Червяки у ягодах полуниці

Авторadmin

Червяки у ягодах полуниці

Перша літня ягода. У чому користь полуниці, й кому вона протипоказана

Свіжа літня полуниця — одна з найпопулярніших, освіжний і поживних ягід. Розповідаємо, кому буде корисна ця ягода, а кому не варто налягати на полуницю.

Полуниця — ягода роду Суниця (Fragaria), яка є потужним антиоксидантом, не підвищує рівень цукру в крові і може бути відмінною складовою практично будь-якої дієти, у тому числі діабетичної. Калорійність свіжої полуниці складає усього 33 ккал на 100 г.

Полуниця багата на вітамін С, калій, фолієву кислоту та клітковину. Усі ці важливі поживні речовини підтримують повсякденне функціонування організму.

Споживання полуниці знижує ризик багатьох хронічних захворювань.

Чим корисна полуниця

Профілактика хвороб серця

Вживання в їжу полуниці може допомогти запобігти серцевих захворювань.

Полуниця має профілактичний ефект від серцевих захворювань через високий вміст поліфенолів.

У дослідженні 2019 року повідомляється, що антоціани в полуниці зменшують ризик серцевого нападу, відомого як інфаркт міокарда.

Флавоноїди кверцетин, який також присутній в полуниці, є природним протизапальним джерелом, який знижує ризик атеросклерозу.

Клітковина та калій у полуниці також підтримують здоров’я серця.

Артеріальний тиск

Через високий вміст калію полуниця може принести користь людям з підвищеним ризиком високого кров’яного тиску, допомагаючи нейтралізувати вплив натрію на організм.

Тому полуниця — це смачний спосіб допомогти людям споживати більше калію в своєму раціоні.

Знижує ризик захворювання на рак

Згідно з дослідженням 2016 року, сильні антиоксиданти в полуниці можуть працювати проти вільних радикалів. Цей фактор може пригнічувати ріст пухлин і зменшувати запалення в організмі.

Хоча ніякі фрукти не діють як пряме лікування раку, полуниця і подібні фрукти можуть допомогти знизити ризик розвитку цього захворювання у деяких людей.

Контроль рівня цукру в крові

Полуниця — корисна ягода для людей з діабетом. Істотний вміст клітковини в ягодах допомагає регулювати рівень цукру в крові і підтримувати його стабільність, уникаючи екстремальних максимумів і мінімумів. Полуниця уповільнює розщеплення глюкози і знижує викиди глюкози і інсуліну після їжі, багатої вуглеводами.

Окрім того клітковина в полуниці покращує відчуття ситості, допомагаючи людям довше відчувати ситість після їжі. Це може зменшити бажання перекусити між прийомами їжі, що підтримує контроль рівня глюкози і знижує ризик стрибків цукру в крові.

5 Мінімізація запорів

Вживання в їжу таких продуктів, як полуниця, виноград, кавун і диня, з високим вмістом води і клітковини, може допомогти гідратації організму та підтримувати регулярну дефекацію.

Клітковина необхідна для мінімізації запорів і збільшення обсягу стільця.

Ризики і протипоказання

Полуниця є корисним доповненням до будь-якої дієти, але людям, що хочуть її споживати, слід робити це в помірних кількостях.

Полуниця, котра не сертифікована як органічна, може містити залишки пестицидів. Щороку Робоча група з навколишнього середовища (EWG) складає список фруктів і овочів з найвищим рівнем залишків пестицидів, відомий як Брудна дюжина.

Полуниця часто займає перше місце в цьому списку. Тому EWG пропонує людям купувати органічну полуницю, щоб знизити ризик впливу пестицидів.

Проте, харчова користь від вживання в їжу продуктів, вирощених традиційним способом, набагато перевищує ризик впливу пестицидів.

Бета-адреноблокатори — ліки, які лікарі найчастіше призначають при серцевих захворюваннях, можуть підвищувати рівень калію в крові. Саме тому, людям, що приймають ліки цього типу, краще споживати продукти з високим вмістом калію, такі як полуниця, в помірних кількостях.

Споживання занадто великої кількості калію може бути шкідливим для людей, у яких не повністю функціонують нирки. Якщо нирки не можуть видалити надлишок калію з крові, це може призвести до гіперкаліємії або високого рівня калію. Це може привести до блювоти, ускладненого дихання і прискореного серцебиття.

7 причин з’їсти полуницю: у чому користь ягоди

Полуниця є однією з найпопулярніших ягід у світі – вона багата на різноманітні антиоксидантни та вітаміни. У ягодах є калій, фолієва кислота, вітамінами групи В (В2, В5, В6), біотин, марганець, йод і цинк.

У той же час полуницю часто оприскують пестицидами і щоб зменшити шкоду від них ягоду перед вживанням варто добре промити. Також обережними з полуницею варто бути людям, які не переносять оксалат кальцію – у них вона викликатиме алергічні реакції.

Чому полуниця корисна?

Полуниця позитивно впливає на настрій. Вона стимулює вивільнення серотоніну, який відповідає за відчуття благополуччя та розслаблення.

Також ягода багата на вітамін С, що робить її особливо корисною для імунної системи. З цієї ж причини полуниця сприяє травленню і покращує переварювання крохмалистих і білкових продуктів.

Полуниця допомагає при деяких типах анемії. Таку її роль забезпечує високий вміст фолієвої кислоти, яка необхідна для синтезу гемоглобіну. Також ця кислота допомагає поліпшити пам’ять і концентрацію.

Ягода є ефективною і для детоксикації організму. Високий вміст калію в полуниці підсилює діурез.

Корисною полуниця є і для серця – вітамін С і антоцианідіни, захищають артерії від пошкодження та допомагають запобігати тромбам.

Полуниця чудово доповнить корисний сніданок (Unsplash)

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.

Про автора

admin administrator