Лілія персикова сорту назва

Авторadmin

Лілія персикова сорту назва

Лілія кущова: опис сортів, посадка і догляд у відкритому грунті

Кущова лілія — це, швидше, народна назва, а не ботанічний. У природі таких кольорів не існує, а пишні кущі лілій отримують за рахунок певного способу вирощування. Однак не всі різновиди і сорти підходять для створення кущів з лілій. Ефектні рослини стають центральним акцентом всієї садової композиції і притягують захоплені погляди протягом усього періоду цвітіння. В посадці і вирощування кущових лілій немає нічого складного, тому з процесом впорається навіть новачок у квітникарстві.

Загальний опис кущових лілій

Всі різновиди лілій належать до одного сімейства Лілійних, це багаторічна рослина з давніх часів вважалося символом краси. Назва квітки перекладається, як білизна. І дійсно, перші примірники культури були білосніжними, і тільки згодом стали виводити квітки з різним забарвленням пелюсток. Цибулинна рослина має зелене глянсове листя і квітки, що за формою нагадують дзвіночки. Найбільш ароматними читаються длинноцветковые і східні гібриди.

Цікаве: Лілія білосніжна: опис, посадка і догляд у відкритому грунті, розмноження

Квітка лілія

Автор і редактор: Олена Н. https://floristics.info/ua/index.php?option=com_contact&view=contact&id=21 Правки: 15 листопада 2023 Опубліковано: 12 лютого 2019 Перша редакція: 12 червня 2013 🕒 3 хвилини 👀 43658 разів 💬 3 коментарі

Лілія – родоначальниця величезної квіткової родини Лілейних або Лілієцвітних. У нього входять крім самої Лілії Гіацинти, Тюльпани, Рябчики і багато інших маловідомих у нас видів квітів. Саме морфологічні ознаки Лілії лягли в основу класифікації родини.

А квітникарям, та й взагалі любителям квітів, Лілії припали до душі своїм незвичайним ароматом і красою форми квітки. Втім, незважаючи на схожість, квітки кожного сорту мають і відмінності. Вони бувають схожими на дзвіночки або чалмоподібної форми, можуть бути зібрані в кисті по 4-6 квіток, а можуть рости поодинокими квітками.

Але будь-які Лілії прекрасні. А щоб вони радували вас раннім і в той же час тривалим цвітінням, потрібно забезпечити їм правильний догляд.

Квітка Лілія в природі

У природі Лілії ростуть в умовах, наближених до нашого клімату. Єдине, чого не вистачає ліліям в наших широтах – сонячного світла. Для повноцінного цвітіння ліліям необхідний тривалий світловий день. Тому висаджувати їх потрібно на сонячних, добре освітлених ділянках.

Дикорослі Лілії можна зустріти в Північній Америці, Європі, а особливо – в Азії. Саме там почали займатися їх розведенням і селекцією. Зараз виведені сотні садових форм Лілій, більше тисячі різних видів.

У Росію цибулини Лілій були завезені за Петра І. З того часу вони міцно вкоренилися в наших садах і оранжереях. Лілії вирощують у теплицях цілий рік, оскільки за належного догляду і певних необхідних умов вони можуть забезпечити цілорічне цвітіння.

Букет Лілій

Лілії разом із трояндами є лідерами в якості квітів для букетів. Особливо їх люблять молодята. Лілії відрізняються гарною витривалістю і навіть у зрізаному вигляді у вазі зберігають свою свіжість більше 15 днів.

З усіх букетних сортів у нас найбільш популярні Азіатські і Східні види Лілій. У Азіатських лілій квітки невеликого розміру, але широкі (як би розгорнуті). Вони дуже витончено виглядають. Аромат Азіатських лілій не надто сильний, і тому їх вибирають ті, хто не переносить сильні східні запахи. А ось Східні Лілії відрізняються великими розмірами квіток і, як правило, більш яскравими кольорами. Ці лілії мають сильний солодкуватий аромат.

Для вирощування лілій на зріз використовується такий спосіб, як вигонка в теплицях і оранжереях. Його суть – висадка цибулин Лілій у визначений термін, необхідний для їх проростання, формування квітконосу і цвітіння.

Наприклад, Азіатські гібриди в середньому зацвітають через 60-90 днів після початку процесу вигонки. Довгоквіткові можуть зацвісти через 3,5 – 4 місяці з часу посадки в теплиці. Трубчастим ліліям потрібно для цього близько 4 місяців. А на вигонку та початок цвітіння Східних Лілій піде 130-160 днів. Вигонка починається з моменту переміщення висаджених цибулин в тепле місце. До початку вигонки цибулини всіх лілій повинні пережити період охолодження – близько 6 тижнів.

Садові Лілії

Хоча Лілії можна вирощувати і в теплицях, і вдома у вазонах, найчастіше ці квіти висаджують у відкритий грунт, формуючи клумби та композиції з Лілій. Найкраще вони виглядають саме в групах по 3-4 квітки. На відміну від тюльпанів і гладіолусів, Лілії рідко висаджують в один ряд. Композиції з декількох кущів виглядають значно ефектніше.

Для посадки Лілій потрібно ретельно вибирати місце, так як воно стане постійним для них на кілька років. Це пов’язано з тим, що цибулини Лілій не рекомендується викопувати щороку. Вони набираються сил і покращують свою якість після 3-4 років вирощування на одному місці. Щорічна пересадка послаблює цибулини Лілій. Крім того, Лілія – квітка, яка любить не тільки сонце. Якщо для повноцінного цвітіння їй потрібне світло, то самій цибулинці протипоказане пересихання. Так що часто місце під ліліями додатково засівають низькорослими сланкими однолітниками. Можна також мульчувати грунт, щоб він не перегрівався і не пересихав.

Види та сорти лілій – фото, назви та описи (каталог)

Ніжна та витончена лілія виглядає велично та екзотично. Тим не менш, вона добре приживається в садах і майже не завдає клопоту, якщо правильно підібрати різновид. Сьогодні ми докладніше розповімо про види та сорти лілій з фото, назвами та описами, щоб тобі більше ніколи не довелося в них плутатися!

  1. 1. Аарон
  2. 2. Перпл Принц
  3. 3.Шокінг
  4. 4. Нове Центо
  5. 5. Тріумфатор
  6. 6. Дольче Енд Габбана
  7. 7. Мапіра
  8. 8. Вайт Тріумф
  9. 9. Буги Вугі
  10. 10.Містері Дрім
  11. 11. Міс Фея
  12. 12. Слейтс Морнінг
  13. 13. Дабл Сенсейшн
  14. 14. Блек Чарм
  15. 15. Аполло
  16. 16. Левове серце
  17. 17.Лоліпоп
  18. 18. Лейк Тулар
  19. 19. Марлен
  20. 20. Голден Сплендор
  21. 21. Африкан Квін
  22. 22. Ред Твін
  23. 23. Пінк Перфекшн
  24. 24.Салмон Стар
  25. 25. Леді Еліс

1. Аарон

Ніжний азіатський сорт розпускається великими махровими кольорами білого кольору. Лілії Аарон середнього розміру – до 80 см заввишки, а цвітуть у першій половині літа.

2. Перпл Принц

Один із найвищих садових гібридів витягується до 2 м і випускає квіти до 25 см у діаметрі. На одній такій лілії розпускається до 30 бутонів, що виглядає надзвичайно яскраво.

3.Шокінг

Ефектний гібрид стійкий до морозів і не вимагає укриття навіть за -30 градусів. Пелюстки лілії ніжного вершкового кольору з червоними плямами та розлученнями.

4. Нове Центо

Яскравий жовтий сорт із зеленуватим відливом цінується саме за своє насичене забарвлення. Хоч лілія Нове Центо і не дуже висока, але квіти розкриваються до 16 см у діаметрі та радують весь липень.

5. Тріумфатор

Цікава властивість сорту Тріумфатор – гігантські квіти за порівняно невеликого розміру. Лілія витягується до 1 м, але її біло-рожеві бутони розкриваються влітку на 25 см.

6. Дольче Енд Габбана

Свою знамениту назву сорт отримав завдяки дивовижній красі хвилястим пелюсткам. Дольче Енд Габбана відрізняється від інших рожевих лілій і одразу приковує увагу.

7. Мапіра

Ще один азіатський сорт лілій, який цінується за незвичайне забарвлення. Квіти Мапіри переливаються всіма відтінками бордового, а з відстані здаються взагалі чорними.

8. Вайт Тріумф

Лілія відноситься до довгоквіткових за рахунок характерної форми витягнутих бутонів. У другій половині літа Вайт Тріумф розпускається великими білими квітами із зеленим відливом.

9. Буги Вугі

Досить високий гібрид легко зростає до 1,5 м. Цінується ця лілія за ніжне та романтичне забарвлення, в якому благородне золото м’яко поєднується з зворушливим рум’янцем.

10.Містері Дрім

Один із найнезвичайніших сортів лілій примітний оригінальною формою махрових.квітів, що розпускаються у другій половині літа. Пелюстки – жовто-салатового відтінку з бурими цятками.

11. Міс Фея

Дуже росла лілія зростає вище 2 м, але її квіти не настільки великі – до 17 см. Проте їх відрізняє дивовижне забарвлення малинового кольору або кольору фуксії з темними плямами та білою облямівкою.

12. Слейтс Морнінг

Популярна кучерява лілія поєднує в собі безліч відтінків: від білого і жовтуватого до рожевого та фіолетового. Її плямисті пелюстки майже неможливо переплутати з будь-якими іншими сортами.

13. Дабл Сенсейшн

Яскраво-червона лілія з білою серединкою виглядає дуже ефектно зі своїми махровими пелюстками. Дабл Сенсейшн – досить дрібний азіатський сорт, близько 60 см заввишки.

14. Блек Чарм

Розкішна чорна лілія – декоративний гібрид із великими квітами. Вона порівняно невибаглива, але на зиму потребує укриття і віддає перевагу підкисленому грунту.

15. Аполло

Одна з найкрасивіших сортів лілій у світі відрізняється ще й дивовижним ароматом. Її квіти не надто великі – до 12 см у діаметрі, але у групі вони виглядають просто розкішно.

16. Левове серце

З відстані може здатися, що пелюстки великих лілій нагадують бананову шкірку. Жовті кінчики поступово переходять у темну чорно-фіолетову середину Левиного серця.

17.Лоліпоп

Порівняно невисокі лілії примітні широко розкритими квітами, які ніби тягнуться до сонця. Пелюстки мають ніжний кремовий відтінок з недбалими червоними мазками.

18. Лейк Тулар

Пелюстки американського гібрида так сильно загнуті назад, що новачки навіть сумніваються, чи це лілія. Біла середина з жовтою смугою плавно переходить у яскраво-рожеві кінці з багряними крапками.

19. Марлен

Гібридний сорт азіатської лілії люблять флористи та декоратори по всьому світу. Вона росла, до 1,2 м, з великими ніжно-рожевими квітами по 15 см у діаметрі. Одна рослина може випускати до сотні бутонів – рідкісна властивість окремих сортів.

20. Голден Сплендор

Трубчаста лілія з довгими трубками-квітами цінується за яскравий жовтий колір.За формою бутона вона нагадує скоріше пониклий дзвіночок на середньорослому стеблі.

21. Африкан Квін

Назва сорту сповна відображає його суть, адже здається, що забарвленням Африкан Квін переплелися всі відтінки пустелі. Великі квіти зібрані в кистевидні суцвіття по кілька штук, а паростки виростають до 1,4 м.

22. Ред Твін

Один із найкрасивіших сортів серед червоних лілій вражає розміром махрових квіток – до 16 см. За всієї екзотичної краси Ред Твін легко переносить морози і не потребує зимового укриття.

23. Пінк Перфекшн

Серед рожевих сортів Пінк Перфекшн виділяється ніжним відтінком з бузковим відливом. Це трубчаста лілія, тому її бутон нагадує дзвіночок, що поник.

24.Салмон Стар

Східний гібрид з ніжним лососевим забарвленням насправді дуже великий і значний. Пагони Салмон Стар виростають до 2 м, а гофровані ароматні квіти розкриваються щонайменше на 20 см.

25. Леді Еліс

Декоративний тигровий гібрид нагадує справжню казкову квітку завдяки ефектному біло-жовтогарячому забарвленню. Лілія Леді Еліс легко виростає до 1,5 м, а квітки відрізняються чалмоподібною формою.

Про автора

admin administrator