Метелики з крупи

Авторadmin

Метелики з крупи

Зміст:

Види метеликів: назви та опис найкрасивіших і найпоширеніших комах

Метелики – одна з найбільших груп комах з повним циклом перетворень. Вони проходять шлях від личинки до дорослої особини. Які красиві та рідкісні види є у світі та в Україні?

Які бувають види метеликів? Сучасна класифікація ділить лускокрилих на 4 підряди: первинні зубаті молі, безхоботкові, гетеробатмії, хоботкові. Підзагін хоботкові найбільш численний (понад 150 тис. видів). Найпоширеніші представники – це вітрильники, німфаліди, товстоголовки, павиноглазки, голубянки.

Вітрильники

До родини вітрильники належать близько 570 видів комах. Свою назву вони отримали через хвостоподібні відростки на задніх крилах. Відрізняються візерунками різних кольорів на темному тлі. Харчуються виключно горичником болотним.

Махаон (Papilio machaon) – один із найвідоміших великих красивих метеликів, розмах крил від 64 до 95 мм. Фон крил жовтий, на них чорні плями, широка чорна облямівка з жовтими місяцеподібними плямами. Задні крила з синіми і жовтими плямами, червоним вічком і “хвостиком” завдовжки до 10 мм. Автори статті про махаонів стверджують, що це швидкий і сильний метелик, він майже весь час проводить у польоті.

Махаон широко поширений у Євразії, у північних частинах Америки та Африки. Які зустрічаються види метеликів у Казахстані? У різних регіонах країни мешкають представники вітрильників, німфалід, голуб’янок. Автори книги про денних метеликів Казахстану Олександр Жданко і Володимир Казенас зазначають, що махаони живуть тут повсюдно, від пустель до високогір’їв.

“Слава Бутану” (Bhutanitis lidderdalii) – це денний великий метелик із розмахом крил 10-12,4 см. Задні крила незвичайні, з кількома “хвостиками”, біля основи яких є яскрава пляма. Основний фон темний, на якому виділяються вертикальні тонкі світлі смуги. Мешкає цей метелик у високогірних вологих лісах Південно-Східної Азії.

Які найкрасивіші метелики? Це махаон і “Слава Бутану” з родини вітрильників, адмірал, павичеве око, данаїда монарх з німфалід, монарх з товстоголовок. Махаон і вітрильник “Слава Бутану” прикрашають багато колекцій.

Німфаліди

Цей вид метеликів налічує понад 6 тис. різновидів. Дослідникам вони відомі як “чотириногі метелики”, бо стоять зазвичай на 4 ногах, а дві майже завжди згорнуті. Нижній бік крил переважно білий з більш тьмяними мітками.

Яскравий представник виду – адмірал (Vanessa atalanta). Забарвленням нагадує колір офіцерської форми, звідки пішла назва метелика. Крила темно-бурі, на цьому тлі яскраві червоні смужки і білі плями біля вершини крил. Їхній розмах – 5-6,5 см. Метелик адмірал поширений у Європі, Західному Сибіру, Середній Азії, Північній Африці. Олександр Жданко з колегою описали їхнє перебування в пустелях і високогірних районах РК.

Павичеве око (Aglais io) отримало назву від блакитних плям на червоно-бурому тлі крил, що нагадують 4 “вічка”. На забарвлення цих метеликів впливає як холод, так і тепло. Зустрічається комаха в Євразії, Японії, дуже багато їх у Німеччині. Живуть вони в лісах і містах, на берегах річок і озер. Дослідники пишуть, що в Казахстані павичеве око зустрічається в степових і лісостепових регіонах.

Данаїда монарх (Danaus plexippus) – один із найпопулярніших у Північній Америці метеликів, що став символом кількох штатів. Зустрічається і в європейських країнах. Відрізняється він чорними смугами на рудому тлі, по краю крил у нього чорна облямівка з білими плямами. Розмах крил – 8,9-10,2 см.

Товстоголовки

У сімействі хоботкових товстоголовок налічується понад 4 тис. видів. Вони відомі як “шкіпери”, що швидко рухаються. Впізнають їх за товстими тілами, загостреними крилами і “стрибаючим” польотом. Виділяється красою серед них метелик морфей і товстоголовка жовта.

Метелик морфей (Heteropterus morpheus) названий на честь бога сновидінь Морфея. У нього темно-коричневі крила з великими світлими плямами в чорній окантовці. Середовище існування – галявини, вологі узлісся лісу і луки, сухі піщані переліски. Поширений морфей у помірних поясах Євразії, в лісах Прибалтики, на півдні Сибіру, в Казахстані, Монголії, Північному Китаї.

Інша представниця роду – товстоголовка жовта (Thymelicus sylvestris). Має забарвлення крил ближче до помаранчевого, краї темніші, уздовж крил тонкі темні смужки. Поширений вид у всій Східній Європі, у Скандинавії, на Північному Кавказі.

Павлиноглазки

Які є рідкісні види метеликів? Рідкісні метелики трапляються в сімействі павиноглазок, яке перевищує 2 300 видів. Відрізняються вони великими розмірами, мають широкі крила, на кожному “окоподібні” плями. Тіло цих метеликів густо опушене. Найвідоміші серед них – павиноглазка атлас і мадагаскарська комета.

Павиноглазка атлас (Attacus atlas) – один із найбільших у світі нічних метеликів, розмах його крил сягає 24 см. Інша рідкісна особливість – цей метелик нічого не їсть протягом свого короткого життя, ротовий апарат його не розвинений, він живе за рахунок поживних речовин, накопичених у стадії гусениці. Головне завдання в період життя – розмноження.

Крила метелика мають різні відтінки коричневого, яскраво-червоного, жовтого, рожевого кольорів. На кожному крилі є одне прозоре віконце трикутної форми. Живе рідкісний метелик у тропічних і субтропічних лісах Південно-Східної Азії. В Індії його культивують, тому що гусениці метелика виділяють міцний шовк.

Мадагаскарська комета (Argema mittrei) – рідкісний оригінальний нічний метелик, ендемік Мадагаскару, його зображення є на національній банкноті. Метелик дуже великий, розмах його крил сягає 14-18 см. Крила пофарбовані в яскраво-жовтий колір, на них є великі “очі” коричневого кольору в оточенні хвилястого візерунка. Прикметна особливість нижніх крил – довгий, до 16 см, хвіст.

Голуб’янки

Сімейство голуб’янок налічує близько 5 200 видів. Вони відрізняються невеликими розмірами. Забарвлення крил часто буре, крізь яке проступає синє або червоне тло. Уздовж краю крил зазвичай є малюнок із крапок або плям.

У Казахстані 5 голуб’янок внесено до переліку рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення, видів рослин і тварин. Серед них голубянка Аргалі, голубянка бавій.

Голуб’янка Аргалі (Neolycaena argali, Glaucopsyche argali), або алтайська, – ендемік Алтаю. У Казахстані цей вид метелика зустрічається на Курчумському хребті на півдні Алтаю. Розмах його крил – до 23 мм. Забарвлення – біло-блакитне з чорними плямами, по зовнішньому краю крил коричнева стрічка. Загалом крила відливають перламутровим кольором.

Голуб’янка бавій (Scolitantides bavius) мешкає на північному заході Казахстану. Розмах крил цього рідкісного метелика – до 30 мм. Різне забарвлення мають самці та самки: самці – червонувато-блакитний із широким коричнево-чорним краєм, самки – коричневий із синім нальотом.

Скільки видів метеликів у світі? Найбільша група цих комах налічує від 200 до 255 тис. видів. Вченому світу відомі понад 158 тис. видів. Передбачається, що невивченими залишаються до 100 тис. видів.

Тут названо лише деякі поширені й описані дослідниками метелики. Їхнє різноманіття та привабливий вигляд підкреслює, які прекрасні істоти живуть на нашій планеті.

Список видів метеликів з типами – назви та фото

Ви напевно стикалися з літаючою істотою, схожою на метелика, але набагато більшою, у своєму будинку. Перед вами була міль, літаюча комаха з типово нічними звичками.

Безперечно, що велика схожість метеликів з прекрасними метеликами дуже привертає увагу. Однак, вони схожі між собою лише фізично!

Метелики і метелики хоч і є родичами, але відрізняються практично у всьому. Починаючи саме з того, що метелики активні вдень, тоді як метелики – нічні комахи.

Ще одна відмінність між ними – це розмір. Яким би великим не був метелик, він навряд чи досягне пропорцій метелика.

Звичайно, є дуже специфічні види метеликів, які також дуже великі, але ті, яких ми найбільше звикли бачити блукаючими по наших садах, невеликі або середні за розміром, в той час як метелики можуть бути гігантськими.

Тож не лякайтеся, якщо знайдете у себе вдома комаху, яка дуже схожа на метелика, але насправді дуже велика. Це, скоріш за все, міль, і зараз ви дізнаєтеся все про цю комаху.

Все, що ви завжди хотіли знати про метеликів

Метелики – комахи ряду лускокрилі. Цей ряд є другим за різноманітністю на планеті, а комах, що відносяться до нього, можна зустріти в будь-якій точці земної кулі!

Хоча метелики великих розмірів є найбільш захоплюючими, а також найбільш впізнаваними, вони також можуть бути маленькими.

Забарвлення цієї комахи також сильно варіюється, починаючи від більш тверезого коричневого до більш привабливих кольорів.

Щоб ще більше заплутати поділ на метеликів і метеликів, існують екземпляри цієї другої групи, які також люблять махати крилами вдень.

Насправді, схожість між ними може ввести в оману. повідомити про це оголошення

– Метелики проти метеликів:

Перша суттєва відмінність між метеликами і метеликами полягає в тому, як довго кожна з них мешкає на планеті. Хоча і ті, і інші дуже старі, метелики жили поряд з динозаврами (. ).

Скам’янілості цих комах свідчать про те, що метелики вже були на землі близько 140 мільйонів років тому.

Метелики, з іншого боку, з’явилися набагато пізніше, і найстаріші скам’янілості датуються більш-менш 40 мільйонами років тому.

Інша відмінність є більш помітною, оскільки стосується звичок комах. Якщо метелики активні вдень, то метелики ведуть переважно нічний спосіб життя.

Метелики x Метелики

Також можна помітити, що дуже змінюється положення крил. Коли метелик сідає, він тримає крила спрямованими догори, тоді як метелик у стані спокою тримає крила відкритими, розправленими.

Познайомтеся з деякими видами метеликів

Щоб добре зрозуміти, в чому полягають відмінності між ними, важливо знати більше про метеликів. Вони здаються нам набагато більш загадковими і незнайомими. Ось деякі види:

– Actias luna (Місячний метелик):

Для початку варто познайомитися з цим метеликом, який, м’яко кажучи, цікавий. Його крила мають дуже яскраве, зелене, привабливе для ока забарвлення.

Він є ендеміком Північної Америки, а також одним з найбільших видів в регіоні. Місячний метелик може досягати 7 дюймів у розмірі.

Їх личинки також зелені, і коли вони опиняються не на своєму місці в рослинності, то стають легкою здобиччю для кажанів, птахів та інших тварин, які ними живляться.

– Бістон бетулярія:

Вид, що мешкає переважно в помірних регіонах, бістон – це метелик сірого кольору, який може мати різні візерунки на крилах.

Його еволюція є одним з найцікавіших моментів, і саме тому Бістон є улюбленим метеликом багатьох науковців.

– Plodia interunctella:

Ця комаха, відома як комірна міль, є однією з найпоширеніших на кухнях. Вона харчується переважно крупами та зерном, і подекуди вважається шкідником.

Ці тварини віддають перевагу помірному клімату, саме тому вони дуже поширені в різних регіонах Бразилії. Їх личинки називаються тенецій.

– Creatonotos gangis:

Цей красивий метелик був описаний в 1763 році, коли його знайшли в Південно-Східній Азії. Його можна побачити з жовтим або червоним черевцем, причому перше зустрічається набагато рідше.

Харчування на стадії личинки має вплив на доросле життя цієї молі. Самці можуть виділяти більше або менше запаху в шлюбний період в залежності від того, що з’їли личинки.

– Acherontia átropos:

У народі його називають метеликом-черепашкою, але це метелик. Назва походить від дизайну, який нагадує череп на передній частині його тіла.

Це один з небагатьох видів, які годуються під час польоту, без необхідності приземлятися. Крила мають деталі дуже сильного і яскравого жовтого кольору, що робить цей вид одним з найкрасивіших.

Метелики тупінікім – знайомство з деякими типовими бразильськими видами

Не дивно, що Бразилія – ідеальна країна для метеликів. Теплий клімат, багатство рослинності, розмаїття квітів . – все це дуже сприяє виникненню різноманітних видів.

– Automerella aurora:

Одним з типових бразильських метеликів є Automerella aurora. Він дуже гарний тим, що має коричневе крило і рожеве, що створює гарний контраст.

– Urania leilus:

Один з найкрасивіших метеликів родом з Бразилії. Він поширений в регіоні Амазонки, але є записи і в інших країнах, таких як Болівія, Перу, Еквадор, Колумбія, Венесуела, Тринідад, Суринам.

Вона має темне тло, майже повністю чорне, і деталі дуже яскравих кольорів, найпоширенішим з яких є зелений.

Зустрічайте найбільшого у світі метелика

Більш дивовижним, ніж будь-хто інший, вважається атласний метелик, який вважається найбільшим з усіх видів. Його наукова назва – Attacus atlas.

Як випливає з назви, це метелик великих розмірів. Походить з азіатських регіонів, таких як південно-східний Китай і частина Таїланду, це дуже красива і імпозантна комаха.

Це найбільший виробник дуже цінного шовку, відомого під назвою “фагара” – дуже міцної і красивої тканини, коричневого кольору, за текстурою схожої на бавовну.

Один екземпляр був зафіксований фотографом у Гімалаях у 2012 році. Його розміри вражали, а розмах крил комахи сягав вражаючих 25 сантиметрів.

– Це небезпечно?

Хоча її розміри дійсно лякають, атласна міль не несе ніякої небезпеки. Це абсолютно нешкідлива комаха.

Правда полягає в тому, що він, ймовірно, відчуває більшу загрозу, ніж ви, якщо ви перетинаєтесь. Один із способів, яким він захищається, – це саме розправити крила, щоб показати свій розмір.

– Змієголова:

При спостереженні за метеликом цього виду можна помітити, що на кінчику кожного з його крил є вигин, який нагадує голову змії.

Саме через це китайці називають Атлас “Snake’s Head”, що дослівно означає “Зміїна голова”. Але, знову ж таки, можемо уточнити, що на цьому схожість зі зміями закінчується.

– Тісанія:

Ще один метелик, який претендує на місце найбільшого у світі – тисанія, що мешкає в регіоні Амазонії в Бразилії.

Розмах крил може сягати вражаючих 30 сантиметрів. Крила мають бежеве забарвлення, що дозволяє легко маскуватися між стовбурами.

Найменший у світі метелик

Stigmella alnetella – це найменший метелик у світі, який присутній практично у всіх європейських країнах, але найчастіше – в Португалії.

Завдяки своїм розмірам вона відома під назвою “карликовий метелик”. Насправді вона дуже маленька, її розмах крил не перевищує 5 міліметрів.

– Chrysiridia rhipheus:

Однією з причин, чому метелики зазвичай не викликають такого зачарування, як метелики, є їхнє забарвлення, яке, як правило, стримане і не дуже привертає увагу.

Мадагаскарська королева, або Chrysiridia rhipheus, повністю суперечить цьому шаблону. Вона має дуже барвисті і красиві крила, з чорним фоном і яскравими кольорами, які дуже добре контрастують.

Він є ендеміком острова Мадагаскар, а це означає, що в інших регіонах неможливо знайти природно виведені екземпляри. Його максимальний розмах крил може досягати до 11 сантиметрів, що робить його досить великим видом.

– Лімантрія диспаратна:

Ви можете почути, що цей метелик називається циганська моль, черв’ячна моль, лімантрія або моль-петля. Він має бежеве або коричневе забарвлення, пухнастий вигляд і текстуру.

Цікавим є те, що самки і самці мають дуже різні кольори, що дуже рідко зустрічається серед видів метеликів. У той час як самки світліші, самці мають темно-коричневі крила.

Наукова класифікація метеликів

Метелики входять до складу ряду Лускокрилі (Lepidoptera), який, за оцінками, налічує понад 180 тис. видів, поширених у 34 надродинах і 130 родинах. Наукову класифікацію метеликів див. у розділі “Наукова класифікація метеликів”:

Метелики поділяються на 121 родину, решта – метелики та інші комахи. Хоча родини мають багато спільного між собою, кожна з них має свої особливості.

Цікавий життєвий цикл метелика

Як і метелики, метелик також проходить дуже складний життєвий цикл. Він має чотири стадії від народження до дорослого стану. Це:

У кожній з цих фаз метелик набуває зовсім іншої форми, ніж у попередній. Це вражаючий процес, який навіть сьогодні, будучи повністю розгаданим і зрозумілим, продовжує привертати увагу дослідників, біологів і вчених.

– Яйце:

Перша стадія – яйця. Їх відкладає самка в безпечних місцях, де вони можуть вилупитися без ризику.

Як правило, самки відкладають яйця під листям, де вони знаходяться в безпеці, а коли вони вилупляться і перетворяться на маленьких гусениць, їжа буде дуже близько, що дозволить нащадкам харчуватися.

Яйця прикріплюються до листя за допомогою слизу, своєрідного клею, який виділяє мати для забезпечення безпеки. Цей початковий цикл триває дуже мало часу, на другий день яйця вже повинні переходити до другої фази.

– Гусениця:

З яєць вилуплюється маленька гусениця, яка має темне забарвлення і щетинки, схожі на волоски.

Ця фаза – найважливіша! На гусеницю покладена надважлива місія для виживання метелика: накопичити енергію для процесу метаморфозу.

Тому гусениця в основному весь свій час витрачає на харчування. Вона весь час їсть листя. Вибір молі, коли справа доходить до відкладання яєць, також враховує це.

Вона повинна вибрати місце, яке рясніє їжею, щоб гусениці не довелося пересуватися занадто далеко, щоб знайти, що поїсти. Також важливо, щоб рослина служила укриттям.

Під час гусеничної форми існує багато ризиків. Цим видом комах харчується багато тварин, таких як птахи, змії і навіть гризуни. Тому гусениця залишається в постійній небезпеці.

Перетворення на метелика

Якщо ви зупинитеся на хвилину і замислитеся, то зрозумієте, наскільки захоплюючим є цей процес перетворення для метеликів і метеликів.

Ці істоти проходять 4 абсолютно відмінні одна від одної стадії.

Однак, найбільш радикальна і ризикована трансформація – це саме та, яка настає після стадії гусениці.

Під час цієї форми вона дуже багато харчувалася, як ми говорили раніше. Вся ця енергія буде використана під час метаморфози. Гусениця потребує дуже багато енергії, тому що цей процес дійсно радикальний.

Перед тим, як перетворитися на метелика, він може провести кілька днів – або місяців – як гусениця. Після цього, коли він дійсно зміцніє і добре харчується, настає час наблизитися до наступної стадії – лялечки.

Саме там відбудеться метаморфоза: замкнена і захищена у своїй лялечці гусениця почне набувати крил, і повністю змінить свій вигляд.

– Шовковий кокон:

Тут цікаво уточнити, що шовк виробляють тільки метелики. Метелики, хоча і проходять через той же процес перетворення, але не виробляють нитку.

Основне призначення шовку – захистити метелика на цій фазі. Ним покривають лялечку, щоб вона була більш захищеною і навіть краще маскувалася в природі.

Лялечка – дуже вразлива стадія. Вона перебуватиме в ній тривалий час, загорнута в свою лялечку і шовк, поки не завершиться процес перетворення. Тому лялечка не рухається, вона не може втекти або захистити себе від хижаків.

Тому вибір ідеального місця для проведення цієї трансформації є одним з найважливіших і може стати вирішальним для виживання чи не виживання метелика.

Тоді відбудеться перетворення: лялечка розгорнеться і стане метеликом, набуде крил, здатних нести її куди завгодно. Тоді її метаморфоза буде завершена.

Шовкопряди – цінне виробництво цих комах

Важко уявити, що тканину, яка вважається такою цінною, виготовляє така маленька істота, як личинка молі, але саме так отримують сировину для шовку.

Це означає, що крім того, що шовкопряд відіграє фундаментальну роль у навколишньому середовищі та середовищі існування, він також виконує важливу економічну функцію для багатьох країн, оскільки дозволяє багатьом країнам виробляти шовк і торгувати ним.

Згідно з дослідженнями, людина займається так званим шовківництвом вже понад 5 000 років. Це означає, що деякі люди розводять шовкопрядів спеціально для отримання сировини і виробництва тканини.

Шовк виробляється цими крихітними істотами зі слинних залоз. Лише два роди метеликів виробляють шовк, який продається на ринку: Bombyx та Saturniidae.

Велика проблема полягає в тому, що для того, щоб розірвати лялечку і переродитися в метелика, комахи виділяють фермент, який в кінцевому підсумку розриває і знецінює шовкові нитки.

Саме тому виробники вбивають комах, які ще знаходяться всередині кокона, в процесі приготування.

Процес вбиває комаху, а також полегшує видалення шовку, не розриваючи його. У деяких культурах прийнято їсти шовкопряда в процесі, користуючись тим, що він був приготований.

Для багатьох захисників життя, активістів та веганів цей процес вважається жорстоким, багато людей не споживають продукцію, виготовлену з шовкопряда.

Для інших шовківництво стало засобом заробітку і виживання, а тому воно й досі залишається дуже важливим прибутковим бізнесом для людства.

7 вражаючих метеликів, яких ви повинні знати!

Справа в тому, що, якщо ви не виробник шовку, найчарівніша фаза метелика дійсно відбувається в кінці, коли він зазнає найінтенсивнішої метаморфози.

Помиляється той, хто думає, що метелики завжди однакові, непрозорі, коричневого або чорного кольору.

Вони можуть бути різноманітними і красивими, як метелики. Ось кілька прикладів:

– Гіперкомпенсація ескрибонії:

У народі його називають леопардовим метеликом, завдяки плямам на крилах, ногах і тілі.

Це тварина білого кольору з дуже інтенсивними блакитними плямами, а іноді і чорними, в той час як черево дуже темно-синє з помаранчевими плямами – красивий контраст, який виділяє його в природі.

Вони зустрічаються на півдні і сході США і Мексики. Якщо ви не поїдете в одне з цих місць, ви не зможете зустріти жодного з цих красенів.

– Artace cribraria:

Якщо ви думаєте, що метелики не можуть бути милими, то це тому, що ви ніколи не бачили фото молі Пудель. Так, саме так вона називається. І причина саме в тому, про що ви подумали: вона схожа на пухнасте цуценя.

Його поява нещодавня, і відбулася у 2009 р. З того часу він викликав неабиякий інтерес серед науковців та дослідників, адже про цю комаху мало що відомо.

Його часто плутають з іншим видом, Diaphora mandica, який також має своєрідне оперення на спині.

– Гіалофора цекропія:

Це метелик з переважно нічними звичками, тому зустріти його вдень дуже важко. Зустрічається переважно в США та Канаді.

Вважається одним з найбільших метеликів Північної Америки, розмах його крил сягає до 6 дюймів.

– Daphnis nerii:

Соколиний метелик має воістину сліпуче забарвлення – насичений бузковий, з чорними візерунками і різними відтінками фіолетового, або ж дуже яскравий зелений з різними відтінками.

На перший погляд навіть здається, що він зроблений з мармуру. Його можна зустріти в різних куточках світу, але найбільше він поширений на португальських землях.

– Deilephila porcellus:

Ще один живий доказ того, що метелики можуть бути чарівними, красивими і чарівними. У народі він став відомий як метелик-слоник завдяки своїй формі, яка, в залежності від пози, може нагадувати хобот.

Зустрічається в декількох кольорах, рожевий – найбільш нетиповий і красивий. По всьому тілу вкритий щетиною, що робить його волохатим і пухнастим.

– Arctia cajá:

Поглянувши на одну з них, ви, напевно, відразу подумаєте, що вона дуже схожа на шкуру великої кішки, саме тому народна назва цієї молі – Тигрова міль.

На жаль, це вид, чисельність якого в дикій природі різко скорочується. Втрата середовища існування може бути однією з причин такого скорочення чисельності.

– Phalera bucéfala:

Це, безперечно, один з найцікавіших видів. Phalera bucéfala може вражаюче маскуватися, перебуваючи на сухому стовбурі або гілці.

Знову ж таки, цей вид в основному присутній на португальських землях.

Фототаксис – чому метеликів приваблює світло

Дуже цікавою особливістю метеликів є те, що їх приваблює світло. Цей стан відомий як фототаксис або фототропізм!

Привабливість світла може бути настільки великою, що деякі комахи під час польоту навколо ламп стають жертвами своїх хижаків або навіть гинуть через перегрів, який там відбувається.

Виявляється, метелики – істоти по суті нічні. Щоб орієнтуватися під час польотів, вони використовують місячне світло в якості орієнтира в процесі, який називається поперечним орієнтуванням.

Однак еволюційний процес метеликів не розраховував на еволюцію людини і появу штучного світла.

Згідно з проведеним дослідниками аналізом, всередині очей метеликів є елементи, які стимулюються, коли вони дивляться прямо на дуже сильне світло.

Цей стимул змушує комах відчувати сильний потяг до цього світла. Врешті-решт вони летять до штучного світла, часто приймаючи його за місячне.

Деякі метелики можуть цілими днями літати навколо лампочки, якщо вона не гасне. Вони здатні втратити значну частину свого життя в цьому марному і ризикованому занятті.

– Інша теорія:

Існує також інша теорія, яка пояснює, що світло може випромінювати частоту, яка ідентифікує частоту, що випромінюється феромонами самок. Тому потяг до світла може мати сексуальний/репродуктивний ухил.

Однак жодне дослідження не дало остаточної відповіді. Існує кілька теорій і припущень, але смертельний потяг метеликів до світла все ще частково залишається загадкою для дослідників.

Неймовірна здатність до маскування

Коли ми говоримо про маскування, то одразу згадуємо дуже характерну тварину – хамелеона. Але це не єдина істота, яка може змінювати своє забарвлення відповідно до середовища, в якому вона перебуває.

Метелики теж вміють це робити! Багато з них мають неймовірні здібності до маскування, і можуть дуже добре замаскуватися в тому місці, де вони знаходяться. Таким чином вони можуть захистити себе від деяких страшних хижаків!

– Стовбури дерев:

Однією з їхніх маскувальних здібностей є плутанина в середовищі сухих стовбурів і листя. Багато метеликів мають коричневе забарвлення, що полегшує їм маскування в цих місцях.

Інші, з іншого боку, мають більш зелений колір і зрештою зливаються з рослинністю. В таких умовах знайти моль практично неможливо. Це дійсно функціональна стратегія.

– Фактор запилення:

Коли ми говоримо про метеликів і метеликів, ніхто не усвідомлює, наскільки важливі ці комахи для світу, в якому вони живуть. Метелики – природжені запилювачі.

Вони використовують свою смоктальну систему, яка є своєрідною соломинкою в роті, щоб висмоктувати нектар з квітів. Коли вони мігрують з однієї квітки на іншу, вони в кінцевому підсумку переносять з собою пилок, який породжує нові квіти.

Види нічних квітів отримують найбільшу користь від процесу запилення метеликами. Оскільки ці комахи мають нічні звички, вони сприяють саме розмноженню цих квітів.

Харчування та звички – Як живуть і чим харчуються метелики?

Під час личинкової стадії метелики багато їдять. Як ми вже говорили раніше, в цей період їм необхідно накопичувати енергію та їжу, адже під час метаморфозу їм потрібно бути сильними та нагодованими.

Однак життя метелика триває дуже мало часу. Метелик досягає своєї останньої стадії з дуже чітко визначеною місією: він повинен спаровуватися і відкладати яйця для продовження виду.

Моль на пальці людини

У цей період він практично не живиться, але, сідаючи на ту чи іншу квітку, видобуває нектар, але його кількість дуже мала. Його роль у цій діяльності – запилення.

Тому можна сказати, що метелики не харчуються. Пройшовши процес метаморфози, вони вже нічого не їдять, вони просто чекають, коли знайдуть собі партнера для створення потомства.

– Безротий вид:

Існують навіть деякі види метеликів, які просто народжуються без рота. Оскільки вони не зможуть харчуватися після того, як у них з’являться крила, цю частину тіла просто вилучили з еволюційного процесу. Цікаво, чи не так?

– А ще у них немає носа.

Окрім того, що метелики народжуються без рота, у них також немає носа. Це не означає, що у них немає нюху! Зовсім навпаки: метелик може відчути запах на відстані до 10 кілометрів.

Саме завдяки цьому нюху самці сприймають феромони і визначають наявність самок, доступних для спарювання. Але, якщо у них немає носа, як вони можуть відчувати запах?

Відповідь проста: за допомогою вусиків. Так, вусики також виконують функцію носа і можуть сприймати запахи.

Вусики відіграють дуже важливу роль у житті цих комах. Вони несуть щетинки, які функціонують як важлива частина нервової системи і передають сигнали та інформацію до мозку метелика.

Чи кусаються метелики? Чи можуть вони бути отруйними?

Є багато людей, які бояться молі та метеликів. Страх зазвичай ірраціональний, але деякі люди бояться бути укушеними міллю.

– Вони кусаються?

За великим рахунком, метелики не кусаються – це мирні літаючі комахи, які не виділяють отрути і не можуть завдати шкоди людині. Однак, в кожному правилі є виняток, і в даному випадку це метелик-вампір.

Її наукова назва – Calyptra. Ця міль була відкрита лише в середині 2000-х років, а точніше в 2008 р. Про неї відомо, що вона еволюціонувала від рослиноїдного виду, проте її переважним джерелом живлення є кров.

Він може проколювати шкіру як тварин, так і людей, чим і живиться.

Але хоч він і кусається, але ніяких хвороб не передає, отрути не має, тому не є небезпечним створінням – як деякі комарі, які є переносниками вірусів.

– Тетяна:

Але це не означає, що метелики нешкідливі на всіх стадіях свого життя. Насправді, є одна особлива, де вони можуть бути досить небезпечними.

Гусениці, які дають початок молі, вкриті щетинками, які часто при контакті зі шкірою можуть викликати опіки. Часто, наприклад, собаки та коти, які в кінцевому підсумку обнюхують жука і отримують травми, стають жертвами.

Травма зазвичай не є серйозною, це просто подразнення, яке в кінцевому підсумку викликає печіння. Однак, більш чутливі або алергічні люди можуть відчути сильніше подразнення.

Якого метелика називають “відьмою”?

Якщо ви живете в Бразилії, то, можливо, стикалися з великою чорною метеликом у своєму будинку. Зазвичай вони дуже, дуже великі, і залишаються дуже нерухомими, стоячи в кутку годинами.

У деяких регіонах країни їх називають “відьмами”. Наукова назва цього метелика – Ascalapha odorata.

Термін, пов’язаний з чаклунками, виник через їхнє забарвлення, завжди в темних тонах, що надає їм певного темного аспекту.

В англійській мові для її позначення використовується назва “black witch”, що в буквальному перекладі означає “чорна відьма”.

В інших культурах і країнах назви ще більш огидні: моль землі мертвих, смерті, невдачі або переляку – ось деякі з імен, які вона отримала.

Правда полягає в тому, що ця комаха абсолютно нешкідлива. Під час своєї личинкової фази вона може стати проблемою, але тільки тому, що їсть занадто багато, і в кінцевому підсумку вважається шкідником.

Однак багато хто вважає, що отримати візит від одного з них – погана прикмета. Дехто пов’язує його з трагедією, смертю в родині та іншими страшними речами, про які варто задуматися.

– Розмальовка:

Насправді, дуже рідко можна зустріти відьму не темного кольору з повним переважанням чорного, проте, коли вона летить, під певними кутами можна побачити відтінки зеленого, фіолетового і навіть рожевого.

Уявіть собі 15-сантиметрового метелика, який сидить на вашому будинку. Це дійсно викликає здивування, але коли ви злякалися, знайте, що він нічого не зробить.

Вірування заважають збереженню виду

Не можна сказати, що Ascalapha odorata знаходиться під загрозою зникнення, але всі моторошні повір’я про неї призводять до того, що багато екземплярів знищуються людиною, її найбільшим хижаком.

Багато людей вбивають його, оскільки вірять, що погана прикмета, яку він приносить, буде порушена, якщо вбити метелика, в той час як для інших корінних народів існує більш позитивна асоціація.

Вони вірять, що ці метелики уособлюють душі людей, які нещодавно померли, і ще не знайшли свій шлях до спокою.

Це призводить до того, що члени племені присвячують цим померлим людям багатогодинні молитви. Індіанці не вбивають метеликів.

На Багамських островах, однак, існує повір’я, що якщо Ascalapha odorata позує на комусь, ця людина незабаром отримає статок. Як бачимо, вірування сильно відрізняються в різних місцях.

Метелики розсіюють сліпучий пил – правда чи ні?

Можливо, ви чули в дитинстві таку історію: не можна гратися з метеликами та метеликами, і навіть занадто близько підходити до цих літаючих комах, бо під час польоту вони виділяють пил, який при потраплянні в очі може викликати сліпоту.

Це повір’я існує в різних регіонах Бразилії, і багато людей до дорослого віку бояться метеликів і метеликів саме через цю історію. Чи правда це?

Метелик на дереві

Метелики – літаючі комахи, тому мають крила, які використовуються для пересування вночі, в період активності, або вдень – у нечисленних денних видів.

Крила, окрім того, що допомагають пересуватися, також відповідають за збереження тепла і є фундаментальними для виживання метелика.

Ця частина тіла метелика, як і метеликів, вкрита крихітними лусочками, які ми не бачимо. Вони дуже різняться за формою і навіть текстурою залежно від виду.

Ці лусочки відповідають за створення різних кольорів на крилах. Також саме ці лусочки виділяють дуже дрібний пил, який можна відчути, коли торкаєшся крила метелика.

Цей пил не є отруйним і не може викликати сліпоту. Якщо доторкнутися до метелика або взяти його в руки, то можна відчути і навіть побачити частину цього дрібного пилу.

Якщо піднести запилену руку до очей, то максимум, що станеться, – це подразнення, як звичайна алергічна реакція на будь-який пил. Сліпота не може настати від такого поверхневого дотику.

Згідно з дослідженнями, для того, щоб людина осліпла від цього, необхідно, щоб пил контактував з дуже глибоким шаром очей, пошкоджуючи очне яблуко або сітківку.

Тому миття рук – найкраще рішення для уникнення проблеми! Інший варіант – не брати молі руками. Окрім контакту з пилом, який може викликати подразнення очей, це також спричиняє стрес і може травмувати комаху.

Але, якщо вам дійсно необхідно зловити метелика на руки, не підносьте його до очей, поки ви не зможете ретельно продезінфікувати їх з милом і водою.

Моль викликає дерматит

Інше припущення полягає в тому, що пил від молі може викликати шкірну алергію, і в цьому випадку існують записи про те, що один вид, зокрема, доставив кількох людей до лікарні в Парані, і всі вони скаржилися на шкірну алергію.

Хвороба отримала назву лепідоптеризм, а її збудником була міль Hylesia nigricans.

Ця подія стала новиною серед біологів та науковців за кордоном.

Однак ця міль є частиною роду, який, як вважається, викликав епідемії алергії в інші часи і в інших місцях. Молі роду Hylesia дійсно можуть викликати дерматит.

Важливо розуміти, що комаху не можна вбивати просто заради неї, якщо тільки не виявлено ситуацію зараження.

Ідеальним варіантом все ж є триматися подалі від комахи або, коли дійсно необхідно зловити її в руки, розраховувати на хорошу гігієну після контакту. Таким чином, не буде ніяких проблем.

Miguel Moore

Мігель Мур – професійний екологічний блогер, який пише про навколишнє середовище вже понад 10 років. Він має ступінь бакалавра доктор наук про навколишнє середовище в Каліфорнійському університеті в Ірвайні та ступінь магістра з міського планування в Каліфорнійському університеті в Лос-Анджелесі. Мігель працював вченим-екологом у штаті Каліфорнія та міським планувальником у місті Лос-Анджелес. Наразі він є самозайнятим і розподіляє свій час між написанням свого блогу, консультаціями з містами з екологічних питань і дослідженням стратегій пом’якшення кліматичних змін.

Список видів метеликів: види з назвами та фото

Не зачаруватися метеликом практично неможливо. Коли вони з’являються в наших садах, виникає відчуття спокою, наповненості і, звичайно ж, оновлення. Адже ці створіння проходять повний процес метаморфози, і перевтілюються вражаючим чином.

Однак багато людей не усвідомлюють, що існує багато різних видів метеликів, і вони відрізняються за багатьма параметрами – як за кольором і формою, так і за своєю поведінкою.

Але кількість їх величезна, і реально перерахувати їх усіх практично неможливо – тільки в одній Бразилії налічується понад 3500 різних видів! Найбільш вражаючим є те, що біологи та дослідники продовжують відкривати нових метеликів з роками.

Розуміння життєвого циклу метелика

Підраховано, що загалом у світі налічується понад 2500 різних видів метеликів. Вони відрізняються розмірами, забарвленням, небезпечністю, поведінкою та всім іншим. Єдине, що повторюється, – це життєвий цикл, який складається з чотирьох стадій:

– Яйце або личинка;

Цей цілісний процес є одним з найскладніших з відомих. Адже він буквально проходить через трансформації, стаючи на кожному етапі зовсім іншим створінням.

Життєвий цикл метелика – одна з речей, яка найбільше привертає увагу, коли ми говоримо про цю істоту. Він починається із зустрічі самця метелика з самкою метелика.

Щоб привабити самок, самці метеликів виділяють сильний запах – але який можуть відчути лише інші метелики – який в кінцевому підсумку збуджує самку. Таким чином вона готова до розмноження.

Два метелики збираються разом, щоб почати процес запліднення. Самець відкладає сперму в увігнутість, яка існує на внутрішній стороні жіночого метелика, яка потім стискає її, щоб почати процес яйцекладки. повідомити про це оголошення

Після того, як яйця остаточно готові до відкладання, самка повинна знайти безпечне місце для цього. Зазвичай вона відкладає яйця на листя та квіти, які забезпечують певну безпеку.

Ці рослини, які прискіпливо обирає самка метелика, називаються хазяїном.

Крім того, що вони слугують укриттям для яєць, вони також повинні бути придатними для споживання у фазі гусениці, яка є наступною стадією розвитку комахи, і часом, коли їй потрібно багато харчуватися, щоб мати можливість досягти сильного перетворення на метелика.

Через кілька днів з яєць вилупляться маленькі личинки, які проводять цілий день, харчуючись. Це ризикована стадія, оскільки личинки є легкою здобиччю для птахів, амфібій та комах.

Більше того, надмірно харчуючись, личинки перетворюються на “чуму”, що призводить до їх знищення людиною за допомогою інсектицидів та інших препаратів. Отже, це найбільш вразлива фаза розвитку цієї комахи.

Так чи інакше, Метелику!

Гусениця, якій вдасться пережити цей етап, потім дійде до найцікавішого процесу. Під час другого етапу гусениця багато харчувалася. Тут важливо отримати якомога більше сил і харчування, щоб витримати потрясіння, якими буде метаморфоза.

Після декількох днів – або місяців – в якості гусениці, вона, нарешті, зможе обмежитися лялечкою, де почне перетворюватися в омріяну стадію метелика. Загорнута і захищена в своїй лялечці, гусениця почне набувати крила, і повністю змінить свою форму.

Хоча багато хто плутає, не всі метелики роблять кокони. Той кокон з шовком – це насправді процес метеликів. Вони вкривають лялечку, щоб зробити її більш захищеною і навіть краще маскуватися в природі.

Це також дуже вразливий період, оскільки метелик буде “спати”, тобто не зможе відреагувати на будь-який напад. Тому дуже важливо, щоб вибір місця був правильним.

І там, всередині своєї лялечки, гусінь пройде метаморфозу перетворення на метелика. Коли це станеться, вона підніме крила і, розірвавши край лялечки, злетить у свій перший політ.

Типи та види метеликів

Ви зайшли на цей сайт у пошуках інформації про типи та види метеликів. Метелики – це комахи, які складають ряд Лускокрилі (Lepidoptera). Їх офіційно поділяють на шість різних родин:

Анатомія метеликів усіх родин дуже схожа. Вони мають спільні ознаки, характерні для всіх інших представників класу Insecta, тобто комах.

Також у них є смоктальний апарат, який є еквівалентом рота ссавця, і саме за допомогою цього апарату вони захоплюють нектар, щоб прогодуватися.

Голову прикрашає пара вусиків, кожен з яких має невелику кульку на кінчику. Метелики мають добові звички – це одна з головних відмінностей цієї комахи від їх родичів-метеликів.

Однією з найбільш захоплюючих і вражаючих речей про метелика є його життєвий цикл. Одна істота проходить через 4 різні форми. Вони.

– яйце (преличиночная стадія)

– личинка (також називається гусениця або татурана)

– лялечка (лялечка), що розвивається всередині кокона

– імаго (доросла стадія)

Завдяки цій вражаючій і досконалій метаморфозі, метелик часто використовується як символ оновлення, змін і адаптивності. Це, безумовно, дуже особлива комаха.

Дивіться важливі дані про класифікацію метеликів:

Підряд Rhopalocera (Метелики)

Підряд Heterocera (Метелики/Марипози)

Надродина Гесперієві (Hesperioidea)

– Родина Hesperiidae

Надродина Папіліоноподібні (Papilionoidea)

– Родина Papilionidae

Родина Окуневі (Pieridae)

– Родина Lycaenidae

– Родина Riodinidae

– Родина Німфаліди (Nymphalidae)

У межах родин і підродин існує гігантська різноманітність. Дослідники говорять про більш ніж 300 000 видів. Інші називають ще більшу цифру – близько 500 000. Хто б не був правий, це справді вражає!

10 бразильських метеликів, яких ви повинні знати!

Приємний тропічний клімат Бразилії приваблює безліч туристів. і безліч метеликів! Вони дійсно відчувають себе в країні невимушено і комфортно, саме тому ми виділили окремий розділ, щоб розповісти тільки про метеликів Тупінікім!

– Капустяний білий метелик:

Це, безумовно, один з найкрасивіших видів. Хоча він не має великого розмаїття кольорів, він привертає увагу білим кольором і контрастом з чорним, що є його найяскравішими характеристиками.

Його назва цілком виправдана: у фазі гусениці цей метелик зазвичай тримається серед капустяних плантацій, звідки отримує їжу для досягнення метаморфози. Наукова назва: Ascia monuste.

– Метелик 88:

Безумовно, назва цього метелика дуже цікава, але в міру знайомства з ним ви швидко зрозумієте причину його назви. Виявляється, візерунок його крил утворює щось дуже схоже на число 88.

Цей метелик зустрічається в таких країнах, як Мексика, Перу та Бразилія. Він дуже красивий, зазвичай біло-чорного кольору. Його наукова назва – Diaethria clymen.

– Морфо-синій:

Мабуть, це один з найкрасивіших метеликів з відомих нам. Красивим його робить яскравий контраст темно-синього кольору з чорним. Також здається, що в його крилах є особливе світіння. Наукова назва: Morpho Helenor.

– Аравакус Атеса:

Це ендемічний вид Бразилії, а це означає, що він існує тільки в країні і більше ніде не зустрічається. Це, безумовно, вагома причина для того, щоб проявити до цього метелика всю турботу в світі!

Крила чорно-жовтого або помаранчевого кольору. Це дуже красива комаха, один з видів, який можуть оцінити лише бразильці та туристи, які відвідують нашу країну.

– Панацея Прола:

Цього метелика можна легко знайти в лісах Амазонії, але він також зустрічається в інших країнах, таких як Коста-Ріка та Перуанські Анди. Його можна впізнати за червоним забарвленням крил.

– Месене Епаф:

Ще один неотропічний вид, який має червоний колір як один з характерних кольорів. Він також зазвичай має чорні деталі на крилах. Крім Бразилії, його можна зустріти в Суринамі, Венесуелі та Французькій Гайані.

– Пароплав:

Однією з ознак метеликів є те, що вони є досить тихими комахами, але, як і в кожному правилі, є свої винятки, і окунь в цьому плані не має собі рівних.

Коли він злітає, то видає шум крилами, який і породив цю цікаву назву. Його наукова назва – Hamadryas amphinome amphinome amphinome.

– Аркас Імперіалі:

Знаючи, що у світі існують тисячі видів метеликів, не важко уявити, що деякі з них мають більш екзотичну зовнішність. Саме такою є Аркас імператорський. Він має два тонких, вигнутих хвости, які виступають з кінця крил. Його забарвлення досить різноманітне, з переважаючим зеленим відтінком, як правило, домінуючим.

– Помаранчева крапка:

Його наукова назва – Anteos menippe. Його часто плутають з метеликом, але його добові звички вказують на те, що метелики є його справжніми родичами.

Переважне забарвлення жовте або помаранчеве. Це метелик дуже легкого польоту, що робить його дуже непривабливим для хижаків, які зазвичай шукають повільніших метеликів для своїх полювань.

– У павине око:

Спостереження за метеликами є дуже поширеною практикою в усьому світі. Денний метелик, можливо, є одним з тих видів, які здатні зачаровувати своїх спостерігачів красою та величчю візерунку на крилах.

Зустрічається як в Південній, так і в Північній Америці, є відомості про її присутність на островах Карибського басейну. Завжди шукає найтепліший і найприємніший клімат. Наукова назва – Junonia evarete.

Красиві, але небезпечні: знайомтеся – отруйні метелики!

Ми точно не можемо дивитися на метелика і думати про те, наскільки він може бути загрозливим. Деякі люди навіть проявляють страх і фобію до метеликів, але це набагато більше пов’язано з ірраціональним страхом, тому що вони літають і мають вусики, ніж з тим, що насправді має значення.

Деякі види метеликів просто дуже отруйні! Дослідження показують, що це відбувається як еволюційна стратегія. З роками метелики почали споживати отруйні квіти, щоб стати більш небезпечними, і таким чином тримати хижаків подалі.

Схоже, що стратегія дійсно спрацювала, і деякі види стали досить загрозливими – і несмачними! Як наслідок, на них стали менше полювати.

– Але як метелики позбавляються від своїх хижаків?

Звичайно, тварина дізнається про отруйність метелика лише після того, як з’їсть його, що не принесе великих переваг комасі. Щоб їхня стратегія дійсно спрацювала, метелики в кінцевому підсумку включили в свої плани ще одну стратегію: з роками вони набули більш сильного і яскравого забарвлення.

Ви, мабуть, чули, що дуже яскраві комахи, як правило, більш отруйні. Це правда! І метелики вписуються в це майже правило – майже, тому що бувають винятки.

– Метелики-монархи:

Метелики-монархи, наприклад, вважаються одними з найнебезпечніших метеликів у природі. Вони мають помаранчеві крила з чорними смужками і білими мітками. Вони дуже великі і імпозантні!

Гусениця цього виду метеликів віддає перевагу рослинам ожинника. Ці рослини дуже отруйні – але не для метелика-монарха! У нього з часом формується імунітет до цієї отрути, оскільки гусениця обрала для харчування саме цю рослину на попередній стадії свого життєвого циклу.

Таким чином метелик-монарх стає отруйним і токсичним для своїх хижаків, які, побачивши його забарвлення, вже віддаляються, і не намагаються полювати на цю літаючу комаху.

– Блакитна ластівка:

Ще один метелик, який харчується отруйними рослинами, щоб зробити себе несприйнятливим до хижаків, – блакитна ластівка, також відома як ластівка-трубохвістка.

Це вид, який зустрічається переважно в таких регіонах, як Північна та Центральна Америка. Гусениці цих метеликів вже набувають більш загрозливого вигляду, з червоним та чорним забарвленням.

Її отрута походить від аристолохових кислот, які містяться в рослинах-господарях, якими живиться личинка. Кислоти поглинаються дорослим метеликом і передаються його яйцям, які з’являються на світ “отруєними”.

Імітаційні” метелики – маскуються під отруйних, щоб відлякувати хижаків!

У той час як одні ризикують споживати квіти та листя, які насправді є отруйними, щоб отримати “суперсилу”, інші просто використовують фізичні характеристики, щоб відчувати себе більш захищеними. Це так звані “імітатори метеликів”.

– Намісник (Limenitis archippus):

Це, наприклад, метелик, який імітує монарха. Хоча він не є отруйним, але набув зовнішнього вигляду, дуже схожого на той, який насправді є отруйним для його хижаків.

Завдяки цьому віце-король має перевагу, і на нього менше полюють, тому що такі тварини, як птахи і змії, в кінцевому підсумку плутаються, і вважають, що це отруйний екземпляр – тому вони уникають полювання на нього.

– Червоносмугастий пурпуровий (Arthemis Astyanax limenitis):

Цей вид імітує ластівчин хвіст і має забарвлення від фіолетового до жовтого, дуже сильні та яскраві кольори. Це також вводить в оману хижаків, які вважають його токсичним або несмачним видом – але насправді це не так.

Зустрічайте найбільшого у світі метелика!

Ми вже згадували, що метелики дуже різняться за кольорами, візерунками і навіть поведінкою, але чи знаєте ви, що вони також можуть бути дуже різних розмірів?

Орнітоптер (Ornithoptera alexandrae) наразі є найбільшим метеликом у світі. Цей екзотичний вид мешкає в Папуа-Новій Гвінеї – маленькому містечку поблизу Австралії, яке є ідеальним середовищем для деяких дуже цікавих видів.

Тіло метелика має розмір 8 сантиметрів, розмах крил – 28 сантиметрів, а є повідомлення про самок з розмахом крил 31 сантиметр – що було б рекордом!

Завдяки своїм розмірам, що вважаються ненормальними за мірками інших метеликів, він отримав назву Королева Олександра Птахокрил, що натякає на його наукове ім’я і на королеву Данії Олександру.

Самки більші за самців, тому вони також більш імпозантні, і в кінцевому підсумку є представниками виду на фотографіях, які показують нам найбільшого метелика у світі.

– Загроза вимирання:

На жаль, мова йде про істоту, яка знаходиться під загрозою зникнення. Королева Олександра може зникнути протягом короткого часу, оскільки біологи та науковці відзначають зменшення кількості цього виду.

За своє життя цей метелик відкладає не більше 27 яєць за рік. Низька кількість є однією з причин того, що королева Олександра наразі перебуває під загрозою зникнення.

Королева Олександра Птахокрил

Крім того, історія цього метелика закінчилася трагедією. 1951 року сталося виверження вулкана Маунт-Ламінгтон, що в

Папуа-Нова Гвінея, сталося руйнівне виверження вулкану. Трагедія забрала життя близько 3 000 осіб, які проживали у прилеглих районах.

Крім людських жертв, Ламінгтон також знищив довколишній ліс, який був одним з найбільш заселених місць для метеликів цього виду. Після цього відбулося різке скорочення живих особин та їхнього середовища існування.

Додайте до цього той факт, що вони відкладають дуже мало яєць щороку, і повне зникнення виду стає неминучою загрозою.

По той бік: Побачити найменшого метелика в історії!

З іншого боку, світ метеликів також готує для нас маленькі сюрпризи. І маленькі – це значить маленькі! В даному випадку мова йде про найменшого метелика, який коли-небудь був зафіксований.

Що ж, правда полягає в тому, що він записаний як “один з найменших видів”. Це тому, що існує багато метеликів, каталогізованих, і багато інших ще не відкриті. Фахівці вважають, що можуть існувати менші види, які ще не зареєстровані.

Але поки рекордсмена не з’явилося, ця позиція належить метелику, якого прийнято називати західним блакитним пігмеєм. Його наукова назва – Brephidium exilis.

Він присутній в пустельних і болотистих регіонах, є записи про його появу в Центральній Америці, Північній Америці і, звичайно ж, Південній Америці – метеликовому раю.

Має середній розмах крил, що досягає 5 – 7 мм. Це крихітка поруч з будь-яким іншим видом, а тим більше – з великою королевою Олександрою.

Зареєстровано також три підвиди, які трапляються в декількох країнах. Це.

– Brephidium exilis exilis (Техас, Нью-Мексико, Арізона, Невада, Каліфорнія, Мексика, Новий Орлеан і Флорида, Джорджія)

– Brephidium exilis isophthalma (Куба, Ямайка, Іспаніола, Багамські острови)

– Brephidium exilis thompsoni (Великий Кайман).

Забарвлення варіюється від темно-коричневого до непрозорого блакитного, що проступає біля основи крил. Природно, що завдяки крихітним розмірам мова йде про метелика, якого важче знайти і побачити блукаючим навколо.

Рідкісні метелики – неймовірне розмаїття на межі зникнення!

Причини зникнення різних видів метеликів дуже різні, але одним з визначальних факторів, безумовно, є погіршення стану навколишнього середовища.

Через відсутність турботи про навколишнє середовище, масштабні випалювання та знищення лісів, метелики знаходять все менше притулку і тому стають більш вразливими до хижаків, менш здоровими та менш репродуктивними. А тепер давайте познайомимося зі списком з деякими з найрідкісніших метеликів, які існують!

– Листок метелика:

Те, що вони володіють вражаючою здатністю до маскування, нікого не дивує, але ви все одно були б ошелешені, натрапивши на екземпляр метелика-листоїда, наукова назва якого – Заретіс ітіс (Zaretis itys).

Він просто виглядає як сухий лист, що дозволяє йому чудово маскуватися в навколишньому середовищі. Він зустрічається в Неотропічному регіоні, включаючи Бразилію, а також в Мексиці, Еквадорі, Суринамі, на Гвіанах і в Болівії.

У Папуа-Новій Гвінеї та на острові Мадагаскар зустрічаються інші види з подібною здатністю.

– Прозорий метелик:

Той, хто не вміє вправно маскуватися, може стати. невидимим для хижаків! Це практично “суперсила” прозорого метелика.

Як випливає з назви, він має прозорі крила, без жодного забарвлення, крізь які можна побачити саме інший бік. Чи варто говорити, що така особливість значно полегшує виживання цього виду – адже хижаку дуже важко його знайти.

Місцем найбільшої концентрації цього виду є Центральна Америка, переважно Мексика та Панама.

– Блакитний метелик:

Блакитний метелик – один з найвідоміших і, безсумнівно, один з найкрасивіших видів. Він існує особливо в таких місцях, як Європа і північна Азія, але, на жаль, він повільно зникає.

Який метелик любить холод?

Досі ми представляли різні види, але вони мають деякі спільні риси. Одна з них полягає в тому, що вони завжди віддають перевагу теплим і тропічним місцям, де легше знайти їжу.

Але метелик Аполлон порушує це правило, віддаючи перевагу більш холодним регіонам. Він зустрічається навіть в європейських Альпах, де зима буває суворою, через що гори повністю покриваються снігом і льодом.

Його наукова назва – парнаський аполлон, тіло якого вкрите тонким шаром шерсті, що забезпечує тепло у холодні дні.

Крила більші за тіло, і це забезпечує уловлювання більшої кількості сонячного світла, що також сприяє стабілізації температури в тілі метелика.

У більш холодні місяці, такі як грудень та січень – європейська зима – вони впадають у діапаузу, тобто у зимову сплячку.

Але, на відміну від інших видів, які просто “ласують”, метелик Аполлон на ці холодні місяці створює лялечку. Вона застряє в землі, в безпечних місцях і поза полем зору хижаків. Там вона залишиться на довгі місяці.

– Пташиний політ:

Ще однією спільною рисою метеликів є їхній політ. Вони завжди літають, злегка рухаючи крилами, що дозволяє їм довше триматися в повітрі. Не завжди!

У випадку з Аполлоном процес дещо інший. Він пересувається за допомогою ковзання. Для цього метелик тримає крила розправленими і його несе повітряний потік – так само, як це роблять птахи. Для метеликів, однак, це новинка!

Цікавий пухнастий метелик

Метелики настільки різноманітні, що не дивно, що чим більше ви досліджуєте, тим більше знаходите екзотичних видів з дуже специфічними характеристиками.

Саме це і демонструє нам Палос Вердес Азул, наукова назва якого велика і складна: Glaucopsyche lygdamus palosverdesensis.

Glaucopsyche Lygdamus Palosverdesensis

Але дивлячись на це створіння, ви неодмінно будете зачаровані.

Невеликий вид, що походить з півострова Палос-Вердес в Лос-Анджелесі в США, вважається багатьма вченими найрідкіснішим метеликом у світі!

У 1983 році він вважався вимерлим і довгий час вважалося, що на планеті більше не залишилося жодного екземпляра цього метелика, але, на щастя, в 1994 році його знову відкрили, і він був знятий зі списку вимираючих тварин, як тварина, що знаходиться під загрозою зникнення.

Це дуже красивий метелик з блакитними крилами і дрібними чорними мітками. Вусики в чорно-білу смужку. Все тіло і крила вкриті м’яким пухом.

Крила можуть мати коричневий колір у закритому стані, але яскравий, інтенсивний синій колір сприймається лише тоді, коли вони розкриті. Вважається, що це стратегія, яка полегшує маскування метелика.

– Передчасне вимирання:

Занесення палос вердес азула до списку вимерлих тварин було поспішним. З відкриттям нових екземплярів на початку 1990-х років було зроблено висновок, що він ще не зник повністю, але це не зменшило тривоги щодо небезпеки реального знищення виду.

Але оскільки вони є ендеміками дуже маленького регіону, і все ще конкурують за територію з іншими видами, які є більшими і сильнішими, шанси на їх збереження невеликі.

Однак, починаючи з 2002 року, програма Urban Wildlands Group є еталоном у розведенні цих метеликів у неволі. Ідея створення будиночка для метеликів саме для цього виду здається найбільш переконливою для збільшення кількості екземплярів цього прекрасного маленького створіння.

За оцінками, в даний час в дикій природі налічується близько 300 екземплярів. У 2008 році відбувся великий прорив у розведенні цих метеликів в неволі в коледжі Мурпарк.

Студентам та біологам, відповідальним за проект, необхідно приділяти велику увагу вихованню метелика. Потрібно пам’ятати, що ці комахи проходять 3 стадії, перш ніж досягти стадії дорослої особини!

В рамках проекту на одночасному утриманні фахівців перебуває вже понад 4 000 лялечок, за якими щоденно спостерігають фахівці. Попри це, відсоток лялечок, які перетворюються на метеликів, є значно нижчим за цей показник.

Після народження метеликів на останній стадії їх випускають у природне середовище або на добровільні ділянки, в місця, власники яких орієнтовані на догляд за видом і сприяють виживанню новоприбулих метеликів.

Метелик двох статей

Не менш цікавим, ніж дуже рідкісний метелик Palos Verdes Blue, є двостатевий метелик, який був виявлений у США в середині 2015 року.

Метелики мають чітко виражену стать: вони можуть бути чоловічої або жіночої статі, і мають деякі фізичні характеристики, які досить сильно різняться між собою.

Однак інженер-хімік Кріс Джонсон був здивований, натрапивши на метелика, який мав ознаки обох статей – щось досить рідкісне у тваринному світі та у всесвіті комах.

Ви, можливо, подумаєте: стан гермафродита – не така вже й рідкість, навіть серед людей є чимало випадків. Насправді, дивує не це.

Буває, що є тварини (серед них і людина), які народжуються з обома статевими органами, але мають характерне переважання лише одного. Наприклад: зовні це жінка, хоча має матку і статевий член.

У випадку з двостатевим метеликом дивовижним є той факт, що це те, що ми називаємо двостороннім гінандроморфізмом, дуже рідкісним станом.

В даному випадку це означає, що тварина розділена навпіл, будучи наполовину самкою і наполовину самцем – в тому числі і за зовнішнім виглядом.

Крім метеликів, є дані, що цей стан може проявлятися у птахів та ракоподібних.

Справа в тому, що ці екземпляри зазвичай мають серйозну ваду в репродуктивній системі, яка не дозволяє з’являтися на світ новим метеликам з такими ж умовами, що робить двостатевого метелика ще більш рідкісним!

Окрім наукової та біологічної цікавості, яку він викликає, не можна заперечувати той факт, що цей метелик нетипово красивий. Він має контраст кольорів – один бік темний, а інший світлий, хоча малюнок візерунків на крилах однаковий.

Це дуже рідкісний стан, деякі вчені говорять про 1 на 1 мільйон народжених тварин. Це щось дійсно цікаве, і це може пролити світло на багато питань, пов’язаних з бінарною сексуальністю, до якої ми звикли.

Совині очі в тілі метелика

Цікаво подумати, що метелики є легкою здобиччю для птахів та інших тварин, але один з них має разючу схожість з одним з їхніх ворогів. Мова йде про метелика сову!

Сови – чудові мисливці, вони їдять все, і навіть без особливих проблем скуштують кілька метеликів.

Метелик сова відомий завдяки візерунку на крилах, що нагадує хитрі та пильні очі прекрасної сови. Крило коричневого кольору, з маленькою сферою на жовтому тлі та ще однією меншою, темнішою сферою посередині – дуже нагадує око цього птаха.

Коли обидва крила розправлені, зображення стає прекрасним – і ще більш дивовижним – оскільки “совине око” подвоюється, створюючи враження, що на вас дійсно дивляться дві земні кулі.

Його наукова назва – Caligo beltrao. Цей метелик зустрічається особливо в Південній Америці, де клімат зазвичай м’якший і тепліший протягом більшої частини року. Його улюбленою країною є Бразилія, і він найбільш поширений у східному регіоні.

Цей метелик належить до групи під назвою “Каліго”. Тільки в ній налічується понад 80 різних видів метеликів – що тільки доводить нам, що різноманітність вражає!

Метелики необхідні планеті – і ви повинні допомогти їх зберегти!

Знайомство з одними з найцікавіших метеликів світу – один з найбільш підходящих способів зрозуміти, наскільки багата і різноманітна планета Земля. Метелики є фундаментальною частиною належного функціонування великого “колеса життя”.

Коли метелики живляться, вони перелітають з однієї квітки на іншу, що робить їх чудовими потенційними запилювачами. У цьому процесі вони допомагають поширювати нектар і насіння, і в кінцевому підсумку гарантують виживання деяких видів рослин і квітів.

– У хорошому саду завжди будуть метелики!

У здоровому саду чи лісі неодмінно є метелики, тому вони мають вирішальне значення для розуміння того, чи дійсно це середовище перебуває у доброму стані.

– Здобич інших тварин:

І не можна не згадати про величезне значення метеликів у харчовому ланцюзі. Вони слугують поживними речовинами для інших істот, таких як птахи, амфібії, рептилії, інші комахи тощо.

Але як я можу допомогти зберегти метеликів?

Відповідь на це питання дуже широка. Всі люди можуть зробити свій внесок у збереження видів метеликів, або підтримуючи гарний сад, або просто орієнтуючи інших не використовувати пестициди тощо.

– Залучайте метеликів у свій сад:

Для цього слід почати з вивчення та дослідження так званих рослин-господарів. Саме вони є улюбленими рослинами метеликів, коли справа доходить до відкладання яєць, і саме тому вони летять у пошуках цих рослин!

Після відкладання яєць метелики все ще використовують рослину як їжу у фазі гусениці, тому не лякайтеся, якщо через деякий час ви також знайдете красиву і барвисту гусеницю у своєму саду!

– Рослини, які найбільше подобаються метеликам:

Ось список рослин, які найбільше подобаються метеликам, і які вони зазвичай шукають, щоб мати можливість безпечно відкласти яйця.

Окрім того, що вони є рослинами, які природним чином приваблюють метеликів, вони ще й красиві! Тож скористайтеся декоративним потенціалом цих квітів, разом з їх привабливістю для метеликів, і ви матимете прекрасний сад!

– Знайомтеся, це Метелики:

У цій статті ви дізналися трохи про метеликів. Дуже важливо провести це дослідження, намагаючись залучити їх у свій сад також!

Дізнайтеся, які метелики найпоширеніші у вашій місцевості, яким рослинам, квітам та погодним умовам вони надають перевагу. Це полегшить вам залучення маленьких літунів.

Зберігайте свіжі фрукти, щоб вони ще більше приваблювали метеликів. Одна з ідей – зробити гарну годівничку з водою та чистими фруктами, щоб метелики могли поласувати ними на вашому подвір’ї.

Але, найголовніше – якщо ви хочете, щоб навколо вас були метелики – не використовуйте отрути та пестициди.

Метелик є дуже чутливою комахою на всіх стадіях свого розвитку, і не може вижити з таким типом продукту.

Ми знаємо, що гусениці можуть становити проблему, але розуміємо це як важливий етап у великій метаморфозі. Природне, органічне та безпестицидне вирощування – найкращий спосіб допомогти зберегти прекрасних метеликів.

Очевидно, що у метеликів є багато хижаків, але вони також є постійними жертвами людської жадібності та гордині. Прогрес призводить до знищення значної частини природних регіонів, що ставить під загрозу виживання цієї комахи.

Є ще творіння для марнославства, з метою використання метеликів у заходах та декоративних ситуаціях – що в багатьох місцях вже вважається екологічним злочином.

Усвідомлення фундаментальної ролі, яку ці прекрасні створіння відіграють на планеті, є першим – і важливим – кроком на шляху до їх збереження. Тож, поділіться з друзями всім, що ви дізналися з цього контенту!

Miguel Moore

Мігель Мур – професійний екологічний блогер, який пише про навколишнє середовище вже понад 10 років. Він має ступінь бакалавра доктор наук про навколишнє середовище в Каліфорнійському університеті в Ірвайні та ступінь магістра з міського планування в Каліфорнійському університеті в Лос-Анджелесі. Мігель працював вченим-екологом у штаті Каліфорнія та міським планувальником у місті Лос-Анджелес. Наразі він є самозайнятим і розподіляє свій час між написанням свого блогу, консультаціями з містами з екологічних питань і дослідженням стратегій пом’якшення кліматичних змін.

Про автора

admin administrator