Меню на дачі

Авторadmin

Меню на дачі

10 рецептів для свята на дачі

Дача – це відмінне місце для зустрічі з друзями або родичами. Тут можна подихати свіжим повітрям, відпочити і відзначити свято. Дуже важливо добре продумати меню, щоб гості могли із задоволенням спробувати частування.

  • Швидкий салат з капустою і редисом
  • Легкий салат з куркою
  • Салат “” Святковий “” у тарталетках
  • Смачний рулет з лавашу
  • Рулетики з баклажан
  • Овочі – гриль із сиром
  • Насіння запечене
  • Простий шашлик з картоплі
  • Свинячий шашлик у томаті
  • Фруктово – ягідне канапе

До святкового столу відмінно підійдуть холодні і гарячі закуски, овочеве і м ‘ясне асорті, сирна нарізка, а також можна пригощати гостей легкими канапе і салатами.

Швидкий салат з капустою і редисом

Знадобиться: 1 середній качан капусти, 2 огірки, сік лимона, 5 шт редису, сіль.

Капусту дрібно порубите і пам ‘ятайте руками. Покладіть у миску. Редіс і огірок натріть на великій терці і додайте до капусти. Вичавіть сік лимона, посоліть і перемішайте.

Легкий салат з куркою

Знадобиться: 2 помідори, 1 огірок, 1 куряча грудка, 1 ст. ложка соєвого соусу, зубчик часнику, салат, сіль, оливкова олія.

Курячу грудку наріжте на невеликі шматочки, покладіть в миску і додайте соєвий соус, часник. Залиште для маринування на 15 хвилин. Потім курку обсмажте на сковорідці. Огірки, помідори та листя салату наріжте в довільній формі, викладіть в салатник, посоліть, додайте оливкової олії і перемішайте. Далі покладіть шматочки курки і ставте на святковий стіл.

Салат “” Святковий “” у тарталетках

Знадобиться: тарталетки, 1 банку печінки тріски, 1 цибулина, 2 яйця, 2 солоних огірки, майонез, зелень, сіль.

Печінка тріски викладіть у миску і добре розімніть виделкою. Яйця відваріть і дрібно нашинкуйте. Поріжте цибулю та огірки. Трохи отожмите зайву рідину. Всі продукти перемішайте, додайте сіль і заправте майонезом. Салат розкладіть в тарталетки і посипте свіжою рубаною зеленню.

Смачний рулет з лавашу

Знадобиться: тонкий вірменський лаваш, 2 штуки творожного сиру, майонез, слабосолена сьомга або кета.

Сир перемішайте з майонезом до однорідної консистенції. Рівномірно розкладіть начинку на аркуш лаваша. Рибу розподіліть зверху, згорніть рулет і поставте в холодильник. Перед подачею розріжте на шматочки.

Рулетики з баклажан

Знадобиться: 2 середніх морквини, зубчик часнику, сир, майонез і будь-яка зелень.

Баклажани помийте, акуратно розріжте вздовж довгими смужками. Присипте сіллю і дайте трохи полежати. Потім овочі обсушіть, і обсмажте з обох сторін до золотистої корочки. Морква і сир натріть на середній терці, видавіть часник, додайте майонез і перемішайте. Готову начинку рівномірно викладіть на баклажани і згорніть щільно в рулетики. Покладіть на 15-20 хвилин у холодильник. При подачі посипте зеленню.

Жодне свято на природі не обійдеться без шашлика, приготованого на вогні. На гаряче добре підуть запечена риба та овочі.

Овочі – гриль із сиром

Знадобиться: 2 цукині, 2 баклажани, 3 стручки солодкого перцю, шампіньйони, лимон, 4 ст. ложки рослинної олії, зелень, часник, адигейський сир.

Цукіні та баклажани наріжте кружечками, перець ломтиками, у грибів приберіть ніжки. Підготуйте маринад з лимонного соку, рослинної олії, нарізаної зелені і рубаного часнику. Овочі покладіть в каструлю, залийте соусом, додайте натертий сир і перемішайте. Залиште в холодильнику на 15 хвилин. Обсмажте овочі на розігрітій решітці по 2-3 хвилини з двох сторін.

Насіння запечене

Знадобиться: 1 кг сьомги (4-5 риб), 3 зубчики часнику, 1/2 лимона, петрушка, зелена цибуля, 40 г рослинної олії, 2 ст. ложки солі.

Часник дрібно подрібнити. Петрушку і цибулю дрібно нашинкуйте. Покладіть все в миску, видавіть лимон, налийте рослинну олію. Отриману суміш добре розітріть до пастоподібної консистенції.

Підготуйте рибку, промийте, приберіть нутрощі. Запікати сьомгу краще цілими тушками. Рибу добре підсоліть зовні і всередині. Потім щедро намажте пастою і дайте їй полежати 1 годину. Покладіть рибку на ґрати і смажте її над розпеченими вугіллями протягом 10-15 хвилин.

Простий шашлик з картоплі

Картопля промийте. Якщо клуби великі, розріжте їх навпіл. Рівномірно посоліть, одягніть картоплю на шампура, чергуючи зі шматочками сала. Обжарюйте звичайним способом над вогнем.

Свинячий шашлик у томаті

Знадобиться: 3 кг свинини, 2 шт ріпчастої цибулі, половина склянки томатного соку, 4 ст. ложки соєвого соусу, олія рослинна, сіль, спеції для шашлику.

М ‘ясо ретельно промийте, обсушіть, поріжте на невеликі шматочки. Цибулю очистіть і наріжте колечками. Зробіть маринад із томатного соку, соєвого соусу та олії. Свинину покладіть в ємність, залийте маринадом, перемішайте з цибулею, посоліть і перемішайте зі спеціями. Залиште м ‘ясо маринуватися на 3 години. Підготовлений шашлик розкладіть на решітці і смажте на вогні.

На десерт можна подати фрукти або зробити канапе.

Фруктово – ягідне канапе

Для канапе можна використовувати різні інгредієнти (яблука, груші, виноград, банани, полуниця), все залежить від вашої фантазії. Всі фрукти і ягоди добре промийте і обсушіть. Наріжте на невеликі кубики і одягніть на шпажки чергуючи фрукти різні за кольором.

Літня кухня на дачі своїми руками

На свіжому повітрі не тільки апетит сильніше, але і їжа засвоюється значно краще. У теплу погоду зовсім не хочеться сидіти в приміщенні. Консервацію на зиму також легше робити на вулиці. У статті ми розповімо як побудувати літню кухню дачі своїми руками, продемонструємо схеми, креслення, фото і відео інструкції.

Вибираємо тип

Всі типи літніх кухонь можна віднести до двох категорій:

Відкрита з барбекю

Закриті кухні нагадують невелика споруда, схожа на будинок, яке часто не має особливого утеплення. Перевагою такого рішення буде захист від комах, кращий захист від негоди, а також від вітру. Варіант відкритої кухні з однієї або декількох сторін може бути захищений за допомогою тканинної, дерев’яної або іншої стіни. Перевагою такого рішення буде більша єднання з природою. Серед відкритих типів будівель виділяють варіанти:

  • З барбекю. В цьому випадку у вас з’являється перевага приготувати улюблену страву на відкритому вогні. Шашлик буде доступний в будь-яку погоду. Якщо додатково змонтувати піч, тоді можна буде порадувати друзів піцою.
  • З альтанкою або перголой. Приємно сидіти серед зелені. Це саме те рішення, в якому все будова з часом буде оповите виноградом, плющем або іншим витким рослиною.
  • Навіс, що примикає до будинку. Найпростіший для зведення спосіб. Вимагає менше всього вкладень. Але є негативний момент. При готуванні всі пари і дим будуть йти в бік будинку. Це може привести до псування стін або іншого оздоблювального матеріалу.

Етапи підготовки

З піноблоків

Після того як ви вибрали один з можливих варіантів, настав час створити невеликий проект.

  • Вибираємо місце розташування. Добре, коли є можливість розмістити кухню в затишному садку, де панує приємна атмосфера спокою. На цьому етапі необхідно врахувати близькість розташування різних комунікацій. Вони обов’язково знадобляться. Для електричних приладів необхідна буде проводка. При приготуванні їжі не обійтися без води і після її необхідно кудись дівати. Не розміщуйте будова близько до проїздів і доріг. Тоді ваша трапеза не буде зіпсована неприємними запахами. Якщо на вулиці є туалет, то його краще залишити як можна далі.
  • Зупиняємося на матеріалі для будівництва. Якщо планується закрита кухня, тоді можна підійти до неї як до каркасної будівлі, в цьому випадку знадобиться деревина. Хорошим варіантом буде будову з піноблоків або з цегли. Відкрита, швидше за все, буде з деревини або одна або дві її стіни будуть з матеріалу, який перераховувався раніше.
  • Визначаємося з покрівлею. На відкритому будові відмінно буде виглядати м’яка черепиця, але це досить витратне рішення, хоча його не можна виключати, адже площа даху буде невеликий. Хорошим варіантом буде металочерепиця або профнастил. Можливо, чекаючи своєї черги, у вас стоять листи шиферу або ондуліна – вони теж підійдуть.
  • У проекті також варто врахувати, яке обладнання планується закупити для літньої кухні.

Фундамент

Літня кухня зазвичай замислюється як легка конструкція. Це означає, що фундамент може відразу виступати і підлогою, а, можливо, заливка не потрібно зовсім.

  • Спочатку необхідно очистити обрану територію від усього сміття і рослинності.
  • Знімається невеликий шар верхнього грунту.
  • Один з кутів майбутньої споруди позначається за допомогою дерев’яного кілочка або металевого прута. Далі встановлюються ще три елементи. Щоб правильно їх розташувати, необхідно заміряти діагоналі на ідентичність. Між ними натягається волосінь або міцна мотузка, яка буде служити орієнтиром.

Майданчик із тротуарної плитки

Якщо будівля складатиметься з навісу, тоді після цих кроків можна поступити наступним чином:

  • На глибину до 30 см викопується весь периметр зазначеної майданчики.
  • Дно вирівнюється і утрамбовується.
  • Всередину засипається пісок шаром 10-15 див. Він також вирівнюється і добре трамбується.
  • Вільний простір заповнюється відсівом і проводиться остаточне вирівнювання.
  • Далі на наш «пиріг», який був підготовлений, укладається тротуарна або інша плитка, яка призначена для вулиці. Робити це можна на сухий цементний розчин, який після проливки водою добре зафіксує всі підстави.
  • На чотирьох кутах викопуються ями, їх глибина повинна становити хоча б 50 див. Всередину встановлюється опалубка. З арматури робиться обрешітка, яка буде основою залізобетонної конструкції. Вона вкладається всередину і заливається розчином. За допомогою вібратора трамбується вся суміш. Поки бетон ще не застиг в середину вставляється дві металеві пластини, до яких ми зможемо закріпити дерев’яні стовпи, які будуть опорою для стін і даху.

Технологія укладання тротуарної плитки

Такий варіант підстави буде актуальне в тому випадку, коли ґрунт достатньо щільний. У тих випадках, коли грунтові води дуже близько підходити до поверхні або помічені зміщення верхнього шару, необхідно передбачити більш міцну основу. Також якщо ви на такий фундамент плануєте добудовувати піч або барбекю, тоді для них потрібно буде закласти окремі бетонні опори.

Для того щоб виготовити фундамент-плиту, нам знадобиться зробити перші три кроки з попередньої інструкції. Далі беремося за таке:

  • Готуємо 8 штук арматурних прутів. Чотири з них повинні бути на 10 см коротше однієї із сторін майбутнього будови, 4 інших на 10 см коротше іншого. Якщо споруда буде квадратної, то всі вони вийдуть одного розміру.
  • Укладаємо чотири з них за формою нашого майбутнього будови і закріплюємо між собою. Далі через кожні 40 см прив’язуємо поздовжні і поперечні перемички. Таким же чином готуємо другу сітку. З’єднуємо дві решітки перемичками на таку висоту, щоб майбутня плита височіла над поверхнею хоча б на 5 див.
  • Всю конструкцію опускаємо в середину виритої ями, встановлюємо опалубку і заливаємо бетоном. Трамбуем за допомогою вібратора. Рівняємо рейками і даємо вистоятися кілька тижнів.
  • У свіжий бетон по периметру з кроком в метр можна помістити металеві пластини на ширину майбутнього бруса для стін. Або це можна зробити тільки по кутках.

Виготовлення фундаменту, плити

Дуже важливо, щоб підлога була вище поверхні землі. Завдяки цьому, не буде затікати дощова вода. Також добре зробити невеликий ухил підлоги, щоб опади, які вітром занесе, могли вільно стікати у дренаж або просто через двері.

Мелкозаглубленний стрічковий

У випадку, коли планується спорудження закритій кухні з цегли або піноблоку, може вистачити і цього варіанту фундаменту. Також для цих потреб можна спорудити мелкозаглубленний стрічковий або стовпчастий фундамент. В цьому випадку не проводиться така масштабна виїмка грунту.

  • На глибину до 50 см риється траншея по всьому периметру майбутньої кухні. Ширина буде залежати від товщини стін. У будь-якому випадку фундамент повинен бути на 10-15 см ширшою.
  • На дно засипається шар піску, який вирівнюється і проливається водою.
  • Виготовляється металеве підставу-решітка за принципом, як у попередній інструкції. Вона укладається в траншею.
  • Встановлюється опалубка з розрахунком, щоб майбутній фундамент височів на 20-30 см над поверхнею землі.
  • Заливаємо цементний розчин, трамбуем і вирівнюємо його. Даємо вистоятися 2-3 тижні.

Стовпчастий фундамент

Підведення всіх комунікацій потрібно проводити паралельно із закладкою фундаменту, щоб потім не довелося довбати в ньому отвори або подкапываться під нього. Щоб труби не були забиті розчином, їх необхідно заздалегідь закрити за допомогою поліетиленової тканини і клейонки.

Відкрита кухня

Кладка відкритої літньої кухні

Цей варіант можна звести найбільш швидко. Ми вже заклали основу та кріплення для опор. Якщо ви плануєте, щоб кухня з однієї або з двох сторін була закрита стінами з цегли або іншого матеріалу, тоді насамперед необхідно приступити до зведення цих перегородок.

  • По кутах майбутніх стін вкопують в землю металеву квадратну трубу або профіль розміром 50×50 мм. Виставляємо її по рівню. Робимо це так, щоб планки виявилися впритул до кладки. Вони будуть служити нам орієнтиром.
  • Між ними натягуємо волосінь. Піднімаємо її на висоту першого ряду цегли, що буде укладений. Виставляємо її по рівню.
  • Готуємо цементно-піщаний розчин у співвідношенні 1:3. Цього цілком достатньо для наших цілей.
  • Виробляємо кладку, орієнтуючись на натягнуту волосінь, а також періодично перевіряємо себе рівнем.
  • Як тільки перший ряд закінчений, піднімаємо волосінь для наступного і так до самого кінця.
  • Для того щоб конструкція була більш стійкою, в шви можна укладати армуючу сітку.

Приклад проекту літньої кухні з бруса

Якщо ви не плануєте наявність стін такого характеру, тоді процес буде набагато легше.

  • До металевих пластин, які ми заклали під час виготовлення фундаменту, прикручуємо брус, який буде служити опорою. Коли вся конструкція буде великий довжини, тоді необхідно заздалегідь передбачити необхідність монтажу 3-4 стовпів на одній стороні. Їх довжина повинна бути дорівнює висоті нашої будівлі, а розміри сторін 15×15 см або 15×10 див.
  • Виставляємо їх по рівню, щоб вони були строго вертикальними. Бруси однієї стіни повинні бути довшими, щоб ми могли організувати скат даху.
  • Відразу ж зміцнюємо наші стовпчики при допомозі верхньої обв’язки. Вона може бути виготовлена з таких колод. Фіксацію виробляємо за допомогою металевих кутників.
  • Щоб надати більшу стійкість всієї конструкції, можна встановити по дві укосини біля кожного стовпчика. До опорі їх можна закріпити за допомогою саморезов, а до основи – анкерним болтом.
  • Монтуємо балки для нашої майбутньої даху. Щоб вони краще трималися в місцях їх примикання до обв’язки, краще виконати запили. Фіксуємо за допомогою металевих кутників.
  • Робимо решетування під настил, як рекомендує виробник. Укладаємо покрівельний матеріал.
  • Щоб створити більше затишку, одну сторону (або більше) можна буде зашити за допомогою дерев’яної вагонки або блок хауса. На іншій – зробити дерев’яну решітку. Можна облаштувати опори для витких зелених рослин.

У разі коли планується будівництво перголи, після укладання балок більше робити нічого не потрібно. Їх можна покрити морилкою або лаком. Далі рослини самі зроблять свою справу, створивши тінь, коли повністю розростуться.

Закрита кухня

Закрита каркасна літня кухня

На етапі проектування, можливо, було вирішено зводити стіни з піноблоку або цегли, тоді робити це можна за тим принципом з встановленням вертикальних орієнтирів, про який говорилося вище. Товщина стін може і не бути занадто великий. В деяких випадках допускається укладання в півцеглини. Але завжди враховуйте вага майбутньої даху. Надалі зовні споруду можна буде обшити сайдингом або блок хаусом. Для внутрішньої обробки також підійде блок хаус, вагонка або інший матеріал, який буде стійкий до морозів, адже навряд чи хтось взимку буде спеціально постійно протоплювати приміщення.

На стіни укладається брус, який буде виступати в ролі мауерлата. Його розмір може бути 10×15 див. він Закріплюється за допомогою анкерних болтів або шпильок, які необхідно замурувати в процесі зведення стін. Під нього обов’язково потрібно укласти гідроізоляцію у вигляді руберойду або бікрост. На колоди встановлюється кроквяна система. Вона може бути як для двосхилого, так і для односхилого даху (для цього варіанту досить буде зробити одну стіну вище іншої, потім між ними просто встановлюються балки). На балки монтується решетування і укладається покрівельний настил. З внутрішньої сторони підшивається стелю.

Приклад закритої кухні

Можна піти простіше і зупинитися на каркасному варіанті. Для нього нам знадобляться бруси такого ж розміру, як для вертикальних стовпчиків з інструкції про відкритій кухні. З них ми робимо підставу. Укладаємо їх по периметру нашого фундаменту на два шари руберойду або бікрост, які будуть служити гідроізоляцією. Робимо між ними перев’язку. Для цього на краю кожної колоди поглиблення на половину глибини і на ширину рівну ширині колоди. Перевіряємо діагоналі. Фіксуємо їх між собою за допомогою саморізів і внутрішніх металевих кутників. Далі закріплюємо до заздалегідь підготовленим пластин або анкерами до фундаменту.

Монтуємо кутові опорні стовпи з такого ж бруса. З кроком 60 см встановлюємо додаткові вертикальні опори з дошки розміром 10×5 см. Для більшої жорсткості прикручуємо укосини для кожної основної опори. Виконуємо верхню обв’язку і встановлюємо кроквяну систему для майбутньої даху. Робимо це за аналогією з варіантом відкритій кухні.

Фінішна пряма

Подбайте про наявність мийки і шафок

Навіть якщо на нашій кухні заплановано наявність барбекю або грубки, це не виключає наявність газової або електричної плити, якими користуватись значно зручніше. Необхідно подбати про монтаж мийки, змішувачі, а також підставки для посуду, на якій вона буде сохнути. Добре, якщо буде шафка, в який можна буде сховати столові прилади, а також каструлі. Потрібно подбати про обідньому столі, а також зручною меблів, на якій можна буде відпочити. Для більшого затишку краще провести основну і декоративну підсвітку.

Для проекту відкритій кухні найкраще подбати про те, щоб всі освітлювальні прилади, бажано, були захисту IP68. В цьому випадку не доведеться переживати про те, що будь-які елементи будуть пошкоджені дощовою водою.

Не підходьте до проекту літньої кухні буденно. Нехай вона в якомусь сенсі буде дизайнерським рішенням. Адже вона буде служити не тільки місцем прийняття їжі, але і майданчиком відпочинку з рідними та друзями.

  • дитячий гойдалки для дачі своїми руками;
  • ландшафтний дизайн ділянки своїми руками.

Фото

Літня кухня на веранді

Закрита кухня з панорамним склінням

З вуличним каміном

З барною стійкою

Простора функціональна кухня

Відкрита восьмигранна конструкція

Мініатюрний варіант

Під навісом перголой

Літня кухня без даху

Схеми і креслення

Якщо ви вирішили виготовити літню кухню на дачі самостійно, то, можливо, вам знадобляться креслення і схеми цієї споруди:

Креслення невеликий літньої кухні

Креслення кухні з барбекю

Креслення прямокутної кухні

Детальний проект

Літня кухня Альбатрос

Макет літньої кухні

Проект лазні з літньою кухнею

Проектування

Схема каркасної конструкції

Схема літньої кухні з гаражем

Схема з терасою

Тераса та гриль / барбекю

Похожие записи

Стіл для дачі своїми руками Дача – це місце плідної роботи і в той же час відпочинку. А що за…

Патіо на дачі своїми руками Патіо — облаштована відкрита площадка серед красивих рослин, призначена для відпочинку. Основними елементами такого куточка…

Умивальник для дачі своїми руками У даній статті ми розповімо як зробити умивальник для дачі своїми руками, розглянемо різні варіанти,…

Сходи з профільної своїми руками Будь-який сучасний будівельний проект передбачає облаштування сходових маршів, що з’єднують між собою поверхи житлового будови.…

Садова лавка для дачі своїми руками Хочете прикрасити дачу ексклюзивними лавками, які були б не тільки красивими, але і зручними, а…

Барбекю на Дачі Своїми Руками: 180 + (Фото) з Альтанкою, Мангалом

Барбекю на дачі – причина, по якій багато людей, особливо молоді, взагалі виїжджають за місто. Шашлики, приємна компанія, природа практично гарантують, що час буде проведено приємно і з деякою користю. Багатьом вистачає простого переносного мангала, встановленого в більш-менш вільному куточку ділянки. Інші ж підходять до питання з великим перфекционизмом і влаштовують справжній майданчик для барбекю. Дізнайтеся як краще це зробити більш детально далі в статті.

Вміст цієї статті:

облаштування

Існують різні підходи до облаштування майданчика. Перш за все, вона може бути відкритою. Такий спосіб облаштування на увазі, що ви збираєтеся приїжджати на дачу тільки влітку, а друзі у вас не мають можливості вибиратися на шашлики надто вже часто.

Барбекю стане чудовою прикрасою на дачі

повернутися до меню ↑

відкритий майданчик

Відкритий майданчик легко облаштувати, а ще легше демонтувати. У неї входять:

  • Навіс. Замість стін з дахом у відкритого майданчика простий тент, натягнутий над обідньою зоною. Часто він нагадує намет – ви вкопують кілочки і натягаєте на них брезент. Демонтувати його легко, ціна невисока.
  • Робоча зона. У неї входить переносний мангал або гриль – ви зможете готувати на ньому будь-які не дуже складні страви, смажити м’ясо, підігрівати куплені в магазині сосиски. Він не постраждає від дощу, на зиму його можна забрати в приміщення. Плюс, у нього невисока ціна і, якщо що, його легко замінити.
  • Обідня зона.стіл і стільці навколо нього – більше нічого не потрібно. Взимку їх, знову ж таки, можна віднести до приміщення, а холод з дощем їм не зашкодять, якщо добре вибрати матеріал.

Облаштовуємо за смаком і по зручності

Якщо підібрати кольори, навіть відкритий майданчик буде виглядати непогано.

Порада

Якщо у вас обмежений бюджет – або, якщо ви не бачите потреби витрачатися – відкрита конструкція підійде вам найкраще.

повернутися до меню ↑

Закрита

Фактично, це повна протилежність відкритої конструкції – будувати дорого, відносно довго, зате результат вийде надійний і красивий, схожий на більше на окрему споруду, ніж на майданчик.

Закрите барбекю побудувати дорожче

Входять в неї:

  • Альтанка. У неї є стіни з дахом, вона схожа на маленький будиночок і відмінно захистить не тільки від дощу, але і від холоду. Будувати її може бути дорого, але зате ви зможете користуватися нею взимку, якщо захочете відпочити на природі.
  • Робоча зона. Мангал або гриль – занадто просто, немає сенсу ставити заради них альтанку. А ось справжнє вогнище, піч або тандир це вже серйозніше. У них можна готувати не тільки м’ясо, але і більш складні страви. Якщо у вас з’явиться бажання, можна навіть пекти хліб.
  • Обідня зона. Може бути оформлена красиво, зі смаком і без обмеження за матеріалами. Адже всередині закритої альтанки їм не потрібно витримувати перепади температури, підвищену вологість, суворі вуличні умови.

Альтанка маленька, але найнеобхідніше поміщається

Порада

Закрита конструкція має сенс тільки якщо ваша дача підходить для зимівлі – і тільки якщо ви готові взимку на неї їздити. В інших випадках витрати не надто виправдані.

повернутися до меню ↑

Універсальна

На такому майданчику можна збиратися і влітку, і в міжсезоння – і навіть взимку, якщо ви готові поставити більш-менш міцні перегородки.

Зручно користуватися в будь-який час року

У нього входять:

  • Альтанка. Але якщо у закритій конструкції в ній є стаціонарні стіни, то в конструкції універсальної вона складається з стовпів, що підтримують дах. У спекотні літні дні простір між стовпами залишається відкритим, щоб всередину залітав прохолодний вітерець. А ось восени або в дощову погоду його закривають або дерев’яні панелі , Або металева решітка, або тканину.
  • Робоча зона. У ній можна поставити мангал або гриль, а можна справжню піч або відкрите вогнище – в залежності від ваших уподобань. Універсальна майданчик відповідає своїй назві і в цьому питанні.
  • Обідня зона. Бажано вибирати матеріали, які переносять вологість і перепади температури, але ви можете купити і щось більш дороге, просто закривати альтанку на ніч.

Універсальна майданчик для відпочинку

Порада

Універсальне рішення добре підійде, якщо ви не можете прогнозувати, як у вас буде з розкладом – поки вас не буде на дачі, вона буде чекати в закритому стані, а варто вам приїхати – і вона легко перетворитися.

повернутися до меню ↑

патіо

Воно не дуже поширене, але також має плюси. У нього входять:

  • Альтанка. Як правило, у неї є дах і стовпи, її підпирають – а одну зі стін їй замінює стіни будинку або якийсь із господарських будівель. Так забезпечується більша надійність, плюс простіше вберегтися від вітру. Крім того, наявність стіни дозволяє експериментувати з дизайном.
  • Робоча і обідня зони. Повністю універсальні – але зазвичай робоча виноситься за межі патіо. Не стільки з практичної точки зору, скільки з естетичних.

Можна експериментувати з дизайном

Порада

Вибирайте патіо, якщо поряд з будинком є ​​відповідна вільний майданчик.

Це буде Вам цікаво: ОГЛЯД: Як облаштувати літню кухню на дачі? 220+ (Фото) Проектів дизайну своїми руками

повернутися до меню ↑ повернутися до меню ↑

Розташування

Незалежно від того, яка з ідей облаштування сподобалася вам більше, для майданчика потрібно знайти місце, що відповідає певним критеріям:

  • Відстань від будинку. Якщо мова не йде про патіо, де все і так ясно, з відстанню можуть виникнути проблеми. З одного боку, воно не повинно бути маленьким – інакше, як тільки у вас зберуться гості, в будинок може піти дим. З іншого боку, воно не повинно бути великим – інакше ви замучитеся, приносячи продукти з холодильника і несучи брудний посуд. В цілому, краще, якщо воно буде більше, чим менше – з димом ви нічого не зробите, а ось з перенесенням речей допоможуть гості.
  • Безпека. Незалежно від того, що у вас буде стояти – осередок чи, мангал чи, чи справжня піч – є ризик пожежі. Саме тому майданчик зазвичай мостять плиткою, яка не горить, і мають у своєму розпорядженні подалі від усього, що може спалахнути – від дерев’яних парканів, дерев, кущів, дитячих майданчиків.

Не розміщуйте близько біля будинку, щоб дим не заважав

  • Вода. Провести на майданчик окремо воду – це затратно і довго. Набагато простіше розташувати її так, щоб до джерела води не потрібно було надто далеко йти.
  • Вітер. Якщо ви приблизно уявляєте, який вітер дме у вас на дачі найчастіше, розташовувати площадку потрібно так, щоб дим з неї не несло в сторону будинку, місця, де грають діти, і взагалі в сторону людей.
  • Рельєф. На нерівній поверхні важко розкладати плитку – швидше за все, доведеться додатково її рівняти, а це сили, час, можливо, допомога робітників. Тому краще відразу вибрати місце, яке в цьому не має потреби.

Прекрасне місце для патіо

Добре, якщо вдасться розташувати майданчик десь подалі від парадного входу на дільницю – це дозволить відчувати деякий усамітнення, що завжди приємно.

Порада

Обов’язково уявіть, чи вдасться прокласти до барбекю доріжку. Інакше може виявитися незручно до нього добиратися.

Подбайте про те, щоб все розташувати комфортно

Це буде Вам цікаво: ОГЛЯД: Доріжки на дачі з тротуарної плитки – Дизайн красивого двору (120+ Фото)

повернутися до меню ↑

Робоча зона – вогнище

Серце будь-якого майданчика для барбекю, це, власне, місце, де буде готуватися їжа. Можна обмежитися класичним мангалом, а можна вибрати щось більш екзотичне – рішень існує декілька:

  • Мангал. Класика, яка ніколи не застаріє. Ціна невисока, надійність зашкалює. Являє собою коробку з металу на ніжках. З боків дірочки, які забезпечують вентиляцію, зверху по краю поглиблення для шампурів. У мангал закладається дерево, прогорає до вугілля, зверху смажиться нанизане на шампури м’ясо. Ніяких кулінарних вишукувань не передбачається, зате не постраждає від дощу, переживе зиму і відмінно прослужить кілька десятків років.
  • Гриль. Кілька більш оригінально – з першого погляду найбільше нагадує сковорідку, яку поставили на ніжки, оснастили кришкою і виставили на вулицю. На дні у гриля простір для вугілля, над ними кріпиться решітка. Шашлики на ньому не посмажити, зате дуже зручно коптити рибу, м’ясо або смажити сосиски для хот-догів. Існує і поєднана конструкція – сітка для мангала, яка дозволяє перетворити його на подобу гриля.

Мангал – вічна і вічна класика для будь-якої дачі

  • Садова піч. Гарна ідея для патіо, оскільки оснащена димарем, а значить, дим під час готування не буде потрапляти в будинок. Чи не призначена для шашликів, готувати в ній можна тільки в посуді – зате ви зможете скуштувати різноманітні рагу, каші, пиріжки та подібні чудеса кулінарії.
  • Відкритий вогнище. Являє собою вогнище, викладене по периметру натуральним каменем або цеглою. Дозволяє підсмажувати сосиски на прутиках, запікати картоплю – принести похідну романтику в звичайний сад.
  • Тандир. Та ж садові піч, але на східний манер. Має форму глечика, дозволяє запікати на стінках різноманітні коржі і лаваші. Добре підійде, якщо вам подобається випічка, ви любите працювати з тестом і пригощати друзів.
  • Барбекю. Насправді, щось середнє між грилем і мангалом. Знімеш грати – можна смажити шашлики. Поставиш грати – можна підігрівати сосиски, коптити рибу, смажити м’ясо. Часто оснащується кришкою, переносне. Можна легко переставляти з місця на місце.

Барбекю – часто використовується і улюблене під час відпочинку

Порада

Якщо ви хочете добитися від майданчика максимальної можливої ​​функціональності, рекомендується поєднувати мангал, барбекю або гриль з піччю або тандиртом. Таке поєднання дозволяє готувати безліч страв за настроєм.

Але при цьому ставити піч на відкритому майданчику безглуздо.

приємне проведення часу

Це буде Вам цікаво: ОГЛЯД: Як зробити басейн на дачі Своїми руками (165+ Фото)? Каркасний, критий, бетонний – Який краще?

повернутися до меню ↑

Обідня зона – меблі

Меблі, яка буде встановлена ​​на майданчику, повинна бути не тільки (навіть не стільки) красивою, скільки функціональної. Все-таки їй належить стояти на свіжому повітрі. А функціональність її залежить від матеріалу.

Найчастіше це пластик. У нього є плюси:

  • Невисока ціна. пластикова меблі варто найменше – отже, її найпростіше замінити.
  • Легкість. Унести до приміщення стіл із пластику набагато простіше, ніж такий же з дерева. Чи впорається навіть не дуже фізично сильна людина.
  • Надійність. Звичайно, з надійністю дерева не порівняти, але пластик абсолютно не чутливий до перепадів температури, не боїться вологості і садових шкідників.
  • Різноманітність кольорів. Можна знайти однотонну меблі, можна з малюнком, плюс колір буде незмінно яскравим, святковим.

В основному вибирають пластикові меблі

Звичайно, є також мінуси:

  • Специфічний зовнішній вигляд. Пластик виглядає на свою ціну, тому не уживеться з дорогим оздобленням, складним оформленням.
  • Недовговічність. Води з температурою він не боїться, це вірно, але зате на сонці досить швидко вицвітає, з часом стирається, а від удару може тріснути.

Пластикові меблі – гарне рішення для відкритого майданчика. Можна буде не витрачати час, щоб заносити її в будинок, плюс, вона добре потрапляє в загальний тон до брезенту і мангалу.

Ковані меблі – інша справа. Плюси у неї інші:

  • Краса. Металеві меблі зазвичай роблять витонченої, тонконіг, з завитками. Вона виглядає оригінально, цікаво.
  • Довговічність. Метал – не пластик. Він може прослужити кілька десятиліть, особливо якщо ви будете нести його в будинок і щороку обробляти від іржі.
  • Надійність. Чи не боїться води, перепадів температур, не вицвітає на сонці, не страждає від механічних пошкоджень, байдужий до впливу шкідників.

Довговічна ковані меблі для патіо

Мінуси врівноважують:

  • Тяжкість. Переносити ковані меблі з місця на місце важко, особливо якщо ви не звикли піднімати тяжкості або якщо у вас хвора спина.
  • Ціна. Метал коштує дорожче всіх інших матеріалів – якщо мова не йде, звичайно, про дорогих породах дерева, які не потребують обробки.

Зате метал добре виглядає майже всюди. З його допомогою можна перетворити звичайну площадку в цікавий дизайнерський перфоманс, особливо якщо з розумом підійти до пошуків всіх інших елементів.

Зона барбекю з дерев’яними меблями

Наступний матеріал – дерево, або цільне, або лоза, з якої можна плести. Плюси збігаються:

  • Краса. Дерево – благородний матеріал, все одно, про яку його різновиди йдеться. Це може бути дуб, може бути сосна, а може бути ротанг. Будь-яка конструкція з нього виглядає добре, цікаво.
  • Зручність. Якщо брати не грубо збиті стільці, а витончені плетені крісла, то сидіти в них буде комфортно і затишно, особливо якщо підкласти на сидіння щось м’яке.
  • Надійність. Якщо правильно обробити дерево – або якщо взяти стійку породу – воно не буде боятися вологості, перепадів температури, навіть шкідників.
  • Довговічність. Якщо звертатися з меблями акуратно, вона прослужить пару десятків років.

Меблі з дерева завжди виглядає красиво

Мінуси також існують:

  • Ціна. Правильно оброблене дерево коштує дорого, як і рідкісні породи.
  • Труднощі догляду. Якщо не доглядати за деревом, воно розсихається або починає гнити. Його може пожерти жучок, воно може тріскатися від механічного впливу. Тому обробляти його доведеться мінімум раз на рік.

Дерево використовують найчастіше на закритих майданчиках. Причому потрібно обов’язково пам’ятати про безпеку і встановлювати меблі так, щоб до неї не могли долетіти іскри від вогню.

Головне використовувати стійке дерево до вологості

Інші матеріали – ДСП або МДФ , Наприклад – практично не застосовуються, оскільки погано переживають знаходження зовні.

Це буде Вам цікаво: ОГЛЯД: Каталог квітів для дачі (240 + Фото з назвами): Всі правила для створення неймовірної краси

повернутися до меню ↑ повернутися до меню ↑

Щоб результат не тільки був зручний і довго служив, але також добре виглядав, потрібно звернути увагу на обробку з оформленням.

Зазвичай використовують такі покриття:

  • Бетон. На цей матеріал не доведеться особливо витрачатися – вартість така, що більшість може дозволити собі заливати майданчик заново хоч щороку. Виглядає, втім, не надто красиво, вимагає ідеально рівного підстави і досить швидко приходить в занепад.
  • Гумова плитка. Таку вживають в обробці дитячих майданчиків, і, якщо у вас на ділянці є діти, цей матеріал може підійти найкраще. Він м’який, злегка пружинить, на ньому не можна посковзнутися. Але може плавитися при зіткненні з гарячими іскрами, з часом вицвітає і виглядає не дуже цікаво.

Тротуарна плитка – один з варіантів покриття

  • Тротуарна плитка. Тверда, надійна, вона нічого не боїться і вельми цікаво виглядає, особливо якщо використовувати не однотонні елементи, а різнокольорові, виклавши з них візерунок або малюнок. Може тріскатися, якщо упустити що-небудь важке, з часом стирається, хоч і повільно. При покупці потрібно звертати увагу на клас – чим він вищий, тим довше плитка прослужить.
  • Натуральний камінь. Виглядає не так цікаво, як плитка, але по-своєму дуже гарний. Якщо ви збираєтеся зробити відкриту площадку, оточену зеленими насадженнями або з тентом з витких рослин, то натуральний камінь буде поєднуватися з ними найкраще. Може прослужити хоч сто років, але важкий і доріг.
  • Трава. Існують сорти трави, які застосовують для того, щоб облаштувати садові доріжки. Її складно витоптати, а виглядати майданчик буде, як справжня зелена галявина. Однак доведеться її поливати і час від часу стригти.
  • Дерево. Виглядає, як паркет – красиво, шикарно. Але може постраждати від випадкової іскри, вимагає тієї ж обробки, що і дерев’яні меблі, а також дорого коштує. На відкритому майданчику краще не використовувати взагалі.

Дерево на підлозі – виглядає шикарно і красиво

Покриття може відмінно служити для зонування простору – біля вогнища кладуть один матеріал, в обідній зоні іншої, і в результаті вони виглядають візуально окремими.

Якщо ви хочете підсилити цей ефект, можна використовувати:
  • Винесення назовні. Якщо обідня зона на одному покритті, при цьому під тентом, а робоча під відкритим небом, на іншому покритті – контраст буде разючим. Плюс так дим точно буде виходити, а кухар зможе зосередитися.
  • Перегородки. Замість перегородки можна використовувати ширму з дерева або тканини, зелені насадження, що плетуться рослини, грати. Ширми при цьому легко пересуваються, якщо є така необхідність, а от все інше переставити не вийде ніяк. Цікаво, що перегородка може бути не до самого даху або навісу, а тільки до половини.
  • Наявність стіни. У цьому випадку одна зона на патіо впритул присувається до стіни, тоді як інша ставиться в стороні, відокремлено.

Посилення ефекту на дачі за допомогою стіни

І, Звичайно ж, чи не обійтіся у віділенні зон без освітлення, Пожалуйста может буті дуже різнім:
  • З одним великим Джерелом. У цьом випадка під стелу вішається одна велика люстра – хорошим рішенням буде ее стілізуваті під Гасова. У Кутах Виходять таємнічі тіні, а зонування відсутня Взагалі.
  • З джерела по периметру. В цьому випадку по краях майданчика розставляються невеликі ліхтарі, які не дають яскравого світла, а забезпечують м’яке підсвічування. Виглядати це буде витончено і цікаво.
  • З окремими джерелами в зонах. Так можна закріпити світильник у мангала і поставити лампу на стіл – так наявність зон буде очевидно, та й світла вистачить усім присутнім.
  • З освітленням тільки однієї зони. Досить цікаве рішення, яке дозволяє виділити тільки одну зону – найчастіше обідню.

Зробіть хороше освітлення

Як джерела світла можна використовувати електричні лампи, світлодіодна стрічка (її можна закріпити в листі рослин навколо), ліхтарі, які працюють на сонячних батареях. Якщо вам не хочеться купувати ліхтарі, а також проводити електрику, можна застосовувати живий вогонь – свічки і лампади.

Доповнити картину допоможе:

  • Текстиль.скатертина , килим під столом, накидки на крісла – у всього цього повинен бути один стиль і, бажано, практична функція.
  • Аксесуари для готування. У них теж повинен бути один стиль.

Більш «домашні» аксесуари на зразок ваз, серветок, картин, шкатулок на майданчику будуть недоречні.

вернуться до меню ↑

ВІДЕО: Як може виглядати зона барбекю?

Висновки

Зона барбекю своїми руками – це ділянка, де можна проводити час зі своїми близькими і друзями. Ми сподіваємося, що змогли розповісти Вам про всі варіанти облаштування, і Ви зможете створити приємну і затишну атмосферу для відпочинку.

вернуться до меню ↑ вернуться до меню ↑

ФОТОГАЛЕРЕЯ (більше 180 фотографій)

8.5 Загальний Бал

Щоб зробити майданчик і самостійно її оформити, вам потрібно буде підійти до завдання творчо, що саме по собі приємно. У нашій статті Ви знайдете все, що допоможе Вам це зробити швидко і комфортно. Ознайомитись з інформацією, будь ласка, заліште в коментарях свои оцінки з аргументацією. Смороду будут Корисна для других чітачів. Нам дуже важліва Ваша думка. Дякуємо за Вашу участь. Ми цінуємо КОЖЕН Ваш відгук и вітраченій годину.

  • якщо ви любите відпочинок на природі, то у вас з’явиться набагато більше можливостей приємно проводити час;
  • якщо ви любите готувати, у вас з’явиться можливість пробувати нові рецепти;
  • ви зможете запрошувати друзів не просто на ділянку, а на окремий майданчик, зручну, практичну.
  • доведеться знайти підходяще місце, що на маленькій ділянці нелегко;
  • доведеться витратитися, оскільки зробити мангал своїми руками дуже складно, якщо тільки ви не володієте навичками зварювання;
  • якщо ви помилитеся, вам доведеться мати справу з наслідками – наприклад, з димом, що йде в будинок.

Про автора

admin administrator