Переворот яєць для інкубатора

Авторadmin

Переворот яєць для інкубатора

Інструкція по поверненню яєць в інкубаторі: як перевертати, як часто перевертати

Закладаючи яйця в інкубатор, кожен пташник бажає отримати здоровий виводок курчат. Але для цього недостатньо придбати або зробити своїми руками хороший інкубатор, оснащений необхідними системами обігріву, охолодження, вентиляції і зволоження. Виявляється, яйцям необхідно щодня приділяти увагу, а точніше перевертати їх. Частота щоденних переворотів залежить від дня закладки і від виду птаха, що виводиться. Обговоримо, навіщо це робити, як часто і як спорудити саморобний поворотний механізм.

Для чого перевертати яйця в інкубаторі

Інкубатор, по суті, замінює квочку з метою вивести якомога більше курчат. Щоб операція виявилася успішною, інкубаційний матеріал в пристрої повинен знаходитися в тих же умовах, що і під куркою. Тому, в нім підтримується та ж температура. До того ж необхідно, щоб яйця переверталися, тому що так робить перната “матуся”.

Птахівникам рекомендуємо розглянути усі тонкощі виготовлення інкубатора для яєць своїми руками, а зокрема з холодильника..

Птах робить це інстинктивно, не знаючи усіх процесів, що відбуваються усередині шкаралупи. Птахівникові ж це необхідно розуміти, щоб забезпечити яєчній кладці у своєму інкубаторі умови, максимально наближені до природних.

Причини перевертання яєць :

  • рівномірне прогрівання яйця з усіх боків, що сприяє своєчасній появі на світ здорового курчати;
  • запобігання прилипанню ембріона до шкаралупи і склеювання його органів, що розвиваються;
  • оптимальне використання білку, завдяки чому зародок нормально розвивається;
  • перед народженням пташеня приймає правильне положення;
  • відсутність перевертань може привести до загибелі усього виводка.

Чи знаєте ви? О дна курка може знести за рік 250-300 яєць.

Як часто перевертати яйця

У автоматизованому інкубаторі є функція повороту. У таких пристроях лотки можуть рухатися досить часто (10-12 раз на день). Треба тільки вибрати відповідний режим. Якщо механізм повороту відсутній, то треба робити це руками. Є птахівники-сміливці, які стверджують, що навіть без перевертань можна отримати хороший відсоток виводка. Але якщо в курці закладений інстинкт перевертати своїх пташенят в шкаралупі часто і щодня, значить, це необхідно. Не перевертаючи їх в інкубаторі, доводиться покладатися тільки на випадок: може, вийде, а може і немає.

Вам, напевно, буде корисно дізнатися як регулювати вологість в інкубаторі, як і чим дезинфікувати інкубатор перед закладкою яєць, а також яка температура має бути в інкубаторі..

Кількість щоденних поворотів яєць залежить від дня їх закладання в лоток і різновиди птаха. Вважається, що чим більше розмір яєць, тим рідше треба їх перевертати.

Фахівці рекомендують в першу добу здійснювати перевертання усього двічі: уранці і увечері. Далі потрібно збільшити кількість поворотів до 4-6 разів. Деякі пташники залишають 2-разовий режим поворотів. Якщо перевертати рідше за два рази і частіше 6 разів, то виводок може загинути: при рідкісних поворотах зародки можуть прилипнути до шкаралупи, а при частих-замерзнути. Краще всього перевертання поєднати з провітрюванням. Температура в приміщенні має бути не менше 22-25°С. Вночі немає необхідності в цій процедурі.

Чи знаєте ви? Курка-квочка дуже часто перевертає яйця, близько 50 раз на добу.

Щоб не заплутатися і не збитися з режиму, багато птахівників практикують ведення журналу, в якому фіксують час повороту, сторону яйця (протилежні сторони позначають знаками), температуру і вологість в інкубаторі. Ставимо мітки на яйцях Таблиця оптимальних умов в інкубаторі для яєць різних птахів

Температура, ° З Вологість %

Куры

Як перевертати яйця в інкубаторі

Виведення птиці – це дуже відповідальний процес, який вимагає повної віддачі та особливої уважності. Будь-яке пташеня на стадії розвитку під шкаралупою схильне до впливу відразу декількох зовнішніх умовних подразників: температурний режим, вологість, вентиляція та ін.

Але один з найважливіших факторів впливу – перевертання яєць. Ця процедура дозволить розподіляти тепло й світло рівномірно, щоб зародок в достатку отримував всі поживні елементи, ріс без захворювань і мутацій.

Якщо кури перевертають яйця природним шляхом, то в деяких моделях інкубаторів така опція може бути недоступна.

Щоб переворот кожного яйця дав очікуваний результат, необхідно виконувати цей процес правильно. Для зручності позначте одну сторону маркером, щоб вся партія отримувала все необхідне в однаковій кількості, а потомство вилупилося в один і той же час. Це дозволить вам не збитися і нічого не переплутати.

Перш ніж перевертати яйця в інкубаторі, підготуйтеся і переконайтеся, що ви робите все правильно.

Поворот яєць в автоматичному інкубаторі

Автоматичний інкубатор Несушка зручний відразу декількома речами. Налаштування необхідного режиму відбувається один раз, на самому початку інкубації, потім агрегат сам перемикає їх в залежності від стадії розвитку пташенят. Механізм перевороту також включений в загальний алгоритм його дій і відбувається без безпосереднього людського впливу.

Така продуманість скоротить ваші часові витрати на вирощування птиці в декілька разів. Подібний апарат обійдеться дорожче моделей базових комплектацій. Але в такому випадку ви будете знати, що заплатили не за непотрібну іграшку, а за реально відчутне полегшення своєї праці.

Переворот яєць в механічному інкубаторі

У механічному інкубаторі все працює трохи інакше. У комплекті йдуть спеціальні насадки у вигляді решіток, рухаючи які в різних напрямках можна перевернути відразу всю партію яєць. Головне – вибирайте сітку, яка буде менше за розміром, ніж поверхня для укладання яєць. Таким чином, вона буде безперешкодно рухатися всередині інкубатора і рятувати вас від зайвої турботи.

Хоча цей спосіб не завжди зручний, але в будь-якому випадку працює він набагато краще монотонного ручного перевертання кожного яйця.

Переворот яєць в ручному інкубаторі

Найпростіший варіант перевороту яєць – це ручний. Апарати з ручним переворотом найдешевші на ринку. Вони відмінно прослужать вам, якщо кількість яєць невелике, а птицю ви виводите для власного використання і споживання.

Як часто перевертати яйця в інкубаторі

Дуже багато птахівників висловлювали різні думки на цю тему. В першу чергу варто усвідомлювати перевертання яєць, як невіддільну частину успішного виведення потомства. Дослідження показали, що виводимість пташенят знизилася до 15% особин в разі відсутності перевертання яєць. Це дуже низький показник. Якщо при незмінності інших факторів впливу додати переворот, то тільки цією нехитрою дією можна підвищити показник до 58%.

В середньому, переворот курячих яєць потрібно здійснювати 4-6 разів на добу, починаючи з другого дня після завантаження їх в інкубатор. Припинити цю процедуру рекомендується вже на останніх стадія визрівання плоду. У цей період досить розташувати їх горизонтально.

Кількість переворотів безпосередньо залежить від розміру яєць. Наприклад, гусячі та качині можна «торсати» і рідше, тому що вони набагато більші.

Остерігайтеся переохолодження, виконуйте все швидко і чітко. Не залишайте кришку інкубатора надовго відкритою.

Висновки

Як бачите, в перевороті яєць нічого складного немає. У цій справі головне уважність і періодичність. Пристосуватися і виробити певну звичку не складе труднощів.

Якщо ж ви не хочете витрачати на це час, то досить купити інкубатор з автоматичним переворотом в магазині Cropper. Апарат все зробить і без вас.

Якісне обслуговування та оригінальна техніка забезпечать вас здоровим приплодом птиці в будь-яку пору року. Відправлення здійснюється по всій Україні, тому ви зможете випробувати новий агрегат вже через кілька днів.

Інкубатори для яєць побутові автоматичні

Інкубатори для яєць – одне з найдавніших винаходів людства, відоме ще в стародавньому Єгипті. Основна перевага інкубатора будь-якої конструкції в тому, що він дозволяє отримати виводок пташенят в потрібній кількості і в необхідний час, тобто дає можливість здійснювати планове розведення і вирощування птиці.

Слід зазначити, що можливість сконструювати по-справжньому ефективний автоматичний інкубатор, який дозволяє за умов мінімального втручання або взагалі без такого отримувати до 95-98% виведення від загального числа закладених в нього запліднених яєць з’явилася порівняно недавно, з розвитком цифрової техніки і появою нових нагріваючих та зволожуючих пристроїв. А до цього інкубатори з нагріванням від звичайних ламп розжарювання, з ручним регулюванням температури і вологості забезпечували виведення в кращому випадку 75% від загальної закладки.

Інкубатори для яєць – застосування і різновиди

Інкубатор призначений для інкубування (забезпечення заданого температурного режиму при підтримці необхідної вологості) яєць і виведення пташенят різних видів і порід птахів. На вузькоспеціалізованих птахофермах можуть застосовуватися інкубатори, призначені виключно для роботи з яйцями одного виду птахів, наприклад інкубатор для перепелів, інкубатор для гусей, інкубатор для качок, інкубатор для страусів. Але набагато більш поширені універсальні інкубатори, які дозволяють виводити пташенят всіх видів сільськогосподарської птиці: курей, перепелів, куріпок, фазанів, цесарок, індиків, качок, гусей. У більшості компактних інкубаторів з регулюванням параметрів можна виводити і інші породи птахів, наприклад голубів, папуг або співочих птахів.

За продуктивністю і оснащеностю всі автоматичні інкубатори можна умовно розділити на декілька типів:

  1. Інкубатори для яєць побутові або домашні інкубатори – прості недорогі моделі, розраховані на 30-100 курячих яєць, які мають невисокий рівень автоматизації і потребують періодичної уваги.
  2. Лабораторно-побутові – за розмірами близькі до домашніх, але мають широкі діапазони регулювань всіх параметрів і додаткові функції для спостереження за розвитком ембріонів і проведення селекційної роботи.
  3. Фермерські – з високим ступенем автоматизації та механізації, елементами захисту та робочими камерами на 100 – 2000 курячих яєць.
  4. Промислові інкубатори – високопродуктивні роботизовані комплекси з комп’ютерним управлінням і загальним одноразовим завантаженням до 50 000 курячих яєць.

Інкубатор для яєць автоматичний – пристрій і основні функції

Конструктивно будь-який автоматичний інкубатор являє собою закритий термоізольований бокс, в якому за допомогою різних пристроїв підтримуються задані температура та вологість, постійні або які змінюються за заданою програмою. Однак, реалізуються ці функції в різних інкубаторах по-різному.

  • Температура. Це головний параметр. Обігрів інкубатора може здійснюватися спеціальними лампами, ТЕНами різних конструкцій, тепловими панелями з інфрачервоним випромінюванням. Для підтримки заданої температури застосовуються електромеханічні, електричні та електронні теплорегуляційні системи. Для створення однорідного температурного поля по всьому об’єму інкубатора використовуються спеціальні вентилятори і системи автоматичного перемикання нагрівальних елементів. Найбільш продвинуті моделі мають системи охолодження, що дозволяє максимально наблизити умови до природних для даної породи птахів, наприклад, забезпечити різні задані градієнти температур під час інкубації курячих яєць і при інкубації перепелиних яєць.
  • Вологість. Підтримка заданої вологості є вкрай важливою. Вона здійснюється пасивними зволожувачами випарювального типу або активними зволожувачами гейзерного типу. Контроль вологості ведеться в ручному або автоматичному режимі за допомогою психрометра або електронних датчиків вологості. Промислові інкубатори оснащуються системами відведення надлишкової вологи.
  • Вентиляція. У простих домашніх інкубаторах вентиляція здійснюється природним шляхом через спеціальні вентиляційні отвори. У провідних моделях автоматичних інкубаторів встановлюються системи припливно-витяжної вентиляції, оснащені датчиками вуглекислоти і апаратурою регулювання періодичності та тривалості провітрювання.
  • Переворот яєць. Обов’язкова операція, яку необхідно проводити від 2-х до 8-ми раз на добу. Буває переворот ручний (кожне яйце окремо), напівавтоматичний (яйця перевертаються всі відразу спеціальними гратами, але за допомогою оператора) і автоматичний (переворот виконується за заданою програмою повністю без участі людини).
  • Управління та захист. Завдання і регулювання параметрів інкубації можуть здійснюватися механічними пристроями в простих інкубаторах, а також за допомогою цифрових клавіатур або з пульта дистанційного керування в провідних інкубаторах. В останньому випадку можливий віддалений контроль за ходом інкубації за допомогою комп’ютера або смартфона, в тому числі використання програм автоматичної інкубації за видами птахів. Для виключення ризику втрати закладки яєць при аварійному відключенні електроживлення, деякі інкубатори оснащуються акумуляторними системами резервного живлення. Також багато фермерських та промислових інкубаторів мають системи аварійної сигналізації, яка спрацьовує за умов виходу параметрів за межі допустимого діапазону регулювання.

ВАЖЛИВО!

У зв’язку з великою кількістю звернень в компанію АГРОЗІП з питань придбання навісного обладнання до сільгосптехніки та запчастин до неї фахівці не встигають вчасно викладати на сайт нові позиції товарів. Тому, велике до Вас прохання, Шановні Покупці, якщо Вам не вдалося знайти необхідний товар на сайті – зателефонуйте за номером +38(097)046-50-90, або замовте зворотний дзвінок і наші фахівці Вам обов’язково зателефонують і нададуть допомогу в підборі потрібного навісного обладнання або запчастини.

Комфортно і безпечно купити Інкубатори можна зателефонувавши до консультаційного центру (Контакти) інтернет-магазину agrozip.com. Фахівці Компанії АГРОЗІП, уточнивши Ваші побажання, відправлять Інкубатори на Вашу адресу.

Інформація та матеріали, розміщені на сторінці “Інкубатори” не є публічною офертою (комерційною пропозицією) і носять виключно ознайомлювальний характер. Технічні характеристики, зовнішній вигляд, комплектація і ціни на Інкубатори для яєць побутові автоматичні можуть змінюватися виробником.

Більш детальну інформацію про придбання товару уточнюйте у менеджера.

Про автора

admin administrator