Маклюра або адамове яблуко як

Авторadmin

Маклюра або адамове яблуко як

Зміст:

Адамове яблуко або маклюра: застосування, рецепти та протипоказання

Кажуть, що в райському саду Єву спокусило непросте яблуко, а плід маклюри. І, цілком можливо, саме тому його друга назва – адамове яблуко або боже дерево – до сих пір служить нагадуванням про людське гріхопадіння.

Салатово-зелені супліддя по формі дуже схожі на апельсини, тільки більш рельєфні, що призвело до появи інших назв – китайський або індійський апельсин. Але насправді, батьківщина дерева – Америка, і тільки в XIX столітті воно було привезено в Україну.

Незважаючи на те, що адамове яблуко привабливо виглядає і приємно пахне свіжим огірком, але через гіркий смак (аж до легкого оніміння язика) абсолютно неїстівне. Втім, люди швидко навчилися отримувати користь з статної, 20-метрової рослини сімейства тутових – його деревина цінується за міцність і гарний бурштиновий відтінок, а молочний сік плодів славиться масою лікарських властивостей.

Завдяки невибагливості дерева ареал проживання швидко розширився, і сьогодні маклюру можна часто зустріти в Криму, Узбекистані, Адигеї, Туркменії і на Кавказі.

  1. Біохімічні компоненти маклюри і її цілющі можливості
  2. Секрети приготування розтирань, мазей і настоянок з Адамового яблука
  3. Рецепт розтирання при суглобових болях
  4. Як приготувати настоянку з маклюри
  5. Детальна схема вживання настоянки
  6. Приготування мазі з плоду маклюри
  7. Масляний екстракт з адамового дерева

Біохімічні компоненти маклюри і її цілющі можливості

Якщо плід розсікти, з нього рясно виділиться липка рідина – це і є сировина для приготування безлічі цілющих засобів. З ним потрібно бути обережним – концентрований сік, як і сухі колючки, отруйні. Однак він містить також і велика кількість біоактивних речовин:

  • тритерпенові сапоніни – виступають в ролі антиоксидантів, дають протизапальний, адаптогенний та седативний ефект;
  • флавоноїди (переважно кемпферол) – необхідні при порушенні роботи сечовидільної системи, виявляють антисептичну і Р-вітамінну активність, мають ряд протипухлинних якостей;
  • ізофлавони (осайін) – подібно рутину зміцнюють судини і дрібні капіляри, нормалізують метаболізм, є натуральними фітоестрогенами;
  • цукру, пектини, жирні кислоти – поживні речовини, використовувані організмом як джерело енергії і будівельний матеріал для тканин.

Медициною властивості маклюри маловивчені, зате застосування настоянки адамового яблука широко представлено в народній медицині. Цілителі рекомендують її для терапії шкірних захворювань – дерматитів, екземи, ран і виразок різної етіології. У комплексному лікуванні маклюру можна використовувати при онкозахворюваннях шкіри, радикуліту, ревматизму, гіпертонії, геморою. Крім цього, завдяки внутрішньому прийому засобів придушуються хвороботворні мікроорганізми і зміцнюються власні захисні сили.

Секрети приготування розтирань, мазей і настоянок з Адамового яблука

Як би не був корисний китайський апельсин, слід не забувати про його отруйності в певних концентраціях. Тому всі засоби потрібно готувати, строго дотримуючись пропорції, і приймати відповідно до зазначених дозувань. Оптимальний варіант – перед їх вживанням проконсультуватися з фахівцем, здатним проаналізувати стан людини, врахувати всі супутні захворювання і призначити комплекс заходів, спрямованих на повне усунення проблеми.

Найбільш часто маклюра використовується у вигляді мазі, розтирання або настоянки. Існують також рецепт масляного екстрагування з плодів. Прямими протипоказаннями до їх застосування є вагітність, лактація, дитячий вік, алергійна реакція, цукровий діабет і одночасний прийом антибіотиків. Настоянку також не можна поєднувати з вживанням спиртних напоїв, однак допустимо поєднувати її з овочевими соками і трав’яними відварами (за винятком дуже отруйних – болиголова, аконіту, вовчого лика і т д.).

Рецепт розтирання при суглобових болях

Свіжий плід маклюри потрібно вимити і натерти на середній стороні терки. Масу перекласти в скляну ємність і залити спиртом в такому ж обсязі (пропорція 1:1). Ємність закупорити і залишити в неосвітлюваному місці (підійде закрита верхня полиця кухні). Щодня її вміст потрібно активно струшувати. Через 14 днів растиркой вже можна користуватися – натирати уражені місця на ніч і тепло їх вкутувати.

Зігріваючий вплив спирту і протизапальний ефект Адамового яблука допоможе вгамувати біль при ревматизмі, артриті і артрозі, шийному остеохондрозі і м’язовому дискомфорті. Однак таке лікування є симптоматичним і здатне лише на час зменшити страждання. Щоб зупинити розвиток недуги і прибрати патологічний процес, необхідна професійна медикаментозна терапія.

Як приготувати настоянку з маклюри

На відміну від розтирання, настоянка Адамового яблука для суглобів приймається всередину. Щоб не нашкодити організму, лікування потрібно починати з малої дози, поступово її збільшуючи для стійкого терапевтичного ефекту, при цьому не пропускаючи час прийому. Найбільш безпечним способом лікування на дому є покупка готових аптечних засобів, що мають чітку інструкцію вживання. Однак знайти їх у продажу досить складно, тому можна скористатися рецептом власноручного приготування зілля.

Супліддя маклюри (під час їх збирання рекомендується користуватися рукавичками) вимити і дрібно подрібнити. Шматочки «яблука» помістити в банку відповідного розміру – вони повинні її заповнити повністю. Після цього залити доверху спиртом (краще 70%, але допустимо і 40%), самогоном, якісною горілкою. Закрити банку кришкою і наполягати вміст мінімум 2 місяці, коли вона дасть йому бурштиновий відтінок. Оптимальний час настоювання – півроку, а то й рік. Настоянка з часом тільки накопичує корисні властивості, і термін її придатності може досягати 10 років.

Детальна схема вживання настоянки

Такий спосіб рекомендується при хронічних формах захворювань суглобів, серцево-судинної системи, а також при пухлинах. Починати прийом настоянки варто з 3 крапель один раз на день за півгодини до їжі. Через тиждень потрібно збільшити кількість прийомів в день до двох, ще через тиждень – до трьох. Потім схема передбачає поступове збільшення кількості крапель на прийом до 10 з максимальною дозою 30 крапель на добу (для людини старше 30 років). Точно так само потрібно зменшувати щоденну дозу, прибираючи в тиждень по 1 краплі.

Отже, схема прийому виглядає таким чином:

По закінченню курсу необхідно зробити перерву, щоб проаналізувати результати фітотерапії і проконсультуватися з їх приводу з лікарем. При необхідності і за згодою фахівця курс можна повторити.

Приготування мазі з плоду маклюри

Однак не тільки цілющою настоянкою відома маклюра – адамове яблуко також ефективно в вигляді мазі, що допомагає при розтягуванні м’язів, суглобових болях, лікуванні геморою і запалених лімофоузлов. При наявності готової настоянки її можна зробити за декількох Адамових яблук – рецепти хвилин. Для цього жирову основу (смалець, домашнє вершкове масло, дитячий крем, синтоміцинова мазь) потрібно змішати з настойкою в пропорціях на 500 мл жиру – 250 мл настойки. Суміш заливається в банку і зберігається в холодильнику.

Другий спосіб більш трудомісткий, однак мазь, виготовлена ​​таким чином, має однорідну консистенцію і є набагато більш насиченим активними речовинами. Смалець (щоб бути впевненим в його якості, краще своїми руками перетопити його зі свинячого сала) потрібно викласти в скляну ємність шаром близько 1,5-2 см. Далі на нього насипати десь 1 см скибочок очищеного плоду. Таку черговість слід дотримуватися до заповнення банки, причому верхній шар повинен бути жировим.

Повну ємність потрібно закрити герметичною кришкою і добу потомить її вміст на водяній бані або в духовці. Після цього його переливають в меншу ємність, підібрану таким чином, щоб вона була наповнена по вінця, без утворення повітряного простору. Закриту банку рекомендовано також зберігати в холодильнику.

Використовувати цю мазь можна для компресів: розігрітою ложкою набрати суміш і розподілити її по чистій натуральній тканині. Клаптик прикласти до ураженого місця і обв’язатися теплою вовняною ковдрою (шарфом). Тривалість аплікації – 4 години, після закінчення яких її потрібно зняти. Повторювати процедуру варто через день протягом двох місяців.

Щоб вгамувати геморагічну біль, з холодної мазі рекомендується зробити і поставити свічку в 2 см завдовжки і 1 см в діаметрі. При мастопатії ошпарений і трохи відбитий капустяний або лопуховий лист змазується маззю і на ніч прикладається до грудей.

Масляний екстракт з адамового дерева

Людина, що вивчає різні рецепти лікування адамовим яблуком, напевно зацікавиться ще одним, в якому екстрагентом служить масло. Такий спосіб дозволяє добути нерозчинні в спирті активні речовини. Масло з цінними компонентами корисно використовувати при опіках (на етапі загоєння), екземі, псоріазі, інших захворюваннях, що супроводжуються сверблячкою і висипаннями.

Як і в настоянці, плоди маклюри ріжуться і заливаються будь-яким рослинним маслом – оливковим, лляним, кукурудзяним, соняшниковим. Підігрівати його при цьому не потрібно. Суміш необхідно витримати 10 днів, після чого необхідно віджати і перелити рідину в темну посудину. Примочки з ним будуть доречні при укусах комах і лишайним дерматозах.

Масу, що залишився після приготування масла, не варто викидати – вона може стати в нагоді для компресів проти грибка або мозолів на ногах. Масу потрібно помістити в поліетиленовий пакет, надіти його на ступні так, щоб обволікти хворе місце і зверху надіти шкарпетки. Процедуру необхідно проводити на ніч протягом тижня. Потрібно враховувати, що засіб залишає сліди на шкірі. Таким же чином безболісно усуваються бородавки і фурункули.

Якщо підсумувати, грамотне застосування засобів з плодів маклюри справді здатне полегшити стан людини. Однак нехтування правилами прийому, а також використання тільки одного терапевтичного засобу замість комплексної програми може нашкодити здоров’ю і спричинити посилення хвороби. Тому використовувати навіть такі цінні дари природи, як адамове яблуко, потрібно з розумом.

Маклюра або адамове яблуко як

Плід дерева Maclura pomifera, широко відомого як апельсинове дерево Осейдж, здавна інтригував цілителів та натуралістів. Цей яскраво-зелений кулястий фрукт, який отримав прізвисько «Адамове яблуко», містить молочно-білий сік, який корінні американці колись використовували для лікування різних захворювань. Сучасні дослідження виявили його перспективну цінність, особливо при захворюваннях суглобів. У цій статті розповідається, як використовувати терапевтичний потенціал маклюри за допомогою настоянок.

Дерево, пропитанное фольклором

Маклюра майже вимерла на початку 19 століття, поки поселенці не стали використовувати її як природну огорожу. Її деревина відлякує комах, а худоба уникає плодів. У міру зростання популярності маклюри зростали і знання про її плоди. Цілителі застосовували припарки з Адамова яблука на лікування запалених суглобів, змішували настоянки полегшення артриту, призначали сік зменшення набряків.

Ця народна мудрість показує, що маклюра настойка заслуговує на більш глибоке вивчення через свою лікувальну цінність. Наука виявила антиоксиданти та протизапальні сполуки, які підтримують традиційне використання маклюри при захворюваннях суглобів та сполучної тканини. Приготування концентрованих екстрактів, таких як настойки може забезпечити доступний спосіб отримання користі.

Маклюра: що це за дерево і де росте

Маклюра, також відома як “отруйне яблуко” або “яблуко Дикої яблуні”, є рослиною, що належить до сімейства молочайних. Свою назву вона отримала на честь англійського ботаніка Вільяма Маклюра.

Опис рослини:

Маклюра росте в тропічних і субтропічних регіонах і має значні розміри. Це високе дерево може досягати висоти до 20 метрів, володіючи широкою кроною і великим, щільним листям. Листя маклюри мають широку серцеподібну форму і іноді можуть досягати розмірів до 30 см в довжину. Вони характеризуються глянсовою поверхнею та гострими краями.

Плоди та насіння:

Найвідомішим елементом маклюри є її плоди, які можуть бути діаметром від 10 до 20 см. Плоди маклюри мають жовто-зелений відтінок і вкриті грубою шкіркою з гребенями, що нагадують шипи. Усередині плоду знаходиться білий сік і невелика кількість великого насіння. Насіння маклюри мають круглу форму, зазвичай розміром з волоський горіх, і мають своєрідний сильний запах.

Особливості зростання:

Маклюра є швидкозростаючою та стійкою до різних погодних умов рослиною. Воно здатне рости навіть на ґрунтах з низькою якістю і може пристосовуватися до різних кліматичних зон.

Рослина містить латекс, який при контакті зі шкірою може спричинити подразнення або алергічні реакції, тому необхідно поводитися з маклюрою з особливою обережністю.

Ботанічні особливості маклюри роблять цю рослину цікавим об’єктом вивчення та застосування у різних галузях, включаючи медицину та кулінарію.

Процес приготування Маклюри

Адамове яблуко – це досить цікава рослина, яка має безліч корисних властивостей. Маклюра настойка робиться шляхом замочування його плодів у спирті чи горілці. Зазвичай така настойка готується для медичних цілей.

Щоб отримати настойку маклюру, виконайте такі кроки:

  • Підготовка інгредієнтів. Отримайте адамове яблуко, спирт чи горілку. Саме яблуко зазвичай використовується повністю або його частина.
  • Замочування. Помістіть адамове яблуко у скляну ємність і залийте спиртом або горілкою так, щоб воно було повністю покрите. Зазвичай рекомендується тримати настоянку в темному місці при кімнатній температурі протягом кількох тижнів до кількох місяців для отримання насиченого екстракту.
  • Фільтрування. Після потрібного періоду часу процідіть настоянку через марлю або папір, що фільтрує, щоб видалити залишки рослини.
  • Зберігання та використання. Отримана Маклюра настойка зберігається у скляній темній банці або пляшці у прохолодному та сухому місці. Використовуйте її згідно з рецептом або інструкціями. Зазвичай, для медичних цілей настойку рекомендується приймати по кілька крапель або розбавити у воді.

Не забувайте, що використання настоянок на основі рослин для медичних цілей краще узгоджувати з лікарем, особливо якщо у вас є захворювання або проблеми зі здоров’ям.

Адамове яблуко рецепт настоянки

Хоча плоди, листя та сік маклюри мають терапевтичне застосування, настоянки пропонують зручний формат для уловлювання ключових активних інгредієнтів. Настойки концентрують та зберігають корисні сполуки в процесі екстракції. Це дозволяє легко застосовувати та контролювати дозування порівняно з використанням сирої рослини.

Маклюра рецепт 1: на зерновому спирті

Інгредієнти:

  • Свіжі, стиглі плоди адамового яблука.
  • Горілка чи чистий зерновий спирт (80-100 градусів).

Інструкція:

  1. Змийте з фруктів бруд та сміття. Розріжте або проколіть шкірку, щоб оголити внутрішню білу м’якоть та насіння.
  2. Додайте плоди та насіння в чисту скляну банку, щільно її запакувавши. Залийте вміст горілкою/спиртом до повного занурення.
  3. Щільно закрийте банку. Зберігайте у темному прохолодному місці 4–6 тижнів, обережно струшуючи кожні кілька днів.
  4. Процідіть рідину через сито з марлею, віджимаючи фрукти, щоб видалити всю рідину.
  5. Проціджену настойку перелийте у пляшки із темного скла для зберігання.

Дозування: від 1/2 до 1 чайної ложки до 3 разів на день.

Маклюра рецепт 2: на горілці

Інгредієнти:

  • 2-3 плоди маклюри
  • 500 мл горілки
  • Мед (опціонально)

Інструкції:

  1. Очистіть плоди маклюри від шкірки та наріжте на невеликі шматочки.
  2. Покладіть нарізані фрагменти у скляну ємність.
  3. Залийте горілку так, щоб повністю покрити всі шматочки.
  4. Встановіть кришку на ємність, забезпечивши гарне герметичне закриття.
  5. Розмістіть ємність у темному місці за кімнатної температури на період 4-6 тижнів.
  6. Процідіть настоянку за допомогою фільтру або марлі.
  7. За бажання, додайте мед для підсолоджування.
  8. Зберігайте готову настоянку у темній пляшці зі скла у прохолодному місці.

Ці кроки допоможуть створити настоянку з маклюри з індивідуальним смаком та властивостями. Пам’ятайте, що маклюра є отруйною рослиною, тому слід бути обережним при роботі з нею.

Протизапальні властивості та користь для здоров’я суглобів

Дослідження показують, що Маклюра настойка містить низку біологічно активних сполук, які зменшують запалення та сприяють здоров’ю суглобів:

стерол: рослинні стероїди, які інгібують запальні ферменти ЦОГ і ЛОГ, полегшуючи набряк і біль, подібно до НПЗП, що відпускаються без рецепта.

Терпеноїди: природні антиоксиданти, які пригнічують запальні цитокіни, захищають хрящові та кісткові клітини від пошкодження вільними радикалами.

Флавоноїди: сполуки, які зміцнюють сполучну тканину в суглобах та модулюють імунні клітини, щоб послабити запалення.

Ця унікальна комбінація протизапальних та хрящових властивостей робить маклюру придатною для:

  • Полегшення симптомів остеоартриту;
  • Зниження факторів ризику ревматоїдного та псоріатичного артриту;
  • Захист здоров’я суглобів під час спроб схуднення;
  • Прискорення відновлення після травм чи ортопедичних операцій;
  • Полегшення дискомфорту у спині, стегнах чи колінах.

Дослідження не виявили серйозних побічних ефектів навіть за тривалого використання. Однак є деякі профілактичні протипоказання.

Безпека понад усе: запобіжні заходи та протипоказання

При правильному використанні Маклюра настоянки вважаються безпечними для більшості людей. Однак наступним групам слід виявляти обережність або уникати маклюри:

  • Діти. Відсутність досліджень щодо відповідних педіатричних доз.
  • Вагітні/годуючі жінки. Ефекти неясні; уникайте як запобіжний засіб.
  • Діабетики. Може впливати на контроль рівня цукру у крові.
  • Алергія (алергія на горіхи). Потенційні перехресно-реактивні білки.
  • Люди, які приймають певні ліки. Можуть взаємодіяти з препаратами, що розріджують кров, седативними засобами, нестероїдними протизапальними засобами і т. д. Проконсультуйтеся з фармацевтом.

Крім того, пероральні дози понад 3 чайні ложки на день не рекомендуються протягом тривалого часу. Починайте консервативно з невеликих доз, потім поступово збільшуйте при хорошій переносимості.

Зовнішнє застосування настойки Маклюри

Використання Маклюра настоянки для зовнішніх цілей може представляти певні переваги завдяки її потенційним лікувальним властивостям:

  • Лікувальні властивості. При остеохондрозі, відкладення солей, поліартриті, артропатії, ревматизмі, подагрі та сильних забитих місцях. Також актуально при міжхребцевій, суглобовій та пахвинній грижі.
  • Антисептичні властивості. Маклюра настойка з адамового яблука завдяки своїм антисептичним якостям може використовуватися для обробки ділянок шкіри з проблемами, такими як висип, вугри, забиття або рани. Її застосування може допомогти запобігти розвитку інфекцій та прискорити процес загоєння.
  • Зволоження та тонізування. Настойка з адамового яблука може бути додана в мастильні масла або косметичні засоби для зволоження та тонізування шкіри. Її легка текстура дозволяє використовувати її як основу для різних косметичних засобів.
  • Пом’якшення шкіри. Застосування настоянки може допомогти пом’якшити та освіжити шкіру, роблячи її більш пружною та еластичною.
  • Ароматичні властивості. Маклюра настойка має особливий аромат, який можна використовувати в ароматерапії для створення спокійної та розслаблюючої атмосфери. Додавання кількох крапель настойки у воду для ароматизації приміщення може сприяти розслабленню та покращенню настрою.

Безпека та обережність:

Важливо проводити тест на алергічні реакції перед використанням настоянки з Маклюри на шкірі. Також слід використовувати її в розведеному вигляді або змішувати з іншими маслами, щоб уникнути можливої ​​реакції.

Використання настойки з адамового яблука для зовнішніх цілей потребує уваги та дотримання рекомендацій щодо безпечного застосування.

Маклюра настойка: внутрішнє застосування

Деякі традиційні практики використовували адамове яблуко для лікування різних недуг, таких як паразитарні інфекції та проблеми із травленням. Внутрішнє вживання настойки з адамового яблука вимагає дуже точного дозування через отруйність. Доза має бути строго контрольованою та невеликою.

Перш ніж використовувати настойку з адамового яблука, обов’язково проконсультуйтеся з медичним фахівцем або травником для оцінки можливих ризиків і потенційної користі.

Кулінарне застосування настойки з адамового яблука

Використання настоянок з маклюри в кулінарії – це цікавий і незвичайний напрямок, що вимагає особливої ​​обережності через токсичність цієї рослини.

Гастрономічні експерименти:

Маклюра, незважаючи на свою отруйність, може використовуватися в кулінарії з обережністю. Її настоянки, що мають унікальний аромат і смак, можуть додаватися в різні страви, надаючи їм особливої ​​пікантності та відтінків.

Кулінарні рецепти:

  • Коктейлі та напої. Настоянки з маклюри можуть бути включені до складу коктейлів та різних напоїв, надаючи їм незвичайних смакових відтінків. Наприклад, можна використовувати їх як ароматизатор для приготування різноманітних коктейлів та лікерів.
  • Соуси та маринади. Додавання настоянок з маклюри в соуси та маринади при приготуванні м’ясних чи рибних страв може надати їм незвичайного смаку та аромату.
  • Десерти. У невеликих кількостях настоянки можна використовувати в кондитерських виробах, таких як пироги, маффіни або шоколадні десерти, щоб надати їм нестандартні смакові нюанси.

Безпека та Обережність:

Маклюра – досить отруйна рослина, і будь-яке її використання в кулінарії потребує особливої ​​обережності та точного дозування. Кулінари та шеф-кухарі повинні мати спеціальні знання про безпечне використання цього інгредієнта.

Використання настоянок з маклюри в кулінарії відкриває двері для експериментів з новими смаковими поєднаннями, проте важливо пам’ятати про особливі ризики та ретельно контролювати дозування цієї отруйної рослини.

Висновок

Оточена таємницею та унікальністю, Маклюра настойка з адамового яблука є дивовижним поєднанням традиції та можливостей сучасної медицини. Її потенційні медичні властивості у поєднанні з уважним та експертним підходом можуть запропонувати нові перспективи для піклування про здоров’я.

Незважаючи на свою токсичність, правильно підготовлена ​​та застосовувана з обережністю, Маклюра настоянка може стати незвичайним джерелом ароматів, смакових відтінків та, можливо, медичної користі. Однак важливо пам’ятати, що внутрішнє вживання цього інгредієнта потребує консультації спеціаліста та суворого дотримання рекомендацій для забезпечення безпеки.

Про автора

admin administrator