Як правильно списувати спецодяг

Авторadmin

Як правильно списувати спецодяг

Списання не придатних для подальшого використання ЗІЗ оформляють Актом на списання малоцінних і швидкозношуваних предметів (типова форма № МШ-8***). У разі втрати предмета ЗІЗ в Особистій картці роблять запис про його вибуття на підставі Акта вибуття малоцінних і швидкозношуваних предметів за ф. № МШ-4.16 лют. 2019 р.

1) списання 100% вартості, що амортизується, вже при відпуску спецодягу зі складу в експлуатацію; 2) списання 50% вартості, що амортизується, у першому місяці використання, а решта 50% — у місяці вилучення одягу зі складу активів підприємства.

Як оприбуткувати Вибір рахунку, субрахунку для обліку ЗІЗ залежить від очікуваного строку їх використання і вартості. Так, ЗІЗ, якими користуватимуться протягом операційного циклу або 12 місяців із дати балансу, обліковуйте як малоцінні та швидкозношувані предмети (МШП) на однойменному рахунку 22 (Інструкція № 291).

Аби списати з балансу використані маски та рукавички, створіть наказом керівника комісію, яка: на підставі відомості видачі масок чи рукавичок складе у двох примірниках Акт списання (форма № 3-2, затверджена Наказом № 130);

Облік спецодягу для підприємства веде бухгалтер, який заводить кожного працівника облікову картку, у якій той має розписатися. Одяг та взуття може видаватися в тимчасове користування на період виконання певної роботи, після якого спецодяг повинен бути повернутий наймачеві в цілості та безпеці.

Норми безоплатної видачі спеціального одягу “Термін носіння”, саме там вказується, яку кількість місяців можна використовувати спецодяг, спецвзуття та ЗІЗ. Наприклад, робочі костюми, зазвичай використовують 12 місяців. Коли цей термін буде вичерпано, спецодяг підлягає списанню й заміні на новий.





Придбання та оформлення спецодягу слід починати з його класифікації, до якої групи активів він належить: 1. малоцінні швидкозношувані предмети …

Про автора

admin administrator