Опори для плетистої троянди своїми руками

Авторadmin

Опори для плетистої троянди своїми руками

Опора для плетистої троянди своїми руками

Плетистие троянди – прекрасна прикраса присадибної території. Вони мають чимало переваг перед іншими різновидами троянд.

Квітучі з червня по вересень вони перетворять сад: піднімуться по арці, забору, замаскують непривабливі споруди.

Правила догляду за плетистой (кучерявою) трояндою

Озеленити ділянку в вертикальному положенні зможуть в’юнкі троянди на красивих підпорах. Перед садівником стоїть завдання не тільки як потрібно правильно підтримувати їх на опорах, створюючи красивий куточок, але також важливо, щоб в цьому місці рослина відчувала себе комфортно, інакше всі старання будуть даремно.

Щоб успішно розвивалася плетистая троянда, посадка і догляд повинні здійснюватися за деякими правилами.

  • Місце для культури вибирають лучшее.Неподходящій грунт або недолік сонячного освітлення не дає рожевим кущах активно рости. Ця рослина світлолюбна і для формування бутонів просто необхідно побільше сонячних променів.
  • Культура погано переносить протяги, і бажано, щоб з північного боку ділянки його прикривали від холодного вітру невеликі споруди.
  • Щоб вода не затримувалася на поверхні грунту, і не з’являлися грибкові захворювання, садити троянди слід на злегка піднесених місцях.
  • Зав’язь бутонів на плетистих трояндах утворюється на молодих пагонах. Коли квіти зів’яли, їх потрібно видаляти з куща, щоб формувалися нові бутони.

Одне з важливих заходів по догляду за плетистими трояндами є обрізка, від якої залежить багато чого:

  • довговічність куща;
  • велика кількість цвітіння;
  • декоративність;
  • зимостійкість і стійкість до хвороб.

Обрізають батоги ранньою весною, поки ще не розпустилися бруньки. Після зняття укриття загущаючі гілки проріджують, формують пагони так, щоб вони росли горизонтально. Правильна обрізка гілок забезпечить практично безперервне цвітіння чагарнику.

Шпалера для троянд своїми руками

Навіщо шпалера для кущів троянди

Вибираючи для троянд огорожу потрібно врахувати як її компактно розмістити в палісаднику. За допомогою опор можна сформувати кущ плетистой троянди своїми руками.

Недосвідчені квіткарі помилково вважають, що якщо плетистая троянда посаджена біля опори, вона сама буде плестися по ній. Яким би не був каркас, під час зростання чагарнику батоги потрібно постійно формувати в потрібному напрямку, кріпити їх до опори горизонтально над поверхнею землі, щоб кущ мав декоративний вигляд, При такому формуванні утворюється багато бічних квітконосних пагонів, і тоді кущ буде весь в цвету.

Шпалера для плетистой троянди

Якщо за кущем не доглядати, залишивши його без нагляду, то він буде просто плентатися по землі. Шпалера для троянди плетистой – це не просто рішення декору ділянки, а й необхідність. Каркас додасть чагарниках завершений вигляд, а також захистить їх від вітру. Через сильні вітри гілки куща можуть сильно постраждати.

Опору потрібно вибирати стійку і досить міцну, щоб вона могла витримати пишні квітучі гілки троянд. Конструкції повинні добре закріплюватися до землі, мати привабливий зовнішній вигляд, відповідати розмірам куща.

Зверніть увагу!вкопують стовпи для опори ще до того, як культура буде посаджена, щоб не нашкодити молодим коріння.

Шпалера для троянд робиться з найпростіших підручних матеріалів самостійно. Для її виготовлення роблять прямокутну рамку, в яку вставляють грати з дерева або металу.

Часто дачники використовують бюджетний матеріал – шпалерну сітку. Вибравши відповідне місце, вкопують на певній відстані металеві труби або дерев’яні бруси, а потім натягують сітку.

Шпалера для кущовий троянди повинна формувати гарний, пишно квітучий кущ. Пагони на ній обрізають тоді, коли вони покриють всю решітку.

Пишний кущ на шпалері

Зверніть увагу!Замість шпалери можна використовувати паркан або непривабливу споруду. Кущі треба посадити на відстані 50 см від такої опори і зробити додаткові підпірні елементи.

Кожні три роки вирізують більш старі втечі і замінюючи їх новими, більш молодими. Вирізують слабкі гілки, які ростуть занадто густо, щоб сили зосереджувалися на сильних гілках.

Опора для плетистой троянди своїми руками

Готові конструкції для опори троянд коштують недешево і, щоб зекономити можна виготовити їх своїми руками. Підпірки для в’юнких троянд в основному виготовляється з дерева, металу. Металеві опори в порівнянні з дерев’яними прослужать набагато довше. Щоб дерев’яна арка прослужила довше, її слід покрити лаком або фарбою.

Пергола для троянд

Перголи представляють собою гратчасту дах на опорних стовпах. Зробити такий держатель для трояндових кущів своїми руками просто: на встановлених стовпах збивають зверху дерев’яну решітку. Стовпи частіше використовують з металу, а грати – з дерева. Довжину і ширину вироби вибирають на свій розсуд. Такі конструкції можуть служити літньою альтанкою або зоною відпочинку. Перевага такої опори: декоративність, функціональність.

Пергола для роз

Додаткова інформація!Арки з дерева пофарбовані в білий колір створюють затишок в саду.

Ковані опори для троянд

Декоративні ковані опори також користуються попитом. Вони добре виглядають на території в класичному стилі, навіть на невеликому заміському ділянці. Огорожа з арматури робиться у вигляді арок, встановлюються при вході у двір або в сад, біля альтанок.

Ковані опора” Парасолька”

Арка, виготовлена ??методом художньої ковки – надійна опора під кучеряве чагарники.

Поради та рекомендації від досвідчених квітникарів і дачників

В якості підтримки для плентаються сортів можна використовувати різні конструкції з різного матеріалу: металеві, дерев’яні, пластикові і навіть з каменю. Все залежить від дизайну саду і обраних трояндових кущів.

  • Відстань між горизонтальними брусами має бути не менше 50 см. Якщо кущ сильно гіллясте, можна додати поперечні поперечини.
  • Крупно квітучі бутони добре виглядають на великих опорах кулястої форми.
  • Дрібні квітки відмінно прикрасять вертикальні стенди.
  • Опори для в’юнких троянд потрібно обробляти і фарбувати, щоб вони не стали джерелом інфекції.
  • Щоб зручніше було підв’язувати пагони, на опорах повинні бути присутніми горизонтальні поперечини або решітки
  • Перекладини на опорному спорудженні та решітці не повинні бути розташовані занадто часто.

Яка б опору не обрали для в’юнких троянд, головне потрібно правильно їх висадити і доглядати за ними. Необхідно обрізати зайві пагони вчасно. Своєчасна підгодівля трояндових кущів мінеральними і органічними добривами, правильний полив створять такі умови що вони будуть пишно цвісти цілий сезон, красуючись на будь-якої опори.

Опори для плетистих троянд: різновиди та застосування

Плетисті троянди – часті гості ділянок, зон відпочинку та прибудинкових територій. Їх використовують для декору стін, терас, огорож. Ці квіти чудово виглядають на опорах. Останні можна не лише купити, а й зробити самостійно.

Привабливі конструкції не вимагають якихось особливих навичок для створення, а ось догляд за трояндами потрібно забезпечити бездоганний. Тоді плетиста троянда на опорі стане центральним декоративним елементом вашого саду або двору.

  1. Якими мають бути опори?
  2. Різновиди
  3. Арочні конструкції
  4. Шпалери
  5. Стовпи
  6. Відповідні матеріали
  7. Саморобні опори
  8. Особливості догляду та підв’язки
  9. Плетисті троянди на опорах у ландшафтному дизайні

Якими мають бути опори?

Плетиста троянда – дуже красива естетична рослина, яка потребує постійної турботи. Не вдасться просто посадити кущик біля опори, і чекати, коли він зобов’яже конструкцію. Для плетистих троянд підходять лише певні опори, що відповідають таким вимогам.

  • Надійна . Конструкція повинна бути міцною і міцною, стійкою, щоб батоги рослин з пишним цвітінням не впустили і не зламали її. Передбачте ніжки для вкопування, інший спосіб закріплення.
  • Естетична . Оскільки головна мета цього пристрою – декоративність, то й сама опора має відповідати заявленому завданню. Воно має вписуватися в ландшафт, виглядати привабливо та поєднуватися з рослиною.
  • Сортова відповідність. Зважайте на різновид троянд: якщо вони мініатюрні, то громіздкі габаритні пристрої будуть виглядати безглуздо, так само, як і пишні великі високорослі квіти можуть порушити цілісність дуже витонченої опори.
  • Акуратна . Незважаючи на те, що плетисті троянди схильні до розростання, опора повинна бути компактною. Інакше весь сенс пристрою губиться. Враховуйте розмір гілок.
  • Бюджетна . Так як у готовому вигляді різноманітні арки та інші подібні конструкції коштують недешево, оптимально створити їх самостійно. Це значно заощадить бюджет.

Зверніть увагу, що місце для встановлення конструкції залежить не тільки від вашого бажання, але і від інших моментів. Якщо грунт невідповідний, або світла мало, батоги просто не будуть активно розростатися.

Відмовтеся від розташування опори в низинах, на заболоченій ділянці, в тіні, на протягах. Але і надто відкрита місцевість може нашкодити рослині, тому що прямі сонячні промені зроблять троянди слабшими, вони в’януть.

Різновиди

Різноманітність конструкцій такого роду дещо ускладнює вибір, але всі вони належать до одного з основних видів опор. Є кілька таких видів, в рамках кожного є безліч варіантів:

  • піраміда;
  • арка;
  • шпалери вертикального типу;
  • сходи;
  • грати;
  • стовп.

Арочні конструкції

Найчастіше їх розміщують на вході будь-куди – в сад, у двір, в палісадник, в альтанку, на терасу . Для виготовлення використовуйте міцний матеріал та навіть бетонне укріплення внизу. На ньому вже створюють склепіння заввишки близько 2 метрів. Матеріал виготовлення може бути різним, часто склепіння доповнюються ґратами. Метал більш довговічний, ніж дерево, але останнє можна якісно обробити і продовжити життя арці.

Шпалери

Ця конструкція використовується для зонування простору в саду, створення огорож. Зазвичай, це рама прямокутної форми, заповнена гратами всередині. Можна зробити з дерев’яних планок, металевих лозин або дроту.

Продаються пластикові грати, але самостійно з цього матеріалу зробити шпалеру не вийде.

Стовпи

Універсальне рішення для створення опор для плетистих рослин. Можна розмістити таку конструкцію практично у будь-якому куточку ділянки. Стовпи гарні поруч із стежками, лавочками, на клумбі, неподалік алеї, огорожі. Троянди спочатку ростуть до верху стовпа, потім починають спадати, що виглядає дуже ефектно. Такі стовпи вважають за краще встановлювати, щоб імітувати квітучі дерева.

Відповідні матеріали

Найчастіше для створення опор використовують дерев’яні та металеві складові. Для стовпів, крім цього, підійде ще й камінь, кругові пристрої з кам’яних матеріалів не роблять, тільки з металу або дерева. Вибір матеріалу залежить від того, якого стилю ви дотримуєтеся, який дизайн використовуєте для садового декору. А також має значення ваш бюджет. Дерев’яні опори відмінно комбінуються з будь-якими суцвіттями та зеленою масою.

Якщо створюють арки з дерева, то стовпи зазвичай беруть товсті, а ось металеві опори витонченіші, придатні для тонких гілок і невеликих кольорів. Металеві опори мають більший термін служби, але дереву можна продовжити його.

Рекомендується наносити покриття за допомогою фарби, лаку, щоб захистити дерево від води. Якщо кущ розгалужується дуже потужно, потрібно передбачити поперечини поперечного типу.

Як опору можна використовувати паркан із дерева або стінку сараю, встановивши додаткові частини для підпірки. Незалежно від обраного матеріалу, продумайте ретельне закріплення, стійке розміщення, щоб вітер не міг перекинути створену конструкцію.

Саморобні опори

Зробити опори, каркас та підставки своїми руками можна без особливих проблем. Практично будь-яка конструкція, на яку можна підв’язувати троянди, доступна для створення. Алгоритм дій під час створення шпалерної опори:

  • потрібно купити великоклітинну рабицю, після чого достатньо між будь-якими опорами натягнути сітку, головне, щоб відстань була близько метра;
  • вибирайте місце для конструкції, якщо створюєте опору з нуля, важливо, щоб троянд вистачало світла;
  • не розміщуйте шпалеру там, де вона заважатиме пересування, доглядовим заходам;
  • створюються ями для вкопування стовпів заввишки 2 метри, діаметр близько 15 см, але не більше 20;
  • стовпи можуть бути дерев’яними, металевими, після вкопування їх потрібно пофарбувати, потім натягується сітка, закріплюється скобами та цвяхами, болтами;
  • якщо сітку ви використовувати не хочете, можна замінити їх кілочками з дерева, головне щоб вони були тонкими;
  • цвяхами кілочки набиваються на каркас.

Рекомендується робити відступ від будівлі, якщо шпалера йде вздовж нього, інакше циркуляція повітря порушуватиметься. Стовпи можна встановити так:

  • стовпи висотою 2 метри купуються і вкоповуються досить глибоко та надійно;
  • бетонувати таку конструкцію можна, але необов’язково;
  • після вкопування потрібно обробити стовпи розчином проти вологи і нанести фарбу;
  • на стовпи забиваються перекладини поперечного типу те щоб створити клітини по 0,5 метра;
  • стовпи можуть копатися рівно або зі звуженням вгорі.

Подібна конструкція відмінно підходить для будь-яких рослин кучерявого типу. Арка і пергола, тобто грати на стовпчиках з дахом, виготовляються подібним чином. Алгоритм дій наступний:

  • опори вкопуються у створені ями з півметровою глибиною;
  • розміри арки підбираються з урахуванням особливостей розростання троянд та особистими уподобаннями;
  • якщо троянди великі, оптимальне рішення – стовпи довжиною 2 метри, для слаборослих сортів можна використовувати низенькі опори;
  • над ними створюється тонкопрутна решіточка, діаметр прута – до 2 см;
  • квадрати грат не більше 30 см, щоб ніщо не заважало троянд рости;
  • прути потрібно приварити, і прикріпити верхівку за допомогою цвяхів та шурупів.

Дуже ефектно виглядає вежа-опора, алгоритм дій такий:

  • лопатою вкопують на півметрову глибину перекладини з металу;
  • їх розміщують так, щоб верхівки можна було з’єднати, нижні повинні бути розставлені не ближче ніж на 60 см;
  • якщо матеріал ажурний, вежа виглядатиме особливо ефектно;
  • троянди висаджуються з відступом 40 см від перекладин.

Дуже естетично виглядає індіанська вігвам, особливо якщо ділянка декорується в такому ж стилі. Створюють вігвам таким чином:

  • спочатку потрібно сплести конус з вербових лозин або берести, головне, щоб матеріал легко гнувся, але був міцним;
  • конуси з’єднують один з одним, щоб усередині створився порожній простір, а верх закріплюється клеєм або мотузками;
  • висота повинна змінюватись від 80 до 100 м, верхівка закінчуватися гостро;
  • троянди повинні обплітати конус і тягнутися вгору.

Стандартна решітка виглядає простіше, зате і створити її можна без особливих зусиль. Ґрати можна зробити з будь-якого матеріалу, простіше в роботі дерево . Для решітки знадобляться поперечини для горизонтального та вертикального розміщення діаметром близько 5 см. Вони випилюються, обробляються наждачкою та кріпляться шурупами, цвяхами один з одним. Якщо вам хочеться використовувати метал, доведеться з’єднувати частини за допомогою зварювання.

Грати можуть мати каркас чи ні, її спокійно прикріплюють практично до будь-якої опори за допомогою саморізів.

Крім ґрат, користуються попитом колони з металу або сталі оцинкованого типу, зварені між собою. Обеліск із сталі, складений із тонких трубок, теж виглядає досить цікаво. Над стежками часто створюють дуги з металу, щоб створювалося враження ефектного коридору. Довжина та висота залежать від розміру доріжки, враховується також людське зростання. Під дугами мають вільно пересуватися люди.

Особливості догляду та підв’язки

Самі по собі опори, обвиті гарними квітами, не особливо потребують додаткового декору. Але дочекатися, поки рослина повністю зобов’яже конструкцію, все ж таки доведеться . А в цей час опора залишається на увазі повністю, і хочеться зробити її більш вишуканою та красивою. Прикрасити пристрої можна за допомогою ажурних орнаментів з дерева, кованого типу завитків, фігурок, призначених для саду. Формувати та підв’язувати плетисті троянди, щоб вони виглядали гідно, потрібно правильно.

Спочатку споруджується конструкція відповідно до висоти та темпів зростання сорту. Потім висаджуються рослини на відстані 40 см або опора встановлюється на такій відстані від вже висаджених кущів. Необхідно стежити за розвитком лози, чекаючи на потрібну довжину. Плеті повинні обвивати конструкцію. Підв’язка стебел проводиться за допомогою шпагату, кут підв’язки втечі – 45 градусів.

Батога повинна бути прикріплена, але не дуже міцно прив’язана, інакше зростання куща може сповільнитися. Обрізка вперше проводиться у трирічної рослини, тоді петлі старих гілок і в основі надрізаються. Ножиці потрібно наточити, продезінфікувати і зрізати старі пагони. Це дасть можливість молодим пагонам зростати активніше та динамічніше. Дуже важливо забезпечити догляд за опорами, покривати їх складами для захисту від вологи, дезінфекторами.

Інакше рослини будуть під ризиком зараження. Періодично ці заходи повторюють. Як вже було сказано вище, метал служить довше, дерево – 5-10 років, причому модрина буде в нормі максимальний термін, березу доведеться поміняти вже через 5 років.

Незалежно від виду опори, батоги потрібно спрямовувати по потрібному вектору, оскільки сама собою рослина цього робити не буде. Гілки кріпляться і прямують вгору, а основні стебла закріплюються горизонтально до ґрунту.

У міру висихання квітів їх потрібно знімати, інакше у куща не залишиться сил на утворення свіжих суцвіть. Врахуйте, що суворе розташування всіх гілок вгору призведе до збіднення цвітіння в самому верху конструкції. Краще спочатку ставити опору, а потім садити троянди. Якщо змінити черговість, то ризик пошкодження пагонів і коріння дуже зростає.

Плетисті троянди на опорах у ландшафтному дизайні

Троянди плетистих сортів не дарма користуються величезним попитом у квітникарів. Вони здатні змінити будь-яку зону відпочинку або куточок ділянки.

  • Металеві стовпи, розташовані в один ряд і прикрашені розкішними квітами, надають акуратності та шику.
  • Арочні конструкції дуже популярні, вони можуть бути як самостійним елементом декору, так і обрамляти гойдалки, лавки.
  • Грати та шпалери можуть виступати як зонування ділянки для відпочинку. Троянди зроблять цей куточок чудово красивим.
  • Невелика витончена арка – дуже стильна прикраса газону чи квітника.
  • Арки з дерева можуть комбінуватися з огорожами та ґратами, обвитими плетистими трояндами.
  • Звичайні садові гойдалки під аркою з троянд виглядають набагато естетичніше.
  • Дугоподібні арки над доріжкою – дуже цікаве ландшафтне рішення.

Про автора

admin administrator