Найпростіший літній душ своїми руками

Авторadmin

Найпростіший літній душ своїми руками

Літній душ своїми руками: креслення, вибір матеріалу, нюанси

Приємно в спекотний літній вечір після городніх робіт прийняти ванну. Та ось невдача – не у всіх на дачі є гаряча вода. Вихід тут простий – літній душ. Можна літній душ для дачі купити, а можна зробити його своїми руками. Ми – за другий варіант.

  • Підготовка до будівництва літнього душу
  • З чого зробити кабінку літнього душа
  • Яку ємність використовувати для літнього душу
  • Кран для літнього душа
  • З чого починати будівництво літнього душа
  • Майданчик для літнього душу
  • Найпростіший креслення літнього душу

Літній душ своїми руками зможе зробити кожен, хто вміє тримати в руках інструменти. Для цього знадобиться зовсім небагато часу і мінімум матеріалів. Виготовити літній душ для дачі можна навіть із залишків матеріалів, що збереглися після будівництва будинку. Ми хочемо запропонувати вам найпростіший креслення літнього душа. Всі розміри в ньому ви можете змінити, підігнавши їх під ваші потреби.

Підготовка до будівництва літнього душу

Перш ніж почати робити літній душ на дачі своїми руками, потрібно виготовити креслення і визначитися з матеріалами, з яких ви будете будувати таку необхідну на дачній ділянці річ.

З чого зробити кабінку літнього душа

Матеріали для кабінки літнього душу можуть бути найрізноманітнішими. Найчастіше застосовують такі:

  • вагонку,
  • полікарбонат,
  • профнастил,
  • тканина з просоченням,
  • плівку.

Використання кожного з них має свої нюанси.

Найбільш поширений матеріал для обшивки стін літнього душу – вагонка. Однак дерево швидко псується, якщо постійно перебуває в умовах підвищеної вологості. Щоб збільшити термін його служби, ще до початку будівництва літнього душу обробте вагонку просоченням для дерева для зовнішніх робіт.

Що стосується полікарбонату, то для стін літнього душу краще використовувати не прозорий полікарбонат, а матовий. Цей матеріал не пропускає сонячні промені, а значить, ви не будете відчувати себе в душі, як в теплиці.

Профнастил частіше використовують для будівництва парканів, проте годиться він і для літнього душу. Його можна встановлювати як на дерев’яний каркас, так і на той, що зроблений з труб. У профнастила є істотний недолік: під дією високих температур він сильно нагрівається. Щоб виключити ризик контакту з гарячою поверхнею, робіть літній душ з профнастилу світлих кольорів.

Якщо у вас немає можливості зробити стіни з перерахованих матеріалів, можна вибрати більш простий варіант – тканину. Однак тканина повинна бути особлива – така, що йде на виготовлення тентів або наметів. Вона просочується спеціальним складом, що робить її водостійкою і стійкою до УФ-променів. Обидві характеристики дуже важливі для літнього душу, який знаходиться на сонячному місці і постійно піддається впливу вологи.

Найдешевший варіант – плівка. Її головна гідність – низька ціна, а найбільш істотний недолік – недовговічність. При інтенсивному використанні літнього душа вам доведеться змінювати обшивку стін щорічно.

Яку ємність використовувати для літнього душу

Як резервуар для води можна використовувати як пластикові, так і металеві ємності циліндричної або прямокутної форми. В першу чергу потрібно визначитися з обсягом. Можна, звичайно, встановити 400-літрову ємність, але в цьому випадку ви навряд чи зможете коли-небудь насолодитися теплою водою. Адже така кількість навіть у спекотний літній день нагрітися не встигне, та й не кожна конструкція зможе витримати таку вагу. Для сім’ї з 4-х осіб цілком достатньо ємності обсягом 100 л, максимум – 200 л.

Бак для літнього душу (і металевий, і пластиковий) буде нагріватися швидше, якщо ви вифарбуєте його фарбою темного кольору. Ідеальний варіант – темно-синя матова фарба, тому що саме цей колір краще все поглинає сонячні промені. Однак за її відсутності можна використовувати будь-яку темну фарбу: чорну, темно-коричневу і т. п. Ефект все одно буде помітний.

Ще один спосіб нагріти воду в літньому душі – спорудити невеликий дах з полікарбонату. Завдяки їй вийде своєрідна теплиця – повітря під нею (а значить, і вода в баку) буде нагріватися швидше. Правда, при цьому способі з’являються складнощі в обслуговуванні ємності: чистку, миття, заповнення її водою буде робити не дуже зручно.

У верхній частині резервуара зробіть отвір, через який вода буде надходити в бак.

Кран для літнього душа

Крім стін і бака для води, необхідно придбати для літнього душа і лейку з краном. Коштує вона недорого, тому суттєво ціну літнього душу не збільшить. При бажанні цю нескладну конструкцію можна зробити самому.

Для її виготовлення візьміть невеликий шматок металевої труби і помістіть її в бак. Місце з’єднання ретельно загерметизуйте, щоб виключити витікання води. На кінці труби закріпите розсіювач. Деякі дачники пристосовують для нього насадку від старої садової лейки. Ще один необхідний компонент – кран (наприклад, шаровий), який потрібно встановити між баком і розсіювачем. Під час прийому душа кран відкривається, в інші години тримається закритим.

З чого починати будівництво літнього душа

Коли все необхідне обладнання і матеріали будуть готові, можна приступати до побудови літнього душа.

Майданчик для літнього душу

Комфорт прийняття душу безпосередньо залежить від температури води. Щоб вона нагрівалася максимально швидко, душ повинен перебувати на відкритому освітленому місці. Будівлі або високі дерева не матимуть негативного впливу, якщо вони будуть розташовані з північного боку (там все одно немає сонця).

Заздалегідь продумайте, куди буде стікати вода після водних процедур. Особливо це актуально для ділянок з ухилом або з глинистим ґрунтом. Для стоку води можна зробити дренажну яму або каналізацію (перший варіант більш простий).

Для створення дренажної ями зніміть шар ґрунту на глибину 50 см. Якщо у вас на ділянці глина, насипте шар піску і добре пролийте його водою, щоб утрамбувати. Після цього прикрийте пісок геотекстилем і покладіть на нього щебінь, каміння або гальку. Вода, потрапляючи на кам’янистий шар, буде швидко проходити крізь нього і потрапляти на піщану подушку. Завдяки цьому під душем не стоятиме вода.

Якщо ж у вас піщаний ґрунт, рекомендуємо зміцнити стінки дренажної криниці, наприклад, за допомогою цегли. Це запобіжить борту ями від розмивання або обсипання.

По кутах підготовленого майданчика покладіть шлакобетонні блоки. Вони будуть виконувати подвійну роль: служити опорним фундаментом літнього душу і створювати необхідний для вентиляції проєм під ним.

Найпростіший креслення літнього душу

Коли всі підготовчі роботи закінчені, можна приступати безпосередньо до будівництва літнього душа.

На пропонованому чертежі каркас зроблений з бруса перетином 10 ст.1 10 см. В якості обшивки кабінки використана вагонка або обрізна дошка.

Всі дерев’яні конструкції перед роботою потрібно обробити спеціальними антисептичними складами, які запобігатимуть утворенню грибка і цим самим врятують дерев’яні вироби від гниття.

Для зміцнення каркасу на відстані 60 см і 120 см від підлоги зробіть додаткові горизонтальні поперечини або укосини.

Набивати вагонку починайте на висоті 25 см від підлоги: вільний простір внизу і вгорі кабінки поліпшить вентиляцію. Між дошками залишайте невеликий зазор в 3 мм, оскільки дерево, намокая, розширюється.

Замість дверей для спрощення роботи можна зробити звичайну шторку з водонепроникної тканини або плівки.

Під час встановлення бака для літнього душа подбайте про надійне кріплення ємності. Захисна огорожа запобіжить ваш резервуар від падіння під час сильного вітру. Не дасть воно впасти баку і коли він буде порожнім.

Для швидшого нагрівання води встановлюйте бак вертикально. У цьому випадку площа поверхні, яка освітлюється сонцем, буде вищою, ніж при горизонтальному положенні.

Передбачте можливість легко наповнювати бак для літнього душу водою. Опустіть шланг у верхній отвір і заповніть ємність.

Під ноги зробіть дерев’яну решітку. Планки набивайте на невеликій відстані один від одного – тоді вода буде легко проходити крізь них.

Сподіваємося, наші поради допоможуть вам і на дачі насолоджуватися таким благом цивілізації, як душ.

Літній душ своїми руками: як зробити? Детальна інструкція з фото

У сьогоднішній статті ви побачите, наскільки різноманітними можуть бути конструкції річного душа своїми руками. Для деяких він повинен стати частиною продуманого дачного ландшафтного дизайну , А для інших значення мають тільки його утилітарні якості, чи буде в ньому комфортно і приємно знаходитися. Ну а для третьої категорії важливий сам факт облаштування місця, де можна обполоснути себе водою, навіть якщо в якості душа виступає садова лійка. Розглянемо, що треба врахувати, навіть якщо обрана форма найпростіша.

Зробити літній душ своїми руками

Думаємо, говорити про те, що місце для водних процедур необхідно на ділянці, буде зайвим. Як і туалет, це базова споруда, яку обов’язково потрібно звести на своїй ділянці. Зробити літній душ своїми руками і просто, і складно водночас, але ця різниця буде залежати виключно від обраного проекту. Але, який би варіант душовою на дачі своїми руками ви не вибрали, потрібно підібрати для неї правильне місце в периметрі.

Ми ведемо мову саме про будівництво літнього варіанту для сезонного проживання, тому санвузол в переважній кількості випадків виноситься за межі будинку. Адже каналізаційна система для літнього будиночка не передбачена – відведення води потрібно робити дуже далеко, а в разі витоку вона може підмивати фундамент і пошкодити всю конструкцію. Тому місце зазвичай вибирають подалі від будинку, а якщо ви хочете поєднати літній душ-туалет своїми руками, то варто вибрати дальній і відокремлений куточок. Необхідною умовою повинна бути хороша освітленість обраного майданчика, адже саме сонце буде нагрівати вашу воду абсолютно безкоштовно. З іншого боку, не завадить і самота, тому поруч з кабінкою можна висадити невисокі рослини, які вважають за краще високу вологість, вони створять природну ширму.

Є ще кілька місць, де можна розмістити водну конструкцію, які для наших широт безумовно не є традиційними. Якщо в будинку у вас все-таки є повноцінний водопровід на дачі разом з каналізацією, то ідеальним місцем буде задній двір на тильній стороні будинку. В цьому випадку не потрібно зводити окремий фундамент, а злив води здійснюється в загальну систему. При цьому ви можете використовувати такий варіант як допоміжний душа, навіть при наявності повністю обладнаного всередині санвузла. Адже освіжити тіло на літній спеці хочеться, не заходячи в будинок. До речі, так і бруду всередині приміщення буде менше.

Якщо для дачних робіт прийняття душа – це приємна гігієнічна процедура, то він просто необхідний в тому випадку, якщо у вас є басейн, особливо, якщо воду в ньому ви додатково дезінфіціруете або додаєте спеціальні добавки проти цвітіння. Помити після цієї води себе чистою – це необхідність, так що душову закладають обов’язково на етапі будівництва басейну.

Дачний літній душ своїми руками

Отже, з місцем ми розібралися, тепер саме час зайнятися фундаментом. Універсального рецепта по його зведенню і всіма характеристиками міцності немає, адже багато в чому це буде залежати від обраного типу дачного літнього душу своїми руками. Для легкої шторки буде досить і піддону, а якщо ви хочете мати капітальну цегляну конструкцію, то доведеться облаштовувати класичний стрічковий фундамент.

Треба пам’ятати, що ми говоримо не просто про заснування під веранду своїми руками , А тут мова йде про постійне дії води, тому додаткова подушка з піску – ідеальне рішення. Він дозволить увібрати в себе частину води, так як якщо ви просто направите її до вигрібної ями туалету, то отримаєте проблему з її швидким заповненням, особливо якщо у вас щільні, маслянисті грунти.

Самим часто вживаним способом облаштування фундаменту є бетонування. Необхідно вирити прямокутну яму зі сторонами, рівними майбутньому периметру кабінки, а глибина її буде залежати від ваги майбутніх стін. Для цегли ця глибина може становити тридцять сантиметрів, для каркасних стін можна обійтися і десятьма. Потрібно на цьому етапі передбачити місце для каналізаційних труб, тому що в противному випадку потрібно буде за допомогою перфоратора і чималих зусиль пробивати таке місце в суцільний бетонній подушці. Щоб це місце зайняти, можна при бетонуванні вниз покласти колоду потрібних розмірів, причому, так як його нам потрібно буде згодом витягувати, то його необхідно обгорнути щільним шаром руберойду. Після висихання бетону вам буде досить потягнути за деревинку, щоб отримати чудове монтажний отвір, в яке ви можете вкладати пластикові труби.
Довжина каналізаційних труб може бути різною, та й слив може здійснюватися по-старому, за допомогою проритий канавки. Потрібно обов’язково уникнути застою води на будь-якому етапі, так як в спеку це призведе до появи неприємних запахів.

Виготовлення річного душа своїми руками

Зведення стін – це наступне завдання виготовлення річного душа своїми руками. Цегляна технологія не складна, проте досить витратна по грошах. Цегляні стіни вибирають прихильники традицій будівництва або ж в тому випадку, якщо будівництво потрібно зробити в тому ж стилі, що і літній будиночок своїми руками . Знову згадуємо про те, що мова йде про підвищену вологість і це повинно нам допомогти при покупці. Ідеальним рішенням для зовнішніх стін можна вважати силікатна цегла, він не боїться вологи і його навіть можна не покривати ніякими фасадними покриттями. У тому випадку, якщо ви купите дешевший червона цегла, то краще його добре заштукатурити, щоб кладка не розсипалася.

Окремо потрібно врахувати внутрішню обробку, це може бути як традиційна кахельна плитка, так і сучасні водонепроникні матеріали, пластики, панелі. Нехай це сезонний душ на дачі , Однак, гігієну та безпеку ще ніхто не відміняв, тому матеріали повинні легко піддаватися санітарній обробці та дезінфекції. Проведіть герметизацію всіх швів і кутів за допомогою прозорого силіконового герметика, щоб уберегти свою сім’ю від грибків і плісняви.

Є і більш декоративні матеріал, які використовуються для облицювання або навіть будівництва стін, наприклад, натуральний камінь, як в показаному прикладі. Цей варіант хороший для країн, в яких літо дуже спекотне і в кабінці потрібно підтримати приємну, комфортну температуру. В умовах же холодної осені або весни (та й літні ночі у нас частенько не радують теплом) краще все-таки вибрати цегла або щити, а стіни під обшивкою зовні додатково утеплити гідрофобними матеріалами, наприклад, мінеральною ватою. Залишилося тільки підвести до баку з подачею води нагрівальний елемент і ви зможете насолоджуватися приємною теплою водою навіть в жовтні.
У найпопулярнішою технології будівництва літнього душа своїми руками, відео з якої ви без праці можете знайти в мережі – каркасної – є маса шанувальників. Вона полягає в установці опорних стовпів, вертикальний і горизонтальних рейок, які потім прокладаються щитовими матеріалами, такими як ДСП і фанера і обшиваються всередині і зовні. «Времянка» може простояти дуже довго, якщо ви якісно забетоніруете підстави опор і зробите рівними, в рівні стоять, стіни.

Побудувати літній душ своїми руками

Вигнати стіни і облаштувати підлогу – це ще не означає побудувати літній душ своїми руками. «Серцем» усієї споруди повинна стати водопровідна система, яка може бути не складніше банальної лійки. Для того щоб просто обмитися на городі, можна використовувати і численні поради з пластиковими пляшками з програми про очманілі ручки, однак для повноцінного купання цього явно буде мало. Так що необхідно вирушати в магазин за комплектуючими.

Раніше, в епоху тотального дефіциту і на зорі дачного буму, як баків для зберігання і нагрівання води використовувалися найрізноманітніші підручні засоби – бочки, відра, барабани від пральних машин, цистерни, балони. Сьогодні говорити про переваги тієї чи іншої форми вже просто не доводиться, адже давним-давно вже з’явися в продажу спеціальні баки, які призначені саме для установки на дах річного душа для дачі . Вони виготовлені зі спеціального міцного пластику чорного кольору, що дозволяє нагрівати воду швидше під променями сонця, так як чорний колір вбирає їх найкраще. Крім того, сама форма таких баків ідеальна для нагрівання – він широкий і плоский, тому навіть при 100% заповненні його водою, вона максимально швидко і рівномірно прогріється.
Креслення річного душа своїми руками зазвичай включають не тільки систему водовідведення, а й більш-менш автоматизовану систему її подачі в бак. Можна використовувати і ручний метод, носячи за допомогою відра воду і заливаючи її в отвір бака. Але це незручно, особливо якщо сім’я велика і митися любить часто. Щоб підкачувати воду, можна використовувати шланг, який з’єднаний зі свердловиною, і піднімає воду за допомогою насоса. Не заповнюйте бак водою для поливу, яка гойдаємось з будь-якого природної водойми, інакше ризикуєте отримати болотну воду з відповідним кольором і запахом.

Від лійки, яка буде розпорошувати воду, залежить, наскільки комфортно вам буде, як швидко ви зможете прийняти освіжаючий душ. Ставити широку і мелкодисперсную не варто, так як натиск в будь-якому випадку не буде великим і такого ж тропічної зливи, як у домашньої кабінці, ви не отримаєте. Тому особливо актуальним стає питання економії води. Важливо зробити кран зручним, щоб ви буквально одним рухом могли відкрити і закрити його. Є навіть конструкції з вбудованою педаллю, натискаючи на яку, ви перекриває подачу води. Це дуже зручно, так як дозволяє дуже економно використовувати ресурс, при цьому, не знижуючи швидкості миття.
Ще одне ноу-хау домашніх майстрів – розміщення забірного шланга всередині бака не просто внизу, а на невеликому поплавці з пінопласту. Робиться це для того, щоб ви могли забирати рідину з поверхні, де вона, як відомо нам зі шкільного курсу фізики, тепліше. Цей варіант краще використовувати для баків з досить об’ємними стінками.

Також ви можете зробити довгу трубу звивистій форми, в якій постійно буде знаходитися певна кількість рідини. Адже в трубі вона обов’язково буде нагріватися дуже швидко і для одного миття її кількості вистачить з головою.

Літній душ своїми руками фото

Ну і ще кілька прикладів конструкцій річного душа своїми руками, фото яких ви бачите нижче.

Потрібно зауважити, що при облаштуванні все залежить від вашого смаку – кому то буде досить простий ширмочки з тканини, а хтось захоче відчути хоч частину міського комфорту, помістивши всередину і дзеркало, і гачки для рушників, і зробивши кутові стелажі, шафки або іншу меблі своїми руками .

Про автора

admin administrator