Насіння дайкона потрібно замочувати

Авторadmin

Насіння дайкона потрібно замочувати

Дайкон – посадка і догляд, терміни посадки

Не так вже часто на наших грядках зустрінеш цього гостя. По-перше, редьку в принципі частіше купують, ніж вирощують у себе на городі. А по-друге, саме цей гість, родом з теплої Азії, адаптується в наших широтах не так легко. Проблема буде не стільки з самої посадки, скільки в правильному виборі періоду і підборі сортів насіння.

Посадка дайкону навесні і восени

Питання з сортом вирішується, виходячи з ґрунту на ділянці. Рослини групи Сіроагарі або Шогоїн будуть цілком непогано себе почувати на глинистих грунтах. А ось Токінасі бажано підібрати суглинки. Якщо ж на вашій ділянці легкий ґрунт, варто подумати над купівлею насіння з групи Нерріма і Ніненго. Однак не потрібно заглиблюватися лише в пошуки дайкону зарубіжної селекції, так як під зручні нам терміни посадки вже вивели сорти вітчизняні майстри цієї справи. Сорт “Саша” повністю адаптований і типова проблема зі стрілкуванням вирішується сама собою.

Взагалі тонкощі посадки і догляд за дайконом, а також терміни посадки, в цілому спрямовані якраз на уникнення цього самого стрілкування. Тому рекомендується займатися висадкою або дуже ранньою весною, або в самому кінці літа. Знову-таки, чіткі рамки вказати буде складно в силу різного клімату. В одному регіоні вересень до кінця наминає серпень, в інших вже наприкінці серпня жовтнева прохолода.

Згідно з рекомендованими термінами посадки дайкону для північного регіону, висадка навесні взагалі не бажана, оскільки рослина почне майже відразу цвісти і коренеплод не утворюється. Для середньої смуги нормою вважається висадка насіння на розсаду вже на самому початку квітня, а через місяць цю розсаду переносять під плівку в теплицю. У середній смузі це приблизно середина літа і до кінця серпня.

Вирощування дайкону і догляд за ним

Не можна сказати, що догляд за дайконом складний або дуже мудрий. По суті, все зводиться до своєчасних прополків і поливу. Зате правильний вибір термінів посадки стає основною проблемою в питанні посадки і догляду за дайконом.

Якщо ви ставитеся до прихильників органічного землеробства, тоді ця культура стане вашим другом. Справа в тому, що висаджують її вторинно після збору першого врожаю. В якості попередників радять вибирати кріп, зелену цибулю або салат. Якщо ви вирішите висаджувати насіння відразу у відкритий ґрунт, то робити це слід приблизно з липня, збирати врожай будемо з вересня і аж до заморозків. Якщо мова йде про теплицю, терміни посіву дайкону зсуваються приблизно на місяць. Тоді сіяти можна аж до середини серпня.

Сама схема посадки дайкону дуже проста. Формуємо високі і при цьому досить вузькі грядки. Приблизно на відстані в три пальці викладаємо насіння. Потім за допомогою віл проколюємо землю для кращого доступу повітря до коріння. Проколи робимо після поливу грядки водою. Деякі садівники воліють ростити овочі великих розмірів і дотримуються іншої схеми. Тут між насінням відстань близько 10 см. У такому випадку вдається уникнути проріджування. Для грядок з мульчею взагалі достатньо використовувати суцільний метод.

Посадка дайкону і подальший догляд мають деякі особливості:

  1. У знавців вирощування даної культури є одна хитрість: відразу після посіву грядку посипають великою золою, вторинно досвідили посіви після сходів. Справа в тому, що паростки цієї культури – делікатес для слимаків і деяких інших шкідників.
  2. Чим більше вологи, тим соковитіше і м ‘якше буде коренеплод. В умовах посухи він теж виросте, але буде залишатися жорстким і волокнистим.
  3. В ідеалі для цієї рослини формують високі грядки, де родючий шар ґрунту не менше 40 см.
  4. Будьте готові до того, що приблизно на третину коренеплод буде стирчати із землі. Для збереження його смакових якостей важливо занурювати грядки, а після проріжування посадок додавати трохи фосфатних добрив.

Як замочити насіння перед посадкою та причини замочування насіння

Що відбувається з насінням, коли ви їх замочуєте? Навіщо вам замочувати насіння?

Коротка відповідь полягає в тому, що ваші насіння були розроблені для зловживань. Мати-природа не є доброю до маленького насіння. У дикій природі насіння може сподіватися на сувору спеку і холод, дуже вологі або сухі умови, і навіть може знадобитися пережити кисневий травний тракт тварини. Коротше кажучи, насіння розвивалося протягом мільйонів років, захисно захищаючи жахливі умови. Але у вашому сучасному саду насіння відносно балують. Замочування насіння перед посадкою допомагає зруйнувати природну захисну силу насіння проти того, чого вона очікує від Матері Природи, яка потім дозволяє їй швидше проростати..

Ще одна причина полягає в тому, що, хоча Мати-Природа активно посягає на насіння, вона також дала цим насінням внутрішній показник, щоб допомогти їм знати, коли вони повинні рости. Для більшості насіння рівень вологи відіграє велику роль у сповіщенні насіння про оптимальні терміни вирощування. Замочуючи насіння, ви можете швидко підвищити вміст вологи навколо насіння, що сигналізує насінню, що зараз безпечно вирощувати.

І нарешті, для деяких видів насіння вони фактично містять інгібітори проростання, які призначені для запобігання проростанню насіння всередині плодів. Ці інгібітори повинні вилуговуватися, перш ніж насіння може прорости. На природі з природними опадами цей процес може зайняти деякий час. Але коли ви замочуєте насіння, цей процес прискорюється.

Як замочити насіння перед посадкою

Замочування насіння, на базовому рівні, потребує двох речей: насіння та води.

Деякі способи замочування насіння можуть замінити воду слабокислими розчинами, такими як слабкий чай або кава або навіть кислі хімічні речовини. Ці кислі розчини покликані вільно імітувати шлункову кислоту тварини. Але ці рішення в більшості випадків не потрібні. Для більшості насіння вода буде працювати чудово.

Візьміть невелику миску і наповніть її водою з крана, настільки гарячою, як дозволить ваш кран. Деякі насіння переносять киплячу воду, але оскільки терпіння до нагрівання може сильно відрізнятися від видів до видів, гаряча водопровідна вода є найбільш безпечною для замочування насіння..

Після того, як ваша миска наповниться гарячою водою, покладіть насіння всередину миски, а потім залиште насіння у воді, коли воно охолоне. Поширені питання на даний момент включають “Як довго потрібно замочувати насіння?” і “Чи можете ви намочити насіння?” Так, можна намочити насіння. Занадто багато замочування у воді і насіння потоне. Рекомендується замочувати лише більшість насіння протягом 12 – 24 годин і не більше 48 годин. Насіння деяких видів рослин може витримати довше замочування, але робити це слід лише в тому випадку, якщо конкретні інструкції для цього виду рекомендують так.

Ви можете зробити, щоб покращити, наскільки добре ваші насіння реагують на замочування. Великі насіння або насіння з особливо твердими оболонками можуть отримати користь від скарифікації перед замочуванням. Скарифікація означає пошкодити насіннєву оболонку, щоб вода могла краще проникати через насіння. Скарифікація може бути здійснена декількома методами. До них належать розтирання насіння на дрібнозернистому пісочному папері, нанизування насіннєвої оболонки і навіть акуратне постукування насінням молотком, щоб допомогти зламати насіннєву оболонку..

Після замочування насіння їх можна посадити за вказівками. Користь замочування насіння перед посадкою полягає в тому, що ваш час проростання скоротиться, а це означає, що ви можете щасливіше, рости рослини швидше.

Насіння яких культур потрібно замочувати перед посадженням: візьміть собі на замітку

Для отримання високого врожаю насамперед необхідно подбати про посівний матеріал. Щоб покращити якість насіння, аби воно швидше проросло, перед висіванням його потрібно замочити для прискорення росту. Пише ТСН.

В першу чергу для знезараження та стимуляції росту потрібно замочувати та обробити насіння зібране власноруч.

Яке насіння потрібно замочувати перед посадженням

  • Насіння помідорів перед посадженням бажано не лише замочити, а й загартовувати. Перед висадженням в ґрунт для загартовування насіння поставте в холодильник, а потім потримайте за кімнатної температури.
  • Перець потрібно обов’язково замочити. Якщо перець завчасно не проростити, перші сходи з’являться не раніше ніж за 20 днів.
  • Селеру, петрушку, моркву перед посадженням потрібно покласти в тканинний мішечок та промити гарячою водою протягом 20 хвилин. Потім залишити на кілька днів у вологому мішечку, а після цього висушити та посадити в ґрунт.
  • Огірки, гарбуз, кабачки та патисон потрібно пророщувати, щоб підвищити шанси схожості.
  • Буряк замочують та пророщують, якщо посів пізній, коли земля вже добре прогрілася. Щоб посіяти буряк навесні, насіння не потрібно замочувати, воно повинно бути сухим.
  • Горох, квасолю, боби, також, не потрібно пророщувати при ранній посадці, а при пізній краще проростити.

Як замочувати насіння перед посівом

  • Для замочування можна використовувати очищену воду, а для забезпечення появи швидких сходів можна додавати біостимулятори росту.
  • Краще не занурювати голе насіння у воду, а загорнути його перед цим у серветки або фільтрувальний папір, із доступом повітря та світла.
  • Насіння необхідно залити водою так, щоб рідина покрила тканину із посівним матеріалом.
  • Оптимальна температура води +25…+27°C, але не менша +20°С.
  • Для створення парникового ефекту місткість потрібно накрити харчовою плівкою або склом.
  • Місткість з насінням рекомендується розмістити в темному місці, куди не потрапляють прямі сонячні промені.
  • Розчин для замочування необхідно міняти кожні 4-5 годин.
  • Час замочування насіння залежить від культури, що вирощується. Насіння кропу, цибулі, петрушки та моркви замочують 48 годин, насіння кабачків, буряків, огірків, кавуна, капусти, томатів – 17-18 годин, а ось горох і квасолю достатньо замочувати 12-15 годин.

Яке насіння не треба замочувати

Городники вважають, що не потрібно замочувати насіння салатів, капусти, брукви та ремонтантної суниці. Посів ремонтантної суниці здійснюється через розкладання насіння на поверхні землі.

Читайте также

Про автора

admin administrator