Озима цибуля пішла у стрілку що робити далі

Авторadmin

Озима цибуля пішла у стрілку що робити далі

Озима цибуля пішла у стрілку що робити далі

Цибуля – одна з найпопулярніших овочевих культур. Городники нерідко стикаються з тим, що цибуля йде у стрілку.

Причин подібного явища декілька: від неправильного зберігання посадкового матеріалу до недотримання агротехніки. Стрілкування цибулі призводить до зниження врожаю, тому важливо знати, як уникнути цього явища.

Цибуля, як і інші рослини, випускає квітконоси. Їх городники називають стрілками. Варто зазначити: якщо на цибулині з’явилися квітконоси, вона придатна в їжу. Вживати можна і ріпки, і стрілки. Але у такого явища є неприємні наслідки. При появі квітконосів не варто розраховувати на врожай. Якщо з’явилися квітконоси, рослина всі сили витратить на розвиток стрілок і цибулина виросте середніх і дрібних розмірів.

Овочі, які викидають стрілку, непридатні для тривалого зберігання. Через 2-3 місяці цибулини загнивають, тому краще відразу спожити їх у їжу.

При появі стрілок обов’язково потрібно їх обривати і, головне, підібрати момент. Якщо рано видалити стрілку, рослина витратить сили на розвиток нових. Але затягувати з обрізанням квітконоса не можна, бо він витягує соки з цибулини. Обривати стрілку потрібно, коли на ній з’явиться здуття. По-справжньому небезпечним стрілкування є для сортів цибулі, які вирощуються тільки на цибулини.

При вирощуванні овочів стрілка часто з’являється з наступних причин:

  • під час вегетаційного періоду рослині не вистачало вологи;
  • перед посадкою сіянка зберігалася у приміщенні з високою вологістю;
  • діаметр посаджених ріпок перевищував 3 см;
  • відбувалися різкі зміни погоди і стрибки температури.

Деякі сорти цибулі схильні до викидання квітконосу, незалежно від погодних умов, дотримання агротехніки і правил зберігання.

Щоб цибуля не пішла у стрілку, важливо дотримуватися правил посадки, догляду і зберігання. Не варто поспішати з посадкою у відкритий грунт, тому що нічні заморозки призводять до відмирання коренів. Рослина може почати стрілкуватись, тому що відчуває, що їй не вистачить сил для зростання, і, щоб розмножуватися насінням, вона випускає квітконос.

Варто дотримуватися таких правил:

– провести сортування сіянки, вибирати діаметром від 1 до 3 см;

– висаджувати тільки перевірені сорти;

– для посадки використовувати міцні, здорові цибулинки без ознак зростання;

– правильно підготувати посівний матеріал;

– забезпечити рослинам регулярний полив, прополювання і підживлення;

– після збирання правильно зберігати цибулини.

Цибулини не будуть іти у стрілку, якщо забезпечити оптимальні умови при зберіганні. Сіянку бажано витримувати в холодному температурному режимі.

Ідеальним для зберігання цибулі буде сухе приміщення з температурою не вище 0 0 С.

Якщо посадковий матеріал придбано, насамперед перед посадкою необхідно прогрівати його протягом 3 тижнів над батареєю. Адже просушений матеріал рідше випускає квітконос. Крім того, сіянка витримується у слабкому розчині марганцівки. Завдяки цій процедурі прискорюється ріст корінців, овоч швидше сходить, нарощує зелену масу. Марганцівка вбиває шкідливі мікроби, робить посадковий матеріал здоровим, несприятливим до хвороб.

Висаджувати цибулю потрібно в теплу землю, коли грунт на глибині 5-8 см прогріється до +12 0 С.

Цибуля – вологолюбна рослина, тому, поки вона нарощує зелену масу, їй потрібен регулярний і рясний полив. Засуха запускає стрілкування, тому важливо забезпечити овочу постійне зволоження. Після поливу потрібно розпушувати грядку, інакше утвориться кірка, яка перекриває доступ кисню до коріння. Нестача повітря викликає появу квітконосу.

Зберігати овоч до весни нескладно. Незалежно від способу зберігання цибулі слід дотримуватися наступних правил:

– після збору врожаю овочі рекомендується висушити;

– перед відправкою у сховище з цибулин видаляються коріння і зелень, при цьому залишається відросток 4-6 см;

– з культури забирається верхнє, потріскане лушпиння;

– овочі зберігаються у тканинних мішках, дерев’яних ящиках, кошиках і коробах, у яких є доступ повітря.

Заборонено зберігати цибулю у поліетиленових пакетах. У цьому матеріалі овоч загниває.

Провідний спеціаліст відділу прогнозування,

фітосанітарної діагностики та аналізу ризиків

управління фітосанітарної безпеки Лідія Литвиненко

Озима цибуля огляд Топ 10 сортів і гібридів

Кращий озиму цибулю можна вибирати, грунтуючись на різних параметрах: ціна, переваги, терміни дозрівання. У даній статті ми зібрали топ 10 сортів і гібридів та їх ключові характеристики, які допоможуть вам у виборі.

Насіння всієї представленої цибулі продається в різних фасовках і за різною ціною, що особливо зручно для порівняння і вибору оптимального варіанту. Актуальну ціну можна дізнатися, просто натиснувши на назву цибулі, що цікавить.

Виробники Moravoseed, Semo. Відноситься до ранніх сортів озимої цибулі, термін її дозрівання становить 260-280 днів. Одна головка досягає ваги 110-120 грам, округлої форми, з красивим золотистим лушпинням.

Відноситься до луку короткого дня. Рекомендований термін посіву – з кінця серпня і до середини вересня. Підходить як для цибулинного вирощування, так і отримання зелені. Можна знайти в продажу у формі сівка або виростити її самостійно з насіння.

Головна перевага: сорт не стрілкується і добре переносить заморозки до -20°С, доступний у продажу в різних фасовках.

Важливо звернути увагу: сортові овочі менш стійкі до хвороб і шкідників, ніж гібриди.

Виробник Hungnong. Ультрарання, період дозрівання становить 115 днів. Середня маса однієї головки складає 100-250 грам. М’якоть у неї сніжно-біла, а шкірка має красивий золотистий відтінок.

Відрізняється високою врожайністю, високою стійкістю до стрілкування. Що важливо, добре пристосовується до змін в погоді і стресів. Нещодавно компанія Hungnong представила також цибулю Чеармен F1. Вона дуже схожа за характеристиками з Балстар F1, але може бути цікава, якщо ви вже висаджували Балстар і хочете спробувати щось новеньке.

Головна перевага: стійкість до хвороб і стресів.

Важливо звернути увагу: умови вирощування, схема посадки і підгодівля будуть впливати на розміри і форму цибулини озимої цибулі. Якщо ви хочете більші і вирівняні плоди – проводите регулярні підгодівлі і не загущуйте посадки.

Виробник Lucky Seed. Відноситься до сортів озимої цибулі середнього терміну дозрівання – 260-280 днів. Цибулина невелика і акуратна, середня маса 80-100 грам. Середній урожай даної цибулі 50-70 т / га.

Багато хто відзначає прекрасні смакові якості Булата. Також, незважаючи на те що це сорт, він має хорошу стійкість до захворювань. Доступний у продажу в різноманітних упаковках: від аматорських до професійних.

Головна перевага: доступна ціна насіння, а також хороша лежкість цибулин (до середини наступного року після збору).

Важливо звернути увагу: для отримання високого врожаю, бажано вибирати для даного озимої цибулі родючий грунт.

Виробник Hazera. Багато хто порівнює цей гібрид з сортовою озимою цибулею Шекспір, завдяки зовнішній схожості і характеристикам. Нехай Вольф і буде трошки пізніше (термін дозрівання 260-280 днів), однак він має більш вирівняну форму головок і ряд стійкостей, які не характерні Шекспіру.

Маса цибулини Вольфа може досягати до 300 грам у вазі і 8-12 см в діаметрі. Смачний, соковитий і солодкий. Добре зберігається. Урожайність – 80 т / га.

Головна перевага: стійкий до грибкових захворювань і відмінно росте на різних грунтах.

Важливо звернути увагу: багато хто часто стикається з проблемою появи трипсу на цибулевих посівах, тому важливо стежити за шкідниками на ділянці і проводити профілактику.

Лук Радар – озимий сорт від компаній Bejo Zaden та Broer. Дуже популярний серед фермерів і городників, завдяки своєму смаку і ряду переваг. Має щільні, великі, округлі плоди вагою 100-150 грам. Підходить для вживання в свіжому вигляді і переробки.

Придатний для механічного прибирання і добре стійкий до ряду хвороб і стресів (витримує морози до -23 ° С). Не йде в стрілку у весняний період.

Головна перевага: може довго зберігатись, не вибаглива у догляді, витримує транспортування.

Важливо звернути увагу: багато хто відзначає особливу гостроту Радару. Якщо ви віддаєте перевагу більш м’яким смаковим якостям і солодкості, даний сорт може вам не підійти.

Виробник Semo. Залежно від часу посадки, може дозрівати за 250-270 днів. Головка досить велика – від 150 до 250 грам, округло-приплюснута, колір лушпиння золотистий, світло-коричневий.

Рослина добре переживає стреси і морози. Потенційна врожайність даного гібріда- 60-70 т / га. Має хороші відгуки серед тих, хто вирощував цю озиму цибулю на перо і маринував її.

Головна перевага: стійкість до стрілкування і борошнистої роси

Важливо звернути увагу: підгодівля мінеральними добривами сприятиме кращому розвитку даного гібрида.

Виробник Bejo. Пізній сорт з середніми цибулинами – 150-200 грам. Не має гіркоти, відрізняється особливо міцною верхньою лускою, через це її можна без проблем перевозити на великі відстані і зберігати – не втратить свого виду.

Досить високий вміст сухих речовин – 11,2% – відмінно підходить для сушки та переробки. Не боїться морозу і не стрілкується.

Головна перевага: універсальне призначення, підходить для вирощування на всій території України.

Важливо звернути увагу: щоб дана цибуля сформувала міцну сорочку, важливо збалансувати її харчування, вчасно поливати і зібрати.

Ще один ранній сорт озимої цибулі від компанії Bejo. Вага плоду даного сорту коливається в межах 160-200 грам. Діаметр – 7-8 см. Має світлий окрас, білу м’якоть і тонку шийку.

Стійкий до зимових морозів, перепадів температур і стрілкуванню навесні. Рослина сильна, перо не падає, насиченого зеленого кольору.

Головна перевага: тримає товарні якості і добре транспортується.

Важливо звернути увагу: цей сорт озимої цибулі відмінно показує себе при вирощуванні на території всієї країни, проте, якщо плануєте посів на півдні, бажано застосування крапельного зрошення.

Виробник Cora Seeds. Ранній гібрид, особливо відомий серед європейських фермерів.

Формує цибулини вагою до 250 грам, округлі, з насиченою золотисто-коричневою лускою. Смачна, добре підходить для приготування салатів.

Зберігається не дуже тривалий період, але може непогано витримувати перевезення. Має довге бадилля з невеликим нальотом.

Головна перевага: смакові якості, високий потенційний урожай.

Важливо звернути увагу: вимагає висадки точно в термін, тому що при недотриманні термінів може пустити стрілку в невеликих кількостях.

Виробник United Genetics. Термін дозрівання даної цибулі складає близько 240-250 днів. Плоди дуже соковиті, мають насичений білий колір і приємний аромат. Високоврожайна, продуктивна, добре розвивається навіть при скорочені світлового дня.

Витримує заморозі до -15°С, зберігається близько 90 днів, показує хорошу стійкість до гнилі. Найкраще себе показує в південних регіонах.

Головна перевага: продуктивність і товарний вигляд.

Важливо звернути увагу: гібрид не любить загущення, чим рідше буде посадка – тим швидше цибулина набереться і придбає товарний вигляд.

Безумовно, оптимальний період посадки озимої цибулі – серпень-вересень. Однак, існують також ті, хто проводять посадку в жовтні і листопаді. Залежно від регіону, в рідкісних випадках така пізня посадка може дати результат, нехай і не рекомендована агрономами.

Незалежно від періоду посіву, обирайте сорт або гібрид, що сподобався, дотримуйтесь рекомендацій по посіву і догляду і отримаєте якісний високий урожай.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Про автора

admin administrator