Пересадка орхідей у листопаді

Авторadmin

Пересадка орхідей у листопаді

Зміст:

Пересадка орхідей, коли і як пересадити рослина орхідей

Орхідеї не ростуть, як інші кімнатні рослини; замість того, щоб викладати коріння в горщик з грунтом, вони існують у ємності з сипучими матеріалами, такими як кора, деревне вугілля та мох. Пересадка може бути найвибагливішим часом для рослини орхідеї, оскільки вони сприйнятливі до хвороб, і ви будете піддавати коріння, але з невеликою обережністю ви зможете пересаджувати рослини орхідеї з прекрасними результатами.

Пересадка рослин орхідей

Коли потрібно пересаджувати орхідеї важливо для того, щоб забезпечити успіх. Є два основні способи визначити, чи потрібна ваша орхідея пересадкою. По-перше, якщо воно виростає з його контейнера, ви можете побачити білі корінці, що вискакують між пробілами в контейнері. Це вірний знак того, що ваша рослина переросла свій дім.

Інша причина пересадки орхідей – це те, коли середовище для горщиків починає руйнуватися. Орхідеї ростуть в дуже грубоватому середовищі, і коли він розпадається на більш дрібні шматочки, він також не буде стікати. Змініть засіб, щоб дати корінням орхідеї повітря, яке їм потрібно.

Інша половина знань, коли потрібно пересадити орхідеї – це час року, який найкраще підходить для рослини. Якщо у вас є каттелія або інша орхідея, яка виробляє псевдобульби, пересадіть її відразу після цвітіння і до того, як коріння почнуть рости..

Для всіх інших орхідей ви можете їх пересадити в будь-який час, хоча заважати рослині, коли воно знаходиться у квітці, зазвичай це не дуже гарна ідея.

Як пересадити орхідею

Виберіть новий горщик, який на дюйм або два більший, ніж раніше. Спеціалізовані саджанці для орхідей мають отвори по всій поверхні, щоб збільшити циркуляцію повітря в коренях, але можна використовувати і традиційний горщик для теракотових котлів..

Покладіть свою суміш для горщиків з орхідеї у велику миску і залийте її окропом. Дайте воді охолонути до кімнатної температури, після чого злийте суміш для горщиків.

Однією з найважливіших речей, яку слід дізнатися про те, як пересадити орхідею, є те, що вони дуже чутливі до бактерій та мікробів. Зробіть розчин з 1/2 склянки домашнього хлорного вапна і 1 галона води. Намочіть в цьому садило, а також будь-які інструменти, якими ви користуєтеся. Вимийте руки, перш ніж продовжувати.

Акуратно відтягніть горщик від рослини і змийте коріння. Використовуйте гострі ножиці, щоб вирізати будь-які коричневі або гнилі коріння. Наповніть нову саджанець просоченим засобом для горщиків і поставте рослину так, щоб підстава знаходилося прямо у верхній частині середовища. Використовуйте паличку для просування шматочків посадкового середовища між корінням. Тримайте орхідею тушкованою не менше тижня, поки не почнуть з’являтися нові корені.

Пересадка орхідеї не повинна лякати. Просто зверніть увагу на терміни та забезпечте належні умови вирощування, щоб ваше кохане рослина процвітало.

Розмноження орхідеї – відділення та пересадка дітки в окремий контейнер

Автор: Валерій https://floristics.info/ua/index.php?option=com_contact&view=contact&id=29 Перша редакція: 02 жовтня 2023 Редактор: Олена Н. https://floristics.info/en/?option=com_contact&view=contact&id=21 🕒 3 хвилини 👀 4071 раз 💬 0 коментарів

Вітаю, дорогі друзі! Сьогодні я буду відсаджувати дітку орхідеї від маточної рослини і докладно розповім, як я це роблю.

Маточна рослина

Орхідей у ​​нас багато. Є старші рослини, є молодші, а є п’ятирічна орхідея-ветеран, на якій ми і вирощуємо діток. Вихід дітки, яку я збираюся відсаджувати, ми за допомогою цитокинінової мазі пробудили на маточнику 2 березня. На сьогодні, 2 жовтня, коріння дітки відросло до 5-7 см.

Хотілося б, звичайно, почекати, поки вона досягне великих розмірів, але на материнській орхідеї сформувалося ще дві дітки, і навряд чи рослина зможе їх виростити. Тому найбільшу дітку я відсаджу, а дві маленькі залишу підростати на маточнику.

Субстрат та ємність для дітки

Я придбав ґрунт для фаленопсисів, до складу якого входить кора хвойних дерев, мох та інші необхідні інгредієнти. Ще купив недорогий горщик для орхідей, що складається з двох прозорих ємностей.

Внутрішня ємність, у якій зростатиме орхідея, забезпечена дренажними отворами та ніжками, що оберігають субстрат і коріння від замокання, а зовнішня ємність призначена для стоку зайвої води.

Відділення та посадка дітки

Щоб не травмувати дітку, я обрізаю квітконіс, на якому вона виросла, на 1 см вище та на 1 см нижче за дітку. Щоб не занести інфекцію, я обробив ножиці спиртовим розчином. Частину квітконоса, відокремлену разом із діткою, можна обережно прибрати, а можна й залишити.

Я заповнюю внутрішню ємність субстратом на третину об’єму. Субстрат служить в основному для того, щоб утримувати рослину в потрібному положенні, а живлення орхідея отримує через коріння з повітря. Орхідея – одна з найневибагливіших і життєстійких рослин, тому не потрібно влаштовувати навколо неї танців з бубнами.

Поклавши дітку в горщик, я обережно обсипаю її субстратом, щоб зафіксувати. Згодом орхідея запустить у субстрат коріння, і її положення стане стійкішим. Є таке правило: розмір кореневої системи повинен відповідати розміру надземної частини, і дітка цілком цьому правилу відповідає.

Пересадка викликає стрес у будь-якої рослини. Досі дітка живилася здебільшого за рахунок материнської орхідеї, а зараз їй доведеться перейти, як то кажуть, на вільні хліби, тобто шукати живлення та вологу власним корінням. Щоб полегшити їй перехід до нових умов життя, я обприскую її з пульверизатора відстояною теплою водою. Це все, що потрібно зробити.

Тримати молоду орхідею я буду на підвіконні, зволожуючи субстрат у міру його висихання теплою водою з розпилювача, а щойно зауважу, що орхідея прижилася і почала рости, почну її підживлювати.

Хтось із вас, напевно, має більший досвід вирощування та розмноження орхідей і, можливо, розкритикує мої дії. Однак я розмножую орхідеї саме в такий спосіб, причому давно і дуже успішно. Якщо у вас є зауваження чи поради, напишіть їх у коментарях.

Пересадка орхідеї: як правильно це зробити

Місячний місяць триває 29,5 днів. За цей період місяць здійснює повний оборот навколо Землі та проходить 4 фази:

  • Молодий місяць
  • Перша чверть або місяць, що росте
  • Повний місяць
  • Остання чверть або спадаючий місяць

Вплив фаз Місяця на рослини

  1. Молодий місяць – найневдаліший час для садово-городніх робіт. Нічого не садіть та не пересаджуйте. Цей несприятливий період триває три дні, день до молодика, молодик і день після.
  2. Місяць, що росте – Місяць росте сама і тягне вгору енергію і соки рослин. Це найкращий час для роботи з рослинами, плоди яких зріють над землею (зелена, трава, фрукти, овочі, квіти). Можете саджати, пересаджувати, щепити і так далі.
  3. Повний місяць – у цей період також не рекомендований для посадки і пересадки рослин, але триває він один день. Можете зайнятися прополюванням, підживленням, обробкою саду від шкідників.
  4. Місяць, що зменшується — соки і енергія прямує вниз, до коріння, тому намагайтеся працювати з коренеплодами, цибулинними.

Що означає «перша чверть» та «третя чверть» у Місячному календарі

Після молодика Місяць починає рости, на небі з’являється і поступово збільшується його серп. У якийсь момент місячного місяця виявляється, що рівно половина місячного диска бачиться нам освітленою, а інша половина не видно. Ця фаза синодичного місячного місяця зветься першої чверті.

У третю чверть або останню чверть, ми знову бачимо рівно половину Місяця, але це вже Місяць спадаючий, старіючий. Це ніби дзеркальне відображення першої чверті.

Чи можна візуально визначити, в якій фазі знаходиться Місяць, росте він чи зменшується?

Так можна. Це дуже легко зробити.

Подивіться на Місяць і подумки підставте до його «ріжків» олівець. Якщо у вас вийшла правильна літера «Р», значить Місяць зростаючий, якщо ж виходить «Р» навпаки, щось схоже на літеру «У» — означає спадаючий.

Є ще деякі правила та рекомендації, яких слід дотримуватись:

  • Найкраще висаджувати рослини на світанку або перед обідом.
  • При зростаючому Місяці використовуйте мінеральні підживлення.
  • При спадній – органічні.

Дивіться також: Сприятливі дні для посіву жита у 2021 році за місячним календарем

Які рослини можна садити на Місяць?

Місяць, що росте, сприятлива фаза для росту і розмноження рослин, період їх найбільш інтенсивного росту.

У фазу Місяця, що росте, сприятливо садити наземні плоди, квіти, а також лікарські і газонні трави, чагарники, що швидко ростуть, овочі, листові культури, у тому числі і троянди.

У цей період добре сіяти газон та пересаджувати кімнатні квіти, прищеплювати садові квіти, збирати врожай.

Які рослини можна садити на спадаючий Місяць

У фазу спадного Місяця рекомендується доглядати рослини, боротися зі шкідниками, сіяти і висаджувати рослини, плоди яких дозрівають під землею, різні плодові чагарники та дерева.

На спадаючий місяць добре:

  • Садити та розмножувати суницю
  • Садити дерева та саджанці
  • Живці рослин
  • Ділити багаторічники
  • Обрізати та формувати дерева та чагарники
  • Збирати врожай на тривале зберігання
  • Збирати насіння

Що можна садити в молодик і повний місяць

У ці дні земля завмирає і не дає своєї енергії рослинам, тому в ці дні краще нічого не садити.

У дні повного місяця добре збирати плоди( виняток коренеплоди)

Можна доглядати рослини в Місячне затемнення

У дні місячних затемнень будь-які роботи з рослинами краще НЕ ПРОВОДИТИ!

Коли потрібно пересаджувати орхідеї

Перше правило, якого слід дотримуватись – часті пересадки не потрібні, більше того, вони шкідливі! Купивши орхідею в магазині, не поспішайте одразу її пересаджувати, особливо якщо вона цвіте. Правило, що діє для інших кімнатних квітів, про заміну технічного ґрунту на живильний, у цьому випадку не працює. Тут він уже спочатку правильний.

За правилами вважається, що пересідає орхідея один раз на два-три роки. Саме протягом цього часу ґрунт вважається придатним. Але при дотриманні всіх основних правил догляду за орхідеєю, цей термін не має особливого значення. Отже, пересадки треба проводити лише у разі потреби.

Для посадки орхідеї необхідно використовувати нову ємність, яка трохи більша за попередню. У дні горщика зробити близько 4 отворів діаметром 5 мм. Якщо таких отворів немає або вони надто маленькі, вирішити цю проблему можна за допомогою гострого ножа.

Грунт для посадки орхідеї повинен бути вологим. Придбати можна вже готовий субстрат у квітковому магазині або приготувати його самостійно.

У разі другого варіанта необхідно змішати в рівній пропорції такі компоненти :

  • соснова кора;
  • мох сфагнум;
  • корінь папороті;
  • деревне вугілля;
  • бита шкаралупа горіха;
  • керамзит.

Соснову кору та мох необхідно на 1 годину замочити у кип’яченій воді. Якщо для приготування ґрунту використовувати зібрану кору в лісі, то її подрібнити на шматочки розміром 1-3 см, а потім прокип’ятити протягом 15 хвилин. Це дозволить вбити всі хвороботворні бактерії та личинки комах.

Докладніше про вибір ємності та ґрунту для орхідей читайте тут.

Покрокова пересадка орхідеї Фаленопсис у домашніх умовах

Пересадка фаленопсису – відповідальна процедура. Орхідея має довге і тендітне коріння, яке легко пошкодити. Після цього рослина довго хворіє і навіть може загинути. Тому проводити пересадку потрібно дуже обережно та з дотриманням усіх необхідних правил. Ретельне виконання кожного кроку процедури – необхідність, щоб пересадка дозволила рослині розвиватися далі, а чи не нашкодила їй.

Виймаємо рослини з горщика

Перший етап пересадки – вилучення рослини з горщика. Це роблять дуже акуратно, тому що коріння орхідеї дуже товсте і тендітне, легко ламається. Щоб пересадка пройшла успішно, коріння рослини має постраждати якнайменше.

Щоб коренева система стала гнучкішою, орхідею замочують у воді на півгодини, як при поливі. Після цього весь вміст горщика витрушують на заздалегідь підготовлене місце. Іноді рослину при пересадці складно дістати з горщика, не зашкодивши кореневу систему.

Коріння може міцно прирости до стінок горщика, якщо квітковий горщик має шорстку внутрішню поверхню. Тому рекомендується висаджувати орхідеї у пластикові гладенькі горщики. Коріння, що часто розрослося, виходять через дренажні отвори, так що їх неможливо витягнути, не пошкодивши.

Якщо фаленопсис росте в горщику для транспортування, його краще розрізати і вийняти коріння. Але якщо горщик розрізати неможливо, коріння, що проросло, потрібно вкоротити, а зрізи засипати активованим вугіллям.

Промиваємо кореневу систему

Після звільнення кореневої системи фаленопсису від старого субстрату, на коренях залишається ще багато дрібної фракції старого ґрунту. Це ускладнює огляд та подальшу обробку коренів орхідеї. Багато фахівців рекомендують перед пересадкою фаленопсису промити кореневу систему.

Промивають коріння теплою водою. Її температура повинна бути на 3-5 ° С вище температури навколишнього повітря.

Коріння слід замочити у воді на 25-30 хв, потім дуже обережно змити залишки старого грунту. Дуже часто навіть після промивання на коренях рослини залишаються шматочки кори, які міцно до них приросли. Відривати їх не слід. Це може призвести до травм кореневої системи.

Оглядаємо та обробляємо коріння

Перед висаджуванням потрібно видалити з коріння весь старий субстрат, а коріння ретельно оглянути. Видаляють все гниле, сухе і порожнє коріння. Це роблять гострим ножем, зрізи присипають товченим активованим вугіллям.

Гниле і сухе коріння видаляють до здорової тканини. Найстаріші та порожні всередині коріння також слід обрізати гострим ножем. Не слід знімати з них верхній шар, як це рекомендують деякі квіткарі та залишати внутрішню частину. Таке коріння вже не функціонуватиме, а тільки згниє.

Якщо на коренях є потемніння або фіолетові плями, можливо, це початок грибкового захворювання. І тут коріння для профілактики слід обробити розчином фунгіциду.

Видаляємо старе та опале листя

На старих рослинах у нижній частині стовбура біля коріння можуть залишитися фрагменти старого опалого листя. Вони закривають стовбур у місцях інтенсивного зростання нового коріння. Чи необхідно видаляти залишки сухого листя перед пересадкою.

Більшість фахівців вважають, що їх треба видаляти. Вони заважають зростанню нових коренів, а практичного сенсу їх наявності немає. Видаляються вони легко, їх потрібно підрізати.

Дивіться також: Сприятливі дні для посадки ірисів у 2021 році за місячним календарем

Видаляти потрібно тільки повністю висохлі листя та його залишки. Якщо нижнє листя ще не висохло або навіть не повністю пожовкло, чіпати його не слід. Коли лист орхідеї висихає, рослина використовує поживні речовини, що знаходяться в ньому, для нарощування нового листя та квітконосів.

Просушуємо перед висадкою

Після всіх маніпуляцій з корінням та листям орхідею перед висадкою слід підсушити. Свіжі зрізи коренів, опинившись у вологому субстраті, можуть почати загнивати. Просушують рослину протягом кількох годин.

Орхідею необхідно помістити в добре провітрюється без прямих сонячних променів. Найкраще сушити рослину в півтіні або в тіні.

Не слід боятися залишати фаленопсис без ґрунту на відкритому повітрі. Його коріння має спеціальну пористу оболонку, яка необхідна для отримання вологи з повітря. Тому без вологого субстрату коренева система рослини не постраждає.

Висаджуємо в новий ґрунт

Пересаджування проводиться після просушування рослини. На дно горщика укладають дренажний шар із керамзиту та трохи субстрату для орхідей. Рослину ставлять у центр горщика, новий субстрат рівномірно розподіляють між корінням. Для цього користуються олівцем або тонкою паличкою.

Поливаємо після пересадки

Перший полив орхідеї проводять через 5 днів після того, як пересадка в новий ґрунт закінчена. Поливають зануренням горщика у воду на ¾. У воді рослину витримують 20-30 хв, щоб субстрат добре просочився водою. Після цього горщик виймають, воду зливають.

Вода для поливу орхідей має бути теплою, на 3-4°С теплішою за повітря. Корисно поливати орхідею м’якою водою, можна використовувати дощову воду. Деякі фахівці рекомендують додавати у воду при першому поливі добрива для орхідей.

Полив проводять за максимального освітлення. Вдень фаленопсис найкраще поглинає воду. Вранці чи ввечері поливати не рекомендується, оскільки поглинання води знижено через недостатнє освітлення.

Догляд за рослиною

Після пересадки орхідеї за нею важливо правильно доглядати, дотримуючись наступних рекомендацій :

  1. Перенести горщик у тінь та максимально захистити квітку від впливу прямих сонячних променів (8-10 днів).
  2. Температура в кімнаті, де знаходиться орхідея, має не перевищувати 20 градусів.
  3. Перше зволоження провести через 5 днів після пересадки. Перед поливом воду обов’язково потрібно прокип’ятити. Потім опустити горщик із орхідеєю у воду на 30 хвилин. Наступне зволоження проводити не раніше ніж через 2 тижні. Листки також можна окропити теплою очищеною водою.
  4. Через 30 днів можна вносити підживлення, використовуючи мінеральні та органічні склади, у яких міститься калій, магній, азот. Наступного разу підживлення використовувати через 20 днів.
  5. Після пересадки орхідея може захворіти. Також у рослини загальмовується зростання кореневої системи.

Пересадка орхідеї – це складний та відповідальний процес . Якщо всі роботи були виконані правильно та якісно, ​​то орхідея отримає мінімальний стрес. Крім цього, вона навіть зможе зацвісти вже через кілька тижнів і радувати оточуючих своєю красою і здоровим виглядом.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Орхідеї – чарівні квіти, догляд за якими часом потребує якщо не клопоту, то певних знань точно. Догляд за квітами змінюється в залежності від пори року. Скоро осінь, значить, час розповісти, як доглядати Фаленопсис, найпоширенішим видом орхідеї, з настанням осінніх заморозків, зі зниженням освітленості та падінням температури повітря за вікном.

Що відбувається з восени орхідеями?

Влітку в сезон спеки орхідеї можуть впасти у сплячку. Коли спека спаде, але світловий день буде ще довгим, орхідеї можуть прокинутися: з’явиться лист, потім квітконос. І ось воно очікуване пишне цвітіння.

Якщо влітку орхідеї доводилося прибирати з південного підвіконня або притіняти її різними засобами, то у вересні-жовтні

можна сміливо повертати її на місце. Сонячне проміння не таке пекуче, і ваша красуня із задоволенням ніжиться під осіннім сонцем.

Якщо орхідея випустила квітконос у листопаді

Пам’ятайте, що природного освітлення їй може не вистачити. Для повноцінного цвітіння їй потрібен 12-годинний світловий день. Прийде досвічувати фітолампами. В іншому випадку:

  • Квітконіс призупинить зростання.
  • Квітконіс виросте, але бутони не зможуть сформуватися. Орхідея засушить їх, не встигнувши розкрити.
  • На квітконосі розпуститься 1-2 квітки.
  • Квіти розкриються, але швидко опадуть.

Щоб запобігти цим негативним явищам, влаштуйте досвітку.

Про пересадку орхідей восени

Якщо навесні при пробудженні рослини ви не встигли або не змогли пересадити орхідею, восени це робити можна, але для цього мають бути причини: захворювання, гниль, інфекції кореневої системи та ін. Без подібних причин пересаджувати не раджу. Нехай вона спокійно відпочине.

Про удобрення орхідей восени

та
жовтень

– ті місяці, коли удобрювати рослину потрібно згідно з традиційним літнім графіком. Підгодовуємо кожен другий полив. Виняток становлять квітучі рослини. Про правила добрива я розповідала ТУТ.

У листопаді

орхідеї підгодівлі не потребують, вони відпочивають.

До початку опалювального сезону поливаємо орхідеї як завжди. Важливо стежити, щоб ґрунт просихав повністю. Я не можу назвати точного графіка поливу, все залежить від мікроклімату вашого будинку (вологість, температура тощо). У моєму випадку полив орхідей відбувається 1 раз на 8-10 днів.

Із закінченням літньої спеки до включення опалення частота поливів значно скоротиться. Саме в цей період відзначається зростання постів у моїй групі у соціальній мережі, пов’язаних із загниванням кореневої системи та реанімацією орхідей. Причина втрати коріння – банальна затока. Восени орхідеї споживають значно менше вологи. Про це не варто забувати.

Особливості догляду за пересадженою орхідеєю

Після того, як пересадка орхідеї Фаленопсис завершена, вона вимагає звичайного догляду в домашніх умовах. Для цього рослини важливе значення мають:

  • Висвітлення. Орхідея фаленопсис любить яскраве розсіяне світло. Прямі сонячні промені залишають на її листі опіки. Промені сонця не шкодять рослині в ранкові та вечірні години;
  • Полив. Поливають рослину зануренням горщика у воду на 20-30 хв. Потім його виймають, зливають воду. Полив проводять лише тоді, коли субстрат у горщику повністю висохне. Для поливу використовують теплу та м’яку воду;
  • Вологість повітря. Фаленопсис вологолюбний. Вологість повітря навколо рослини підтримують обприскуванням. Можна тримати горщики з рослинами в глибокому піддоні зі зволоженим мохом чи керамзитом;
  • Температурний режим. Оптимальною температурою для вирощування фаленопсис є діапазон 23-30°С. Температура має бути стабільною протягом усього року. Фаленопсис не любить різких перепадів температури та холодних протягів;
  • Підживлення. Підгодовують рослину кожні 2 тижні спеціальними добривами для орхідей. Їх додають у воду, яку потім використовують для поливу.

Догляд після пересадки

Особливого догляду після пересадки орхідеї не потребують. Рекомендується на тиждень-півтора трохи притімняти квітку , особливо її верхню частину. Перший полив необхідно здійснити відразу після пересадки рослини. Для поливу необхідно використовувати кип’ячену та остиглу воду, яка попередньо була збагачена живильними мікроелементами: калієм, магнієм та азотом.

Горщик із квіткою необхідно опустити в ємність із розчином на 25-30 хвилин. Це необхідно для насичення ґрунту вологою та корисними мікроелементами, які необхідні рослині для його правильної життєдіяльності. Наступний полив необхідно здійснити не раніше, ніж за два тижні після посадки. Наступне підживлення треба здійснити через три тижні.

Click here to preview your posts with PRO themes ››

Помилки при пересадці та як їх уникнути

Пересадка фаленопсису в новий ґрунт буде успішною за наявності певних навичок та знань. Без цього можна припуститися помилок, які призведуть до хвороби рослини, а іноді і до її загибелі. Ось найпоширеніші помилки при пересадці:

  • Пересадження без адаптації. Недосвідчені квітники пересаджують орхідеї відразу після покупки, коли рослина ще не адаптувалася. При цьому орхідея скидає квіти та бутони, її листя втрачає тургор, зростання сильно сповільнюється. Щоб цього не відбувалося, рослину не можна пересаджувати після зміни умов життя протягом 3-4 тижнів;
  • Неправильний вибір горщика та субстрату. Квітникари, які не знають про особливості догляду за фаленопсисом, часто пересаджують його у звичайну земляну суміш. Цього робити не можна, оскільки у землі орхідея гине.
  • Необхідно придбати спеціальний субстрат для орхідей. Іноді невдачі з фаленопсисом починаються після того, як проведено його пересадження у непрозорий горщик. При цьому він уповільнює розвиток, в’яне та повільно гине;
  • Полив одразу після пересадки. Пам’ятаючи, що фаленопсис дуже вологолюбний, деякі любителі орхідей поливають рослину відразу після того, як пересадка закінчена. При цьому в зрізи на корінні заноситься інфекція, яка призводить до їх загнивання. Потрібно пам’ятати, що поливати орхідею після пересадки не можна протягом 5-6 днів.

Про автора

admin administrator