Квітка жіноче щастя чомусь чорніють кінчики листя

Авторadmin

Квітка жіноче щастя чомусь чорніють кінчики листя

Чому сохне квітка `жіноче счастье` і як йому допомогти?

Квіти – краща прикраса будь-якого інтер`єру. Крім естетичної насолоди, вони приносять і іншу користь: насичують повітря киснем, очищають його, є помічниками в домашній аптечці.

А за народними повір`ями, багато квітів навіть здатні приносити щастя і залучати удачу. Одним з таких є спатифиллум, який в народі називають «Жіноче щастя». Він ще здатний зволожувати і навіть очищати повітря, вбираючи небезпечні для здоров`я домішки. До того ж, за народними повір`ями, квітка нормалізують відносини в родині.

Що таке засихання?

Засихання квітів – це зневоднення клітин рослини, яке може привести до повної його загибелі. Воно відбувається в результаті несприятливого впливу будь-яких чинників.

Як виглядає?

Іноді можна помітити, що білі квіти спатифиллума зеленіють, а потім і зовсім набувають жовто-коричневе забарвлення і засихають.

Але не варто панікувати завчасно. Після цвітіння квіткам властиво в`янути. Тому коли вони позеленеют, їх можна просто зрізати, щоб вони не забирали сили у всієї рослини.

Однак дуже часто квітка «Жіноче щастя» починає в`янути, а то і зовсім засихати. Зовнішній вигляд стає неестетичним. Крім того, існує загроза загибелі рослини. Іноді листя починає жовтіти. Важливо розуміти, що послужило тому причиною. Листя можуть жовтіти і з природних причин, особливо перед і після цвітіння. Немає нічого страшного і в тому, коли жовтіють старе листя, які знаходяться внизу, біля основи рослини. Таким чином, позбавляючись від старих частин, спатифиллум омолоджується.

Трапляється так, що починають сохнути листя спатифиллума. Вони стають темно-коричневого або чорного кольору. Це тривожний сигнал, який вимагає вжиття заходів. Потрібно переглянути всі аспекти щодо його змісту:

  • температуру;
  • вологість;
  • полив;
  • освітлення;
  • підгодівля.

Чому це відбувається?

причини засихання «Жіночого щастя» можуть бути різними. Основними з них є:

  1. Недолік поживних елементів в грунті. Ця проблема усувається внесенням комплексних добрив для квітучих рослин. У період з березня по вересень їх слід вносити 1 раз в тиждень, а в решту часу достатнього 1 разу на місяць.
  2. неправильне освітлення. Недостатнє освітлення може спровокувати в`янення і засихання квітів. Однак прямі сонячні промені теж здатні погубити рослина. Оптимальне місце для вирощування спатифиллума – підвіконня південній, західній або східного боку будинку.
  3. неправильний полив. Недолік вологи, як і її надлишок, небезпечний для рослини. Поливати «Жіноче щастя» необхідно в міру висихання верхнього шару грунту. Через пару годин після поливу обов`язково потрібно зливати воду з піддону. ВАЖЛИВО! Поливати спатифиллум рекомендується тільки відстояною водою кімнатної температури.
  4. Низька вологість повітря. Спатифіллум – рослина тропічне, тому любить помірно вологе повітря і не переносить сухе. Якщо кінчики квітки почали засихати і темніти, варто добре зволожити повітря. Можна в цих цілях використовувати побутової зволожувач повітря, а можна обприскувати водою. У холодному приміщенні обприскувати водою квітка не можна. Це може привести до загнивання кореневої системи.
  5. надлишок добрив. Часте внесення добрив може завдати шкоди «Жіночому щастя». Надлишок деяких елементів негативно позначається на рослині. У таких випадках потрібно тимчасово припинити всі підживлення і переглянути склад раніше внесених добрив.

Наслідки неправильного догляду

Наслідки неправильного догляду та несприятливих умов вирощування викликає ряд неприємних наслідків, а також, поява шкідників. Це можуть бути:

  • тля;
  • щитівка;
  • павутинний кліщ;
  • борошнистий червець і ін.

Важливо вчасно розпізнати їх і вжити необхідних заходів з порятунку квітки. Якщо цього не зробити, то рослина може загинути. Всі захворювання можуть викликатися комахами-шкідниками, спорами грибів, вірусами і бактеріями.

Боротьба зі шкідниками

У боротьбі з шкідниками можна використовувати:

Якщо вражена квітуча частина

  • Поразка попелиць може спричинити засихання квітів. Вона поселяється на нижній стороні листя і харчується соками рослини. Квіти під її впливом жовтіють, скручуються і засихають. На ранніх стадіях рослина можна обробити мильним розчином. Якщо він не знищить тлю, спатифиллум слід обробити Актара або Фітоверма.
  • Щитівка теж сприяє засихання. Вона утворює темні плями на рослині. Позбутися від неї досить складно. Якщо «Жіноче щастя» уражено не сильно, можна обробити тютюново-мильним розчином. Однак якщо шкідник сильно атакував квітка, слід придбати спеціальний препарат для знищення щитівки (наприклад, Актеллік, Актара або Конфідор).

Якщо вражені кінчики рослини

  • павутинний кліщ може сприяти тому, що у квітів починають сохнути кінчики. Місце її проживання – нижня сторона листів. Виявити його можна за наявністю павутини. У таких випадках необхідно обробити рослина мильним розчином, при цьому прибрати павутиння і кліщів. При неефективності даного методу слід вдатися до використання хімічних засобів, таких як Фитоверм, Неорон, Актеллік.
  • борошнистий червець – ще один поширений шкідник, який може спричинити засихання кінчиків квіток і всієї рослини. Характерні ознаки його появи – цукристі виділення на коренях. У боротьбі з ним можна проводити обробку рослини спиртом. Для цього потрібно змочити марлю спиртом і протирати спатифиллум. Якщо такий спосіб не знищить червеца, варто обробити його хімічним препаратом, таким як, Фитоверм, Актара, Конфідор або Актеллік.

Детальніше про те, чому засихають кінчики листя спатифиллума і інші його частини, читайте тут.

профілактика

Щоб уникнути повторного засихання квітки «Жіноче щастя», в першу чергу потрібно створити сприятливі умови, а саме:

  • правильне розташування;
  • оптимальна вологість повітря;
  • правильний полив;
  • збалансована підгодівля;
  • захист від хвороб і шкідників.

Як доглядати за спатіфілума?

Після прийняття всіх необхідних заходів щодо реабілітації спатифиллума, доглядати за ним стоїть в звичайному режимі. Важливо усунути всі причини, які викликали засихання квітів, і забезпечити правильний догляд.

Квітка «Жіноче щастя» – досить невибаглива рослина. І навіть зіткнувшись з проблемою засихання квітів, цілком можна її усунути. А профілактикою даної проблеми є просте дотримання правил і рекомендацій по вирощуванню цього чудесного квітки.

Чому чорніє листя у спатифиллума? Чому квітка «жіноче щастя» жовтіє і чорніють кінчики листочків? Що робити і як його врятувати? Причини і лікування хвороб

Спатифіллум – поширений кімнатна квітка. Ще його називають «жіноче щастя», приписуючи містичні властивості. Вважається, що незаміжня молода дівчина, яка вирощує цю квітку, обов’язково зустріне судженого. Подружжю він дарує благополуччя, сприяє народженню дітей. Тому коли спатифиллум захворює, господині засмучуються, не знають, як допомогти улюбленцю. Давайте розглянемо найпоширеніші причини хвороб цієї рослини.

симптоми

Основною скаргою є почорніння листа, яке зачіпає тільки кінчик або поширюється на всю поверхню. А також ця хвороба проявляється в наступному:

  • пожовтіння листя;
  • наявність плям по краях;
  • сухі кінчики;
  • відсутність квітів;
  • уповільнення зростання.

Тривожні симптоми можуть розвиватися як відразу, так і при тривалому проживанні в будинку. Через кілька тижнів після покупки нового рослини його обов’язково пересаджують. Це пов’язано з тим, що в магазині, замість живильного субстрату, використовується збагачений вітамінами торф. Пересаджуючи квітка, ви зможете прибрати гнилі коріння, позбутися від випадкових паразитів, а також створите необхідний грунт.

Якщо ж ваш квітка починає боліти після тривалого перебування у вашому домі, то необхідно встановити, чому почалося почорніння листа.

причини

Почорніння листа проявляється найчастіше при захворюванні або через помилки в догляді.

Вологість повітря

Батьківщиною спатифиллума вважаються тропічні ліси, в яких він селиться в основному на нижньому ярусі. Для нього звична висока вологість і тінь. Для забезпечення достатньої вологи в повітрі обприскуйте квітка 2 рази в день водою кімнатної температури. Якщо ви забуваєте про це, то розташуйте поруч з рослиною чашу з водою.

Найчастіше недостатня вологість виникає в опалювальний сезон. Теплі батареї підсушують повітря в кімнаті, що відразу відбивається на самопочутті квітки.

Опік листя сонцем

Спатифіллум – це тіньолюбні рослина. При яскравому сонячному світлі відбувається опік кінчиків листа, рослина починає хворіти і повільно гине. Особливо це помітно, якщо «жіноче щастя» розташоване на південній стороні. Переставте квітка на вікно, яке виходить на північ, і проблема буде вирішена.

Неправильно підібраний грунт

«Жіноче щастя» потребує особливого субстраті. Якщо грунт буде важким, вода буде застоюватися біля коріння, викликаючи їх підгнивання. При виборі землі для рослини зверніть увагу на її склад. У ній повинна знаходитися грунт, кора дерев, торф, залишки листя. Якщо в магазині немає готового субстрату, Ви можете це зробити самостійно. Для цього в рівних пропорціях змішайте пісок, торф, грунт для орхідей і землю. Дно горщика засипте керамзитом або камінням.

Температура в приміщенні

Якщо ваш квітка починає підсихати в осінньо-зимовий період, швидше за все, рослина обдало холодним повітрям. Приберіть його з підвіконня, балкона, холодної веранди. Можливе ураження від надмірно гарячого повітря. Зазвичай воно виникає після тісного контакту з опалювальними приладами. Якщо ви помітили чорні листя у квітки, приберіть його подалі від гарячих приладів.

Зверніть увагу на воду, яку можна використовувати для поливу. Вона повинна бути кімнатної температури. Якщо вона буде дуже холодною, це викличе замерзання коренів, в’янення листя і загибель рослини.

надмірний полив

Це серйозна проблема, яка веде до висихання цілих листя. Велика кількість води згубно для кореневої системи. Не допускається, щоб в чаші під квіткою весь час була вода. Після поливу її необхідно зливати. Наступного разу дочекайтеся підсихання верхнього шару грунту, тільки після цього її можна зволожувати.

Нестача води теж небажаний. Коли листя стає поникаючими, рослина перебуває у стресовому стані.

Для кращої аерації коренів і тривалого збереження вологості при пересадці спатифиллума насипте в горщик керамзит. Його шар повинен становити приблизно 2 см.

зараження паразитами

Спатифіллум вражають бактерії, гриби і шкідники. Найчастіше це відбувається, якщо поряд з квіткою варто хворе рослина. В першу чергу ізолюйте жіноче щастя, тільки потім починайте його лікування. При бактеріальному ураженні листя їх обов’язково обривають. Квітка обробляють розчином господарського мила. А також дозволено використання промислових препаратів «Алірін», «Гамаір».

Застосовують настій цибулиння для боротьби з паразитами, який можна приготувати таким чином:

  1. візьміть 100 г лушпиння, залийте 500 мл води;
  2. дайте настоятися протягом 3-4 годин;
  3. після цього процідіть настій;
  4. з’єднайте його з мильним розчином;
  5. обробляйте уражені листя протягом тижня.

При зараженні шкідниками спатифиллум необхідно захистити від інших рослин. Потім обробіть квітка отрутою проти паразитів. Уважно огляньте інші рослини, на них не повинно бути комах. Налаштуйте температурний режим і вологість в кімнаті, налагодьте полив, після цього ваш квітка знову зможе цвісти і радувати вас.

підгнивання коренів

Це одна з найпоширеніших причин сухого листя. Боротися з нею просто, виконуючи наступні кроки:

  1. акуратно витягніть квітка;
  2. під струменем теплої води промийте коріння;
  3. видаліть гнилі – вони відразу відрізняються від здорових тим, що не мають пружності, м’які і розповзаються при натисканні;
  4. для поліпшення кореневої системи пересипте здорові волокна товченим активованим вугіллям;
  5. грунт в горщику необхідно замінити, попередньо насипавши в нього шар керамзиту;
  6. не варто відразу поливати рослину, так як в свіжому покупному грунті достатньо води.

Надлишок або нестача добрив

Про те, що ви перестаралися з внесенням добрив, вам відразу ж підкажуть пожовкле листя квітки. При появі такої проблеми відразу після підгодівлі рослина потрібно терміново рятувати. Варто дотримуватися наступних дій:

  1. витягніть квітка з горщика;
  2. промийте коріння під проточною водою;
  3. потім посадіть квітка в новий грунт.

Слід знати, що якщо рослина довгий час знаходиться в одному і тому ж грунті, він виснажується. Щоб уникнути засихання спатифиллума, пересаджують рослину не рідше 1 разу на 2 роки. А також необхідно регулярне добриво квітки з чергуванням органічних і мінеральних добрив – 2 рази на місяць навесні і восени. Взимку найкраще припинити підгодівлю, а влітку достатнього 1 разу на місяць.

Важливо! При надлишку органічних добрив спатифиллум перестане квітнути і буде нарощувати зелену масу.

Що робити?

Врятувати спатифиллум від висихання і загибелі допоможуть поради професіоналів. Спочатку визначте проблему, після цього ви легко знайдете шляхи її вирішення.

  • Якщо у вашого квітки темніють і сохнути листя на кінцях, швидше за все, за ним неправильно доглядають. Перевірте, чи достатньо ваш улюбленець отримує вологи, не дуже рідко ви його поливаєте. Можливий і надлишок води. Якщо листя спатифиллума чорніють повсюдно, то необхідна пересадка.
  • Ще одна причина потемніння листя – це неправильно підібраний грунт або протяги. Пересадите рослина за всіма правилами в сприятливий грунт. Для захисту від холодних потоків повітря приберіть квітка з вікна. Так як «жіноче щастя» тіньолюбні, воно прекрасно зростає і в глибині кімнати, розташовуючись на спеціальній підставці.
  • Серйозна проблема виникає, коли листя чорніють з середини. «Жіноче щастя» любить тепло, вологу і достатній полив, а це ідеальні умови для зростання грибка. Він викликає підгнивання коренів, висихання листа, квітка припиняє своє цвітіння. Якщо ви підозрюєте грибкове ураження, негайно обірвемо хворі листочки, потім обприскати вся рослина фунгіцидом.

Можливе використання народних методів для боротьби з грибком. Для цього необхідно зробити настій з цитрусових кірок за наступним рецептом:

  1. візьміть 150 г корок апельсина або лимона, залийте водою;
  2. дайте настоятися протягом 2 годин, після чого процідіть;
  3. обприскуйте рослина отриманим настоєм 2-3 рази на добу протягом тижня.

профілактика

Щоб «жіноче щастя» радувало вас своїми квітами, необхідно за ним правильно доглядати, з огляду на наступні поради:

  • рясний, але не надмірний полив – стежте за кількістю вологи у грунті квітки; поливати необхідно в тому випадку, якщо субстрат просох приблизно на 2 см;
  • щоб квітка не страждав від нестачі вологості в приміщенні, регулярно обприскуйте його; протирайте листя вологою ганчірочкою;
  • розташовуйте «жіноче щастя» в місцях, де на нього не падають прямі сонячні промені; найкраще, якщо це буде північна або західна сторона;
  • при підгодівлі рослин дотримуйтеся дозування; внесення добрив має бути не частіше 1 разу на 2 тижні;
  • своєчасно проводите профілактичну обробку куща від шкідників і паразитів.

Спатифіллум – це дуже гарний, невибагливий квітка, який успішно використовують в інтер’єрі приміщення. Почорніння листя – небезпечний симптом. Слід негайно встановити причину і усунути її, інакше рослина може загинути. При грамотному догляді спатифиллум буде радувати вас цвітінням круглий рік, а за повір’ями ще й оберігати ваше сімейне щастя.

Про те, як вирішити проблему почорніння листя у спатифиллума, дивіться в наступному відео.

Про автора

admin administrator