Квітка яка розпускається вночі та смачно пахне

Авторadmin

Квітка яка розпускається вночі та смачно пахне

Аромати вечірнього саду: 6 гарних квітів, які цвітуть тільки вночі

Сад ввечері може бути привабливим, навіть більше ніж вдень. І ці квіти в цьому допоможуть.

Зрозуміло, у першу чергу ми звикли милуватися яскравим квітником при світлі дня. Більшість рослин цвіте саме при сонці — одні розпускаються з його першими променями рано вранці, інші “прокидаються” ближче до полудня. Їх заведено називати денними, інформує Ukr.Media.

Але є і нічні квіти — вони розпускаються саме ввечері, а закриваються вночі або рано вранці на інший день.

Навіщо вони так чинять, адже ночами їх ніхто не бачить — здивується недосвідчений дачник. Але це не так — їх “бачать” саме ті, для кого, їхнє цвітіння і призначене.

Ці рослини запилюються, у першу чергу, нічними комахами і так підвищують свої шанси на розмноження. Саме тому більшість нічних квітів має досить світлі пелюстки, щоб їх було легше помітити, а ще — сильний аромат, щоб привертати увагу комах.

І хоча людське око рідко милується нічними квітами, серед них є надзвичайно привабливі екземпляри. Якщо вам цікаво спостереження за такими незвичайними представниками флори, вашій увазі — кілька дуже красивих квітів, які розпускаються і пахнуть саме в нічний час і доступних в наших широтах.

Мірабіліс, або нічна красуня

Мірабіліс — багаторічна трав’яниста рослина з прямостійними, густо розгалуженими стеблами і простим салатово-зеленим листям.

Квітки-воронки “нічної красуні” розкриваються після 18 вечора, залишаються розкритими майже до ранку і наповнюють сад сильним пряним ароматом. А ще-кольором, адже на сьогодні виведено безліч її сортів з білими, червоними, рожевими, жовто-помаранчевими, двокольоровими і строкатими пелюстками.

Хоча родом “нічна красуня” з тропіків Південної Америки, зараз вона акліматизована по всіх теплих регіонах з помірним кліматом.

Нічна фіалка, або вечорниця

Нехай вас не вводить в оману найменування “фіалка” — до кімнатних ця рослина відношення не має.

На відміну від горшкових фіалок, вечорниця виростає кущиком висотою понад пів метра. У неї зелені ланцетоподібне листя на гіллястих прямостоячих гілках і численні дрібні чотирипелюсткові квітки білого, рожевого або фіолетового кольору, зібрані в суцвіття. Розпускаються вони після 19 вечора і до ночі виразно підсилюють свій аромат. На сьогодні виведені навіть сорти з махровими квітками.

Запашний, або крилатий тютюн

Так, ця рослина — дійсно близький родич того самого тютюну, чиє листя з давніх часів використовуються для куріння. Однак головна цінність тютюну запашного — в його декоративності, через яку він культивується по всьому світу.

Білі, кремові, кармінові і навіть часом чисто зелені довгі воронкоподібні зірчасті квітки цього трав’янистого багаторічника зазвичай зібрані в пухкі суцвіття-волоті і розкриваються не раніше 7-9 годин вечора або в темну похмуру погоду. Їх аромат може бути як слабким, так і досить помітним — деякі квітникарі виводять залежність “чим яскравіше квітка, тим менше вона пахне”.

Енотера, або нічна свічка

У роді Енотера існує безліч видів, у тому числі декоративних садових рослин.

“Нічною свічкою” культуру назвали за великі жовті квітки, зібрані на вершині стебла і в пазухах листків і в сутінках дійсно нагадують яскраво палаючу свічку. Квіти, як зрозуміло з назви, розпускаються саме в темний час доби. Причому роблять це дуже швидко, буквально “на очах”.

Втім, у різних сортів енотери забарвлення квіток може бути також білим, блакитним і червоним, а стебла не лише високими прямостійними, але і буквально можуть стелитися землею — так що якщо вирішите придбати цю рослину в свій квітник, не помиліться з її зовнішнім виглядом.

Масло цієї рослини, відоме своїми кардіопротекторними властивостями і успішним застосуванням при гінекологічних захворюваннях, найчастіше продають як добавку під назвою “примула вечірня”.

Матіола, або левкой сивий

Левкой — багатьом знайома декоративна садова рослина з ароматними квітами. Але мало хто знає, що і цей представник хрестоцвітних запилюється саме нічними комахами.

Матіоли — прекрасні медоноси, до того ж виведено безліч їх садових форм різної величини, одно — і багатостебельні, з простими і махровими квітами різних відтінків (білі, бузкові, червоні, рожеві, фіолетові), зібраними в пухкі гроновидні суцвіття різної довжини і форми. Як і у більшості нічних квітів. Хоча зацвітає вона не так вже й пізно за часом, але аромат матіоли помітно посилюється з настанням сутінків.

Аліссум, або бурачок

Під цією загальною назвою зібраний цілий ряд низькорослих одно — і багаторічних напівчагарничків з напівдерев’яними пагонами з сіро-зеленими опушеними листочками, з весни і практично до заморозків густо посипаними дрібними білими, жовтими або ліловими квітками з прекрасним медовим ароматом.

Ця рослина і справді прекрасний медонос, причому один з ранньоквітучих.

Тож не сумнівайтеся і обирайте нічні рослини, які наповнять ваш вечірній сад приємним ароматом.

Найкрасивіші нічні квіти: назви та фото шикарних рослин

Деякі люди люблять бути активними рано вранці. У когось пік активності випадає на середину дня, а чиясь продуктивність виходить на максимум увечері чи навіть уночі. Так само все відбувається і у рослин.

Безперечно, більшість декоративних культур воліють розкривати красу свого цвітіння протягом світлового дня, але існують досить рідкісні екземпляри, які цвітуть у темну пору доби. Цим вони й привертають до себе увагу, вражаючи оточуючих.

То як називаються квіти, які цвітуть уночі? Чудова тема для статті! Спеціально для читачів блогу Яскрава Клумба ми вибрали найкращі види нічних квітів – оригінальний ТОП-6 з описом та фото!

Найкрасивіші нічні квіти з описом та фото

Нічна фіалка

Відразу відкриваємо завісу таємничості: ні, нічна фіалка практично не має нічого спільного зі звичайною віолою, з якою ви напевне знайомі. Нічна фіалка або, як заведено ще її називати, вечірниця (вже в назві є маленький спойлер) – відносно віоли, високоросла і виразна. Середньостатистична її висота дорівнює 40-50 см.

Квітка привертає увагу розкішним ланцетоподібним листям. Є доволі гіллястою та ефектною Але головний козир – цвітіння. Так, чотирипелюсткові квіточки хоч і маленькі, але неймовірно ніжні і незабутні. Вони можуть мати різне забарвлення: від білого до бузкового або рожевого.

Є прості нічні фіалки, а є махрові. Більшість із них розпускається ближче до заходу сонця. Ароматична симфонія стає максимально відчутною вже у темну пору доби. Рослини цвітуть уночі та шедеврально пахнуть. Їх можна вирощувати як дворічники. Віддають перевагу яскравому освітленню або помірній півтіні.

Мірабіліс

Якщо ви шукайте нічні запашні квіти з миловидним листям, то варто поглянути у бік нічної красуні. Так у народі називають мірабіліс – оригінальна трав’яниста рослина прямостоячого типу. Листя просте, але зазвичай дуже яскраве, салатово-зелене.

Квітки нагадують казкові лійки, які приковують до себе погляд і занурюють в атмосферу романтичної строкатості. Не сказати, що вони надто чудово виглядають вдень, а ось увечері починається їхня зіркова пора. Приблизно о 6-7 годині вечора різнокольорові лійки розкриваються і дають старт нічному шоу.

Мірабіліс дарує різноманітність яскравих фарб. Завдяки селекціонерам зараз можна купити нічну красуню як з однотонними, так і двокольоровими пелюстками. Є білі, рожеві, жовті варіанти. У будь-якому випадку Мірабіліс – це шикарний вибір для тих, хто любить рослини, що цвітуть уночі.

Запашний тютюн

А ось ще одні квіти, які розпускаються вночі: запашний тютюн власною персоною! Це не той же тютюн, що використовується для куріння, але віддаленим його родичем є. Особливістю запашного тютюну можна сміливо називати вражаючу декоративність. Ну і так, ці рослини цвітуть уночі!

Рослина багаторічна, трав’яниста і досить екстравагантна на вигляд. Головною цінністю культури є лійкоподібні або зірчасті квітки, які з’являються в досить великій кількості і створюють ансамбль, що зачаровує, з зеленим листям. До речі, часто запитують: чому білі нічні квіти? У цьому випадку вони можуть бути кремовими або кармінними.

Фестиваль вечірнього цвітіння починається за кілька годин до остаточного заходу сонця, коли те вже потроху опускається за небокрай. Тютюн запашний, але насиченість запаху не у всіх сортів однакова. Під час вирощування цієї однорічної рослини варто поекспериментувати з різними сортами, щоб знайти єдиний та неповторний варіант.

Матіола

Багато садівників ще з дитинства пам’ятають матіолу. Вона є досить популярною садовою мешканкою в Україні. Але є матіола Нічна Красуня та інші сорти, які запилюються нічними комахами. А це означає, що й цвітіння теж відбувається у нічний час.

Ці квіти є чудовими медоносами. Розміри та форми рослин досить різноманітні, тому що за багато років було виведено величезну кількість різних сортів. Ви можете купити одностебельні або матіоли з безліччю стебел. Можете знайти прості чи махрові матіоли. Вам доступні різноманітні забарвлення: від білих та рожевих до бузкових та фіолетових.

Цвісти матіола може і вдень. Для неї це не є проблемою, але саме з настанням сутінків пахощі, що походять від квітки, посилюються в кілька разів. Ви на 100% будете задоволені декоративністю рослини, якщо посадите її в якісно дренованому, нейтральному ґрунті. У зоні з гарним природним освітленням.

Аліссум

Можна довго перераховувати нічні квіти: назви запам’ятовувати, дивитися фотографії, читати описи і тд. Але іноді достатньо однієї зустрічі, щоб визначитися зі своїм улюбленцем. Аліссум завжди справляє яскраве перше враження, а своїм цвітінням лише закріплює початкові позитивні емоції.

Якщо поглянути на ботанічний опис, то аліссум – напівчагарник з напівздеревілими пагонами. Він гарно грає на вітрі дрібним сірувато-зеленим листям. Якщо ж говорити простими словами: аліссум – розкішний! До того ж квітка невибаглива, світлолюбна і посухостійка. Новачки в садівництві, це безперечно ваш вибір!

Ви можете купити аліссум жовтий або аліссум білий – це два найпопулярніші варіанти. Вам буде гарантовано тривале цвітіння протягом усього сезону. Пишні суцвіття чудові як у денний, так і у вечірній час. Але саме ближче до заходу сонця їхній аромат набуває додаткової насиченості.

Іпомея

Як називається квітка, яка розкривається вночі, а при яскравому освітленні залишається закритою? Іпомея – любителька тіні, темряви та похмурої погоди. Багато рослин, які цвітуть уночі, посеред ясного дня не втрачають у декоративності, а ось іпомея має властивість засинати, коли сонячна активність надто висока.

Це високодекоративна ліана, яка не вимагає великих зусиль у догляді за собою та може без проблем витягуватись на кілька метрів у довжину. Стандартна довжина для рослини в Україні становить 3-6 м. Іпомея дарує тісні обійми паркану або опорі, навколо якої вона звивається, наче змійка.

Ліана відрізняється тридольчастим листям вгорі і серцеподібними листочками ближче до основи. У розкритому стані квіти нічні темні досить великі. В діаметрі досягають 8-10 см. Вегетаційний період у рослини довгий, закінчується приблизно у вересні. Іпомея найбільш розкішно виглядає у групових посадках.

Ви знаєте, які рослини квітнуть уночі так само ефектно, як квіти з нашого ТОП-6? Обов’язково пишіть відгуки та коментарі. Будемо раді побачити фото квітів, які вам подобаються, дорогі читачі.

Про автора

admin administrator