Масттест інструкція із застосування у ветеринарії для кіз

Авторadmin

Масттест інструкція із застосування у ветеринарії для кіз

Зміст:

Мастієт форте: інструкція для кіз та показання, як правильно застосовувати

«Мастієт форте» – ліки нідерландського виробництва, що вдало використовується для лікування дрібних домашніх тварин від запалення вимені. В інструкції із застосування «Мастієта форте» для кіз також сказано, що ліки успішно застосовують для терапії м’ясоїдних тварин від дерматитів та отитів, у патогенезі яких зустрічають різних збудників. Продається в тюбиках, доза розрахована на одне застосування.

Фармакологічні властивості

Комбінована дія включає протизапальний та антибактеріальний ефекти. До складу входять антибіотики різного спектра дії. Препарат спрямований проти діяльності бактерій пологів Streptococcus, Klebsiella та Escherichia coli.

Тетрациклін та неоміцин у складі препарату проникають через бактеріальну стінку та гальмують синтез білка, викликаючи загибель збудника захворювання. Бацитрацип порушує виробництво пептидоглікану, який необхідний для будівництва клітинної стінки, а преднізолон має антиалергічну властивість, полегшуючи сприйняття ліків організмом тварини.

Препарат зберігається у тканинах молочної залози до доби. «Мастієт форте» малотоксичний і не завдає шкоди організму тварини.

Покази

Найчастіше «Мастієт форте» використовують для терапії хронічного та гострого маститу у великих і дрібних жуйних тварин, у тому числі кіз. Може застосовуватися і для самців у разі баланопоститу – запалення головки статевого члена. Організм м’ясоїдних тварин добре реагує на лікування препаратом при захворюванні на дерматит або отит бактеріальної етіології.

Інструкція із застосування «Мастієта форте» для кіз

Один тюбик ліків – на одне застосування. Вим’я має бути чистим. Перед застосуванням з вимені слід видоїти все молоко. Сосок очищають від бруду та залишків молока. Після цього з тюбика знімають ковпачок і вводять ліки в уражену чверть вимені, обережно впорскуючи суспензію. Після вилучення шприца сосок затискають пальцями і обережно масажують. Оптимальні періоди між введенням препарату – 24 години, потрібно вводити 3 дні поспіль для завершення повного курсу лікування. Отримане під час курсу лікування молоко не можна вживати в їжу або згодовувати іншим тваринам.

Якщо вражена лише частина вимені, молоко з непораженої частини можна згодувати собакам або кішкам. М’ясо забитих тварин також не можна їсти, якщо не минуло 3 днів з моменту закінчення терапії.

Люди, які займаються введенням препарату, не повинні курити, пити чи їсти під час процедури.Наносити ліки можна лише чистими, попередньо вимитими руками. Бажано уточнити у працівників, чи не мають алергічної реакції на один із компонентів «Мастієта форте». При попаданні рідини на шкіру або слизову оболонку слід негайно промити уражену ділянку проточною водою. Будь-яка алергічна реакція стане приводом звернення до медичного закладу.

Можливі протипоказання

Не можна використовувати для чутливих тварин, які мають індивідуальну непереносимість того чи іншого компонента препарату. Дані про чутливість кози можна дізнатися з анамнезу захворювання. Не рекомендується застосовувати препарат для сухостійних тварин, щоб уникнути пошкодження протоки молочної залози. Очищення відкритих ран чи виразок вологими серветками категорично заборонено. Передозування спостерігається вкрай рідко, і специфічних симптомів стану не виявлено.

Побічні ефекти

Побічні ефекти при застосуванні препарату практично не спостерігаються. Кози добре переносять компоненти ліків і швидко видужують. При індивідуальній непереносимості можна побачити короткочасне підвищення температури, пригнічений стан, відмова від корму чи води. У середньому, через 2-3 дні тварина повністю відновлюється, повертається апетит та нормальна активність.

Умови зберігання

Препарат зберігається тільки в офіційній упаковці, у темному та прохолодному місці, захищеному від ультрафіолетового випромінювання. Не допускається зберігання ліків разом із продуктами харчування чи кормами. Упаковка повинна розміщуватись у місці, недоступному для дітей або тварин. Відповідна температура – від 2 до 8 градусів за Цельсієм.

Аналоги

Якщо застосування ліків неможливе, «Мастієт» замінюють двома дієвими аналогами – «Мастіноном Форте» або «Мастоміцином».До складу перших ліків входять антибіотики гентаміцин і кліндаміцин, які мають антибактеріальний ефект. «Мастоміцин» містить окситетрациклін та неоміцин, які впливають на патогенну мікрофлору та викликають загибель патогенів протягом 3 днів з початку терапії.

Рекомендуємо

Янтарна кислота для рослин: інструкція та показання до застосування підживлення

Переваги та недоліки використання бурштинової кислоти для рослин, показання до застосування. Норма витрати та приготування розчину, інструкція щодо застосування як добрива.

Чиктонік для телят: інструкція із застосування та показання, як напувати ВРХ

Застосування «Чиктоніка» для телят, рекомендоване дозування, показання та протипоказання. Компонентний склад, фармакологічні властивості, аналоги.

Пробіотики для курей несучок: найкращі препарати, показання та як правильно давати

Пробіотики для домашніх птахів (кур несучок) складаються з живих корисних бактерій та вітамінів, мінералів, амінокислот. Біодобавки підвищують імунітет птахів.

Утеротон для кіз: інструкція із застосування у ветеринарії, дозування

Нерідко під час та після пологів у тварин виникають ускладнення – матка недостатньо активно скорочується, довго не відходить слід, що підвищує ризик інфікування дітородного органу, приєднується бактеріальна інфекція. У разі ветеринари призначають препарати, стимулюючі родову діяльність. Засіб «Утеротон» використовується для кіз, свиней, корів, продається в ветеринарних аптеках.

Опис препарату «Утеротон»

Утеротон – розчин для внутрішньовенного або внутрішньом’язового введення, що містить пропранололу гідрохлорид. Належить до групи стимуляторів скорочувальної активності міометрія (м’язового маткового шару).Після введення у кози активізується свій власний окситоцин – гормон, який відповідає за скорочення м’язів матки, вироблення молозива та просування його по молочних протоках до соску. Також препарат має потужну антистресову дію.

Продається в скляній тарі об’ємом 100 мл у вигляді готового розчину для ін’єкцій (його не потрібно нічим розбавляти).

У яких випадках використовують

Утеротон козам призначають при наступних станах:

  • стимуляція родової діяльності при діагностованій атонії (втрата тонусу маткової мускулатури), гіпотонії (слабкий матковий тонус), запобігання несвоєчасному відходженню посліду;
  • неможливість скорочення матки до початкових розмірів після пологів внаслідок її ушкодження (вірусної чи механічної етіології);
  • у комплексному лікуванні ендометриту (запалення маткового шару бактеріальної природи) після пологів;
  • підвищення запліднюваності при штучному заплідненні або перед случкою.

Зазвичай «Утеротон» призначається ветеринаром, якщо під час пологів у кози виникли проблеми, або після них затримався слід. Але досвідчені фермери, які знають особливості конкретних кіз, можуть застосовувати препарат самостійно.

Інструкція із застосування у ветеринарії для кіз

Козам найчастіше вводять «Утеротон» внутрішньом’язово, якщо стан не гострий і не вимагає негайної ін’єкції у вену. Дозування розраховується ветеринаром та залежить від ваги тварини. Дозу 10 мл зазвичай застосовують для ВРХ, козам достатньо 5 мл препарату. Згідно з інструкцією, «Утеротон» застосовується так:

  • щоб простимулювати сутички і підвищити тонус маткової мускулатури – ввести один раз перед пологами;
  • при несвоєчасному відходженні посліду – робити уколи кожні 12 годин три рази;
  • при нескороченні матки та розвитку ендометриту для прискорення виходу назовні запального ексудату – тричі, один раз на добу, у складі комплексного лікування;
  • при випадку підвищення запліднюваності – один раз за півгодини перед процедурою.

Засіб точно дозують та вводять за допомогою одноразового стерильного шприца. Не можна порушувати схему використання, оскільки від цього ліки втрачають ефективність. Якщо фермер забув поставити козі черговий укол вчасно, необхідно зробити це якнайшвидше, але не вводити подвійну дозу як компенсацію пропуску.

Побічні ефекти засобу

«Утеротон» рідко викликає побічні ефекти, якщо коза не має алергії на діючий компонент препарату.

У разі виникнення алергічної реакції ліки замінюють на інші, що містять іншу активну речовину, дають антигістамінний засіб і проводять симптоматичне лікування.

Якщо було перевищено дозування «Утеротона», у кози можуть розвинутися такі ознаки:

  • зниження частоти серцевих скорочень;
  • спазм бронхів;
  • падіння тиску;
  • слабкість м’язів.

Через виражене передозування серце тварини може битися менше 50 разів на хвилину, що потребує негайного лікування «Атропіном», «Ізадріном» або «Орципреналіном2.

Протипоказання препарату

«Утеротон» не можна застосовувати при вагітності, якщо коза ще не готується до пологів – це спровокує викидень. Також не призначають препарати, що підвищують скорочувальну активність матки при неправильному розташуванні плода, коли він виходить ніжками вперед.

Під час вигодовування новонародженого козеня застосування «Утеротона» (при затримці посліду та розвитку ендометриту) дозволяється тільки під контролем ветеринара. Не рекомендується призначати засіб молодняку тварин.

Термін придатності та правила зберігання

«Утеротон» зберігають у приміщенні з температурним режимом не більше +5 +25 оС, окремо від корму для тварин, не розкриваючи заводську упаковку. На ліки не повинні потрапляти прямі сонячні промені. Зберігати засіб можна протягом 36 місяців із дати виробництва, після чого застосовувати його заборонено. Якщо упаковка вже була відкрита, препарат придатний не довше двох тижнів, залишки слід утилізувати.

Чи є аналоги?

Препарати, аналогічні «Утеротону», також повинні містити речовини, що стимулюють скорочувальну активність матки. У ветеринарії застосовуються:

  • «Окситоцин»;
  • «Утеробаг»;
  • «Магестрофан»;
  • «Пітуїтрин»;
  • «Простенон».

Дозування препарату та кратність застосування розраховуються ветеринаром у кожному конкретному випадку окремо.«Утеротон» – безпечний для тварин засіб (клас безпеки – 4, згідно з ГОСТ), рідко викликає побічні дії, допомагає уникнути ускладнень під час та після пологів. Рекомендується використовувати його після консультації із ветеринаром. Досвідченим фермерам варто точно виконувати інструкцію із застосування та стежити за станом тварини.

Причини виникнення, симптоми і методи лікування маститу у кіз

Досвідчені тваринники, котрі розводять молочну худобу знають, що за тваринами потрібен спеціальний догляд. Помилки в раціоні або догляді за ними може негативно позначитися на їх здоров’ї. Цю статтю ми вирішили присвятити детальному аналізу проблеми виникнення маститу у кіз, причин його виникнення, профілактики, лікування.

Що таке мастит і чим він небезпечний

Мастит – хвороба молочних залоз худоби, що виражається в їх запаленні. Розвитку захворювання сприяє хімічне, фізичне або механічне пошкодження шкірного покриву вим’я. Головними збудниками хвороби у кіз вважаються патогенні бактерії, такі як стафілокок, стрептокок, а також пастерелл. Ці мікроби, потрапляючи на пошкоджені ділянки молочних залоз, провокують розвиток запальних процесів. Також вони можуть потрапляти в молочну залозу тваринного через кровоносну систему, переносячи їх з іншого ураженого запаленням органу.

Внаслідок розвитку маститу у кози, надої істотно зменшуються, молоко стає непридатним до використання. Також тварина відчуває дискомфорт і хворобливі відчуття при доторку до вимені. Якщо захворювання запустити і вчасно не лікувати, мастит може стати причиною розвитку інших супутніх захворювань у тварини, які приведуть до летального результату.

Фактори, що впливають на розвиток маститу у кіз

Серед основних факторів, що впливають на розвиток маститу у тварини, фахівці виділяють:

• удари, порізи, інші механічні травми шкірного покриву молочної залози;

• убогий раціон тварини (відсутність в раціоні свіжих овочів), нестача вітамінів. Мастит також може бути викликаний переважанням в раціоні тваринного висококонцентрованого комбікорми;

• захворювання сечостатевої системи, що призводять до подальшого поширення запальних процесів в організмі кози;

• неправильне утримання, проведення гігієнічних процедур;

• порушення в техніці доїння.

Ризик розвитку захворювання підвищується при неправильному утриманні тварини. Протяги, вогкість, грибок на стінах, а також нерегулярне очищення козлятникавід відходів життєдіяльності тварин, стають причинами розвитку захворювання.

Ознаки розвитку маститу у кіз

Одним з яскравих ознак розвитку маститу є підвищена температура молочних залоз (гіпертермія). Вим’я стає гарячим на дотик, а також збільшується в об’ємі. При ретельному промацуванні можна виявити ущільнення в вимені. Кількість і обсяг ущільнених ділянок залежить від стадії розвитку захворювання.

Молоко під час хвороби тварини змінює свою структуру. У ньому з’являється слиз, гній, а також кров’янисті згустки. Під час хвороби, молоку притаманний запах гною. Молоко хворої тварини не можна використовувати в їжу, також їм не можна вигодовувати молоде потомство козенят. Його зціджують і утилізують. Також при лікуванні захворювання тварина рекомендується ізолювати від стада, щоб хвороба не поширилася на інших особин.

Типи маститу

Тип маститу визначається при проведенні аналізу молока.

1. Серозний (субклінічний). Цей тип маститу носить ще назву «прихований». Молоко кози хворий цим типом маститу стає надмірно водянистим, в ньому з’являються згустки або світлі хлопкоподібні домішки.

2. Гнійний. У молоці присутній слиз, воно змінює колір, стаючи жовтуватим. Також може бути присутнім характерний запах гною.

3. Геморагічний. У молоці присутні світлі згустки, а основна його маса набуває червонуватого відтінку.

4. Катаральний. Колір молока практично не змінюється або зміни практично не помітні. Воно містить згустки, інші сторонні включення.

5. Катарально-гнійний. При масажі, легкому натисканні на сосок з вимені виділяється біла, густа рідина, якій властивий різкий запах гною.

Правильно визначити тип маститу можна лише лабораторним методом, здавши молоко на аналіз. Без належної діагностики неможливо правильно призначити ліки і швидко перемогти недугу.

Як підготуватися до аналізу

Для отримання достовірних лабораторних даних аналізу, потрібно правильно взяти проби молока.

Перед доїнням вим’я кози слід обмити слабким розчином марганцю. Залишки розчину обтираються чистою, м’якою тканиною. Соски тваринного обтираються спиртовміснимирозчинами. Перші цівки зціджують окремо. Вони не придатні до аналізу. Після того як здушують перші 2-3 струменя, молоко цідять в окремий стерильний контейнер для аналізів. Для точності аналізу здають в лабораторію молоко ранкового і вечірнього надою.

Лікування маститу у кіз

Після отримання результатів аналізів молока, ветеринар може правильно призначити лікування. Воно буде прямо залежати від типу маститу, стадії його розвитку. Ми не рекомендуємо займатися лікуванням без огляду і призначень ветеринара. Існує велика ймовірність неправильно підібрати медичні препарати, дозування, що може погіршити перебіг хвороби.

При лікуванні захворювання рекомендується обмежити питво, а також відрегулювати раціон тварини, щоб зменшити кількість виробленого їм молока.

Для лікування ветеринар призначає знеболюючі препарати (мазі), а також антибіотики широкого спектру дії, які купірує розвиток патогенних бактерій. При легкій формі захворювання, його можна побороти за тиждень, днів десять. Більш запущені випадки вимагають комбінованої терапії.

Серед протимікробних препаратів, що застосовуються для лікування маститу можна виділити: Амоксісар, Пеніцилін, Цетріаксон і інші. Для знеболення застосовують мазі, суспензії на основі новокаїну, лідокаїну.

Медикаментозне лікування застосовується в комплексі з оздоровчими масажами. Масажі проводяться регулярно протягом усього періоду лікування, перед доїнням. Попередньо вим’я промивають, намазують знеболюючою маззю. Масажні рухи виконуються уздовж лімфатичної сітки вим’я. Починається масаж у верхній частині вим’я, і плавно опускається вниз. Пальцями рук розминаються ущільнення в вимені.

Щоб зняти напругу на шкірний покрив вимені кози, слід зціджуватиють її 3-4 рази на день, використовуючи знеболюючі мазі.

Профілактика маститу

Для мінімізації випадків запалення молочних залоз у кіз рекомендується правильно організувати систему доїння, регулярно оглядати тварину на предмет наявності будь-яких, навіть самих дрібних, пошкоджень, а також стежити за гігієною і здоровим харчуванням. Сарай для кіз повинен бути теплим, добре провітрюваним, але без протягів і вогкості. Пильної уваги також заслуговує стійло тварини. Воно повинно міститися в чистоті.

При правильному догляді за твариною, будь-які захворювання будуть вкрай рідкісними гостями в Вашому козлятника.

Про автора

admin administrator