Найпростіший спосіб зробити газон

Авторadmin

Найпростіший спосіб зробити газон

Як самостійно виростити газон: покрокова інструкція

Посів краще всього проводити в середині-кінці весни або на початку осені

До теми

Виростити газон самостійно та доглядати його, щоб він був ідеальним, не так вже й легко

На перший погляд здається, що газон – це просто трава та й усе, нічого космічного там немає. Проте виростити газон самостійно та доглядати його, щоб він був ідеальним, не так вже й легко. Щоб трава не засихала, не підтоплювалася дощами і не страждала від бур’янів, важливо правильно виконати всі етапи закладання газону.

Як пише Euro House, існує два способи створення газону на садовій ділянці. Більш дорогий та ефективний спосіб передбачає настил готового дерну з гарною травичкою на перекопану ділянку. Однак набагато дешевше і раціональніше посіяти газон самостійно. І хоча на підготовку та вирощування ділянки з травою піде кілька місяців, потім газон потребуватиме лише регулярної стрижки і сезонного догляду.

Підготовка ділянки для газону

Якісне очищення і перекопування ділянки – ключовий і найважливіший етап, який значною мірою визначатиме зовнішній вигляд газону. На новій ділянці газон зазвичай закладають після висадки дерев і кущів, а також після прокладання підземних комунікацій.

Місце для майбутньої галявини вибирають рівне або з ухилом в 3-5°, що забезпечить стік зайвої води. Засмічені ділянки перед перекопування обробляють проти бур’янів гербіцидом суцільної дії (наприклад, засобом «Раундап» або його аналогами). Для цього в суху, похмуру, безвітряну погоду (краще вранці або ввечері) проводять обприскування рослин розчином отрутохімікатів. Всмоктавшись через листя та стебла, засіб через 2-3 тижні призводить до загибелі рослин і розпадається на нешкідливі складові. При необхідності і великій кількості бур’янів проводять повторну обробку.

Перекопка й підживлення ділянки

Землю під газон ретельно перекопують (краще за допомогою культиватора), видаляючи з неї сміття, дріт, каміння та коріння бур’янів. Якщо земля бідна, купують і досипають рослинний ґрунт, шар якого повинен бути не менше 20-30 см. Для більшої надійності краще зробити аналіз ґрунту в агрохімічній лабораторії і поповнити його поживними речовинами відповідно до рекомендацій фахівців.

Якщо ви не хочете морочитися з аналізом, можна скористатися загальними рекомендаціями. Перед перекопуванням по поверхні ґрунту розкидають органічні або мінеральні добрива, наприклад, верховий торф – до 10 л/м², або вермикуліт – до 5 л/м 2 . Можна використовувати і гранульований курячий послід – до 1 кг/м². Кислий ґрунт обов’язково вапнують.

На піщаних ділянках ґрунт купують і завозять, укладаючи його на глиняну подушку товщиною 10 см. На важких глинистих ґрунтах потрібен дренаж для відведення води. Після перекопування ділянку розпушують і розрівнюють, залишаючи на 2-3 тижні для провітрювання.

Вибір насіння і посів

Газонну суміш для посіву вибирають, виходячи з умов вирощування і призначення ділянки. У продажу, крім універсальних наборів для посіву газону, є газонні суміші для посушливих і тінистих місць, а також набори для зносостійкого і грубого спортивного майданчика або, навпаки, для вирощування благородної декоративної трави, ходити по якій не планується.

Стандартна норма посіву – 30-40 г/м². Купують насіння із запасом, який необхідний для більш щільного посіву ділянок по краях галявини, а також для можливого ремонту газону в майбутньому, коли стануть видні допущені огріхи.

Посів краще всього проводити в середині-кінці весни або на початку осені. Половину насіння необхідно просіяти уздовж, а половину – упоперек ділянки. На території площею понад 100 м 2 дуже зручно використовувати механічну сівалку, яка забезпечить найбільш рівномірний посів. При ручному посіві насіння можна змішати з піском в співвідношенні 1:1. Потім насіння за допомогою граблів закладають в ґрунт або присипають сумішшю землі і піску шаром в 1-2 см.

Полив і перша стрижка

У перші два тижні критично важливо забезпечити регулярний полив трави. Земля повинна весь час перебувати у вологому стані на глибині до 10 см. Якщо разом з травою зійшло кілька бур’янів, їх слід відразу ж видалити.

Першу стрижку виконують при висоті трави 10-12 см, зрізуючи не більше 1-2 см. Надалі при висоті 10-12 см траву зрізають регулярно, не більше ніж на третину.

Більше корисних порад – у рубриці «Сад»

Як оформити край газону?

Газон – важлива складова ландшафтного дизайну заміської ділянки. Саме газон відіграє роль основного фону, на якому розміщуються всі інші елементи ландшафтного дизайну. Останнім часом стало модно створювати газони в англійському стилі, для якого характерні плавні переходи від трав до навколишніх клумб. Однак газонна трава може розростатися туди, де не варто, і Вам доведеться систематично витрачати час на її прополювання. Щоб зберегти структуру зеленої галявини, надати їй охайного вигляду та дизайнерської завершеності, важливо чітко позначити та оформити контури газону.

ЯК ОФОРМИТИ КРАЙ ГАЗОНУ?

Найпростіший та економічний спосіб оформити кордон газону – вирити канавку глибиною від 5 до 10 см залежно від густоти кореневої системи і типу грунту. Але враховуйте, що стінки канавки доведеться щомісяця оновлювати вручну. Тому при великих площах вдаватися до такого оформлення краю газону нерозумно. Найкраще вимостити край газону каменем або встановити постійний бар’єр – садовий бордюр з бетону, цегли, дерева чи пластику. Який би варіант Ви не обрали, пам’ятайте, що оформлення краю газону має відповідати стилю всієї ділянки.

Вимощені краї газону

Закріплення меж галявини можна виконувати за допомогою мармурової крихти, гранітної бруківки, морської гальки або декоративного каміння. Виклавши контур великим камінням білого кольору, Ви отримаєте чудовий контраст смарагдової трави з окантовкою, а газон набуде яскравого ошатного вигляду. Оформлення краю газону натуральним каменем хоч і виглядає дуже ефектно, але має недоліки. Щорічно потрібно очищати проміжки між камінням за допомогою скребка і підстригати бур’яни тримером або садовими ножицями в міру їх проростання.

Бордюр для газону з цегли

Стримати ріст дерну дозволять бордюри з клінкеру або обпаленої цегли. Такий бордюр буде гарно виглядати як розмежувач між газоном і квітковою клумбою в саду. Але й тут є свої мінуси: бордюр для газону з цегли досить трудомісткий у виконанні і не завжди впишеться в загальний стиль ділянки.

Дерев’яний бордюр для газону

Відокремити газон від клумб і доріжок в саду можна за допомогою дерев’яних дощечок. Такий варіант оформлення краю газону є одним з бюджетних, але вимагає додаткової обробки деревини антисептиком для захисту від плісняви та гниття.

Бетонний бордюр для газону

Крім дерева, можна використовувати інші матеріали для обрамлення країв газону, такі як метал, бетон. Бетонний бордюр для газону підійде у тому випадку, якщо і доріжки в саду виготовлені з тротуарної плитки. Якщо ж у Вас серед газону облаштована альпійська гірка або квіткова клумба з невисокими грунтопокривними рослинами, «грубий» садовий бетонний бордюр між газоном і клумбою просто сховає всю красу квітника.

Металевий бордюр для газону

Садовий металевий бордюр не надто користується попитом у садівників. Тонкі профілі з оцинкованої сталі чи алюмінію хоч ледь помітні між газоном та грядкою, але підходять лише для обрамлення прямого краю. При оформленні вигнутих ліній можна пошкодити цинкове покриття металевого профілю, в результаті чого залізний бордюр почне іржавіти.

Пластиковий бордюр для газону

Практичним і недорогим рішенням для оформлення краю газону та його розмежування з садовими доріжками, клумбами, грядками чи зоною відпочинку стане газонний бордюр з пластику. Пластиковий бордюр для газону являє собою гнучку бордюрну стрічку, яка дозволить створити ідеальну межу газону будь-якої форми. Пластикова бордюрна стрічка для газону стійка до ультрафіолету, атмосферних опадів та перепадів температур. Бордюр садовий пластиковий не гниє і не тріскається, не схильний до впливу хімічних речовин і добрива, що використовується для підживлення газону.

Пластикова бордюрна стрічка для газону буває різної форми та кольору. Щоб матеріал окантовки гармонійно доповнював ландшафтний дизайн, рекомендуємо замість яскравих відтінків вибирати природніші: зелений, коричневий або чорний.

Встановлення пластикового бордюру для газону не потребує особливих знань, навичок та спеціальних інструментів. Монтаж бордюрної стрічки для газону можна виконати самостійно своїми руками. Для початку підстрижіть краї газону, потім по краю газону викопайте невелику траншею потрібної глибини та ширини, в яку встановіть бордюрну стрічку, з’єднуючи її фрагменти між собою внахлест або фіксуючи гнучкий бордюр для газону за допомогою анкерів (часто вони йдуть у комплекті поставки). Втопіть пластиковий газонний бордюр на таку глибину, щоб він виступав над землею не більше ніж на 2 см, інакше буде важко проводити скошування трави. Засипте родючим ґрунтом і ретельно утрамбуйте. Як бачите, оформити краї газону за допомогою пластикової бордюрної стрічки не складно!

ДЕ КУПИТИ ПЛАСТИКОВИЙ БОРДЮР ДЛЯ ГАЗОНУ В УКРАЇНІ?

Якщо Ви вирішили обробити незакріплений край газону за допомогою пластикової бордюрної стрічки і шукайте, де купити пластиковий садовий бордюр – звертайтесь в компанію АгроВінн! Ми напряму співпрацюємо з виробником, тому на нашому сайті встановлена найнижча ціна на садові бордюри для газонів та клумб.

Щоб купити бордюрну стрічку для газону в Вінниці, Вам необхідно оформити онлайн заявку в інтернет магазині agrovinn.com або зателефонувати за телефоном, вказаним у контактах. Наш менеджер підкаже актуальну вартість садового бордюру, допоможе вибрати садовий бордюр для газону та розкаже, з чого зробити бордюр для клумби на дачі.

Придбаний у нас пластиковий бордюр для газону Ви можете забрати самостійно зі складу АгроВінн в м. Вінниця або замовити пластиковий бордюр з доставкою по Україні. Ми оперативно обробимо ваше замовлення та відправимо пластикові бордюрні стрічки для газону в Київ, Одесу, Миколаїв, Харків, Дніпропетровськ, Черкаси, Полтаву, Суми, Херсон, Запоріжжя, Тернопіль, Хмельницький, Житомир, Кіровоград, Чернівці, Львів, Ужгород, Івано-Франківськ, Луцьк чи інший населений пункт.

Про автора

admin administrator