Назва ягід за абеткою

Авторadmin

Назва ягід за абеткою

Зміст:

Назва ягід за абеткою

2. Робота над загадкою

З однієї ми родини
Від Андрія до Ярини.
Як по одному, самі,
Ми буваємо німі.
Хоч і маєм різні назви
Й добре знаєте всіх нас ви,
Певним станемо рядком —
Заговоримо ладком.
Ми — писемності основа,
А без нас ніхто ні слова!
Що то таке? (Алфавіт)
Д. Білоус

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ

— Сьогодні на уроці ми будемо закріплювати знання української абетки, вчитися розташовувати слова за абеткою.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником

Вправа
Учні читають слова, вимовляють звуки кожного слова, переставляють у словах букви так, щоб утворилися інші слова: курча — круча, рис — сир, кури — руки.

Так ми говоримо!

Розташовуємо слова за абеткою (в абетковій послідовності).

Вправа
Учні розглядають малюнки ягід, записують назви за абеткою.

Хвилинка спілкування

  • Найбільше я люблю клубніку і земляніку.
  • Таких назв немає. Українською мовою треба казати полуниця і суниця.
  • Добре, запам’ятаю. А які ягоди тобі найбільше смакують?
  • Продовжіть розмову.

Вправа
Учитель читає вірш М. Стельмаха.

Учні називають назви дерев і записують їх за абеткою.

  • Складіть звукову модель слова, у якому звуків більше, ніж букв. (Ліщина)

Вправа
Учні міркують, яка буква випала зі слова. Порівнюють, чи однакові слова вони записали.

Вправа
— Користуватися алфавітом необхідно при складанні будь-яких списків (наприклад, в класному журналі — прізвища учнів), при розставлянні книг у бібліотеці (за прізвищем автора книги, а у разі його відсутності — за першою буквою назви), при зберіганні формулярів, абонементів у бібліотеці, при складанні картотек і каталогів (переліків видань).

Учні читають речення, записують прізвища письменників у такій послідовності, у якій треба поставити їхні книжки на поличках шафи.

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

  • Запишіть імена 5 учнів вашого класу за алфавітним порядком.
  • Запишіть назви 6 іграшок за алфавітним порядком.

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ

  • Для чого потрібний алфавіт?
  • Як записати слова за алфавітним порядком?

Розташування слів за абеткою, українська мова

Повернутись на сторінку Українська мова

Добавить комментарий

© zubrila.com, 2014–2023. При цитуванні матеріалів zubrila.com гіперпосилання на джерело обов’язкове.
З усіх питань звертайтеся на адресу admin%zubrila.com.

Ягідні кущі стр. 2

Дотримуйтесь правил обрізки-формування ремонтантної малини, щоб отримувати врожай по 2 рази щороку!

Малина буває звичайною і ремонтантною, і в кожного різновиду свій спосіб обрізки, який залежить від термінів плодоношення. Ремонтантну малину ви можете вирощувати двома способами.

Жимолость: вирощування в саду, види та сорти

Рослина жимолость (лат. Lonicera) – типовий рід родини Жимолостеві, представлений приблизно двомастами видами в’юнких, повзучих або прямостоячих чагарників. Латинську назву жимолость отримала на честь німецького науковця Адама Лоніцера, хоча Карл Лінней віддавав перевагу назві «капріфоль» – саме жимолость капріфоль (запашна) найчастіше вирощувалася тоді в європейських садах.

Журавлина: вирощування в саду, види та сорти

Журавлина (лат. Oxycoccus) – підрід квіткових рослин родини Вересові, який об’єднує в собі сланкі вічнозелені чагарники, природний ареал яких розташований у північній півкулі. Плоди всіх видів журавлини їстівні й затребувані і в кулінарії, і в харчовій промисловості. Наукова назва журавлини перекладається з давньогрецької мови як «кисла ягода». Піонери Америки називали її журавлиною ягодою (cranberry), а в Новій Англії в XVII столітті журавлина була відома як ведмежа ягода, оскільки люди неодноразово бачили, як нею харчувалися грізлі.

Заготовляємо живці винограду восени, вкорінюємо – навесні, а як же їх зберегти взимку?

Сьогодні я на ваші численні прохання розповім, як правильно заготовити і укоренити живці винограду.

Заготовляємо живці винограду для укорінення – як нарізати гілочки?

Друзі, найчастіше поставлене питання відносно вирощування винограду – коли і як правильно заготовляти живці. Давайте про це поговоримо.

Ірга: вирощування в саду, види та сорти

Рослина ірга, або коринка (лат. Amelanchier) належить до роду триби Яблуневі родини Розові і є невеликим деревцем або листопадним чагарником. Латинська назва ірги має чи то провансальське, чи то кельтське походження і перекладається як «приносити мед». Англійці називають іргу тіньовим чагарником, червневою або корисною ягодою, а американці зберегли за нею ім’я, дане корінними жителями країни, індіанцями – «саскатун».

Йошта: вирощування в саду, обрізка, розмноження

Що таке йошта? Рослина йошта – це гібрид аґрусу розчепіреного, аґрусу звичайного і чорної смородини. Назву Josta (нім.) утворено від перших складів двох німецьких слів: Johannisbeere (смородина) і Stachelbeere (аґрус). З’явився чагарник йошта в 70-их роках минулого століття завдяки багаторічній праці селекціонера з ФРН Рудольфа Бауера. Однак для промислового вирощування гібрид смородини і аґрусу йошта був підготовлений тільки в 1989 році. У нашій країні йошта ще не отримала широкої популярності, але в Західній Європі її вирощують повсюдно.

Калина: вирощування в саду, обрізка, розмноження

Калина (лат. Viburnum) належить до роду деревних квіткових рослин родини Адоксових, яких налічується понад 160 видів. Поширені представники цього роду в помірному поясі північної півкулі, а також в Андах, на Антильських островах і Мадагаскарі. Слов’янську назву рослина отримала, імовірно, через свої червоні, ніби розпечені ягоди, хоча інші науковці виводять це слово від слов’янського «мокра земля, болото, дра¬говина», бо калина – вологолюбна, поширена у болотистій місцевості. У слов’янській культурі про калину складено чимало легенд, переказів, приказок і прислів’їв.

Кизильник блискучий: опис вирощування

Кизильник блискучий (лат. Cotoneaster lucidus) – вид чагарників родини Розові, в природі зустрічається на річкових ріняках, скелястих схилах і в змішаних лісах Китаю й Алтаю. Ця невибаглива декоративна рослина широко використовується в ландшафтному дизайні. Родову назву рослини складено з двох слів, що в перекладі означають «айва» й «подібний, що має вигляд», це пояснюється схожістю листя кизильника блискучого з листям айви.

Колоїдна сірка: надійний і простий засіб від оїдіуму винограду – як використовувати?

Хочу поговорити з вами про грибкове захворювання оїдіум, що вражає виноград, і про те, як з ним боротися. Спори грибка імовірно зимують у бруньках на виноградних лозах. З настанням тепла з бруньок, що розпускаються, грибок вибирається назовні, розноситься вітром і осідає на вегетуючих органах винограду – на листі і ягодах.

Лимонник китайський: посадка і догляд, вирощування у відкритому ґрунті

Лимонник китайський (лат. Schisandra chinensis) є видом роду лимонник родини Лимонникові, зустрічається в дикій природі на узліссях та прогалинах хвойно-листяних і листяних лісів, у вузьких долинах струмків і гірських річок, на старому гарі і вирубках Кореї, Японії, Китаю та російської території Далекого Сходу. Зростає він групами, утворюючи зарості й піднімаючись у гори на висоту до 600 м над рівнем моря. У культурі лимонник китайський вирощують дуже давно: в лікарських цілях його почали культивувати щонайпізніше за 250 років до нашої ери.

Лимонник: посадка і догляд у відкритому ґрунті, вирощування і сорти

Лимонник (лат. Schisandra) – рід вічнозелених і листопадних рослин родини Лимонникові, яких за різними джерелами налічується від 14 до 23 видів. Однак у культурі вирощується тільки лимонник китайський (Schisandra chinensis), або лимонне дерево, або лимонник лікувальний, який у природних умовах виростає в Китаї, Кореї, Японії, на Сахаліні, в Амурській області, в Хабаровському і Приморському краї Росії і на Курилах.

Ліщина: вирощування, посадка і догляд, обрізування і сорти

Рослина ліщина (лат. Corylus) належить до роду листопадних чагарників або дерев родини Березові. У роду близько 20 видів, що виростають у Євразії та Північній Америці й утворюють підлісок у хвойно-широколистяних лісах. Найпоширеніший у культурі вид ліщина звичайна, або лісовий горіх. Такі культурні види ліщини, як ліщину понтійську, велику та звичайну часто називають фундуком. Ліщина є однією з найдавніших культурних рослин Європи.

Лохина: посадка й догляд, вирощування

Рослина лохина звичайна (лат. Vaccinium uliginosum), або лохина болотна, або низькоросла – типовий вид роду Вакцініум родини Вересові. Цей листопадний чагарник зустрічається в помірних і холодних регіонах усієї Північної півкулі – в Євразії ареал виду починається в Ісландії і доходить до Середземномор’я і Монголії, в Північній Америці простягається від Аляски до Каліфорнії.

Майстер-клас з осінньої обрізки ягідних чагарників – коли і як обрізати?

У переліку робіт, які я запланував на жовтень, одним із найважливіших пунктів є обрізка ягідних чагарників – аґрусу, смородини та малини.

Малина в контейнерах – догляд і труднощі

Вирощування малини в відкритому ґрунті – звичайна справа. Свіжі, соковиті ягоди, зібрані в малиннику, прекрасні на смак і дуже корисні. На жаль, не в усіх є сад для вирощування фруктових та ягідних рослин.

Малина під час плодоношення – важливі процедури для підтримки куща!

Ми даємо цінні рекомендації щодо догляду за рослинами малини в період плодоношення. Дізнайтеся про важливість обрізки слабких бічних пагонів у червні-липні, яка сприяє утворенню великої кількості ягід. Дізнайтеся, як прискорити процес дозрівання і стимулювати ріст нових бічних пагонів за допомогою збалансованих мінеральних добрив. Дізнайтеся, які калійні та кальцієві добавки слід використовувати для отримання більш щільних, пружних і простих у зборі ягід. Захистіть свої малинові рослини від грибкових захворювань за допомогою ефективних хімічних або біологічних препаратів. Наші рекомендації допоможуть вам отримати максимальний урожай малини і забезпечити здоровий ріст рослин.

Малина ремонтантна: вирощування, хвороби, сорти

Ремонтантна малина – група сортів культури, які вирізняються здатністю плодоносити і на однорічних, і на дворічних пагонах. Сорти з такими характеристиками відомі в садівництві вже близько 200 років. З ремонтантної малини можна знімати один урожай на рік, а можна і два, проте якість ягід другого врожаю буде нижчою. Селекційні роботи з виведення пристосованої до клімату середньої смуги ремонтантної малини почалися в 70-х роках минулого століття, і відтоді з’явилося безліч надійних сортів, що вже встигли стати популярними.

Малина: осіння посадка й догляд, обрізка

Про те, що малина є однією з найбільш смачних і корисних садових ягід, знає кожен, і вирощується ця культура повсюдно. Але для тих, хто тільки починає займатися садівництвом, навіть найпростіша справа – посадка малини – може виявитися серйозним ускладненням. Пропонуємо вам ретельно відібраний нашими фахівцями матеріал про те, як правильно посадити малину восени і як доглядати за нею після посадки.

Малина: посадка й догляд, вирощування і хвороби

Рослина малина звичайна (лат. Rubus idaeus) є напівчагарником роду Рубус родини Розові. Рід представлено приблизно шістьмастами видами, багато з яких стали відомі ще у стародавньому світі: вперше дика ягода малина згадувалася в рукописах ІІІ ст. до нашої ери. Культурне вирощування малини почалося в Західній Європі в XVI ст. У природі малина найчастіше росте в лісах, по берегах річок, проте вже багато століть є однією з найбільш популярних і улюблених садових ягідних культур.

Малина: хвороби і шкідники, чим обробити

Малина звичайна (лат. Rubus idaeus) – вид роду Рубус родини Розові. Малина – це напівчагарник, а точніше сказати, чагарникова трава. Перший і найулюбленіший народний засіб захисту організму від респіраторних захворювань, ця багата на вітаміни і мікроелементи ягода, на жаль, сама не може захистити себе від численних хвороб і нашестя комах-шкідників.

Маслинка багатоквіткова: що це за рослина така і який догляд їй потрібен?

Нещодавно у нас на ділянці з’явилася екзотична рослина гумі, або лох багатоквітковий – далекий родич обліпихи. Але якщо обліпиха вкрита безліччю колючок, то на гумі їх мало, і вони переважно знаходяться на молодих пагонах.

Мучниця: властивості і протипокази, посадка і догляд

Мучниця (лат. Arctostaphylos) – рід дрібних чагарників родини Вересові, пристосованих до зростання в арктичному й субарктичному кліматі. Наукова назва роду утворена від двох грецьких слів, що означають «ведмідь» і «лоза», тому мучницю інакше називають ведмежою лозою, ведмежницею, ведмежим виноградом, ведмежими вушками, а також толокнянкою. За інформацією The Plant List рід містить 75 видів, які можна зустріти на півночі Європи, в Сибіру, в Північній Америці та гірських районах Центральної Америки.

Не купуйте саджанці у вересні – скористайтесь секретом розмноження смородини з розплідника!

Настав вересень, і всі ми зараз кинемося купувати саджанці ягідних чагарників – смородини, аґрусу, малини. Але ж початок осені – чудовий час для того, щоб розмножувати ці рослини самостійно.

Небезпечні помилки при вкриванні винограду на зиму

Не всі виноградарі-початківці знають, як слід готувати цю культуру до зимівлі та як правильно її вкривати. Але ж від цього залежить не тільки здоров’я й урожайність, а іноді й життя лози. Ми розповімо вам про найпоширеніші помилки, що їх припускаються садоводи-любителі при підготовці винограду до зими, щоб ви, вкриваючи свій виноградник, зуміли їх уникнути.

Нормування врожаю винограду

Виноградний кущ закладає набагато більше бруньок і суцвіть, ніж може прогодувати та розвинути, оскільки цей запас збільшує шанси рослини вижити в несприятливих природних умовах. У результаті дозрівання плодів затягується, а лоза не встигає визріти до настання зими. Тому виноградарям доводиться штучно нормувати кількість грон, щоб не перевантажувати й не виснажувати кущ.

Обліпиха: вирощування в саду, види та сорти

Обліпиха (лат. Hippophae), або плоховник, належить до роду рослин родини Маслинкові, що ростуть по берегах річок і озер переважно на піску або гальці. Обліпиху можна зустріти в горах на висоті 2100 м над рівнем моря. У народній медицині обліпиху ще в Стародавній Греції використовували для лікування і людей, і коней, і хоча з часом про неї чомусь забули, останніми десятиліттями її знову стали застосовувати досить широко.

Обрізування малини навесні

Якщо ви не доглядатимете малинник, то з часом почнете помічати, що ягід на кущах стає менше, і вони дрібнішають у розмірах. А коли малинник перетвориться на непролазні хащі, плодоношення може припинитися взагалі. І звинувачувати в цьому доведеться тільки себе: якщо малину роками не обрізувати, вона врешті-решт вироджується.

Обрізування та формування винограду восени – як правильно підготуватись до зимівлі?

Хочу поділитися з вами інформацією про те, як сформувати обрізуванням виноградний кущ у два-чотири рукави. Розмова піде про виноград, що зимує під укриттям.

Обрізуємо смородину правильно – які є відмінності та особливості обрізки чорної, червоної та білої

Сьогодні я розповім, як правильно обрізувати смородину. Смородина буває чорна, червона та біла, і обрізування кущів чорної смородини трохи відрізняється від обрізки червоної та білої.

Про автора

admin administrator