Нашатир для овочів на городі

Авторadmin

Нашатир для овочів на городі

Аміак (нашатир) як добриво: як застосовувати у садівництві та городництві

Характеристика аміаку як добрива. Його властивості, достоїнства, недоліки. Застосування розчинів з нашатирним спиртом для підгодівлі рослин. Запобіжні заходи.

З цієї статті ви дізнаєтеся, як використовувати аміак або нашатир для підгодівлі рослинних культур. Кошти з нашатирним спиртом я застосовую в якості добрив для полуниці і декоративних рослин. Такі добрива відлякують шкідливих комах, зміцнюють імунітет рослин, позитивно впливає на фотосинтез. Використовуючи аміак, важливо дотримуватися заходів обережності. Їх ми обов’язково розглянемо.

Користь аміаку для рослин

Аміак містить більше 80% азоту, який необхідний для повноцінного фотосинтезу рослин. Нестача азоту проявляється:

  • зміною забарвлення листової пластини (стає жовтуватою або блідою);
  • підвищеної ламкості стебел;
  • порушенням цвітіння;
  • проблемами з формуванням зав’язей.

Засіб для рослин, що містить аміак, заповнює брак азоту. Ефект видно вже після третього застосування. Важливо суворо дотримуватися дозування, інакше рослина буде накопичувати нітрати. Кошти з аміаком використовуються в промисловості при вирощуванні тепличних і городніх чагарників.

Варто зазначити, що надмірна кількість нітратів у рослині веде до тяжкого отруєння організму. Якщо садівник зловживає добривами, в яких містяться нітрати, культура тільки нарощує зелень, в той час як процеси цвітіння та формування плодів порушуються. Десятивідсотковий нашатир часто використовується для підживлення культур.

Цінова доступність — одна з важливих переваг такого добрива. Нашатир швидко випаровується і є летючим з’єднанням. Слід застосовувати відразу після того, як буде приготовано добриво!

Настійно рекомендую підгодовувати рослини в похмуру погоду, у противному випадку добриво викличе опіки. Потрібно вносити аміак тільки під корінь, він не повинен потрапляти на листові пластини (однак деякі рецепти розраховані на позакореневе підживлення).

Засіб необхідно застосовувати після внесення води, інакше виникне хімічний опік. Якщо готуєте розчин для обприскування рослин, розбавляйте 40 мл спирту у 9 л води.

Концентрація для поливу повинна бути в 2 рази менше: потрібно розводити 25 мл аміаку в одному відрі води. Такі розчини вносять, якщо культури не відчувають дефіцит азоту.

Нашатир — незамінний помічник на городі. Як правильно використовувати, щоб мати гарний врожай

Досвідчені городники вже давно використовують нашатирний спирт для підгодівлі, лікування та захисту городніх культур від хвороб й шкідників.

Використання нашатирю на городі для:

Підгодівлі.

Для збагачення ґрунту корисними елементами, використайте стандартне підживлення через полив рослин розчиненими 3 ст. л. нашатирного спирту у 10 л. води.

Для обприскування кущів, розчиніть у 1 л. води 1 ст. л. нашатирного спирту й відразу обробіть рослини.

Боротьби з хворобами.

Нашатир може надійно захистити огірки від хвороботворних організмів. Для цього розчиніть 50 мл. нашатирного спирту у 10 л. води та обробіть кущі огірків. Однак, на початку приберіть ушкоджені лиски та батоги рослини хворобою й спаліть їх.

Про автора

admin administrator