Настій прополісу на спирті від чого допомагає

Авторadmin

Настій прополісу на спирті від чого допомагає

Зміст:

Прополіс на спирту: лікувальні властивості і протипоказання

Прополіс на спирту допомагає від багатьох хвороб, а також є відмінним засобом для зміцнення імунітету. Цей продукт бджільництва цінується за високий вміст біологічно активних речовин. Користь настоянки прополісу на спирту підтверджена народної і традиційної медициною. Продукт являє собою смолистую субстанцію в`язкої консистенції зеленуватого або коричневого відтінку.

  • Чи можна пити прополіс на спирту
  • Чим корисна настоянка прополісу на спирту
  • Від чого допомагає настій прополісу на спирту
  • Як приготувати прополіс на спирту в домашніх умовах
    • Варіант 1
    • Варіант 2
    • Для зміцнення імунітету
    • При ГРЗ і ГРВІ
    • при кашлі
    • При хворобах шлунково-кишкового тракту
    • При хворобах серцево-судинної системи
    • При гінекологічних хворобах
    • При шкірних патологіях
    • При суглобових патологіях
    • При зубному болю і хворобах ясен
    • при діабеті

    Чи можна пити прополіс на спирту

    Всередину спиртову настоянку прополісу застосовують практично при всіх захворюваннях. В основному її використовують для лікування хвороб шлунково-кишкового тракту, серця, судин, дихальної та статевої систем. Це прекрасний засіб, щоб зміцнити імунітет.

    Курс лікування і дозування залежить від конкретного захворювання. Необхідно уважно вивчити показання до застосування спиртової настоянки прополісу, щоб лікування було максимально ефективним.

    Чим корисна настоянка прополісу на спирту

    Лікувальні властивості настоянки прополісу на спирту визнані не тільки народною медициною, але і традиційною. Продукт містить величезну кількість мікроелементів і вітамінів, необхідних для нормальної роботи організму людини.

    Спиртова настоянка на спирту має наступні лікувальні властивості:

    • знімає запалення;
    • володіє потужним противірусним і антисептичним ефектом, доведено, що мікроорганізми не здатні пристосовуватися до прополісу;
    • пригнічує розмноження і розвиток стафілококів, стрептококів і інших збудників небезпечних захворювань;
    • швидко загоює рани;
    • є потужним природним антибіотиком, який в кілька разів сильніше пеніциліну;
    • зміцнює імунну систему;
    • володіє сильним знеболюючим ефектом;
    • знімає спазми судин;
    • найсильніший антиоксидант, який уповільнює процес старіння;
    • нормалізує обмінні процеси;
    • відновлює клітини печінки і захищає орган від впливу токсинів.

    Від чого допомагає настій прополісу на спирту

    Екстракт прополісу спиртового застосовують в якості анестетика, він підвищує захисні функції організму, пригнічує ріст злоякісних клітин, виводить токсини з організму. Володіючи потужним противірусним ефектом, вбиває патогенні мікроорганізми.

    Прополіс на спирту використовують для лікування:

    1. Захворювань шкіри. Настоянка знімає набряки і запалення. Запобігає розкладанню на пошкоджених покривах і слизових. Стимулює регенерацію клітин епідермісу.
    2. Серцево-судинних захворювань. Застосовують прополіс на спирту для лікування вегето-судинної дистонії. Запобігає утворенню тромбів.
    3. Бактеріальних, вірусних інфекцій. Лікувальна дія кошти на спирту засновано на імуностимулюючу, антибактеріальній і противірусний властивості.
    4. Захворювань шлунково-кишкового тракту. Засіб пригнічує активність хвороботворних мікроорганізмів і виводить токсини.
    5. Урологічних та гінекологічних хвороб. Завдяки регенеративній і дезінфікуючій властивості прополісу, він прекрасно справляється з лікуванням ерозії матки, міоми і простатиту.
    6. Стоматологічних захворювань. Судинозвужувальна властивість настоянки на спирту дозволяє застосовувати його при кровоточивості ясен, а також після перенесеного хірургічного втручання. Збільшує тривалість дії місцевої анестезії.

    Настоянку прополісу на спирту для лікування застосовують зовнішньо і всередину, в залежності від захворювання, для якого її використовують.

    Як приготувати прополіс на спирту в домашніх умовах

    Для лікування застосовують настоянку 10% або 20%. 10% -розчин готують з 90 мл 70-градусного спирту і 10 г прополісу, для 20% -розчину кількість інгредієнтів збільшують на 10 мл і 10 г відповідно.

    Існує два способи приготування настоянки прополісу в домашніх умовах на спирту.

    Варіант 1

    1. Шматочок прополісу потрібного розміру помістити в холодильник, щоб він злегка підмерз. Подрібнити продукт бджільництва на тертці, або обернути плівкою або папером і відбити молоточком до отримання дрібної крихти.
    2. Отриману крихту перекласти в посуд з темного скла і залити спиртом. Щільно закрити кришкою і прибрати в темне місце на 2 тижні, періодично збовтувати розчин.
    3. Настоянку на спирту відфільтрувати. Частину, що залишилася крихту можна використовувати для вторинного приготування настоянки, але варто враховувати, що вона буде значно слабкіше.

    Зберігають ліки в пляшці з темного скла в холодильнику.

    Варіант 2

    Приготування прополісу на спирту:

    1. Зазначена кількість продукту бджільництва поміщають в спирт. Ємність ставлять на невеликий нагрів і прогрівають до 50 ° С. При цьому постійно перемішують і не допускають кипіння.
    2. Знімають з плити і проціджують через будь-який фільтр. Це може бути марля, вата або тонка тканина. Готовий розчин переливають в пляшечку з темного скла і залишають на тиждень в темному місці.

    Як приймати настоянку прополісу на спирту

    Дозування і курс лікування залежить від захворювання, для лікування якого застосовують настоянку прополісу на спирту.

    Для зміцнення імунітету

    Прополіс насичує організм корисними мінералами і вітамінами, зміцнюючи імунітет. Продукт можна вживати в чистому вигляді з медом. Настоянку прополісу на спирту застосовують в осінньо-зимовий період, коли захисні функції організму знижені.

    Для підтримки імунітету в напої або їжу додають по столовій ложці тричі на день протягом тижня.

    Дітям дають стакан теплого молока, додавши в нього 2 краплі настоянки.

    При ГРЗ і ГРВІ

    Завдяки противірусного і антибактеріального властивості, настій на спирту ідеально підходить для лікування практично всіх респіраторних захворювань. Допомагає прискорити одужання при риніті, грипі, бронхіті і синуситі.

    Настій приймають всередину, додавши 20-30 крапель в чай, тричі в день.

    При першении в горлі: полощуть тричі на добу склянкою теплої води, розчинивши в ньому 10 мл розчину на спирту. Перед полосканням настоянкою горло бажано промити сольовим розчином.

    При нежиті в ніс закапують по 3 краплі настоянки двічі на день. Промивання виконують наступним чином: в склянці води розчинити по ½ ч. Л. солі і настоянки.

    Для лікування хронічного бронхіту на склянку теплого пиття додають 30 крапель настоянки на спирту. Вживають 3 рази в день до їди протягом 10 днів.

    При тонзиліті застосовують інгаляції і полоскання, а також розсмоктують шматочок бджолиного продукту 10 хвилин кілька разів на добу.

    Для лікування ГРВІ та грипу використовують засіб, яке готують за таким рецептом:

    • по 3 ст. л. кукурудзяної олії, меду і настоянки прополісу на спирту.

    Інгредієнти перемішують до однорідності. Вживають на голодний шлунок вранці по 5 мл протягом двох тижнів.

    Важливо! Замість кукурудзяного масла можна використовувати соняшникова або оливкова.

    при кашлі

    Кашель і ускладнення від нього лікують наступним засобом: ложку масла вершкового, 1 ч. Л. натурального меду і ложку спиртової настоянки перемішати, підігріти і прийняти гарячим. Курс лікування – тиждень. Тричі на добу робити інгаляції: в склянці води розчинити ½ ч. Л. солі і краплю настойки на спирті.

    При хворобах шлунково-кишкового тракту

    Регулярний прийом настоянки прополісу в поєднанні з основною терапією дозволить швидше вилікувати виразку шлунка, коліт, гастрит або бактеріальні інфекції. Бджолиний клей нормалізує стілець, дезінфікує і запобігає утворенню спайок в кишечнику.

    Продукт бджільництва наполягають на 95% медичному спирті в пропорціях 1: 5 протягом двох днів. Потім настоянку розбавляють прохолодною водою 3:10. Вживають, розвівши в склянці теплого молока або води 5 мл засобу тричі на добу за годину до їди. Курс лікування – 10 днів. При виразці – 2 місяці.

    При лікуванні панкреатиту в стакан теплого молока додають 20 крапель настоянки на спирту і приймають 3 рази на добу перед їдою протягом трьох тижнів.

    При хворобах серцево-судинної системи

    Настоянка прополісу розріджує кров, тому її часто використовують при лікуванні гіпертонії або гіпотонії. Продукт бджільництва регенерує тканини серцевого м`яза, оновлює клітини і зміцнює стінки судин. Після проведення консультацій з кардіологом, прополіс регулярно приймають протягом місяця, чергуючи з перервою в 30 днів. Засіб зміцнить серце, знизить ламкість судин і поліпшить їх прохідність.

    Рецепт кошти для лікування серцево-судинних захворювань:

    • 50 г меду;
    • 200 г спирту;
    • 30 мл 10% спиртової настоянки прополісу.

    Очищений часник заливають спиртом і залишають в темному прохолодному місці на 2 тижні. У проціджений складу додають мед і настоянку прополісу. Ретельно перемішують. Приймають засіб тричі на день до їди по 25 крапель. Через півроку курс лікування повторюють.

    При гінекологічних хворобах

    При лікуванні гінекологічних захворювань і запалень виконують спринцювання або роблять ванночки.

    • Рецепт 1. Для спринцювання на літр води додають 10 мл настойки спиртової. Курс лікування – 10 днів.
    • Рецепт 2. У рівних кількостях беруть подорожник, ромашку і деревій. У півлітра окропу кладуть 3 ложки трав`яної суміші і прогрівають на слабкому вогні чверть години. Настоюють 2 години, проціджують, додають 30 крапель 20% настоянки прополісу на спирту.
    • Рецепт 3. Змішують в рівних частинах настоянку прополісу і календули. У половині літра теплої води розчиняють ложку спиртової суміші.

    При шкірних патологіях

    Настоянку прополісу на спирту застосовують місцево при лікуванні різних шкірних патологій: вугрової висипки, лишаї, екземі, псоріазі або дрібних травмах. Засіб, на відміну від йоду, діє м`яко і не сушить шкіру. Прискорює загоєння опіків, порізів і ран.

    Використовують для лікування гнійних, довго гояться ран, а також трофічних виразок, що утворилися внаслідок ускладнень при цукровому діабеті.

    При герпесі вранці натщесерце всередину приймають півсклянки води, попередньо розчинивши в ньому 20 крапель спиртового розчину, протягом місяця. Висипання протирають чистою настоянкою кілька разів на день.

    Ефективний при лікуванні фурункулів. Їх регулярно протирають настоянкою прополісу на спирту.

    Бджолиний клей володіє протигрибковим властивістю, тому його застосовують при мікозах нігтів ніг і рук. Спиртову настоянку з`єднують з маслом чайного дерева в пропорціях 1: 5. Ватний диск змочують отриманим розчином і прикладають на уражені нігті. Процедуру повторюють двічі в день. Курс лікування – місяць.

    Для лікування псоріазу використовують полотняні пов`язки, просочені сумішшю прополісу і м`якого бджолиного воску. Бляшки, прилипаючи до тканини, легко і безболісно видаляються. Слабкий імунітет – одна з причин розвитку псоріазу, тому настойку при цьому захворюванні рекомендують приймати всередину для його зміцнення.

    При суглобових патологіях

    Суглоби лікують прополісом на спирту протягом двох тижнів. Для цього 100 г топленого тваринного жиру з`єднують з 10 мл настойки прополісу. Отриману масу розтоплюють на водяній бані до однорідності, остуджують і намазують товстим шаром на хворий суглоб. Перемотують бинтом і фіксують тканиною. Зверху утеплюють вовняним шарфом. Залишають засіб на годину.

    Для лікування радикуліту використовують склад з соняшникової олії, меду і 30% настоянки прополісу на спирту, взявши по ложці всіх інгредієнтів. Ретельно розмішують і наносять на гірчичник, який прикладають до хворої ділянки тіла, зафіксувавши бинтом.

    При зубному болю і хворобах ясен

    Спиртова настоянка прополісу допоможе впоратися з гострим зубним болем, знизить кровоточивість ясен, прискорить загоєння після хірургічного втручання, лікує стоматит. Використовують для полоскань або накладають тампони. Фахівці рекомендують додавати розчин до пасти при чищенні зубів.

    • Рецепт 1. У склянці теплої води розводять 5 мл розчину прополісу на спирту, додають таку ж кількість настоянки лепехи. Полощуть ротову порожнину, затримуючи на 10 секунд на хворій ділянці. Процедуру повторюють 5 разів на добу протягом двох тижнів.
    • Рецепт 2. Настоянку змішують з водою в пропорції 1: 3. Отриманим розчином просочують тампон і прикладають до хворої ділянки. Цей спосіб використовують двічі на добу при гострому зубному болю.

    при діабеті

    Спиртова настоянка прополісу незамінна при лікуванні першого і другого типу цукрового діабету.

    Терапію проводять за наступною схемою:

    1. 1-й день – в ложці молока розводять краплю настоянки прополісу на спирту. Приймати за 20 хвилин до прийому їжі тричі на день.
    2. Щодня збільшувати дозування на 1 краплю, довівши кількість до 15. Потім починають зворотний відлік в тому ж порядку.

    Приймати засіб на спирту за схемою протягом півроку. Потім роблять паузу на 3 місяці і повторюють курс лікування.

    Запобіжні заходи

    Не варто збільшувати кількість настоянки прополісу на спирту, зазначеного в рецептурі для лікування того чи іншого захворювання. Передозування може призвести до різкого підвищення або зниження тиску, порушення серцевого ритму, занепаду сил, запаморочення. Прийом препарату на спирту в цьому випадку необхідно негайно припинити.

    Перед лікуванням рекомендують прийняти невелику дозу розчину і поспостерігати деякий час за реакцією організму. Обов`язково необхідна консультація фахівця.

    Протипоказання

    Алергія і індивідуальна непереносимість є строгим протипоказанням до використання настоянки прополісу на спирту для лікування. Її заборонено приймати в період вагітності, грудному вигодовуванні, а також маленьким дітям.

    З обережністю застосовують при патологіях печінки і злоякісних новоутвореннях.

    Засіб протипоказано людям, які мають непереносимість алкоголю.

    Терміни та умови зберігання

    Настоянку прополісу на спирту зберігають не більше двох років в прохолодному сухому місці. Холодильник – ідеальне для цього місце. Розчин розливають в ємності з темного скла і добре закупорюють. Це захистить спиртову настойку від підвищеної вологості і не дозволить йому ввібрати в себе сторонні запахи.

    висновок

    Прополіс на спирту допомагає від більшості патологій і зміцнить імунну систему. Засіб широко застосовують для лікування в народній і традиційній медицині. Щоб досягти максимального ефекту, перед застосуванням потрібно уважно вивчити лікувальні властивості і протипоказання спиртової настоянки прополісу.

    Прополіс на спирту: від чого допомагає настойка, рецепти приготування в домашніх умовах.

    Настоянка прополісу на спирту – це один з найпростіших і найдієвіших способів зробити хороший препарат, що застосовується при різних захворюваннях.

    У статті розглянемо як приготувати настоянку прополісу на спирту в домашніх умовах, рецепти та правила, якомога швидко і без особливих витрат зробити аналоги дорогих препаратів.

    За своєю цінністю настоянка прополісу на спирту приготована самостійно буде не гірше за придбану, а в багатьох випадках і краще, вже готових препаратів. Головне дотримуватися рецептури приготування і використовувати якісні інгредієнти.

    Як приготувати настоянку прополісу на спирту в домашніх умовах

    Перед початком приготування настойки прополісу на спирті в домашніх умовах необхідно знати кілька важливих правил.

    У класичній рецептурі приготування настоянок на спирті для внутрішнього застосування, краще використовувати медичний спирт із міцністю 70 градусів.

    Для зовнішнього використання як антисептик і оздоровчі розтирання краще використовувати чистий 95 процентний спирт.

    У деяких джерелах пропонується приготування прополісу настоянки на горілці (винному спирті). Такий вид настойок допускається, але в цьому випадку суттєво знижується цінність готового препарату.

    Настоянку прополісу краще додавати у теплий чай чи молоко. Для підвищення ефекту необхідно додати чайну ложку натурального меду. Мед повинен бути обов’язково натуральним квітковим, не перегрітим без додавання цукру. І вже на ранок ви помітите позитивний ефект такого лікування.

    За умови дотримання рецептури та порядку приготування настойки прополісу на спирту термін зберігання складе три роки з моменту приготування, якщо не додавати додаткових інгредієнтів.

    У разі застосування додаткових добавок термін зберігання становитиме два роки. Відповідно до лабораторних досліджень Ігошина О.Ю.

    (2015) при дотриманні технології та умов зберігання олія прополісова протягом 5 років не змінила свого хімічного складу та, відповідно, не втратила своїх лікувальних якостей та властивостей.

    Настойка прополісу на спирті для зовнішнього застосування (рецепт №1)

    • прополіс – 10 грам
    • чистий медичний спирт 95% – 90 мл
    • пляшку з темного скла.

    Щоб засіб вийшла хорошої концентрації, необхідно повністю розчинити у спирті бджолиний клей. Зробити це можна, подрібнивши його. Спочатку треба помістити його в холодильник на деякий час, коли він досить охолоне, натерти на дрібній тертці або дрібно нарізати ножем.

    Дрібно подрібнений продукт бджільництва висипають у пляшку з темного скла, заливають спиртом, щільно закривають кришкою і залишають у темному і прохолодному місці настоюватися. Настоянка буде готова до застосування через 14 днів. Важливо знати, що щодня пляшку необхідно добре збовтувати.

    Якщо дотримуватись умов зберігання та рецептури приготування, приготований лікарський засіб допомагатиме у зміцненні здоров’я та не втратить своїх лікувальних властивостей протягом трьох років.

    Настойка прополісу на спирті для внутрішнього застосування (рецепт №2)

    • бджолиний клей – 10 грам
    • етиловий спирт 70% – 90 мл
    • пляшку з темного скла.

    Розчиняємо дрібноздрібнений бджолиний клей (як описано в рецепті 1 вище). Залишаємо на 14 днів наполягати.

    Спиртова настойка з волоським горіхом від застудних захворювань (рецепт №3)

    Для приготування препарату з волоським горіхом від застудних захворювань знадобиться:

    • прополіс 10 грам
    • сушені перегородки грецького горіха 10 грам
    • чистий медичний спирт 80 мл
    • пляшка з темного скла

    Щоб бджолиний продукт розчинився без залишку, його необхідно подрібнити до стану дрібної стружки або крихти. Для цього його можна покласти в морозильну камеру на кілька годин, після чого натерти на дрібній тертці або подрібнити за допомогою керамічної ступи.

    Змішати прополіс зі спиртом у тарі із темного скла. Щільно закриту пляшку поставте у темне місце на два тижні. Щодня пляшку потрібно добре струшувати. Потім пропустіть розчин, що вийшов, через чотири шари марлі для очищення розчину від зайвих домішок. Додайте|добавляйте| перегородки грецького горіха і витримайте в темному місці 30 днів.

    Цей засіб ідеально підходить для боротьби з ГРЗ, ГРВІ, ангіною, грипом та іншими застудними захворюваннями.

    Рецепт настойки прополісу на спирту від простатиту з корою осики

    • прополіс 10 грам
    • кора осики 50 грам
    • чистий медичний спирт 70% – 180 мл
    • посуд із темного скла

    Спочатку необхідно подрібнити бджолиний клей (заморожуємо та подрібнюємо на дрібній тертці) та кору осики (можна подрібнити не сильно за допомогою качалки або ступи). Всі інгредієнти поміщаємо в ємність із темного скла. Залишаємо наполягати протягом 30 днів. Обов’язково щодня струшуємо вміст пляшки. Через тридцять днів відокремлюємо домішки, що не розчинилися, за допомогою марлі або медичного бинту, складеного в чотири рази. Препарат готовий до вживання. Застосовувати двічі на день вранці та ввечері по 30 крапель із чаєм або молоком.

    Кора осики, так само як і прополіс, чудово допомагає боротися з простатитом та іншими проблемами з передміхурової залозою, дане поєднання дає прекрасний ефект у оздоровленні чоловічого організму в цілому.

    Рецепт посиленої 30% настойки прополісу на спирту

    Для приготування 30% настоянки прополісу на спирті в домашніх умовах нам знадобиться:

    • бджолиний клей – 50 грам
    • чистий медичний спирт 70% або 95% залежно від застосування – 100 мл
    • пляшку з темного скла.

    Дуже дрібно натираємо (або нарізаємо) бджолиний клей. Змішуємо інгредієнти та даємо настоятися не менше 30 днів у темному місці. Щодня 3-4 рази на день ємність рясно струшуємо. Фільтруємо лише перед застосуванням. За дотримання рецептури та умов зберігання вона не втратить своїх властивостей протягом десяти років.

    Настойка прополісу на спирту: інструкція, застосування та відгуки

    Як застосовувати при нежиті та кашлі?

    Змащуємо області гайморових пазух та носові ходи турундою, 3 рази на день протягом тижня. Терапію проводимо вдома та протягом 3 годин не рекомендується виходити на вулицю. За наявності сильного нежитю проробляємо процедуру 4-5 разів на день або закопуємо в кожну ніздрю по 2 краплі.

    При кашлі – додаємо одну чайну ложку в склянку теплого молока, приймати двічі на день за півгодини до їди.

    Як позбутися геморою Понад 1000 блогів людей, що позбулися геморою. Як можна подолати хворобу та не згадувати. Методи та застосовувані засоби, дискусії фахівців та пацієнтів. На порталі www.gemorroy.site

    При захворюваннях верхніх дихальних шляхів гайморит робимо інгаляцію. Для цього додайте чайну ложку на склянку води та нагрійте до утворення пари. Накрийте голову рушником та вдихайте (у процесі інгаляції виділяються фітонциди). Процедуру виконуйте вранці та ввечері по 10 хвилин.

    Профілактика та лікування легеневих захворювань (туберкульоз, пневмонія)

    Для лікування пневмонії – за півгодини до їди у першій половині дня 30 крапель настойки, розведеної зі склянкою теплої води та молока. Для посилення ефекту на ніч можна розтирати груди спиртовою настойкою. Тривалість курсу – до 30 днів.

    Лікування ангіни

    Для швидкого зняття запалення, викликаного ангіною, використовуйте розпилювач зі спиртовою настойкою прополісу. Спрей наносити кожні півгодини на мигдалики. Для пом’якшення болю в розчин додають натуральний мед та сік алое. Якщо немає розпилювача під рукою, розведіть 1 ч. л. зі склянкою води і попестите горло кожні півгодини.

    Застосування настоянки прополісу на спирті при гаймориті та отит

    Для усунення болю, лікування виділень гною при гаймориті: необхідно змішати настоянку прополісу на спирту та мед у пропорції один до одного. Добре перемішати та дати настоятися 24 години. Готовий розчин закріпити на ніч лейкопластирем з обох боків носа, в ділянці придаткових пазух. Лікування проводити до повного зняття симптомів гаймориту.

    Як застосовувати при лікуванні та профілактиці грипу?

    Для профілактики грипу в період осінніх та весняних епідемій щодня приймайте 10 крапель з молоком та натуральним медом. У разі захворювання приймайте 30 крапель 3 рази на день і 3 рази на день закопуйте в ніс розчин спиртової настойки та меду, змішаний 1 до 1.

    Цікавий факт, бджоли моделюють і вгадують різновид грипу, який може з’явитися у майбутньому, заздалегідь виробляючи та відкладаючи у бджолиному клеї ефективні речовини для його нейтралізації та знищення.

    Чи можна вилікувати пародонтоз і як застосовувати настойку прополісу на спирті при зубному болю?

    Для лікування пародонтозу необхідно в 30% настоянку прополісу на спирті додати траву звіробою? попередньо подрібнену, у співвідношенні один до одного. Закрити щільною кришкою, наполягати у темному місці два тижні, щодня струшуючи пляшку. Процідити.

    Полоскати до 5 разів на день розчином 20 крапель на півсклянки води. Для посилення ефекту та скорочення часу лікування пародонтозу корисно жувати забрус.

    Для зняття зубного болю прикладайте тампон просочений 30% настоєм.

    Чи можна застосовувати настоянку прополісу на спирті при гастриті та виразковій хворобі шлунка?

    Ми не рекомендуємо застосовувати настойку прополісу на спирту при виразці шлунка та гастриті. Використання з лікувальною метою спиртового розчину може погіршити ситуацію і викликати додаткові проблеми. Сучасна медицина рекомендує використовувати масло прополісу при виразці шлунка та гастриті.

    Лікування виразки шлунка та гастриту
    Як приготувати препарат для лікування виразкової хвороби шлунка та способи його застосування
    .

    Настойка прополісу на спирту при радикуліті та хребтовому остеохондрозі

    30% настоянку прополісу на спирту необхідно змішати з медом та олією, краще використовувати соняшникову. Усі компоненти необхідно змішати на рівних частинах, перемішуємо все до однорідної маси. Потім отриману мазь наносимо на гірчичники та прикладаємо до хворого місця, злегка закріпивши бинтом чи пластиром.

    Як лікувати мігрень?

    30% настоянку прополісу на спирту 40 крапель необхідно накапати на шматочок рафінованого цукру. З’їдати по одному шматочку з ранку сім днів поспіль. Обов’язковою умовою лікування є відсутність додаткових стресових ситуацій під час проходження курсу.

    Для імунітету та загальної профілактики

    Для відновлення імунітету необхідно розвести 5 крапель однієї столової ложці кип’яченої води. Приймати тричі на день протягом 20 днів.

    У разі постійного стресу та втоми допускається поступове збільшення дозування до 15 крапель.

    Профілактика зміцнює імунітет, знищує мікробів, заспокоює, допомагає впоратися з грибковими ураженнями, панкреатитом, болями у жовчному міхурі.

    При вагітності та під час лактації

    Не рекомендується застосування при вагітності та під час грудного вигодовування. У разі застосування ми настійно рекомендуємо проконсультуватися з лікарем.

    Чи можна приймати дітей?

    • Настоянку прополісу на спирту та лікарські засоби, що містять бджолиний клей, протипоказані до застосування і в дитячому віці до 3 років.
    • У віці від 3 до 7 років під обов’язковим і суворим контролем лікаря.
    • Старше 7 років приймати можна, головне дотримуватись дозування і перед застосуванням перевірити організм на наявність алергії на продукти бджільництва.

    Настоянка прополісу на спирту: приготування та застосування

    Бджоли виробляють прополіс для захисту власних жител, а люди – здоров’я. У народній медицині на основі натурального продукту готують особливу цілющу настоянку.

    Вона здатна знищувати мікроби, знімати запалення, зміцнювати імунітет, нейтралізувати біль та багато іншого.

    Від чого допомагає прополіс на спирту, як його приймати та готувати — всі подробиці з вуст пасічника далі у статті.

    Прополіс на спирту: лікувальні властивості

    Що лікує прополіс спиртом? Щоб оцінити весь спектр цілющих властивостей настойки, слід зрозуміти, що є її основним інгредієнтом.

    Прополіс – це речовина клейкої консистенції, що виробляється бджолами для зміцнення свого житла, ізоляції від сторонніх предметів та заходів дезінфекції у вулику.

    У складі натурального продукту присутні природні бальзами, смоли, віск, ефірні олії, жирні кислоти, квітковий пилок, а також вітаміни та мінерали.

    Це забезпечує широкий спектр користі прополісу на спирту: він має антибактеріальний, протизапальний, анестезуючий, регенеруючий і седативний вплив.

    Чудодійний прополіс: лікування бджолиним «клеєм»

    Лікувальні властивості настоянки прополісу на спирту:

    • зміцнює імунітет, застосовується для профілактики та лікування простудних захворювань
    • має антиоксидантну дію на організм
    • застосовується для лікування гастриту та виразки
    • покращує відхаркування при кашлі, сприяє виведенню мокротиння з легенів, застосовується для лікування ангіни, бронхіту, туберкульозу.
    • використовується для лікування запальних захворювань жіночої (ерозія шийки матки) та чоловічої (простатит) статевої систем
    • застосовується для лікування стоматологічних захворювань (пародонтозу, стоматиту), нейтралізує запалення ясен та зубний біль
    • полегшує біль при радикуліті
    • покращує стан шкірного покриву при різних пошкодженнях (вугрі, порізах, варикозному розширенні вен, фурункулах і т.п.)

    Цікавий факт: згідно з відгуками про застосування настойки прополісу на спирту, засіб має чудову анестезуючу дію. Його можна застосовувати для полегшення болю в горлі, головного, зубного та менструального болю, а також болю в спині та ногах при варикозі.

    Стаття у тему: Бджолиний прополіс від болю

    Придбати прополіс можна безпосередньо з нашої пасіки «Свій мед»:

    Рецепт прополісу на спирту

    Ви можете купити спиртову настоянку прополісу у пасічника або приготувати самостійно. Як правильно наполягти прополіс на спирту? Рецепт може відрізнятися залежно від концентрації засобу – найбільш популярними у народній медицині є 10% та 20% настій.

    Як приготувати настоянку прополісу на спирту в домашніх умовах?

    Крок 1: Підготувати інгредієнти у пропорціях 1:10 (10% настойки). Вам знадобиться 100 грам бджолиного прополісу з пасіки та 1 літр спирту (краще використовувати 70-градусний).

    Крок 2: Подрібнити прополіс. Його приготування в домашніх умовах на спирту вимагає попереднього заморожування: покладіть продукт у морозильну камеру на 40-60 хвилин. Після цього його простіше подрібнити — покришити за допомогою ножа або натерти на тертці.

    Крок 3: Пересипати прополісну стружку в посудину із темного скла та залити спиртом. Поставити у темне та прохолодне місце (при температурі не вище +20 градусів).

    Крок 4: Наполягати на прополіс. Як зробити настойку на спирті – наполягати протягом 2-х тижнів. Через день збовтувати вміст. Перед застосуванням процідити.

    Для приготування 20% засобу пропорції прополісу на спирту необхідно збільшити вдвічі – 2:10. Тобто на 1 літр спирту потрібно 200 г бджолопродукту.

    Стаття на тему: Настоянка прополісу і все, що Ви хотіли про неї знати

    Настойка прополісу на спирту: інструкція із застосування

    Приготування домашньої настойки прополісу на спирту – це лише перший крок на шляху успішного лікування. Не менш уважно слід поставитися до способу та правил застосування.

    Як приймати прополіс на спирті внутрішньо

    Застосування внутрішньо прополісу на спирту актуальне при слабкому імунітеті, застудних захворюваннях, порушеннях роботи ШКТ та його органів, а також захворюваннях дихальної та сечостатевої систем.

    Добове дозування настойки прополісу на спирту:

    • дітям до 3 років – не рекомендується
    • дітям від 3 до 12 років – 15-20 крапель (10% настойки) або 8-10 крапель (20%)
    • дорослим – 20-60 крапель (для 10% настоянки) або 10-30 крапель (для 20%)

    Зверніть увагу: для застосування дітям настойку прополісу на спирту краще вибирати 20% концентрації. Її можна вживати у меншій кількості. Відповідно – Ви скоротите кількість алкоголю, споживаного дитиною. Прополіс на спирту 20% також актуальніший для тих, кому не рекомендується вживання алкоголю.

    Як можна пити настоянку прополісу на спирті – визначте необхідну кількість крапель згідно з вказівками вище. Цю дозу рекомендується розбити на 2 прийоми (наприклад, якщо Вам потрібно в день випивати по 40 крапель – приймати по 20 вранці і ввечері). Розведіть настій у ½ склянки дистильованої води та випивайте за 30-40 хвилин до їди.

    Тривалість профілактичного курсу – 2 місяці, лікувального – 1 місяць. Між курсами рекомендується робити перерву щонайменше 4-х тижнів.

    Як застосовувати прополіс на спирту зовнішньо

    Домашня настойка прополісу на спирту актуальна також при зовнішньому застосуванні – з її допомогою можна лікувати різні запалення та пошкодження тканин:

    Список найпопулярніших способів прийому прополісу на спирту:

    • для полоскання горла – розвести настойку (1 чайна ложка) з водою (100 мл) та полоскати горло кожні 4 години
    • для знезараження рани – розвести настойку з водою у пропорціях 1:2 та протерти уражену ділянку
    • при варикозному розширенні вен – втирати в ділянки, де видніються вени, або накладати компреси по 2 рази на день
    • при болях у хребті – розводити водою в рівних пропорціях, змочувати марлю і робити компреси 3-5 разів на день
    • при запальних захворюваннях жіночих статевих органів – настойку необхідно розвести з водою, щоб отримати 3% концентрацію, змочити засобом тампон та вводити на ніч
    • від зубного болю та запалення ясен – у склянку води або трав’яного відвару додати 20 крапель 10% настойки (або 10 крапель для 20%), змочити ватку і прикладати до хворих місць
    • від грибка нігтів – вату змочити 10% настойкою і прикладати до ураженого нігтя 4-6 разів на день
    • для поліпшення стану волосся – 1 чайну ложку настою розвести в склянці трав’яного відвару (кропиви, лопуха та/або шишок хмелю), наносити біля коріння і залишати мінімум на 1 годину
    • від прищів – змішати засіб з водою у пропорціях 1:2, змочити вату та протирати шкіру обличчя 2 рази на день

    Зверніть увагу, щоб уникнути подразнення слизової оболонки (рота, статевих органів) краще використовувати настоянку 10% концентрації. Те саме стосується відкритих ран.

    • Прополіс для лікування грибка нігтів
    • Прополіс для особи: очищення + омолодження
    • Полоскання настоянкою прополісу горла та ротової порожнини

    Лікування настойкою прополісу на спирту: народні рецепти

    Народний засіб найбільш ефективний у поєднанні з додатковими інгредієнтами. Якими саме залежить від вогнища проблеми.

    При використанні прополісу на спирті для імунітету Вам потрібно буде приготувати спеціальний напій:

    У склянку теплої води додати 20-30 крапель настойки (10%) або 10-15 крапель (20%). Також розчинити у рідині 1 чайну ложку квіткового меду. Випивати 2 рази на день – вранці натще і ввечері за півгодини до вечері.

    Прополіс на спирту з молоком – від кашлю найбільш дієвий засіб. Воно сприяє виведенню мокротиння з легенів, покращує відхаркування, надає заспокійливу дію. Також буде актуальним протизапальний ефект.

    200 мл молока розігріти до температури 50 градусів. Додати 30-40 крапель спиртового настою (10%) або 15-20 крапель (20%). Перемішати. Випивати 1-2 рази на день великими ковтками, допоки напій не охолонув.

    Ще один рецепт для лікування шлунка прополісом на спирту – з використанням алое. Засіб матиме протизапальний та заспокійливий ефект, а також допоможе знизити рівень кислотності:

    Змішати 100 г меду, 20 мл соку алое і 10 мл спиртової настойки (10%). Перемішати і нагрівати на водяній бані за невеликої температури протягом 20-30 хвилин. Приймати по 1 столовій ложці перед кожним прийомом їжі.

    Мед з алое для шлунково-кишкового тракту

    При радикуліті допоможе наступний рецепт:

    Змішати в рівних пропорціях 20% настойку, рідкий мед та олію. Перемішати. Накласти густим місцем на хворе місце та зафіксувати бинтом. Проводити таку процедуру за необхідності, але найкраще на ніч.

    Прополіс спирту при онкології також ефективний. Вважається, що засіб стимулює захисні сили організму, не даючи ураженим клітинам поширюватися. Залежно від вогнища ураження, рекомендується розчиняти настойку в трав’яних відварах (наприклад, бруньок берези при раку легень) або овочевих соках (наприклад, буряковому при раку горла).

    Прополіс на спирту: протипоказання

    Прополіс на спирту – це не лише лікувальні властивості, а й протипоказання. Народний засіб заборонено застосовувати тим, хто страждає:

    • індивідуальною непереносимістю бджолопродуктів
    • серцевою, печінковою або нирковою недостатністю
    • деякі види розладів нервової системи
    • схильність до судом

    Застосування настоянки прополісу на спирту внутрішньо також не рекомендується вагітним жінкам та жінкам у період годування груддю. Таке обмеження пов’язане з наявністю спирту у складі ліків.

    Зберігання настою прополісу на спирту

    Зберігати народні ліки слід у темному та недоступному для дітей місці, при температурі від 0 до +18 градусів. Найзручніше залишити настій у холодильнику.

    Як зберігати бджолопродукти: інструкція та термін придатності

    Термін придатності спиртової настойки – до 2 років. Після закінчення цього терміну народні ліки втрачають свої корисні властивості.

    Джерело

    Відео “Прополіс на спирту: застосування”

    Настойка прополісу на горілці: рецепт приготування та правила прийому

    Прополіс характеризується справді унікальним складом.

    Він містить органічні кислоти, воскові сполуки, флавоноїди, ферменти, квітковий пилок, вітаміни, мінеральні елементи, амінокислоти, ефірні та ароматичні олії.

    Усі компоненти оптимально збалансовані, що пояснює здатність лікувати багато хвороб. Цілком лікувальні властивості цього дивовижного продукту досі не вивчені, але вже визнані традиційною медициною.

    Особливо цінується прополіс за здатність знищувати патогенні мікроорганізми – бактерії, віруси, грибки.

    Унікальний продукт має й інші корисні властивості:

    • купує запалення, усуває біль (у тому числі і зубний), свербіж та печіння;
    • зміцнює імунітет, підвищує резистентність організму до несприятливих факторів;
    • нормалізує обмін речовин;
    • покращує перистальтику та травлення;
    • знімає спазми судин;
    • зміцнює серцевий м’яз та стінки кровоносних судин;
    • відновлює гормональний рівень;
    • запобігає формуванню холестеринових бляшок та утворенню тромбів;
    • очищує організм від шлаків, нейтралізує токсичні речовини;
    • дезінфікує рани та прискорює їх загоєння, забезпечуючи регенерацію на клітинному рівні;
    • знижує збудливість та нервозність;
    • позбавляє від депресії та нервового зриву;
    • піднімає настрій;
    • підвищує фізичну та розумову працездатність;
    • покращує потенцію;
    • уповільнює процеси старіння, омолоджує організм;
    • запобігає утворенню ракових пухлин і загальмовує їх зростання.

    На основі пута готують різноманітні лікарські засоби, але численні відгуки свідчать про те, що максимальна ефективність досягається внаслідок застосування настоянки прополісу на горілці.

    Що лікує

    Застосування настойки прополісу на горілці рекомендовано при запальних та інфекційних хворобах:

    • застудного характеру: застуда, грип, ангіна, ГРВІ, ГРЗ;
    • кістково-м’язового апарату: болях у ділянці спини, остеохондрозі, артрозі, артриті;
    • серцево-судинної системи: підвищений тиск, варикоз, атеросклероз;
    • дихальної системи: бронхіті, запаленні легень, туберкульозі;
    • ЛОР-органів: гайморит, нежить, тонзиліт, синусит, трахеїт, дифтерії, отит;
    • органів травлення: метеоризм, гастрит, коліт, дуоденіт, виразка, гепатит;
    • нервової системи: надмірної збудливості, безсоння;
    • органів сечовидільної системи: циститі, нефриті;
    • репродуктивної системи: ерозії, молочниці, міомі, ендоцервіциті, кольпіті, клімаксі, аденомі простати, простатиті, імпотенції;
    • залоз внутрішньої секреції: цукровий діабет;
    • шкірного покриву: акне, фурункульозі, псоріазі, екземі, мікозі, дерматиті, алопеції, ранах, пролежнях;
    • стоматологічного характеру: стоматиті, пародонтиті, пародонтозі.

    Перелік захворювань, при яких допомагає прополіс (натисніть для збільшення).

    Вибір та підготовка сировини

    Насамперед необхідно переконатися у якості та свіжості сировини. На жаль, недобросовісні торговці часто додають у бджолиний клей сторонні включення. Тому при покупці бджолопродукту варто звернути увагу на:

    • колір – варіює від темно-жовтого до інтенсивно-коричневого, часто має виражений зелений відтінок;
    • аромат – трохи терпкуватий, поєднує запах бруньок деревних рослин та густого меду з включенням ванільних ноток;
    • смак – при жуванні спочатку відчувається гіркоту, а потім добре помітне печіння;
    • щільність – свіжий прополіс пластичний і пружний, на ньому залишаються сліди від пальців, при тривалому зберіганні втрачається еластичність і значна частина корисних речовин.

    Рекомендується розтерти шматочок узи між пальцями. Якщо при цьому з’явиться виражений запах хімії або на пальцях залишаться сторонні включення, то не варто купувати такий продукт.

    Зазвичай настоянку готують на спирту. Але спирт можна успішно замінити горілкою або самогоном. Народні знахарі стверджують, що в домашніх умовах найкраще готувати настоянку саме на горілці. Але горілка має високу якість, без сторонніх домішок, з міцністю не менше 40 градусів. Якщо використовується самогон, він повинен бути правильно приготовленим.

    Перед тим, як наполягати прополіс на горілці, слід підготувати сировину – видалити з неї всі домішки.

    Для цього кладуть на 3-4 години в морозилку, після чого натирають на тертці. Стружку, що утворилася, заливають крижаною (при її відсутності можна скористатися добре охолодженою) водою і залишають на 10-20 хвилин. Коли бджолопродукт опуститься на дно, а домішки спливуть, зливають воду, а стружку добре просушують. Як приготувати настоянку прополісу на горілці і як правильно її приймати?

    Користь та шкода перги з медом

    Рецепти приготування

    Відомо кілька рецептів настоянки прополісу на горілці.

    Швидкий спосіб. Це не тільки швидкий, а й дуже простий спосіб приготування ліків. Половину літра горілки підігрівають на водяній бані і кладуть у неї 100 г бджолиного клею. Тримають на підігріві доти, доки не розчиниться бджолопродукт, постійно помішуючи. Не можна допускати кипіння. Готові ліки фільтрують та охолоджують.

    Довгий спосіб. Змішують 100 грам бджолиного клею та 500 мілілітрів горілки. Залишають наполягати на півмісяця.

    Настоянка на аїрі. Корінь звичайного лепехи подрібнюють і перемішують з 80 г бджолиного клею. Суміш поміщають на водяну баню і тримають близько півгодини, до повного розчинення бджолопродукту, періодично перемішуючи. Додають половину літра горілки (краще замінити її самогоном) та наполягають 2 тижні.

    Настоянка на кориці. У скляну ємність кладуть 200 г узи і заливають півтора літрами горілки (краще використовувати самогон). Ретельно розмішують та настоюють 6 тижнів.

    Варять сироп із 2 склянок дрібного цукру та склянки води. Вливають його у проціджений настій. Додають по 3 г меленої кориці та ванільного цукру. Наполягають ще місяць. Правильно приготовлений настій на горілці має жовтий або зелений відтінок та приємний смак.

    Як довго і де краще зберігати

    Настій на горілці зберігають на холоді у посуді із темного скла. Її обов’язково потрібно щільно закупорити, щоб усередину не міг проникнути кисень

    Ліки не втрачають свої корисні властивості протягом трьох років. Але знахарі радять щороку готувати нову настойку.

    Схеми, дозування та способи прийому

    Розглянемо, як приймати настойку прополісу на горілці, щоб вона виявилася максимально ефективною.

    При внутрішньому вживанні настій розбавляють у чистій воді. Дозування розраховується індивідуально залежно від стану здоров’я, хвороби та її тяжкості. При зовнішньому використанні засіб не можна розбавляти.

    Настойку найкраще вживати вранці після їди. Тривалість терапії – не більше 30 днів. При необхідності, лікувальний курс можна повторити після 2-3-тижневої перерви.

    Зміцнення імунітету. Першого дня приймають 1 краплю лікувального засобу. З кожним днем ​​кількість крапель збільшують на одну. Коли їхня кількість досягне 30-ти, лікування повторюють у зворотному порядку.

    Горілка з медом

    Застудні хвороби. У склянці підігрітого молока розчиняють 20 крапель настойки і 3 г тертого прополісу. Випивають уранці. Можна додавати 25-30 крапель лікувального засобу до ранкового чаю.

    Ангіна. У склянці води розчиняють 10-15 мл настою. Розчин застосовують для зрошень або полоскань горла. Процедуру повторюють 2-3 десь у день.

    Нежить. Змішують по чайній ложечці олії та меду, додають столову ложку прополісної настойки. Сумішю мочать бинт і прикладають його до носа.

    Отіт. Видаляють з вуха гній і поміщають у нього тампон, змочений настойкою, на кілька хвилин 2-3 десь у добу чи закопують по парі крапель 3-4 десь у день.

    ЛОР-захворювання. Оптимальний результат дозволить отримати комплексне лікування, яке включає:

    • обробку мигдалин настойкою;
    • інгаляції (розчиняють настоянку 20-кратним об’ємом води);
    • полоскання – в 200 мл води або настою лікарських рослин додають 30 крапель прополісної настойки.

    Процедури повторюють 2-3 десь у день.

    Виразка, гастрит, дуоденіт. У склянці молока чи чаю розчиняють 20-30 крапель ліки. Приймають 3 рази на день.

    Стоматит. У половину склянки теплої води вливають 15 мілілітрів настою. Розчином полощуть порожнину рота 4-5 разів на добу.

    Остеохондроз. Роблять компреси та прикладають їх до пошкоджених ділянок. Найбільш ефективним вважається настій на аїрі. Бажано розбавляти його в пропорції 1:3, особливо для людей похилого віку. При болях у спині роблять розтирання.

    Ерозія шийки матки. Перед сном у піхву поміщають тампон, змочений настойкою узи (попередньо її розбавляють 3-кратним об’ємом води).

    Міома. Лікувальний засіб розводять водою у рівних пропорціях та приймають щодня.

    Простатить. Настоянкою розтирають хвору ділянку.

    Дерматологічні проблеми. До уражених ділянок прикладають вологі пов’язки або компреси, роблять розтирання.

    Акне. У крем для обличчя додають 2-3 краплі прополісного настою. Перш ніж починати лікування прополісом, рекомендується проконсультуватися з лікарем.

    Якщо в процесі використання ліків, з’являться червоні плями на шкірі, набряки, висипання, свербіж, першіння в горлі, кашель, запаморочення, блювання, нудота або інші неприємні симптоми, що свідчать про алергію, то прийом ліків слід припинити.

    Протипоказання

    Настоянка прополісу, незважаючи на свої цілющі властивості, має протипоказання:

    • індивідуальна непереносимість продуктів бджільництва чи алкоголю;
    • аутоімунні захворювання;
    • тяжкі ураження нирок та печінки;
    • нирковокам’яна хвороба;
    • патології жовчних шляхів;
    • вік менше трьох років;
    • вагітність та грудне вигодовування.

    Не можна пити спиртовмісний розчин у нерозбавленому вигляді. Інакше він може викликати сильні опіки слизових оболонок порожнини рота і гортані.

    Настойка прополісу від чого допомагає та як її правильно приймати

    У народі настойка прополісу знайшла застосування через ефективну лікувальну дію. Засіб є продукт, настояний на спирті або воді.

    За основу взято бджолиний клей – компонент, що виробляється бджолами для зміцнення вулика. Натуральний засіб має антибіотичні властивості. Тому широко застосовується на лікування різних хвороб.

    Розглянемо лікувальні властивості та протипоказання настойки прополісу.

    Прополіс: на чому наполягають

    Існує кілька варіантів приготування настойки прополісу. З алкогольних напоїв більшу перевагу віддають спирту, так як горілка не настільки міцна, щоб розчинити прополіс. Її можна використати, але тоді збільшується термін наполягання до 3 тижнів.

    На винному спирті

    Продукт бджільництва прибрати у морозильник на 60 хвилин. Він трохи підмерзне, стане твердим і добре нарізатиметься. Нашаткувати тонкою стружкою на тертці дрібного розміру. Змішати з винним спиртом у підготовлену скляну ємність, щільно закрити.

    Прибрати у холодне місце на 12-14 днів. Перемішувати дерев’яною лопаткою або струшувати вміст до 6 разів на добу. Після закінчення часу прибрати настойку в холодильник на 12 годин. Марлю викласти на сито та відфільтрувати отриманий настій.

    Перелити у відповідну пляшку, щільно закупорити.

    На етиловому спирті

    Основний інгредієнт подрібнити. Викласти в скляну пляшку та залити спиртом. Розмішати, прикрити. Прибрати у прохолодне місце до розчинення компонента. Не забувайте розмішувати. Через 30 днів відфільтрувати лікарський склад, переливши в темну тару зі скла. Годен 1 рік. Зберігати при температурі не вище за 4 градуси.

    На медичному спирті

    У цьому варіанті приготування прополіс заморожувати не потрібно. Нашаткувати на тертці середнього розміру. Викласти у скляну ємність, залити 100 мл охолодженої води. Прикрити тканинною серветкою. Дочекатися, поки очищений прополіс осяде на дно. Домішки виявляться нагорі, акуратно прибрати. Чистий продукт бджільництва процідити через марлеву серветку та просушити.

    Визначити підготовлений інгредієнт у тару із темного скла. Залити вказаною кількістю медичного спирту. Щільно закрити, залишити у прохолодному приміщенні на 1,5 тижні.

    Відфільтрувати через сито та марлю, перелити у відповідну ємність. Зберігається у холодильнику 2 роки.

    На воді

    Наполягати прополіс можна і водяній основі. Підійде тим, хто має непереносимість алкогольних напоїв.

    Настоянка прополісу на воді

    Для приготування потрібно підготувати:

    • вода для ін’єкцій, що продається в аптеках – 200мл;
    • прополіс свіжий – 35 г.

    Готувати корисні ліки необхідно в емальованій або термостійкій тарі:

    1. Прополіс прибрати у морозилку на півгодини. Потім нашаткувати на тертці дрібного розміру або ножем.
    2. Визначити продукт у відповідну ємність, залити холодною водою та залишити на 5 хвилин на кухонному столі.
    3. Як тільки домішки випливуть, злити рідину, просушити.
    4. Залити водою для ін’єкцій. Поставити ємність із вмістом на водяну баню. Прогрівати склад до повного розчинення прополісу. Не забувайте іноді перемішувати.

    Спливаючі частки повністю видаляються. Остудити водяний настій. Перелити у відповідну ємність. Забрати на зберігання в холодне місце.

    Для зменшення або збільшення концентрації засобу необхідно регулювати кількість прополісу та спирту.

    Лікувальні властивості настоянки прополісу

    Прополіс це секрет, що виробляється бджолами. Друга назва “бджолиний клей”. Клейку речовину бджоли виготовляють із бруньок дерев, проводять додаткову обробку своїми ферментами.

    Цей вид продукт має яскравий коричневий відтінок, схожий на смолу. Наполягаючи прополіс на спирту, можна отримати корисний, лікувальний склад.

    Засіб має широкий спектр застосування. У прополісній настойці можна зустріти такі корисні сполуки:

    • флавоноїди рослинного походження;
    • жирні кислоти;
    • ефірні масла;
    • органічні кислоти;
    • амінокислоти;
    • вітаміни;
    • мінерали.

    Чим корисна настойка прополісу:

    1. Купує запальний процес.
    2. Має бактерицидну та протимікробну дію, згубно впливаючи на патогенну мікрофлору.
    3. Усуває набряклість.
    4. Прискорює процес загоєння ран, порізів.
    5. Зміцнює імунну систему людині. Запобігаючи розвитку вірусів, бактерій в організмі.
    6. Відновлює нестачу вітамінів та інших корисних сполук. Виступає у ролі профілактичного засобу від авітамінозу.
    7. Має антиоксидантні властивості. Очищаючи організм від шлаків, токсичних сполук, вільних радикалів.

    Прополіс та продукти, виготовлені на його основі, є особливо цінними для людства. У його складі міститься повний комплекс вітамінів, мінералів та інших природних сполук, необхідні підтримки нормальної життєдіяльності людини.

    Як приймати настойку прополісу

    Існує кілька методик терапії. Використовують засіб зовнішньо та всередину. Розглянемо, як правильно застосовувати настойку прополісу у разі розвитку патологічних процесів.

    Настій прополісу зовнішнє застосування

    Зовнішнє застосування настойки прополісу допомагає усунути запалення, подальший розвиток патогенної мікрофлори, зняти неприємну симптоматику.

    Трофічні виразкиГотується продукт за вищеописаними рецептами. Одна відмінність – настоюється 3 доби. Повинен вийти 6% настій. Процідити. 100 мл спиртового прополісу з’єднати з 200 мл масло обліпихи. Поставити ємність із вмістом на плиту, підігріти. Процідити, охолодити. Використовувати у поєднанні з новокаїном або лідокаїном (1:2). Змащувати отриманим складом уражені ділянки тричі на добу.
    Радикуліт, суглобові боліУ відповідній мисці змішати по 60 г меду, настойки прополісу та олії оливи. Перемішати. Тканинну серветку скласти в 2 шари і рясно просочити отриманим складом. Прикласти на запалену ділянку, закріпити бинтом. Використовувати засіб до повного одужання. Втирати у хворе місце настоянку прополісу на ніч. Для закріплення результату обов’язково зробити масаж.
    Грибок нігтівКомпрес. Просочити ватний диск у настойці, додати до ураженого місця. Дочекатися повного висихання. Повторюють 2 рази на день, після миття ніг. Ванночка. У 1 л. гарячої води додати|добавляти| 3 ч.л. настоянки. Опустити кінцівки, витримувати чверть години. Обсушити, змастити хворе місце сумішшю прополісу та олії оливи. Тривалість терапії до одужання.
    Надмірна пітливість нігУ каструлю висипати 3 ст. л кори дуба, залити 1 л окропу. Поставити на вогонь, прогрівати протягом 15 хвилин, а потім наполягати 2-3 години. Відфільтрувати, отриманий відвар влити 20 мл настойки. Температура води становить 40 градусів. Опустити кінцівки на 15-20 хвилин. Тривалість лікування – 1,5 тижня.
    АлопеціяВтирати у шкіру голови 30% настоянку прополісу після миття волосся. Маску завдають до повного зникнення проблеми.
    ГерпесВисипання змащувати нерозбавленим розчином прополісу. Проводять процедуру тричі на день.
    Вугрі, прищі, акнеДодати 2-3 краплі спиртової настойки в денну норму крему. Також проводити обробку дозволяється простою настойкою. Занурити ватну паличку в розчин і змастити проблемні місця.
    Екзема мокраПри екземі в каструлю висипати 50 г дубової (або березової) кори, влити 1 склянку окропу. Закип’ятити, прогрівати чверть години. Відфільтрувати, охолодити та додати 3-4 ч.л. настоянки прополісу. Наноситься на уражене місце по 2-3 рази на день. Тривалість терапії 14 днів. Зробити перерву, за необхідності продовжити лікування.
    Інфекційне, грибкове ураження жіночих статевих органівУ спиртовій 3% настій прополісу опустити ватний тампон, вставити в піхву на 10-15 хвилин. Процедуру проводять на ніч. Курс – 10 процедур. Дозволяється проводити спринцювання 3% розчином настойки прополісу.
    Риніт гострий, хронічнийЗ’єднати настоянку прополісу 50 мл зі 100 мл олії персика. Розмішати, промивати носоглотку один раз на добу протягом 30 днів.
    Запалення десенПри гінгівіті наполягати прополіс на спирту рекомендується разом із сухим звіробоєм (50 г). Витримувати засіб у темному місці, при регулярному збовтуванні протягом 3 тижнів. Процідити. У 100 мл теплої води додати 30 крапель лікарського складу. Полоскати рот до 6 разів на добу.

    Настоянка прополісу застосування внутрішньо

    За інструкцією настойку прополісу можна приймати внутрішньо. Терапія залежить від виду захворювання. Розглянемо, як правильно використати засіб.

    Для підвищення імунітету, профілактики грипу, ангіни, авітамінозу, безсонняУ тепле молоко (200 мл) додати|добавляти| 3 ч.л. настоянки (дітям – 1 ч.л.). Випивати перед сном.
    Запалення передміхурової залозиСвічки. 45 г прополісу з’єднати з 200 мл етилового спирту. Наполягати 10 діб, регулярно збовтуючи. Процідити у невелику ємність. Над водяною парою випарувати спирт, з’єднати з 3 г олії какао. Розмішати, сформувати свічки. Вставляють по 1 шт. у пряму кишку перед сном. Тривалість терапії залежить від ступеня тяжкості запального процесу і досягає до 1 місяця. Дозволяється спиртовий настій приймати внутрішньо. По 20 крапель на день, рясно запиваючи водою.
    Виразка ШКТДодавати по 15-20 крапель у теплий чай. Випивати по 3 склянки на день за 60 хвилин до їди. Тривалість терапії – 3 тижні. Потім перерва, повторити курс лікування.
    Головний біль, мігреньЗ’єднати 5 крапель із 50 мл теплої води. Приймати 1 раз на день за 60 хвилин до трапези. Тривалість вживання – 30 днів. У рік пропивають трохи більше 3 курсів.
    Вегето-судинна дистоніяУ 200 мл теплого молока влити 30 крапель настойки. Приймають по 3 рази на день за 60 хвилин до трапези. Курс лікування – 3 тижні. Повторювати прийом лікарського засобу необхідно через кожні 3 місяці.
    Для підняття сил90 г кореня оману подрібнити, з’єднати з 500 мл коньяку. Розмішати, витримувати 10 діб. Процідити, додати до настоянки 30 мл спиртового прополісу, 50 мл екстракту алое, 100 г натурального меду. Розмішувати до повного розчинення інгредієнтів. Приймати по 1 столовій ложці засобу вранці.
    Бронхіальна астма20 крапель настойки розвести у 150 мл кип’яченої води. Приймати тричі на день. Продовжити лікування – 90 діб.
    Хронічний гастрит, колітДодати 40 крапель засобу на 250 мл теплого чаю. Розмішати, приймати тричі на добу за 30-40 хвилин до їди. Лікування продовжити 14 діб.
    ГайморітУ 1 л окропу додати 2 ч.л настойки прополісу. Накритися та вдихати пари 15 хвилин.
    При поліпозі кишечника100 мл теплої кип’яченої рідини з’єднати з 5 мл настойки прополісу. Розмішати, прийняти за 1 годину до початку трапези.

    Від чого застосовують настойку у народній медицині

    Використовують лікарський склад багатьох хвороб. Показання до застосування:

    1. Хвороби ЛОР-органів: ГРЗ, ГРВІ, тонзиліт, гайморит, гострий та хронічний риніт, бронхіт, ангіна, гнійний та гострий отит. У комплексній терапії – бронхіальна астма, пневмонія.
    2. Патології шлунково-кишкового тракту: коліт, гастрит, дуоденіт, гепатит хронічної форми та неінфекційної природи, хронічний панкреатит.
    3. Настоянка прополісу ефективно допомагає усунути стоматологічні проблеми від пародонтозу, стоматиту, зубного болю.
    4. Порушення у роботі серцево-судинної системи: високий тиск, атеросклероз. Як знеболювальний при ломоті в суглобах, м’язах.
    5. Гінекологічні та урологічні проблеми: міома, мастопатія, простатит.
    6. Неврологічні проблеми.
    7. Патології епідермісу, захворювання волосся та нігтів: грибок, дерматити різної етіології, екзема, псоріаз, облисіння.

    Чи можна вагітним і годуючим мамам

    Даній групі пацієнтів не рекомендується використовувати настоянку через:

    • присутність спирту несприятливо позначиться розвитку плоду та дитини;
    • підвищений ризик розвитку алергії.

    Вказаних факторів достатньо, щоб відмовитись під час вагітності та в період грудного вигодовування від лікування спиртовим настоєм прополісу. Однак після консультації з лікарем можна використовувати прополіс у чистому вигляді, з молоком, мазі, спреї та настойки на водній основі.

    Чи можна дітям

    Педіатри вищої категорії не рекомендують застосовувати ліки для пацієнтів віком до 3 років. Надалі дозування розраховується виходячи з віку дитини: 1 рік – 1 крапля. Наприклад, 5 років – 5 крапель, 6 років – 6 крапель тощо.

    Якщо після прийому з’явилися червоні плями, висипання, свербіж та лущення. Від кошти варто відмовитись.

    Умови зберігання та термін придатності

    Термін придатності аптечного лікарського засобу не повинен перевищувати 2 років. Домашня настойка прополісу зберігається 1-3 роки при дотриманні температурного режиму +4 градуси. Місце: сухе, темне, прохолодне. Тримати подалі від дітей. Після закінчення терміну придатності використовувати не можна.

    Протипоказання

    Перед використанням засобу з метою лікування дорослих та дітей рекомендується проконсультуватися з лікарем, щоб уникнути розвитку ускладнень. Приймати по інструкції. Протипоказання:

    1. Хвороби печінки.
    2. Астма у період загострення.
    3. Дерматит.
    4. Риніт, спричинений алергією.
    5. Дитячий вік до 3-х років.
    6. Індивідуальна нестерпність.

    Настоянка прополісу на спирті має протизапальну, знезаражуючу дію. Популярна у традиційній та народній медицині, дозволяє полегшити стан та зняти спазм.

    Настоянка прополісу від чого допомагає та як її правильно приймати Посилання на основну публікацію

    Прополіс на спирту: від чого допомагає, рецепт настоянки, як приймати

    Спиртова настоянка є ефективною лікарською формою прополісу, вона повністю розчиняє і містить в своєму складі повноцінний комплекс мінералів, вітамінів і ін. Біологічно активних компонентів, необхідних для нормального функціонування всіх органів. Настоянка прополісу знищує мікроби, знімає запалення, зміцнює імунітет, усуває біль. Має протизапальну, антибактеріальну, регенеруючу, анестезуючу і антиоксидантну дію.

    прополіс є продуктом бджільництва, містить в своєму складі масу біологічно активних компонентів і позитивно впливає на здоров’я людини

    Що таке прополіс. Хімічний склад

    Прополіс – це речовина, що виробляється бджолами, інша його назва «бджолиний клей». Пчілки добувають його з бруньок дерев і обробляють своїми ферментами. Цим липким речовиною вони замазують щілини в своїх оселях, щоб захиститися від ураження різними грибковими та вірусними мікроорганізмами. Цей будівельний матеріал складається з смоли, ефірних масел, бальзамів, воску, ароматичних речовин і квіткового пилку. Має яскраво-коричневим забарвленням, при тривалому зберіганні починає чорніти. Має гіркуватий смак з ароматом запашних трав, смолистої зелені і меду.

    Хороший прополіс розчиняється в спирті, погано у воді і легко тоне. Таким способом можна визначити його якість при покупці. Якщо в прополісі багато домішок і воску, він залишиться плавати на поверхні, такий продукт для лікування малоефективний. Якісний прополіс викликає невелике печіння і навіть оніміння в роті.

    Лікувальні властивості і протипоказання настоянки прополісу обумовлені її хімічним складом. Засіб містить такі корисні для організму людини компоненти як:

    • Ефірні масла;
    • Жирні кислоти;
    • флаваноіди;
    • Органічні кислоти;
    • Мінеральні речовини (хром, мідь, залізо, ванадій, кобальт, йод);
    • Нікотинову кислоту;
    • амінокислоти;
    • Вітаміни А, групи В, Е, С;
    • Таніни, терпени.

    настоянка використовується в якості гепатозахисної і антиоксидантної кошти для підвищення імунітету і лікування хвороб, викликаних іонізуючим випромінюванням

    Лікувальні властивості настоянки прополісу

    Корисні властивості настойки дозволяють надавати такі лікувальні для організму дії:

    • Згубно впливають на патогенну мікрофлору, надаючи протизапальну, бактерицидну та антимікробну дію;
    • Знімають набряки, прискорюють загоєння порізів і ран;
    • Підвищують імунні сили організму, перешкоджають розвитку бактерій і вірусів;
    • Живлять корисними речовинами і вітамінами, є профілактичним засобом появи авітамінозу та анемії;
    • Очищають організм від токсинів, шлаків, руйнівної дії вільних радикалів;
    • Борються з вірусами герпесу, стрептокока, стафілокока, туберкульозу, дифтерії, гепатиту, віспи, грипу;
    • Захищають печінку від зашлаковки, виявляють жовчогінну дію, відновлюють уражені клітини, лікують гепатит В;
    • Збільшують поріг згортання крові.

    препарат забезпечує стабільне функціонування всіх систем і органів людини

    Продукт є природним антибіотиком, дія прополісу в кілька разів перевищує можливості пеніциліну. Жоден із видів мікробів і мікроорганізмів не здатний встояти перед прополісом. Він на клітинному рівні виявляє віруси та знищує їх, де б вони не знаходилися.

    Умови зберігання та термін придатності

    Спиртовий екстракт прополісу, приготований в домашніх умовах, може зберегти свою якість протягом 3х років, якщо тримати її в прохолодному, сухому і темному місці. Настоянка аптечна при дотриманні всіх правил зберігається два роки.

    Від чого застосовують настойку в народній медицині

    Настоянка прополісу в народній медицині використовується в лікуванні і профілактиці різних захворювань. Використовують продукт також в натуральному вигляді, у вигляді водних і масляних настоїв, свічок, мазей, спрея.

    лікувальні властивості настойки дозволяють вилікуватися від багатьох захворювань

    Від чого допомагає прополіс на спирту:

    • Грипу, ГРВІ, тонзиліту, риніту, гаймориту, бронхіту, отиту, ангіни; Комплексно при пневмонії і бронхіальної астми;
    • Хвороб шлунково-кишкового тракту – гастриту, коліту, панкреатиту, хронічного гепатиту;
    • Пародонтозу, стоматиту;
    • Патологій серцево-судинної системи – гіпертонії, атеросклерозу, болів в м’язах і суглобах;
    • Урологічних та гінекологічних проблем – мастопатії, міоми, простатиту;
    • Хвороб шкіри, нігтів, волосся – дерматиту, псоріазу, екземи, грибка, облисіння.

    Чи можна вагітним і годуючим мамам

    Спиртова настоянка прополісу не рекомендується до прийому вагітним і годуючим жінкам по причині змісту спирту, який негативно вплине на розвиток малюка, а також через ризик розвитку алергічної реакції. При необхідності, після консультації з спостерігає лікарем, можливий прийом прополісу на воді, молоці, а також у вигляді мазі і спрею.

    Чи можна дітям

    Краплі прополісу дозволені дітям з 5 років, дозування встановлюється з розрахунку: одна крапля на рік життя. При появі алергічної реакції у вигляді висипів, червоних плям, лущення і свербіння від прийому слід відмовитися.

    Як правильно приймати настоянку прополісу. Інструкція по застосуванню

    настій прополісу в залежності від патології використовують для зовнішнього і внутрішнього застосування

    Зовнішнє застосування

    Зовнішнє використання настоянки прополісу допомагає усунути болі, запалення і розвиток патогенної мікрофлори.

    При радикуліті і суглобових болях – взяти настоянку прополісу, масло оливи і меду (все в рівних кількостях). Перемішаним засобом змочити тканину і накласти на хворий ділянку, накрити поліетиленом і закріпити бинтом. На ніч масажними рухами втирати настоянку в уражене місце і укутати. Процедуру проводити до повного лікування.

    При грибку нігтів – ватний диск просочити настойкою і накласти на проблемну ділянку. Процедуру проводити двічі на день. Добре робити ванночки з літром гарячої води і 2 ст. л. настоянки. Витримати 20-30 хвилин, ноги висушити і просочити сумішшю оливи і прополісу.

    При герпесі – три рази в день змащувати висипання настоянкою прополісу до повного лікування.

    При акне, прищах і вуграх – в звичайний крем по догляду за шкірою додати кілька крапель настоянки і наносити на проблемні ділянки шкіри. Можна проводити точкову обробку ватною паличкою, змоченою в нерозбавленою спиртової настоянки.

    При гаймориті – в ємність з літром окропу покласти 2 ч. Л. настоянки прополісу, накритися ковдрою і дихати парами 10-20 хвилин.

    При мокрій екземі – в проціджений відвар дубової кори (50 гр. На 250 мл. Окропу) додати 3 ч. Л. настоянки і перемішане засіб наносити на уражену частину тіла до 3х раз в день. Курс лікування два тижні, роблять перерву і прийом при необхідності продовжують.

    При гострому і хронічному риніті – беруть настоянку прополісу і масло персика в пропорціях 1: 2, перемішують і використовують для промивання носоглотки разово в день протягом місяця.

    При запаленні ясен – для приготування кошти прополіс настоюють на спирту разом зі звіробоєм (2 ст. Л.). Настояне протягом трьох тижнів засіб проціджують і додають по 30 крапель в 12 склянки теплої води. Отриманий розчин прополісу застосовують для полоскання ротової порожнини до 5 разів на день.

    застосування всередину

    Приймати всередину настоянку прополісу можна для лікування і профілактики таких захворювань:

    При слабкому імунітеті – в стакан теплого молока опустити 3 ч. Л. прополісной настойки (дітям 1 ч. л.) і випити на ніч.

    При виразках шлунково-кишкового тракту – в чай ​​опустити 15-20 крапель настоянки і пити до трьох склянок на день за годину до їжі. Курс лікування – три тижні, зробити перерву і курс продовжити.

    При мігрені і головного болю – в 50 мл. теплої води додати 5 крапель настоянки, випити за годину до їди. Тривалість курсу – місяць. У рік можна проводити лікування не більше трьох разів.

    При вегетосудинної дистонії – в стакан з теплим молоком додати 30 крапель прополисной настойки, пити тричі на день натщесерце. Тривалість курсу – три тижні, лікування проводити кожні три місяці.

    При бронхіальній астмі – в стакан з 150 мл. теплої води опустити 20 крапель настоянки, пити до 3 разів на день протягом трьох місяців.

    При хронічному гастриті і коліті – 40 крапель настоянки опустити в склянку з теплим чаєм, пити триразове в день до їжі протягом 2-х тижнів.

    Лікування прополісом цими варіантами не обмежується і якщо у читача є досвід прийому кошти, прошу поділиться рецептами, своїми доповненнями і рекомендаціями.

    Протипоказання і можливі побічні ефекти від прийому

    Не рекомендується приймати настойку при:

    • Хворобах печінки;
    • Алергічний риніт;
    • Астмі в гострому періоді;
    • Вагітності та період лактації;
    • Дитячому віці до 5 років;
    • Індивідуальної непереносимості.

    Людям, схильним до алкоголізму, слід замінити прийом спиртової настоянки на водні і масляні.

    Прополіс не токсичний і рідко викликає передозування. У виняткових випадках у людей з підвищеною чутливістю до прополісу і страждають екземою, діабет, бронхіальну астму, можливо прояв побічних ефектів у вигляді алергічної реакції на шкірі – почервоніння, свербіння, висипань, а також занепаду сил і збільшення лейкоцитів у крові.

    варіанти приготування

    якщо є бажання і можливість краще приготувати настоянку самостійно

    спиртовий рецепт

    Як настояти прополіс на спирту? У домашніх умовах настоянка прополісу готується 10% і 20% -ної концентрації. У першому варіанті береться 90 мл. 70% го етилового спирту і 10 гр. прополісу, у другому – 80 мл. спирту і 20 гр. прополісу. Можна настояти прополіс на горілці, але 40 градусів буде недостатньо для розчинення, і настоянка буде готуватися довго, для її приготування береться 50 мл. горілки і 50 гр. прополісу.

    Як настояти прополіс на горілці і спирті – рецепт:

    • прополіс поміщаємо в холодильник, підмерзлих шматочок натираємо на тертці;
    • крихту висипаємо в посуд з темним склом, додаємо спирт або горілку;
    • закриваємо і прибираємо в тепле місце для настоювання, в процесі якого вміст часом встряхиваем;
    • через два тижні проціджуємо через марлю, відфільтрований прополіс придатний для повторного настоювання, настій буде слабкіше, але цілком придатним для лікування.

    прополіс на горілці має аналогічні лікувальні дії і допомагає від тих же захворювань

    Рецепт настоянки на самогоні ідентичний, однак використовувати його можна тільки добре очищеним, в іншому випадку шкідливі домішки і сивушні масла можуть нейтралізувати лікувальний ефект.

    Як приймати прополіс на спирту:

    Дітям з 5 до 12 років рекомендована доза прийому становить – 10% -ної настоянки 15-20 крапель, 20% -ної до 10 крапель. Дорослим можна приймати 10% -ної по 30-60 крапель за добу, а 20% -ної до 30 крапель.

    Водний варіант

    Настоянка прополісу на воді підходить людям, які не беруть алкоголь.

    • прополіс витримати в морозилці пів години і подрібнити на тертці;
    • залити водою, потримати 5 хвилин і злити рідину зі спливли домішками;
    • прополіс просушити і залити дистильований водою, поставити на водяну баню;
    • нагрівати до повного розчинення, постійно помішуючи;
    • спливли домішки прибрати, настій остудити і перелити в ємність для зберігання.

    Приймають засіб триразове в день по ст. л. при застуді, бронхіті, пневмонії, захворюваннях щитовидної залози, діабеті.

    Настоянка на молоці

    Лікувальні властивості і протипоказання прополісу з молоком схожі зі спиртовою настоянкою, а також її приймають від застуди, грипу, кашлю, бронхолегеневих інфекцій, для поліпшення сну.

    Для приготування беруть склянку теплого молока, додають 20 крапель настоянки прополісу і випивають на ніч. Курс залежить від тяжкості захворювання, лікування можна комбінувати з антибіотиками і антивірусними препаратами.

    масляний препарат

    До складу засобу входить 100 мл. рослинного або оливкового масла і 20 гр. подрібненого прополісу. Все з’єднують в одну посуд і ставлять на годину на водяну баню. Проціджують через подвійний шар марлі.

    Зовнішнє застосування масляного екстракту дозволить вилікувати шкірні патології, травми слизової порожнини рота, а також в гінекологічній сфері – ерозію матки шийки, використовують засіб при артрозах і артритах. Застосування всередину допоможе в лікуванні бронхів, легенів і шлунка, а також зміцнить імунітет. Лікувальна доза – ст. л. за годину до їди.

    краплі прополісу

    Для лікування і профілактики можна використовувати як аптечні краплі, так і самостійно приготовану настоянку.

    дозування прийому настойки визначається патологією і тяжкістю захворювання

    Рецепт самостійного приготування крапель прополісу

    Для приготування кошти необхідну дозу крапель настоянки прополісу поміщають в 100 мл. води і приймають натщесерце.

    Як пити настоянку прополісу:

    Настоянка прополісу всередину приймається наступним чином – рекомендовану дозу розбивають на 2 прийоми, розводять в 100 мл. води і п’ють за годину до їди. Курс лікування до 2-х місяців в профілактичних цілях і один місяць для лікування. Між курсами повинен бути перерва в чотири тижні.

    Настоянка прополісу на спирту: приготування і застосування

    Бджоли виробляють прополіс для захисту власних осель, а люди – здоров’я. У народній медицині на основі натурального продукту готують особливу цілющу настоянку. Вона здатна знищувати мікроби, знімати запалення, зміцнювати імунітет, нейтралізувати біль і багато іншого. Від чого допомагає прополіс на спирту, як його приймати і готувати – все подробиці з вуст пасічника далі в статті.

    Прополіс на спирту: лікувальні властивості

    Що лікує прополіс на спирту? Щоб оцінити весь спектр цілющих властивостей настойки, слід зрозуміти, що являє собою її основний інгредієнт.

    Прополіс – це речовина клейкою консистенції, що виробляється бджолами для зміцнення своїх осель, ізоляції від сторонніх предметів і заходів дезінфекції у вулику. У складі натурального продукту присутні природні бальзами, смоли, віск, ефірні масла, жирні кислоти, квітковий пилок, а також вітаміни і мінерали. Це забезпечує широкий спектр користі прополісу на спирту: він має антибактеріальну, протизапальну, анестезуючу, регенеруючу і седативну дію.

    Лікувальні властивості настоянки прополісу на спирту:

    • зміцнює імунітет, застосовується для профілактики і лікування простудних захворювань
    • має антиоксидантну дію на організм
    • застосовується для лікування гастриту і виразки
    • покращує відхаркування при кашлі, сприяє виведенню мокротиння з легких, застосовується для лікування ангіни, бронхіту, туберкульозу
    • використовується для лікування запальних захворювань жіночої (ерозія шийки матки) і чоловічий (простатит) статевої систем
    • застосовується для лікування стоматологічних захворювань (пародонтозу, стоматиту), нейтралізує запалення ясен і зубний біль
    • полегшує біль при радикуліті
    • покращує стан шкірного покриву при різних ушкодженнях (вугрової висипки, порізах, варикозному розширенні вен, фурункулах і т.п.)

    Цікавий факт : згідно з відгуками про застосування настоянки прополісу на спирту, засіб володіє прекрасним анестезуючу впливом. Його можна застосовувати для полегшення болю в горлі, головний, зубний і менструальної болю, а також болі в спині і ногах при варикозі.

    Придбати прополіс можна безпосередньо з нашої пасіки “Свій мед”:

    Рецепт прополісу на спирту

    Ви можете купити спиртову настоянку прополісу у пасічника або приготувати її самостійно. Як правильно настояти прополіс на спирту? Рецепт може відрізнятися в залежності від концентрації кошти – найбільш популярними в народній медицині є 10% і 20% настій.

    Як приготувати настоянку прополісу на спирту в домашніх умовах –

    Крок 1 : Підготувати інгредієнти в пропорції 1:10 (для 10% настоянки). Вам знадобиться 100 грам бджолиного прополісу з пасіки і 1 літр спирту (краще використовувати 70-градусний).

    Крок 2 : Подрібнити прополіс. Його приготування в домашніх умовах на спирту вимагає попередньої заморозки: покладіть продукт в морозильну камеру на 40-60 хвилин. Після цього його буде простіше подрібнити – покришити за допомогою ножа або натерти на тертці.

    Крок 3 : Пересипати прополісную стружку в посудину з темного скла і залити спиртом. Поставити в темне і прохолодне місце (при температурі не вище +20 градусів).

    Крок 4 : Наполягати прополіс. Як зробити настоянку на спирту – наполягати протягом 2-х тижнів. Через день збовтувати вміст. Перед застосуванням процідити.

    Для приготування 20% кошти пропорції прополісу на спирту необхідно збільшити вдвічі – 2:10. Тобто на 1 літр спирту потрібно 200 грам бджолопродукти.

    Настоянка прополісу на спирту: інструкція із застосування

    Приготування домашньої настоянки прополісу на спирту – це лише перший крок на шляху успішного лікування. Не менш уважно слід поставитися до способу і правилам застосування.

    Як приймати прополіс на спирту всередину

    Застосування всередину прополісу на спирту актуально при слабкому імунітеті, простудних захворюваннях, порушеннях роботи шлунково-кишкового тракту і його органів, а також захворюваннях дихальної та сечостатевої систем.

    Добова доза настоянки прополісу на спирту:

    • дітям до 3 років – не рекомендується
    • дітям від 3 до 12 років – 15-20 крапель (10% настоянки) або 8-10 крапель (20%)
    • дорослим – 20-60 крапель (для 10% настоянки) або 10-30 крапель (для 20%)

    Зверніть увагу: для застосування дітям настоянку прополісу на спирту краще вибирати 20% концентрації. Її можна вживати в меншій кількості. Відповідно – Ви скоротите кількість алкоголю, споживаного дитиною. Прополіс на спирту 20% також більш актуальне для тих, кому не рекомендується вживання алкоголю.

    Як можна пити настоянку прополісу на спирту – визначте необхідну кількість крапель згідно з вказівками вище. Цю дозу рекомендується розбити на 2 прийоми (наприклад, якщо Вам потрібно в день випивати по 40 крапель – то приймати по 20 вранці і ввечері). Розведіть настій в ½ склянки дистильованої води і випивайте за 30-40 хвилин до прийому їжі.

    Тривалість профілактичного курсу – 2 місяці, лікувального – 1 місяць. Між курсами рекомендується робити перерву не менше 4-х тижнів.

    Як застосовувати прополіс на спирту зовнішньо

    Домашня настоянка прополісу на спирту актуальна також при зовнішньому застосуванні – з її допомогою можна лікувати різні запалення і пошкодження тканин:

    Перелік найпопулярніших способів прийому прополісу на спирту:

    • для полоскання горла – розвести настойку (1 чайна ложка) з водою (100 мл) і полоскати горло кожні 4 години
    • для знезараження рани – розвести настойку з водою в пропорціях 1: 2 і протерти уражену ділянку
    • при варикозному розширенні вен – втирати в ділянки, де видніються вени, або накладати компреси з 2 рази в день
    • при болях у хребті – розводити водою в рівних пропорціях, змочувати марлю і робити компреси 3-5 разів на день
    • при запальних захворюваннях жіночих статевих органів – настоянку необхідно розвести з водою, щоб отримати 3% концентрацію, змочити засобом тампон і вводити на ніч
    • від зубного болю і запалення ясен – в стакан води або трав’яного відвару додати 20 крапель 10% настоянки (або 10 крапель для 20%), змочити ватку і прикладати до хворих місць
    • від грибка нігтів – вату змочити 10% настоянкою і прикладати до ураженого нігтя 4-6 разів на день
    • для поліпшення стану волосся – 1 чайну ложку настою розвести в склянці трав’яного відвару (кропиви, лопуха і / або шишок хмелю), наносити біля коріння і залишати мінімум на 1 годину
    • від прищів – змішати засіб з водою в пропорціях 1: 2, змочити вату і протирати шкіру обличчя 2 рази на день

    Зверніть увагу, що щоб уникнути подразнення слизової оболонки (рота, статевих органів) краще використовувати настойку 10% концентрації. Те ж саме стосується відкритих ран.

    Статті в тему :

    Лікування настоянкою прополісу на спирту: народні рецепти

    Народний засіб найбільш ефективно в поєднанні з додатковими інгредієнтами. Якими саме – залежить від вогнища проблеми.

    При використанні прополісу на спирту для імунітету Вам потрібно буде приготувати особливий напій:

    У склянку теплої води додати 20-30 крапель настоянки (10%) або 10-15 крапель (20%). Також розчинити в рідині 1 чайну ложку квіткового меду. Випивати 2 рази в день – вранці натщесерце та ввечері за півгодини до вечері.

    Прополіс на спирту з молоком – від кашлю найбільш дієвий засіб. Воно сприяє виведенню мокротиння з легких, покращує відхаркування, надає заспокійливу дію. Також буде актуальний протизапальний ефект настоянка прополісу на спирту при гастриті і простатиті у чоловіків:

    200 мл молока розігріти до температури +50 градусів. Додати 30-40 крапель спиртового настою (10%) або 15-20 крапель (20%). Перемішати. Випивати 1-2 рази на день великими ковтками, поки напій не охолов.

    Ще один рецепт для лікування шлунку прополісом на спирту – з використанням алое. Засіб надасть протизапальний і заспокійливий ефект, а також допоможе знизити рівень кислотності:

    Змішати 100 грам меду, 20 мл соку алое і 10 мл спиртової настоянки (10%). Перемішати і нагрівати на водяній бані при невеликій температурі протягом 20-30 хвилин. Приймати по 1 столовій ложці перед кожним прийомом їжі.

    При радикуліті допоможе наступний рецепт:

    Змішати в рівних пропорціях 20% настоянку, рідкий мед і соняшникову олію. Перемішати. Накласти густим місцем на хворе місце і зафіксувати бинтом. Проводити таку процедуру при необхідності, але краще всього на ніч.

    Прополіс на спирту при онкології також ефективний. Вважається, що засіб стимулює захисні сили організму, не даючи ураженим клітинам поширюватися. Залежно від вогнища ураження, рекомендується розчиняти настойку в трав’яних відварах (наприклад, бруньок берези при раку легенів) або овочевих соках (наприклад, буряковому при раку горла).

    Прополіс на спирту: протипоказання

    Прополіс на спирту – це не тільки лікувальні властивості, але і протипоказання. Народний засіб заборонено застосовувати тим, хто страждає:

    • індивідуальною непереносимістю бджолопродуктів
    • серцевої, печінкової або нирковою недостатністю
    • деякі види розладів нервової системи
    • схильність до судом

    Застосування настоянки прополісу на спирту всередину також не рекомендується вагітним жінкам і жінкам, які годують груддю. Таке обмеження пов’язане з наявністю спирту в складі ліки.

    Зберігання настою прополісу на спирту

    Зберігати народні ліки слід в темному і недоступному для дітей місці, при температурі від 0 до +18 градусів. Найзручніше залишити настій в холодильнику.

    Термін придатності спиртової настоянки – до 2 років. Після закінчення цього терміну народні ліки втрачає свої корисні властивості.

    джерело

    Відео “Прополіс на спирту: застосування”

    Ця інформація надається експертами сайту Свій мед і не покликана замінити медичну консультацію. Зверніться до лікаря, щоб отримати кваліфіковані поради щодо власного стану здоров’я.

    Бажаєте дізнаватися про наші новини, акції та знижки? Підписуйтесь на наш канал в Telegram! Стежити за нами також можете в Instagram, Facebook і Однокласники

    Готуємо домашню настоянку з натурального прополісу на етиловому спирті або горілці

    Прополіс (інші назви – бджолиний клей, уза) – найпотужніший природний антибіотик і антиоксидант. Він тонізує організм, пригнічує відомі види вірусів і бактерій, володіє сильними загоюючими властивостями, уповільнює процеси старіння тканин. У лікувальних цілях його використовують в різних лікарських формах – роблять мазі, екстракти, наполягають на воді, молоці, спиртовмісних речовин. Найбільш популярним і універсальним видом вважається настоянка прополісу на спирту (горілки). Приготування в домашніх умовах не вимагає спеціальних навичок, а за цілющими якостями вона в кілька разів перевершує аптечні аналоги.

    Самостійно виготовлене ліки застосовується як основне або допоміжне засіб при лікуванні найширшого спектра хвороб. Воно зберігається роками, не втрачаючи властивостей.

    Зміст статті:

    Вибираємо якісну сировину для виготовлення прополісной настоянки

    Прополіс має неоднорідну щільну текстуру. Відтінок варіюється від сіро-зеленого до коричневого і темно-червоного. Запах – яскраво виражений, смолистий. Смак – гіркуватий, трохи пекучий.

    Однією з ознак неякісної сировини є ламка консистенція. Якщо шматочок узи кришиться в руках, ймовірно, він зберігався довго і неправильно.

    Опущений в воду шматочок прополісу повинен потонути. Якщо він плаває на поверхні – в його складі над смолами превалюють різні домішки і віск. Користь такого продукту невелика.

    Як приготувати спиртову 20-процентну настоянку прополісу будинку

    Це унікальний засіб від цілого ряду хвороб – інфекційних і шкірних захворювань, порушень роботи шлунково-кишкового тракту, туберкульозу, грибка нігтів, остеохондрозу, артриту, радикуліту та ін. Його використовують в якості природного імуномодулятора при боротьбі з вірусами, для загоєння пошкоджень шкіри різного ступеня , при зубному болю. Препарат відпускається без рецепта в аптеках, але ліки домашнього виготовлення – більш якісне і ефективне. Готувати його просто. Невеликої кількості цілющого розчину вистачить надовго.

    Інгредієнти:

    • спирт 70% – 100 мл (також підійде продукт 96-відсоткової концентрації);
    • прополіс – 20 м

    Також знадобиться скляна банка і металева кришка.

    Спосіб приготування домашньої настоянки з бджолиного клею (прополісу):

    1. Розбавте спирт до отримання 70-процентного продукту. Така концентрація вважається оптимальною для виготовлення настоянок, оскільки дозволяє зберегти максимум цілющих властивостей сировини. Чистий медичний спирт розщеплює деякі корисні речовини, внаслідок чого вони втрачають цінність. Тому готувати настоянку на основі висококонцентрованого етилового розчинника строго не рекомендується.
      Щоб отримати 100 мл 70-градусного спирту, буде потрібно 73 мл 96-градусного етанолу і 27 мл води.
      Формула для обчислення – А * Б / У. А – необхідна концентрація, Б – необхідний обсяг, В – вихідна концентрація наявного спирту.

    Важливо: при розведенні додавайте спирт в воду, а не навпаки. Інакше отримана рідина помутніє. Вливайте тонкою цівкою, постійно помішуйте розчин.

    • Зважте приблизно 20 г прополісу.
    • Оберніть його алюмінієвої харчової фольгою. Помістіть в морозилку на 30-60 хвилин. Затверділий продукт укутайте в щільну тканину (в кілька шарів). Розбийте замазку молоточком в «пил». Якщо немає молотка, натріть його на дрібній тертці. Тільки врахуйте, що прополіс – дуже клейку речовину, і відмити його від рук і посуду буде проблематично. Для видалення липких плям використовуйте спирт або бензин.
      У підсумку повинні вийти максимально дрібні частинки.
    • Пересипьте подрібнений прополіс в банку невеликого обсягу. Такий посуд не схильна до роз’їдаючу впливу етанолу і стійка до окислення.
    • Залийте спиртом. Закрийте металевою кришкою. Бажано використовувати саме метал, оскільки пластик буде непомітно розчинятися в процесі приготування настоянки і виділяти шкідливі речовини. Можете взяти як кручені кришку, так і бляшану, яка закочується ключем.
    • Надійно укупорьте тару. Поставте на видне місце, далеко від джерела тепла і прямих сонячних променів. Інтенсивно струшуйте вміст баночки по кілька разів на день. Настоянка буде готова через 7-10 діб.
    • Ось такий глибокий, насичений у неї буде колір.
    • Процідити настоянку можна декількома способами. Перший, надійний. Знадобиться воронка, вата і порожня баночка для зберігання. На фільтрацію, в залежності від обсягу виготовляється кошти, піде приблизно 2-8 годин. Візьміть воронку і туго набийте її вузьку частину ватою, щоб не залишалося порожнеч. Помістіть її в порожню банку або відповідний скляну пляшечку. Вилийте настойку в воронку. Вона буде фільтруватися повільно, буквально по краплині, але отримане засіб вийде абсолютно «чистим», без прополисное частинок. Другий, швидкий. На наступну добу після останнього збовтування, коли подрібнений прополіс осяде на дні, просто акуратно перелийте настій в порожню посудину. Осад, що не придатний до подальшого використання, викинете його. Засіб готовий до застосування.

    Рецепт приготування настоянки прополісу на основі горілки в домашніх умовах

    Якщо немає можливості придбати етиловий спирт, замініть його якісної горілкою. Її розчиняють властивості будуть слабшими, але достатніми, щоб екстрагувати з узи максимум корисних речовин. Додавання пилку носить опціональний характер.

    Що потрібно:

    • прополіс – 50 г;
    • горілка – 500 мл;
    • квітковий пилок – 1 ч. л.

    Як виготовити:

    1. Прополіс натріть або дрібно наріжте ножем. Також для подрібнення узи можете використовувати метод із заморожуванням, описаний в першому рецепті.
    2. Візьміть 1 ч. Л. пилку. Рекомендується використовувати «горошини» темного кольору.
    3. У банку або іншу скляну ємність покладіть раскрошенную прополіс.
    4. Залийте його горілкою.
    5. Додайте пилок.
    6. Щільно закрийте банку кришкою. Щоб рідина не витікала при інтенсивному струшуванні, під кришку можете покласти шматочок харчової плівки.
    7. Збовтуйте протягом 2-3 хвилин.
    8. Накрийте банку темною тканиною і поставте на 15 днів на чільне місце. Струшуйте кожен день.
    9. Профільтруйте і розлийте по пляшках. Якщо в тарі раніше зберігалися медикаменти, її необхідно ретельно промити зсередини і висушити.
      Готова настоянка виходить прозорою, насиченого коричневого кольору.

    Як правильно зберігати лікувальну настоянку?

    Лікувальні властивості прополисного екстракту зберігаються до 3-4 років за умови належного зберігання.

    Тримайте настойку в сухому, захищеному від сонця, місці, в щільно закритому бульбашці. Бажано використовувати тару з затемненого скла. Краще зберігати засіб при кімнатній температурі, наприклад, в коморі, ящику для ліків. У холодильник ставити не рекомендується.

    Як застосовувати це натуральні ліки

    1. Для обробки порізів і саден. Прополіс і лікарські засоби на його основі прискорюють загоєння. При неглибоких пошкодженнях шкірних покривів можна обробляти безпосередньо рану. Якщо поранення серйозне (відкрите), рекомендується змащувати тільки ділянку шкіри навколо.
    2. Для полоскання горла при ангінах і ГРЗ. Змішайте 1 ч. Л. спиртового розчину з 100 мл теплої кип’яченої води. Полощіть горло і ротову порожнину 3 рази в день.
    3. Для лікування гастритів і інших захворюваннях шлунково-кишкового тракту. Змішайте 1 ч. Л. настойки з 100 мл води або молока. Приймайте за 1 годину до їжі вранці та ввечері.

    У чистому вигляді приймати препарат не бажано, це може призвести до опіку стравоходу.

    Настоянку, як і інші препарати на основі прополісу, можна щодня вживати протягом місяця. Тривале безперервне застосування може призвести до пригнічення захисних функцій організму. Тому це засіб підходить для симптоматичного лікування широкого кошти захворювань.

    Також заборонено лікування препаратом при виникненні алергічних реакцій на його компоненти та протипоказання до вживання алкоголю.

    Настоянка прополісу на спирту

    Давайте разом з’ясуємо, від чого допомагає прополіс на спирту. Прополіс – один з важливих продуктів бджільництва. У бджолиної сім’ї він служить для забивання щілин у вулику, «консервантом» для непроханих гостей, знезаражувальним засобом, незамінним будівельним матеріалом. Для людського організму ця бджолина смола або клей є лікарським засобом від багатьох хвороб.

    Прополіс – не тільки препарат народної медицини, він також входить до складу аптечних ліків. Спиртова настоянка прополісу має такі ж лікувальні властивості, як і сама речовина, використовується для прийому всередину, має і зовнішнє застосування.

    Прополіс на спирту: лікувальні властивості

    Прополіс на спирту володіє багатьма лікувальними властивостями, які притаманні самому цій речовині і посилені міцної спиртової складової. Цей продукт, що видобувається бджолами, складається зі смоли, воску, ферментів, що виробляються комахами, вітамінів, мінералів.

    Бджоли не тільки збирають нектар і пилок, а й речовини з розкрилися бруньок дерев. Ця смола доставляється ними в вулик і перетворюється в прополіс. Його склад обумовлює його цілющі властивості:

    • знезаражувальні;
    • протизапальні;
    • антибактеріальні;
    • ранозагоювальні;
    • анестезуючі;
    • антиоксидантні;
    • седативні;
    • загальнозміцнюючі.

    Ці властивості прополісу і його спиртової настоянки давно використовуються при лікуванні простудних і ЛОР-захворювань, виразкової хвороби шлунка, дванадцятипалої кишки, гастриту, пенкреатіта, для знезараження порожнини рота, зміцнення ясен, полегшення зубного болю. Прополіс на спирту використовують для лікування гінекологічних захворювань, для зняття запалення суглобів і спини (радикуліту, люмбаго), в лікуванні ран, висипів на шкірі, фурункульозу.

    Рецепт прополісу на спирту

    Готову настоянку або препарати з прополісом можна придбати в аптеці. Але ми розповімо, як настояти прополіс на спирту в домашніх умовах. Це нескладно зробити, якщо придбано даний речовина у досвідчених бджолярів безпосередньо на пасіці.

    Перевірити якість прополісу можна легко, опустивши його в воду. Справжній, якісний піде на дно, а той, в якому багато воску і мало смоли – відразу спливе.

    Крім того свіжий прополіс пахне смолами, а не хімічними реактивами. Після натискання пальцем на грудочку речовини повинна залишитися вм’ятина. Занадто твердий, «кам’яний» прополіс вже втратив частину своїх лікувальних якостей. Колір прополісу – від темно зеленого до червоно коричневого. Це залежить від розташування пасіки і ростуть поруч дерев.

    Приготування настоянки прополісу на спирту почніть з його заморожування. Так його буде легше роздрібнити, щоб екстракт швидше перейшов в спирт. Настоянку прополісу в домашніх умовах зазвичай роблять 10% або 20%. Залежно від концентрації для її приготування беруть співвідношення прополісу і спирту 1:10 або 2:10. Можна зробити за таким же принципом 30% і навіть 50% концентрацію настойки, збільшивши відповідно кількість інгредієнта.

    Порада. Використовуйте для приготування настоянки тільки якісний, медичний етиловий спирт міцністю 70 0.

    інгредієнти

    Як приготувати

    1. Для приготування настоянки прополісу використовують заморожене або сильно охолоджене речовина. Для цього потримайте його в морозильній камері близько години.
    2. Натріть прополіс на тертці або подрібніть гострим ножем.
    3. Залийте спиртом в скляній ємності. Закрийте кришкою і збовтайте.
    4. Наполягайте відповідно до рецепту настоянки прополісу на спирту протягом 14 днів. Щодня збовтувати суміш.
    5. Процідіть отриманий засіб. Тепер його можна використовувати.

    З’ясувавши, як приготувати настоянку з прополісу на спирту правильно, потрібно дізнатися, як її правильно застосовувати для лікування різних захворювань. Про це нижче.

    Настоянка прополісу на спирту: інструкція із застосування

    Будь-яка спиртова настоянка, яка використовується в якості лікарського засобу, вживається в певному дозуванні, в залежності від діагнозу. Навіть в профілактичних цілях дозволяється приймати лише кілька крапель цього засобу, розведеного водою. Знаючи, наприклад, як пити прополіс на спирту для посилення імунітету, потрібно з’ясувати його дозування і в інших випадках. Вона може відрізнятися кількістю і часом прийому.

    Відрізняється також і тривалість курсу. Так лікування простатиту прополісом на спирту рекомендується проводити протягом місяця, прийом настоянки в профілактичних цілях – 2 місяці.

    Порада. Не потрібно необгрунтовано збільшувати дозування або пити концентрований засіб. Ефективність лікування не збільшиться, можна лише отримати опік слизових оболонок або інші побічні ефекти: алергічну реакція, нудоту, блювоту.

    Як приймати прополіс на спирту всередину

    Дітям до трирічного віку спиртову настоянку прополісу давати не можна. Дітям старше 3-х років під час лікування застуди, бронхіту, ГРВІ, зміцнення імунітету, дають по 8-10 крапель 20% кошти, розчинених в ½ склянки теплої води. Це добова доза. Для дорослих рекомендовано по 30-60 крапель 10% настоянки з водою. Дозу можна розбити на два – три прийоми. Якщо використовуєте 20% настоянку, кількість крапель зменшіть в два рази.

    Як зробити настоянку прополісу на спирту самому, в домашніх умовах – описано вище. Застосовувати такий засіб для лікування хвороб і усунення неприємних симптомів потрібно обережно, після консультації лікаря. Його додають в чай ​​або молоко, воно ефективно в поєднанні з медом, відваром лікарських трав.

    Застосування настою прополісу на спирту всередину полегшує стан при багатьох хворобах. Але не забувайте робити перерву в його прийомі не менше місяця. А в рік досить 3-х курсів лікування, не більше.

    Як застосовувати прополіс на спирту зовнішньо

    Способів застосування настою прополісу на спирту зовнішньо – безліч. Наведемо деякі з них.

    1. Для лікування оніхомікозу (грибка нігтів) – змочіть вату або марлю 10% настоєм, прикладайте, як примочку до хворого нігтя 5-6 разів на день.
    2. Для полоскання горла – чайну ложку прополісу на спирту розведіть в половині склянки теплої води. Полощіть горло 4-5 разів на день.
    3. Для усунення зубного болю або болю в яснах – розведіть в склянці води або відвару лікарських трав 10 крапель 20% настоянки, змочіть засобом ватний диск, прикладіть до місця запалення в роті.
    4. При варикозному розширенні вен настоянку втирають в ті місця, де проявляються роздуті вени або видно судинні зірочки.
    5. Для усунення прищів і вугрової висипки – розведіть 10% засіб з водою 1: 2, протирайте обличчя змоченим ватним диском вранці і ввечері, попередньо очистивши шкіру.
    6. Для лікування гінекологічних захворювань 10% настоянка розбавляється до 3%, після чого тампон із засобом вводиться на ніч.
    7. Для знезараження відкритої рани розбавте прополіс на спирту 1: 2 з водою і обережно обробіть краю ушкодження.
    8. Для зміцнення волосяних цибулин і додання волоссю здорового вигляду додайте чайну ложку настоянки в склянку трав’яного відвару кропиви або коріння лопуха, втирайте в корені волосся, залишивши засіб на годину. Потім вимийте волосся звичним засобом.

    Порада. Перед зовнішнім застосуванням настоянки прополісу, нанесіть її на шкіру руки. Якщо через 10-15 хвилин не з’явиться свербіж або почервоніння, значить, засіб можна використовувати.

    Лікування настоянкою прополісу на спирту, народні рецепти

    Давно встановлено травниками і бджолярами, що ефективність прополісу на спирту посилюється, якщо поєднувати настоянку з медом або травами. При цьому, для кожного захворювання рекомендуються різні народні рецепти. Наведемо деякі з них.

    1. Від кашлю, для виведення мокротиння. Підігрійте стакан молока до 45-50 0 C, додайте 30 крапель 10% настоянки прополісу, розмішайте. Приймайте в теплому вигляді по половині склянки вранці і ввечері. Це ж засіб рекомендується при гастриті.
    2. Для зміцнення імунітету та профілактики або лікування простудних захворювань. Додайте в склянку теплої води чайну ложку квіткового меду і 10-15 крапель 20% настоянки. Пийте суміш двічі на день перед їжею – вранці і ввечері.
    3. Для поліпшення роботи шлунково-кишкового тракту і зняття запальних процесів в шлунку допомагає сік алое в поєднанні з прополісом. Приготуйте суміш 25 мг соку алое, 10 мл прополісу на спирту, 100 г меду. Поставте суміш на водяну баню на півгодини. Приймайте готовий засіб по столовій ложці за півгодини до їжі.
    4. Приготуйте спиртову настойку на основі прополісу, меду та часнику. Вона чистить судини і зміцнює серцево-судинну систему, підвищує життєвий тонус організму. Для цього 200 грамів подрібненого часнику наполягайте на склянці спирту або горілки протягом 14 днів. Потім процідіть настоянку, додайте в неї 50 г меду і 30 мг 10% прополісу на спирту. Перемішайте, витримаєте суміш ще три дні в темному місці. Вживайте засіб по 20-25 крапель тричі на день, розводячи його невеликою кількістю води. Тривалість курсу – місяць. Повторити прийом настоянки можна через півроку.
    5. Прополіс на спирту від грибка нігтів поєднують для більшої ефективності з маслом чайного дерева. Змішайте компоненти в рівних частках, періодично втирайте в уражені нігті до зникнення симптомів грибка.
    6. Від болю в спині допоможе суміш в рівних кількостях меду, олії та 20% настоянки прополісу. На ніч змастіть засобом хворе місце, прикрийте марлею, поліетиленом і теплою хусткою.
    7. Відновити сили після тривалої хвороби або важких фізичних навантажень допоможе ще один народний рецепт з участю спиртової настоянки прополісу. Для приготування засобу візьміть 100 г кореня оману і настоюйте на пляшці коньяку протягом 10 днів. Потім змішайте проціджений настоянку з 100 г меду, 30 мл соку алое і 20 мл прополісу на спирту. Приймайте отримане засіб вранці, по столовій ложці.
    8. Для лікування простатиту можна зробити свічки з прополісом на спирту в складі. Для цього наполягайте 45 г прополісу на склянці спирту протягом 10 діб. Потім випаруйте спирт над парою, а осад змішайте з 3 г масла какао. Сформуйте свічки, дайте їм застигнути в холодильнику. Ставте по одній свічці на ніч протягом місяця.
    9. В окремих випадках народна медицина пропонує використання спиртової настоянки прополісу в лікуванні раку. Так, при раку горла приймають суміш бурякового соку з настойкою, а при ураженні легенів – суміш відвару березових бруньок з настоєм прополісу. Пропорції і особливості прийому потрібно обговорювати з лікарем. І не підміняти народними засобами основне лікування.

    Прополіс на спирту: протипоказання

    Спирт в складі кошти означає, що його не можна приймати всередину дітям, особливо до 3-х років, вагітним жінкам, годуючим мамам. Його не можна вживати водіям транспортних засобів перед тим, як сісти за кермо. Протипоказаннями також є:

    • алергічна реакція і непереносимість продуктів життєдіяльності бджіл;
    • при печінковій, нирковій, серцевій недостатності;
    • алкогольної залежності;
    • судомні прояви;
    • окремі неврологічні діагнози.

    У зв’язку з наявністю перерахованих протипоказань під час прийому прополісу на спирту можуть виникнути неприємні побічні ефекти. Тому, перед тим, як скористатися засобом, зверніться до лікаря за консультацією з цього приводу. Також, потрібно знати свій точний діагноз, тобто попередньо пройти відповідне обстеження. Крім того, засоби народної медицини зазвичай вважаються допоміжними, які доповнюють основне лікування. Врахуйте це, використовуючи настойку.

    Зберігання настою прополісу на спирту

    Після приготування спиртової настоянки прополісу її бажано перелити в пляшку темного скла і підписати, із зазначенням дати виготовлення, відсотки концентрації і назви кошти. Помістіть ємність в холодильник або інше затемнене прохолодне місце (не вище +18 0 C). Заморожувати прополіс на спирту не можна. Бережіть його від доступу дітей. Ефективність прополісу на спирту поступово знижується після двох років зберігання.

    Відео рецепти

    Настоянки прополісу на спирту: веселі настоянки

    зміст

    Так … великі статті ніхто не любить читати, а даремно! Адже тут джерело перевіреної інформації!

    Будьте обережні!

    Пам’ятайте, що в Інтернеті, особливо, що стосується інформації щодо лікування і ліків – найчастіше 80% марення, в тому числі і в відеосюжети, самолікування – може обернутися катастрофою!

    Ми не несемо відповідальності за зміст відеоролика.

    Не буває плодоносного саду без пасіки, і не буває в саду плодів без бджілок, так і прополіс без спирту. Хороший та не зовсім. Спиртові настоянки цінні-цінні, хоча і в міру.

    Боретеся за здоровий спосіб життя і не любите настоянки на спирту? Для прополісу зробіть, будь ласка, виняток. Цілющі властивості прополісу на спирту на багато разів, по крайней мере, антибактеріальні. Але врахуйте, що мова йде про продукт з високим ступенем очищення.

    Рецепти настоянки прополісу на спирту: покроковий рецепт

    Перед приготуванням прополісу для лікувальних (терапевтичних) цілей сировину очищаємо від механічних домішок (віск в грудочках, палички, залишки тіл комах). Охолоджуємо або заморожуємо замазку, потім подрібнюємо:

    • трьом на тертці;
    • заморожений шматочок розбиваємо в поліетиленовому пакеті молоточком для відбивання м’яса;
    • ріжемо гострим ножем;
    • розтираємо в ступці.

    Для приготування цілющої тинктури використовуємо етиловий спирт 70% або 96%. Для деяких настоянок підходить горілка.

    Попередження: Увага, добрі люди, для зцілення шкірних недуг бджолиний клей наполягають на 20% бензилового спирту. Такі ліки всередину приймати не можна!

    Традиційні прості настоянки

    Зварганити, зварити, стало бути, настоечку з прополісу в домашніх умовах на спирту, причому різного ступеня «міцності» ви зможете без проблем. Пильнуйте й реалізуйте!

    Простий рідкий екстракт 3:10

    При екстрагуванні (виділення корисних речовин) з прополісу-сирцю в 96 градусний спирт в готовий препарат потрапляє 40-60% цілющих речовин (стільки прополісу розчиняється під час приготування).

    Інструкція по приготуванню настоянки прополісу на спирту досить проста. Для отримання рідкої тинктури 3:10 (3 частини прополісу і 10 частин розчинника) знадобиться:

    Підготовлений прополіс заливаємо спиртом. І наполягаємо 1 тиждень, періодично струшуючи. Через тиждень рідина фільтруємо через паперовий фільтр в склянку темного скла і закриваємо щільно притертою пробкою

    густий екстракт

    Щоб приготувати густий екстракт прополісу використовуємо круглодонную колбу з боковим паровідводом (колбу Вюрца). Якщо у вашій родині не було хіміків, і ви не запаслися таким посудом, використовуйте скляну банку.

    Заповнюємо банку на 2/3 об’єму спиртовий розчин прополісу 3:10, ставимо на водяну баню і відганяє спирт при температуре40 о С робочого розчину і 60 о С водяній лазні. У результаті повинна вийти густа темно-коричнева маса.

    Увага: зберігати таку витяжку можна при кімнатній температурі.

    Настоянки на 70% спирті і горілці

    Для приготування витяжок на 70% спирті концентрації візьмемо:

    Кількість інгредієнтів розраховане для отримання 100 г витяжки

    Підготовлений бджолиний клей засипають в темну пляшку і заливають розчинником (спиртом). Витяжку наполягають 3 дні, потім проціджуємо через паперовий фільтр і визначаємо втрати спирту і прополісу.

    Приймають отриманий прополіс на спирту всередину (5% для дітей від 7 років і 10-20% для дорослих). Використовують для лікування стоматологічних проблем у вигляді зрошень і аплікацій (0,25-4% суми) і 5-10% витяжки для лікування хвороб вухо-горло-носа.

    Якщо наполягаємо сировину на горілці, отриманий препарат використовуємо для компресом, обробки ран, розтирань при ангіні, бронхіті і патології суглобів.

    Ще один рецепт

    Ще один нескладний рецепт прополісу на спирту дозволяє зробити основу кошти для отримання тинктур різної концентрації. Для приготування візьмемо:

    • 5 г підготовленого прополісу;
    • спирт 96% – 5-кратну кількість.

    Узу зі спиртом поміщаємо в скляну пляшку з темного скла, яку можна щільно закрити, і наполягаємо в темному місці 5 діб при кімнатній температурі, щодня струшуючи. Потім фільтруємо через подвійний марлевий фільтр.

    Осад підсушують, зважуємо і визначаємо, скільки прополісу розчинилося за формулою:

    Вага розчиненого прополісу = Вага сировини – вага сухого фільтрату

    При необхідності змінити концентрацію витяжки доливаємо спирт або вносимо густий прополісний екстракт.

    Зварганити, зварити, стало бути, настоечку з прополісу в домашніх умовах на спирту, причому різного ступеня «міцності» ви зможете без проблем. Пильнуйте й реалізуйте!

    спеціальні засоби

    Настоянка для аерозолю

    Для приготування аерозольних стоматологічних препаратів витяжку з прополісу готуємо на основі етилового спирту (70 градусного). знадобиться:

    Препарат розтираємо в ступці, поступово додаючи спирт до однорідності, наполягаємо 3 дні. Таку спиртову витяжку прополісу використовуємо при гінгівітах, стоматитах і хворобах пародонту (запаленнях слизової рота, ясен і навколозубних ткаенй).

    Емульсія: спирт плюс вода

    Для приготування суспензії знадобитися сухий екстракт прополісу (10 см. Куб.) Спиртовий і вода дистильована – 1 л. Інгредієнти змішуємо до утворення рідини молочно-білого кольору з пластівцями. Готують склад безпосередньо перед застосуванням.

    Напевно вам цікаво як виходить сухою прополісний екстракт. Не складно:

    1. Беремо густий прополісний екстракт.
    2. Наливаємо в плоску і широку тару.
    3. Ставимо в духовку з відкритими дверцятами і дегітротатор і випаровуємо рідку частину при температурі 40 о С.

    Паримо-паримо, випаровуємо, і отримуємо, що б ви думали, люди добрі? Густий темно-коричневий наліт на дні посуду. Як в старі добрі часи, шкребу посудку ножиком – відскрібатися налетец. І зберігаємо його в темній скляній баночці.

    Думаєте пластіліноподобное речовина (віск) потрібно тільки стільники замазувати? А ось і ні! У цьому розділі ми описуємо цікаві і нетрадиційні способи «обходження» з бджолиної смолкою.

    Авторські препарати Вартанова-курія

    Для приготування цієї суміші знадобиться: прополіс – 50 г, спирт 70% – 60 мл, ефір – 20 мл. Склад наполягаємо 8 діб, щодня збовтуючи. Потім проціджуємо через марлевий фільтр. Суміш витримуємо ще 10 діб до утворення надосадової рідини.

    Щоб зробити цілющу стоматологічний засіб, отриманий екстракт (50 г) змішуємо:

    • з медом – 5 г;
    • матковий молочком 5 г;
    • риб’ячому жиром – 2 г;
    • рондоміцінлм (іншим антибіотиком або нистатином, метиленовим синім, гормонами) – 3 м

    Такий прополіс спиртової допомагає при кандидозі ротової порожнини (в суміші з ністатином). При афтозний стоматит (запаленні слизової вистилки ротової порожнини з виразками) з антибіотиком при бактеріальної інфекції і без – при вірусної інфекції. Використовують склад для лікування запалення тканин мови, пошкоджень шкіри запального характеру і трофічних виразок.

    Співвідношення прополісу і спирту залежить від обраної вами методики. Читайте нашу статтю, все пропорції вказані.

    Хтось думає, що прополіс є «залишок I фази» перетравлення організмом бджілок пилку. А хтось, що бджілки-трудівниці збирають шматочки смоли ( «сльози») з дерев і переварюють їх. Як би там не Було чудовий продукт у них виходить. А який цілющий …

    Лікувальні властивості спиртового екстракту з прополісом: від чого допомагає?

    Звичайно ж, пити, якщо настойка прополісу на спирту правильно приготована, розлучена з водою і виміряна за кількістю.

    Корисна настоянка прополісу на спирту для чоловіків (при аденомі, простатиті , порушення потенції ) і жінок. Відрізняє препарати прополісу:

    1. Виражена антибактеріальна активність (без гноблення природної мікрофлори організму навіть при тривалому застосуванні).
    2. Комбінована дія (протизапальну, ранозагоювальну, болезаспокійливу, антиоксидантну, імуностимулюючу, протипухлинну, антимікробну).
    3. Здатність підсилювати (посилювати) антимікробну активність медпрепаратів.
    4. Високий профіль безпеки.

    Прополіс на спирту при діабеті , для пацієнтів, у яких рани (ссадінкі, подряпини, укуси комара) самим огидним чином, стає справжнім порятунком, граючи роль антисептика-зажівітеля.

    Користь прополісу на спирту для організму людини

    Прополисная настоянка в’яже, обволікає слизову і зупиняє кров. За здатністю пригнічувати ріст патогенних (хвороботворних) мікроорганізмів прополіс поступається апитоксина (пчелояду) і антибіотиків, а за здатністю прискорювати регенерацію і антиоксидантним властивостям перевершує всі бджолопродукти і багато відомих медикаменти.

    Спиртові настоянки прополісу при пероральному застосуванні (всередину) надають цілющу дію на печінку при панкреатиті . Тому що кавова кислота, що міститься в бджолиному клеї, виражений гепатопротектор. Захищає клітини печінки (гепатоцити) від передчасного руйнування, і попереджає розвиток цирозу.

    Прийом прополісу на спирту всередину оберігає внутрішні органи від ушкодження при септичному шоці (ускладненні інфекційних хвороб, що приводить до поліорганної недостатності).

    Здатністю пригнічувати хвороботворні мікроорганізми бджолина смолка зобов’язана похідним кавової кислоти і поліфенолам. Противірусна активність лежить на флавоноїди і ФЕКК (Фенетіловом ефірі кофеїнової кислоти).

    Чудово працюють екстраговані (витягнуті певним чином) в спирт цілющі компоненти прополісу в комбінації з маслами (оливкова і обліпихова), фітопрепаратами (відварами, настоями, екстрактами трав). Це поєднання використовується для зовнішніх коштів, прискорює загоєння ран і тріщин. І може застосовуватися для лікування гастриту настоянкою прополісу на спирту. Увага : тільки після консультації лікаря!

    Прополіс на спирту для імунітету дітям краще замінити водною витяжкою. І погодити застосування з педіатром. А ось настоянка прополісу на спирту для суглобів відмінний засіб. Використовується і як розтирання, і як компрес. Замінити такий прополіс можна готовим комплексним бальзамом для суглобів. Називається препарат крем-віск «ЗДОРОВИЙ». Зазиваємо, мажемо і видужуємо!

    Використовується прополіс на спирту:

    • і при схудненні ;
    • при хелікобактер пілорі (гастриті або виразці шлунка, асоційованої з цим мікроорганізмом);
    • і від грибка нігтів (зовнішньо);
    • і при гаймориті (в ніс капати краще водний прополіс, а ось пазухи зовні можна обробити 5-12% спиртової витяжкою).

    Незважаючи на високий профіль безпеки прополисное препаратів, перед застосуванням цих засобів варто проконсультуватися з аДніпрапевтом. По-перше, уза (прополіс) іноді викликає алергію. По-друге, фахівець підбирає лікування, виходячи з «букета» недуг конкретного пацієнта.

    Попередження від доктора Синякова А.Ф. (автора книг про лікування бджолиною смолкою): лікування прополісом на спирту проводиться курсами з обов’язковими перервами. Для тривалого прийому використовуються препарати з очищеного сирцю і краще водні витяжки. Тому що смолисті речовини, яких багато в низькосортної замазці, радісно розчиняються в алкоголі. А це призводить до побічних ефектів:

    • сенсибілізації (вироблення антитіл до смолистим компонентів) організму і алергії;
    • порушення роботи нирок через труднощі фільтрації сечі в ниркових канальцях;
    • зміна формули крові (зменшення білих кров’яних тілець, лейкоцитів, або імунних солдат крові).

    Якісні, очищені препарати, навпаки, використовують для лікування алергічних захворювань. Такі витяжки рідко викликають сенсибілізацію, добре поєднуються з медикаментозною терапією.

    До речі, пити спиртової прополіс не обов’язково. Якщо вирішили давати прополіс на спирту від кашлю дітям, краще зробіть растирку з медом і чорною редькою. Забудете про бронхіті за лічені дні. Редьку з медом ( якщо у дитини немає алергії!) Можна давати і як сироп всередину. Дорослий бере по столовій ложці. Дитина в залежності від віку в 12 років – це 2 чайні ложки. Якщо дитина молодше, консультуємося з педіатром.

    Готується засіб дуже просто:

    • зрізаємо верх чорної редьки;
    • видовбують серцевину на 1/3;
    • вливаємо столову ложку меду.

    Рідко пускає сік, який змішується з медом. Беремо столову ложку кошти, змішуємо з 20% прополісом і розтираємо груди хворого.

    Увага: дітям, ослабленим хворим рекомендуємо витяжку прополісу на воді . Як її приготувати читайте в наших статтях. При лікуванні слизових оболонок носа і жіночих статевих органів, а так само очей перевагу віддаємо водної настоянки. Навіть при ангіні та застуді краще полоскати горло водною витяжкою.

    В інших випадках консультуємося з аДніпрапетом і може цілком взяти на озброєнні спиртову настойку. Навіть для анестезії слизової рота (якщо болить зуб) використовуємо 5% спиртову настоянку прополісу!

    Або можемо купити крем-віск «ЗДОРОВИЙ». Це комплексний препарат, який цілком можна використовувати для лікування стоматиту, хвороб пародонта і інших уражень порожнини рота.

Про автора

admin administrator