Якого року з’явилися пенсії

Авторadmin

Якого року з’явилися пенсії

У 1863 р. царський уряд узаконив і земські пенсійні каси емеритального типу, а вже десь через 20 років — пенсійні каси страхового типу. Найбільш відомими в Україні були Чернігі- вська (1888 р.)

Майже одночасно з Прусією у 1899 році на території України було засновано товариство взаємного страхування робітників та ремісників від нещасних випадків. Вперше пенсії робітникам почали надавати на півдні. У 1904 році в Одесі вже 22 підприємства страхувало своїх працівників.

Протягом майже двадцяти століть держави забезпечували людей, які завершили державну та військову службу, землею і грошовими коштами. Першим же офіційно запровадив солідарну державну пенсію для всіх працюючих канцлер Німеччини, Отто фон Бісмарк у 1889 році.

Що отримають особи без мінімального страхового стажу Якщо до 65 років людина не має мінімального страхового стажу (15 років), вона не має права на пенсію за віком. У такому випадку особа отримає державну соціальну допомогу. Її розмір дорівнює сумі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Право на призначення пенсії за віком визначається залежно від набутого страхового стажу при досягненні передбаченого законом віку — 60, 63 або 65 років. Щороку страховий стаж, що дає право виходу на пенсію у 60 років, збільшується на 12 місяців та у 2028 році становитиме 35 років.

1928 року були встановлені перші пенсії за віком (за старістю) — для робітників текстильної промисловості2; 1929 р. такі пенсії були поширені ще на три окремі категорії робітників: залізничників, металістів і гірників3.





У 1889 році Прусія першою в Європі масово запровадила пенсії для людей поважного віку. Якщо дивитися у глибоку сивину України, то можна сказати, що перші згадки, прототип соціальних виплат, відшкодування збитків за завдану шкоду життю і здоров’ю людини документально датовані на …

Про автора

admin administrator