Назва червонокачанної капусти

Авторadmin

Назва червонокачанної капусти

Зміст:

Червонокачанна капуста: посів, посадка, догляд і збір врожаю

Червонокачанна капуста – це качанна капуста з гладким багряно-фіолетовим листям, яку легко вирощувати.

Червонокачанна капуста в двох словах

Латинська назва: Brassica oleracea var. capita f. rubra Родина: Brassicaceae

Тип: дворічна овочева рослина
Експозиція: сонячна Ґрунт: глибокий, свіжий і багатий

Посадка: з березня по червень, вересень – Збір урожаю: з травня по листопад залежно від посіву

  • Відкрийте для себе сорти капусти та їх культуру
  • Капуста, різні сорти та їх використання
  • Качанна капуста: посадка, догляд та збір

Червонокачанна капуста – хороший індикатор ґрунту. Чим кисліший грунт, тим він червоніє. У нейтральному ґрунті його листя більш сизувате.

Посів і посадка червонокачанної капусти

Червону капусту сіють майже цілий рік, щоб розподілити врожай:

  • Посів в кінці серпня для збору врожаю в травні-червні
  • У лютому (в горщиках під укриттям) для літнього виробництва
  • З березня по травень (під укриттям) збирати врожай червонокачанної капусти з серпня по листопад
  • Кінець травня (в землі) для збору врожаю з листопада по березень.

Капуста любить грунт, багатий органікою, добре оброблений і пухкий, глибокий і який зберігає певну свіжість.В ідеалі восени грунт потрібно збагатити компостом або добре перепрілим гноєм. Тоді, за два тижні до посадки чи посіву в землю, не зволікайте, додайте добриво, багатше на калій, ніж на азот.

Червонокачанна капуста віддає перевагу сонцю.

Як сіяти червонокачанну капусту?

Залежно від сезону червонокачанну капусту висівають в горщики або ящики або в грунт (після середини травня)

Посів під укриттям

  • Наповніть відра спеціальним компостом для насіння
  • Закопайте насіння на 1 см
  • Розпорошити під дуже дрібним дощем
  • Зберігати в теплі, при температурі не менше 7°C, на світлі.

Субстрат повинен залишатися вологим без перезволоження. Насіння проростає через один-два тижні.

  • Обробіть ґрунт гачком і граблями, щоб він добре розпушився
  • Зробіть лінії глибиною 2 см на відстані 5 см одна від одної
  • Посійте насіння через кожні 10 см і засипте тонким шаром ґрунту
  • Дуже злегка утрамбуйте та полийте дрібним дощем, щоб зберегти ґрунт прохолодним

Коли на розсаді з’явиться 4-5 листочків, пора проріджувати, щоб залишити лише одну рослину кожні 30-40 см.

Посадка червонокачанної капусти

Коли рослини досягнуть 10-15 см заввишки, ви можете пересадити їх у землю. В іншому випадку можна купувати рослини в овочевих грудках. Щоб заощадити простір, ви можете садити капусту рядами в шаховому порядку.

Не соромтеся покласти в посадкову яму трохи компосту, який матиме такий самий розмір, як коренева кулька. Капуста любить свіжість, потрібно буде регулярно поливати підніжжя.

Вирощування та догляд

Щоб отримати гарні щільні яблука, червонокачанна капуста потребує кількох доглядів:

  • Регулярне підгортання, щоб його коріння міцно закріпилося в землі
  • Регулярний і рясний полив біля підніжжя. Ніколи не поливайте листя, щоб уникнути хвороб
  • Мульчування, щоб зберегти ґрунт прохолодним
  • Регулярне розпушування та прополка, щоб добре аерувати ґрунт і сприяти проникненню води.
  • Навесні рекомендується встановити завісу від комах, щоб протидіяти нападам завезеної капустянки, совки, галлиці та блішки, шкідників, які люблять молоде листя капусти.

З точки зору хвороб і шкідників, попелиця і слимаки також люблять ніжне листя червонокачанної капусти.Для знищення перших шкідників ефективне обприскування чорним милом, розведеним у невеликій кількості води. А щоб уникнути слимаків, є багато засобів. Але слизнякові бар’єри варті інвестицій через їх доведену корисність.

Щодо хвороби кили, то вона вражає коріння. Відкладаючи деревну золу біля підніжжя, ми можемо боротися з нею.

Збір і споживання червонокачанної капусти

Червонокачанну капусту збирають, коли качан добре сформований, важкий і щільний, круглий і твердий, листя блискуче. Він має більш-менш виражений червоний або фіолетовий колір залежно від природи вашого ґрунту. Чим кисліший ґрунт, тим червоніше листя.

Червонокачанна капуста зберігається тиждень у ящику для овочів холодильника.

Листя червонокачанної капусти можна їсти сирими і тонко нарізаними в салатах, додаючи білокачанну капусту, моркву, родзинки або терпке яблуко, як у Гренні Сміт.

Варену червонокачанну капусту також можна їсти в фарші. Його можна тушкувати або готувати на пару. Під час варіння воно втрачає колір.

Різні сорти червонокачанної капусти

  • Важка червонокачанна капуста має дуже темне листя. Це ранній сорт
  • «Tête noire rouge» – традиційний сорт, який пропонує маленькі темно-червоні яблука
  • Голова Чоу «Калібос» дарує гостре яблуко з солодким смаком
  • Chou ‘Fuego’ F1 пропонує злегка овальні яблука

Червонокачанна капуста: рецепти приготування, користь для організму та протипоказання. Червона капуста – джерело вітамінів на вашому столі

Червона капуста, корисні властивості якої відомі багатьом, має величезну історію в Україні. У XVII столітті її завезли із Західної Європи під назвою «синя капуста»
. Українани одразу зрозуміли всю користь цього овоча. У червоної капусти є свої подібності та відмінності з білокачанною. «Синя капуста», як і білокачанна, буває пізньою, ранньою та середньою. Також у червонокачанної капусти качан менше, ніж у білої.
У червонокачанної капусти синьо-фіолетові з різними відтінками листя. Це пов’язано з тим, що у цій капусті міститься особлива речовина – антоциан. Ця речовина найкраще впливає на організм людини. Проникаючи в кров, антоціан потовщує стінки судин, підвищує пружність капілярів і запобігає білокрів’ї.

Червонокачанна капуста не завжди така ж соковита, як її прародителька. Зате поживних речовин та вітамінів у ній набагато більше. Калій, магній, залізо, фітонциди, ферменти, білки та клітковина – все це містить червону капусту. Відомо, що у Стародавньому Римі захворювання легень лікували соком Червоної капусти.
Туберкульозна паличка в нашому організмі не зможе розвинутися, якщо є капусту – в ній містяться фітонциди, які перешкоджають розвитку туберкульозу.

Червону капусту, її сік застосовують для лікування людей із жовтяницею. Вона має очищаючі властивості – виводить шкідливі речовини з організму людини, у тому числі з печінки. Її також можна їсти перед святами або подіями, де ви збираєтесь занапастити пару чарочок. Червона капуста віддаляє дію алкоголю.

Данські вчені довели, що червона капуста знижує ризик розвитку у жінок раку грудей удвічі. Червоній капусті надають гіркуватий смак глюкозинолати, які до того ж перешкоджають поділу ракових клітин.

Людям, які страждають на гіпертонічну хворобу, важливо включати в свій раціон червонокачанну капусту, тому що вона знижує кров’яний тиск. Доведено, що її слід застосовувати для профілактики захворювань судин. У соку капусти містяться біофлавоноїди, які необхідні для запобігання ламкості капілярів, при кровотечах.

Червона капуста має зміцнюючу дію, сприяє попередженню млявості шлунка. Але в червонокачанній капусті знаходиться досить багато клітковини, що важко перетравлюється, тому людям з порушеннями в шлунково-кишковому тракті від неї краще відмовитися.

Народна медицина теж не оминула корисні властивості червонокачанної капусти. При головних болях голову обкладають капустяними листами, їх накладають на рани, порізи та опіки.
Сік червоної капусти робить дівчат рум’янішими, а чоловіків повними сил.

Антоціан, що міститься в червоній капусті, надає їй особливої ​​гостроти. Саме тому багато господинь відмовляються вирощувати її на своїх ділянках. Звичайно, ця капуста не така універсальна, як білокачанна. Має специфічний смак та біохімічний склад. Але користь від її використання набагато більша. До того ж, сік червонокачанної капусти можна легко використовувати в тих рецептах, де потрібна біла капуста. Часто використовується приготування маринадів.

У червоній капусті вміст вітаміну С вдвічі більший, ніж у білокачанній, а каротину – у 4 рази. Застосування цієї капусти сприяє оздоровленню організму. При кашлі рекомендується використовувати сік з додаванням цукру. Сироп, що вийшов, потрібно вживати по кілька ложок на день.

При вирощуванні капусти необхідно звернути увагу на наступні моменти:

1. Червона капуста більш холодостійка, ніж білокачанна.

2. Вона схильна до меншого пошкодження садовими шкідниками і захищена від хвороб.

3. Щільні качани червонокачанної капусти добре зберігаються в зимовий час.

4. Розсада має бути вирощена на відкритому ґрунті. А у травні-червні капусту слід висаджувати.

5. Культивуються червона капуста так само, як і білокачанна.

Звичайно, у червонокачанної капусти своя специфіка використання її в кулінарії. Але більшість рецептів підходять як для червоної, так і білої капусти. Отже, як можна використовувати капусту? Щоб приготувати смачний, ситний і корисний гарнір до м’яса, курки або грибів, достатньо згасити капусту з морквою і цибулею. Але для збереження всіх корисних засобів краще готувати капусту на пару. Червона капуста відмінно піддається квашенню та солінню, як і білокачанна. Якщо ви не знаєте, що додати до овочевого салату, то не забудьте про терту сиру червону капусту. Заправивши салат оливковою олією, лимонним соком та сіллю, ви отримаєте корисну та апетитну страву.

Необхідно враховувати, що червона капуста і властивості, що містяться в ній, впливають на час приготування: готується вона довше, ніж білокачанна.

У червонокачанної капусти дуже гарний фіолетовий колір листя. Фарбувальні речовини представлені каротином, ксантофілом та ціаніном. Також червона капуста багатша метіоніном, ніж інші капустяні овочі. Відтінок листя цієї капусти залежить від кислотного рівня ґрунту.
У лужному ґрунті капуста синіє, а кислого – червоніє. Важливо пам’ятати, що вона може пофарбувати сусідні продукти. Для збереження цього фантастичного кольору можна додати трохи оцту чи лимонного соку. До апуста стане ще смачніше та красивіше.

Червона капуста відмінно поєднується із фруктами, особливо з яблуками. Вона особливо апетитна з яблуками у червоному вині. Також при квашенні або соління червонокачанну капусту готують з яблуками та журавлиною.

Кожен качан червоної капусти – це джерело вітамінів і мікроелементів. Кожній жінці важливо виглядати красивою та стрункою. Червонокачанна капуста допомагає піклуватися про фігуру легкої.
Нескладні рецепти приготування приносять величезну користь жіночому організму. Красива та пружна шкіра, здорове серце, захист від раку та туберкульозу – все це приносить капуста її поїдателю. Багато клітковини дає відчуття ситості без додаткових калорій. Речовини, що містяться у червонокачанній капусті, нормалізують обмінні процеси.
Усім бажаючим схуднути без шкоди
здоров’ю важливо готувати і вживати капусту.

Буде здорово, якщо ви напишете коментар:

Користь і шкода капусти мають деякі відмінності від властивостей білокачанного сорту. Головна відмінність сортів – це колір та жорсткість листя. Червонокочанний сорт рослини вважається менш соковитим, грубішим, але й кориснішим. Корисні властивості червонокачанної капусти знаходять застосування у народній медицині, кулінарії.

Опис червонокачанної капусти

Батьківщиною червоної капусти у середземномор’ї. Звідти вона прийшла до Західної Європи, а в 17 столітті з’явилася в Український Імперії. З тих пір червонокачанний сорт вирощують у приватних підсобних господарствах, промислово, на продаж для його корисних якостей.

Зовні червона капуста відрізняється від білої тільки кольором – качан виглядає як його зелено-білий аналог, тільки дрібніший і щільніший. За смаком різниці немає, але якщо червоний овоч не розім’яти перед вживанням, він буде жорстким і не дасть сік.

При термічній обробці капуста зберігає колір, що надає стравам оригінального вигляду. Це не впливає на користь або шкоду продукту. Властивості із кольором мало пов’язані.

Смак червонокачанної капусти різкіший, ніж у білої. Така особливість робить сорт менш привабливим для тих, хто пробує овочі вперше.

Важливо!
Червонокачанний різновид рослини добре переносить екстремальні кліматичні умови. Тим не менш, білі сорти капусти популярніші через більше поширення в кулінарії.

Склад та калорійність червонокачанної капусти

Користь та шкоду для здоров’я червонокачанної капусти пояснюються речовинами, що містяться в овочі:

  • вітаміни А, З, Е, К, Н, U;
  • вітаміни РР, групи В1, В2, В5, В6, В9;
  • залізо, магній, селен, цинк;
  • йод, калій, кальцій;
  • марганець, фосфор;
  • фолієва кислота;
  • клітковина, вуглеводи;
  • амінокислоти, рослинний білок;
  • фітонциди, антоціани.

Калорійність 100 г продукту – 26 ккал. Під час суворих дієт він незамінний.

Важливо!
Вміст вітамінів А і С у червонокачанній капусті вищий, ніж у білій.

Корисні властивості червонокачанної капусти

Користь та шкода для здоров’я фіолетової капусти проявляються по-різному для людей різного віку та статі. Як овоч себе виявить – залежить від стану здоров’я споживача. Цікаво, що червонокачанний сорт покращує стан волосся, корисний для зубів, але ця властивість упускають із виду.

Овочі можуть завдати шкоди при непомірному вживанні. Як з будь-яким іншим продуктом варто знати міру, обережність. Харчування має бути збалансованим, монодієти не несуть нічого доброго для здоров’я.

Загальні корисні властивості продукту:

  • профілактика туберкульозу;
  • запобігання онкології;
  • очищення крові та організму;
  • очищення шкіри при вмиванні соком;
  • усунення безсоння, депресії;
  • покращення зору;
  • сечогінний ефект;
  • антибактеріальну дію;
  • нейтралізація наслідків вживання алкоголю;
  • захищає від остеопорозу.

Для дорослих чоловіків та жінок

Основні корисні властивості рослини універсальні для обох статей. Овоч сприяє:

  • очищення кровоносної системи;
  • допомагає лікувати захворювання сечостатевої системи;
  • очищення організму курців;
  • омолодження організму.

Для чоловіків окрема користь: профілактика раку простати – це окремий випадок загальної властивості, що захищатиметься від онкології.

Жінкам червонокачанна капуста корисна при доброякісних утвореннях у грудях як компресів з листя. Вважається, що овоч затримує настання менопаузи.

Червонокочанний овоч безпосередньо на потенцію не впливає. За рахунок якості очищати організм, він може поліпшити ситуацію, але необов’язково. Шкода він точно не завдасть.

Для літніх

Людям старше 50 років корисні властивості капусти зміцнювати імунітет, захищати від хвороб Альцгеймера, зберегти пам’ять. Також вона є профілактики хвороб серця, судин. Овочі допоможе зробити кістки міцнішими.

За наявності хронічних захворювань потрібна консультація терапевта, особливо немолодим. Інакше замість користі вона завдасть шкоди.

Для дітей

Дитині овоч слід давати з обережністю – у ранньому віці вона викликає проблеми із травною системою. Користь синій капусти для дітей:

  • зміцнення імунітету;
  • допомогу у роботі мозку, концентрації, поліпшення пам’яті;
  • зміцнення м’язової системи;
  • участь у формуванні кісток.

Незважаючи на можливу шкоду для дитячого травлення, користь при обережному вживанні може принести. Обов’язково слід проконсультуватися з педіатром.

Важливо!
Твердження, що червона капуста причина дитячого діатезу – спірне. Однак алергія на овоч може виявитися і у дитини, і у дорослої.

Чи можна червону капусту вагітним і годуючим мамам

Під час вагітності капуста приносить більше користі, ніж шкоди. Властивості зміцнювати імунітет, покращувати шкіру, зуби, волосся допоможуть перенести складний період без особливих труднощів. Збільшення в раціоні овочів, багатих на мікроелементи, дозволить скоротити вживання біодобавок.

У період годування червонокачанну капусту не вживають, щоб не провокувати здуття живота у дитини, кольк, інших проблем. Також напад алергії у немовлят небажаний – зняти його набагато складніше, ніж у дорослого.

Червонокачанна капуста для схуднення

Низька калорійність червоної свіжої капусти робить овоч цінним помічником тих, хто худне. Високий вміст харчових волокон, корисних речовин у червонокачанному різновиді зменшує шкоду від дієти. В результаті звільнення від зайвої ваги проходить з меншою шкодою для організму.

Салати, тушкована, квашена капуста – важливі компоненти збалансованої дієти. З червонокачанного сорту рослини отримують більшість корисних мікроелементів, що дозволяє скоротити прийом харчових добавок.

Користь червонокачанної капусти при схудненні більша, якщо робити салат із олією. Оцет додавати можна лише за відсутності проблем зі шлунком. В інших випадках корисніше додати калорій, доповнивши продукт сметаною. Майонез у дієтичних стравах неприпустимий.

Народні рецепти з червонокачанною капустою

Користь для здоров’я червоної капусти відомі фітотерапії та неофіційній медицині. Одна з переваг – відсутність шкоди при зовнішньому застосуванні, крім можливої ​​алергії. При внутрішньому вживанні можливі небажані реакції, але за своєчасному виявленні наявності протипоказань їх зводять до мінімуму.

Від кашлю та бронхіту

Від цих захворювань готують простий настій червонокачанної рослини. Простота приготування не зменшує корисних властивостей, не додає шкоди.

  • 100 г листя дрібно шаткують;
  • заливають 1 ст. окропу (250 мл);
  • настоюють годину, проціджують.

До моменту одужання п’ють по 3 десь у день. Якщо замість поліпшення стану з’являються сторонні симптоми, погіршується самопочуття, необхідно припинити подібне лікування, звернутися до терапевта.

Настій не можна замінити на сок. Користь та шкода соку з червонокачанної капусти дещо відрізняються. Властивості загалом ідентичні, але у відварах, настоях та салатах вони менш виражені. Сік можна розбавляти водою.

При гіпертонії

Від підвищеного тиску рятують звичайні страви з капустою. Рекомендується протягом 2 тижнів випивати по 1 ст. соку на день.

Вживання соку ефективніше, ніж салат, у ньому більше речовин. Однак свіжа капуста безпечніша, смачніша, з неї можна готувати різноманітні страви, доповнювати іншими продуктами.

При вживанні цих продуктів слід бути обережними, щоб не знизити тиск занадто сильно.

Важливо!
При зниженому артеріальному тиску зловживати соком не варто. Салати, інші страви можна їсти в помірних кількостях.

Від забій та садна

Подібні неприємності лікують компресами з листя. Існує 2 основних варіанти:

  1. Прикладати кашку з розмеленої сировини, накладаючи пов’язку, пластир, інакше закріплюють компрес, допустимо зробити його теплим. Додавши трохи розтертого листя живокосту, можна прискорити процес загоєння.
  2. Прикладати листя без обробки, фіксуючи еластичним бинтом.

Який із методів ефективніший – залежить від ситуації. Однак більше користі принесуть інші способи лікування синців, садна.

Третій, альтернативний варіант: злегка розпарені цілісні листки фіксують на місці травми.

При болі у суглобах

Хворим суглобам корисний напій із листя чорної смородини та червонокачанної рослини.

  • 8 г листя смородини заливають 250 мл окропу;
  • наполягають 4:00;
  • проціджують і змішують із соком капусти (150 мл);
  • 150 мл напою п’ють по 2 десь у день.

Терапія триває 2-3 тижні. За необхідності після консультації з фахівцем курс лікування повторюють.

Перед тим, як приступати до прийому напою, слід з’ясувати природу болю. Можливо, хвороба серйозна, яка потребує лікарського втручання.

При серцево-судинних захворюваннях

Для лікування, профілактики серцево-судинних захворювань знадобиться напій із суцвіттями глоду:

  • 2 г квітів глоду заливають 300 мл гарячої води;
  • наполягають 20 хв;
  • проціджують та остуджують рідину;
  • додають 150 мл соку червонокачанної рослини.

Засіб приймають до 1,5 тижнів, випиваючи порції за раз. Але попри всю користь, спроба самолікування завдасть здоров’ю непоправної шкоди. Під час загострень народними засобами не обійтись.

Підвищення імунітету

Простий рецепт напою для підвищення опірності організму – 125 мл соку буряків змішують із 150 мл капустяного соку та місяць п’ють 1 раз на добу.

Другий варіант – зробити настій ягід шипшини та капусти. Для цього знадобиться:

  1. На 1 л води покласти 1 ст. л. ягід шипшини.
  2. Покласти 100 г листя з купи.
  3. Залити 1 л окропу.
  4. Наполягати 30 хв у термосі.
  5. Процідити, перелити на більш зручну ємність.
  6. Для смаку покласти 1-3 ч. л. меду.

Важливо!
Капуста підвищить імунітет у будь-якому вигляді. Помірна користь проявиться, навіть якщо просто жувати необроблене листя.

При онкологічних захворюваннях

Червонокачанна капуста приносить користь як профілактичний засіб від різних видів раку. Рекомендують для запобігання онкології такий рецепт:

  1. На 100 г Червоної капусти беруть 60 г лісового горіха (фундука), 40 г меду та 80 г авокадо.
  2. Капусту та авокадо дрібно рубають.
  3. Горіхи товчуть.
  4. Змішують подрібнені продукти.
  5. Додають мед, знову змішують.
  6. Зберігають у холодильнику.

Продукт приймають по 30 г до їжі, бажано 5 разів на день. Курс складає 1 місяць.

Важливо!
Лікувати онкологію лише народними засобами не можна. Методи нетрадиційної медицини слід повністю узгоджувати з лікарем.

Крім користі, червонокачанний сорт рослини завдає незначної шкоди. Тому перед вживанням слід перевірити, чи немає жодного протипоказання:

  • виразкова хвороба шлунка;
  • алергії;
  • гостра фаза захворювань шлунково-кишкового тракту;
  • порушення роботи щитовидної залози.

Коли протипоказання відсутні, є капусту допустимо в тих же кількостях, що й інші продукти. Користь у такому разі значно перевищить потенційну шкоду. Властивості червоного сорту найкраще розкриваються в салатах, квашеному вигляді.

Рецепти приготування червоної капусти

Отримати користь для організму від червоної капусти, не завдаючи організму шкоди, можна за допомогою різних страв.

Салат із додаванням огірків, сиру з капусти:

  1. Сир труть на великій тертці, капусту тонко шаткують.
  2. Додають нарізані огірки соломкою.
  3. Дрібно рубають зелень, насипають у салат.
  4. Заправляють блюдо майонезом або сметаною, за смаком додають сіль, перець.

Співвідношення овочів та сиру варіюється за смаком. За бажання допустимо додати зварені круто яйця.

Салат з кальмарами, кукурудзою, огірками:

  1. 300 г кальмарів варять до готовності.
  2. 1 плід моркви труть на великій тертці.
  3. 1 середнього розміру огірок крупно нарізають.
  4. Змішують все у салатниці.
  5. Додають 250 г тонко нашаткованої червонокачанної капусти.
  6. Кладуть 150 г консервованої кукурудзи.
  7. Заправляють салат майонезом, сіллю, рубаною зеленню до смаку.

Кукурудзу можна при бажанні замінити зеленим горошком, моркву можна не додавати, збільшивши кількість капусти і огірків.

Найпростіше приготувати салат з рівної кількості фіолетового та білого різновиду, заливши страву оливковою олією. У такому випадку необхідно овочі добре розім’яти, щоб вони дали сік, стали м’якшими.

З рецептами салатів можна імпровізувати, додавати інгредієнти за смаком, змінювати співвідношення. Єдине, чого не можна допускати при приготуванні страви – надлишок інгредієнта, що перебиває смак інших.

Яка капуста корисніша: білокачанна або червонокачанна

Корисні властивості червоної капусти трохи відрізняються від якостей білої. Точно сказати, яка з них корисніша, не можна, хоча концентрація корисних речовин у фіолетовій вище. Максимум вітамінів одержують:

  • змішуючи 2 сорти рослини;
  • вживаючи капусту з олією: оливковою або соняшниковою;
  • із квашеної капусти, особливо від змішування 2 видів;
  • щоб уникнути шкоди, продукт їдять без оцту.

Властивості червоного та білого сорту доповнюють один одного, але обидва корисно вживати окремо.

Як вибрати та зберігати червонокачанну капусту

При виборі відповідного екземпляра слід звертати увагу на відсутність:

  • сухого, млявого листя;
  • механічних ушкоджень лежить на поверхні кочна;
  • неприємного запаху;
  • вологість листя;
  • щільність кочна.

Зберігання червонокачанної капусти та білого сорту не відрізняються. Бажано тримати у холодильнику, холодних темних коморах. Пакети, вологість згубно позначаться на збереженні продукту. Загалом він у свіжому вигляді може пролежати близько місяця. Корисні властивості у разі частково втратяться.

Важливо!
Шкоди від капусти, що довго зберігається, не буде, але в міру зберігання користь зменшується. Краще законсервувати овоч.

Висновок

Користь та шкода червонокачанної капусти підтверджуються наукою. Включати в раціон овоч через його властивості рекомендують людям різного віку. Використовувати в рівних кількостях білу та червону капусту корисніше, ніж одну з них.

Чи була Вам ця стаття корисною?

Капуста з фіолетовими качанами рідкісний гість на нашому столі, ніж традиційна білокачанна. Вона жорсткіша, за рахунок підвищеного вмісту рослинних волокон, а гарний колір листям надають антоціани. І це не єдина відмінність червонокачанної капусти, користь та шкода від її вживання також трохи відрізняються. Для неї характерна більша різноманітність хімічних сполук, а значить і наслідків від її вживання.

Фіолетова капуста відноситься до низькокалорійних продуктів, в 100 г міститься всього 26 ккал. А також:

  • білки – 1,4 г;
  • жири – 0,15 г;
  • вуглеводи – 2 г;
  • вода – 90 г.

Червонокачанна капуста є джерелом великої кількості корисних вітамінів:

  • С – аскорбінова кислота. У 100 г продукту міститься 60 мг, що становить 85% від денної норми. Вона необхідна для зміцнення імунної системи, робить судини міцнішими.
  • РР – ніацин. Необхідний для обміну речовин та енергії у клітинах.
  • У 1 – тіамін. Потрібен клітинам для обміну речовинами та енергією, необхідний нервовій системі.
  • У 2 – рибофлавін. Стимулює кровотворення, продовжує життя кров’яних тілець, сприяє засвоєнню заліза, регулює ріст органів.
  • У 6 – піридоксин. Бере участь у синтезі серотоніну, сприяє виведенню з організму токсичних речовин, що важливо при отруєннях або прийомі ліків, що шкодять печінці.
  • У 9 – фолієва кислота. Запобігає порушенням росту, нормалізує кишкову мікрофлору.
  • Е – токоферол. Запобігає м’язовій дистрофії, порушення процесів запліднення, є антиоксидантом.
  • А – ретинол. Потрібен для гарного зору, запобігає дистрофії нервів, знижує ризик розвитку онкології.
  • К – запобігає відкладенню солей, потрібен для правильного зростання кісткової та суглобової тканин.
  • Н – необхідний перетворення амінокислот і цукрів.

Мінеральний склад червонокачанної капусти представлений калієм, магнієм, кальцієм, залізом, селеном, цинком та іншими елементами, що приносять користь організму.

Також у цьому овочі міститься безліч важливих біологічно активних сполук:

  • Глюкозинолати – здатні придушити безконтрольний аномальний поділ клітин, чим знижують ризик виникнення ракових пухлин.
  • Антоціани – надають колір листям червонокачанної капусти, зміцнюють стінки судин різної величини, підвищують кількість червоних кров’яних тілець.
  • Фітонциди – мають антимікробну дію, пригнічують розвиток вірусів та грибків.
  • Клітковина сприяє очищенню судин від холестерину, стабілізує роботу кишечника.
  • Молочна кислота – потрібна нервовій системі, мозку, м’язовим волокнам, серцю.
  • Індол – нормалізує метаболізм естрогенів, недолік яких завдає шкоди жіночому організму.

Корисні властивості для організму

Червону капусту включають до раціону людей з виразкою, лікуванню якої сприяє вміст у ній глутаміну. Застосування компресу з цього овоча допомагає боротися з висипом вугрів, оскільки нормалізується діяльність жирових залоз. Застосовується вона для очищення печінки від токсинів та жовчовивідних проток.

Корисні властивості червонокачанної капусти зберігаються у вигляді соку. Їм рекомендується полоскати рот при кровоточивості та запаленні ясен. Прийом внутрішньо соку фіолетової капусти допомагає зміцнити судини, надає профілактичну дію проти онкологічних захворювань. Через здатність виводити мокротиння, добре допомагає при лікуванні вологого кашлю. Для цього беруть 1 склянку соку червоної капусти та 1 чайну ложку меду.

Однією з унікальних її властивостей є здатність знищувати туберкульозну паличку. Відвар із насіння червонокачанної капусти допомагає боротися з безсонням.

Дія сирої та вареної капусти на організм трохи відрізняється. Волога містить більше вітамінів, але від неї більше шкоди для шлунково-кишкового тракту. Зменшити навантаження на систему травлення допомагає гасіння овочів, але при цьому втрачається і частина корисних речовин. Тут кожен сам вирішує, що для нього краще.

Дітей

Користь червонокачанної капусти для дітей обумовлена ​​високим вмістом вітамінів, які необхідні зростаючому організму.

  • Користь аскорбінової кислоти вже неодноразово доведена у справі формування та підтримки імунітету малюків.
  • Ретинол, він же каротин, особливо необхідний вразливій зоровій системі дітей, особливо в наше століття електронних гаджетів з усілякими дисплеями, що шкодять очам малюків.
  • Нестача вітаміну К може викликати викривлення кісток, а уникнути цього допоможе введення до раціону червонокачанної капусти.
  • Склад цього овоча сприяє стимулюванню мозкової діяльності, що добре позначається на увазі запам’ятовуванні матеріалу та успішності школярів.

Жінок

Ряд компонентів у складі капусти успішно бореться з вільними радикалами, що уповільнює процеси старіння клітин та організму загалом, а це особливо важливо для жінок.

Чоловіків

За статистикою чоловіки більш схильні до інфаркту міокарда, ніж представниці прекрасної статі, а значить, для них вживання червонокачанної капусти має більше значення. Завдяки здатності зміцнювати стінки судин, очищати їх від холестеринових бляшок, покращувати якість м’язової тканини серця, цей овоч має профілактичну дію від інфарктів та інсультів.

Селен позитивно впливає на активність сперматозоїдів, тим самим покращує репродуктивну функцію. Антиракова дія деяких компонентів знижує ймовірність розвитку онкологічних захворювань сечостатевої системи.

Чим корисна червонокачанна капуста при вагітності

Завдяки високому вмісту корисних сполук червонокачанна капуста така необхідна для здоров’я майбутньої мами та малюка, за умови відсутності протипоказань.

Фолієва кислота принесе користь, підвищивши шанси настання вагітності і допоможе мамі виносити плід, а малюкові вона необхідна на етапі закладення його основних систем та органів.

Комплекс вітамінів і мінералів зміцнить імунну систему жінки, допоможе зберегти зуби в хорошому стані, принесе користь її шкірі, волоссю та нігтям.

Спільна дія вітамінів В 1 і 6 призводить до зниження тонусу матки, що знижує ризик передчасних пологів.

Натрій та калій нормалізують водно-сольовий баланс, а це призводить до зниження набряків та артеріального тиску.

Застосування в дієтології та для схуднення

Червонокачанна капуста багата на клітковину, завдяки якій при низькій калорійності вона досить ситна. Вживання цього овоча покращує перистальтику кишечника та запобігає розвитку запорів.

Нормалізуючи рівень рідини в організмі, капуста знижує негарні прояви целюліту.

Дуже часто буває, що різні дієти не дають належного результату через недостатнє надходження піридоксину, який є в капусті. Він прискорює перебіг біохімічних реакцій, отже прискорює обмін речовин.

На основі червонокачанної капусти є безліч дієт, які допомагають людям із надмірною масою тіла скинути зайву вагу. Але між ними є ряд загальних правил, дотримуючись яких капуста з бузковим листям неодмінно принесе користь:

  • Дієта має бути збалансованою. Меню повинне містити і білки, і вуглеводи, і навіть жири.
  • Навіть здоровим людям протипоказана капустяна монодієта.
  • Якщо немає обмежень щодо здоров’я, то перевагу варто віддати сирому овочу у вигляді салатів. Сік з капусти практично не містить рослинних волокон та клітковини, а значить суттєво поступається за властивостями салату.
  • Заправляти салат бажано невеликою кількістю олії, щоб краще засвоювалися жиророзчинні вітаміни.
  • Щоб надлишок клітковини не викликав проблем із травленням, потрібно випивати щонайменше 2 л чистої води на день.
  • Непогано урізноманітнити дієтичне меню за допомогою смузі з капусти з додаванням овочів, фруктів або ягід.

Шкода та протипоказання до вживання

Червонокачанна капуста досить нешкідливий продукт, шкоду здоров’ю вона може завдати в окремих випадках. Серйозними протипоказаннями для її вживання є.

Хоча в нашій країні цей вид капусти називають червонокачанною, у світі вона відома і під іншими назвами – фіолетова та синя.
Справа в тому, що в залежності від рівня pH грунту колір листя відрізняється. У кислих ґрунтах фермент, що міститься в листі, з групи антоціанів набуває вираженого червоного забарвлення, на нейтральних ґрунтах він має фіолетовий відтінок, а на лужних – зеленувато-жовтий. Саме тому одна й та сама рослина в різних країнах виглядає і називається по-різному.

При нагріванні листя овочів зазвичай синіють. Однак є прийом, за допомогою якого ви можете зберегти початкове забарвлення – додайте в каструлю оцет або кілька часточок лимона.

Цей барвистий овоч любить ґрунти багаті на поживні речовини – при його вирощуванні не вдасться обійтися без добрив.

Він зберігається значно краще біленької родички. Навіть без спеціального охолодження голівки червонокачанної капусти можуть легко пережити зиму і залишаються свіжими і соковитими.

Цікавий нюанс. Україна відрізняється найбільшим річним споживанням всіх видів капуст на душу населення – ні багато, ні мало 20 кг! Однак найчастіше ми віддаємо перевагу білокачанній капусті та несправедливо обділяємо увагою червону.

Дізнаємося ж про цю красуню якнайбільше, щоб з гордістю знавців додавати її в здорове меню.

Склад та калорійність сирої та вареної капусти

Що ж є, і чого нема у барвистому овочі? Давайте проаналізуємо цінність 100-грамових порцій сирої та вареної червонокачанної капусти.

Всього лише 1,5% від добової потреби
, якщо рахувати в середньому (2000 ккал). Додамо сюди 1,5 г легких для засвоєння білків і отримаємо очевидну користь для всіх, хто дотримується дієти для схуднення.

Ні в сирій, ні в вареній капусті немає багато жирів (їх всього 0,1 грама).

З 7-ми грамів вуглеводів у вареній капусті 2,5 г припадають на харчові волокна. Вони допомагають травленню та випорожненню кишечника. У сирому овочі харчових волокон трохи менше – 2 грами.

Сирий овоч містить вітамін А до 22% від ДН, у вареному його обсяг падає катастрофічно – до 1%. Обидві страви багаті на вітамін К (майже 50% ДН), а також вітамін В 6 (10%). Є трохи фолієвої кислоти – 5% ДН.

Нагрівання майже не впливає на наявність у червонокачанній капусті мікроелементів, але кількості їх невеликі (1-4 % від ДН). Є кальцій, залізо, магній, калій, фосфор, марганець, мідь і селен.

Завершує наш почесний список найпоширеніша у природі речовина – вода: її у капусті до 90%.

Як капуста зміцнює здоров’я людини

Нутриціологи давно дали відповідь на запитання, чим корисна капуста. Опишемо її сприятливий вплив на організм.

Зміцнює імунну систему. Вже згадуваний вітамін С посилює здатність лейкоцитів протистояти інфекціям та допомагає клітинам боротися з вільними радикалами, які руйнують клітинні мембрани та втручаються у внутрішньоклітинні процеси. Антиоксиданти нейтралізують згубну дію вільних радикалів, і вітамін С – один із головних представників цієї групи.

Роль, яку грають барвники-антоціани, не вичерпується характерним забарвленням червонокачанної капусти. Ці речовини також мають сильну протизапальну дію, що підтверджено результатами експериментів. Так, в одному з досліджень, хворі на артрит, які протягом двох місяців щодня включали до свого раціону страви з червонокачанної капусти, відзначили суттєве полегшення запалення та супутнього йому болю.

Ще одна активно досліджувана властивість антоціанів полягає у захисті ДНК клітин при таких хронічних дегенераціях як хвороби Альцгеймера та Паркінсона. Пігменти уповільнюють руйнівні процеси та посилюють дію використовуваних ліків.

Не менш цікаво й те, що антоціани впливають на вироблення «гормону голоду» лептину. Худнем людям будуть корисні салати з капусти на обід або вечерю.

Важлива перевага цієї капусти – вітамін К. У його присутності зростає кількість спеціального білка, який необхідний кісткам, щоб у них зберігався достатній рівень кальцію.

Потужна профілактика остеопорозу – меню з червонокачанною капустою та листовою зеленню (салати із заправкою з корисних жирів) на додачу до молочних продуктів помірної жирності.

Вся описана користь для здоров’я багаторазово посилюється, якщо ми використовуємо в їжу квашену капусту.

Молочнокислі мікроорганізми, яких у цьому продукті мільйони, допомагають підтримувати здоровий баланс мікрофлори кишечника, борються з патогенними мікробами, допомагають перетравленню їжі та засвоєнню поживних речовин. Є все більше свідчень того, що здоров’я кишечника особливо важливе для хорошого імунітету та нормальної роботи нервової системи.

В осінні та зимові місяці квашені страви з капусти повинні побувати на вашому столі хоча б 3 рази на тиждень
(!) – це запорука того, що віруси та бактерії залишаться під контролем імунітету, і вам не доведеться розхльобувати ускладнення ГРВІ.

Кому вигідно стати шанувальником овочів

Підіб’ємо невеликі підсумки і відзначимо, кому і коли буде корисний цей овоч.

  • Він справді незамінний, якщо вам потрібно скинути зайву вагу за допомогою збалансованої або низькобілкової дієти.
  • Він буде дуже доречним, якщо ви відчуваєте занепад сил, втома і втома. Зниження імунітету – майже обов’язковий супутник усіх цих станів. Овочі, багаті на вітамін С, допомагають підтримувати захисні резерви організму.
  • Якщо навколо вас все чхають і кашляють, а повітря сповнене вірусів – саме час налягати на овочеві салати з оливковою олією.

Недоліки червонокачанної капусти

На щастя, у світі немає місця нудній досконалості – позбавлена ​​його і героїня нашої розповіді. Ось її недоліки:

  • Яскрава красуня містить трисахарид рафінозу, який погано перетравлюється в шлунку людини. З цієї причини надмірна кількість овочів (більше 100-150 г за раз) викликає утворення великої кількості кишкових газів, що виливається в метеоризм та здуття живота. Якщо ви відчуваєте подібні симптоми, не забувайте про прекрасні сорбційні якості активованого вугілля.
  • З вказаної вище причини червона капуста – заборонений овоч при гострому гастриті, коліті, кишковій інфекції та панкреатиті.
  • Капуста містить такі речовини, як тіоціанати. Якщо організму не вистачає йоду, тіоціанати прискорюють розвиток зоба та інших патологічних станів щитовидної залози.

При серйозних хворобах щитовидки всі види капуст слід виключити з раціону у свіжому вигляді та обмежити кількості після теплової обробки. Нагадаємо, що найкращим харчовим засобом для профілактики йододефіциту є «морська капуста».

Червона чи біла – яка корисніша

Пізнаємо користь і шкоду порівняно: давайте дізнаємося, чим капуста відрізняється від білокачанної.

Що приготувати з|із| червонокачанної капусти

Користь та шкода продуктів харчування в наших очах визначається не лише абстрактними цифрами їхньої калорійності та складу, а й рецептами приготування. З цим у нашої героїні все справді чудово: легко знайдуться десятки смачних страв.

Якщо британця або американця запитати, що приготувати з червонокачанної капусти, рецепти в основному стосуватимуться Коул Слоу. Заморська назва і дуже простий сенс – це швидкий салат на основі тонко шаткованого овочу – з найрізноманітнішими соусами.

Класичний Коул Слоу

Час приготування: 15 хвилин. Кількість порцій: 4

Нам потрібні прості інгредієнти:

Для соусу використовуємо:

  • 3 столові ложки майонезу
  • 3 столові ложки кефіру
  • 1 столова ложка дижонської гірчиці
  • 2 чайні ложки яблучного оцту

Сам салат готуємо з:

  • 500 мл тонко нарізаної червоної капусти
  • 500 мл тонко нарізаної білої капусти
  • 250 мл моркви, натертої на тертці

Чорний перець та сіль – за смаком

  1. Змішуємо в невеликій мисочці майонез, кефір, оцет та гірчицю.
  2. У великій мисці перемішуємо обидва види капусти та моркву.
  3. Заливаємо овочі щойно приготованим соусом і ретельно перемішуємо.
  4. Додаємо перець і сіль, даємо постояти хвилин 10, або відразу подаємо до столу. Смачно буде завжди!

Творчий експеримент буде вдалим, якщо додати в Коул слоу темні родзинки, насіння соняшника або крихту з будь-яких твердих горіхів (волоцькі, мигдаль). Впишеться і улюблена городня зелень, і консервована кукурудза.

А про що відразу ж згадає німець, коли ми поцікавимося рецептом із колоритного овочу? Брендова страва з Баварії, яка дає дуже смачну відповідь на запитання: «Чи можна тушкувати червону капусту?».

Червона капуста тушкована по-баварськи

На класичний рецепт ми витратимо 60 хвилин. Кількість порцій: 4

Для класичного рецепту нам потрібні:

  • Червона капуста – 700-800 г
  • Ялов’яже-свинячий жир – 80 грам
  • Можна використовувати суміш вершкового (50 гр) та соняшникової (50 мл) масел
  • Яблука з виразним кислим смаком – 2 штуки (загалом близько 200 грам)
  • Вибирайте із цих сортів: зелені, Семеренко, Айдаред, Грені сміт, Антонівка, Білий налив
  • Цибуля ріпчаста – 3-4 штуки всього близько (200-250 грам)
  • Яблучний оцет – 1 столова ложка
  • Цукор – 1 столова ложка
  • Сіль, перець – за смаком
  • Гвоздика та/або лавровий лист (якщо любите) – 7-8 штук
  1. Капусту миємо і ріжемо трохи товщі і коротші, ніж на сирий салат.
  2. У сотейник з товстим дном наливаємо 400-500 мл води та додаємо жир.
  3. Як тільки вода закипіла, закидаємо в ємність капустяні смужки і гасимо на малому вогні – близько ½ години.
  4. Цибулю чистимо і ріжемо півкільцями (або чверть кільця).
  5. Яблука чистимо від шкірки та серцевини, ріжемо на тонкі часточки.
  6. Додаємо нарізки в сотейник через півгодини гасіння, присолюємо та додаємо оцет та цукор.
  7. Тримаємо капусту на малому вогні ще 20-30 хвилин. Наша мета – кисло-солодкий смак та м’яка капуста, яка не тільки не втратила свій соковитий колір, а й передала його цибулі та яблукам.
  8. Якщо додаємо гвоздику та лавровий лист, то наприкінці – за 10-15 хвилин до завершення готування.

Німці подають тушковану страву з відвареною картоплею, сосисками або смаженим м’ясом.

Хоча тікати від тваринного жиру, як від вогню – помилкова інерція колишніх уявлень про профілактику атеросклерозу. На сьогоднішній день науково доведено, що зменшувати кількість холестерину в дієті до мінімуму – безглузда витівка.

Як вибрати хорошу капусту

Враховуємо такі моменти:

  • Листя має бути пружним і щільним.
  • Качан не повинен піддаватися при здавленні руками (овощ набуває твердості лише до моменту зрілості).
  • Темні крапки, цятки, тріщини – вірні ознаки грибкової інфекції. Довго такий продукт не проживе, навіть якщо помістити його у холодильник. На червоному різновиді ці дефекти помітні гірше, тому уважно розглядайте майбутню покупку.
  • Надлишок нітратів видає себе товстим листям унизу капустяної голови.

Наша розповідь завершена – більше не залишилося таємниць, які приховує в собі капуста. Користь та шкода її гідні того, щоб ви розповіли про красуню друзям – знаннями треба ділитися! Тим більше, що з цього овоча виходять дуже цікаві салати, багато з яких варті дієтичного харчування або святкової трапези.

Дякуємо за статтю
(3)

Червонокачанна капуста – близька родичка білокачанної. Вона є її різновидом. У цього сорту качан більш щільний, а листя має червонувато-фіолетове забарвлення, помітне навіть у сіянців. Такий не специфічний для капусти колір обумовлений високим вмістом антоціану – речовини, дуже корисної для людини.

Червоне листя часто використовують для прикраси різних страв – овочевих салатів, закусок, вегетаріанських супів. З овочів готують традиційні закуски, а також застосовують у приготуванні деяких екзотичних страв.

Червонокачанна капуста малокалорійна – на 100 г овоча припадає лише 24 ккал і зовсім немає жиру. Зате дуже багато клітковини, природних нерозчинних харчових волокон, що сприяють очищенню кишечника від шлаків, що накопичилися. Тому страви з червоних качанів дуже часто включають до складів дієт для схуднення.

Які цілющі властивості має червонокачанна капуста, користь і шкода цього овоча, які? Про все це і піде наша сьогоднішня розаговір:

За що цінна червонокачанна капуста? Склад овочів

Також як і її близька родичка білокачанна капуста, червонокачанна має цінний біологічний склад. Овочі містять цінні білки, природну клітковину, необхідні організму ферменти, цукру та фітонциди. Міститься багато заліза, калію та магнію. Вітаміни представлені майже всією групою (В1, В2, В5. В6, В9). Там є вітаміни: С, РР, Н, каротин. Причому вміст каротину тут на кілька разів більший, ніж містить білокачанний овоч.

Чим цінна червонокачанна капуста? Користь овочів

Фітонциди зі складу овочів згубні для туберкульозної палички, тому капустяні страви корисно вживати для профілактики цього небезпечного захворювання. Антоціан, що фарбує листя, що надає їм червоно-фіолетовий відтінок, збільшує стійкість живого організму до радіоактивного випромінювання. Про це свідчать дані японських вчених.

Внаслідок високого вмісту біофлавоноїдів, вживання цього сорту покращують стан судин, знижуючи їхню проникність.

Червонокачанна капуста містить ціанід, що володіє активністю вітаміну Р1. Ця речовина необхідна для профілактики серцево-судинних захворювань. Тому страви з неї корисно вживати людям із підвищеною ламкістю капілярів. Овочі необхідні при лікуванні різних кровотеч.

Страви з червоного листя рекомендують вживати при променевій хворобі, а також при отруєннях солями важких металів. Свіжий сік багато століть використовують для лікування хвороб легень, гострих, хронічних бронхітів. Він перешкоджає впливу радіоактивного випромінювання на організм, запобігає розвитку білокрів’я.

Страви з цього овочу рекомендують гіпертонікам, тому що овоч сприяє зниженню кров’яного тиску. Також рекомендують вживати його з метою профілактики хвороб кровоносної системи, серця, судин. Салати зі свіжої червонокачанної капусти завжди повинні бути присутніми на столі при рясні застілля. Овочі полегшать симптоми від зайво випитого спиртного.

Свіже червоно-фіолетове листя допоможе залікувати рани, садна, шкірні виразки. Капуста корисна при жовтяниці, оскільки перешкоджає розлиттю жовчі, очищає печінку від шкідливих речовин.

Свіжий сік приймають для поліпшення роботи травного тракту, лікують гастрити. Взагалі, він має не менш корисні властивості, як і сік звичної, білокачанної капусти.

Однак потрібно мати на увазі, що сік із червоних качанів містить велику кількість біофлавоноїдів. Тому їх корисні властивості більш виражені, особливо щодо профілактики хвороб судин. У зв’язку з цією його якістю сік рекомендують регулярно приймати при підвищеній ламкості, крихкості капілярів, а також при різних кровотечах.

Вчені з Данії, вивчаючи корисні властивості цього овоча, виявили, що червоні качани ефективно знижують ризик виникнення раку молочної залози. Листя містить глюкозинолати, що надають капусті злегка гіркуватий, гоструватий присмак. Саме ці речовини перешкоджають поділу, розвитку ракових клітин, знижуючи ризик онкології майже вдвічі.

Кому небезпечна капуста? Шкода, протипоказання

Червонокачанну капусту не рекомендується вживати людям із хворобами кишечника. У деяких випадках вживання викликає метеоризм, здуття, підвищену газоутворення. Якщо це сталося, знадобиться пропити курс пробіотиків, а після усунення проблеми, значно обмежити вживання страв із свіжих червоних качанів.

Вживання цього овоча також може завдати шкоди людям, які мають проблеми із щитовидною залозою. Є відомості, що вживання червонокачанної капусти знижує якість засвоєння йоду. Це негативно впливає на стан щитовидної залози.

Людям, які не мають протипоказань, помірне вживання червонокачанної капусти не принесе шкоди, тільки користь. Про те, що можна приготувати з цього корисного овоча, які заготовки можна зробити на зиму, ми поговоримо наступного разу з вами. Будьте здорові!

Про автора

admin administrator