Навіщо бегемоти лижуть крокодилів

Авторadmin

Навіщо бегемоти лижуть крокодилів

Зміст:

Факти про крокодилів, після яких вам не захочеться купувати з них сумочки

Високоорганізоване серце і крихітний мозок, здатність високо стрибати і лазити по деревах, укус вагою з вантажівку і дивовижна охайність – це лише деякі цікаві факти про крокодилів, які вам, можливо, були невідомі.

Найорганізованіша рептилія

Сьогодні на Землі існує 21 вид крокодилів, які діляться на 3 сімейства. Через особливості кровоносної, дихальної та нервової систем крокодили вважаються найвисокоорганізованішими серед плазунів (рептилій).

Родичі динозаврів

Крокодили, будучи родичами динозаврів, як окрема група з’явилися приблизно 150 мільйонів років тому і, пристосувавшись до водного способу життя, пережили динозаврів на 60 мільйонів років.

Найбільший хижак

Найбільшим наземним хижаком вважається гребенястий крокодил (Crocodylus porosus), що мешкає в Азії та Тихому океані, довжина якого часом перевищує 7 метрів. Ці крокодили можуть полювати на свиней, корів та коней. А іноді їх здобиччю стають люди, які купаються або човнярі, що запливли на їх територію.

Крокодили не водяться в Греції

Притому, що назва рептилії ( «кам’яний черв’як» від «кроко» – камінь і «діло» – черв’як) дали саме древні греки-мандрівники, в самій Греції крокодилів ви не зустрінете.

Майстер підводного маскування

Підстерігаючи здобич, крокодил виставляє з води тільки маленькі очі та ніздрі, і може «дрейфувати» в такому положенні годинами. Коли ж крокодилу потрібно повністю зануритися, його ніздрі замикаються, вуха герметично закриваються, а кровообіг у всіх органах, крім серця і мозку, максимально сповільнюється. В такому стані крокодил може перебувати під водою до двох годин.

Голодування завдовжки в рік

Крокодили можуть цілий рік обходитися без їжі, звівши використання ресурсів до мінімуму.

Найскладніше в світі серце

Серце крокодила визнано найскладнішим в світі. При цьому мозок рептилії розміром не більше волоського горіха.

Плавець-рекордсмен

Зафіксовані випадки, коли гребенясті крокодили від острова Яви допливають до Кокосових островів, відстань до яких складає понад 1100 кілометрів.

Може переміщатися в повітрі, по землі та на дерева

Незважаючи на свої часом велетенські розміри крокодили здатні вистрибнути з води на 2-метрову висоту і навіть залізти на дерево. Втекти від крокодила по суші теж непросто. По землі крокодили можуть бігти своєрідним галопом, розвиваючи швидкість до 12 км на годину.

Противники древніх гладіаторів та сучасних сміливців

Відомо, що в 58-му році до н.е. в Римі проходив перший бій гладіаторів з крокодилами, в ході якого римляни і познайомилися з цими дивовижними рептиліями. Сьогодні подібна розвага теж існує. На острові Мадагаскар існують водні змагання між людьми і крокодилами, вагою не більше 20 кг. На жаль захисників тварин, переможцем в цих змаганнях зазвичай виходить людина.

Сильний укус

Перед силою укусу крокодила або алігатора поступаються навіть акули та леви. Вчені встановили, що 4-метровий американський алігатор вагою 332 кг вкусив спеціальний вимірювальний прилад з силою, пропорційною важкості невеликої вантажівки. Такими щелепами з 80-ю зубами алігатор може розжувати прісноводну черепаху. Щелепи крокодила настільки сильні, що часом можна побачити рептилію з відкритим ротом – так вона дає щелепам відпочити.

Хвіст як знаряддя вбивства

Хвіст крокодила, маючи великий радіус дії, служить крокодилу для того, щоб глушити рибу і збивати з ніг буйволів або інших тварин. Одним ударом хвоста великий крокодил може розбити човен і, відповідно, з’їсти всіх, хто в ньому плив.

Слабкий зір

На полюванні крокодили покладаються на слух та нюх. Зір у них діє тільки поблизу. А на нерухомих предметах крокодили зовні нездатні довго фокусуватися.

Живуть гаремом

Крокодил-самець зазвичай мешкає разом з кількома, а то і з десятьма самками. Самки не тільки відкладають яйця і піклуються за потомством, а й допомагають самцю розірвати здобич, якщо вона дуже велика.

Крокодиляча любов вимагає вологи
Сексуальна активність крокодилів сильно залежить від вологості середовища проживання. У періоди посухи крокодили практично не розмножуються, у самців майже припиняється вироблення сперми. А разом з першими краплями дощу у крокодилів починаються прямо таки шлюбні ігри.

Стоїть на сторожі потомства
Відклавши від 20-ти до 60-ти яєць в спеціально вириту ямку, самка крокодила ретельно її маскує і практично не відходить від неї протягом 60-70-ти днів. В цей час вона може не спати і не їсти, лише іноді може зануритися в воду, не втрачаючи з уваги місце кладки. А після появи дитинчат на світ, мама піклується про них ще півтора року. В цей час самка дуже агресивна і може нападати навіть на суші.

Низький відсоток виживання потомства

Але навіть не дивлячись на самовіддану турботу матері, до зрілого віку доживає лише 5% кожної кладки. Більшість дитинчат стають жертвами інших хижаків.

Любителі порядку

Крокодили, які живуть в ставках, підтримують в них чистоту і порядок – прибирають з дна мул, викидаючи його мордою на берег, чистять зайву рослинність. А якщо ставок пересихає, крокодили викопують в них ямки, щоб пересидіти в них посуху. У цих ямках рятуються від посухи й інші мешканці ставка.

Недовго живуть в дикій природі

При тому, що в неволі крокодили можуть прожити до 100 років, в дикій природі вони, на жаль, живуть в середньому 4-8 років. Рідко можна зустріти крокодила старше 50-ти років. Така низька тривалість життя обумовлена, перш за все, винищенням популяції крокодилів людиною.

Занадто багато крокодилів в Австралії

У 1969-му році в Австралії заборонили полювати на морських крокодилів, оскільки вони були на межі знищення. З тих пір популяція крокодилів зросла з 5-ти тисяч до 70 тисяч особин. Останнім часом ці крокодили перестали боятися шуму човнів і почали наближатися до фермерських угідь. Тому влада країни дозволяє деяким фермерам вбивати найбільших особин.

Крокодил — опис і цікаві факти

Крокодили – це загін водних хижих рептилій. Відомі вони своїми значними розмірами, вражаючою силою і величезною пащею, засіяної безліччю зубів. Завдяки цьому є дуже небезпечних хижаків. І живуть вони не тільки у воді, але і на суші, що робить їх ще більш небезпечними тваринами.

Короткий опис крокодила

Досягає ця рептилія досить значних розмірів тіла – 5,5 метрів, хоча зазвичай їх довжина коливається в районі 3-4 метрів. При цьому мають вони приплюснуті тіло і короткі кінцівки, що однозначно вказує на те, що відчувають себе рептилії краще в воді.
Підтверджує це і будова голови. Розташовані у верхній частині ока дозволяють виглядати з води, показуючи лише очі і ніздрі. А вуха і ніздрі при цьому ще мають клапанами, що перешкоджають в них потрапляння води.

Крокодиляча пащу є ще однією примітною особливістю цих тварин. Мало того, що володіє вона безліччю гострих зубів, так ще й розкриватися здатна дуже широко. Ну а вже силі укусу цієї рептилії можуть позаздрити багато інших хижаки.

Цікаві факти про крокодилів

Полюють ці рептилії, в основному, на рибу, плазунів, рептилій і ссавців. З останніх найчастіше атакують тих, хто підходить близько до води (зазвичай біля водопою). При цьому напасти можуть як удень, так і вночі. Але взагалі ведуть більше нічний спосіб життя.

Небезпечні хижаки представляють загрозу не тільки для тварин, але і для людини. Деякі види цих рептилій постійно нападають на людей. Особливо сильну загрозу представляють Нільський і Гребенястий крокодили. Останнього навіть прозвали крокодилом-людожером.

Крокодилячі сльози – це не просто красиве вираз. Ці рептилії насправді плачуть. Правда, роблять це вони з метою виведення зайвих солей з організму. Просто фізіологія, ніяких емоцій.

39 цікавих фактів про бегемотів. Більш небезпечний, ніж лев?

Хоча бегемоти можуть виглядати ніжними і слухняними тваринами, вони є одними з найнебезпечніших звірів у світі. Чим більше ви дізнаєтесь про бегемотів, тим більше вас заінтригують ці величезні звірі та їх оточення.

Ми створили список із 40 цікавих фактів про бегемотів. Ці факти про бегемотів охоплюють теми, що стосуються середовища їх проживання, харчування, соціальних установок та того, як їм вдається залишатися в живих серед хижаків.

А тепер неймовірні факти.

Фізичний

1. Як виглядають бегемоти?

Бегемоти мають бочкоподібні тіла з короткими ногами і довгими мордами. Вони мають гравіпортальну структуру, яка дозволяє їм нести величезну вагу на суші та рухатися вздовж русла річки.

2. Є ссавцями бегемотів?

Так. Бегемоти – це ссавці. Так само, як слони, леви, люди, буйволи та багато інших тварин. Бегемоти – це ссавці, оскільки вони теплоті і мають молочні залози.

3. Що означає «Бегемот»?

Назва бегемот походить від давньогрецької, що означає “річковий кінь”. Чи пов’язано це з тим, як вони ходять по руслу річки – це схоже на скачущих коней, тому бегемотів називають річковими конями, залишається невизначеним.

4. Наскільки широко бегемот може відкрити рот?

Бегемот може відкрити рот до повних 150 градусів. Це важливо, якщо бегемоту потрібно захищатися або навіть відлякувати будь-яких інших тварин. Дорослі бегемоти биків навіть підійдуть ближче до 180 градусів.

5. Чому у бегемотів довгі зуби?

Нижні ікла та різці у бегемота збільшені – особливо у чоловіків, і з віком продовжують рости. Різці можуть виростати в довжину до 40 сантиметрів (1 фут, 4 дюйма), тоді як ікла можуть досягати 50 см (1 фут, 8 дюймів).
Обидва ці міцні набори зубів використовуються для боротьби і не відіграють жодної ролі в їх харчуванні.

6. Скільки важить бегемот?

Дорослий бегемот може важити до 4000 кілограмів (4 тонни). У середньому дорослий самець бегемота важить від 1500 до 1800 кілограмів. Самка бегемота важить від 1300 до 1500 кілограмів.

Самець бегемота постійно збільшується в розмірах і вазі, на відміну від самки, розмір якої не змінюється після певного віку. Ось чому вирощений бик бегемота може важити понад 3000 кілограмів.

7. Чи пов’язані бегемоти зі Свинями?

Ні. Бегемоти не пов’язані зі свинями, незважаючи на фізичну схожість. Найближчими їхніми родичами насправді є китоподібні, такі як кити та дельфіни. Вважається, що вони розійшлися (еволюційно кажучи) приблизно 55 мільйонів років тому.

8. Як швидко можуть бігати бегемоти?

Як би там не було, бегемот може бігати по суші зі швидкістю 30 кілометрів на годину. У воді він може рухатися зі швидкістю близько 8 кілометрів на годину. Це додає небезпечного фактора, оскільки може дуже легко здивувати та напасти на людину чи хижака, що зазіхає.

9. Як називається група бегемотів?

Групу бегемотів називають долиною, стадом, стручком або здуттям. Найпоширеніший спосіб посилатися на групу бегемотів – називати її стадом. Інші терміни можуть бути занадто технічними для щоденних розмов.

10. Скільки бегемотів складають стадо чи долину?

Група бегемотів (стадо/школа) складається з 8 – 30 особин. У більш сухих районах, де джерело води невелике, групи до 100 можна побачити разом.

Такі великі групи, як правило, ведуть багато боротьби за владу, і бійки можуть бути свідками, коли домінуючі бики утверджують свою владу.

11. Наскільки сильним є укус бегемота?

Сила укусу бегемота становить 2000 фунтів на квадратний дюйм. Для порівняння, лев або тигр має силу укусу 1000 фунтів на квадратний дюйм.

Ось чому дуже мало тварин наважиться турбувати територію бегемота, оскільки бегемот за один укус розірве більшість тварин. Для подальшого порівняння, доросла людина має силу укусу 200 фунтів на квадратний дюйм.

Соціальна

12. Як бегемоти позначають свою територію?

Бегемоти шляхом дефекації. Вони роблять це, крутячи хвости, щоб розподілити корм якомога далі. Бегемоти лише територіально розташовані у воді, а домінуючий бик контролює ділянку довжиною близько 200 метрів – приблизно 10 самок.

Молоді холостяки можуть приєднатися до території бика, якщо вони поважають ієрархію.

13. Чому бегемоти багато залишаються у воді?

Перебування у воді допомагає бегемотам зберігати прохолоду від сильного африканського сонця. Шкіра бегемота без волосся, а це означає, що сонце та помилки є серйозною проблемою для боротьби.

14. Як сплять бегемоти?

Бегемоти сплять у воді, повністю занурюючи своє тіло. Вони автоматично піднімаються на поверхню і дихають, не прокидаючись. В іншому випадку їм довелося б прокидатися протягом 5 хвилин, щоб вдихнути, а потім знову спати ще на 5 хвилин.

15. Що їдять бегемоти?

Бегемоти – це рослиноїдні тварини, які будуть пастися на траві. Їх основний раціон – це коротка трава і деякі дуже мало видів фруктів. Їх травна система нагадує систему інших травоїдних – з кількома своїми пристосуваннями. Прочитайте нашу оновлену статтю про те, що їдять бегемоти, щоб отримати глибше розуміння їжі та харчових звичок бегемотів.

16. Чи їдять бегемоти м’ясо?

Ні. Бегемоти не їдять м’яса. Шлункові структури травоїдних тварин, таких як бегемоти та слони, не можуть перетравлювати м’ясо. Бегемоти також не їдять жодної риби та комах.

Хоча є кілька випадків, які були зафіксовані та вивчені, причина того, чому бегемот їв би м’ясо, невідома. Наша стаття про те, що їдять бегемоти, висвітлює більше цього.

17. Скільки їдять бегемоти?

Один бегемот може з’їсти близько 40 кілограмів їжі. Бегемоти пасуться вночі близько 5 годин і охоплюють територію до 8 кілометрів.

18. Як називають молодих бегемотів?

Молодий бегемот називається телятком. Так само, як молодий слон чи корова. Самка бегемота називають биком, а самку бегемота – коровою. Корів та бегемотів можна називати однаковими іменами чоловічих, жіночих та молодих.

19. Як народжуються бегемоти?

Бегемоти народжують під водою, бо там найбезпечніше. Це, звичайно, на мілководді. Після народження корів та телят бегемоти залишаються у воді на повний час до 14 днів, не виходячи на пашу.

20. Що можна сказати про піт крові?

Бегемот виділяє деякі природні хімічні речовини, щоб захистити свою оголену шкіру від тропічного сонця. Ці два виділення містять гіпосудорову кислоту та норхіппосурдову кислоту.

У поєднанні ці дві хімічні речовини є тим, що зазвичай називають потом крові. Окрім того, що вони поглинають ультрафіолетове світло від сонця, вони також пригнічують бактерії – запобігаючи таким чином захворюванням.

21. Скільки живуть бегемоти?

Бегемот може прожити 40 – 50 років. Поклавши це в контекст, це більше, ніж в 4 рази, середня тривалість життя лева.

22. Як рухаються бегемоти у воді?

Бегемот рухається у воді, використовуючи ноги для руху вперед. Тіло бегемота добре пристосоване для легкого пересування у воді. Риси обличчя, такі як очі та ніздрі, розміщені у верхній частині голови, щоб забезпечити повне занурення за винятком очей та ніздрів.

23. Чи можуть бегемоти дихати під водою?

Поки бегемоти проводять у воді в середньому 15 годин на день, вони не дихають, перебуваючи під водою. Бегемоти можуть затримати дихання більше 5 хвилин, коли повністю занурені в воду.
Вони закривають ніздрі, коли їх занурюють під воду.

24. Чому бегемоти б’ються між собою?

Як і у багатьох тварин у джунглях, бій – це спосіб вирішити проблеми. Домінуючий самець бегемота в групі (стаді) іноді буде битися з іншими самцями, які не поважають його авторитет або вторгуються на територію його груп.

25. Чим харчуються бегемоти в зоопарку?

У більшості зоопарків світу бегемотів годують сіном, люцерною, рослиноїдними сумішами та деякою кількістю кавуна. Хоча в дикій природі у них немає кавунів, зоопарк – бегемоти, як кавун.

26. Бегемот проти лева, який перемагає?

В очному поєдинку бегемот може закінчити життя лева за пару хвилин. Однак левам вдається вбити бегемота, атакуючи його як цілу гордість кількох людей. Це трапляється рідко, оскільки навіть леви знають, чим пов’язаний ризик, і не підуть за бегемотом, коли зможуть взяти легку антилопу для того дня.

27. Чи нападають крокодили на бегемотів?

За рідкісних обставин крокодил нападе на молодого бегемота (теля). Це пов’язано з тим, що бегемоти сильніші за крокодилів і можуть розчавити крокодила лише одним укусом. Навіть якби крокодил напав на молоде теля, телята завжди в компанії своїх матерів.

28. Чому бегемоти небезпечні?

Бегемоти агресивні і вкрай непередбачувані. Ось чому їх вважають найнебезпечнішими ссавцями Африки. Вони ще небезпечніші, коли задіяні їхні молоді телята.

Позіхання або сміх бегемота є серйозним попереджувальним сигналом, і в цьому немає нічого милого – як би це не здавалося.

29. Наскільки небезпечні бегемоти?

З усіх диких тварин в Африці бегемота вважають найнебезпечнішим як для людей, так і для інших тварин. Кажуть, що бегемоти щороку вбивають понад 430 людей. Це в середньому 3 людини кожні два дні.

Більшість із цих випадків смерті є наслідком вторгнення на територію бегемотів або того, як вони намагаються захистити своїх молодих.

Збереження

30. Чи знаходяться під загрозою зникнення бегемоти?

За даними Червоного списку МСОП, бегемоти вважаються вразливими. Це тому, що якщо обставини, що загрожують виживанню бегемота, не покращаться, він опиниться під загрозою.

31. Скільки бегемотів залишилось у світі?

За даними Міжнародного союзу охорони природи (Червоний список МСОП), у світі залишилося 115000 – 130000 звичайних бегемотів. Країни Східної та Південної Африки представляють собою оплот збереження для бегемотів.

32. Скільки існує видів бегемотів?

Є лише два види бегемота. Бегемот пігмей і Бегемот звичайний.

У різних частинах світу існували інші види бегемотів, особливо в Європі, але всі вони вимерли тисячі років тому.

33. Які хижаки існують для бегемота?

Хоча багато м’ясоїдних тварин (навіть птахів) можуть їсти м’ясо бегемота, дуже мало насправді можуть вбити бегемота самостійно. Оскільки один укус бегемота може розчавити лева так, ніби це ніщо, леви можуть полювати на бегемота лише у більшій групі.

Крім левів, плямиста гієна та нільський крокодил – інші хижаки для бегемотів. Через розмір та агресивність на дорослих бегемотів рідко полюють, і хижаки орієнтуються лише на молодих телят.

34. Чому бегемоти – вразливий вид?

Бегемоти вважаються вразливими видами, оскільки загрози їх виживанню потрібно покращити до того, як бегемоти опиняться під загрозою зникнення. Серед загроз для виживання бегемотів є:
Полювання, політичні заворушення та війни, дамби та управління водними ресурсами, посуха, втрата середовища існування для сільського господарства та розвитку міст.

35. Як бегемоти важливі для навколишнього середовища?

Бегемоти допомагають навколишньому середовищу, удобрюючи воду своїм гноєм. Їх гній насичений поживними речовинами, які забезпечують ріст організмів, які служать їжею для риб.
На суші вони допомагають очистити рослинність навколо водно-болотних угідь – що дозволяє екосистемі підтримувати всіх своїх членів.

Місце проживання бегемота

36. Де живуть бегемоти?

Бегемоти зустрічаються в багатьох африканських країнах з відповідним водно-болотним середовищем існування. У більшості країн нижче пустелі Сахара є бегемоти. Розподіл населення в різних місцях, безумовно, буде залежати від багатьох факторів збереження даної території.

37. Де ви можете побачити бегемотів в Уганді?

В Уганді можна побачити бегемотів у декількох національних парках, заповідниках і озерах. Побачити бегемотів в Уганді можна в наступних місцях;

  • Національний парк водоспаду Мерчісон; на березі річки Ніл
  • Національний парк королеви Єлизавети; на березі Казінського каналу
  • Озеро Мбуро Національний парк; на березі озера Мбуро та інших озер у парку
  • Національний парк Семулікі; на березі Семулікі – до того, як воно приєднається до озера Альберт.

Найпопулярніший спосіб побачити бегемотів в Уганді – це круїзи на човнах або Мерчісоном, каналом Казінга, або озером Мбуро, де ви можете побачити їх на березі води, як вони проводять неквапливий день.

38. Які африканські країни мають бегемотів у дикій природі?

Звичайні бегемоти трапляються в річках і озерах по всій зоні саван Африки, а також в основних річках лісової зони в Центральній Африці. Їх можна знайти в Анголі, Беніні, Ботсвані, Буркіна-Фасо, Бурунді, Камеруні, Центральноафриканській Республіці, Чаді, Кот-д’Івуарі, Демократичній Республіці Конго, Ефіопії, Екваторіальній Гвінеї, Габоні, Гамбії, Гані, Гвінеї, Гвінеї-Бісау, Кенія, Руанда, Сенегал, Сьєрра-Леоне, Сомалі, Судан, Південний Судан, Свазіленд, Малаві, Мозамбік, Намібія, Нігер, Нігерія, Республіка Конго, Сьєрра-Леоне, Південна Африка, Танзанія, Того, Уганда, Замбія та Зімбабве.

39. У яких африканських країнах вимерли бегемоти?

Бегемоти вимерли в Єгипті, Еритреї, Мавританії, Алжирі та Ліберії. Раніше в цих країнах була популяція бегемотів, якої більше немає.

Висновок

І це список. Бегемоти дуже цікаві, і їх бачення може бути таким захоплюючим досвідом. Покірна на вигляд тварина, яка є найнебезпечнішою в савані.

Який із цих 39 фактів про бегемотів вас здивував найбільше? Як ви думаєте, який із них стане найбільш незабутнім моментом вашого Safari?

Про автора

admin administrator