Мармурова хвороба огірків

Авторadmin

Мармурова хвороба огірків

Хвороби огірків і боротьба із ними

Всім відомо, що огірки дуже люблять тепло. Однак далеко не всі знають, що вони потребують суворого дотримання не тільки температурного, але і вологого режиму в парниках, плівкових укриттях, теплицях і відкритому ґрунті. Нехтують цим городники, а тому можуть зазнати великих збитків. Хвороби огірків багато в чому схожі з хворобами помідорів.

Перше місце серед захворювань огірків займають грибні хвороби. Основною причиною ураження огірків зазвичай стають сильні коливання температури повітря і полив дуже холодною водою.

Борошниста роса

Це захворювання вражає не тільки огірки, від нього можуть страждати інші овочі. Крім того, борошниста роса вражає плодові дерева і чагарники, а тому до неї варто поставитися вкрай серйозно, позбавляючись при перших ознаках. Хвороба викликається грибком, що оселяється на листках. Проте якщо з борошнистою росою не боротися, то вона покриє практично всю надземну частину рослин.

Грибок в більшості випадків розвивається із-за різкої зміни температури, неправильного режиму поливу (як від надмірної вологості, так і від пересихання землі), при надлишку азоту або дефіциті кальцію в ґрунті. Сильно вражена борошнистою росою рослина виглядає так, ніби вона обсипана борошном. Саме з цієї причини захворювання і отримало свою назву. Але варто знати, що спочатку на листках помітні лише окремі плями білого кольору. Заражені рослини починають відставати в рості, листя і пагони втрачають форму, а якщо хворобу запустити, то зовсім відмирають.

Якщо помічено, що огірки пошкоджені борошнистою росою, не потрібно впадати у відчай! Від цього захворювання можна позбутися за допомогою різних засобів, у тому числі і натуральних, таких як: розведений коров’як, настій чорнобривців або відвар хвоща. У разі якщо вони не допоможуть, можна скористатися 4-5% розчином порошку залізного купоросу, 1% розчином бордоської рідини, будь-якими іншими препаратами з міддю, або 0,5% розчином кальцинованої соди з милом. Обробка рослин проводиться в кілька етапів з інтервалом у тиждень. Більш сильні отрутохімікати можна застосувати тільки тоді, коли хвороба зайшла занадто далеко, але тільки якщо плоди ще не зав’язалися.

Щоб грибок був знищений і не продовжував свій згубний вплив, обприскуючи огарки, необхідно стежити за тим, щоб обраний засіб потрапляв на обидві сторони листя. Для остаточного одужання огірків потрібно на деякий час призупинити використання азотних добрив, а краще збільшивши кількість фосфорних і калійних.

Антракноз огірків

Помітити хворобу можна по різним за величиною плямам на листках огірків, які відрізняються бурим, червоно-бурим, жовтувато-бурим, жовто-вохристим або майже чорним кольором. Плями мають округлу або неправильну форму, що обмежені жилками або нечітко окресленими краями. При ураженні антракнозом засохла і відмерла частина листя може розтріскуватися і місцями випадати. На стеблах рослини плями зазвичай бурі, жовто-вохристі, іноді білуваті, вдавлені та довгасті, майже поверхневі. Плоди огірків покриваються плямами різної величини, круглими або овальними, що часто зливаються і дуже вдавлені, жовто-вохристого, бурого, іноді майже чорного, зрідка білястого кольору.

Листя уражене антракнозом засихає, а плоди втрачають харчові та смакові якості. Це захворювання вважається одним з найнебезпечніших у багатьох європейських регіонах.

Боротися з антракнозом можна шляхом сівозміни, з поверненням огірків на колишню ділянку лише після закінчення трьох років. Також розведенням стійких сортів, прибиранням та знищенням післяжнивних залишків рослин. Ще рекомендується за місяць до посіву протравлювати насіння гранозаном (2 г/кг). Застосовується обробка сірчаним розчином або обприскування 1% суспензією колоїдної сірки. Ці препарати особливо хороші тим, що борються відразу із борошнистою росою. Крім того, можна проводити обприскування посівів 1 % розчином бордоської рідини.

Оливкова плямистість

Причиною появи цього захворювання зазвичай стають протяги, зниження температури до 10-13°С, висока вологість і полив огірків методом дощування холодною водою. Всі ці чинники помітно послаблюють рослину. Крім того, збудники оливкової плямистості зберігаються при поганій дезінфекції теплиці та ґрунту, на заражених плодах і рослинних відходах.

Проявляється хвороба огірка шляхом виникнення на плодах ранок бурого кольору, що виділяють рідину. Як правило, ранками покривається весь плід, що стає непридатним до вживання. Слід серйозно поставитися до цього захворювання, адже воно здатне знищити врожай всього за тиждень.

При перших ознаках ураження огірків оливковою плямистістю потрібно припинити поливи на п’ять днів, обов’язково проводячи провітрювання в теплі дні: відкриваючи усі двері, кватирки у теплиці, або знімаючи плівку з парника. В прохолодний час необхідно навпаки все ретельно закривати, щоб температура у рослин вночі була не нижче 18-20°С, і 20-25°С вдень.

Рослини і плоди обробляються фунгіцидами (20 грам засобу на 10 літрів води), або 1% розчином бордоської рідини по два рази на день, з інтервалом у п’ять днів. Обприскувати огірки слід тільки з обприскувача, відмовившись від лійки. Після обприскування рослини необхідно терміново підсушити, відкривши кватирки у теплиці з одного боку.

Оливкова плямистість не турбуватиме врожай, якщо вирощувати стійкі до цієї хвороби гібриди огірків.

Біла гнилизна

Найчастіша причина загибелі огірків – захворювання білою гниллю. Це вкрай небезпечна інфекційна хвороба, яка вражає рослини як у теплиці, так і на відкритому ґрунті. Вона може проявитися на будь-якій фазі розвитку, та на будь-якій частині рослини. Збудником захворювання є грибок Selerotinia sclerotiorum, що вражає всі частини огірків: плоди, черешки листя, стебла і коріння.

На початку захворювання на уражених ділянках плода або стебла з’являється білуватий наліт, потім він доповнюється чорними крапками. Тканини рослини розм’якшуються і стають слизькими. Під впливом хвороби огірки втрачають пружність, в’януть і гинуть. Зараження відбувається дуже швидко.

Захворювання огірків розвивається із-за різких коливань температури, підвищеної вологості, густоти насаджень, а також не своєчасного видалення відмерлого і хворого листя. Варто враховувати, що інфекція зберігається у вигляді склероцій в ґрунті і на рослинних залишках. Поширюється вона виниклими з склероцій спорами, а також шматочками грибниці. Найбільшої шкоди біла гнилизна завдає огіркам в малогабаритних плівкових укриттях і парниках.

Дозволених для боротьби з цією хворобою фунгіцидів немає, а тому боротися з нею можна лише з допомогою санітарно-профілактичних та агротехнічних заходів.

Побачивши перші ознаки захворювання, потрібно знизити вологість повітря шляхом проріджування рослин і частого провітрювання. Необхідно регулярно видаляти нижнє жовтіюче листя, а уражені ділянки присипати мідно-крейдовим порошком (крейда сірчанокисла мідь в пропорції 1:1), вапном або товченим деревним вугіллям. Для запобігання розповсюдження інфекції акуратно вирізають хвору тканину, не шкодуючи захоплювати здорову частину.

Поливають огірки виключно у вечірній час (переважно з 18-00 до 20-00 вечора) не дуже холодною водою. Ідеальним варіантом стане вода кімнатної температури (вище 20°С). Проводять поза кореневе підживлення (2 грам мідного купоросу, 10 грам сечовини і один грам сірчанокислого цинку розводять у 10 літрах води).

Обов’язково потрібно дотримуватися чергування культур на грядках і в теплицях, висаджувати огірки в тому ж місці лише по закінченні трьох років. А при поширенні інфекції у теплиці, замініть весь заражених ґрунт.

Вкрай важливе є своєчасне і досконале прибирання залишків рослин в осінній час. У період культивування огірків систематично проводять моніторинг рослин на предмет зараження білою гниллю і знищують уражені ділянки негайно.

Кореневі гнилі

Особливо сильне поширення цього захворювання відбувається в наслідок використання ґрунту, на якому вже росли огірки, та при різкому зниженні температури і при поливі надмірно холодною водою. Кореневі гнилі нерідко вражають розсаду у разі неправильної посадки, при її додатковому підгортанні або заглибленні.

Хворобу огірка можна виявити за наступними ознаками: листя огірків в’яне, до або під час плодоношення, що помітно після тривалого періоду похмурої погоди. Якщо трохи відгорнути ґрунт, то буде видно розтріскування або пожовтіння частини стебла біля самого кореня.

Методи боротьби з кореневою гниллю досить прості. При посадці розсади стебло не засипають. Протягом всього літа не підсипають землю до стебел і не підгортають огірки. При виявленні захворювання терміново відгрібають землю від стебла до самих коренів і обробляють його спеціальним складом: три столові ложки крейди (можна замінити деревним попелом або вапном) і одна чайна ложка мідного купоросу, розводять у пів літрі води, добре розмішують. Змочують пензель у цьому розчині і обробляють уражені частини стебла.

Крім того, уражені ділянки можна перетрусити крейдою, золою або товченим вугіллям і дати підсохнути. Поливаючи огірки, поливають тільки ґрунт, не направляючи струмінь води на рослину. Температура води для поливу не повинна бути менше 24-25°С. Полив слід проводити виключно в ранковий час – до 11 годин. Рослини, які встигли загинути, потрібно видалити разом з ґрунтом і спалити, а місце обробити одним-двома літрами розчину мідного купоросу (2 столові ложки розводять у 10 літрах води).

Як боротися з хворобами і шкідниками огірків народними методами

Сьогодні наша стаття розповість вам про існуючі хвороби огірків у відкритому ґрунті: методи боротьби та їх лікування з фото і описом. Щоб продовжити термін плодоношення огірків, необхідно знати все про їх хвороби, вміти їх розпізнавати і вчасно вживати заходів захисту. Фотографії та опис хвороб допоможуть правильно їх визначити і вжити заходів для лікування народними засобами, щоб не псувати урожай хімією.

Серед огірків, які вирощують у відритому ґрунті і теплиці, зустрічаються грибкові, бактеріальні та вірусні інфекції. Як правило, рослини уражаються цими захворюваннями через неправильний догляд.

Хвороби огірків в теплиці і на відкритому ґрунті: методи лікування

Причини хвороби огірків:

  1. Однією з найголовніших причин хвороб є недотримання температурного режиму. Через стрибки температури хвороба розвивається швидше. Сприятливе середовище для інфікування — умови підвищеної вологості.
  2. Не виключено, що будуть хворіти огірки при порушенні принципів сівозміни. Повертають на колишнє місце посадки огірки не раніше, ніж через 4 роки.
  3. Серед інших причин розвитку хвороб — погане освітлення, постійні протяги, відсутність підгодівель.
  4. Щоб огірки добре росли і розвивалися, необхідно своєчасно виявляти хворі рослини, видаляти їх уражені частини.
  5. Також не слід забувати про прибирання ділянки де вирощуються наші огірочки. На грядках повинна бути чистота і порядок.
  6. Нерідко огірки хворіють через неправильний полив холодною водою.

Деякі захворювання частіше вражають рослини в теплицях, а інші в умовах відкритого ґрунту.

Як боротися з борошнистою росою на огірках

Одним з найпоширеніших грибкових захворювань огірків є борошниста роса.

Ознаки:

Якщо рослина захворіла, на її листі і стеблах з’являється білий або сіруватий наліт, схожий на розсипане борошно. Згодом невеликі борошнисті плями не проходять, а поширюються по всьому листку. Це призводить до пожовтіння і засихання листя, припинення плодоношення.

Причини:

Збудники борошнистої роси дуже швидко поширюються при низькій температурі повітря, коли на вулиці похмуро і прохолодно. При підвищенні температури повітря до +25°С, спори борошнистої роси гинуть.

У більшості випадків хворіють огірки, яким не вистачає вологи, ослаблені нерегулярними поливами. Також ця хвороба з’являється, якщо перегодовувати їх азотними добривами.

Профілактика:

Щоб попередити захворювання, потрібно:

  • поливати огірки теплою водою;
  • підтримувати в теплиці і на грядках чистоту — вчасно полоти, рихлити, видаляти бур’яни і рослинні залишки під час росту і після закінчення плодоношення. Не залишати бадилля до весни на грядках;
  • підняти температуру — закрити теплицю або накрити плівкою грядку;
  • вирощувати сорти, стійкі до борошнистої роси.

Відео: Хвороби огірків. Як боротися з борошнистою росою на огірках

Як лікувати огірки від борошнистої роси народними засобами?

  1. Щоб позбутися від борошнистої роси, рослину обприскують настоєм коров’яку. Для його приготування беруть 1 кг коров’яку, заливають його 3 літрами води і настоюють 3 дні. Після цього настій проціджують і змішують з 3 літрами нової, чистої води.
  2. Також підходить народний засіб, приготований на основі кислого молока, розведеного теплою водою (у пропорції 1:1). Обприскують огірки таким розчином раз в тиждень.
  3. Можна обробити содовим розчином. У відрі теплої води розводять 50 грам харчової соди і 50 грам господарського мила. Обприскування повторювати кожні 5-7 днів.
  4. Допомагає також обприскування розчином марганцівки — 2 грами на 10 літрів води. Змочують не тільки хворі рослини, але і сусідні, і землю навколо.

Обприскати препаратом Фітоспорин при перших ознаках ураження листя. Можна обприскувати і для профілактики. Цей препарат безпечний для людей і рослин — огірки можна збирати в день обробки. Але, зазвичай, вранці збирають урожай і потім бризкають по листю розчином.

Хімічні засоби боротьби віб борошнистої роси на огірках:

При сильному ураженні обробляють фунгіцидами або такими, що мають у своєму складі мідь, препаратами (наприклад Хом).

Ще можна обробити колоїдною сіркою — 20% водним розчином.Обробку проводять в похмуру погоду.

Пероноспороз — несправжня борошниста роса на огірках

Несправжня борошниста росавражає рослини будь-якого віку, як в теплицях, так і у відкритому ґрунті.

Ознаки Пероноспорозу огірків:

При ураженні пероноспорозом, лиски огірків покриваються численними світло-жовтими плямами. Згодом листя зараженої культури стає бурим і поступово засихає. Якщо не лікувати хворобу, то поступово все листя засохне, а за ним і пагони.

Часті причини хвороби огірків:

Збудником захворювання є грибок. Сприятливим середовищем для його розмноження служить підвищена вологість, а також спровокувати цю хворобу може полив холодною водою.

Профілактика від несправжньої борошнистої роси:

  • не поливати холодною водою;
  • садити огірки рідше –робити велику відстань між саджанцями;
  • провітрювати теплицю;
  • вчасно збирати плоди;
  • обробляти насіння перед посадкою;
  • видаляти рослинні залишки — в них можуть зимувати хвороботворні спори;
  • садити стійкі до захворювання і ранньостиглі сорти.

Що робити при захворюванні огірків Пероноспорозом?

При перших ознаках ураження рослини, припиняють полив і підгодівлю добривами.

Ця хвороба, на відміну відфітофтори на помідорах, не впливає на плоди, тому вони можуть спокійно рости далі.

Народні засоби боротьби з пероноспорозом:

  1. Відмінним профілактичним засобом для боротьби з помилковою борошнистою росою служить розчин молочної сироватки.
  2. Для витіснення патогенних спор допомагає обприскування Фітоспоріном, препаратом Байкал-ЕМ.
  3. Можна обприскати кефіром з йодом (на літр кефіру 1 крапля йоду).
  4. Або опиліть грядку деревним попелом.

Всі ці засоби нешкідливі для людей — їх можна застосовувати під час росту плодів.

Хімічні засоби лікування:

  1. Грибки не люблять мідь. Тому можна обробити бордоською рідиною (розчинити у відрі теплої води по 100 грам мідного купоросу і вапна) або мідно-мильним розчином (20 гр мідного купоросу і 200 гр мила на відро води).
  2. Також допомагає обробка фунгіцидами, яких багато в магазинах. Обов’язково дотримуйтеся інструкції по застосуванню і витримуйте терміни зі збору плодів після обприскування.

Після обробки спеціальним засобом, температура в теплиці не повинна опускатися нижче +25°С. При вирощуванні огірків у відкритому ґрунті, їх накривають плівкою на ніч.

Бура оливкова плямистість огірків – кладоспоріоз

Ознаки:

Перші ознаки бурої плямистості — оливкові плями на стеблах і плодах огірків. Потім на плодах з’являються бурі виразки — вони втрачають товарний вид, а при сильному ураженні –стають неїстівними. Це небезпечне захворювання може позбавити врожаю за тиждень – настільки швидко відбувається ураження рослини і плодів огірків.

Причини:

  • Кладоспоріоз розвивається при несприятливих погодних умовах — постійних опадах, при перепадах температур;
  • При поливі холодною водою зверху, по листю;
  • Як правило, захворювання дає про себе знати в кінці вегетаційного періоду, коли вночі стає холодніше, випадає багато роси;
  • У більшості випадків огірки заражаються кладоспіріозом через спори грибка, які залишаються на рослинних рештках овочів.

Профілактика:

Щоб рослина не заразилася цією страшною хворобою, необхідно:

  • регулярно провітрювати теплицю;
  • для поливу використовувати теплу воду;
  • не забувати видаляти з грядок рослинні залишки;
  • не садити огірки в тіні;
  • поливати рослини під корінь;
  • в теплиці поливати вранці.

Лікування огірків від кладоспоріозу:

  1. При виявленні перших ознак захворювання, рослини не поливають кілька днів, піднімають середньодобову температуру в теплиці вище +18°С, якщо холодно. При жаркій погоді — провітрюють теплицю, прибирають плівку з грядки (якщо укрита).
  2. Потім обробити препаратами з вмістом міді (Хом, бордоська рідина, оксидом та ін.) Або фунгіцидами.
  3. З біологічних препаратів можна обробити Фітоспорін.

Рослини обробляти тільки з обприскувача, не поливати лійкою. Потім просушити листя — відкрити фіртки, якщо вони ростуть у теплиці.

Хвороби огірків — фузаріозне в’яненя

З фузаріозним прив’яданням найчастіше стикаються городники, які вирощують огірки в теплицях. Спочатку в’януть верхівки рослин і окремі листочки, потім загнивають кореневі шийки. Пусковим механізмом розвитку захворювання служить підвищена вологість. Збудник фузаріозного в’янення передається через насіння і ґрунт. Але виявляється зазвичай після початку плодоношення — кущ починає поступово в’янути, швидко закінчує плодоносити і в’яне зовсім. За умови підвищеної температури і нестачі поливу, хвороба розвивається стрімко — за кілька днів можуть зів’янути всі заражені кущі.

Для витіснення патогенних грибів з ґрунту, його проливають розчином Фітоспоріну або Триходерміну, за тиждень до посадки розсади або насіння. Також внесення якісного компосту допомагає землі оздоровитися. Цей патоген дуже стійкий до хімікатів і його поширення краще не допускати. При гарному догляді, своєчасному поливі, здорові рослини не хворіють навіть при наявності в ґрунті хвороботворних організмів.

Як боротися з сірою гниллю на огірках

Сіра гниль розвивається в умовах підвищеної вологості. Причиною її виникнення може бути полив холодною водою, особливо впливає загущення посадок, знижені нічні температури. Першою ознакою захворювання є сірий слизький наліт, що з’являється на плодах в місці прикріплення квіток і стебел, потім покривається сірим пушком.

Для профілактики потрібно:

  • дотримуватися сівозміни;
  • обробляти теплицю і грядку після збирання врожаю;
  • НЕ загущати посадки;
  • дотримуватися правил догляду і проводити профілактичні обробки.

Якщо огірки захворіли сірою гниллю:

  1. На 2-3 дні припиняють поливи.
  2. Добре провітрюють теплицю.
  3. Видаляють всі хворі плоди і листя.
  4. Наводять лад в батогах: підрізають зайві частини, розвішують більш вільні для кращого провітрювання.
  5. При цьому не забувають видаляти пустоцвіти, а також пошкоджені частини рослин.
  6. Припудрюють зрізи мідно-крейдяним порошком, попелом або сумішшю попелу і крейди (змішують по склянці і додають чайну ложку мідного купоросу).

При сильному ураженні хворі пагони вирізають або повністю видаляють кущ і спалюють, обприскують рослини Фітоспоріном або Триходерміном (по інструкції). Або препаратами Хом, Оксихом.

Біла гниль огірків — зовнішні ознаки і методи боротьби

При захворюванні білою гниллю, на огірках з’являються білі множинні тіла. Згодом вони стають більш темного кольору. Після цього всі частини рослини повністю покриваються білим слизький нальотом. У профілактичних цілях уникають загущення посівів огірків, дотримуються сівозміни і вчасно прибирають залишки рослин з грядок. Пошкоджені частини рослини видаляють, зрізи обробляють вапном, деревним попелом або сумішшю сірчанокислої міді і крейди у рівних пропорціях.

Можна обприскати рослини розчином сироватки (3 літри сироватки, 7 літрів води і 1 ложка мідного купоросу). З хімікатів використовують Оксихом, Хом, Топаз (по інструкції). Обприскування проводять після збору врожаю. Після останнього збору плодів, грядку обробляють розчином (на відро води 50 гр мідного купоросу). Потім залишають на добу, потім збирають всі рослинні залишки, погони огірків з корінням і спалюють за межами вашої ділянки.

Коренева гниль – поширені хвороби огірків

Ця хвороба вражає рослину на будь-якій стадії росту — від сіянців до зрілого куща. Починає хворіти коріння –воно стає бурими, засихає — коренева система відмирає, потім всихає і стоншується коренева шийка, а потім стебло — і рослина гине.

Коренева гниль виникає при:

  • поливі холодною водою;
  • занадто густих посадках;
  • глибокій посадці насіння;
  • різких перепадах добової температури.

Хвороба зберігається в рослинних рештках і ґрунті.

Для попередження кореневої гнилі огірків, потрібно:

  • дотримуватися сівозміни;
  • поливати теплою водою;
  • НЕ підгортати стебла занадто високо землею;
  • намагатися вирівняти температуру в теплиці, грядку вкривати на ніч при похолоданні.

Якщо ви помітили,що хвороба уже вражає корені,необхідно:

  1. відгребти землю від стебел;
  2. обробити коріння, стебла і ґрунт біля них дезінфікуючим розчином (в одному літрі води розвести 2 чайні ложки мідного купоросу і розмішати 6 столових ложок попелу або вапна);
  3. можна припудрити стебла і коріння попелом або крейдою і добре просушити;
  4. землею закривати коріння, коли просохне після обробки;
  5. загиблі кущі викопати і спалити.

Мозаїка польова огірків – методи та способи боротьби

Переносником звичайної мозаїки є тля. При захворюванні листя огірків стає жовто-зеленого кольору у вигляді мозаїки. Потім вони скручуються, засихають і опадають. Рослина сильно слабшає і при перших зниженнях температури припиняє зростати і вмирає.

Вірус мозаїки зимує в бур’янах (в коренях лободи, стоноги, пирію, в’юнка) — тому боротися з ним складно. З насінням це захворювання не передається. Для профілактики рослини обприскують 50% розчином сироватки (розводять 1:1 з водою), а при початку захворювання нерозведеним розчином сироватки. Можна обприскувати розчином Фітоспоріну (по інструкції). Для профілактики захворювання обприскують не тільки рослини, але і землю навколо них.

Біла і зелена крапкова мозаїка на огірках

Серед ознак білої мозаїки — спочатку з’являються окремі білі або жовтуваті плями, а потім вони зливаються в загальні плями і листки стають білими з зеленими прожилками. Зростання пагонів сповільнюється, жіночих квітів на таких рослинах мало. Передається хвороба і на плоди — на них з’являються дрібні впадини, м’якоть стає щільною, шкірка жовтіє. При зеленійкрапчатій мозаїці листя стає зморшкуватим зі світлими плямами. Рослини також відстають у рості і плоди стають деформованими з мозаїчним забарвленням. На відміну від звичайної мозаїки, вірус передається через інфіковане насіння, може також зберігатися в землі і рослинних рештках. Зазвичай провокує захворювання різке підвищення температури від +20°С до +30°С і вище. Воно швидко розвивається в теплицях, парниках, закритих грядках, особливо при різких перепадах температури і густих посадках.

Щоб уникнути зараження, перед посадкою насіння протруюють і прогрівають. Кращий спосіб уникнути хвороби — хороший догляд.

З метою профілактики:

  • обприскують слабким розчином сироватки;
  • видаляють відразу пошкоджені листки і пагони;
  • садять рослини на оптимальній відстані один від одного;
  • прибирати бур’яни;
  • боротися з попелицею — головним переносником хвороби огірків;
  • поливати теплою водою;
  • хворі рослини видаляти і спалювати.

Чому жовтіє листя огірків та як з цим боротися

Багато городників стикаються з передчасним пожовтінням листя. Якщо немає ніяких захворювань, а листя рано починає жовтіти, то причина криється в нестачі калію, магнію або різких перепадах температур. Згладити температурний режим можна, якщо на ніч вкривати рослини плівкою. Якщо не вистачає калію, огірки обприскують настоєм попелу.

Досить ефективний цибулевий настій. Його готують в металевому відрі. У 10 літрів теплої води додають 50 грамів цибулиння. Вміст має закипіти, а після цього настій охолоджують, проціджують. Огірки з жовтим листям поливають злегка теплим настоєм.

Жовтіє листя огірків при неправильному поливі:

  • Поливають часто, але мало. В такому випадку зволожується тільки верхній шар ґрунту, а пагонам і листю не вистачає живлення.
  • Поливають рідко, але рясно. Від надлишку вологи коріння може загнити, листя почне в’янути і жовтіти.Або на легких піщаних ґрунтах вода буде швидко йти і рослинам не вистачатиме вологи.
  • Потрібно забезпечити регулярний полив огірків, рихлити і мульчувати ґрунт після поливу.
  • Хвороби огірків легше попередити, ніж шукати способи лікування. Якщо вже це необхідно, то намагайтеся перемогти хворобу народними методами, щоб не отруїти урожай.

На цьому наша стаття про хвороби огірків підійшла до кінця. Сподіваємося, що за допомогою наших порад ви отримаєте хороший урожай. Ще більше корисних порад для свого саду та городу ви можете прочитати на нашому сайті. Нехай щастить і до нових зустрічей!

Читайте також:

Про автора

admin administrator