Міні думпер із мотоблоку

Авторadmin

Міні думпер із мотоблоку

Як зробити мінітрактор із мотоблоку?

Невеликий трактор – це найкращий помічник фермера. Він дозволяє значно прискорити всі процеси, підвищити продуктивність праці та справлятися з найскладнішими завданнями, не докладаючи значних фізичних зусиль. Проблема в тому, що він коштує грошей. Якщо ваш бюджет не дозволяє прямо зараз купити мототрактор, можна вийти із ситуації – шляхом переробки мотоблоку.

Що краще – мотоблок чи мінітрактор?

Більш функціональним, звісно, буде мінітрактор. З ним можна виконувати будь-які завдання:

  • обробку та культивацію ґрунту;
  • підготовку до посівних робіт та сам посів;
  • обприскування, внесення добрив, рівномірний полив;
  • збір врожаю;
  • косіння трави;
  • прибирання території;
  • вантажні та транспортні роботи.

Однак у основі його діяльності все одно залишається мотоблок. Саме за рахунок цього і можна здійснити удосконалення недорого мотоблоку (вартість – від 14 тисяч гривень) у повноцінний трактор із невеликими габаритами. Але треба знати, як діяти.

Мінітрактор із мотоблоку: ключові правила трансформації

Основні роботи полягають у розбудові рами та коробки передач. Можна повністю зайнятися конструюванням з нуля або скористатися готовим КІТ-набором – другий варіант не лише простіше, а й дозволяє заощадити. Заводські КІТ-набори містять не лише всі основні запчастини (кермо, рама, захисні механізми, крила, система кермового керування, підйомні механізми), а й докладну інструкцію. З нею ви легко зможете зібрати міні-трактор своїми руками.

Самохідні візки, думпери

Самохідні візки – це незамінне обладнання для транспортування вантажу. Думпер використовується для перевезення землі, каміння, будівельних матеріалів чи будь-яких інших вантажів з об’єкта на об’єкт.

Думпер також називають дампером, самохідним візком, міні-самоскидом, міні-транспортером.

Що таке думпер і чим він відрізняється від звичайного самоскиду?

Для виконання завдань з транспортування сипучих матеріалів на невеликих будівельних майданчиках чи в сільському господарстві варто скористатися функціональними можливостями думперів. Думпер – це компактний транспортний візок для перевезення вантажів. Кузов (контейнер) перехиляється за допомогою ручної чи гідравлічної системи скидування вантажу. Працює на акумуляторі чи бензиновому двигуні. Переміщення відбувається за допомогою колісного або гусеничного рушія.

Хоча функціональні можливості маленьких думперів і звичайних самоскидів схожі, однак у них є суттєві відмінності:

  1. Вантажопідйомність. Звичайні самоскиди можуть перевозити близько 10 т вантажу, думпери – 300-800 кг.
  2. Спосіб керування. Оператор керує самоскидом з кабіни водія, у самохідних візках така можливість відсутня. Думпери можуть бути з сидінням (як у міні-навантажувачів) або без нього.
  3. Місце експлуатації. Міні-транспортер можна використовувати зовні та всередині приміщення (приміром, під час будівництва). Це дозволяє пришвидшити процеси. Через свої габарити самоскид такої можливості не має.

Отже, компактні розміри та універсальність дозволяють використовувати думпери як замінники самоскидів на невеликих будівельних майданчиках, у лісовому чи сільськогосподарському господарстві тощо.

Різновиди самохідних візків

Сучасний ринок думперів представлений декількома видами техніки. Загалом розрізняють візки за типом живлення, підйомом кузова, способом пересування та керування.

  • За типом живлення – акумуляторні чи бензинові.
  • За способом пересування – гусеничні чи колісні. Ефективність думпера на гусеницях пояснюється тим, що потужність двигуна без втрат передається на гусениці. Колісний міні-самоскид оснащується пневматичними шинами, які дозволяють перевозити вантаж по будь-якій поверхні.
  • За підйомом кузова – гідравлічний чи ручний.
  • За механізмом керування – тяговий або обладнаний сидінням для оператора. Найбільш популярним думпером вважається тяговий. Для користування ним не потрібно мати права.

Критерії вибору самохідних візків

Обов’язково під час вибору думпера потрібно брати до уваги важливі технічні характеристики.

  • Вибір дампера за типом живлення залежить від інтенсивності та тривалості виконання завдань з перевезення. Акумуляторні візки працюють протягом визначеного часу, після чого їх потрібно заряджати. Бензинові ж можуть працювати в «нон-стоп» режимі, з зупинками лише на заправку паливом.
  • Швидкість пересування вперед і назад. Тягові думпери мають декілька швидкостей вперед, які зазвичай коливаються в межах від 0 до 5 км/год (комфортна швидкість ходи людини). Швидкість реверсу – до 3 км/год.
  • Вантажопідйомність – максимальний показник ваги, яку може перевезти міні-думпер. Сучасні візки транспортують до 800 кг вантажу.
  • Наявність фар – для роботи дампера в нічний час доби.

Від вибору виробника залежить якість виготовлення обладнання та комплектуючих до нього, сервісне обслуговування. Варто обирати думпер від надійних виробників, які зарекомендували себе на ринку.

Про автора

admin administrator