Кокосова мульча для чого потрібна

Авторadmin

Кокосова мульча для чого потрібна

Кокосова олія: користь та шкода

Корисну кокосову олію отримують з копри (висушена м’якоть горіха) кокосової пальми. Затверділу м’якоть кокоса при виробництві олії спочатку відокремлюють від його шкаралупи, потім очищену копру висушують, подрібнюють, а вже після цього отримують з неї олію пресуванням.

Найчастіше для кокосової олії використовують метод гарячого пресування. Хоча також використовується для його отримання і холодний віджим.

Цей продукт має характерний солодкуватий, ніжний аромат і приємний горіховий присмак. Сьогодні випускають рафіновану і нерафіновану олію. Також олія буває харчовою і косметичною.

На сьогоднішній день головними світовими виробниками олії кокоса є Індія, Таїланд, Шрі-Ланка, Малайзія, Філіппіни, Індонезія.

Як правильно обрати кокосову олію

Найкраще вибирати нерафіновану олію холодного віджиму, яка вважається найкориснішою і якісною.

Як правильно зберігати кокосову олію

Харчову кокосову олію радять зберігати при температурі не більше +20 градусів або в холодильнику.

Косметичний же продукт можна сміливо зберігати у ванній, де вона буде менше згущуватися. Ну а якщо хочеться використовувати саме загусле масло, то зберігати його також можна в холодильнику або прохолодному місці. Таке масло ви зможете використовувати як крем.

Кокосова олія в кулінарії

Через вміст жирних насичених кислот кокосова олія практично не піддається окисленню, у зв’язку з чим має досить тривалий термін зберігання. Вона практично не вступає з повітрям в реакцію, тому, навіть не в холодильнику, залишається придатною протягом всього терміну споживання.

Кокосова олія також не втратить корисних властивостей і смакових якостей при нагріванні до високих температур, тому, на відміну від інших олій, може використовуватися для смаження і приготування у фритюрі, вона не стає канцерогенною.

Кокосовою олією можна замінити вершкове масло в приготуванні страв. Для більш економного споживання можна приготувати страву на топленому маслі або рослинній олії, а кокосову потроху додавати в кінці приготування. Ця олія здатна перетворити звичайну і просту їжу в вишукану страву.

Цей продукт використовується для приготування найрізноманітніших гарячих страв: супів, макаронних виробів, круп’яних гарнірів, овочевих страв, соусів і гарячих закусок. Можна її додавати і в кондитерські вироби і випічку. З кокосовою олією набувають приємного присмаку печива, торти, кекси, сирники, млинці, сирні запіканки і оладки. Випічка з цією олією набагато довше зберігає пишність і свіжість.

Харчова цінність в 100 грамах кокосової олії:

  • Білки – 0 г.
  • Жири – 99,9 г.
  • Вуглеводи – 0 г .
  • Калорійність 892 ккал.

Склад і наявність корисних речовин в кокосовій олії

До складу кокосової олії входять насичені жирні кислоти (майже 83%), серед яких лауринова, капронова, каприлова, олеїнова, капринова, пальмітинова, міристинова, стеаринова.

Також в кокосовій олії є фітостероли, вітаміни (К, холін, Е) і мінерали: кальцій, цинк і залізо.

Корисні і лікувальні властивості кокосової олії

Лауринова кислота – потужний компонент в молоці матері, потрібний для посилення імунітету малюка. Дуже корисно вживати по 1-2 чайні ложки кокосової олії зранку натщесерце і перед сном. Це допоможе зміцнити імунітет, зробить благотворний вплив на травлення і зможе поліпшити загальне самопочуття дорослих і малят.

Лауринова кислота має яскраво виражені антисептичні, антимікробні та бактерицидні властивості. Олеїнова кислота допоможе активізувати ліпідний обмін і підтримувати в шкірі водний баланс. Каприлова кислота потрібна для відновлення і підтримки балансу бактерій в кишківнику.

Кокосова олія чинить позитивну динаміку на серцево-судинну систему, перешкоджає розвитку тромбозів, ішемічної хвороби та артеріальної гіпертонії, атеросклерозу. Вітамін Е, що входить до складу кокосової олії, допоможе знизити підвищену в’язкість крові і зміцнити стінки артерій.

Також ця олія здатна знизити ризик розвитку хвороб органів травлення: виразки і гастриту. Кокосова олія, крім усього іншого, активізує загоєння слизових шлунково-кишкового тракту і тому особливо корисна пацієнтам з виразковим колітом і хворобою Крона.

Кокосова олія має виражену протизапальну, бактерицидну, а також протигрибкову дію, завдяки чому зміцнює імунітет. Олію можна використовувати в комплексі лікування мікозів, кандидозів, герпесу, вірусних інфекцій, інфекційно-запальних захворювань органів дихання, грипу, недуг статевої та сечовивідної систем.

Олія здатна активізувати і прискорити обмінні процеси, перешкоджаючи розвитку ожиріння, допомагає у відновленні нормального вмісту глюкози в крові при діабеті. Крім того, цей продукт перешкоджає розвитку жовчнокам’яної і сечокам’яної хвороб, жирової дистрофії печінки а також благотворно впливає на стан щитовидної залози.

Кокосова оліятакож має антиоксидантну дію, попереджаючи передчасне старіння, здатне знизити ризик розвитку онкозахворювань і хвороби Альцгеймера. При цьому вона також надає заспокійливу, антистресову і розслаблюючу дію.

Перешкоджає розвитку карієсу та остеопорозу, знижує ризик появи захворювань суглобів. Цей продукт здатний підвищувати ефективність засвоєння магнію і кальцію, необхідних для формування зубної емалі і кісткової тканини.

Корисно вживати кокосову олію жінкам під час грудного вигодовування. Це олія відрізняється досить високим вмістом лауринової кислоти, яка є компонентом грудного молока.

При зовнішньому використанні олія кокосового горіха прискорює загоєння різноманітних пошкоджень шкіри і лікує багато дерматологічних захворювань: дерматити, псоріаз, екзема.

Використання кокосової олії в косметології

Кокосова олія чудово підходить для щоденного догляду за шкірою тіла та обличчя. Її можна застосовувати для постійного догляду за чутливою шкірою обличчя навколо очей, а також за шкірою області декольте і бюста. Застосовувати олію для догляду за жирною або проблемною шкірою не рекомендують, так як вона може провокувати виникнення чорних цяток на шкірі.

Температура плавлення кокосової олії близько +25 градусів. Якщо продукт загус, то це тільки підтверджує його натуральність. Щоб олія кокосового горіха розтанула, треба помістити ємність з цим продуктом в склянку з гарячою водою або розігріти на водяній бані.

Олія є також універсальним засобом і підходить для шкіри голови, декольте, шиї, обличчя, стоп та рук.

Кокосову олію рекомендують використовувати в косметології як базову для збагачення масок, кремів, шампунів, лосьйонів, бальзамів і тоніків, призначених для пом’якшення, живлення або зволоження шкіри.

Можна використовувати олію кокоса і в якості живильного і відновлюючого засобу для пошкодженого, тонкого, посіченого, ламкого або фарбованого волосся.

Крім того, цей рослинний продукт можна застосовувати для масажу, зняття макіяжу і очищення шкіри. Захистить кокосова олія і від шкідливого впливу на шкіру морозу і вітру, тому його можна наносити на обличчя перед виходом на вулицю взимку.

Можна застосовувати олію кокосового горіха і для догляду за нігтьової кутикулою і шкірою рук, в якості заспокійливого і пом’якшує шкіру засоби після педикюру, манікюру, гоління, епіляції.

Використовується кокосова олія і як сонцезахисний засіб «до» і «після» засмаги, а також для дбайливого догляду за чутливою шкірою дітей, так як цей продукт гіпоалергенний і має пом’якшувальну і протизапальну дію.

Небезпечні властивості кокосової олії

Не можна використовувати кокосову олію при індивідуальній непереносимості. Також варто пам’ятати, що високий вміст жирів здатне викликати подразнення шлунково-кишкового тракту і загострення хронічних холециститу і панкреатиту.

Related Posts:

Кокосова мульча для чого потрібна

Мульча из кокосового волокна хранится в готовом виде без утраты полезных свойств пять лет. Прессованный брикет во влагонепроницаемом полиэтилене сохраняется неограниченное время.

Важным условием хранения рассматриваемого укрывного материала является отсутствие контакта с влагой.

Мульча кокосовая выпускается в герметичной упаковке. Если она повреждается – средство раскрошится и потеряет полезные свойства.

Другие кокосовые субстраты в качестве мульчи

  1. Кокосовый брикетированный торф в чистом виде обладает свойством медленного разложения и впитывания микроэлементов. Но на глинистых почвах его характеристики улучшаются: он становится рыхлым и способен сохранять влагу долгое время.
  2. Кокосовое волокно представляет собой плоский пакет, имитирующий грядку. Материал обладает следующими полезными качествами:
    • не пропитывается влагой;
    • не поддается разрушению, гниению;
    • гипоаллергенен;
    • не деформируется при использовании;
    • имеет вентилируемое внутреннее пространство.
  3. Кокосовые чипсы (стружки) похожи на кору дерева. Они содержат калий, кальций, магний, цинк. Такую форму кокосового субстрата применяют для экзотических растений.

При хранении требуется переворачивать его через определенные промежутки времени и не сгибать.

Подготовка материала

Перед использованием брикета необходимо:

  1. Достать его из упаковки, промыть для удаления морской соли.
  2. Уложить в заранее подготовленную емкость и залить теплой водой в объеме, соответствующем количеству грунта.
  3. Доливать жидкость по мере впитывания до получения необходимой консистенции (полное размокание достигается в течение двух часов).

Подготовка таблеток начинается с размещения их в ящике, высота которого должна быть выше слоя мульчирующего материала не менее, чем в 6 раз. Затем каждую единицу продукта следует увлажнить водой (не менее 40 мл). Далее в таблетках делают лунки, кладут в них семена и сверху заполняют остатками кокосового субстрата. Далее конструкцию накрывают крышкой и оставляют до созревания посевного материала.

Когда семена достигнут требуемых для пересадки параметров, их можно пересаживать в грунт без удаления удобрения.

Чтобы подготовить кокосовые маты, нужно предварительно сделать в них отверстия и заложить туда трубки для воды. Затем медленно залить водой так, чтобы настил набух, и отложить на сутки для равномерной пропитки (лишняя жидкость уйдет через нижние отверстия). По истечении указанного времени дать мату немного просохнуть и сажать растения.

Читайте также: Как применять яичную скорлупу в качестве удобрения?

Процесс мульчирования кокосом

Кокос является одним из самых легких в применении продуктов. Мульчу в небольших дозах используют перед весенней обработкой почвы.

При мульчировании кокосовым брикетом рассаду высаживают как в чистый продукт, так и в смешанный с глиной или перегноем. Добавление удобрений улучшает показатели субстрата. Брикет можно использовать несколько раз. Его хранение осуществляется в мешке, который при необходимости использования мульчи заливают водой и оставляют в покое на месяц для набухания.

В кокосовых таблетках растения развиваются гармонично. При пересадке из контейнера в землю таблетки не удаляются.

Кокосовый мат выкладывается в месте расположения грядок. В настиле прорезаются крестообразные отверстия, куда высаживается рассада растений (чаще применяется для земляники).

Ориентировочные цены на мульчу из кокоса

Стоимость укрывного средства зависит от региона точки продажи и формы выпуска препарата. В Москве и Московской области она составляет от 600 до 1500 рублей за упаковку.

Кокосовая мульча является эффективным поверхностным материалом. Она не только защищает растения от неблагоприятных погодных условий и прочих негативных факторов, но и насыщает почву необходимыми микро- и макроэлементами.

Про автора

admin administrator