводят электричество. Пол в помещении лучше всего залить бетоном, а поверх постелить сено или солому. Этот вариант более практичный и долговечный. Если планируется содержать кур на даче зимой, то необходимо подумать об отоплении курятника.

Когда конструкция жилища для птицы продумана, самое время перейти к подготовке площадки для выгула кур. Это должна быть освещенная территория в тени или под навесом. Не стоит давать курам полную свободу и отпускать их на самовыгул. Оптимальный вариант – это сооружение вольера в расчете 1 кв. м на одну особь. Чем больше площадка для выгула, тем меньше куры риск возникновения инфекционных заболеваний и стрессовых состояний у птиц.

Кормление кур

Рациональное и правильное питание – это залог высокой яйценоскости и набора веса. Ни в коем случае нельзя перекармливать птиц, но и недостаток питания они испытывать не должны. Беспорядочные приемы пищи могут привести к расстройству пищеварительной системы, поэтому необходимо строго соблюдать режим кормления птицы. Состав утреннего и вечернего корма отличается, но кормление должно происходить в одно и то же время каждый день.

В меню обязательно должна присутствовать свежая зелень. Это основной источник витаминов у домашней птицы. Для гармоничного роста и развития курам нужны злаковые культуры – ячмень, овес, пшеница. В специализированных ветеринарных магазинах можно приобрести специальные, сбалансированные корма и добавки, разработанные с учетом индивидуальных особенностей тех или иных пород кур.

Количества корма зависит от породы кур, от их веса и индивидуальных особенностей. В среднем, за один прием пищи взрослая особь съедает 100 граммов корма.

У кур всегда должен быть доступ к чистой питьевой воде. Воду для питья необходимо регулярно менять и промывать поилку.

Что касается цыплят и кур мясной породы, то во время их кормления необходимо следить за чистотой пищи. Чтобы цыплята не наступали на корм и в него не попал помет, рекомендуется приобрести специальные кормушки и устройства для подачи питьевой воды. Цыплят-бройлеров первой время кормят измельченным зерном с добавлением мягкого творога, а по мере роста переводят на сухие корма: комбикорм, зерно, свежая трава, очистки от овощей и так далее.

Особенности разведения кур

Разведение кур на даче имеет свои особенности. Чтобы вывести цыплят, необходимо выбрать наседку. Наличие петуха – это обязательное условие для разведения. Для получение здоровых и крепких цыплят, в качестве наседки необходимо подобрать здоровую особь с высокими показателями яйценоскости.

Яйца необходимо тщательно сортировать: деформированные, мелкие, грязные и потрескавшиеся яйца не сгодятся для разведения. Количество яиц, которое кладут под наседку, напрямую зависит от сезона и от размера и возраста самой курицы. В среднем это 10-20 штук. Птенцы начинают вылупляться спустя 25 дней. После вылупления потомства, необходимо удалить из гнезда всю скорлупу и заменить подстилку на новую.

Заболевания: причины и признаки

Трудности, связанные с заболеванием птицы, возникают как у опытных птицеводов, так и у начинающих. Чтобы избежать проблем, необходимо вовремя установить причину возникновения инфекций и устранить ее.

Важно каждый день производить визуальный осмотр птицы, отселять слабых и больных особей и вовремя начинать лечение.

  • Вялость и малоподвижность.
  • Птица не слазит с насеста, закрывает глаза.
  • Тяжелое дыхание, хрипы, посторонние звуки.
  • Часто состояние больной птицы резко меняется с вялого на перевозбужденное и наоборот.

Эти признаки говорят о том, что птицу необходимо отселить от остальных и постараться выявить причину недомогания.

При наличии следующих симптомов лечение необходимо начинать незамедлительно:

  • Ухудшение внешнего вида птицы, ее оперения.
  • Выделения из носа, глаз, ушей.
  • Воспаления около глаз и анального отверстия.
  • Жидкий стул.
  • Куры клюют друг друга. Причиной этой неприятности может быть маленький размер курятника. Таким же образом наседки защищают яйца от других особей.
  • Линька – это нормальные процесс, который свойственен всем породам кур, несмотря на то, что в это время птица может выглядеть больной.
  • Потеря аппетита – это повод понаблюдать за птицей. Плохой аппетит может быть следствием болезни или стресса.

Взгляните на фото кур на даче, и вы увидите, что на самом деле создать оптимальные условия для их содержания и разведения совершенно не сложно, как это моет показаться на первый взгляд.

Про автора

admin administrator