Листя суниці які

Авторadmin

Листя суниці які

Ефективність дії листя суниці в народній медицині

Лісова суниця є багаторічною трав’янистою рослиною, яка відноситься до сімейства рожево-кольорових. Зазвичай цю ягоду можна зустріти і назбирати в лісах, на галявинах, узліссях, балках і тому подібних місцях.

Властивості суниці

Серед численних корисних властивостей листя суниці виділяють основні напрямки:

Процеси в організмі при регулярному споживанні листя суниці:

• врегулювання кров’яного тиску;

• зниження рівня холестерину;

• поліпшення роботи шлунково-кишкового тракту;

• поліпшення роботи селезінки;

• поліпшення роботи печінки;

• виведення солей і багато інших.

Хвороби та методи їх лікування

Діагнози, при яких рекомендують настій листя суниці:

• виразка дванадцятипалої кишки;

• порушення функції щитоподібної залози;

• відкриті рани, опіки;

• кровотечі, в т.ч. внутрішні;

• порушення функції жовчного міхура;

• хвороби порожнини рота;

• атеросклероз і інші захворювання.

У народній медицині листя суниці універсальні і багатофункціональні, проте слід правильно приймати препарати з диво-ягоди, бо є де-які протипоказання.

Застосування рослини як лікарський засіб

Листя суниці вживають у вигляді настоїв, чаїв, відварів і в комплексі з іншими трав’яними зборами. Існує багато різних рецептур приготування:

Подрібненого листяного збору суниці – 1 столова ложка заливається окропом, в кількості 1 склянки. Кип’ятити на повільному вогні протягом 1 хвилини та настоюється ще 30 хвилин.

Настій при авітамінозі

Сушеного листя 2 столові ложки залити 1 склянкою окропу і настоювати 2 години. Виходить добова доза. Випивають цей настій рівними пропорціями протягом дня за півгодини до їжі.

Настій при гастриті (для шлунково-кишкового тракту)

Використовують пів літри охолодженої кип’яченої води, щоб залити 1 столову ложку меленого сушеного листа суниці, настоюють не менше восьми годин. Дозування – по півсклянки три рази на день.

Настій для поліпшення імунітету і метаболізму

Сушену сировину в кількості 1,0 – 1,5 столових ложок заливають склянкою окропу. Закутується і настоюється від півгодини і більше. Приймається по півсклянки тричі на день.

Чай для чищення судинної системи організму

1 столову ложку дрібно порізаного листя заварити 1 склянкою окропу і настояти 1 год.П’ється як чай.

Чай від подагри

Столова ложка сухої сировини заливається склянкою окропу і настоюється під кришкою протягом 10-20 хвилин. Приймається два рази на день.

Суниця в складі збору при сечостатевих проблемах

Подрібнюється і змішується 30 грам суничного листя, 50 грам листя смородини, 15 грам квіток скіптроподібного коров’яку, 20 грам квіток серцеподібної липи. Столова ложка цього збору заливається 250 мл. окропу. Збір кип’ятиться протягом 20 – 30 хвилин на слабкому вогні, потім проціджують і охолоджують. Спосіб застосування: по півсклянки після їжі 2 або 3 рази на день.

Трав’яний збір з суницею для загального здоров’я

Змішуються в єдиний збір сушене листя суниці, брусниці та чорниці в рівних пропорціях. 1 склянкою окропу заливається 1 столова ложка цього збору і настоюється в термосі не менше 4 годин. Вживається натщесерце за півгодини до їжі, вранці та перед сном протягом місяця по половині склянки. Потім робиться перерва на термін не менше місяця і після цього можна відновити прийом збору.

Примітка: суничні збори і відвари не є основними медичними препаратами, а діють як допоміжні, загальнозміцнюючі і профілактичні засоби.

Протипоказання: не рекомендується прийом препаратів з суницею при хронічних печінкових кольках, при підвищеній кислотності шлунка та при алергічних схильностях організму.

Суниця: опис, будова, особливості. Кущ, коріння, листя та плоди суниці

Суницю садову, або суницю ананасну (Fragaria ananassa) з XVIII століття вирощують в садах багатьох країн світу. Ця чудова ягода вперше з’явилася в Нідерландах від мимовільного запилення американських видів суниці чилійської і віргінської. У нас помилково суницю садову, або суницю ананасну, часто називають полуницею.

Суниця: опис, будова, особливості. Кущ, коріння, листя та плоди суниці

Опис суниці

Відноситься суниця садова / полуниця / к багаторічних трав’янистих рослин. Її кущ має сильно розгалужений (до 20-40 розгалужень) укорочений (не вище 10 см) стебло, масу трійчастого листя на довгих черешках, квітконоси і бічні шнуровідние пагони (наземні столони), які ми називаємо вусами. Щорічно на стеблі суниці утворюються нові невисокі до 15 см прирости, звані ріжками. З роками число ріжків на рослині збільшується. У молодої розетки суниці один ріжок, через рік – три ріжка, дворічна рослина має до дев’яти, а п’ятирічне до 40 ріжків. З третього року суниця починає розпадатися на окремі частини “партікули” за допомогою яких в природних умовах відбувається розмноження суниці. Такий спосіб розмноження суниці називається “партікуляція” і застосовується для розмноження безвусих сортів суниці.

Коренева система суниці

Коренева система суниці мочковатая. Вона являє кореневище з додатковими коренями. Частина коренів суниці залягає на глибині понад 20 см (іноді до метра), інша частина в верхніх шарах грунту. Місця до поверхні коріння суниці живуть не більше 3-х років, так як розташовуються в більш сухих шарах грунту і часто вимерзають, висихають, відмирають. Нові коріння суниці наростають в вищерозташованих частинах кореневища або біля основи ріжків, тобто в верхніх шарах грунту. З роками все більше коренів суниці розташовуються біля поверхні грунту, тому знижується її морозостійкість і посухостійкість, якими і без того не відрізняється суниця. Підмерзання коренів суниці без снігового укриття відбувається вже при -7 градусах С, а при – 15 градусах С вона вимерзає повністю.

Листя і суцвіття суниці

Листя суниці трійчасті, розташовуються на високих черешках. За вегетаційний період вони змінюються кілька разів. Але все ж замовити суниця йде з зеленим листям. З ними вона і виходить з-під снігу. Зміна листя у суниці відбувається поступово, без вираженого листопада. В середньому кожен її лист живе близько 2 місяців. У суниці садової розрізняють 4 групи листя. У пазухах перших весняних листя утворюються ріжки з ниркою на кінці. У майбутньому з цих бруньок розвиваються суцвіття. В кінці плодоношення перша група листя суниці відмирає. Другі листя суниці з’являються на початку літа. З їх пазушних бруньок відростають шнуровідние пагони / наземні столони або вуса /. Третя група листя у суниці відразу після збору врожаю. Ці листи дають початок або вусах, або ріжками суниці. Зимуючі листя суниці утворюють четверту групу листя і формуються восени. З їх пазушних бруньок згодом утворюються ріжки. Обпадаюче за час вегетаційного періоду листя суниці, як і інші її рослинні залишки, слід прибирати з ділянки і спалювати, щоб не накопичувати на посадках можливі хвороби і шкідників.

За допомогою вусів відбувається розмноження суниці. На одному кущі їх може налічуватися до 30 штук. У свою чергу на кожному вусі утворюється від 3 до 5 розеток листя, які формуються у верхівкових точках зростання стебла – сердечках. Згодом на розетках утворюються додаткові повітряні корені, які незабаром вкорінюються. Розетки неукоренённие харчуються за рахунок материнської рослини, вкорінені розетки – своїм корінням. Розетки зберігають сортові особливості суниці і використовуються для її розмноження. Кращими для розмноження є перші дві розетки, розташовані ближче до материнського рослині. Неважко порахувати, що за сезон з одного куща суниці може утворитися до 60 розеток.

Цвітіння суниці

Цвітіння суниці починається в середині або наприкінці травня. Суниця утворює щитковидні суцвіття з п’яти – десяти п’ятипелюстковий квіток білого або злегка жовтуватого кольорів. У більшості сортів суниці квітки двостатеві з множинними тичинками і маточки. Вони запилюються власним пилком за допомогою комах. Лише небагатьом сортам суниці, у яких тичинки недорозвинені, для запилення потрібно партнер – сорт з двостатеві квітками. Нижні квітки в суцвітті суниці розпускаються першими. З них утворюються перші, найбільші ягоди масою до 40 г. Пізніше розпускаються верхні квітки. Ягоди, утворені з них, дрібніше, їх маса до 15 р Часто на гілочці суниці можна одночасно побачити квітки, зріють ягоди і ягоди стиглі.

Від початку цвітіння до збору ягід у суниці проходить приблизно місяць. Після цвітіння соковите квітколоже суниці дуже сильно розростається і утворює несправжній плід, який ми називаємо ягодою. Ягода може бути червоного, рожевого або білого кольорів з червоною або білою м’якоттю. Справжні ботанічні плоди суниці розташовані на поверхні розрослося квітколожа (тобто, на поверхні ягоди) і представляють численні коричневі насіння – горішки. Такими насінням розмножують деякі сорти суниці. Найчастіше їх використовують в селекційних цілях.

Про автора

admin administrator