Міскантус китайський

Авторadmin

Міскантус китайський

Міскантус китайський – особливості посадки і догляду

З кожним роком все більше садівників вирощують рідкісні рослини. У міскантусу Китайського є безліч сортів, і всі вони мають свої переваги і недоліки. Культура славиться своєю красою, незвичайними колосками і яскравим цвітінням. Якщо дотримуватися правил поливу, підгодівлі, пересадки і розмноження, то можна без праці виростити екзотику будинку або на присадибній ділянці. Правильне розведення і подальший догляд допоможуть отримати здорове і красиве рослина.

характеристика рослини

Міскантус Китайська – багаторічна трав`яниста рослина висотою від 80 см до 2-5 метрів, що відноситься до сімейства злакових. Являє собою великі дерновини. Листя лінійні до 1,5 см шириною з товстим ребром посередині, жорсткі й шорсткі. Колоски одноквіткові, до 0,7 см завдовжки, в пухких мітелках з укороченою головною віссю.

Для садівників представляє вигоду у вигляді популярного, декоративного та злакової рослини. Конкурентів немає, так як за красою, різноманіттям форм і сортів, пристосованості до різноманітних умови проживання з ним не зрівняється інша подібна культура. У ландшафтному дизайні використовується для декорування газонів, створення флористичних ансамблів і висадки біля водойм.

На садовій ділянці відмінно доповнює клубні композиції з квітами. Після зрізання використовується в якості оформлення букетів у вигляді свіжої або сушеної зелені.

Близько 40 видів роду міскантус ростуть у тропічній і помірній зонах Африки, Австралії і Азії. Народна назва – веернік, очерет китайський, бамбук польовий. З давніх часів відоме садова рослина не має конкретного походження. Вчені припускають, що це складний гібрид.

При вирощуванні на садових ділянках невимогливий, потрібно лише уважно ставитися до посадкам, вчасно поливати, підгодовувати і формувати пишну крону. Якщо дотримуватися простих правил догляду, то можна виростити прекрасну огорожу зростанням вище паркану.

Зовнішній вигляд квітки

Багаторічник з повзучим кореневищем, яке в пошуках харчування може досягати 6 метрів. Пагони прямостоячі, листя лускоподібний, шкірясті шириною від 5 до 18 мм. Віялоподібні волоті завдовжки від 10 до 30 см, що складаються з колосків. Рослина соковито-зеленого кольору, восени грає бордовими, бронзовими, коричневими, жовтими відтінками.

Міскантус витривалий і екологічно безпечний, невибагливий. Але по відношенню до інших рослин агресивний, витісняє їх і розростається вшир. Вирощувати по сусідству рекомендується рослини-компаньйони, які гармоніюють і доповнюють один одного.

Рослини, з якими гармонійно виглядає і сумісний міскантус Китайський – флокс волотисте, багаторічні айстри, рудбекія волосиста, золотарник гібридний (пізні сорти), білосніжна леукантемелла, седум видний. Злаки відмінно поєднуються з хвойними рослинами, а також зі спірея і барбарисами яскравих забарвлень. Всі ці правила допоможуть створити міксовий композицію на ділянці, яку здалеку буде видно через буйства фарб і аромату різних культур.

Міскантус Китайський є цінність як паливо для електростанцій. Оскільки під час його спалювання звільняється велика кількість енергії з мінімальним обсягом золи.

Різновиди Китайського міскантусу

Рід складається з 40 сортів, у кожного свій опис і призначення. Китайський міскантус ділиться на безліч підвидів.

Китайська – багаторічний злак заввишки 1-3 метри з прямостоячими пагонами, боїться холодів. Прекрасно росте на перезволожених ділянках у відкритому грунті. При належному догляді можливо успішне вирощування на сухому грунті. Розростається в міру, віддає перевагу сонячним місцям, в затінених місцях не цвіте.

Найпопулярніші різновиди у садівників:

  • Сахароцветний або сахароцветковий – рослина висотою до 2 метрів з голими стеблами, лінійними світло-зеленим листям, квітучими сріблясто-рожевими мітелками до 25 см завдовжки. Росте на вологих луках, навколо піщаних берегів, лісових галявин і на відкритих кам`янистих схилах. Цей вид теплолюбний, але морозостійкий.
  • Гігантський – має темно-зелені пагони з білою смугою по всій довжині висотою до 3 метрів. Морозостійкий, цвіте при тривалому періоді теплих температур. Зовні нагадує фонтан. Більше використовується як біопаливо, ніж для декорування саду. Садять об`ємними площами для подальшої переробки і виробництва енергії.
  • Зебріна або зебрінус – відноситься до найбільш декоративним різновидів з роду Китайського міскантусу. На листі є поперечні смуги, як у зебри. Тому рослина і отримало таку назву. Вид гармонійно вписується в ландшафтний дизайн на садових ділянках, підходить для вирощування в домашніх умовах. Можна поєднувати з сортами Малепартус, Фламінго і Стріктус. Без контролю за зростанням крони може виростати до 2,5 метрів.
  • Грацілімус – кущ в формі кулі до 2 метрів у висоту з тонкими листям. Період цвітіння – кінець вересня – жовтня. Суцвіття красивого мідно-червоного відтінку. Такий сорт – один з найпопулярніших серед квітникарів для вирощування у відкритому грунті. Виростає на вологій, родючої грунті. Може рости на сонці або в напівтіні. Мітли добре визрівають. Для зимівлі потрібно вкривати ялиновим гіллям.

З кожним роком все сорти міскантусу набирають неймовірну популярність в галузі біоенергетики, оскільки такий вид палива менш витратний, ніж інші. Завдяки цьому значенню можна вирішити дві проблеми: використання малопродуктивних земель під посадку і зменшення залежності від викопних джерел енергії – газу і вугілля.

Міскантус Китайська – один з найбільш затребуваних видів. На сьогодні в світі налічується більше ста сортів, які різняться кольорами, розмірами, суцвіттями, формою. У дикому вигляді його можна побачити на Далекому Сході. Але такий первісний вигляд нереально зустріти в продажу. Чого не скажеш про виведених на його основі сортах, які можна придбати в будь-якому садовому центрі.

Відмінність штучного від природного вигляду в тому, що створені сорти зацвітають набагато пізніше свого первісного родича і можуть в нашому кліматі просто не встигнути зацвісти, так як їм не вистачає теплого часу. Безумовно, не квітучий міскантус гарний, але вся краса відкривається в період цвітіння. При посадці виконуйте всі вимоги агротехніки, тоді рослина активно розростається і без проблем переживає зиму.

Декоративні злаки зроблять сад надзвичайно красивим завдяки різним формам і фарбам. Всі представники цього виду прекрасні і різноманітні. Спільним є те, що вони утворюють кущ, часом дуже об`ємний і пухнастий. Їх різновид і забарвлення можуть задовольнити смаки навіть найвибагливішого садівника.

Міскантус використовують в медицині Китаю як сечогінний засіб.

посадка міскантусу

Посадку рослини слід проводити в весняний період з кінця березня до середини травня в прогріту грунт. Так як він теплолюбний, висаджувати його потрібно на прогріваються сонячних місцях, захищених від вітру. Злаки обожнюють вологу і регулярне зрошення листя, тому для посадки варто вибрати вологі, родючі ділянки.

Якщо ви вирішили посадити міскантус, то купіть дорослі саджанці: у зрілих екземплярів є стійкість до холоду. Молоді посадки не встигнуть адаптуватися на новому місці до перепаду температур.

В яму, яка повинна бути трохи більше, ніж коріння саджанця, необхідно помістити шар родючого грунту. Опустити в неї саджанець і заповнити пустоти землею, утрамбовуючи її. Після посадки рясно полити.

Вирощування з насіння

Якщо вирощувати рослину з насіння, то краще за все приступити до цього процесу восени. Насіння обробляти не потрібно. Слід їх посадити по 1-2 насінини в індивідуальну ємність, злегка утрамбовувати в грунт і полити. Для зволоження використовувати відстояну воду кімнатної температури.

Для якнайшвидших сходів варто забезпечити розсіяне освітлення, оптимальну вологість і ефект парника (накрити плівкою). Найкомфортніше вони виростають при температурі повітря + 18-20 ° С. Перед висадкою в грунт загартувати посадки – виносьте горщики з рослиною на вулицю на 2-3 години.

Згодом загартовування збільшуйте на 1 годину і в підсумку доведіть до 24 годин. Перед посадкою у відкритий грунт сіянці повинні легко залишатися на вулиці протягом усього дня. Дуже важливим аспектом вважається не допустити, щоб вітер роздмухав добрива. До речі, навіть невеликі деленки добре зимують, якщо потрапляють поруч з укриттям для троянд.

Міскантус довго відростає після зими. Тому не варто переживати, збереглося рослина чи ні, тому що оживати воно починає ближче до середини весни, а по-справжньому красивим стає в червні.

Розмноження діленням куща

Такий процес вважається хворобливим і його не рекомендується проводити частіше, ніж 1 раз в 3 роки. Найкраще для посадки підійде період з середини весни до початку літа. Викопаний кущ розділіть на кілька частин з повноцінною кореневою системою і молодими стеблами.

Адаптація проходить поступово, тому кущ якийсь час не буде рости. Але лякатися не варто, це природний процес. Кращим варіантом стане придбання саджанця зі спеціалізованого закладу. Намагайтеся купувати більш дорослий матеріал, так як забезпечити повний вегетаційний період в нашому кліматі складно. Тому така культура складно приживається в центральній і північній частинах Росії.

правильний догляд

Оскільки міскантус – вологолюбна рослина, полив проводиться через день при висиханні грунту. Якщо його обмежити, то можна спостерігати, як посадки просто засихають. Злакові досить агресивно розростаються. Щоб уникнути їх хаотичного розміщення, рекомендується встановити обмежувачі, підійде метал, шифер, пластик.

Відстані між кущами витримуйте в межах 1 метра. Підгодовувати траву варто з другого року життя. За сезон досить удобрити в середині травня розчином сечовини, в червні – гуматами, в кінці літа – калійно-фосфорними гранулами. До кінця липня деякі підвиди втрачають нижнє листя. Щоб повернути колишню красу злакових, потрібно замаскувати нижню частину, висадивши не дуже висока рослина поруч.

Укриття на зиму

Морозостійкі види переносять зиму добре. А решта слід укрити до настання заморозків куренем з плівки з доступом повітря, а зверху спорудити дерев`яний щит. Якщо під покривним матеріалом з`явилися водяні краплі, значить посадки потрібно провітрити. Щороку вкривайте рослина новим матеріалом, щоб плівка була щільною і не рваною.

Обов`язково мульчируйте ділянку грунту і захистіть коріння органічними добривами. По сусідству можна посадити рослини, які разом добре гармонують. Це – соняшник, гібіскус і жоржини.

розпушування грунту

Проводити розпушування слід постійно. Рослина не переносить вологого субстрату і може відповісти загниванням коренів. На такий грунт приходять шкідники, які харчуються молочним соком. Щоб цього не сталося, регулярно рихлить грунт для пропуску повітря, вологи в повному обсязі. Якщо вона щільна, глиниста, то обов`язково використовуйте дренаж. Це можуть бути дрібні камінчики, черепашки, крихта.

Після поливу акуратно подрихліте землю, видаліть суху траву та бур`яни. Вони не тільки псують вигляд, але і негативно діють на молоду рослину, затінюючи її. Ідеальним варіантом для здорового і повноцінного росту буде дотримання належного догляду і підгодівля кущів органікою.

Міскантус китайський – як виглядає, сорти, умови вирощування, хвороби і шкідники

В озелененні водойм і зон відпочинку, декоруванні газонів повсюдно на території Європи використовується величний чагарник – міскантус китайський. Цей декоративний багаторічник любимо багатьма садівниками не тільки за естетичний зовнішній вигляд, а й особливості вирощування та догляду.

Зміст матеріалу

  • Міскантус китайський – опис
  • Як виглядає міскантус?
  • Сорти міскантуса китайського
  • Умови вирощування міскантуса
  • Де посадити міскантус?
  • Як посадити міскантус китайський?
  • Міскантус китайський – відхід
  • Підживлення міскантуса
  • Розмноження міскантуса китайського
  • Міскантус насінням
  • Ділення міскантуса
  • Пересадка міскантуса
  • Міскантус китайський – хвороби і шкідники

Міскантус китайський – опис

Ботанічний опис рослини міскантус китайський складно сплутати з іншими аналогами:

  • Цей декоративний багаторічний куст зараховується на увазі Міскантус сімейству Злаки. Вважається далеким родичем цукрової тростини.
  • Друге офіційне найменування рослини – віяловик китайський.
  • У дикій природі росте на Далекому Сході, Корейському півострові, в Китаї і Японії. Деякі дизайнери вважають його найкрасивішим азіатським злаком. Як заносна рослина зустрічається і в інших азіатських країнах, в Африці та Австралії.
  • Чагарник часто використовують у декоративних цілях, при цьому селекціонери виводять все нові сорти цієї рослини.
  • Крім ландшафтного дизайну міскантус китайський може використовуватися в якості ефективного палива, при спалюванні якого практично не залишається золи і попелу.

Як виглядає міскантус?

Дізнатися рослину віяловик зможе будь-який навіть початківець-садівник за характерними ознаками:

  • Це трав ‘янистий куст з пряморядними стеблями, висота яких варіюється від 80-ти см до 2-х м. При цьому окремі екземпляри можуть виростати у висоту до 3,5 м.
  • Кореневища повзучі. У пошуках вологи та харчування можуть виростати до 6-ти м у довжину.
  • Тверде і шершаве листя в основному довгі і лінійні, висотою близько 1-1,5 м. Швидко розростаються, утворюючи пишний куст. Забарвлення листових пластин восени змінюється з яскраво-зеленого на жовто-рожевий, яскраво-помаранчевий або навіть коричнево-бордовий.
  • У середині літа на кущі утворюються суцвіття мітелки у вигляді довгих колосків від 10-ти до 30-ти см на ніжках. Їх забарвлення залежно від сорту варіюється від білого до яскраво-червоного відтінку. Зберігають свою декоративність до середини осені.
  • У кожному колоску розташовується розвинена плодюча квітка.

Сорти міскантуса китайського

Рослина дуже популярна в ландшафтному дизайні і створенні композицій із сухоцвітів, від чого селекціонерами були виведені десятки декоративних сортів, що відрізняються розмірами куща, формою і фарбуванням листових пластин. Найпопулярніші з них, які добре приживаються навіть в умовах помірного клімату:

  • Міскантус китайський грацилімус. Сорт зростає дуже швидко. Його втечі в довжину досягають близько 2-х м, утворюючи кулястий куст. Листя близько 1,5 м в довжину плакучі, відрізняються білою смугою по середині. Пурпурово-сріблясті бабочки з ‘являються в липні і зберігаються до кінця серпня.
  • Зебрина, або один з найвищих декоративних сортів зі стеблями близько 3-х м у висоту. Відрізняється жовтими поперечними смугами на яскраво-зелених листових пластинах, довжина яких може досягати близько 2-х м. Соцветія пофарбовані в сріблясто-фіолетовий відтінок.
  • Кратер – компактний чагарник висотою близько 120-ти см з вигнутими сріблясто-зеленими листовими пластинами. Суцвіття наприкінці літа мають яскраве червоно-коричневе забарвлення, яке восени блідне.
  • Міскантус китайський Фламінго був названий так за схожий окрас великих ніжних рожево-помаранчевих суцвітей з відомим птахом. Виростає до 2-х м у висоту.
  • Монінг Лайт. Сорт висотою близько 2-х м з характерними білими смугами по краях вузьких листових пластин. Вимогливий до сонячного світла, тому висаджується тільки на відкритих і добре освітлюваних ділянках.

Умови вирощування міскантуса

Розібравшись з тим, що це таке міскантус китайський, варто детальніше зупинитися на умовах вирощування чагарнику. Досвідчені садівники переконані, що рослина вкрай невибагливо в догляді при правильній посадці:

  • Купувати і розміщувати на своїй ділянці необхідно тільки дорослі кущі віком не менше 3-4-х років. Купити їх можна в спеціалізованих садових магазинах. Дорослий злак встигне акліматизуватися до перших заморозків, тоді як молоді рослини частіше вимерзають в умовах помірного клімату.
  • Висаджувати злак можна тільки в добре прогрітий ґрунт, коли загроза поворотних заморозків вже минула. Залежно від регіону це може бути період з кінця березня (на півдні) до середини травня (в більш північних широтах).
  • Міскантус китайський добре росте на будь-якому типі ґрунту крім важких і глинистих ґрунтів.
  • При посадці важливо врахувати рівень освітленості і зволоженості ділянки.

Де посадити міскантус?

Правильна посадка міскантуса полягає у виборі оптимальної ділянки:

  • Це має бути сонячна ділянка, добре захищена від вітрів і протягів. В іншому випадку втрачається декоративний зовнішній вигляд листя і суцвіть, а високі стеблі можуть зламатися під сильними поривами вітру.
  • При виборі місця варто звертати увагу і на рівень зволоженості ґрунту. Ці злаки добре себе почувають поблизу природних і штучних водойм. Поблизу посушливих місць вимагатимуть рясний і регулярний полив.

Як посадити міскантус китайський?

У правилах про те, як садити міскантус значаться такі нюанси:

  • Ділянка вибирається заздалегідь (приблизно за 2 тижні до посадки) за вказаними вище критеріями, очищається від бур ‘янів і перекопується.
  • Самі посадкові ями повинні бути глибиною близько 20-30-ти см і знаходитися приблизно в метрі один від одного.
  • На дно кожної посадкової ями викладається суміш землі і компоста, на яку поміщається зволожений теплою водою кущик.
  • Посадка присипається землею, яку потрібно злегка утрамбувати.
  • Завершує процедуру посадки міскантуса китайського рясний полив не менше 3-4-ма л води під кожен куст.

Міскантус китайський – відхід

При правильно проведеній процедурі посадки догляд навесні і влітку за міскантусом китайським складається з таких простих кроків:

  • Культура дуже чутлива до рівня вологи в ґрунті. Через посуху цвітіння чагарнику може не настати. Тому куст рясно поливають навесні не менше 3-х разів на тиждень, а влітку поливи збільшують до 4-5-ти разів, якщо погода стоїть спекотна і посушлива. Кожен куст рекомендовано рясно зволожувати з шланга.
  • Розпушування рослині не потрібно, проте садівники рекомендують регулярно видаляти сорну рослинність.
  • Квітка швидко розростається, при цьому може витісняти більш слабких культурних сусідів. Щоб цього не сталося, зону навколо куща рекомендується захистити шифером або спеціальною садовою стрічкою-обмежувачем. При цьому бар ‘єри над ґрунтом повинні виступати на 10-15 см.
  • У перший рік посадки в родючий ґрунт підживлення рослині не потрібно. Починаючи з другого року, удобрюють чагарник тричі.
  • У середині осені міскантус китайський рекомендується вкривати на зиму для захисту від морозів. Можна замульчувати коріння сухою травою, соломою або тирсою або повністю укрити куст спеціальним повітропроникним агроволокном.

Підживлення міскантуса

Для рясного швидкого зростання і рясного цвітіння чагарник міскантус необхідно регулярно удобрювати починаючи з другого року посадки на ділянці. Процедура проводиться не менше трьох разів за сезон:

  • Перший раз квітку підгодовують на початку-середині весни, приблизно в кінці березня або квітні. При цьому використовують азовмісні добрива для стимулювання зростання вегетативної маси. Наприклад, для цих цілей можна використовувати розчин сечовини, приготований за інструкцією від заводу виробника.
  • Друга підживлення проводиться для підготовки рослини до цвітіння наприкінці червня. При цьому кущі рясно поливаються гуматами.
  • Третє внесення добрива припадає на період цвітіння (частіше серпень). При цьому садівники використовують фосфорно-калійні склади, наприклад, нітроамофоску.

Розмноження міскантуса китайського

  • Насіннєвий метод розмноження вважається більш тривалим і трудомістким, при цьому не завжди вдається зберегти сортові особливості материнського куща.
  • Вегетативний метод поділом куща вважається пріоритетним, тому що зберігаються всі особливості сорту, і сама процедура займає менше часу. Однак для рослини цей метод болісний, тому ним можна користуватися не частіше, ніж 1 раз на 3-4 роки.

Міскантус насінням

Виростити міскантус китайський із насіння під силу тільки досвідченому садівнику:

  • Насіннєвий матеріал збирається самостійно восени або ж купується в спеціалізованому магазині.
  • У невеликі ємності з легким родючим грунтом закладається по 1-2 насіння, присипається землею, яка утрамбовується і поливається теплою відстійною водою.
  • До сходів горщики потрібно тримати під плівкою в теплому приміщенні з розсіяним світлом, де температура повітря близько + 18. 20
  • З моменту посадки до потрібних розмірів розсади пройде близько 3-х років.
  • Перед висадкою у відкритий ґрунт молоді саджанці проходять процедуру загартовування. Горщики з квітами виносять на вулицю в середині весни на період від 1-го до 24-х год.

Ділення міскантуса

Розмножується ділення куща міскантус ранньої весни до початку періоду вегетації. Залежно від регіону це може бути початок або кінець березня. Сама процедура проводиться за такою схемою:

  • Вибираються здорові і сильні кущі, які повністю викопуються із землі з коренем.
  • Кожен куст поділяється на 2-3 нових з повноцінною кореневою системою і молодими втечами.
  • Висаджуються нові рослини в підготовлені лунки також, як і відбувається первинна посадка куща,
  • Приблизно перший рік рослині необхідно буде час для адаптації до нових умов, тому його зростання буде повільним або повністю припиниться.
  • При правильному відході на наступний рік чагарник міскантус китайський буде рости і цвісти в звичному режимі.

Пересадка міскантуса

Вважається, що міскантус погано переносить процедуру пересадки, довго адаптуючись до нових умов виростання. Через це пересаджують кущі тільки в разі крайньої необхідності, по можливості поєднуючи з розмноженням поділом куща. Всі нюанси того, як пересадити міскантус, зводяться до таких правил:

  • Процедуру проводять з кінця березня по кінець травня, щоб квітка встигла прижитися на новому місці до зими.
  • Земляний кім з кореневої системи повністю не видаляється.
  • У посадкову яму обов ‘язково вкладається шар нового родючого ґрунту.

Міскантус китайський – хвороби і шкідники

  • Коренева гниль, яка утворюється при порушенні технології посадки. Часто недуга зустрічається в грунтах, на яких раніше росли томати або картопля. При ураженні кореневою гниллю хворі рослини повністю знищуються.

Багато ландшафтних дизайнерів використовують міскантус китайський на клумбі для озеленення різних садових форм:

  • Чагарники добре виглядають в одиночних посадках як високі прикраси садових доріжок і газонів.
  • Добре поєднуються з іншими рослинами: астрами, трояндами, півоніями, хризантемами та іншими в групових посадках як чагарники заднього плану.
  • Міскантус китайський монінг лайт, як і всі інші сорти, добре виглядає поблизу водойм.
  • Рослина відмінно вписується в рокарії з хвойними насадженнями і травами.

Про автора

admin administrator