Малина як доглядати восени під зиму за кущами

Авторadmin

Малина як доглядати восени під зиму за кущами

Правильний догляд за малиною восени: підготовка до зими

Обрізка малини — це важливий етап, але важливо не запізнитися з її проведенням. Цю процедуру зазвичай здійснюють наприкінці вересня.

Процес підготовки малини до зими

Догляд за малиною восени вважається обов’язковим, оскільки вже наступного сезону можна залишитися без ягід.

Підготовка складається з кількох важливих етапів:

  1. Спочатку необхідно позбутися старих пагонів. Їх зрізають під корінь, тому що навіть невеликі пеньки дають нові пагони.
  2. Вкоротіть верхівки гілок на 10-20 сантиметрів.
  3. Між кущами необхідно витримувати певну відстань. Без проріджування малини не обходиться жодна підготовка до зими. Фахівці стверджують, що між сусідніми кущами має бути щонайменше 60 сантиметрів.
  4. Очищення поверхні малинника. Все опале листя потрібно зібрати в одну купу і спалити. Це пов’язано з тим, що воно може бути схильне до хвороб і шкідників.
  5. Видаліть з пагонів листя, що залишилося. Це потрібно робити обережно, тому що можна пошкодити бруньки.
  6. У холодних регіонах необхідно зв’язати та пригнути кущі. Це обов’язковий етап, тому що пагони просто замерзнуть.

Це основні етапи, які мають виконати садівники у процесі підготовки малини до зими. Якщо все зробили правильно, то вже наступного сезону можна отримати добрий урожай малини.

Мульчування малинника

Дачникам потрібно буде спорудити загородження для снігу. Їхнє основне завдання полягає в тому, щоб створити оптимальні умови, які перешкоджатимуть його видуванню.

Поверхню малинника також рекомендується покрити шаром гною. Оптимальна товщина цього шару повинна становити щонайменше 10 сантиметрів. Цього цілком достатньо, щоб коріння не промерзло.

Особливості підготовки ремонтантних сортів

До характерної риси цих сортів малини відносять те, що збирати врожай можна до настання холодів, тому не потрібно поспішати з обрізанням. Його зазвичай здійснюють у листопаді. Якщо виконати обрізання дуже рано, то пагони починають рости і замерзають після настання холодів.

При належній обробці на кущах малини сформується велика кількість зав’язей. У процесі осінньої обрізки ремонтантних сортів потрібно позбавитися всіх пагонів. Їх рекомендується зрізати біля самого ґрунту. Якщо цього не зробити, то з пеньків можуть почати з’являтися нові пагони.

Як кущі малини підготувати до зимівлі: корисні поради

Хоча малина зазвичай добре переносить морози, перед настанням холодів потрібно створити умови для успішної зимівлі.

Якщо зробити все правильно, малина буде рясно плодоносити у наступному сезоні. Про те, як правильно сформувати і підв’язати кущі, пише Gazeta.ua.

Якщо за малиною не доглядати, її посадки можуть перетворитися на непрохідні хащі. Тому потрібно залишати 4-6 добре розвинених пагонів, а решту слід вирізати. Вибирають пагони з таким розрахунком, щоб вони рівномірно займали всю площу навколо куща. Стебла не повинні бути пошкоджені хворобами чи шкідниками.

Зайву поросль і старі гілки потрібно видалити під корінь. Потім кущі слід підв’язати. Для цього є багато конструкцій шпалер. Кожен городник може знайти найзручніший для себе варіант. Найпоширенішим вважають коловий спосіб: стебла підв’язують до кілка, який вкопаний у центр куща.

Якщо зима прогнозується дуже холодною, стебла краще акуратно пригнути до землі й притиснути їх, наприклад, дошками. Тоді під сніговим покривом кущі легко перенесуть навіть сильні морози.

Якщо малина посаджена рядами, потрібно натягнути уздовж неї міцну мотузку на висоті 20-25 см і прив’язати до неї кущі капроновими нитками або клаптиками синтетичної тканини.

Усе це важливо зробити до настання стійких морозів. Інакше пагони стануть ламкими, тоді безпечно пригнути їх до землі буде неможливо.

Більшість садових культур потребують підготовки до зими. Йдеться про обрізку кущів. Але для деяких культур восени вона може принести більше шкоди, ніж користі. У випадку з садовою полуницю, це якраз актуально.

Прополювати полуницю восени не рекомендується, оскільки можна пошкодити кореневу систему рослин, що не встигне відновитися до морозів.

Про автора

admin administrator