Мед та лляна олія

Авторadmin

Мед та лляна олія

Лляна олія користь

Лляна олія — рослинна олія, яку добувають переважно екстрагуванням з насіння льону. Ця олія має багатий склад корисних речовин і використовується як харчовий продукт, а також у косметології та медицині. Вона володіє численними перевагами для здоров’я, і її вживання може позитивно вплинути на організм. У цій статті ми розглянемо властивості лляної олії.

Склад і харчова цінність

Лляна олія містить велику кількість Омега-3 та Омега-6 жирних кислот, які є необхідними для збалансованого харчування. Вона також багата вітаміном Е, який має антиоксидантні властивості. Крім того, олія містить багато мінералів, таких як магній, кальцій та залізо.

  • Вітаміни А і Е необхідні для здоров’я і краси шкіри, нігтів і волосся.
  • Омега-3 поліненасичені жирні кислоти – впливають на ліпідний обмін, здоров’я шкіри людини.
  • Вітамін В важливий для хорошого обміну речовин і уповільнює старіння.
  • Калій впливає на якість розумових процесів і стан серцево-судинної системи.
  • Йод необхідний для синтезу гормонів щитоподібною залозою. Від йоду чималою мірою залежить ріст, здатність чоловіка продовжити рід та обмін речовин.
  • Цинк життєво необхідний для росту і міцності кісткових тканин, для регенерації тканин і для повноцінного розвитку мозку.
  • Фосфор ще більш важливий у формуванні кісткових тканин, ніж цинк. Саме завдяки фосфору відбувається засвоєння кальцію в кістках.
  • Ще до складу рослинних жирів із льону входять й інші жирні кислоти групи омега, фітостероли та лігнани – сильні антиокислювачі з корисними для людини властивостями.

Це досить калорійний продукт – його енергетична цінність становить 884 ккал.

Лляна олія властивості

У чому основна користь лляної олії для організму людини? Вона чинить на організм регенерувальний, антистресовий, антиоксидантний, протизапальний та імуномодулювальний ефекти. Його комплексний вплив на весь організм незамінний під час лікування алкоголізму та його наслідків. Альфа-ліпоєва кислота відновлює роботу печінки, виводить з організму токсини, нормалізує обмін речовин. Але цим корисні властивості не обмежуються: здатність альфа-ліпоєвої кислоти спалювати цукор робить її придатною для вживання людьми з цукровим діабетом.

Комплекс жирних кислот сприяє спалюванню надлишків жирових тканин. Під час потрапляння в організм людини такі кислоти не тільки не відкладаються, а й розщеплюють непотрібні жири на гліцерин і воду.

Також олія льону:

  • лікує закрепи;
  • очищає від шлаків і токсинів;
  • допомагає зміцнювати судини;
  • омолоджує весь організм;
  • нормалізує тиск;
  • покращує регенерацію шкіри.

Лляна олія для серця та судин

Лляна олія відома своїми корисними властивостями для серця та судин. Вміст Омега-3 жирних кислот допомагає знизити рівень “поганого” холестерину в крові, тим самим знижуючи ризик виникнення серцево-судинних захворювань.

Лляна олія для волосся та шкіри

Лляна олія – це природне джерело вітамінів і жирних кислот, які допомагають підтримувати здоров’я шкіри та волосся. Вона може використовуватися як маска для волосся або ж як частина щоденного догляду за шкірою. Вона зволожує і живить шкіру, допомагаючи зберегти її здоровою та молодою. Крім того, олія може поліпшити структуру волосся та запобігти ламкості.

Лляна олія для шлунково-кишкового тракту

Лляна олія має сприятливий вплив на шлунково-кишковий тракт. Вона може допомогти знизити запалення в кишечнику і поліпшити перетравлення їжі. Також, олія допомагає підтримувати нормальну роботу кишечнику і зменшує ризик розвитку запорів.

Вплив на імунну систему

Лляна олія може зміцнювати імунну систему, оскільки вона містить антиоксиданти та імуномодулюючі речовини. Вживання олії допомагає підвищити загальний рівень захисту організму, знижує вразливість до інфекцій та захворювань.

Лляна олія для чоловіків

Чим корисна лляна олія для чоловіків? На чоловічому здоров’ї вживання лляної олії позначається позитивно. Крім загальнозміцнювальної дії, продукт стабілізує гормональний фон і допомагає усунути проблеми з потенцією. Вона корисна для спортсменів у період відновлення сил після інтенсивного тренування. Компоненти лляного насіння здатні знизити швидкість утворення ракових клітин.

Шкода і протипоказання лляної олії

За всіх корисних властивостей лляних рослинних жирів до їх вживання є і протипоказання. Звернутися до лікаря з питання його прийому варто в таких випадках:

  • у разі панкреатиту;
  • гострого холециститу;
  • виразки шлунка;
  • захворюваннях кишечника;
  • під час вагітності та жінкам, які годують груддю;
  • жінкам із гормональним дисбалансом;
  • під час приймання курсів препаратів варто поцікавитися про можливі алергічні взаємодії організму з їхніми компонентами.

Лляна олія як вживати

Лляну олію вживають щодня, курсом 2-3 місяці. Її рекомендують приймати як самостійний продукт по 1 чайній ложці перед їдою. Дітям дають по 0,5 чайної ложки. На добу не можна вживати понад 30 мл. Також можна додавати в салати та гарніри, овочеві смузі. Страви з овочів стануть більш корисними, оскільки в їхніх компонентах містяться, зокрема, жиророзчинні вітаміни, тож засвоюються вони тільки в поєднанні з олією.

Висновок

Лляна олія є цінним продуктом з багатим складом корисних речовин, які мають позитивний вплив на здоров’я та красу. Її вживання може підтримувати здоров’я серця та судин, зміцнювати імунну систему, поліпшувати стан шкіри та волосся, а також сприяти здоровому шлунково-кишковому тракту.

Не забувайте, що лляну олію слід вживати з обережністю, особливо якщо у вас є алергія на лляні продукти. Перед включенням олії до своєї дієти, краще проконсультуйтеся з лікарем або дієтологом.

Лляна олія – ​​користь і шкода, як приймати?

Масло, яке часто можна виявити в супермаркеті на одній полиці з оливковою і соняшниковою, знайоме людству не одне століття. Точних даних про те, коли саме люди стали виділяти з насіння жирову складову, в літературі немає. Але відомо, що вперше культивацію рослини для отримання волокна почали жителі Індії ще 9 тисяч років тому. Пізніше про лляної тканини дізналися в Вавилоні, Греції, Єгипті, Римі.

Єгиптянам вдалося створити технологію отримання тонкого полотна, яке було на вагу золотого злитка. А про те, що нашим предкам було також відомо про властивості льону, свідчить «Повість временних літ». Протягом 19 століть, поки в XX столітті в нашій країні не з’явився дешевший бавовна, з льону робили одяг. Витягають із насіння масло слов’яни використовували для:

  • заправки лампад;
  • добавки в каші під час Великого Посту.

Для наших предків рослина служило також джерелом доходу. Адже значну частину врожаю слов’яни експортували в європейські держави. Зараз є безліч більш дорогих рослинних жирів, але здавна відомий на Русі льон може вирішити багато проблем зі здоров’ям не гірші від закордонних аналогів, тому не втрачає популярності.

  1. Лляна олія, користь і шкода, властивості і застосування якого були століттями відомі нашим предкам, стало відомо жителям Індії ще 9 тисячоліть тому. Тут вперше рослина стало культивуватися людиною.
  2. Історія культури налічує не одне століття, а зі становленням християнства рослина стали вирощувати і на Русі. Масло заправляли в лампади і додавали в каші в період Великого Посту.
  3. Хімічний склад відрізняється наявністю фітогормонів, які в одних випадках несуть користь, в інших шкоду, тому варто вживати продукт в рекомендованих межах.
  4. З огляду на вираженість смаку і аромату, продукт буде до вподоби далеко не всім. Тому охочі скинути зайву вагу повинні знати про існування капсул, біологічно активної добавки до їжі.
  5. Можливе використання в косметичних цілях – на обличчі і пасмах, але тільки з дотриманням рекомендацій.
  6. Перед застосуванням необхідно вивчити протипоказання.

Лляна олія: користь

У лляній олії, як уже згадувалося вище, сконцентровано безліч корисних жирних кислот (Омега-3 і Омега-6), які сприяють поліпшенню обміну речовин, активують клітинну активність. Крім цього, є й інші корисні властивості продукту.

Досить популярно лікування лляною олією в різних областях медицини. Це обумовлюється багатьма корисними властивостями продукту. Зокрема, регулярне включення його в раціон дозволяє знизити рівень шкідливого холестерину, підвищити еластичність і гнучкість судин і мінімізувати в’язкість крові.

Завдяки цьому скорочується вірогідність утворення тромбів різного ступеня вираженості. Крім того, вживання цієї олії підвищує міцність і пружність капілярів, а це, в свою чергу, може запобігти розвитку атеросклерозу, гіпертонічної хвороби, інфаркту міокарда, ішемії, а також знизити можливість утворення закупорки вен. Значно знижується ризик виникнення інсульту.

Крім цього, лляне масло дозволяє поліпшити функціональність травної системи, зокрема, активізується робота всього шлунково-кишкового тракту. Зокрема, при його вживанні можна вилікувати ентероколіти і гастрити, поліпшити функції печінки і жовчного міхура, усунути запори, метеоризм, печію. Крім того, воно надає ефективну протівопаразітное дію.

Також варто відзначити дуже цінну «здатність» лляної олії захищати наш імунітет. Так, його використання в раціоні дозволяє попередити розвиток деяких небезпечних онкологічних захворювань. Крім того, продукт настійно рекомендується лікарями до вживання після складних операцій і тривалих інфекційних захворювань. А також маленьким дітям для здорового, і що не менш важливо, повноцінного розвитку підростаючого організму.

Продукт ще застосовується при лікуванні гінекологічних патологій, так як воно дуже корисно для жіночого здоров’я. Його рекомендують включати в щоденне меню жінкам в положенні, адже в ньому містяться речовини, які роблять позитивний вплив на правильне формування нервової системи майбутнього малюка.

Крім того, існує думка, що воно полегшує перебіг вагітності. Якщо щодня вживати по кілька крапель продукту, то поліпшується гормональний фон, а також нормалізується стан жінки під час менопаузи і пом’якшується передменструальний синдром. Єдине, дуже важливо дотримуватися при застосуванні лляної олії інструкції та зазначених дозувань.

Лляна олія добувають з насіння льону шляхом холодного віджиму. Продукт широко застосовують у народній медицині для профілактики і лікування захворювань. Цілющі властивості олії застосовувалися в Стародавньому Єгипті, Колхіді, Римі. Відомий лікар Гіппократ призначав його для лікування хвороб травлення, загоєння ран і опіків, зміцнення імунітету. В сучасний час продукт не втратив своє значення для підтримки здоров’я і довголіття.

Витримка з насіння льону має унікальний склад, який вигідно відрізняє його від інших рослинних олій: соняшникової, кукурудзяної, оливкової, ріпакової.

Продукт багатий ненасиченими жирними кислотами, які нормалізують в’язкість крові, сприяють синтезу тригліцеридів і корисного холестерину, попереджають розвиток атеросклерозу, покращують еластичні властивості судин.

Ненасичені жирні кислоти мають іншу назву – вітамін F і мають кілька видів:

  • омега-3 (ліноленова кислота) – становить 40-60% від загального вмісту вітаміну F;
  • омега -6 (лінолева кислота) – становить 15-30% від загального вмісту вітаміну F;
  • омега-9 (олеїнова кислота) – становить 8-10% від загального вмісту вітаміну F.

Насичені кислоти містяться в невеликій кількості – 9-11%. Примітно, що витримка з насіння льону вважається рекордсменом по змісту омега-3 ненасичених кислот серед продуктів рослинного і тваринного походження, і поступається лише риб’ячому жиру.

Корисні властивості лляної олії для організму людини також обумовлені вмістом вітамінів, мікроелементів, фітоестрогенів. Регулярний прийом 1-2 столових ложок продукту в день вирішує багато проблем зі здоров’ям, надаючи як профілактичний, так і терапевтичний ефект.

Корисні властивості

Унікальний склад продукту викликає благотворну дію на роботу органів і систем. Цілющі властивості має нерафіновану олію, яке не піддавалося хімічній обробці і освітленню.

Для ефективного оздоровлюючого дії на організм необхідно вживати свіжий продукт, враховуючи терміни зберігання і характерні смакові якості.

Що містить лляне масло, крім ненасичених жирних кислот? Вітаміни А, групи В, аскорбінову кислоту, магній, мідь, калій, цинк і рослинні гормони – фітоестрогени.

Корисні властивості нерафінованої льняного масла залежать від складу продукту:

  • вітамін А – зміцнює стінки судин, попереджає порушення гостроти зору;
  • вітамін В1 – антиоксидант, нормалізує роботу серця і органів травлення, покращує функцію нервової системи, відповідає за настрій і інтелектуальну діяльність;
  • вітамін В2 – бере участь у клітинному диханні, підвищує регенеративні здатності шкіри, оздоровлює нігті і волосся, продовжує молодість, нормалізує роботу щитовидної залози, покращує сутінковий зір, попереджає розвиток катаракти;
  • вітамін В6 – регулює роботу печінки і органів кровотворення, нормалізує обмін речовин, бере участь у передачі нервових імпульсів, покращує захисні властивості імунітету;
  • вітамін В12 – фолієва кислота накопичується в організмі, зміцнює імунітет, бере участь в процесах кровотворення, поліпшує репродуктивну функцію у чоловіків і жінок, відновлює роботу нервової системи після психічної напруги;
  • вітамін С – аскорбінова кислота, яка зміцнює стінки судин, покращує імунний захист організму, сприяє засвоєнню заліза, надає регенеруючу дію на шкіру і слизові оболонки;
  • магній – регулює артеріальний тиск, попереджає патологічне тромбоутворення, бере участь у проведенні імпульсів в нервовій і м’язовій тканині, відновлює роботу імунної системи після інфекційних захворювань;
  • мідь – бере участь в утворенні еритроцитів і гемоглобіну, зміцнює і підвищує еластичність капілярів, бере участь в роботі гіпофіза, впливає на утворення травних соків;
  • калій – регулює серцевий ритм і артеріальний тиск, нормалізує роботу нервової системи, сприяє збагаченню головного мозку киснем, впливає на водно-сольовий баланс;
  • цинк – входить до складу багатьох ферментів, виконує функцію антиоксиданту, продовжує молодість і сприяє довголіттю;
  • фітонциди – рослинні речовини схожі за складом і функції з естрогенами, благотворно впливають на репродуктивне здоров’я жінки.

Лляна олія, його властивості та позитивну дію на здоров’я, застосовується для профілактики і лікування різних захворювань.

Витримка з насіння льону рекомендують регулярно застосовувати в терапевтичних цілях. Як лікуватися лляною олією, можна дізнатися у лікаря, який виявить показання та протипоказання, призначить адекватну дозування і курс терапії.

Протипоказанням до вживання продукту є вичерпаний термін придатності і неправильне зберігання, що призвело до окислення жирних кислот, мікроелементів, вітамінів.

Крім цього, лікарі не рекомендують використовувати продукт для приготування страв шляхом теплової обробки (варіння, смаження, запікання).

Вплив високих температур призводить до руйнування корисних речовин і утворенню канцерогенів, що викликають формування пухлин.

Чим корисно льняне масло для організму:

  • поліпшення процесів травлення – освіти травних соків шлунка, печінки, підшлункової залози, поліпшення перистальтики кишечника;
  • відновлення кровотворної функції – попереджає розвиток анемії, лейкозу, покращує всмоктування і освіту гемового заліза;
  • нормалізація роботи ендокринної системи – щитовидної залози, статевих залоз, гіпофіза, інсулінових острівців підшлункової залози;
  • покращує роботу головного мозку – пам’ять, інтелектуальну діяльність, здатність до навчання;
  • нормалізує роботу серцево-судинної системи – зміцнює роботу міокарда і підвищує еластичність кровоносних судин;
  • збільшує фертильний вік чоловіків і жінок – попереджає захворювання, які призводять до безпліддя;
  • виводить шлаки з тканин і органів – очищення організму лляною олією від недоокислених продуктів обміну речовин продовжує молодість і сприяє довголіттю.

Протипоказання і побічні дії лляної олії зустрічаються при індивідуальній непереносимості компонентів в складі продукту.

З обережністю його приймають при загостренні хронічного холециститу і панкреатиту, схильності до проносів, під час вагітності. Фахівці не рекомендують вживання продукту дітям дошкільного віку (до 7 років).

В інших випадках витримка насіння льону надає виключно сприятливий вплив на здоров’я.

Як правильно приймати продукт, щоб отримати максимальну користь для здоров’я, я розповім в наступній статті.

Регулярно вживайте цілющу вичавку льону і живіть довгого щасливого життям.

Лляна олія являє собою масло в колірному діапазоні від безбарвного до жовтуватого. Масло отримують з дозрілих і висушених насіння льону методом пресування, іноді з наступною екстракцією розчинником.

Лляна олія являє собою тригліцериди, як і багато інших жири. Олія лляна є особливим щодо жирних кислот, що становлять тригліцеридів, які містять незвично велику кількість альфа-лінолевої кислоти.

Склад жирних кислот в типовому лляній олії наступний: тричі ненасичені альфа-лінолевої кислоти (51,9% -55,2%); насичені кислоти: пальмітинової кислоти (близько 7%) і стеаринової кислоти (3,4% -4,6%); мононенасичені олеїнової кислоти (18,5% -22,6%); подвійно ненасичених лінолевої кислоти (14,2% -17,0%).

Склад лляної олії

Масло, що виробляється з насіння льону зараховується до інтенсивно сохне, так як в короткий термін, під впливом кисню міститься в навколишньому повітрі, утворює міцний, безбарвний, поверхневий шар на предметах, на які воно нанесено. Ця схильність до утворення органічних полімерів обумовлена ​​підвищеним присутністю ненасичені кислот в структурі масла:

  • Ліноленової (Омега-3) 35-45%;
  • Лінолевої (Омега-6) 15-30%;
  • Олеїнової (Омега-9) 13-29%.

Наявність насичених кислот:

Список субстанцій, присутніх в олії льону, необхідно доповнити наступними речовинами:

  • Токоферолами, під загальним найменуванням вітамін Е;
  • фітостерини;
  • Ретинол, що визначаються терміном вітамін А;
  • Розчиненими в маслі лігнанов, естрогеноподібні речовинами утворюються в рослинах льону.

Перш ніж починати розмову про властивості і застосування, варто приділити увагу складовим елементам, оскільки саме наявність або відсутність певних елементів, а також поєднання тригліцеридів відрізняє один рослинний жир від іншого.

У хімічному складі присутні:

  • фітостероли (кампестерол, бета-ситостерол, сігмастерол);
  • токофероли, вітамін Е;
  • холін;
  • фолієва кислота;
  • лігнано (екстрагеноподобние фітогормони);
  • мінерали (кальцій, фосфор, цинк);
  • филлохинон, вітамін К.

* Оскільки мова йде про рослинній сировині, де досить складно говорити про точні значеннях, представлені орієнтовні концентрації. Для підбору складу або розрахунків слід орієнтуватися на зазначені виробником числа.

  • капринової;
  • лауриновой;
  • миристиновой;
  • пентадекановой;
  • маргаринової;
  • бегеновой;
  • арахіновою;
  • пальмітолеіновой;
  • ерукової;
  • нервоновой;
  • ейкозадіеновой;
  • ейкозатріеновой;
  • докозатетраеновой.

З огляду на представлену інформацію, складно не помітити наявність лігнанов, що робить лляне масло відмінним від інших. У мережі можна знайти різну, іноді навіть суперечливу інформацію про користь і шкоду речовин даного класу, але тут варто враховувати область застосування і основна дія. Якщо говорити про косметичний використанні, то речовини знімають запалення.

Справа в тому, що в минулому столітті вчені займалися вивченням впливу гормонів, що містяться в сої, на жіночий організм, зробивши припущення, що ці сполуки є причина довгострокового збереження молодості азіаток. Як виявилося, цей жир має незначний вплив. А в деяких випадках погіршує вироблення жіночих статевих гормонів. В даному випадку слід враховувати незначні концентрації і рекомендовані, безпечні кількості.

Користь і шкоду для організму ми розглянемо в наступних розділах статті, а зараз перейдемо до інших компонентів.

Неомиляемие фракція містить невеликі кількості токоферолу, що пояснює нетривалий термін придатності, адже вітамін Е виступає найпотужнішим антиоксидантом. Речовина нерідко вводиться в склади в ролі консервирующей добавки, а в даному продукті його зміст мізерно мало.

Фолієва кислота зберігає природний відтінок пасом, холін перешкоджає запаленням, филлохинон прискорює загоєння ранок (речовина підвищує згортання крові).

Особливе значення варто приділити фітостероли, які розширюють спектр дії завдяки таким властивостям:

  • завдяки конкуренції з шкідливим холестерином призводять до зниження його концентрації в кровоносній системі;
  • стимулюють вироблення молекул колагену дермой, що призводить до підвищення еластичності, тому жир має ранозагоювальну дію;
  • знімають запалення.

Розібравшись в складі неомиляемой фракції, слід переходити до групи речовин, які визначають основні властивості рослинного жиру – тригліцеридів.

За співвідношенням між собою цих з’єднань косметологи підбирають крему та інші засоби для догляду за дермой і волоссям.

Насичені жирні кислоти, яких в продукті до 10,0%, володіють стабілізуючою дією на склад, сприяють підвищенню концентрації холестерину в організмі, а при зовнішньому використанні покращують проникаючу здатність складів. Зважаючи на низьку концентрації цих сполук продукт має рідку консистенцію і нетривалий термін зберігання.

Мононенасичені жирні кислоти входять до складу ліпідного шару дерми. Тому сприяють проникненню поживних речовин в найглибші шари дерми. Речовини входять до складу нервової системи людини, тому регулярне вживання продукту сприяє нормалізації роботи нервової системи.

Поліненасичені жирні кислоти необхідні для нормальної роботи серця. За рахунок холестеринзнижувальної дії сприяють зміцненню судинних стінок. А в комплексі з омега-9 уповільнюють природне старіння, перешкоджають запальним процесам.

Косметологи рекомендують поєднання між лінолевої і олеїнової кислотою 1: 1,5 (для нормального типу епідермісу), лінолевої і ліноленової 1:10. В даному випадку в засобі присутні в основному поліненасичені жирні кислоти (до 70%), тому використання в чистому вигляді на епідермісі може закінчитися не тільки освітою комедонов, а й відсутністю бажаного результату, оскільки склад відрізняється іншими співвідношеннями тригліцеридів, ніж рекомендується фахівцями.

Наявність альфа-ліноленової кислоти говорить про протигрибковудію.

Представлений вище недолік служить гідністю, якщо розглядати використання на волоссі. Завдяки високій частці поліненасичених жирних кислот пасма можна досить швидко відновити, надавши їм дзеркальний блиск.

Лінолева і ліноленова ненасичені жирні кислоти. Задіяні в метаболізмі клітин, ці органічні речовини впливають на перетворення різних типів холестерину в організмі і знижують можливість появи відкладень холестерину в великих судинах.

Ліпідні комплекси, до складу яких входить лінолева кислота, формують оболонки всіх клітин живого організму. Вони допомагають процесам нормальної життєдіяльності в усіх органах тіла людини.

Вітамін Е. Речовина із з’єднань токоферолов демонструє ознаки антиоксиданту і компонента поліпшує переробку кисню в структурах клітини. Токоферол призупиняє швидке поширення запальних реакцій в тканинах і захищає клітинні структури організму від багатьох факторів.

Фітостерини. Вони є структурними елементами клітинної оболонки. Фітостерини властива зменшувати засвоєння холестерину в кишечнику людини в більшості випадків на 15%. Ця активність фітостерини сприяє зусиллям приведення до норми показників холестерину, що з’являється в системі кровообігу людини.

Речовина ретинол зване також Вітамін А здійснює безліч необхідних функцій в організмі людини:

  • Він є центральним інгредієнтом родопсина, пігменту, що знаходиться в так званих паличках сітківки ока, необхідного для функціонування зору в умовах недостатнього освітлення;
  • Його присутність стимулює правильний розвиток клітин організму;
  • Входить до складу клітинних оболонок;
  • Потрібно організму для синтезування ферментів, які беруть участь в утворенні елементів сполучної і кісткової тканини;
  • Потрібно для функціонування ферментів печінки, задіяних в процесах метаболізму надходять з кишечнику речовин;
  • Потрібно для завершення синтезу гормонів визначають сексуальну поведінку;
  • Необхідний для синтезування організмом речовин для боротьби з вірусними інфекціями;
  • Гарантує захист клітин від руйнівної дії хімічно активних радикалів. Ця відмінна риса субстанції ретинолу дозволяє відносити його до результативним антиоксидантів.

Відзначається ослаблення імунітету і затримка в темпах зростання молодого організму.

Лігнано – група фенольних сполук рослинного походження. Ці речовини є мало вивчену сукупність біологічно діючих речовин.

Ці продукти метаболізму рослини присутні в продукуються жирних оліях, в місцях їх скупчення.

Лігнано льону, в більш м’якій формі, підміняють функції естрогенів, що впливають на внутрішні органи жінок, їх дія не має побічної результатів.

Лігнано, присутні в маслі льону, добре купируют симптоми клімаксу жіночого організму, які з’являються під час настання менопаузи, обумовлені нестачею власних естрогенів, такі як:

  • Труднощі в отриманні повноцінного нічного відпочинку;
  • Напади мотивованого хвилювання і дратівливості;
  • Раптова поява запаморочення і больових відчуттів в потиличній і скроневої частини голови.

Раціон харчування в якому присутні продукти, що містять фітоестрогени, оберігає кісткову систему жінки від проявів остеопорозу і хвороб серця і судин.

Рослинні естрогени, що надходять з їжею, покращують пружність стінок судин, і зводять до мінімуму ризик появи тромбів, які стають основною умовою появи інфаркту серцевого м’яза і головного мозку.

Масло з насіння льону має ряд властивостей необхідних для лікування серйозних розладів здоров’я:

  • Застосування масла і препаратів з нього підсилює процеси загоєння відкритих ран;
  • Під час застосування масла проявляється слабке жовчогінну дію;
  • Відзначається присутність невеликого послабляющего ефекту.

Лляна олія корисні лікувальні властивості

  1. Масло льону м’яко регенерує і чистить кишечник, бореться з пухлинними утвореннями.
  2. Має антистресову, ранозагоювальну і антимікробну дію.
  3. Антиоксидантні властивості масла, допомагають виводити з організму токсини і шкідливі відкладення.
  4. Модулює імунітет.
  5. Знижує вагу.
  6. Стимулює обмін ліпідів.
  7. Має антипаразитарні ефект.
  8. Корисно масло для судин очей.
  9. Підтримує ендокринну систему.
  10. Одним з важливих елементів в складі масла є жирні кислоти – Омеги . Альфа-ліноленової, Омеги 3 понад 60% в цьому маслі. Її недолік позначається на роботі мозку, зменшує концентрацію, увагу, швидкість думки.
  11. Попереджає запалення. Нещодавно були відкриті особливі з’єднання поліфенолів в лляній олії Лігнано. Є фитоестрогенами і природними гормонами.
  12. Запобігають появі злоякісних пухлин грудей. У разі коли це пов’язано з дією естрогену. Інша важлива властивість лігнанов протидія вільним радикалам. Їх антиоксидантну якість важливо для шкіри.

Лляна олія являє собою тригліцериди, як і багато інших жири. Олія лляна є особливим щодо жирних кислот, що становлять тригліцеридів, які містять незвично велику кількість альфа-лінолевої кислоти. Склад жирних кислот в типовому лляній олії наступний: тричі ненасичені альфа-лінолевої кислоти (51,9% -55,2%);

Оскільки продукт підходить для зовнішнього використання і вживання всередину, ми розділили позитивні ефекти по групах.

  • нормалізація роботи внутрішніх органів і систем (серцево-судинна, нервова, обмінні процеси, травлення, гормональний фон, головний мозок);
  • зняття запалень;
  • жовчогінний;
  • очищення (виведення шлаків, токсинів, паразитів з кишечника);
  • зниження концентрації молекул холестерину;
  • зміцнення судинних стінок;
  • зниження артеріального тиску;
  • прискорення метаболічних процесів;
  • підвищення імунітету;
  • поліпшена структура волосся, нігтів, здоровий вигляді шкірного покриву;
  • слабящее;
  • уповільнення старіння;
  • антиоксидантний;
  • заспокійливий;
  • протираковий;
  • поліпшення пам’яті, сну.
  • зняття запалень, свербіння;
  • прискорене загоєння ран без утворення рубців;
  • омолодження;
  • відбілювання;
  • пом’якшення;
  • регуляція рівня сала, що виробляється шкірними залозами;
  • живлення;
  • зволоження;
  • тінізації;
  • пружність;
  • еластичність;
  • регенерація структури;
  • захист від негативної дії чинників навколишнього середовища;
  • збереження природного відтінку;
  • прискорене зростання;
  • зниження випадання;
  • усунення лупи;
  • усунення свербіння шкіри голови;
  • блиск, зниження ламкості.

Завдяки широкому спектру позитивних ефектів екстракт нерідко включають в готові склади або використовують в чистому вигляді з урахуванням всіх рекомендацій.

Лляна олія – ​​найкорисніший продукт, одержуваний з дозрілих і висушених лляних насіння.

Масло з насіння льону має масу корисних і важливих для здоров’я властивостей, і тому рекомендовано до вживання щодня і постійно.

Однак, як і при використанні будь-якого лікарського засобу, користь і шкода масла часто ставиться під сумнів, тому варто розібратися в цілющих і небезпечні властивості даного продукту, і їх вплив на організм.

  • Через підвищену концентрацію цілющих і корисних речовин і їх унікального поєднання користь льняного масла очевидна – воно з успіхом використовується в дієтах, спрямованих на здорове і харчування і схуднення, для лікування багатьох недуг, а також в косметології.
  • склад:
  • Лінолева кислота (12-24%). Регулює білковий і жировий обміни, перешкоджає виникненню тромбів, покращує функції нервової системи, захищає від передчасного старіння, покращує засвоюваність вітамінів, нормалізує гормональний баланс, покращує травні процеси організму.
  • a-ліноленова кислота (45-70%). Знижує рівень холестерину, допомагає знизити вагу і має протизапальні, імуномодулюючі, язвозаживляющим, мембранопротекторними властивостями, покращує мозкову діяльність.
  • Жирні насичені кислоти (6-18%). Беруть участь в засвоєнні вітамінів, перешкоджають виникненню злоякісних захворювань. Є найважливішим джерелом походження енергії для організму людини.
  • Олеїнова кислота (10-21%). Сприяє виробленню антиоксидантів, захищає серцево-судинну систему, регулює роботу кишечника і шлунка, покращує стан шкірних покривів.
  • Вітаміни групи В, Е, А, К. зміцнюють стінки судин, регулюють обмін речовин, благотворно впливають на зір, нормалізують нервову і сечостатеву системи, підвищують імунітет.
  • Мінеральні речовини: цинк, магній, мідь, калій.

Високий вміст антиоксидантів робить масло льону незамінним для профілактики ракових захворювань (особливо пухлин в області грудей і кишечника).

Лляна олія за своїм змістом жирних кислот, які надають позитивний вплив на весь організм, не йдуть в порівняння з жодним іншим продуктом.

користь

Цілющий склад лляної олії не тільки допомагає при лікуванні багатьох недуг і їх профілактики, а й допомагає зберегти красу і здоров’я надовго і сприяє довголіттю і поліпшенню якості життя. Чим же корисно льняне масло?

  • Допомагає при проблемах з погіршенням зору (актуально для тих, хто проводить багато часу за комп’ютером) – покращує еластичність і мікроциркуляцію судин очей.
  • Допомагає уникнути розтягування м’язів при великих фізичних навантаженнях.
  • Зміцнює нігті, сприяє росту волосся, покращує стан шкіри.
  • Підвищує імунітет.
  • Дозволяє запобігти атеросклерозу.
  • Покращує всмоктування кальцію (при застосуванні різних кальціесодержащіх препаратів).
  • Підвищує стійкість організму до алергічних реакцій.
  • Попереджає розвиток онкології.
  • Запобігає запори, усуває проблеми з метаболізмом.
  • Допомагає відновленню нервової системи, усуває схильність до депресій.
  • Покращує дію інсуліну, попереджає розвиток цукрового діабету.
  • Зменшує вірогідність появи тромбів.
  • Використовується для профілактики (а також комплексного лікування) серцево-судинних захворювань.
  • Покращує роботу печінки і шлунка.
  • Попереджає захворювання щитовидної залози.
  • Використовується для лікування різних виразок, печії.
  • Перешкоджає появі глистів.
  • Використовується для схуднення.
  • Має омолоджуючу дію.
  • Сприяє загоєнню ран, променевих уражень шкіри, і використовується при обмороженнях і опіках.
  • Сприяє зниженню тиску.
  • Має протизапальну і протинабрякову дію.
  • Полегшує перебіг і лікування астми.
  • Знижує в’язкість крові і вміст холестерину.
  • Покращує передачу нервових імпульсів, ніж запобігає вікові відхилення мозку, виникнення психічних відхилень.
  • Підвищує мозкову активність і покращує пам’ять.

Користь масла проявляється в підвищенні імунозахисних функції організму – основної функції, що захищає організм від різних недуг і інфекцій. Особливо ефективно це засіб при відновленні після операцій або перенесених важких захворювань.

Навіть полезнейшее лляне масло може виявитися шкідливим для організму. Перш, ніж починати приймати його, варто вивчити протипоказання і зрозуміти, чи не належать вони до вас.

  • Масло негативно впливає на згортання крові. При одноразовому прийомі препаратів, що розріджують кров, обов’язково консультуватися з фахівцем.
  • Воно відноситься до алергенів, може викликати такі реакції як кропив’янка, набряки (в тому числі – дихальних шляхів), утруднення дихання.
  • Обмежене застосування при вагітності або гормональні порушення. У фахівців є можливість вважати, що прийом масла може стати однією з причин передчасних пологів.
  • Чи не сумісно з одночасним прийомом різноманітних знеболювальних препаратів.
  • Чи не сумісно з протидіабетичними препаратами і антидепресантами.
  • У великих кількостях здатне викликати діарею, але переважно без супутньої нудоти.
  • Протипоказано при гепатиті, холециститі, хворобах і розладах жовчнокам’яної шляхів, загостренні виразки, завороту кишок. При невеликих розладах кишечника також не рекомендується.
  • Масло, віджате з недозрілих насіння льону здатне викликати отруєння організму через вміст в ньому невеликої кількості ціаніду.

як приймати

Щоб заповнити організм всіма необхідними речовинами, що містяться в олії, досить приймати по 1-2 ст. ложок в день (краще натщесерце). Якщо важко приймати масло таким чином, можна додавати його в різні страви – так, наприклад, воно використовується в дієтах для схуднення.

Вдало поєднання масла з різними кашами, овочами, м’ясом птиці або риби. Головне правило – не додавати нерафіновану олію в гарячі страви (понад 30 градусів).

Часто лляне масло рекомендують вживати з селеном, який розширює переваги і позитивні якості масла. Масло з селеном дуже корисний для вагітних жінок, зміцнює нервову систему, відновлює захисні властивості організму, покращує роботу печінки, серця, використовується для схуднення, зміцнює хребет і допомагає розвиватися рухової системи.

Дорослим масло з селеном слід приймати по 1 капсулі за добу (або 1 ч. Ложка натщесерце), дітям коштувати пити капсули з селеном тільки з дитячої дозуванням, або додавати масло в салати.

Для жінок

Користь масла льону для організму жінки дуже значна, тому що завдяки йому ризик виникнення раку молочної залози значно знижується, і зникають різні проблеми, пов’язані з менструальним циклом. .

Користь для жінок:

  • Бере участь в зціленні безпліддя, ендометріозу, тому що покращує функціонування матки.
  • Надає омолоджуючий ефект, запобігає процесам старіння і покращує ріст волосся і стан шкіри. Використовується в косметології в якості масок для рук, нігтів, шкіри.
  • Позбавляє від сильних кровотеч і болів під час менструації, налагоджує менструальний цикл, знижує неприємні відчуття при ПМС (головні болі, дратівливість, розлади сну, ін.).
  • Допомагає налагодити гормональний фон, сприяє овуляції, завдяки рослинному естрогену.

Лляна олія застосування

Даний рослинний жир використовується в різних галузях промисловості, оскільки відноситься до швидко висихає баз. Наші предки заправляли їм лампади, на основі екстракту досі готують художні олійні фарби, а також фарбують склади, призначені для побутових потреб.

Зараз, коли люди все частіше стали замислюватися про правильне харчування, багато хто цікавиться правилами використання екстракту в кулінарії. Оскільки продукт має виражений аромат, який нагадує рибу, а смак відрізняється не яскраво, але все ж вираженою гіркотою, щоб отримати максимум користі варто врахувати деякі нюанси:

  • ідеально поєднується з іншими маслами (соняшниковою);
  • їм можна заправляти салати або вводити в каші;
  • не слід нагрівати;
  • для використання в лікувальних цілях можна застосовувати у вигляді капсул.

У добу не варто пити більше двох столових ложок, а схильний до нагрівання екстракт втрачає корисні властивості.

Продукт також знайшов застосування і в косметології, оскільки має виражені пом’якшуючими і омолоджують властивостями.

Згідно дієті, розробленої Йоханной Будвіг, зменшення в раціоні частки насичених жирів знижує ризик розвитку раку і необхідно в терапії хвороб онкологічного характеру. Так, сир, збагачений даними рослинним жиром (на 200 грам дві стол.лож.) Служить потужним засобом боротьби з раковими клітинами. Приймати блюдо коштує на сніданок.

Якщо говорити про косметичний застосуванні, то варто враховувати, що занадто часте нанесення на пасма і особа може стати причиною підвищення жирності волосся і порушеною роботи ліпідного шару дерми, стоншування, ранніх зморшок.

З огляду на високу комедогенних, засіб слід використовувати з обережністю, віддаючи перевагу маскам, введення в готові склади, оскільки в моно-варіанті можливо закупорювання шкірних пор. Наявність індивідуальної непереносимості, опіків сильному ступені, шкірних захворювань, глибоких ран є приводом для відмови або консультації у лікаря.

Якщо говорити про харчовому застосуванні, пити вранці натщесерце краще після комплексного обстеження, так як виражений жовчогінний ефект в деяких випадках може негативно позначитися на здоров’ї.

У разі терапії за допомогою певних груп фармацевтичних препаратів (гормональних, проти цукрового діабету, антидепресантів, що підвищують або знижують згортання крові) від продукту краще відмовитися. Чи не меншої шкоди здоров’ю можна нанести недотриманням рекомендованих норм – не більше столової ложки за раз – можливо порушення роботи травної системи (діарея, блювота, алергія).

Протипоказаннями для вживання всередину виступає наявність:

  • індивідуальної непереносимості;
  • холециститу;
  • гепатит А;
  • порушеною роботи внутрішніх органів (нирки, печінка);
  • жовчнокам’яної хвороби;
  • панкреатиту;
  • поліпів в області жіночої статевої системи (матка, придатки).

Якщо захворювання не вказано в представленому переліку, перед включенням в раціон краще проконсультуватися з лікарем.

Залежно від способу обробки масло має різний цільове використання.

Насіння льону містять лігнано (фітоестрогени), які також є антиоксидантами. Хоча витягнуте з насіння льону масло, за деякими даними, вже не містить лігнано і не володіє такими ж антиоксидантними властивостями, деякі виробники додають лігнано в процесі виробництва.

Лляна олія окислюється і швидко стає прогірклим з неприємним запахом. Навіть при зберіганні в прохолодних умовах воно має термін придатності всього кілька тижнів. У комерційному використанні в льняне масло додаються антиоксиданти для запобігання прогоркания. Згіркле масло з неприємним запахом не використовується.

Харчове лляне масло холодного віджиму, отримане без екстракції розчинниками, в герметичній упаковці, надходить у продаж в якості харчового лляної олії. Свіже, необроблене і охолоджене лляне масло використовується в якості харчової добавки.

Важливо використовувати для їжі тільки харчові масла. Нагріте і оброблене хімічними речовинами масло є непридатним для вживання в їжу.

У побутовій сфері

Лляна олія є оліфою. Завдяки своїм полімер утворює властивостями, масло використовують в чистому вигляді або в комплексі з іншими маслами, в смолах і розчинниках а так само як просочення і лак для обробки деревини, в фарбах, як пластифікатор і затверджувач в шпаклівці і у виробництві лінолеуму. За останні кілька десятиліть його використання знизилося в зв’язку з підвищенням доступності синтетичних алкідних смол.

У косметології

Лляна олія в косметології використовують давно. Як компонент в бальзами для волосся, шкіри і нігтів. Незамінні жирні кислоти (НЖК) є одним з його ключових компонентів зцілення. НЖК є особливо цінними, оскільки організм потребує їх, щоб нормально функціонувати, але не може виробляти їх самостійно.

Лляна олія має протизапальні властивості і надає загальну заспокійливу дію. Шкіра після сонячних опіків заживає швидше після обробки її маслом.

Лляна олія для волосся. Жирні кислоти масла живлять волосяну цибулину, що сприяє здоровому росту волосся, які стають сильними і блискучими по всій довжині. Низький рівень цих кислот призводить до сухості і тьмяного зовнішнім виглядом волосся.

Олія лляна допомагає запобігти запаленню шкіри голови, що запобігає втраті волосся і появу лупи.

Вітамін Е, що міститься в нерафінована олія насіння льону надає додаткове харчування для шкіри голови і волосяних цибулин.

Є два способи використання масла для отримання сильних і блискучого волосся.

Першим і важливим кроком є ​​введення в свій раціон харчування лляної олії. Важливо починати з вживання невеликої кількості лляної олії. Велика кількість відразу спожитого масла може привести до дисбалансу, якщо організм звик до певного добовому вживання жирів.

Почніть з 1 грама вранці зі сніданком і 1 грама ввечері з вечерею (це близько чверті чайної ложки) протягом першого тижня і подивіться наскільки добре ви переносите вживання олії.

Протягом наступного тижня до 2 грам зі сніданком або обідом і 2 грами з вечерею (близько половини чайної ложки).

Збільште кількість до 4-5 грам два рази в день (повна чайна ложка) на третього тижня, і, припускаючи, що масло добре переноситься, можна поступово збільшити добову дозу до 8 грам в день.

Майте на увазі, що волосся росте повільно, приблизно на півміліметра в день. З огляду на це, цілком зрозуміло, що буде потрібно багато часу, для досягнення бажаних результатів.

Другим кроком є ​​використання лляної олії безпосередньо на волосся як маску або кондиціонер.

  • можна налити невелику кількість льняного масла на долоню і ніжно масажувати шкіру голови. Робити це необхідно після миття волосся, коли волосся ще вологі.
  • можна нанести лляне масло на сухе волосся і обернути їх теплим рушником. Через 15 – 20 хвилин мити волосся, використовуючи шампунь. Традиційний кондиціонер для волосся, в даному випадку вже не потрібен, лляне масло виконає його функцію, додасть волоссю м’якість і блиск.
  • можна з’єднати в долоні лляне масло і шампунь, і зробити легкий масаж голови, використовуючи отриману суміш. Це буде менш ефективно, ніж маска з льняного масла, але таку процедуру можна виконати в будь-який час, коли ви миєте волосся.

Якщо ви є прихильником натуральної косметики і у вас є трохи вільного часу, такі рецепти гелів для волосся з використанням лляної олії можуть стати в нагоді в догляді за волоссям.

Лляної гель для волосся є недорогим продуктом і особливо підходить для кучерявого і хвилястого волосся. Гель сприяє зволоженню волосся. Деякі додаткові компоненти можуть додаватися в домашній лляної гель виходячи з конкретних потреб вашого волосся. Процес займає 10 – 12 хвилин. Гель може зберігатися близько 2 тижнів в прохолодному місці, при використанні природних консервантів трохи довше.

Спосіб приготування лляної гелю

Крок 1. Замочіть насіння льону на ніч. Це скоротить час приготування, так як збільшить вихід гелю. Однак цей крок не є обов’язковим.

Крок 2. Замочені насіння льону і воду перемістіть в вогнетривку каструлю, поставте її на сильний вогонь і постійно помішуйте насіння. На цьому ж етапі додається англійська сіль (якщо вона необхідна).

Крок 3. Коли суміш почне закипати, зменшити сильний вогонь до середнього. Консистенція суміші повинна нагадувати пінисте желе.

Крок 4. Коли насіння досягли стану пінистого желе і не опускаються на дно каструлі, вимкніть вогонь і перелийте суміш через сито в миску. Зверніть увагу, цю процедуру необхідно зробити відразу, так як пізніше це буде зробити важко.

Крок 5. Коли суміш злегка охолоне, додайте будь-які необхідні інгредієнти (в залежності від потреб вашого волосся). На цьому ж етапі додається консервант (якщо вам необхідно більш тривале зберігання гелю). Перелік додаткових компонентів і їх функції будуть наведені далі.

Крок 6. Отриману суміш можна перемістити в блендер і включаючи малі обороти, збити суміш до пастоподібного стану.

Крок 7. Охолоджену суміш перелийте в контейнер. Ваш гель готовий до використання.

Зберігайте тільки в холодильнику протягом максимального періоду зберігання.

Є у лляної олії і протипоказання до застосування в деяких випадках. Розповімо про них детальніше. Так, одним з його недоліків є те, що воно схильне до швидкого і сильного окислення. Це зазвичай відбувається при взаємодії з повітрям, особливо при впливі високих температур. Дане окислення призводить до утворення в продукті шкідливих вільних радикалів. З цієї причини не варто його нагрівати, додавати в гарячу їжу або смажити на ньому. Крім того, не рекомендується зберігати його на відкритому повітрі.

У наших аптеках іноді продається масло в пластикових пляшках, але чи варто його купувати? Адже в цьому випадку в ньому буде занадто високий рівень пероксидів. Саме з цієї причини в деяких країнах заборонено продаж продукту в такому вигляді. Зберігати його рекомендується в холодильнику в пляшці зі скла.

При цьому у пляшки повинна бути дуже щільно закрита кришка. Інакше масло може втрачати свої корисні «здібності» при впливі на нього сонячних променів. Тому зберігати його рекомендується тільки в затемненому місці. Купуючи продукт, слід вибирати затемнену тару. Якщо не дотримуватися цих заходів, масло завдасть організму тільки шкоду.

Лляна олія: як приймати

Існує універсальний спосіб вживання лляної олії: його рекомендують приймати натщесерце від 1 ч. Л до 1 ст. л. перед кожним прийомом їжі. Добова норма цього продукту – 2-3 столові ложки для дорослої людини, однак строгих обмежень тут немає. Починати використання масла краще з мінімальних доз, тобто з 2-3 чайних ложок в день.

Тривалість курсу прийому цього препарату в більшості випадків визначається лікарем в залежності від мети застосування. Як у більшості природних засобів, результативність прийому лляної олії можна побачити не відразу. В середньому курс лікування триває 2-3 місяці. Якщо в цьому є необхідність, можна продовжити його після 2 тижнів перерви.

Особливість прийому лляної олії полягає в тому, що його можна змішувати з соками, йогуртами, кисломолочними продуктами. При лікуванні закрепів рекомендується розмішати 1 ч. Л. кошти в склянці теплої води або запити дозу, прийняту натщесерце.

Прийом цього препарату має свої особливості при лікуванні різних захворювань:

  • Для лікування сухості шкіри – дозування збільшується до 5 ст. ложок, з яких безпосередньо оральним способом використовується 1-2 ложки, що вживаються натщесерце перед сніданком, а інша доза додається в готові страви. Після 30-45 днів такого лікування настає період відпочинку, а потім його приймають в мінімально можливих дозах для профілактики шкірних захворювань.
  • Для виведення «поганого» холестерину, очищення судин, підвищення імунітету приймають по 1 ст. л. масла під час їжі 2 рази в день. Лікування цих станів триває 3 місяці, для профілактики його приймають в цих цілях протягом 30 днів.
  • Відновлення роботи шлунково-кишкового тракту, купірування запорів, полегшення загального стану при геморої і дизентерія вимагають місячного курсу лікування лляною олією. При цьому застосовується наступна дозування: засіб приймають по 2 рази в день, дорослі – по 1 ст. л., діти до 14 років – по 1 дес. л., діти до 7 років – по 1 ч. л. Курс лікування можна продовжити тільки після 3-місячної перерви.
  • Для лікування запалень горла і порожнини рота – повільно розсмоктують ложку масла, тримаючи його в роті.
  • Відновлювальний період після грипу, операцій, тривалої хвороби – по 1 ст. л. 3 рази на день протягом 2-3 місяців.
  • При лікуванні ожиріння (як допоміжний засіб) – по 1 дес. л. натщесерце.
  • При ураженнях епідермісу – змащують шкіру маслом, розведеним з вапняної водою в пропорції 1: 1;
  • При лікуванні опіків – змащують уражену область маслом, змішаним з курячим яйцем;
  • Для поліпшення метаболізму, очищення організму, профілактики захворювань серцево-судинної системи – по збільшується дозуванні (в 1 тиждень по 1 ч. Л. За півгодини до сніданку, в 2 тиждень по 1 ч. Л. 2 рази в день після їжі). Курс оздоровлення триває близько 3 місяців.

У всіх випадках застосування масло має бути кімнатної температури.

Лляна олія – ​​активний спосіб, що надає сильну дію на організм. І як кожен препарат з вираженою дією, воно може бути несумісне з деякими ліками.

Взаємодія з лікарськими засобами:

  • Масло з насіння льону має властивість розріджувати кров, тому його не можна приймати одночасно із засобами з аналогічною дією: ацетилсаліциловою кислотою, ібупрофеном, гепарину, Варфаріном. Якщо необхідно використовувати обидва засоби, потрібно витримати між прийомами часовий відрізок в кілька годин. Такі запобіжні заходи допоможуть уникнути неприємних наслідків типу кровотеч через посилення дії ліків, що розріджують кров.
  • Гіпертоніки, які беруть кошти для зниження тиску, не можуть приймати лляне масло, що має такий же ефект.
  • Терапія гормональними препаратами, використання протизаплідних таблеток несумісні з вживанням масла.

З огляду на той факт, що цілі зовнішнього використання продукту і його застосування всередину можуть бути абсолютно різними – починаючи з профілактики атеросклерозу, закінчуючи лікуванням захворювань, пов’язаних з роботою серцево-судинної системи, – напевно багато хто задається питанням про те, як правильно приймати засіб.

Справа в тому, що дозування, час прийому, тривалість курсу визначаються конкретною ситуацією і призначаються лікарем. Якщо говорити про профілактичні заходи, можна керуватися загальними рекомендаціями, але тільки в тому випадку, якщо є впевненість у відсутності протипоказань.

Так, наприклад, тривале вживання вранці перед сніданком поліпшить роботу внутрішніх органів і систем, прискорить метаболізм, призведе до втрати ваги. Якщо в такому випадку має місце порушена робота печінки, нирок, жовчного міхура через вираженого жовчогінного ефекту можливий лише шкоду здоров’ю, який спочатку буде проявлятися больовими відчуттями.

Навіть якщо Ви повністю впевнені в тому, що застосування несе тільки користь вашому організму, прислухайтеся до всіх сигналів організму і при появі тривожних симптомів – болю – чи ознак відторгнення продукту організмом – нудота, блювота, діарея та інші симптоми збоїв в роботі травної системи – припиніть курс і зверніться до лікаря. Справа в тому, що несвоєчасне лікарське втручання може тільки погіршити ситуацію.

Ще один мінус екстракту – виражені смакові і ароматичні властивості. Ці властивості роблять його не таким універсальним, але є способи коригування нестачі – розведення іншими маслами перед добавкою в холодні закуски.

Якщо говорити про вживання в чистому вигляді, бажаючим скинути зайву вагу варто знати, що є лляне масло в капсулах. Засіб випускається в якості біологічно активної добавки до їжі, має інструкцію по застосуванню і зберігає всі корисні властивості необробленого продукту, а желатинова оболонка приховує неприємний аромат.

Лляна олія: правила вибору і зберігання

Оскільки льон виростає на території нашої країни, одержуваний продукт відрізняється доступною вартістю, якщо порівнювати з іншими рослинними жирами, але не поступається за хімічним складом і користь рідкісним аналогам. У продажу можна зустріти якісне масло українського виробництва, а також імпортне.

Перед тим, як відправитися в магазин за товаром, слід дізнатися про види:

  • нерафінована – отримують шляхом холодного пресування, ступінь обробки мінімальна, такий екстракт гірчить, буває першосортна і другосортне;
  • гідратована – для усунення фосфатидів нерафінований продукт обробляють за допомогою гарячої води, існує думка, що користь зберігається практично в повному обсязі;
  • рафінована – не містить в складі вільних жирних кислот за рахунок додаткової обробки, має більш тривалий термін зберігання, в процесі отримання втрачає цінні властивості;
  • рафінована, дезодорована – допускається також додаткове відбілювання, такий продукт відрізняється мінімальної користю, відсутністю вираженого аромату і смаку.

З огляду на представлену інформацію, нескладно зробити висновок про те, що варто зупиняти вибір на нерафінованій (холодний віджим). Якщо вказано гаряче пресування, значить, продукт буде відрізнятися більш темним відтінком, але меншою користю, оскільки при термічній обробці (120 град. / С при точці димлення 107,0) відбувається часткова деструкція складу. Крім методу отримання перед покупкою варто врахувати наступне:

  • чіткі, читабельні записи, без затертих або пошкоджених місць;
  • непорушення упаковка;
  • дані про відповідність вимогам ГОСТ;
  • не надто низька ціна і тривалий термін придатності;
  • затемнена тара, бажано скляний;
  • осад або муть – допускається;
  • відтінок – золотистий;
  • аромат – нагадує рибу.

У вегетаріанців добавка даного рослинного жиру в страви асоціюється з «рибою без риби», тому не слід дивуватися при розтині упаковки специфічного аромату. Вибираючи оптимальний обсяг, необхідно врахувати невеликі витрати і нетривалий термін придатності лляної олії.

Після розкриття флакон рекомендується зберігати в холодильнику, перелив в тару зі скла. В такому стані продукт, як правило, зберігає свої властивості протягом трьох тижнів, а далі починає псуватися, про що говорить прогірклий запах. З цієї причини необхідно постійно звертати увагу на характеристики. Адже застосування зіпсованого кошти може стати причиною серйозної алергічної реакції на шкірі або харчового отруєння.

Під дією сонячних променів відбувається швидка деструкція хімічних речовин, що входять до складу екстракту, тому зберігати потрібно в недоступному для потрапляння прямих сонячних променів місці.

Як роблять лляне масло?

Виробництво лляної олії – процес, який має багаторічні традиції. Технічний прогрес привніс в технологію деякі зміни. В даний час харчову олію готують, використовуючи метод холодного віджиму.

Виготовлення цього продукту проходить наступні етапи:

  • Очищення зрілого насіння льону від сторонніх домішок за допомогою насіннєочисних машин.
  • Замороження насіння до -15 ° C на термін від 1 до 2 діб.
  • Корекція вологості сировини до 8-9% для отримання повної віддачі масла.
  • Віджимання насіння льону під пресом при температурі від 40 до 45 ° C. Підвищена температура потрібна для профілактики окислювальних процесів в готовому продукті.
  • Стабілізація і збагачення вітаміном E в пропорції 2: 1, відстоювання в ємності.
  • Злив масла з осаду (фуза), фільтрація його від домішок за допомогою шару перліту і тонких фільтрів.
  • Контроль готового продукту на чистоту і прозорість, перехід його в фасувальну ємність.
  • Розфасовка олії в скляну тару або спеціально підготовлену посуд з непрозорого пластику.

При такому способі на виході отримують дієтичний продукт, що володіє лікувальними властивостями, повністю готовий до вживання. При дотриманні умов зберігання термін придатності такого продукту становить 12 місяців.

Як вибрати лляне масло?

Лікувальну дію має нерафінована лляне масло, отримане шляхом холодного віджиму. Масло має бути прозорим, його колір варіюється від золотистого до коричневого.

Його аромат не повинен мати неприємного відтінку. Зіпсований продукт зазвичай нагадує по запаху риб’ячий жир або має присмак горілих насіння. Ніякі домішки в лляній олії НЕ додадуть йому великої користі, тому бажано виключити сорти з добавками.

Виробника лляної олії можна вибрати будь-якого, головне, щоб шлях від виробництва до споживача був якомога коротше. Через місяць з моменту виготовлення воно вже починає прогоркать, але цей термін може відрізнятися. Якщо ви вже купили льняне масло, орієнтуйтеся на те, щоб не було гіркоти.

Лляна олія набувають і в супермаркеті, і в магазині органічних продуктів, і в аптечній мережі. Важливо, щоб продавець дотримувався умов зберігання продукту, витримуючи його в прохолодному темному місці. Ціна на лляне масло варіюється від 100 до 600 гривень залежно від об’єму тари.

Хорошою альтернативою льняному маслу служить риб’ячий жир, який майже ідентичний йому за властивостями і складом.

Як зберігати лляне масло?

У домашніх умовах потрібно зберігати лляне масло при температурі від 5 до 22 ° C, в темряві, максимально виключаючи вплив світла на продукт. Найкраще місце для зберігання – нижня полиця холодильника. Не буде помилкою зберігати пляшку з маслом в кухонній шафі. Після кожного прийому потрібно щільно закривати кришку пляшки. З моменту відкриття упаковки лляне масло зберігається не більше 3 місяців.

В аптечній мережі можна придбати продукт, укладений в желатинові капсули. Їх зручно брати тим, хто не в змозі перенести запах масла. Така форма розфасовки зберігається виключно в холодильнику.

Лляна олія: відгуки

У мережі можна зустріти не один десяток відгуків про продукт, але середній бал сильно залежить від виробника. Якщо розглядати думки про загальну користь екстракту, враження покупців сильно розходяться. В одних випадках користувачі повністю задоволені результатом, а іноді і здивовані. Інші – залишають негативну оцінку засобу, що часто служить наслідком недотримання протипоказань або індивідуальної непереносимості продукту.

Навіть якщо Ви прочитали сто позитивних відгуків про чудесні властивості будь-якого рослинного жиру, врахуйте загальні рекомендації, при необхідності проконсультуйтеся з лікарем. Будь-які занепокоєння під час курсу зовнішнього використання або застосування всередину є приводом для консультації у фахівця.

Відповіді на популярні питання

Навіть при самому докладному висвітленні проблеми у споживачів залишаються питання. Нижче наведено відповіді на найпопулярніші з них.

  • Чи повинно гірчити лляне масло? Ні, якісне лляне масло, що зберігалося в оптимальних для нього умовах, гірчити не повинно. Якщо воно має гіркуватий присмак, значить, почався процес окислення, і масло стає небезпечним для здоров’я.
  • Чи можна пити лляне масло натщесерце? Так, лляне масло приймають натщесерце для очищення кишечника і при гастриті. Такий спосіб застосування не використовують у осіб, що мають в анамнезі панкреатит, особливо в моменти загострення. Це засіб провокує викид жовчі при вживанні на порожній шлунок, що викликає блювоту. Потрібно дочекатися періоду ремісії, щоб лікуватися лляною олією натщесерце.
  • Чи можна смажити на лляній олії? Ні, це виключено, так як поліненасичені жирні кислоти, заради яких використовують лляне масло, руйнуються під впливом високих температур. Але найнебезпечніше, що ці кислоти перетворюються в канцерогени, які прискорюють старіння організму і викликають онкологічні захворювання.
  • Чи можна давати дітям лляне масло? З приводу використання лляної олії у дітей немає єдиної думки – зазвичай педіатри не дозволяють використовувати його в дитячому харчуванні до 6-7 років.
  • Чи можна при вагітності лляне масло? Доказом того, що лляне масло корисно вагітним жінкам, служить експеримент вчених Каліфорнійського університету, задався метою визначити передумови народження інтелектуально обдарованих дітей. Вони досліджували молекулярну будову підшкірної жирової клітковини в області стегон і прийшли до висновку, що в ній міститься велика кількість омега-3 жирних кислот, які впливають на розвиток мозкових структур. Решта жирні кислоти, незбалансовані з омега-3 ліпідами, пригнічують розвиток мозку майбутньої дитини. Лляна олія, як джерело незамінних жирних омега-3 кислот, – продукт, рекомендований до вживання вагітними жінками. Але спочатку потрібно обговорити зі своїм гінекологом ймовірні протипоказання і використовувати рекомендовану лікарем дозування.
  • Чи можна за допомогою льняного масла схуднути? Це засіб не можна назвати «чарівної пігулкою», що допомагає придбати стрункість за короткий час, не докладаючи великих зусиль. При всіх своїх перевагах, лляне масло вважається допоміжним чинником при корекції ваги. Безсумнівно лише те, що входять до його складу незамінні жирні кислоти знаходяться в дуже вдалому поєднанні, легко нормалізують жировий обмін, за рахунок чого і знижується зайву вагу. Ліпіди омега-3 в результаті складних біохімічних реакцій перетворять потрапили в організм в надлишку жири в гліцерин і воду. Вони не засвоюються організмом, а виводяться, що не відкладаючись в жировій клітковині. Для додання фігурі бажаних обрисів потрібно стежити за харчуванням, внести зміни в спосіб життя.

Автор статті: Кузьміна Віра Валеріївна | Ендокринолог, дієтолог

Освіта: Диплом РГМУ ім. Н. І. Пирогова за фахом «Лікувальна справа» (2004 р). Ординатура в Київському державному медико-стоматологічному університеті, диплом за спеціальністю «Ендокринологія» (2006 р).

Лляна олія відноситься до базових масел?

Даний рослинний жир відносять до баз, тому допускається його використання на шкірних покривах в моно-варіанті. Але тільки після попереднього тестування на схильність до алергії. Можливе застосування в якості розчинника ефірів.

Чим лляне масло відрізняється від інших базових масел?

Даний рослинний жир так само, як і інші бази володіє провідниковими властивостями. Тому покращує проникаючу здатність поживних речовин, забезпечуючи потрапляння в найглибші шари дерми. Оскільки один екстракт відрізняється від іншого поєднанням жирних кислот і складом неомиляемой фракції, щоб розуміти унікальність даного продукту необхідно звернути увагу на наступне:

  • висока концентрація омега-3 – речовин, які зберігають молодість, знижують рівень вироблюваного нашкірними залозами сала;
  • фолієва кислота – забезпечує збереження природного відтінку пасом;
  • ретинол – робить епідерміс пружним і еластичним;
  • холін – володіє заспокійливим ефектом.

З огляду на представлені характеристики, можна говорити про вираженому омолоджуючий, заспокійливому, протимікробну дію.

Відповідно до класифікації рослинних жирів за державним стандартом схильності до утворення комедонов, засіб має досить високий індекс комедогенних. Даний показник не означає, що від використання в косметичних цілях варто відмовитися, оскільки в теорії некомедогенние рослинні екстракти на практиці стають причиною акне (масло дерева ши).

Щоб знизити ризик появи комедонов, краще не використовувати продукт в чистому вигляді. А вводити до складу масок, кремів, скрабів, гелів. Також варто враховувати, що даний параметр визначається якістю продукту і індивідуальними особливостями шкіри.

Де можна купити лляне масло?

Даний рослинний жир не так рідкісний, як, наприклад, екстракт чорної смородини або журавлини, тому зустрічається на полицях гіпермаркетів поряд з оливковою олією або соняшнику. Також можна придбати в аптечних мережах або інтернет-магазинах. Особливу увагу при вивченні сервісу варто приділити наявності відгуків і сертифікатів якості, інформації на товар, тарі, ціною, терміном придатності, способу отримання.

Чим корисно льняне масло?

Якщо порівнювати продукт з іншими рослинними жирами, то нескладно помітити високу концентрацію омега-3 жирних кислот. З’єднання нормалізують роботу серцево-судинної системи, перешкоджають утворенню тромбів, сприяють підвищенню еластичності капілярів, звідки випливає позитивний вплив на організм при регулярному вживанні всередину.

Якщо говорити про косметичний застосуванні, засіб відрізняє регулюючий вплив на роботу сальних залоз, заспокійливу, антимікробну – на епідерміс.

Резюмуючи про користь:

  • профілактичний засіб від тромбофлебіту, атеросклерозу;
  • зміцнення стінок судин;
  • нормалізація роботи нервової системи;
  • підвищення імунітету;
  • здоровий зовнішній вигляд шкірного покриву, пасом, нігтів;
  • виведення шлаків, токсинів, паразитів з організму;
  • зняття запалень, терапія шкірних інфекцій зовнішнім використанням.

Оскільки перерахованими ефектами перелік не обмежується, нескладно зробити висновок про багатофункціональності кошти.

Даний рослинний жир найбільш часто використовується в кулінарії як джерело омега-3 жирних кислот, які необхідні для нормального функціонування серцево-судинної, нервової систем, здорового вигляду епідермісу, локонів, нігтів. З цієї причини пити екстракт можна, але тільки в обмеженій кількості – не більше двох стол.лож. на добу і з урахуванням протипоказань, до яких відноситься наявність:

  • холециститу;
  • вагітності;
  • жовчнокам’яної хвороби;
  • порушеною роботи сечостатевої системи у жінок.

Однозначну відповідь на поставлене запитання – з огляду на випадки, коли вживання заборонено і рекомендовані дозування, пити екстракт можна.

Чи можна приготувати лляне масло в домашніх умовах?

Так можна. Для цього необхідно придбати насіння, просушити природним шляхом або будь-яким іншим способом, не допускаючи нагрівання вище 45 град. / С.

Є кілька варіантів виготовлення:

  • за допомогою ручної шнековой соковижималки – процес займе всього кілька хвилин;
  • холодним віджиманням – подрібнену масу (буде потрібно блендер, ступка з товкачиком, кавомолка) занурюють на сито, друшляк, застелені марлею в три шари, зверху встановлюють вантаж, що стікає масу збирають;
  • жарка на сковороді, гарячим віджиманням – насіння замочують у воді до набрякання, зливають воду, поміщають на сковороду, встановлюють мінімальний нагрів, після випаровування вологи накривають кришкою і томят не менше години;
  • маслопресс – віджимання на ручному або механічному пресі (дерев’яному).

В цілому процес передбачає подрібнення насіння рослини і виділення жирної складової. Тому істотно полегшити схему допоможе маслопресс або спеціальна соковижималка. З огляду на, що продукт зберігається максимум 3 тижні, а приймати досить по краплях, то можна обійтися і простими методами.

Отримане масло в залежності від способу і обсягу необхідно відфільтрувати або ж прибрати в прохолодне, недоступне для променів прямого світла місце на добу.

Чи можна смажити на лляній олії?

В даному випадку варто брати до уваги дані про точку димлення, яка для цього рослинного жиру є найнижчою. Значення показника становить 107,0 град. / С. Тому жарка продукту не допускається, так як призводить до синтезу канцерогенних речовин, тому в якості аналога соняшникової лляної екстракт використовуватися не може.

Однозначну відповідь на поставлене запитання – ні, не можна.

Про що говорить сорт лляної олії?

Продукт може бути рафінованим або нерафінованою, що визначається наявністю додаткового очищення, але незалежно від способу отримання на сировину завжди робиться напис про сорт. Сорт може бути перший (вищий) або другий і каже про придатність для вживання в їжу.

Якщо продукт відноситься до першого, то, згідно з встановленими показниками якості, передбаченими ГОСТ, підходить для приготування їжі, другого – можливе використання тільки в технічних цілях (якщо на пляшці не вказано інше), оскільки макуха обробляють розчинниками.

Навіщо пити лляне масло?

Оскільки позитивних ефектів від регулярного вживання всередину досить багато, – починаючи від профілактики атеросклерозу, закінчуючи виведенням паразитів з організму, – точно відповісти на дане питання досить складно. Часто засіб приймають для:

  • підвищення імунітету;
  • очищення кишечника;
  • прискорення обмінних процесів;
  • зниження концентрації шкідливого холестерину;
  • нормалізації гормонального фону, поліпшення роботи серцевого м’яза, сну;
  • усунення запорів;
  • нейтралізації вільних радикалів, зниження ризику розвитку ракових пухлин.

Добавить комментарий Отменить ответ

Для отправки комментария вам необходимо авторизоваться.

Про автора

admin administrator