Скільки грамів у докторській ковбасі

Авторadmin

Скільки грамів у докторській ковбасі

Зміст:

Утримувати.

Ми вважаємо, що ви використовуєте засоби автоматизації для перегляду нашого сайту.

Будь ласка, підтвердіть, що ви людина

Ідентифікаційний номер: #b59ded41-e088-11ee-b515-29fb92502ccf

Це може статися в результаті наступного:

  • Javascript вимкнено або заблоковано розширенням (наприклад, блокувальниками реклами)
  • Ваш браузер не підтримує файли cookie

Будь ласка, переконайтеся, що Javascript та файли cookie включені у вашому браузері та що ви їх не блокуєте.

Powered by PerimeterX , Inc

Скільки калорій у 100 грамах ковбаси. Калорійність ковбаси

Лікарська ковбаса, зроблена з ГОСТу, залишається дуже популярним виробом протягом десятиліть. Вона відмінно підходить для сніданків, перекусів та різних салатів. Бутерброд з цією ковбаскою можна взяти в дорогу, холостяки можуть ситно пообідати глазуньою з докторською ковбасою. Тому можна сказати що продукт цей смачний, готовий до вживання і дає насичення на тривалий час, а отже, певною мірою незамінний.

З чого роблять докторську ковбасу

Почнемо з того, що докторська може бути тільки вареною ковбасою
і повинна мати певний склад інгредієнтів. Щоправда, з деяких пір у виробників з’явилося право використовувати під час випуску різних виробів не ГОСТ, а власні, розроблені для підприємства технічні умови (ТУ). Це стосується й ковбаси вареної лікарні.

Але ті, хто дорожить своєю репутацією, як і раніше, випускають продукцію, що відповідає вимогам єдиного державного стандарту, і цим заслуговують на повагу покупців і довіру до їхньої продукції. Інформацію про склад вареної докторської ковбаси та її відповідність ГОСТу чи ТУ покупець завжди може прочитати на упаковці.

Відповідно до державного стандарту, докторська ковбаса повинна складатися:

  • із нежирної свинини – 70%;
  • із яловичини вищого ґатунку – 25%;
  • із цільного молока – 2%;
  • як добавки використовуються сіль, цукор і мускатний горіх (допускалася заміна кардамоном)

Зберігатися щойно виготовлений продукт має право трохи більше 72 годин, рахунок чого вважається дієтичним продуктом вищої якості.

Історія походження

У радянську епоху за цією ковбасою шикувалися черги, а дістати її до столу було великою удачею. Документи зберегли точну дату випуску першої партії товару – 29 квітня 1936-го року
. Його рецепт розроблявся не де-небудь, а в науково-дослідному інституті м’ясної промисловості і був складений таким чином, що в кінцевому виробі було багато білка при зниженому вмісті жиру.

Як нам розповідає про докторську ковбасу Вікіпедія, перед урядом у ті роки постало завдання покращити стан здоров’я нації, позначився голод часів колективізації. Тоді-то й було збудовано перший завод за зразком американських м’ясних виробництв, який згодом став носити ім’я Анастаса Мікояна, який виявив ініціативу у його створенні. У пріоритеті стояв випуск ковбаси з цілком натуральних інгредієнтів, здатний відновити здоров’я громадян, підірване у смутні голодні часи.

Готовий продукт призначався лікарями у складі лікувального харчування
, саме тому ковбаса і отримала назву «лікарської». Треба сказати, що план увінчався успіхом, нація стала здоровішою, а продукт щиро полюбили мільйони радянських громадян.

Лікарська ковбаса: калорійність

Відповідно до суворих радянських стандартів, калорійність ковбаси докторської мала становити
257 ккал на 100 гр. продукту – ні більше, ні менше.

Склад мав включати майже 13 гр. білка, 22 гр. жиру та 1,5 гр. вуглеводів на 100 грн. продукту.

Але вже в середині 70-х минулого століття ті, хто пам’ятав первісний смак продукту, почали бурчати, що лікарня стала не та. «Ось раніше…»

Спочатку якісний продукт став дефіцитним, а потім просто спростили його рецептуру, щоб зробити доступнішим і виробляти у більшій кількості. Поголів’я худоби при цьому скорочувалося, корми для нього стали менш якісними
, що не могло не позначитися на характеристиках м’яса.

  • Поступово натуральне м’ясо, молоко та яйця стали витіснятися дешевшими замінниками. Молоко стало порошковим, замість яєць у фарш клали меланж, а для покращення консистенції вводили борошно.
  • Пізніші стандарти стали ще лояльнішими. До рецепту стали входити: свиняча шкірка, крохмаль, яєчний порошок.
  • Замість натуральної оболонки у хід пішла целофанова плівка. Продукт перестав бути ексклюзивом, а зрівнявся з дешевшими ковбасами, серед яких тепер і займає своє місце.

А що ж сьогодні?

Сьогодні калорійність ковбаси докторської точно назвати неможливо через велику кількість оригінальних рецептур та маси виробників. Можна дати пораду
уважно вивчати упаковку, на якій вказано склад докторської ковбаси та кількість калорій. У звичайному магазині навряд чи продавець чекатиме, доки ви отримаєте всю необхідну для себе інформацію. А ось у супермаркеті вас ніхто підганяти не буде.

На що ж орієнтуватися при покупці цієї ковбаски, щоб вибрати продукт корисніший і якісніший?

Насамперед, зрозуміло, на її вартість. Якісний та натуральний продукт готують із недешевих інгредієнтів, тому й сам він коштувати копійки не може. Якщо врахувати, що вартість м’яса варіюється від 300 гривень (за свинину) до 450 гривень (за яловичину вищого ґатунку), то й сама ковбаса буде коштувати не дешевше 300-400 одиниць української валюти.

Звертайте увагу на те, скільки має зберігатися ковбаса
. Що більше натуральних компонентів, то менше зберігається готовий продукт. А ось виріб, напханий хімічними добавками, може без втрат пролежати в холодильнику два тижні і більше.

Численні перевірки показали, що співвідношення білки/жири/вуглеводи теж завжди витримується виробниками. Вміст білка, як правило, завищують, а жири та вуглеводи намагаються приховати. Причина цього частково у рекомендаціях дієтологів, які давно вже зарахували ковбасні вироби до зовсім не корисних продуктів за високий вміст калорій.

Якщо ви все ж таки любите ковбасу варену докторську, калорійність якої вас не надто турбує, то намагайтеся при покупці звертати увагу не тільки на назву
. Тоді неприємних сюрпризів вдасться уникнути. Найкраще вибрати конкретного виробника, продукції якого ви довіряєте і чия ковбаса влаштовує вас за складом та смаком і купуватиме тільки його вироби.

Розрізняють ковбасні вироби варені (у тому числі сосиски
та сардельки), напівкопчені, копчені, копчено-варені, ліверні, сільці та холодці. Сировиною служать нежирна яловичина, свинина, шпик, рідше – баранина, конина, м’ясо птахів.
На ліверні ковбаси, сільці, холодці використовують м’ясні субпродукти (печінка, мізки, серце, рубець та інші).

Ковбаса відома з незапам’ятних часів. Згадки про неї зустрічаються в джерелах Стародавньої Греції, Вавилону та Стародавнього Китаю
. У України майстерні з виробництва ковбас з’явилися у XVII столітті

Варені ковбаси

Виготовляються із просоленого фаршу. Їх варять за нормальної температури близько 80 градусів. Варені ковбаси можуть містити велику кількість сої, а можуть бути і вегетаріанськими із соєю або сейтаном замість м’яса. Через вміст великої кількості води довго не зберігаються.

Варені ковбаси містять 10-15% білка, 20-30% жиру
, енергетична цінність – 220-310 ккал на 100 г.

Варено-копчені ковбаси

Спочатку варять, а потім піддають копченню. Містять більше спецій, ніж варені ковбаси. На відміну від варених ковбас (у яких фарш представляє однорідну масу) варено-копчені ковбаси можуть складатися з дрібних шматочків певного розміру. Як добавки використовуються молоко, вершки, борошно, шпик і крохмаль.

Варено-копчені ковбаси містять 10-17% білка, 30-40% жирів, їхня енергетична цінність – 350-410 ккал на 100 г, а термін зберігання в холодильнику – не більше 15 діб.

Напівкопчені ковбаси

Спочатку обсмажують, потім варять і після коптять. Напівкопчені ковбаси на вигляд і смак часто майже не відрізняються від варено-копчених ковбас, але при термообробці відбувається менша втрата ваги, а копчення менш виражене.

Сировокопчені ковбаси

Застарілі назви – твердокопчені, твердого копчення ковбаси не піддаються високотемпературній термічній обробці, холодне копчення відбувається при 20-25 градусах, м’ясо піддається ферментації та зневоднення. Дозрівання сирокопчених ковбас триває щонайменше 30—40 діб. Сировокопчені ковбаси містять найбільшу кількість спецій
, також можливе додавання коньяку. За новою технологією ковбаси виробляються 21 день і менше. Це досягається за рахунок а) ГДЛ – глюконодельталактон – кислота, що впливає на зміну рН б) стартових культур – найчастіше дріжджових мікроорганізмів, які харчуються внесеним в рецептуру цукром. Ферментація проводиться рахунок виділення ними товарів життєдіяльності.

Сиркопчені ковбаси містять 13-28% білка, жиру – 28-57%, енергетична цінність – 340-570 ккал на 100 г.

Сиров’ялені ковбаси

Виготовляється з фаршу маринованого м’яса. Коптиться в холодному димі 3-4 діб. Відбувається ферментація м’яса та його зневоднення, після чого велиться при температурі 15-18 градусів.

* наведені дані калорійності на 100 г продукту.

ПродуктиБілки, гЖири, гВуглеводи, гКалорії, ккал
Ковбаса варена дієтична12.113.5170
Ковбаса варена докторська12.822.21.5257
Ковбаса варена аматорська12.228.0301
Ковбаса варена молочна11.722.8252
Ковбаса варена московська11.521.82.0250
Ковбаса варена українська11.828.9302
Ковбаса варена свиняча10.225.11.9274
Ковбаса варена столична15.128.7319
Ковбаса варена їдальня11.120.21.9234
Ковбаса варена чайна11.718.41.9216
Ковбаса варено-копчена куряча смажена19.717.41.7371
Ковбаса варено-копчена сервелат боярський14.021.0269
Ковбаса варено-копчена сервелат український13.039.01.0410
Ковбаса ліверна1325.00277
Ковбаса напівкопчена закусочна15.033.02.3366
Ковбаса напівкопчена краківська16.244.6466
Ковбаса напівкопчена аматорська17.339.0420
Ковбаса напівкопчена мінська17.423.02.7287
Ковбаса напівкопчена московська19.136.6406
Ковбаса напівкопчена одеська14.838.1402
Ковбаса напівкопчена полтавська16.439.0417
Ковбаса напівкопчена салямі аматорська12.050.0498
Ковбаса напівкопчена сервелат16.140.1425
Ковбаса напівкопчена талліннська17.133.8373
Ковбаса напівкопчена українська16.534.4376
Ковбаса сирокопчена зерниста9.963.2608
Ковбаса сирокопчена аматорська20.947.8514
Ковбаса сирокопчена московська24.841.5473
Ковбаса сирокопчена свиняча13.057.3568
Ковбаса сирокопчена сервелат24.040.5461
Ковбаса сирокопчена столична24.043.4487
Ковбаски мисливські27.424.3326
Ковбаски мисливські Димов25.740.0463
Кров’янка9.019.514.5274
Салямі21.653.71.4568
Сардельки яловичі11.418.21.5215
Сардельки молочні з м’яса птиці охолоджені11.019.02.6226
Сардельки свинячі10.131.61.9332
Сосиски яловичі10.420.10.8226
Сосиски курячі10.822.44.2259
Сосиски аматорські9.029.50.7304
Сосиски молочні11.023.91.6266
Сосиски особливі11.824.7270
Сосиски українські11.322.0243
Сосиски свинячі9.534.3342

З середини 20 століття, коли в тій величезній країні почали працювати великі м’ясокомбінати, улюбленими продуктами радянських людей стали всілякі ковбаси. Особливим шиком вважалося мати паличку «Київської» ковбаси до свята, а улюблена всіма «варенка» ретельно береглася для «Олів’є».

Часи минули, великої країни вже давно немає, але звички залишилися з нами. Ми передаємо їх своїм дітям і нове покоління вже не мислить повноцінного обіду без бутерброду з ковбасою. Вона дійсно виручає в різних ситуаціях, коли необхідний терміновий перекус або ситне доповнення до супу. Однак калорійність ковбаси досить висока, та й чи корисна вона нашому здоров’ю?

Якщо нашим бабусям і мамам було пробачити часте вживання ковбасних виробів, то нашому поколінню таке захоплення може коштувати багато чого – від фігури, що «розпливлася», до зіпсованого здоров’я. І справа тут не стільки у високому вмісті калорій у ковбасі, скільки у відомому всім шкідливому хімічному складі.

У радянські часи ковбасні вироби виготовлялися з натуральних продуктів, згідно з нормативними документами і мали відповідати ГОСТу. Нехай калорійність ковбаси і в той період теж була не мала, проте відсутність великої кількості синтетичних добавок робила її справді поживною та навіть корисною для вживання. Наприклад, рецептура «Лікарської» ковбаси була спеціально розроблена для ослаблених людей в умовах нестачі основних продуктів харчування. Вона містила 70% свинячого м’яса, 25% яловичини, свіжі курячі яйця або меланж (заморожені збиті яйця) та сухе коров’яче молоко.

Калорійність ковбаси вареної та її склад

Варена ковбаса є дуже популярною серед споживачів. Вона має ніжну консистенцію, легко ріжеться і добре поєднується з олією, різними сирами та соусами. Калорійність вареної ковбаси залежить від компонентів, що входять до неї. Однак, незважаючи на деяку різницю в показниках можна з упевненістю сказати, що калорії в вареній ковбасі перевищують середню калорійність пісного м’яса великої худоби та птиці.

Візьмемо калорійність «лікарської» ковбаси. Вона становить близько 257-280 ккал на 100 г готового продукту. Водночас калорійність відвареної нежирної свинини дорівнює 220-260 ккал/100 г. При цьому вміст жиру в «Докторській» ковбасі становитиме 22,2 г/100 г, білків – 12,7 г/100 г. У пісній відвареній свинині жиру міститься лише 15,2 г/100 г, тоді як повноцінних білків – 21,3 г/100 г. Важливо, що калорійність «Докторської» ковбаси далеко ще не найвища серед ковбасних продуктів цієї категорії. Прикладом може бути ковбаса «Теляча», енергетична цінність якої становить 316 ккал на 100 г готового продукту.

Щодо калорійності ковбас варених інших сортів, то ці значення теж досить високі. Вміст калорій у ковбасі «Коханецька» досягає 300 ккал/100 г і кількість жиру, природно, зростає (26 г/100 г). Калорійність вареної ковбаси «Молочна» – 252 ккал у 100 г готової продукції, а вміст жирів не перевищує 23 г у 100 г ковбасної маси.

Якщо говорити про склад вареної ковбаси, то не можна не згадати про синтетичні добавки та сурогатні інгредієнти, які у великих кількостях додають у ковбасний фарш. Не секрет, що у вареній ковбасі містяться рослинні білки, які можуть бути справжніми замінниками білків тваринного походження. Це своєрідна заміна повноцінного продукту на дешевий сурогат, який не має бажаної харчової цінності.

Те саме можна сказати і про жири. Висока калорійність ковбас варених пояснюється підвищеним вмістом жирів, які також не є корисними для організму, оскільки це не натуральні тваринні жири, а їх сурогати (кулінарний жир, саломас). Крім того, в сучасній ковбасі дуже багато всіляких згущувачів, емульгаторів, підсилювачів смаку, барвників, антиоксидантів та консервантів.

Калорійність копчених ковбас

Сучасна харчова промисловість випускає безліч копчених ковбас різних видів. Широкий асортимент цієї продукції тішить споживачів – на прилавках магазинів розташувалися ковбасні вироби на будь-який смак. Старше покоління не могло й мріяти про таку різноманітність, яку нам пропонують зараз.

Однак чи такий товар хороший з точки зору корисності та харчової цінності? Почнемо з того, що калорійність копчених ковбас дуже висока. Це зовсім не дієтичний продукт і вживати його людям із підвищеною масою тіла не рекомендується.

Копчені ковбаси поділяються на:

  • варено-копчені;
  • сирокопчені;
  • напівкопчені.

Середнє значення калорійності ковбас варено-копчених становить 450-480 ккал за 100 г готового продукту. При цьому вони містять велику кількість жиру (до 40%) та близько 35% білків. Для детальнішого аналізу калорійності копчених ковбас наведемо середні значення для найбільш популярних видів варено-копчених ковбас (на 100 г):

  • Ковбаса варено-копчена “Київська” – 402-408 ккал;
  • Ковбаса варено-копчена “Талліннська” – 375-379 ккал;
  • Калорійність ковбаси “Сервелат” – 406-425 ккал;
  • Ковбаса варено-копчена “Одеська” – 402-407 ккал.

Калорійність ковбас сирокопчених коливається в широких межах – від 320 до 500 ккал/100 г. Найпопулярніший сорт сирокопченої ковбаси «Брауншвейзька» містить 488 ккал/100 г, а калорійність ковбаси «Київська сирокопчена» 50/00. є «зерниста» ковбаса – вміст калорій у ній не перевищує 350 ккал/100 г.

Калорійність напівкопчених ковбас мало відрізняється від калорійності ковбас копчених інших видів. Середнє значення становить 450-520 ккал в 100 г готової продукції, проте ця величина може змінюватись в залежності від регіону виробництва та ТУ (технічних умов), що діють на підприємстві виробника.

Калорійність ковбаси та дієтичне харчування

У дієтичному харчуванні є негласне правило: при переході на здоровий раціон ковбасу з меню слід виключити. Причина такої суворої заборони криється не лише у високій калорійності ковбаси, а й у її негативному впливі на здоров’я людини. Ковбасні вироби різних видів шкідливі для шлунка та небезпечні для людей із захворюваннями підшлункової залози.

Дієтологи не раджу давати ковбасу дітям. Маючи у своєму складі масу хімічних добавок, такий продукт не принесе користі організму, що росте, а ось зіпсувати здоров’я може ґрунтовно. Крім того, висока калорійність ковбаси та підвищений вміст жиру сприяє появі жирових відкладень у дітей та підлітків. Лікарі наполегливо рекомендують батькам обмежити або виключити повністю з раціону дітей ковбасні вироби всіх видів, а натомість ввести в меню відварене м’ясо телятини, куряче філе та індичку.

Читати більше статей

Усі ми багато ходимо протягом дня. Навіть якщо у нас малорухливий спосіб життя, ми все одно ходимо – адже у нас немає.

Ковбаса – це фарш, який був оброблений особливим чином і поміщений у натуральні кишки тварин (свині, корови тощо) або штучну оболонку. Ковбасні вироби бувають різними – на будь-який смак та бюджет: варені, копчені, сиро-копчені, курячі, яловичі, свинячі, шинкові, сервелати. Розрізняються ковбаси за способом приготування, смаком, складом, вмістом калорій.

Наприклад, калорійність ковбас варених істотно нижча, ніж калорійність ковбас копчених або сиро-копчених
. Вуглеводів у ковбасі небагато, переважно це крохмаль. Від 10 до 15% маси продукту становлять білки, основним джерелом калорій у ковбасі – понад 20% маси – є жири.

Ковбаса містить холестерин, деякі вітаміни (А, Е, В), кальцій, магній, калій, фосфор, сірку, залізо, йод. Вміст натрію в ковбасі досить високий, що несприятливо впливає на водно-сольовий баланс. Ковбасу небажано вживати людям із захворюваннями нирок та суглобів, а також із проблемами з печінкою, ШКТ, ендокринною, серцево-судинною системою, системою жовчовиділення.

На калорійність ковбаси переважно впливає її жирність. У цьому сенсі найкраще вживати варену ковбасу без шпику – наприклад, «Докторську». Калорійність «Докторської» ковбаси помітно нижча порівняно з багатьма іншими видами ковбас
. За ДСТУ, що діяло в СРСР, вона повинна містити не менше 25% яловичини вищого ґатунку та 70% свинини напівжирних сортів, а також 3% яєць, 2% сухого молока, цукор, сіль, мускатний горіх або кардамон.

Звичайно ж, такий склад – це ідеальний склад. Сучасний ГОСТ вказує на неприпустимість вмісту в цьому продукті соєвого білка, крохмалю, рослинних загусників (вони виробляються на основі пектину або глютену), але сьогодні всі виробники користуються технічними умовами – ТУ, тому на те, що в ковбасі буде 95% м’яса, вже ніхто не розраховує.

Незважаючи на досить складний склад і чималу калорійність ковбаси, цей продукт користується дуже великою популярністю
не тільки серед чоловіків, які не так часто турбуються про свою фігуру, але і серед жінок, багато з яких навіть сидять на дієті. Ковбаса – це не м’ясо, але вона має специфічний смак і запах, що наводить асоціації з м’ясом, тому її використовують як швидкий і зручний замінник м’яса: ковбасу не потрібно готувати, коштує вона дешевше, ніж м’ясо – мабуть, цим і пояснюється популярність ковбаси.

Скільки калорій у ковбасі

Ковбаси бувають різних видів, і те, скільки калорій у ковбасі залежить від багатьох факторів. Калорійність ковбаси може змінюватись від 170 до 450 ккал на 100 г – чим більше жиру в цьому продукті, тим більше в ньому і калорій. Варені ковбаси містять найменше калорій: наприклад, калорійність «Докторської» ковбаси становить 257-261 ккал на 100 г. Калорійність ковбас варених набагато поступається калорійності ковбас копчених – наприклад, калорійність ковбаси копченої «Краківської» становить 466 ккал на 100 г. Слід зазначити «Дієтичну» – її калорійність навіть менше, ніж калорійність «Докторської» ковбаси, і становить лише 170 ккал на 100 р.

Для вашої зручності ми пропонуємо вивчити інформацію про калорійність ковбас різних видів.

Калорійність ковбас варених
:

  • «Яловича» – 165 ккал на 100 г;
  • “Для сніданку” – 187 ккал на 100 г;
  • “Зеленоградська” (з каченятою) – 187 ккал на 100 г;
  • “Чайна” – 216 ккал на 100 г;
  • “Їдальня” – 234 ккал на 100 г;
  • “Окрема” – 252 ккал на 100 г;
  • “Молочна” – 252 ккал на 100 г;
  • «Коханецька» – 301 ккал на 100 г;
  • “Українська” – 302 ккал на 100 г;
  • “Теляча” – 308 ккал на 100 г;
  • «Коханецька свиняча» – 312 ккал на 100 г;
  • “Ліверна” – 326 ккал на 100 г.

Калорійність ковбас варено-копчених та напівкопчених:

  • “Мінська” напівкопчена – 287 ккал на 100 г;
  • “Таллінська” напівкопчена – 373 ккал на 100 г;
  • “Українська” напівкопчена – 376 ккал на 100 г;
  • “Одеська” напівкопчена – 402 ккал на 100 г;
  • “Полтавська” напівкопчена – 417 ккал на 100 г;
  • «Коханецька» варено-копчена – 420 ккал на 100 г;
  • “Армавірська” напівкопчена – 423 ккал на 100 г;
  • “Сервілат” варено-копчена – 461 ккал на 100 г;
  • “Краківська” напівкопчена – 466 ккал на 100 г.

Калорійність ковбас копчених та сирокопчених
:

  • “М’ясний хліб” яловичий підкопчений – 263 ккал на 100 г;
  • “Олімпійська” сирокопчена – 436 ккал на 100 г;
  • “Київська” сирокопчена – 472 ккал на 100 г;
  • “Столична” сирокопчена – 487 ккал на 100 г;
  • “Брауншвейзька” сирокопчена – 491 ккал на 100 г;
  • “Дорожня” сирокопчена – 498 ккал на 100 г;
  • «Коханецька» сирокопчена – 514 ккал на 100 г;
  • “Свиняча” сирокопчена – 566 ккал на 100 г;
  • “Зерниста” сирокопчена – 606 ккал на 100 г.

Калорійність ковбас варених, як ми бачимо, суттєво нижча – у них порівняно менше жирів, натомість у них багато крохмалю – за ТУ його може бути до 5%. А ось сирокопчені ковбаси – найкалорійніші.

Варена ковбаса в натуральній оболонці може зберігатися не більше 5 діб – після цього оболонка стає липкою, покривається пліснявою, що свідчить про те, що ковбаса зіпсувалася. Варену ковбасу у штучній оболонці можна зберігати від 15 до 45 днів. Однією з найкорисніших ковбас є ліверна – вона виготовляється з печінки тварин та містить багато заліза та вітаміну D.

Ковбаса: користь чи шкода?

Не тільки висока калорійність ковбаси робить її досить підступним продуктом
, який може завдати істотної шкоди нашому здоров’ю. Вище вже було сказано про те, що вживати ковбасу небажано людям із захворюваннями внутрішніх органів.
Також протипоказана ковбаса та хворим на цукровий діабет. Дітям та вагітним жінкам їсти ковбасу не рекомендується через високий вміст у ній холестерину, різних смакових та ароматичних добавок, штучно синтезованого рослинного білка, консервантів, підсилювача смаку та запаху, селітри, целюлози. Всі ці речовини отруюють наш організм і навіть можуть суттєво підвищити ризик серцево-судинних та онкологічних захворювань.

Якщо ж ви не збираєтеся відмовлятися від вживання цього продукту, дотримуйтесь кількох простих правил купівлі ковбаси. Обов’язково дивіться на етикетку – на ній міститься інформація про склад та калорійність ковбаси
, дату виробництва та термін придатності. Якщо термін придатності скоро спливає – краще відмовтеся від покупки.

Віддавайте перевагу тим ковбасам, що виготовлені відповідно до ГОСТу, а не ТУ. Слідкуйте за тим, щоб у ковбасі не містився рослинний білок (це модифікована соя або глютен), модифікований крохмаль, рослинні жири (як правило, у цьому випадку йдеться про пальмову олію чи трансжири – і те, й інше однаково шкідливе для організму, а додають їх у ковбасу для збільшення маси та калорійності).

У ковбасах червоного кольору міститься нітрит натрію або фосфати, які не несуть ніякої користі нашому здоров’ю, тому вибирайте ковбасу сірувато-рожевого кольору – в ній найменше барвників. Звертайте увагу на цілісність оболонки (особливо це стосується сирокопчених ковбас) та її зовнішній вигляд – вона не повинна бути матовою, з ознаками цвілі.

Якщо вам сподобалася ця стаття, будь ласка, проголосуйте за неї:
(5 Голосів)

Ковбаса є одним з найулюбленіших ласощів більшості людей. Про її виготовлення почали замислюватися вже багато століть тому. По суті, вона є оболонкою, наповненою різними сортами м’ясного фаршу з подальшою тепловою обробкою.

Продукт став дуже популярним та його асортимент досить великий. Товар можна класифікувати за такими ознаками, як спосіб обробки, який може бути як гарячим, так і холодним, склад фаршу і наповнювачів, що входять до нього.

У натуральних ковбасах не повинно бути хімікатів та сурогатів, у складі яких містяться волокна рослинного походження. До неї повинні входити лише натуральні інгредієнти, тваринні жири та смакові добавки. Саме такий продукт містить багато білків та вітамінів. Вони добре засвоюються в організмі людини, підвищуючи його захисні функції.

Однак натуральний товар знайти досить важко, і він коштує не дешево. При виборі виробу слід уважно вивчити його складові та зовнішній вигляд. Хороший продукт має рівну оболонку, сало білого кольору, приємний аромат, а наявність маслянистості на зрізі означатиме наявність якісного м’ясного фаршу. Ринкова ціна повинна бути не нижчою від вартості м’яса. Якщо при найближчому розгляді ковбасний виріб випромінює неприємний запах, має слиз або липкість, варто відкласти його подалі. Яскраво-червоні або рожеві кольори кричать про те, що товар містить безліч барвників, яких у складі якісної їжі не може бути.

Неякісні ковбасні продукти можуть завдати істотної шкоди організму. У таких виробах м’ясо може майже бути відсутнім, замінюючись соєю та хімічними харчовими сполуками, барвниками та стабілізаторами для посилення смаку та кольору, а також антиокислювачами для більшої довговічності. Такі методи виготовлення можуть сильно підірвати здоров’я, завдати шкоди травній і серцевій системі, підшлунковій залозі і стати однією з причин появи онкології. Ці продукти дуже небезпечні і мають ціну в рази меншу, ніж натуральні ковбаси.

Людям із підвищеним холестерином, цукровим діабетом, захворюванням нирок та серця вживати в їжу копчену ковбасу протипоказано. Слід обмежити споживання і людині, яка страждає на проблеми з легенями.

Дим при копченні також має свої недоліки, оскільки містить канцерогени, що осідають на їжу, тим самим потрапляючи в організм і завдаючи шкоди.

В даний час цю проблему вирішено заміною на рідкий дим. Він є рідиною, яка надає властивості копчення, але при цьому не містить шкідливих речовин.

Побалувати себе гарною якісною копченою ковбасою можна завжди. Її корисні властивості підуть на користь, а чудовий смак підніме настрій.

Харчова та енергетична цінність

Для людей, які хочуть схуднути, потрібно знати, скільки калорій містить цей продукт.

Орієнтовна калорійність на 100 грам:

  • Калорії: 440 Ккал
  • Білки: 13 г
  • Жири: 57,3 г
  • Вуглеводи: 0 г

Калорійність копченої ковбаси може змінюватись у середньому від 400 до 500 Ккал на 100 грам.

При дієтах часто хочеться перекусити улюбленими стравами: солодощами, випічкою, салямі. Але з огляду на велику калорійність рекомендується вживати копчену ковбасу в невеликих кількостях і не дуже часто.

Як зменшити калорійність

Для виведення зайвих солей та зменшення калорій ковбаса копчена може бути відварена. Найкращим варіантом стане замінити її на курячу або з індички.

Намагайтеся вибирати лише якісні та натуральні продукти. Це зарядить організм енергією і дасть йому більше сили. Але й приємними дрібницями іноді потрібно побалувати себе і пам’ятати, що все добре в міру.

Домашня докторська ковбаса – рецепти, як смачно приготувати

Ми живемо в часи, коли натуральних матеріалів стає все менше. На жаль, це стосується і продуктів харчування.

Промислове виробництво настільки полюбили різноманітні добавки, барвники та замінники, що абсолютно не завадить вивчити способи приготування деяких улюблених продуктів в домашніх умовах, наприклад, докторської ковбаси. На перший погляд, це здасться занадто складним. Але тут допоможе сучасна кухонна техніка. Вона досить потужна і оснащена різноманітними пристосуваннями, які спростять і прискорять технологічний процес. Тому приготування докторської ковбаси домашньої по часу і по складності не відрізняється від роботи над іншими стравами домашньої кухні.

Такий продукт гарантовано містить тільки якісне м’ясо, а не його відходи.

У ковбасі докторської домашньої відсутні різні підсилювачі смаку, домішки, барвники. Вона виправдовує свою назву, оскільки прекрасно засвоюється організмом і забезпечує його необхідними білками і наповнює енергією.

Домашня ковбаса докторська – загальні принципи приготування

Приготування докторської ковбаси домашньої починається з вибору м’яса. Воно має бути абсолютно свіжим або охолодженим.

Найкраще підходить м’ясо молодняку. Тому не вибираємо шматки занадто темного кольору. Це напевно м’ясо немолодого тварини. Але і занадто світлий відтінок повинен захистити від покупки, оскільки він може бути результатом використання гормональних препаратів.

В склад докторської ковбаси домашньої входить м’ясо свиняче й яловиче.

Свинину вибираємо напівжирну. Підійде ошийок і подчеревок.

Жирність свинини повинна становити близько 40%. Якщо м’ясо купується в магазині, то цей показник написано на етикетці.

Яловичина вибирається без жиру. Це повинна бути м’якоть.

Безпосередньо перед приготуванням ковбаси м’ясо потрібно охолодити. Тоді його легше різати і пропускати через м’ясорубку. М’ясо повинно бути не просто охолодженим, а злегка подмороженным. Його оптимальна температура від 0 до -2 градусів.

В докторську ковбасу домашню додається кардамон, мускатний горіх, сіль і цукор. Як правило, вона складається з 99% м’яса і 1% спецій. Обов’язковими складовими ковбаси повинні бути молоко свіже або сухе) і яйця. Але оскільки продукт домашній, то зі спеціями та іншими інгредієнтами можна пофантазувати. Головне, щоб справжнього і якісного м’яса було побільше.

Крім харчових продуктів знадобиться:

посуд великого обсягу, наприклад, на п’ять літрів;

оболонка для ковбаси.

Процес виготовлення докторської ковбаси домашньої складається з декількох етапів.

1. Приготування фаршу. М’ясо потрібно двічі або тричі пропустити через м’ясорубку, вибравши решеточку з найменшими отворами.

2. Освіта м’ясної суміші. У фарш додаються всі спеції, яйця, молоко або лід. Все, що обробляється блендером до отримання пастоподібної маси. Потім її залишають у холодильнику на годину.

Дивіться також Кекс з яблуками – рецепти, як смачно приготувати

3. Підготовка оболонок для ковбаси. Найбільш часто використовуються два їх види:

  • штучна: колагенова, білкова оболонка. Вона продається у вигляді гільз довжиною 15 м. Потрібно відмотати необхідну кількість (30-35 см), відрізати, замочити в теплій підсоленій воді (столова ложка солі на літр води). Потримати пару хвилин і промити. Одягнути на насадку для набивання ковбас.
  • натуральна – свинячі черева. Їх потрібно дуже добре промити в соляному розчині і висушити перед набиванням.

Кінець оболонки обов’язково міцно зв’язати бавовняним шпагатом, відступивши від краю на два сантиметри.

У деяких рецептах оболонкою може служити:

Пакет для запікання;

Пекарська і харчова папір;

Фольга та поліетиленові пакети.

4. Набивання ковбаси. Акуратно наповнюються ковбасні оболонки і закріплюються шпагатом з іншого боку. Отриманий батон можна перев’язати ще у двох місцях.

5. Варка докторської ковбаси домашньої. Відбувається цей процес в каструлі, діаметр якої повинен бути більше довжини ковбасного батона. Вода нагрівається до 70-75 градусів. Варити ковбасу в більш гарячій воді не можна, оскільки м’ясний білок згортається при 45-50 градусів, а далі відбувається процес пастеризації продукту. Найважливіше в технології – стан білка. Якщо він перегріється, то продукт не вийде.

Тривалість приготування становить близько години.

6. Охолодження ковбасного батона. Гарячий батон ковбаси опускається під холодну воду на кілька секунд. Потім він охолоджується при кімнатній температурі і відправляється в холодильник мінімум на шість годин.

З домашньої докторської ковбаси можна приготувати бутерброди, її непогано підсмажити, додати в салати.

1. Ковбаса докторська домашня Оригінальна

Приготовлений продукт м’який і ніжний на смак. Якісне м’ясо забезпечує корисність і ситність бутерброда з ковбасою.

Інгредієнти:

• 0,700 кг жирного свинячого м’яса.

• 0,250 кг яловичої м’якоті.

• 0,200 л холодного молока.

• Одна ч. ложечка цукру.

• 20 грамів кухонної солі.

• ½ Ч. ложечки меленого кардамону.

• Три ст. ложки бурякового соку.

Спосіб приготування:

Нарізані шматки м’яса перетворити у фарш. Перекласти його в блендер. Всипати цукор, сіль і кардамон. Влити майже склянку холодного молока і вбити яйце.

Включити блендер і перетворити суміш в емульсію. Знадобитися приблизно три–чотири хвилини.

Для кольору додати буряковий сік.

Начинити емульсією свинячі черева. Для цього можна застосувати спеціальну насадку на м’ясорубці.

Приготований напівфабрикат перев’язати шпагатом вздовж і зав’язати з обох сторін.

Готувати у воді, підігрітою до 70 градусів, приблизно годину.

2. Домашня ковбаса докторська для бутербродів

З ковбаси готується смачний і апетитний бутерброд. Потрібно лише покласти на свіжий хліб невеликий її шматочок, а зверху викласти кільця помідора і огірка.

Дивіться також Салати з шинкою і грибами – рецепти, як смачно приготувати

Інгредієнти:

• 700 грамів свинячого ошийка.

• 250 грамів яловичини.

• Одна ч. ложечка цукру.

• 20 грамів кухонної солі.

• 1/2 ч. ложки мускатного горіха.

• Чотири кубика льоду.

Спосіб приготування:

М’ясні шматки пропускаємо через м’ясорубку тричі. Солимо, висипаємо цукор і вбиваємо яйце. Натираємо мускатний горіх. Додаємо лід, посипаємо коріандром. Перемішуємо, поки лід не розчиниться. Залишаємо на годину.

Фарш перетворюємо в пастоподібну масу, використовуючи блендер.

Викладаємо на пергамент і формуємо ковбасу. Притискаємо папір до фаршу, щоб пішов зайвий повітря. Можна для цього вдарити заготівлю ковбаси об стіл. Загортаємо і закручуємо краю паперу.

Заготівлю ковбаси обгортаємо плівкою харчової п’ять або шість раз, щоб вода не потрапила всередину. Перев’язуємо шпагатом. Варимо годину у воді 70 градусів.

Залишаємо в холодному місці, щоб ковбаса повністю охолола.

3. Домашня ковбаса докторська по-аргентинськи

В рецепті присутній селітра, зберігає рожевий колір ковбаси. Але завдяки м’яса вищого сорту, запашним спецій і приправ готовий продукт ароматний і смачний.

Інгредієнти:

• 1100 грамів свинини напівжирної.

• 400 г яловичої м’якоті.

• Одна ч. ложечка цукру.

• 30 грамів кухонної солі.

• 0,5 ч. ложки кардамону.

• Три часникового зубчики.

• 4 грама чилійської селітри.

• По дві ст. ложки сухого молока і приправи для ковбас.

• Дві ч. ложки чорного перцю.

• Сім кубиків льоду.

Спосіб приготування:

Двічі перемолоти м’ясо, порізане невеликими шматками. Довести до пастоподібного стану в блендері.

Присолити, додати цукор, селітру, подрібнений часник і яйце. Посипати приправою для ковбас і чорним перцем.

Зверху висипати натертий мускатний горіх.

Покласти на м’ясний фарш шматочки льоду.

Додати сухе молоко. Все добре вимішати, доки не розтане лід, а фарш перетвориться в пасту.

Отриману масу поставити в холодильник на годину.

Підготувати колагенову оболонку для ковбас і наповнити її м’ясний пастою. Зав’язати шпагатом з обох сторін.

Готову ковбасну заготівлю проколоти в декількох місцях голкою, щоб вийшли бульбашки повітря.

Варити звичайним способом в гарячій воді.

Ковбаса повинна охолонути, а потім – полежати в холодильнику годин вісім.

4. Ковбаса докторська домашня з вершками

Вершки додають ковбасі повітряний і ніжний смак. Замість звичних спецій, у продукт доданий перець, який зробив його в міру гострим.

Інгредієнти:

• 350 грамів свинини напівжирної.

• 150 г яловичої м’якоті.

• 30 мл соку з буряка.

• По дві щіпки суміші перців і солі.

Спосіб приготування:

Подрібнюємо в блендері шматки свинини і яловичини. Додаємо білок двох яєць і продовжуємо збивати.

Дивіться також Рис із консервованим тунцем – готується просто, а виходить дуже смачно

Вливаємо вершки і видавлюємо часничок. Додаємо сік з буряка. Перчимо і солимо. Збиваємо ще дві хвилини.

Готову пасту викладаємо на фольгу, складену вдвічі, і замотуємо. По боках закручуємо і обрізаємо зайве. На вигляд ковбасна заготівля як велика цукерка.

Перев’язуємо шпагатом в двох місцях і поміщаємо спочатку в один поліетиленовий пакет, потім – у другий. Притискуємо, щоб випустити повітря, і ставимо варитися.

Готову ковбасу охолоджуємо і відправляємо в холодильник на годин шість.

5. Домашня ковбаса докторська по-шотландськи

Присутнє в ковбасі віскі не вплинуло на її фортеця, а тільки зберегло ніжний рожевий колір м’яса.

Інгредієнти:

0,200 кг яловичини вищого сорту.

0,500 кг свинини нежирної.

0,200 кг свинини жирної.

0,150 кг води з льодом.

Ст. ложечка солі морської.

Одна ч. ложечку цукрового піску.

Дві пучечки чорного перчика.

30 грамів віскі.

Спосіб приготування:

Фарш готуємо окремо з кожного виду м’яса. Розміщуємо його в різні посудини.

Закладаємо в блендер яловичину, додаємо половину води, сіль і перетворюємо в суспензію.

Потім кладемо всю свинину, і жирну, і нежирну. Додаємо цукор, перець, лід і решту воду. Вливаємо віскі. Збиваємо до отримання пастоподібної маси і однорідною.

Далі – все за технологією: набиваємо ковбасну оболонку, зав’язуємо шпагатом і варимо до готовності.

Охолоджуємо і можемо готувати бутерброди.

Домашня ковбаса докторська – хитрості і корисні поради

  • Буряковий сік у процесі варіння тьмяніє, скільки його не додавай. Тому, щоб ковбаса була рожевого кольору, в фарш можна влити дві столові ложки горілки або якісного коньяку.
  • Оболонку потрібно набивати не дуже туго, щоб вона не луснула в процесі варіння.
  • Температура фаршу в процесі готування не повинна підніматися вище 12 градусів. Для забезпечення такої температури додаються шматочки льоду або холодне молоко.
  • Від якості фаршу залежить смак готового продукту. Чим він ніжніше, однорідніше і пишніше, тим смачніше, соковитіше і м’якше буде ковбаса.
  • Щоб не перегріти воду для варіння ковбаси, потрібно простежити: коли вона нагрівається до потрібних 70-75 градусів, з дна каструлі починають підніматися перші бульбашки.
  • Можна зробити й по-іншому: закип’ятити воду і вимкнути плиту. Через хвилину завантажити ковбасну заготівлю і почекати півхвилини. Потім запустити плиту і виставити мінімальний вогонь.
  • Ковбасу докторську домашню потрібно зберігати при температурі менше восьми градусів і не більше двох діб.
  • Чим товще ковбасний батон, тим довше він буде варитися. Тому оптимальний його діаметр 40-42 див.
  • Відмінність докторської ковбаси домашньої від магазинної полягає в тому, що вона містить тільки натуральне м’ясо і 0% хімічних добавок.

Про автора

admin administrator