Лимонник далекосхідний вирощування

Авторadmin

Лимонник далекосхідний вирощування

Лімонник далекосхідний

Цінителі виразного ландшафтного дизайну віддають заслужене перевагу лимоннику далекосхідній – рослині напрочуд гарній і корисній. Лимонник воліє обплітати садові будівлі, альтанки, арки, із задоволенням розташовується на гілках інших дерев, де відчувається особливо комфортно.

Опис та розповсюдження

Назва рослини з`явилася завдяки смаку ягід. Нагадують вони смак лимону, із приємною кислинкою. Але ягоди лимонника відносять до так званих ягід «п`яти смаків»: тут справді можна виявити і кислий смак, і сладкий, і гіркий, і пряний. Шкірка ягід має солено-сладкий смак, сік віддає лимонною кислинкою, а смак насіння пекуче-гіркий.

Не тільки самі ягоди мають кислуватий смак. Якщо зрізати гілочку ліані і зняти з неї кору, то оголена рослина почне виділяти аромат лимона, який повністю збережеться у бездоганно смачному настої або свіжозавареному чаї з гілок лимонника.

У природному середовищі лимонник зустрічається лише у східній частині Росії (Якутія, Камчатка, Сахалін), на Амурі та у Приморському краї. Різні сорти рослини, виведені для різних кліматичних умов, можна зустріти у європейській частині РФ, а також у багатьох країнах Європи. Не тільки вчені та фармацевти навчилися використовувати далекосхідний лимонник у наукових та комерційних цілях. Тисячі садівників-любителів стали користуватися щедрою на цілющі властивості рослиною собі на благо.

Лікувальні властивості рослин

Рослина дуже багата на цілющі властивості, її склад різноманітний. В основному звертають увагу на вітамін Е, органічні кислоти та лігнані:

  1. Вітамін Е зміцнює імунну систему, омолоджує шкіру та внутрішні органи, знижує до мінімуму ризик розвитку серцево-судинних захворювань.
  2. Органічні кислоти (яблучна, лимонна, щавлева) позитивно діють на травну систему, попереджають розвиток бактерій та вірусів.
  3. Лігнани – природні гормони, що сполучають властивості клітковини та антиоксидантів. Вони блокують вплив естрогенів, вирівнюючи гормональний фон організму, знижують рівень «поганого» холестерину, покращують кисневий обмін, завдяки чому зміцнюють пам`ять, допомагають імунній системі боротися з інфекціями, зберігають струнку фігуру, прискорюючи обмін речовин.

Але тільки завдяки цим корисним речовинам далекосхідний лимонник не став би прямим «конкурентом» женьшеню, який вважається за ліки від усіх хвороб. У ньому містяться інші речовини, яких у багатьох джерелах обходять стороною:

  1. Ефірна олія має антисептичну, протизапальну, бактерицидну, ранозагоювальну, знеболювальну та імуностимулюючу дію. При цьому ефірна олія міститься не в певних частинах рослини, а у всій рослині: від кору до ягод.
  2. Вітамін С нормалізує окисні та відновлювальні процеси кисневого обміну на клітинному рівні, зміцнює капіляри та збільшує ступінь їх проникності, забезпечує розвиток кісткової тканини, стимулює генерацію гормонів надниркових залоз.
  3. Мінеральні солі беруть участь у процесах кровотворення, регенерації тканин організму, покращують функціонування ендокринних та ферментних систем, регулюють кислотно-лужний баланс та водний обмін.
  4. Дубильні речовини змінюють будову білка, формуючи захисну плівку з бактерицидним впливом на мікроорганізми, завдяки в`яжучим властивостям швидше виліковують рани, опіки, хвороби органів шлунково-кишкового тракту та ротової порожнини.
  5. Золі мають антисептичну, антикоагулюючу, протизапальну дію.
  6. Смолі мають проносний ефект, мають бактеріостатичну та імуностимулюючу дію, підвищують імунітет.
  7. Пектин знижує концентрацію холестерину, нормалізує обмін речовин, виводить шлаки та продукти розпаду з організму.
  8. Клітковина покращує кровообіг у судинах малого тазу, нормалізує кишкову мікрофлору, стимулює природне зниження ваги, оздоровлює сечостатеву систему.

Фармакологічна промисловість зацікавлена ​​у стеблах та листі лимонника дальносхідного. З них виробляють таблетки та настоянки, які покликані боротися з проявами депресії, надмірної сонливості та підвищеної стомлюваності. А також лимонник далекосхідний присутній у складі інших ліків, які назначаються при розладах уваги, порушення сну, надмірної дратівливості.

Протипоказання для вживання

Крім величезної та безперечної користі, що надається організму, застосування лимонника має свої нюанси. Інструкції до медичних препаратів з рослини прямо попереджають, коли заборонено їх приймати та які нехтування інструкцією. Але і чаї, настоянки, варення і джеми, що застосовуються, теж підходять не кожному, тому слід дуже поважно поставитися до застережень фахівців перед тим, як почати практикувати лікування чи оздоровлення організму далекосхідним лимонником.

Протипоказання:

  • артеріальна гіпертензія;
  • підвищений внутрішньочерепний тиск;
  • епілепсія;
  • арахноїдит;
  • арахноенцефаліт;
  • порушення серцевої діяльності;
  • надмірна збудливість;
  • алергія на рослину;
  • вагітність та лактація: лимонник стимулює скорочення матки, тому рішення про прийом лимонника в будь-яких формах приймається лікарем лише довічно важливим показанням;
  • вегето-судинна дистонія.

Не рекомендується приймати лимонник дітям до 12 років як у формі фармпрепаратів, так і як продукт харчування з оздоровчою метою.

Побічні ефекти

Навіть при прийомі лимонника за вказівкою лікаря, але з недотриманням дозування, можливе виникнення наступних побічних ефектів:

  • тахікардія;
  • головний біль;
  • безсоння (бажано приймати препарати лимонника за шість годин до сну);
  • підвищена секреція шлункового соку;
  • алергія;
  • підвищення артеріального тиску.

Гіпотонікам лимонник дуже корисний, але людям з високим тиском слід вживати його в їжу дуже обережно та помірно.

Особливості використання для оздоровлення

Слід підкреслити, що лимонник далекосхідний є найпотужнішим стимулятором, тому стоїть перед його вживанням як лікарський та профілактичний засіб не просто порадитися з лікарем, а пройти докладне медичне обстеження. Препарати лимонника впливають на організм не миттєво, для помітного ефекту потрібно від 2 до 10 тижнів. За цей час може виробитись як позитивна динаміка, так і негативна, з наслідками якої доведеться боротися довго та радикально.

Якщо ж у вас немає протипоказань для вживання лимонника в їжу або для лікування, слід дотримуватись правил його заварювання.

Заварювати в чай ​​можна як висушене листя лимонника, так і молоді погоні та кору ліані. Заливають літром кропу 15 г вібраної сировини, настоюють 5 хвилин не розмішуючи. Можна додавати сухе листя у звичайний покупний або купажований чай, при цьому краще не заварювати такий чай у термосі, щоб зберегти приємний лимонний аромат.

Пити такий чай краще наще або через 4 години після будь-якого прийому їжі. Ви відчуєте сприятливий вплив напою вже через 40 хвилин, і його дія збережеться 6 годин. Ви зможете відмовитися не тільки від ранкової кави, яка містить набагато менше корисних речовин і шкодить організму, але й замінити каву ціннішим і найдешевшим продуктом. При регулярному вживанні чаю з лимонника ви підвищите імунітет, зменшите частоту простудних захворювань або повністю перестанете зазнавати агресії вірусів та бактерій.

Якщо вас хвилюють проблеми нормалізації кислотності шлункового соку або діагностували гастрит, вам допоможуть насіння лимонника. 2 г насіння, розтерте в порошок, розділіть на 4 прийоми і вживайте за 30 хвилин до їди. Відвари та настойки насіння аналогічно впливатимуть, але їх готувати довше.

Вживання ягід підвищує працездатність та витривалість, покращує концентрацію уваги. Вживати їх можна у вигляді свіжого соку, готувати компот, морс, кисіль, жувати сирими або засушеними, додавати в пироги, готувати варення, джем і повидло.

Листя особливо багаті на ефірні олії, їх можна використовувати як відвари при лікуванні станів, пов`язаних з нестачею витамину С, профілактики цинги, дизентерії.

Цікаві відомості з історії

Далекому Сході знали давно. Як європейці стали застосовувати цю дивовижну рослину? Говорять, що просто спостереження за місцевими жителями навело на думку вивчити ці дивовижні червоні ягоди. А саме: місцеві жителі брали із собою у переходи по горах не кілограмові запаси їжі, а невеликі пакети з висушеними ягодами та листям, і проходили через перевал за 2 дні. Звиклі до традиційної їжі туристи набирали величезні рюкзаки з різною їжею і це ж відстань долали за тиждень.

Виявилося, що китайський лимонник надає стільки силі організму, людина буквально не відчуває утоми і готова до високих фізичних та емоційних навантажень.

А також відомо, що під час Великої Вітчизняної війни радянським льотчикам давали сушені або свіжі ягоди перед польотами. Що це за ягоди, знали не всі, але зір пілотів посилювалося, вони могли краще розглядати в темряві ворожі літаки і краще потрапляти за цілями. Жменя ягід перед вильотом дозволяла виконати завдання та повернутися на аеродром живими.

Вирощування та догляд

Всі, хто планує вирощувати лимонник у себе на дачній ділянці або біля будинку, повинні пам`ятати, що ця рослина починає плодоносити не раніше ніж через 5-6 років. Ще одна особливість лимонника – на одній рослині є як чоловічі, так і жіночі квіти. І на самому початку зростання на одній ліані можуть переважати квітки або жіночі, або чоловічі, отже, плодоношення не настане.

Через кілька років ситуація виправляється, рослина починає продукувати квітки «іншої статті», і кущ починає радувати рясним урожаєм. Щоб прискорити настання формування ягід, не чекаючи 5-6 років, краще спочатку висадити відразу кілька кущів лимонника, підвищуючи тим самим ймовірність запилення одного рослини пилком квітів іншого куща.

Інший секрет успішного вирощування лимонника далекосхідного: рослина вимагає для себе надійної опори. Без каркасу з металу, брусів або іншого дерева ліана починає стелитися по землі. У цьому випадку вона зростатиме і захоплюватиме нові площі, але плодоношення не настане ніколи. Як кажуть досвідчені садівники, «голова» рослини має бути на сонці, тобто верхні погони повинні бути зверху, щоб добре освітлюватися сонячними лучами. У тіні лимонник теж не дає врожаїв. Приблизна висота, з якої починається плодоношення навіть куща, що знаходиться на опорі, від 70-80 см до метра, нижче за ягоди просто не формуються.

Найкращий варіант для вибору місця посадки – освітленість пагонів та затінення коренів, тому не варто вибирати південні частини ділянки. Достатня кількість вологи – ще одна неодмінна умова плодоношення лимонника. В іншому ця рослина невибаглива, не боїться морозів, немає у неї шкідників та ворогів як серед насекомих, так і серед рослин. Найкраще зростає на дренованих кислих і слабокислих ґрунтах, збагачених органікою.

Найпростіший спосіб розмноження лимонника викопування кореневих відростків та пересадка у відповідне місце. Взрослий кущ регулярно випускає нові погоні, які є сенс удаляти, якщо не потрібно нарощувати міць самого куща або омолоджувати рослину.

Якщо у вас є дорослий лимонник, даруйте його відростки друзям, знайомим, продавайте. Від цього ваша рослина тільки виграє, а інші люди обзаведуться красивою та надзвичайно корисною рослиною. А якщо у вас ще не росте цей диво-кущ, здатний замінити женьшень, що завоював світ, посадіть його якнайшвидше і радійте міцному здоров`ю і довголіттю.

Лімонник далекосхідний$ Вирощування та догляд за флоксом шилоподібним$ Мальва багаторічна посадка та догляд у відкритому грунті$ Китайський лимонник – посадка та догляд на садовій ділянці$ Правила вирощування винограду сорту юліан$ Цілющі властивості трави осоки піщаної$ Пажитник: лікувальні властивості та протипоказання$ Цілющі властивості трави осоки піщаної$ Вишня молодіжна: опис сорту$ Пажитник: лікувальні властивості та протипоказання$ Вишня молодіжна: опис сорту$ Аґрус на дачі: як отримати врожай свіжої та соковитої ягоди$ Вирощування горошку запашного з насіння: краса, задоволення, користь$ Як правильно доглядати за трояндою фокус покус$ Презентабельний ялівець голд стар для дачної ділянки$ Сальвія, вирощуємо домашню рослину$ Квітка рео або традесканція: догляд у домашніх умовах$ Квітка оленячі роги – як доглядати в домашніх умовах$ Клематис маньчжурський — опис, посадка та догляд$ Гортензія хуртовина фантом — докладний опис сорту$ Вирощування ялівцю навесні у відкритому ґрунті$

Лимонник далекосхідний: лікувальні властивості і протипоказання, вирощування

Лимонник далекосхідний (також лимонник китайський або маньчжурський) – рослина сімейства Лімонніковие, багаторічний в`юнкий чагарник. Він обплутують опорні конструкції подібно ліанах, тому його зазвичай висаджують уздовж парканів і стін. Ягоди лимонника далекосхідного яскраво-червоні, як видно на фото нижче, невеликі і дуже кислі, що і лягло в основу назви цієї культури. Плоди чагарнику наділені безліччю корисних властивостей, завдяки чому він досить популярний в Росії, хоча вирощують його не скрізь.

  • Де росте лимонник далекосхідний
  • Чим корисний лимонник далекосхідний
    • Користь лимонника далекосхідного для чоловіків
    • Лікувальні властивості лимонника далекосхідного для жінок
    • Як заварювати корінь лимонника далекосхідного
    • Настоянка на лимонник далекосхідному на горілці
    • Варення з лимонника далекосхідного
    • цілющий чай

    Де росте лимонник далекосхідний

    Лимонник далекосхідний виростає переважно в Китаї і на Далекому Сході. У Росії його вирощують тільки в Приморському краї, Якутії, на Камчатці, Сахаліні і Амурі.

    Чим корисний лимонник далекосхідний

    Користь лимонника далекосхідного для організму складно переоцінити. Висока концентрація корисних речовин в плодах чагарнику обумовлює цілий ряд корисних властивостей цієї ягоди:

    • лимонник далекосхідний розширює периферійні судини і знижує вміст цукру в крові;
    • тонізує нервову систему в цілому, завдяки чому його призначають при лікуванні депресії, безсоння, хронічної втоми і сонливості, дратівливості і розладі уваги;
    • знижує рівень холестерину в крові;
    • попереджає розвиток атеросклерозу;
    • зміцнює імунітет, через що рекомендується пити чай з лимонника в період активізації простудних і вірусних захворювань;
    • стимулює кровотворення, що корисно при недокрів`ї;
    • знижує ризик розвитку серцево-судинних захворювань;
    • сприятливо впливає на роботу шлунково-кишкового тракту, очищаючи шлунок від шкідливих бактерій;
    • має жовчогінну дію, що в значній мірі полегшує перебіг хвороб жовчного міхура;
    • допомагає при комплексному лікуванні злоякісних пухлин.

    Важливо! Часто в мережі можна знайти спірні дані щодо того, підвищує або знижує лимонник далекосхідний артеріальний тиск. Відповідь така: що містяться в ягодах мікроелементи підвищують артеріальний тиск у гіпотоніків.

    Користь лимонника далекосхідного для чоловіків

    Окремо варто відзначити наступні властивості лимонника далекосхідного, корисні при лікуванні еректильної дисфункції у чоловіків:

    • запобігання передчасного сім`явиверження;
    • посилення ерекції;
    • стимулювання вироблення сперми.

    З метою профілактики розвитку імпотенції рекомендується включити в свій раціон чаї з лимонника далекосхідного або інші продукти на його основі: джеми, варення, настойки. Зокрема, вже давно доведено користь настою з насіння лимонника, який готують наступним чином:

    1. 10 г насіння лимонника змішують з 50 г води.
    2. Отриману суміш настоюють протягом 2 тижнів.
    3. По закінченні цього часу настій зціджують через марлю або сито, після чого його розливають по скляних ємностей.

    Рекомендована доза: 30-40 крапель 3 рази на день перед їжею. При більш частому прийомі настою можна нанести більше шкоди організму, ніж користі.

    Лікувальні властивості лимонника далекосхідного для жінок

    Користь плодів далекосхідного лимонника очевидна також для жіночого організму:

    • високий вміст полісахаридів в ягодах перешкоджає відкладанню жиру, тому вони корисні тим, хто хоче схуднути;
    • зменшення маси тіла сприяє також той фактор, що плоди нормалізують роботу шлунка, завдяки чому голод трохи притупляється;
    • що входять до складу ягід антиоксиданти сприяють виведенню токсичних речовин з організму;
    • при регулярному споживанні плодів лимонника в тому чи іншому вигляді відбувається омолодження шкірного покриву, в результаті чого зморшки стають менш помітними;
    • в поєднанні з іншими засобами, лимонник допомагає при лікуванні жіночого безпліддя;
    • містяться в ягодах ефірні масла зміцнюють нігті і волосся, зменшуючи їх ламкість;
    • подрібнені ягоди часто застосовуються в якості основного компонента масок для обличчя.

    Правила збору сировини

    Ягоди лимонника далекосхідного збирають тільки тоді, коли вони дозріють – про це свідчить їх насичений червоний колір. Якщо зібрати сировину раніше, користі від нього не буде.

    Дозріває лимонник в кінці вересня – початку жовтня. Важливо зібрати врожай до настання перших холодів.

    Порада! Ягоди легко пошкодити під час збору. Щоб цього не сталося, плоди збирають цілими гронами, разом з плодоніжками.

    Зібраний урожай рівномірним шаром розкладають на тканині в темному сухому місці. Для цього відмінно підійде навіс або горище. Через 3-5 днів ягоди підсохнуть, після чого їх можна досушити в духовці при температурі 50-60 ° С. При більш високій температурі сировину можна спалити.

    Зберігають урожай в закритій тарі, в темному і сухому місці. Корисні властивості лимонника зберігаються аж до 2 років.

    Важливо! Ні в якому разі не можна збирати лимонник в оцинковані відра, та й, взагалі, в металеву неемальовану посуд. При взаємодії металу з соком ягід відбувається реакція окислення, яка позбавляє їх корисних властивостей.

    Заготівля лимонника далекосхідного на зиму

    Для того щоб зберегти лікувальні властивості ягід з лози лимонника далекосхідного, рекомендується їх засушити на зиму. Цим способом сировину заготовляють так:

    1. Цілі грона, нерозділені на окремі ягоди, розкладають на деку, на який до цього виклали шар тканини або паперу. При цьому важливо розподілити плоди так, щоб вони не торкалися одне одного.
    2. Деко з сировиною забирають на особі під навіс або на горище. У другому випадку необхідно переконатися в тому, що горище в достатній мірі провітрюється.
    3. Коли лимонник злегка підсушити, можна розділити грона, знявши окремі ягоди з плодоніжки.
    4. Плодоніжки викидають, після чого залишилися плоди розкладають тонким шаром.
    5. Після цього деко ставлять в духовку на 5-7 годин при температурі близько 40-50 ° С.
    6. Процедуру повторюють протягом декількох днів.

    Важливо! Висушений за всіма правилами лимонник далекосхідний набуває темно-червоний колір.

    Як приймати лимонник далекосхідний

    Кислий смак ягід служить причиною того, що лимонник не такий популярний, як багато інших ягід, однак, і його використовують в кулінарії. Зазвичай з плодів чагарника виготовляють:

    • соки;
    • морси;
    • лікери;
    • варення;
    • джеми;
    • сиропи;
    • настойки;
    • чаї.

    Крім того, ягоди використовуються в складі випічки з солодкого тіста, де кислинка плодів компенсується цукром.

    Як заварювати корінь лимонника далекосхідного

    У кулінарії використовують практично всі частини цього чагарнику. Своє застосування знайшов в тому числі і корінь лимонника далекосхідного.

    Заварюють його наступним чином:

    1. 15 г кореня ретельно подрібнюють.
    2. Подрібнене сировину заливають 1 ст. окропу і накривають посудом зверху.
    3. Корінь наполягають протягом 5-8 хвилин, після чого напій готовий до вживання.

    Одержаний настій з кореня лимонника допомагає при схудненні, так як він покращує обмін речовин і сприяє більш швидкому виведенню токсинів з організму. Крім того, корінь цього чагарнику збільшує витрату енергії, завдяки чому зменшення маси тіла йде швидше.

    Настоянка на лимонник далекосхідному на горілці

    Настоянку з лимонника далекосхідного роблять різними способами, причому використовувати можна не тільки ягоди, а й насіння.

    Настоянка з насіння готується за наступною схемою:

    1. Насіння заливають 50 мл горілки.
    2. Їх наполягають протягом 15 днів в сухому темному місці.
    3. Отриману настойку зціджують, після чого вона готова до вживання.

    Рекомендоване дозування: 3 рази на день по 30-35 крапель.

    Настоянку з ягід роблять так:

    1. Розрізані на 4 частини ягоди відокремлюють від кісточок.
    2. Отриману масу заливають 100 мл горілки.
    3. Суміш настоюють протягом 10 діб, після чого настоянка готова до вживання.

    Увага! Ягоди можна і не розрізати, але в цьому випадку сировину заливають вже 0,5 л горілки.

    Для приготування настоянки беруть не тільки стиглі плоди, а й засушені ягоди. Рецепт приготування:

    1. Засушені на зиму ягоди заливають горілкою в співвідношенні 1: 5 Використовують для цього зазвичай бутель з темним склом.
    2. Ємність закривають і прибирають в темне сухе місце на 1-2 тижні.
    3. Протягом цього часу пляшку струшують хоча б 1 раз в день.
    4. Після закінчення цього часу настоянку фільтрують за допомогою марлі, після чого її витримують ще 1-2 дня.
    5. При необхідності напій фільтрують ще раз – він повинен бути чистим, прозорим.

    Дозування: 2 рази на день по 30 крапель. Курс триває 3-4 тижні.

    Така настоянка допомагає при хронічній втомі і розсіяному увазі.

    Варення з лимонника далекосхідного

    Існує безліч рецептів з лимонника, однак, вони багато в чому схожі один на одного. Один з найбільш популярних вважається також найшвидшим:

    1. 1 кг ягід промивають в проточній воді і висипають в таз.
    2. Їх засипають 1,5 кг цукру і залишають на 24 години.
    3. Після цього присипані цукром плоди перевіряють на наявність соку. Якщо його мало, можна влити в таз ½ ст. холодної кип`яченої води.
    4. Потім суміш варять на повільному вогні до повного розчинення кристалів цукру.
    5. Після утворення сиропу ягоди варять ще близько 6 хвилин. Потім суміш знімають з плити.

    Повністю остигле варення знову нагрівають протягом 5 хвилин, після чого його можна розливати в стерилізовані банки.

    Важливо! Через високу кислотність ягід варити їх можна тільки в емальованому або скляному посуді.

    цілющий чай

    Для приготування чаю використовують практично всі складові чагарнику: кору, ягоди, молоді гілки і листя.

    Рецепт приготування виглядає наступним чином:

    1. Зазначене вище свіже або висушене сировину подрібнюють і змішують в рівних пропорціях.
    2. 1 ч. Л. отриманої суміші заливають 1 ст. окропу.
    3. Вміст добре розмішують і залишають настоюватися протягом 10-15 хвилин. Для цього ємність необхідно накрити зверху.

    Чай з лимонника далекосхідного служить прекрасним тонізуючим засобом при боротьбі з простудними захворюваннями.

    Протипоказання до застосування

    Користь лимонника далекосхідного незаперечна, проте, в деяких випадках надмірне вживання ягоди може нанести і шкода. Саме тому бажана консультація з лікарем перед початком прийому плодів.

    • вагітним жінкам (може спровокувати викидень);
    • при грудному вигодовуванні;
    • особам з індивідуальною непереносимістю ягід, про що свідчать яскраво виражені алергічні реакції;
    • людям з травмами черепа або хребта;
    • при епілепсії і психічних розладах;
    • при гастриті, виразці шлунка і дванадцятипалої кишки;
    • при високому артеріальному тиску (але при гіпотонії ягоди принесуть організму користь).

    Важливо! Вживання в їжу великої кількості ягід може завдати серйозної шкоди здоров`ю людини. Надлишок цього продукту в раціоні провокує фізичне виснаження, проблеми з серцево-судинною системою і безсоння.

    Крім того, не рекомендується давати лимонник далекосхідний дітям молодше 10 років.

    Вирощування і догляд за лимонником далекосхідним

    Це невибаглива високоврожайна садова культура, вирощування якої не складе особливих труднощів. Догляд за кущами передбачає базові процедури: прополку, полив, обрізання, розпушування грунту.

    Висаджувати культуру краще в тіні або півтіні, на добре захищених від вітру ділянках. Урожай збирають, як правило, на 4-5 рік після висадки рослин, не раніше.

    Порада! Так як ця рослина потребує опори, рекомендується розміщувати посадки поблизу зборів і стін будинків.

    Висаджують насіння восени. При цьому рекомендується за 2-3 дні до посадки замочити їх у воді. Сіють посадковий матеріал в невеликі борозни, після чого його присипають тонким шаром перегною (близько 1,5 см).

    Додатково про те, як вирощувати лимонник далекосхідний, можна дізнатися з відео нижче:

    висновок

    Лимонник далекосхідний – ягода з великим переліком корисних властивостей. Плоди цього чагарника містять безліч вітамінів, мінеральних солей та інших мікроелементів, завдяки чому регулярне помірне споживання лимонника сприяє підвищенню загального тонусу організму. При цьому перед початком прийому ягід рекомендується проконсультуватися з фахівцем, так як високий вміст кислот в плодах може завдати швидше за шкоду при гастриті і інших захворюваннях шлунково-кишкового тракту.

Про автора

admin administrator