Очищення від заліза води зі свердловини

Авторadmin

Очищення від заліза води зі свердловини

Як очистити воду зі свердловини від заліза?

Основна вимога, що висувається до води зі свердловини, колодязя і будь-якого іншого джерела, на дачі, в приватному будинку або квартирі, гранично проста: вона має бути чистою. Під «чистотою» розуміють відсутність сторонніх присмаків, запахів, небезпечних домішок — і, зрозуміло, придатність для пиття. Часто трапляється, що у свердловинну воду потрапляє надмірно багато заліза, що знижує її смакові якості, а іноді й зовсім унеможливлює вживання в харчових і побутових цілях. «УкрХімАналіз» розповість, як і чим очистити воду від заліза своїми руками.

Як зрозуміти, що у воді перевищено концентрацію заліза

Визначити підвищений вміст сполук заліза у свердловині можна за такими основними ознаками:

  • Набуття водою забарвлення: солом’яно-жовтого (органічні сполуки), насичено-жовтого (солі двовалентного заліза), буро-коричневого (солі тривалентного заліза).
  • Поява металевого присмаку: від кислуватого до настільки насиченого, що воду стає неможливо пити.

Осад може бути не видно безпосередньо у свердловині — але проявлятися під час наливання води в склянки, банки та інші посудини. Зазначимо, що виявити тривалентне залізо в домашніх умовах принципово легше, ніж двовалентне: солі першого від самого початку нерозчинні та перебувають у воді у вигляді суспензії, тоді як другому для прояву необхідний контакт із киснем повітря.

Очищення залізистої води зі свердловини: 4 простих способи

Позбутися надлишку заліза, що міститься у воді, можна за допомогою перерахованих нижче методів:

  1. Відстоювання. Налийте воду зі свердловини в прозорий резервуар, після чого залиште, не закриваючи або використовуючи кришку з отворами, на термін від 8 годин до декількох днів. У результаті солі тривалентного заліза, зважені в рідині, випадуть в осад — а за ними піде і двовалентне залізо, яке додатково окислилося за рахунок кисню повітря. Зі зрозумілих причин чим довше виконується відстоювання, тим кращий результат. Після завершення процесу акуратно злийте воду, намагаючись не піднімати осад, що утворився. Це найпростіший і найдешевший, але водночас найменш ефективний метод.
  2. Зворотньоосмотична фільтрація. Фільтр зворотного осмосу з високою ефективністю «відсіває» всі домішки, що містяться у воді, зокрема солі заліза, навіть ті, що не випали в осад. Принцип дії такого фільтра — суто фізичний: через напівпроникну мембрану не можуть пройти молекули більшого розміру, ніж H2O — звісно, за умови, що ви використовуєте дійсно якісну систему очищення. Пити дистильовану воду може бути небезпечно для здоров’я — не забувайте про необхідність ремінералізації! Фільтрація за допомогою зворотного осмосу максимально ефективна — але такий підхід коштує дорожче за інші запропоновані в нашій статті рішення.
  3. Іонний обмін. Придбайте фільтр, у якому міститься іонообмінна смола: проходячи через нього, вода віддаватиме залізо, отримуючи натомість безпечні катіони натрію, що не псують смаку. Використання такого фільтра не в приклад дешевше, ніж установлення зворотноосмотичного, але за особливо великого (понад 5 мг/л) вмісту заліза смола буде швидко забиватися — і вам доведеться постійно купувати нові картриджі.
  4. Аерація. Це допоміжний спосіб, що допомагає за рахунок насичення води киснем (власне аерації) вивести в осад солі двовалентне залізо. Надалі воду слід піддати додатковому очищенню — наприклад, пропустити через фільтр зворотного осмосу.

Самостійно визначити перевищення концентрації заліза у воді зі свердловини або колодязя не завжди можливо. Хочете точно знати, що ви п’єте? Зверніться за професійною оцінкою якості води до лабораторії «УкрХімАналіз»!

Чи не занадто багато заліза?

В арсеналі «УкрХімАналізу» — точні прилади, найкращі реактиви і, звісно, великий досвід у проведенні всіх видів лабораторних досліджень. Ми визначимо, чи міститься у воді зі свердловини надмірна кількість заліза, інших елементів і небезпечних сполук — і надамо вам докладний звіт. Наші послуги доступні в усіх регіонах України — дізнайтеся, чи достатньо безпечна споживана вами вода!

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Фільтри для очищення води зі свердловини

Багато хто вважає воду зі свердловини
чистою та придатною для пиття. Це далеко не так.

Вода зі свердловини багато в чому краща, ніж з колодязя: вона не містить органічних домішок, в ній рідше зустрічаються бактерії. Але вода зі свердловини має свої недоліки – це підвищений вміст заліза, солей жорсткості, марганцю та сірководню.

Залізо часто псує якість води зі свердловини. Його гранично допустима концентрація – 0,3 мг / л. Якщо концентрація вища, у води з’являється неприємний присмак. Вона сприяє розмноженню залізобактерій, залишає жовті плями на білій сантехніці та свіжовипраному одязі.

Жорсткість – ще одна проблема води зі свердловини. Вода вважається жорсткою, якщо вміст солей кальцію і магнію в ній перевищує 2-3 мг-екв / л. Через жорстку воду в чайнику, в бойлері та пральній машині утворюється накип, а мило, шампунь та пральний порошок погано піняться.

Сірководень все частіше зустрічається у воді зі свердловини. Відразливий запах – не єдиний його недолік. Сірководень сприяє корозії предметів з міді, сталі та латуні. Через токсичність сірководню вода, що його містить, є непридатною для пиття.

Норма вмісту марганцю у воді складає 0,1 мг / л. Якщо концентрація перевищена, у води псується смак, вона залишає плями на побутовій техніці та на випраному одязі. Підвищена кількість марганцю має негативний вплив на роботу нервової системи.

Проблему забрудненої води зі свердловини вирішують системи водопідготовки та водоочищення АКВАФОР.

Для того, щоб пити чисту воду зі збалансованим складом, потрібно правильно підібрати систему очищення води.

Для цього потрібен хімічний аналіз води зі свердловини. Рекомендуємо провести дослідження води у вашому будинку і врахувати всі важливі параметри – кількість мешканців у будинку, обсяг споживання води та глибину свердловини.

Типові рішення

Для знезалізнення води рекомендуємо встановити фільтр з іонообмінною смолою. Коли вода проходить крізь смолу, іони розчиненого заліза замінюються на іони натрію.

За таким принципом працює фільтр WaterBoss. Він підходить для очищення води зі свердловини від заліза, за умови, що концентрація заліза не перевищує 10 мг на літр. Крім цього, з очищенням води від заліза ефективно впораються системи зворотного осмосу. Вони видаляють з води не тільки залізо, але і бактерії, віруси, хлор, важкі метали, пестициди та органічні домішки.

Для очищення води зі свердловини від піску використовуйте фільтри механічного очищення. Вони призначені для грубого очищення води і бувають двох типів: картриджні та сітчасті промивні. У картриджних фільтрів вода очищається, проходячи крізь змінний картридж. Промивний фільтр затримує частинки піску за допомогою сітки з дрібними вічками.

Для механічного очищення води радимо встановити фільтр Аквафор Гросс. Він видаляє з води пісок, мул, іржу та інші частинки розміром до 10 мікронів.

Для пом’якшення води добре підходять іонообмінні фільтри для очищення води зі свердловини – наприклад, пом’якшувачі Waterboss та WaterMax. Фільтри з серії Waterboss повністю видаляють з води солі жорсткості, залізо і марганець. Фільтри для води зі свердловини WaterMax додатково видаляють з води хлор, нітрати, високомолекулярну органіку, тому ціна на цей очищувач води вища.

Пом’якшувачі Waterboss та WaterMax призначені для очищення солоної води, як з неглибоких, так і з артезіанських свердловин.

Проблему можна вирішити, якщо встановити фільтр для видалення неприємного запаху та очищення води зі свердловини.

З цим завданням впорається фільтр глибокого очищення Аквафор Гросс. Він позбавляє воду неприємного запаху, очищає від важких металів, органічних сполук, видаляє мікродомішки. Картридж фільтра виготовлений з активованого кокосового вугілля з додаванням волокна «Аквален». Для ефективної роботи фільтра потрібно вчасно замінювати картридж.

Кальцій необхідний для нормальної роботи нашого організму. В основному цей елемент людина отримує саме з води, тому видаляти його повністю не можна. З іншого боку, надлишок кальцію у воді робить її жорсткою, що може спричинити несправність побутової техніки. Відповідно до Держстандарту, допустима концентрація кальцію у воді становить від 30 до 140 мг на літр.

Якщо у вашій воді з-під крана ця норма перевищена, можна встановити пом’якшувачі, іонообмінні фільтри або системи зворотного осмосу. Вони видаляють солі кальцію і пом’якшують воду, а фільтр зі зворотним осмосом додатково збагачує воду мінералами. Перш ніж купити фільтр, проконсультуйтеся з фахівцем. Він порадить вам фільтр або комплексне рішення для отримання води зі збалансованим мінеральним складом.

Каламутність води може спричинити пісок, підвищений вміст заліза, пошкодження фільтра для свердловини, хімічного забруднення. Вода з неглибокої свердловини може замутніти через мікроскопічні водорості та бактерії. Щоб точно визначити причину каламутності води, рекомендуємо провести її комплексний аналіз.

Для очищення води на дачі та усунення каламутності радимо встановити фільтри-пом’якшувачі, фільтри глибокого очищення або системи зворотного осмосу. Наприклад, наш фільтр для очищення Аквафор Гросс робить воду прозорою, очищає її від іонів важких металів, органічних сполук, затримує мікродомішки.

Про автора

admin administrator