Обприскати помідори сироваткою та

Авторadmin

Обприскати помідори сироваткою та

Правила обприскування помідорів сироваткою

Використання натуральних добавок і засобів допомагає не тільки доглядати за рослинами, а й отримувати екологічно чистий урожай. Обприскування помідорів сироваткою допомагає збагатити культури корисними елементами: амінокислотами – для зростання, лактозою – для боротьби зі шкідниками. Також воно перешкоджає ураженню грибковими захворюваннями.

Правила обприскування помідорів сироваткою

випадки використання

Обприскування томатів сироваткою необхідно проводити з використанням сирого молока: саме воно містить максимальну кількість корисних компонентів. Пастеризований продукт має меншу концентрацію корисних речовин.

Городні культури не завжди добре реагують на застосування кисломолочних продуктів. Огірки і помідори можна підгодовувати даними добривом: завдяки молочному розчину підвищується кількість і якість плодів.

Сироватка для томатів сприяє збільшенню врожаю, позитивно впливає на розвиток культури. Обприскування рекомендується проводити після дощу для відновлення захисного шару і профілактики фітофторозу.

Огірки так само, як і томати, варто обробляти ще на стадії розсади. Виконують підгодівлі як кореневі, так і позакореневе. Їх проводять (чергуючи) раз в 2 тижні. Такі процедури допомагають зменшити кількість пустоцвітів у огірків і помідорів.

Тетяна Орлова (Васілідченко) (канд. Наук):

Обробка овочевих культур молочною сироваткою або розведеним молоком не є підгодівлею, вона переслідує зовсім інші цілі. Розведене сире молоко (краще використовувати натуральне сільське), використовується для захисту від шкідників, а кисломолочна сироватка – від хвороб).

приготування розчину

Кисломолочні продукти ніколи не застосовують у чистому вигляді, зазвичай 1 л речовини необхідно розвести в 10 л води.

Використовувана рідина повинна бути очищеною від хлору, м`якою і теплою. Необхідно знати міру при її застосуванні: жирні кислоти можуть сприяти порушенню кислотно-лужного балансу грунту, що згубно позначиться на подальшому врожаї.

З милом

Для поливу зеленої маси розводять засіб з водою у співвідношенні 1: 3, але потрібно пам`ятати про чергування підгодівлі – кореневого та позакореневого. Для обприскування помідорів до складу необхідно додати або дігтярне, або господарського мила. Підійде як рідке, так і подрібнене на тертці.

Мило буде працювати сполучною ланкою між листям і продуктом. Така плівка тримається довше, а вплив на рослину ефективніше.

З йодом

Кисломолочні продукти містять в достатній кількості молочну кислоту, яка служить сильною захистом від грибкових захворювань. До них відносяться фітофтороз, іржа, борошниста роса, парша, плямистість листя і фузаріоз.

Проти хвороб готують наступний склад – 1 л кисломолочного продукту і 3 л води. Обробку томатів сироваткою здійснюють рано вранці раз в 2-3 місяці. Підживлення допомагає томатам протистояти лушпиння мусі і хрестоцвіті блішки. Для цього рослина також обприскують в ранкові години.

Для попередження фітофторозу застосовують наступний рецепт:

  • сироватку потрібно розвести у воді в пропорції 1:10-
  • для заповнення нестачі мікроелементів потрібно полити рослини таким складом – 1 л речовини, 30 мл золи, 9-10 крапель йоду, 10 л води.

При поширенні фітофтори концентрацію молочного продукту і йоду збільшують – 1 л рідини, 18-20 крапель йоду, 8-9 л води. Потрібно обприскати томати цим складом для збагачення культури корисними елементами.

Добриво використовують в теплому вигляді

Для профілактичних заходів щодо захисту надземної частини рослини потрібен більш концентрований розчин. На 1 л чистого продукту – 1 ст. води, декілька крапель йоду. Таким складом обробляють томати: перший раз при цвітінні, потім після утворення зав`язі, а потім ще через 3 тижні.

Тетяна Орлова (Васілідченко) (канд. Наук):

Молочна кислота, що міститься в сироватці, негативно впливає на міцелій грибів, що викликають грибні захворювання. Кисле середовище їм шкідлива.

Добре показує себе даний продукт і при захворюванні огірків борошнистою росою. Для цього уражену зелень видаляють, а культуру обробляють розчином, приготованим за таким рецептом: 10 л води, 1 л рідини і 13 крапель йоду. Бризкати засобом на неї необхідно ввечері при повній відсутності вітру, повторити процедуру рекомендують через 2 тижні.

У теплиці рослина часто хворіє борошнистою росою, на листках утворюється порошковий наліт. Щоб позбутися від цього, в розчин додають 1 ст. л. подрібненого господарського мила. Обприскати рослину складом – це буде і відмінною терапією, і профілактикою захворювань.

Правила обробки

Виконання підгодівлі і поливу як народними засобами, так і хімічними препаратами повинне проводитися за певною схемою. Тільки правильно зроблені процедури можуть принести користь рослинам.

Обприскуємо помідори сироваткою ще на стадії розсади, тільки що висадженої у відкритий грунт. Ранні процедури допоможуть на перших порах захистити помідори від нападу шкідників і поразки фітофторою. Друга обробка виконується на етапі освіти кущів, приблизно на початку липня.

Підживлення наситить рослини амінокислотами і сприятиме зміцненню їх імунітету.

Обприскувати томати потрібно приблизно раз в 10 днів. Можна проводити такі обробки і частіше. Обробка культури сироваткою здійснюють як на відкритій місцевості, так і в теплиці.

Частоту обробок можна регулювати при зміні погодних умов. Якщо на вулиці дощ, побризкати томати так само, як в погожі дні, недостатньо – користуватися складом потрібно частіше.

Для збільшення опірності помідорів різних захворювань можна додати в кисломолочний склад «Фітоспорін».

Тетяна Орлова (Васілідченко) (канд. Наук):

Для захисту від шкідників томата (попелиць і цикадок), які переносять вірусні захворювання – тютюнову мозаїку, бронзовість, вірусну жовтяницю і т.д., використовують розчин свіжого молока в такому вигляді: на літр води склянку свіжого молока + 5-6 крапель йоду. Всі комахи шкідники орієнтуються в пошуку рослин для свого харчування за запахом. Обробка розчином молока змінює запах і смак рослин, попелиці та інші комахи шкідники перестають відвідувати такі посадки. Після обробки таким складом над томатними грядками варто приємний запах вершкового морозива.

Потрібно пам`ятати деякі правила:

  • обробка виконується тільки рано вранці або пізно ввечері-
  • якщо на вулиці сильні дощ і вітер, обприскування не здійснюють-
  • температура повітря не повинна перевищувати 18 ° C. При використанні даного розчину в спеку можна завдати шкоди рослині – листя отримають опіки.

переваги засоби

Кисломолочні продукти відносяться до незамінних речовин при профілактиці грибкових інфекцій і шкідників і боротьбі з ними. Така суміш допомагає наповнити овочі корисними елементами.

В цьому випадку працюють правила: поливати без перевищення дозування, не обробляти складом занадто часто. Інакше даний метод не буде корисним для культури.

За допомогою молочної суміші можна врятувати молоде рослина без використання хімічних речовин. Даний засіб відноситься до безпечних і відмінно працює при обробці як помідорів, так і огірків.

Обприскування та підгодівля помідорів. Як правильно, та чим це робити, для отримання гарного врожаю

Городники знають, що влітку томати потребують пильного догляду, адже вони здатні хворіти та страждати від шкідників. Позакореневе підживлення зробить рослини витривалішими та зміцнить кореневу систему.

Обприскування томатів у червні та липні.

Найбільш розповсюдженими хворобами, які завдають шкоди помідорами, є різноманітні гнилі, плямистість та фітофтороз. Шкідники, також, можуть сильно нашкодити томатам, особливо білокрилка та кліщ.

Обприскування допоможе уникнути подібних неприємностей й проводиться для профілактики або лікування рослин.

Захворювання томатів та боротьба з ними.

Іноді зав’язей на рослині мало або й зовсім немає, помідори повільно ростуть, а врожай маленький. Тоді потрібно провести обприскування позакореневого підживлення. Також, обприскування допоможе при сухому ґрунті, коли поживні речовини не надходять в повному обсязі. Це забезпечить гарний врожай помідорів.

Томати часто хворіють, як в парнику так й у відкритому ґрунті. Щоб захистити рослини, потрібно провести обприскування листя.

Садівники починають обприскувати помідори з 10-15 червня. Це робиться для профілактики проти фітофтори. Для обприскування обирають фурацилін, квадріс або інші засоби.

Можна скористатися й біопрепаратами, які найбільше підходять для ранніх плодів. Для цього можна використовувати Фітоспорин, розведений з водою 1:10. Обприскування проводиться 1-2 рази на тиждень протягом всього сезону.

Якщо вже стали помітні ознаки хвороби, застосовуються препарати Піннкоцеб або Браво, які швидко впораються з проблемою. Рідоміл Голод використовують лише для лікування, але не для профілактики.

Під час обприскування важливо, щоб з листя не ставала рідина. Розчин має рівномірно розподілитися по рослині.

Проти білокрилок та личинок допоможуть Фітоверм, Фосбецид та інші інсектициди. А проти павутинного кліща — Актара, Актеллік або Фітоверм. При використанні препаратів, дотримуйтесь інструкцій, зазначених на упаковці.

Підгодівля помідорів в червні.

Вперше томати підгодовують саме в червні, щоб коріння було міцним, а плоди смачними. Для цього застосовують сечовину — 50-60 гр. на 10 літрів води. Якщо листя бліде, потрібно додати магній.

Після появи перших зав’язей, проводиться обробка фосфорно-калійним розчином 10 гр. суперфосфат, 8-9 гр. сірчаного калію розчиненими в 10 літрів води.

Якщо рослинам не вистачатиме міді, вони будуть часто хворіти. Потрібно провести обробку мідним купоросом. Для посилення ефекту, це потрібно робити в той момент, коли листя починає закручуватися. Для приготування розчину потрібно 1-2 гр. мідного купоросу додати на 1 літр води. Обробка проводиться ввечері або в похмуру погоду.

Під час плодоношення, помідори обробляють розчином з деревної золи, борної кислоти та йоду. На 5 літрів окропу потрібно додати 1,5-2 літри золи та 10 гр. кислоти, остудити та довести до об’єму в 10 л. Потім залиште настоюватися протягом однієї доби. Перед обробкою розведіть 1 літр розчину з 10 літрах води. Така обробка прискорить плодоношення та зміцнить імунітет рослин.

Підгодівля помідорів попелом та йодом.

Така підгодівля простимулює зріст, однак нею не можна зловживати.

Обприскування помідорів в липні.

Більшість сортів томатів починають плодоносити в липні, тому надати захист їм значно важче. Однак, існують народні засоби, які можна використовувати для профілактики різноманітних захворювань.

Можна провести обприскування молочною сироваткою. Створиться тонка плівка на листках, яка запобігатиме розмноженню шкідників. Для цього потрібно 1 літр молочної сироватки змішати з 3 літрами звичайної води. Обприскування проводиться 2-3 рази за липень. Якщо томати ростуть у відкритому ґрунті, то обприскування повторюється після дощу.

Полив томатів молочною сироваткою.

Наприкінці липня потрібно обробити томати засобами, що містять мідь, щоб запобігти появі фітофтори та бурої плямистості. Підійде Бар’єр, Оксих та інші подібні препарати.

Якщо на рослині є листя, які захворіли на фітофтороз, їх треба видалити та спалити.

Основними шкідниками, що загрожують помідорам в липні, є капустянка, дротяник та совка.

Рослина потребує регулярного огляду, видалення комах та обробки ґрунту інсектицидами — Базудіном або Земліном. Також, можна застосувати Стрілу.

Підгодівля томатів в липні.

Коли перші плоди вже зібрані, потрібно обробити помідори молочною сироваткою для їх подальшого плодоношення. Для цього необхідно розвести 2 літри сироватки в 10 літрах води. Також, можна приготувати засіб з 2 ст. л. деревної золи та 10 кр. йоду, щоб посилити ефект.

Рослина може відчувати нестачу кальцію. Це можна помітити по скручуванню листя та плямах на плодах. Тоді кущі обробляють кальцієвою селітрою — 2 гр. на 1 л. води.

Не забувайте, що помідори потребують комплексних підгодівель декілька разів на місяць. Розведіть 1-2 ст. л. нітроамофоски в 10 л. теплої води. Також, можна додати 1-2 скл. деревної золи.

Помідори потребують обприскування як в теплицях, так й в відкритому ґрунті. Якщо дотримуватися всіх вищенаведених правил догляду за рослинами, вони будуть здоровими та дадуть гарний врожай.

Особливості обробки томатів сироваткою

З усіх захворювань, що вражають домашні пасльонові культури, найбільш часто зустрічається фітофтора. Благо, що сьогодні в розпорядженні фермерів безліч засобів, ефективних у боротьбі з захворюванням – мідний купорос, бордоська рідина та інше.

Але можна піти іншим шляхом і час від часу обприскувати помідори сироваткою – цей молочно-кислий продукт захищає рослини від грибка, утворюючи на поверхні листя тонку плівку, не даючи мікроорганізмам проникати всередину.

Чим корисна

Сироватка – це молочно-кислий продукт, який з’являється в результаті приготування домашнього сиру або після проціджування кисляку. Сирна менш поживна, так як процес приготування передбачає тривалу термічну обробку. Але для городніх цілей можна використовувати будь-яку сироватку, навіть ту, що продається в супермаркетах.

Для такої культури, як томати обробка сироваткою дуже корисна, так як молочний продукт багатий мінеральними сполуками, амінокислотами, лактозою, цінними білками. Кисломолочний продукт не тільки відмінно бореться з захворюваннями, такими, як фітофтора, але і прекрасно удобрює грунт.

Застосування на городі

Як правило, обприскувати помідори кисломолочної сироваткою прийнято з метою профілактики розвитку патогенних мікроорганізмів, наприклад, грибкових захворювань. Це обумовлено властивістю компонентів напою пригнічувати активність патогенних бактерій, не представляючи при цьому небезпеки для самих рослин.

Не люблять збудники захворювань також монокислі сполуки, якими багатий продукт. Використання сироватки допускається для молодої розсади або дорослих рослин як в умовах теплиць, так і на відкритих грядках.

Зміцнілі помідорні кущі можна починати обробляти кисломолочним засобом вже з перших чисел червня – це допоможе збагатити молоді рослини необхідними амінокислотами. І, зрозуміло, цей засіб ефективно бореться з такою проблемою, як фітофтора, незважаючи на підступність хвороби, яка відвідує більшість присадибних ділянок, особливо в дощове літо.

Першу профілактичну обробку можна провести, як тільки ви висадите розсаду на грядки: обприскати сироваткою слабкі кущі необхідно, щоб збудник не зміг вразити незміцнілі рослини.

Правила обприскування

Більшість фермерів вважають за краще обробляти помідорні грядки сироваткою набагато частіше, ніж передбачає стандартна схема – один раз в десять днів. Справа в тому, що молочний захист дуже недовговічний, тому його потрібно відновлювати. Як вже згадувалося, найтонша молочна плівка на поверхні рослин, яку створює продукт, не дає можливості нормально функціонувати збудникам захворювань, тому завдяки одній тільки сироватці, можна повністю позбавити свої помідорчики від небезпек, якими загрожує фітофтороз.

Для приготування розчину сироватку розводять водою кімнатної температури в співвідношенні один до одного. В залежності від розмірів помідорної грядки, ви можете впоратися з звичайним розпилювачем або скористатися спеціальним садовим обприскувачем.

Чудово, коли є можливість додати до приготованого розчину препарат Фітоспорин – він не тільки підвищить опірність культури до захворювань і шкідників, але відчутно продовжить період плодоношення.

А можна піти ще далі і поєднати обробку від хвороб з підгодівлею. Але для цього розчин треба готувати дещо іншим способом: беремо 10 літрів води, 2 літра кисломолочної сироватки, 10 крапель звичайного йоду і кілька столових ложок деревної золи. Препарат, приготований з зазначених компонентів, призначається для позакореневих підживлень та ефективно допомагає рослинам розвиватися, робить їх міцними, здоровими і стійкими до захворювань і шкідників.

З огляду на недовговічність захисту, городники рекомендують проводити обприскування як можна частіше. Зрозуміло, робити це щодня навряд чи вдасться, тому варто зупинити свій вибір на сортах культури, які володіють підвищеною стійкістю до захворювання.

Не можна нехтувати і правилами, які допоможуть звести небезпеку розвитку хвороби до мінімуму:

  • дотримуйтесь сівозміни на своєму городі – не висаджуйте розсаду помідорів там, де раніше росла картопля, швидше за все, спори грибка збереглися в грунті;
  • не чекайте прояви хвороби і проводьте профілактичне обприскування відразу після висадки розсади;
  • інтенсивність і частота обприскувань будуть прямо залежати від погодних умов, чим більш прохолодно і сиро, тим частіше потрібна обробка;
  • намагайтеся вживати заходів для прискорення періоду плодоношення, так інфекція просто не встигне дістатися до вашого врожаю. Цього досягають, видаляючи з помідорних кущів нижні листя по мірі формування верхніх.

Але якщо трапилося непоправне, і зупинити хворобу не вдається, потрібно вживати заходів щодо збереження залишків врожаю. В цьому випадку потрібно зняти все, навіть зовсім недозрілі плоди і залишити їх «доходити» на сонячному місці, прогрівши попередньо розігрітій до 40 градусів духовці близько чотирьох годин. А можна прискорити цю санітарну обробку і витримати плоди в гарячій (60 градусів) воді близько двох хвилин. Завдяки таким маніпуляціям, помідорчики залишаться здоровими і успішно дозріють.

Як бачите, всі проблеми можна вирішити, а труднощі подолати. Головне, любити свою справу, і багатий урожай обов’язково вас наздожене!

Про автора

admin administrator