Скільки тканини потрібно на світшот 44 розміри

Авторadmin

Скільки тканини потрібно на світшот 44 розміри

Тканина для світшота

Сьогодні слово «світшот» на слуху у багатьох. Але при цьому не всі, навіть непогано розбираються в моді люди, правильно розуміють, що це таке і чим ця деталь гардероба відрізняється від джемпера або толстовки. Варто розуміти, як і з чого шиють таку популярну одяг.

Що таке світшот і які його особливості?

Цей трендовий предмет гардероба, запозичивши окремі елементи у светрів, пуловерів і толстовок, знайшов свій індивідуальний стиль і особливості. Сама назва говорить про його походження, а поєднання двох слів «sweater» і «shirt» символізує про схожість зі светром, скроєним по типу сорочки.

Існує кілька відмінних ознак, за якими ви завжди зможете безпомилково відшукати серед іншого одягу на полицях магазинів цю популярну кофточку:

  • відсутність застібок, навіть декоративних;
  • характерний круглий виріз горловини;
  • вільний рукав реглан (бувають і інші варіанти крою, але всі вони забезпечують вільний рух рук);низ виробу і рукава облямовані гумкою;
  • виготовляють його переважно з щільного трикотажу і різних тканин з начосом.

Помиляються ті, хто вважає світшот виключно чоловічим одягом. В поєднанні з різними елементами жіночого вбрання він виглядає вишукано і елегантно:

  • кофта вільного крою в комбінації з вузькими брюками не тільки створить витончений образ, але і приховає в потрібних місцях недоліки фігури;
  • з довгою спідницею в підлогу і черевиками на товстій підошві можна досягти стилю дівчини-неформала;
  • легкість і легкість образу додасть укорочена пишна спідничка з шифону, у такому вбранні ви будете схожі на летючу фею.

Світшот — це універсальна річ, яку можна носити практично з будь-якими джинсами, брюками і спідницями. Головне, щоб обраний стиль (від гламуру до кэжуала або спортивного) підходив вашій фігурі.

З якої тканини шиють свитшоты?

Матеріалом для виготовлення свитшота є різні види утепленого трикотажу, до складу якого в різних процентних співвідношеннях входять бавовна, шерсть і синтетика. Головне, щоб вибрана тканина:

  • добре тримала тепло;
  • не парила;
  • була приємною до тіла;
  • не морщилася;
  • була еластичною;
  • не м’ялася;
  • легко стиралася.

Найбільш поширеними для виготовлення даних виробів тканинами на сьогоднішній день є:

  • Фліс. Незважаючи на своє синтетичне походження, його виробляють з поліестеру. Фліс має повітропроникність та гігроскопічність, при цьому він міцний і зносостійкий. Він може бути різної щільності і товщини, що залежить величини начісування. Він швидко сохне, дуже простий у виготовленні, обробці та догляді. Даний гіпоалергенний матеріал відмінно підходить дорослим і дітям.
  • Футер. Делікатне і приємний для тіла полотно може бути виготовлено з бавовни та поліестеру, а також віскози і лайкри. З зовнішньої сторони він має гладку поверхню, а з внутрішньої — петлеподібний або чесанный ворс. Футер добре дихає і поглинає вологу, відмінно зберігає форму, не розтягується, на виробах не утворюються затягування, потертості і катишки.
  • Велсофт. Тепла, надзвичайно ніжна і м’яка тканина нового покоління, досить щільна, але при цьому легка, зносостійка, а також добре зберігає тепло. Це рыхлоплетеное полотно виготовлене з найтонших поліестерових волокон, має гіпоалергійністю, повітропроникністю, антибактеріальними властивостями і гігроскопічністю.

Яка тканина краще підійде для світшота, — залежить від пори року, для якого ви його збираєтеся шити:

  • для літнього варіанту можна взяти віскозний трикотаж;
  • для осінніх моделей підійде трикотаж джерсі;
  • взимку можна використовувати трикотаж з начосом або стеганний, в якому вам буде тепло і затишно.

Що стосується забарвлення виробу, то сьогодні однотонні моделі поступаються першість кофтинок з яскравим принтом — абстрактним, квітковим, звіриним. Варто згадати модні протягом декількох сезонів зображення тигра Kenzo або апетитні пончики. Оригінальним рішенням буде поєднання кількох кольорів, що дозволить створити воістину унікальну, індивідуальну річ.

Як розрахувати тканина для пошиття свитшота?

Щоб розрахувати розмір полотна, необхідно побудувати викрійку. Але для початку потрібно визначитися з моделлю майбутнього шедевра. Може бути кілька варіантів рукава:

Знаючи свій розмір, можна скористатися готовою викрійкою з інтернету або спеціалізованого журналу. Але і побудувати викрійку самостійно буде зовсім нескладно, при цьому у такий спосіб ви зможете врахувати будь-які нюанси своєї статури.

Вам знадобляться наступні мірки:

  • Півколо грудей (ПОГ) плюс 3-5 см на вільне облягання — це буде ширина виробу.
  • Діна (ДІ) — залежить виключно від вашого бажання і смаку.
  • Довжина рукава (ІН) — руку треба трохи зігнути в лікті.
  • Глибина пройми (Дпр) — обчислюється за формулою 1/3ПОГ+4 див.
  • Окружність зап’ястя плюс пару сантиметрів для вільного облягання.
  • Розмір відрізу полотна розраховується за схемою — ДІ+ІН+5 см на зрізи. Пояс, обтачке горловини і манжети викроюються з рибаны, кашкорсе або подвяза. Якщо для них використовується основна тканина, то витрата трохи збільшується.

Така форма підходить для полотен шириною 1,4 м і більше, коли дві ширини вироби поміщаються в ширину відрізу. У випадку більш вузького рулону знадобиться 2ДИ+ІН+надбавка на шви, манжети, пояс і горловину.Якщо тканина з малюнком, який необхідно поєднувати, або розкрій потрібно робити по косій, то витрата також збільшується. Перед початком роботи з матеріалом обов’язково потрібно зробити процедуру декатірованія – зволожити і добре відпарити, щоб в подальшому уникнути усадки вироби.

Звичайно, будь-яку річ сьогодні без зусиль можна знайти в магазині. Але якщо ви проявите свою фантазію і творчі здібності, вкладіть трохи праці і терпіння, то у вас вийде ексклюзивний світшоти, що підкреслює вашу яскраву особистість і індивідуальність.

Як розрахувати витрати тканини?

Якщо ви вирішили пошити якусь річ самостійно, перше, що необхідно зробити для цього — зняти виміри та купити кількість тканини для одягу, яка вам знадобиться. Якщо з першим пунктом все досить просто, то другий може спричинити деякі складнощі. Дуже неприємно, якщо в процесі розкрою виявиться, що вам не вистачає метр тканини. Так само, нікого не потішить ситуація, коли в залишок йде значний метраж, який складно якось використати, і обійшовся він напевно не дешево.

Щоб купити кількість полотна, якого вистачило б для пошиття будь-якої речі, і не довелося б викидати велику кількість, важливо знати, як розрахувати витрату тканини.

Як розрахувати тканину для одягу?

Існує безліч найрізноманітніших видів одягу та безліч його фасонів, які шиються по-різному і вимагають різної кількості матеріалу. Також у багатьох фасонах чоловіча та жіноча модель дуже відрізняється у витраті тканини. Тому дуже важливо розібратися в цьому питанні детально, що ми зробимо.

Скільки тканини потрібно на сорочку?

Для того, щоб вирахувати, скільки потрібно тканини на сорочку, необхідно зняти такі мірки:

  • загальна довжина речі (від коміра до низу сорочки, яку ви збираєтесь пошити);
  • довжина рукава — мірка знімається від плеча.

Щоб вирахувати, скільки тканини знадобиться на сорочку, потрібно скласти дві довжини сорочки, одну довжину рукава і додати 0,4 метра як припуск на шви. Обхват грудей та талії тут значення не має. Якщо вам потрібно пошити сорочку великого розміру, XL і більше, отриману цифру необхідно помножити на 2.

Для деяких тканин припуск на шви необхідно зробити більше. Це види матеріалу, які через свою структуру обсипаються з обох боків. До таких належать атлас, шифон.

Скільки тканини потрібно на футболку?

Для пошиття чоловічої або жіночої футболки вам знадобляться ті самі виміри, що і для сорочки:

  • довжина виробу, який ви хочете пошити;
  • довжина рукава (зазвичай, він короткий).

Щоб розрахувати скільки потрібно тканини на футболку, необхідно скористатися формулою:

2 довжини виробу + довжина рукава + 0,4 метри на шви.

Вираховуючи, скільки тканини на футболку, не так важливо, який фасон виробу ви хочете шити — вільний або обтягуючий. На метражі тканини, необхідному для пошиття, це не відображється.

Як розрахувати витрати тканини на сукню?

Витрата тканини на сукню безпосередньо залежить від того, який фасон ви хочете пошити. Цілком закономірно, що для облягаючого вбрання матеріалу знадобиться менше, ніж для вільного або облягаючого. Щоб вирахувати, скільки тканини потрібно на сукні, необхідні такі розміри:

  • загальна довжина виробу, від плеча до низу;
  • загальна довжина рукава від плеча.

Щоб розрахувати, скільки метрів тканини потрібно на сукні, важливо визначитися із фасоном. Для обігаючої моделі одягу розрахунок робиться за такою формулою:

2 довжини виробу + 0,4 метри на шви.

Для сукні широкого крою або фасонів клішів кількість тканини розраховується таким чином:

2 довжини виробу + довжина рукава 0,4 метра.

Якщо ви чи ваша модель — володарка повної фігури, тоді витрата тканини збільшується майже вдвічі. Для пошиття фасону сукні з капюшоном до розрахованого метраж необхідно додати ще 60 см.

Скільки тканини потрібно на штани?

Для того, щоб порахувати витрати тканини на штани, вам потрібен лише один параметр — це загальна довжина виробу. Обсяг у цьому випадку не важливий, якщо не йдеться про дуже великий розмір. Порахувати, скільки тканини на штани, чоловічі чи жіночі, можна за такою формулою:

довжина виробу + 0,4 метри на шви.

Якщо вам необхідно пошити штани великого розміру, XL і більше, тоді розрахований за формулою метраж варто помножити на два, щоб порахувати, скільки тканини потрібно купити для пошиття виробу.

Скільки тканини потрібно на спортивний костюм?

Один із улюблених варіантів одягу в сучасній моді — це спортивний костюм, у якому кожен почувається комфортно. Розрахувати витрати тканини на спортивний костюм трохи складніше, так як окремо необхідно порахувати метраж для штанів і для товстовки або куртки.

Для того, щоб порахувати потрібну кількість тканини для спортивних штанів, нам знадобиться лише загальна довжина виробу. Розрахунок тканини для пошиття штанів проводиться за тією самою формулою, що й для інших видів штанів:

довжина виробу + 0,4м.

Якщо людина має розмір XL і більше, вирахований метраж необхідно помножити на два, і ми отримаємо потрібну цифру.

Для того, щоб порахувати, скільки потрібно тканини на спортивний костюм, вирахуємо витрату на курточку або товстовку. Для цього нам потрібні такі виміри, як:

Обчислюється кількість тканини для верхньої частини костюма за формулою:

2 довжини виробу + довжина рукава + 0,4 метри на шви.

Щоб порахувати, скільки тканини необхідно на пошиття спортивного костюма, складаємо цифри, отримані у першому розрахунку та у другому. Якщо вам необхідно порахувати витрату тканини на дитячий спортивний костюм, у цьому немає жодної складності — він обчислюється за тими самими формулами. Потрібно просто зняти мірки з дитини та скористатися проведеним вище розрахунком.

Скільки тканини потрібно на постіль?

Якщо ви тільки освоюєте швейну майстерність і шукаєте варіант, що можна пошити, не маючи великого досвіду та навичок, тоді з великою ймовірністю варіант постільної білизни — це те, що вам потрібно. Розкрій таких виробів досить простий, немає необхідності у високій точності, і можна використовувати найпростіші шви.

Варіантів, яку вибрати тканину для пошиття постільної білизни, досить багато. Більш бюджетними, але якісними є бязь, ситець, поплін. Якщо ви хочете пошити гарний комплект, який виглядав би розкішно і був максимально приємний тілу, можна вибрати гладкий сатин або сатин жаккард.

Зрозуміло, перше, що потрібно зробити, перш ніж приступити до роботи — це купити потрібну кількість тканини. Щоб розрахувати необхідний метраж, варто визначитися з розмірами комплекту. Насамперед, виберемо ширину тканини:

  • для пошиття 1,5-спального комплекту постільної білизни ширина рулону може бути як 1,5 м, так і 2,2 м;
  • для 2-спального комплекту потрібна ширина рулону 2,2 метра;
  • для пошиття комплекту постільної білизни ЄВРО стандарту потрібна тканина шириною 2,2 метра;
  • для комплекту дитячої постільної білизни знадобиться тканина шириною 1,5 метра.

У стандартний комплект постільної білизни входить:

  • простирадло;
  • підковдра;
  • наволочки — 2 або 1, залежно від комплекту.

Отже, для того, щоб пошити комплект постільної білизни, необхідно купити таку кількість тканини:

  1. Для 1,5-спального комплекту знадобиться 8,2 м тканини при ширині рулону 1,5 м, при ширині полотна 2,2 м — 6,4 метра.
  2. Для стандартного 2-спального комплекту білизни при ширині полотна 2,2 метра для пошиття потрібно 7,1 метрів матеріалу.
  3. Для комплекту білизни ЄВРО стандарту при ширині тканини 2,2 м необхідно 9,1 метрів матеріалу.
  4. Щоб пошити дитячу постільну білизну, вам знадобиться 4 метри матеріалу при ширині 1,5 метри.

Висновки

Як бачимо, у розрахунку тканин немає нічого складного — прості формули допоможуть вам легко порахувати, скільки тканин необхідно для пошиття тієї чи іншої комплекту постільної білизни.

Про автора

admin administrator