Огірки ростуть лампочкою ніж підгодувати

Авторadmin

Огірки ростуть лампочкою ніж підгодувати

Чому огірки ростуть гачком і чим можна підгодувати

Вирощуючи огірки на відкритих грядках або в теплиці, городники інколи стикаються з деформацією плодів. Зеленці ростуть викривленими. Хоча смак овоча не змінюється, для продажу він не підходить. Такі екземпляри складно сортувати, при консервуванні вони займають більше місця. Існує кілька причин, чому у відкритому ґрунті або в теплиці плоди ростуть викривленими. Зазвичай це порушення агротехніки, нестача поживних речовин або погані погодні умови. Лише у деяких сортів зеленці спочатку мають вигнуту форму.

Чому огірки ростуть гачком і грушею

На формування плодів впливають кілька факторів. До появи деформованих екземплярів призводять як один з них, так і поєднання декількох. До основних відносять дефіцит корисних речовин, погану освітленість, неправильний полив.

Також до деформації зеленців призводять:

  • погане запилення;
  • несвоєчасне прибирання врожаю;
  • невідповідні погодні умови.

Важливо! У деяких сортів і гібридів, завезених з Китаю, виростають довгі вигнуті плоди. Таку форму вважають їх особливістю.

Недостатній полив

Огірки – дуже вологолюбна рослина. Отримати смачні зеленці неможливо без регулярного поливу. Якщо земля на грядках суха, стає зрозуміло, чому у огірків у відкритому ґрунті листя жовті, а плоди гачкуваті. Також причиною стає не окремий полив, а недостатній обсяг води.

Брак поживних речовин

Зрозуміти, яких добрив не вистачає рослині, можна за зовнішнім виглядом. Дефіцит азоту проявляється в освітленні і пожовтінні нижнього листя, маленькому розмірі верхніх. Плоди ростуть невеликого діаметру, кінець загострюється. Часто вони стають світлими, зігнутий ділянку жовтіє.

При нестачі калію звужується підстава, а вершина зростає потовщеною. Такий плід схожий на грушу. На листі нижнього ярусу з’являється жовта облямівка. У молодих листових пластин блідне відтінок, вони набувають чашоподібну форму.

Полив холодною водою

Якщо для зрошення використовують рідину низької температури, на огірочки утворюється перетяжка. Серединка зеленця тоншає. До такого ж ефекту призводить нерегулярне зрошення.

Низька температура

Якщо літо холодне, рослина перестає засвоювати корисні речовини з ґрунту. Недолік калію, азоту або фосфору викликає викривлення зеленців. Ситуацію ускладнюють дощі або нерегулярний полив рослин в теплиці.

Сортові особливості

Деяка деформація характерна для більшості гібридів. Зазвичай викривлення сильніше проявляється на зеленці до кінця літа. Найчастіше неправильну форму відзначають у гібридів Патті, Престиж, Буян, Чемпіон. У сортів Талісман, Ємеля, Примадонна, Санта з’являється до половини викривлених огірочків. Найменше деформацій у Пасамонте і Пасадени.

Недолік світла

Для огірків важливо, щоб кущ був рівномірно освітлений по всій площі. Зав’язі на ньому утворюються на всіх батогах, включаючи нижні. Якщо зелена маса розростається занадто сильно, вона затінює деякі ділянки. Зав’язі там опадає або дають початок деформованим плодам. Найчастіше так виходить в теплицях. З метою економії місця висаджують рослини занадто щільно. Тоді тінь закриває сусідні кущі.

Неправильна підгодівля і сівозміну

Часто причиною появи викривленості стає порушення правил сусідства. Поряд не повинні перебувати огірки з різним типом запилення. Це призводить до появи деформованих плодів. Також важливо дотримуватися правил сівозміни. Для огірків хорошими попередниками стануть:

  • часник;
  • капуста;
  • бобові;
  • картопля;
  • буряк;
  • цибуля.

Ще одна причина освіти гачкуватих зеленців – неправильна підгодівля. Всі добрива потрібно вносити строго за графіком, не порушуючи рекомендовану дозу використовуваних препаратів. Необхідно чергувати кореневі і позакореневе підживлення.

Важливо! Концентрацію розчинів для обприскування по листу роблять удвічі нижче, ніж для внесення під корінь.

Інші причини

У разі несвоєчасного збирання врожаю теж виростають плоди неправильної форми. Рослина витрачає на підтримку перестиглих огірків багато поживних речовин. В результаті їх не вистачає молодим огірочками і вони викривляються. Особливо багато деформованих зеленців з’являється в кінці сезону.

Рідше до викривлення призводить дисбаланс корисних речовин в ґрунті. Деякі городники в прагненні посилити зростання кущів перенасичують ґрунт азотом. При цьому виникає дефіцит калію, що позначається на цвітінні і плодоносінні.

Що робити, якщо огірки ростуть гачком

Якщо виявлені викривлені плоди, спочатку визначають причину. Тільки потім замислюються, що робити і чим підживити рослини в теплиці або на відкритих грядках. Більшість несприятливих факторів можна усунути. Але з деякими впоратися дуже складно.

Щоб не зіпсувався весь урожай, до виправлення ситуації приступають негайно після виявлення перших кривих зеленців. На стадії цвітіння і утворення зав’язі відмовляються від азотних добрив, додають калійні і фосфорні.

При надмірно тісної посадці зайва листя затінює сусідні кущі. Виправити це можна видаленням непотрібних листів. Якщо ситуація не покращується, доведеться прибрати деякі рослини. В умовах холодного літа відмовляються від частих поливів, якщо огірки ростуть на відкритих грядках. При вирощуванні овочу в теплиці намагаються підтримувати температуру вище + 20 ° С.

Урожай збирають через день, зриваючи які не досягли повної зрілості плоди. Вони смачніше. До того ж рослина не витрачає сили на підтримку старих огірків. Для поливу беруть воду кімнатної температури. У сильну спеку ґрунт зволожують двічі в день. Але намагаються не заливати, щоб не нашкодити кореневій системі.

Якщо порушені правила сусідства, необхідно розділити рослини різних сортів. Для порятунку самозапильних різновидів в теплиці, перекривають доступ в неї комах. Якщо необхідно опиліть тепличні рослини, роблять це вручну. При вирощуванні на незахищених грядках самозапильних кущі накривають марлею.

Чим обробити огірки

Перш ніж підгодувати рослини у відкритому ґрунті або в теплиці, оцінюють їх стан. Якщо простежуються ознаки дефіциту корисних речовин, можна додатково використовувати добрива. На стадії активного росту кущів, можна внести під корінь розчин коров’яку. Якщо рослини цвітуть і формують зав’язі, допоможе настій пташиного посліду.

Увага! На стадії плодоношення можна обробляти кущі золою. Азот в цей період потрібно виключити. При необхідності використовують органіку і мінеральні комплекси, що містять калій і фосфор.

Профілактичні заходи

Щоб не допустити закручування зеленців, потрібно дотримуватися норм агротехніки:

  1. Дуже важливо враховувати правила сівозміни. Місце розташування огіркової грядки змінюють щорічно. Повторно на одній ділянці культуру висаджують тільки через 4 роки. Не можна вирощувати огірки там, де в попередній рік були гарбуза, кріп або кабачки. Після них залишається дуже мало поживних речовин в ґрунті. Тому огірки погано плодоносять, часто дають деформовані плоди.
  2. Важливо вибирати відповідні сорти. Майже не викривляються огірки різновидів Твікс, Октопус, Паратунка, Отелло. Якщо рослини вирощують на незахищених грядках, беруть бджолозапильні різновиди. Для теплиць більше підходять партенокарпическі.
  3. Кущики розсаджують на оптимальній відстані, що не загущають посадки.
  4. Якщо вирощують кілька сортів з різним типом запилення, розміщують їх подалі один від одного, щоб не було перезапилення .

Рівні огіркові плоди виростають на здорових рослинах, які не страждають від дисбалансу корисних елементів або невірного догляду. Щоб отримати такий урожай, необхідно суворо дотримуватися правил агротехніки, що не загущують посадки і підтримувати оптимальну температуру. Тоді огірочки виростуть гарними і смачними.

Повільно ростуть огірки: чим підживити їх у липні, щоб щедро родили до глибокої осені та не гірчили

Огірки завжди були однією з найпопулярніших і найулюбленіших культур чи не на кожному українському городі. На своїх ділянках багато дачників продовжують вирощувати різні сорти овочу та часто стикаються з різними проблемами. Кожен городник знає, що за огірками потрібен особливий догляд. Втім, буває так, що за культурою доглядають дуже добре, але проблеми таки виникають.

Так, наприклад, часто стається, що огірки буквально зупинились у рості. Здається, ніби все йде, як треба. Втім, варто пригледітись і стає зрозуміло, що рослина росте дуже повільно та погано. У такому разі перш за все потрібно розібратись у причинах, а потім – допомогти огіркам продовжити ріст. Серед причин, чому рослина припиняє рости, і неякісне насіння, і ранній посів, і нестача поживних речовин, і неправильний догляд, і нестача вологи, і розвиток хвороб.

Якщо в якості насіння ви впевнені, а посів відбувався у правильно обраний період – коли земля вже встигла прогрітись – причину потрібно шукати в іншому. Серед найпоширеніших причин, чому огірки припиняють рости, нестача вологи та корисних мікроелементів. Для того, аби допомогти культурі відновити процес зростання, потрібно підживити її добривами. Підкормка може бути і хімічною, і натуральною. Втім, бувалі городники надають перевагу саме другому варіанту.

Експерти розповіли, що робити, якщо огірки повільно ростуть

Найпопулярніша натуральна підкормка для огірків – хлібна. Для її приготування потрібно на дві третини наповнити відро хлібними корками та наповнити водою. Отриману суміш потрібно поставити під прес щонайменше на тиждень. Коли суміш настоялась, розбавляйте її у співвідношенні 1:3 та додавайте 50 грамів універсального добрива на 12 літрів хлібної підкормки. Обробляти таким добривом огірки потрібно на початку цвітіння та перед в’яненням щотижня.

Про автора

admin administrator