Не застиг холодець

Авторadmin

Не застиг холодець

Як врятувати холодець: що робити, якщо холодець не застиг

Якщо ви планували приготувати ідеальний холодець, відкопавши в старому блокноті бабусин рецепт, але щось пішло не так – ми розповімо вам, як реанімувати холодець і як згустити холодець без желатину.

Кожна господиня хотіла б похвалитися тим, що освоїла приготування такої складної страви, як холодець і їй підкорився бабусин рецепт.

Однак, давайте будемо чесні – просто застиглий бульйон, який ви загустили величезною кількістю желатину, зробивши його гумовим і справжній холодець – це далеко не одне і те саме.

Чому не застигає холодець:

Неправильно підібране м’ясо

М’якоть – не найкращий варіант м’яса для ідеального холодцю. У м’якоті немає речовин, які загущують рідину, тому, якщо не хочете нервово вигадувати, що робити, якщо холодець не застиг, відразу подбайте про кістки.

Забагато води

Вода має лише трохи покривати м’ясо. Якщо ви у вас п’ятилітрова каструля в якій лише кілограм м’яса, навіть після п’яти годин варіння вам доведеться думати, що робити, якщо в холодці багато води і як згустити холодець без желатину.

Сильний вогонь

Холодець не має кипіти. Каструля ставиться на найменший вогонь, на який здатна ваша плита і м’ясо в бульйоні нудиться, а не кипить. В цьому випадку бульйон не буде википати й навіть після 4-5 годин варіння рідини в холодці буде практично стільки ж, скільки ви налили на початку приготування.

Долив води

Доливати воду в холодець категорично не можна, оскільки за фактом ви будете розбавляти бульйон, зменшуючи концентрацію речовин, які загущують рідину. Якщо вам здається, що рідини мало, зменшуйте вогонь до мінімуму і думайте, як врятувати холодець не збільшуючи об’єм рідини.

Мало часу для застигання

Холодець – страва, яка не любить поспіх. Цю страву потрібно варити не менше 5-6 годин, а потім, щоб правильно приготований холодець застиг, йому знадобиться простояти в холодному місці ще не менше 8 годин. Найкраще поставити блюдо страву в холодильник на всю ніч. Якщо ви приготували ідеальний – він застигне.

Мало желатину

Якщо у вас мало желатину або його зовсім немає, і ви не знаєте, як згустити холодець без желатину – використовуйте для варіння тільки м’ясо на кістці, бажано з великою кількістю хрящів. Якщо холодець не застиг скільки додати желатину вам доведеться вирішувати на око, в залежності від концентрації бульйону.

Якщо навіть після ночі в холодильнику бульйон швидше нагадує суп, ніж ідеальний холодець, пошуки в мережі поради, як згустити холодець без желатину – це вже не ваша історія. Якщо не знаєте, як врятувати холодець, доведіть його до кипіння і додайте желатин дотримуючись інструкції на упаковці. Безумовно, желатин позначиться на смакових якостях холодцю, але страва застигне.

Недоварений холодець

Багато господинь сумніваються, чи можна холодець доварити наступного дня. Так, можна. Якщо у вас немає часу довго чергувати біля плити, краще приберіть каструлю з бульйоном в холодильник і доварити його, коли буде час. Не варто розливати в форми не готовий бульйон, оскільки простіше його доварити наступного дня, ніж думати, як врятувати холодець, який не застигає.

Як переварити заморожений холодець

Якщо ви приготували занадто багато холодцю, який просто нікому швидко з’їсти – заморозьте його. Ви збільшите термін придатності продукту, не зіпсувавши його смакові якості. Щоправда, далеко не всі господині знають, як переварити заморожений холодець і бояться експериментувати, не розуміючи, що буде якщо розігріти холодець.

Нічого поганого не буде. Холодець можна заморожувати, але зберігати його потрібно тільки в щільно закритому посуді, щоб бульйон не набув стороннього запаху.

А ось як переварити заморожений холодець – це вже окремий момент. Заморожений холодець має відтанути при кімнатній температурі, після чого його потрібно довести до кипіння, але не дати йому закипіти. Якщо заморожений холодець закипить – він потемнішає. Додатково додавати желатин в холодець, який ви заморожували не потрібно. Довівши холодець до кипіння розлийте його по формах і приберіть в холодильник на 7-8 годин. На смак ви ніколи не відрізните холодець, який заморожувався від свіжозвареного.

Вас також можуть зацікавити новини:

Що робити, якщо холодець погано застиг

Щоб врятувати страву, треба вдатися до кількох хитрощів.

Господині, які готуються до свята, інколи із сумом зауважують, що холодець не застиг. Усі страви готові, а ця, на жаль, підвела, інформує Ukr.Media.

Чому так відбувається і чи можна врятувати холодець?

Холодець не застиг: основні причини

Існує кілька основних причин, через які ця страва не хоче приймати готовий вигляд.

Якщо у бульйоні багато м’яса, але мало хрящів і кісток, то йому буде важко застигнути. Річ у тім, що у м’якоті немає тих речовин, які дозволяють рідині “схопитися”. Проте їх достатньо у кістках, ногах, головах, лапах і т. д. Саме ці частини мають желеутворювальні властивості. Якщо їх мало, то бульйон навряд чи застигне.

Коли холодець вариться, вода повинна вкривати тільки його склад. При цьому вогонь потрібно ставити на мінімум. Тоді рідини вистачить до кінця приготування. А якщо її постійно підливати, то можна з нею перебільшити і зіпсувати страву.

Вважається, що до повної готовності холодцю необхідно мінімум 6 годин. На курячі субпродукти йде 4 години. Страва готується довго: не треба поспішати — дочекайтеся потрібного часу.

Мало часу для застигання

Щоб желе застигло, знадобиться близько 8 годин. Щоб процес минув добре, потрібно прибирати контейнери на найвищі полиці холодильника, ближче до стінки, де холодніше. Багато господинь просто залишають їх там на усю ніч.

Ця побутова причина теж може зіпсувати страву. Якщо ваш холодильник працює зі збоями, то не треба йому довіряти холодець: вранці вам дістанеться жижа з кістками, а не смакота.

Як врятувати холодець, що не застиг

Якщо холодець не застиг, не варто зневірятися: є кілька способів, які допоможуть виправити ситуацію.

Найчастіше вона виникає через нестачу желеутворювальних речовин. Щоб їх заповнити, треба засипати у баночку або стакан желатин (суворо дотримуючись інструкції на упаковці) і залити його теплою водою. Цю суміш потрібно залишити до набухання.

Холодець необхідно перекласти у каструлю і добре прогріти на вогні, після чого злити рідину в окремий посуд і процідити її, наприклад, через марлю.

Вже набряклий желатин потрібно нагріти (у мікрохвильовці або на водяній бані) до гарячого стану, розмішати та процідити через ситечко. А після — з’єднати його з гарячим бульйоном. Якщо необхідно, то можна додати спеції.

Відкладене м’ясо треба розкласти по формочках, залити його новим бульйоном і відправити страву для застигання у холодильник.

Ще однією причиною, через яку холодець не міг застигнути, є погано зварене м’ясо. Щоб виправити ситуацію, потрібно скористатися курячими лапками, шийками, крилами або набором для супу — тим, що після тривалого варіння дасть гарне желе.

Весь цей скарб треба відварити у невеликій кількості бульйону з додаванням спецій. Потім необхідно відокремити м’ясо від кісток і процідити бульйон. Невдалий холодець перекладіть у каструлю і поставте на вогонь.

Коли желе перетвориться на бульйон, потрібно злити його у інший посуд, залишити, щоб охолонув до теплого стану і процідити. Далі треба перемішати обидва види м’яса і розкласти його по формах, а новий і старий бульйони об’єднати та залити м’ясо отриманою сумішшю. Скориговану страву слід прибрати у холодильник.

Вважається, що просте уварювання не зробить холодець більш густим: потрібно додати желатин, або нову порцію м’яса.

Про автора

admin administrator