Підготовка землі у теплиці навесні

Авторadmin

Підготовка землі у теплиці навесні

Як підготувати зовні і всередині теплицю до весняних посадок: ремонт, очищення, дезінфекція

Споруди захищеного грунту дають можливість любителям вирощувати розсаду городніх культур, сіянці квітів, вкорінювати живці плодових і декоративних дерев і чагарників. Але перед заселенням зеленими жителями, вони обов’язково повинні пройти певну підготовку. Як правильно підготувати зовні і зсередини теплицю, щоб навесні можна було приступити до вирощування в ній запланованих культур, можна дізнатися зі статті.

Ремонтні роботи

Починати підготовку теплиці до висаджування бажаних культур слід ранньою весною, приблизно в перших числах березня. Виконувати роботу бажано в відповідно до нижченаведених пунктів:

  • Огляд каркаса споруди. Якщо він виконаний з дерева, то грунтовно перевіряють надійність всіх перемичок і покрівлі. У тих місцях, де виявлено розхитування потрібно замінити деталі. У разі, коли каркас металевий, упор роблять на виявлення ділянок, уражених корозією, які також слід замінити для запобігання розхитування теплиці. До того ж, взимку, під час рясних опадів, металевий скелет теплиці може прогнутися під вагою снігу. В цьому випадку його вирівнюють і встановлюють додаткові опори.

Порада. Щоб основа споруди прослужила тривалий час краще обробити її спеціальними захисними складами.

  • Ґрунтовний огляд тепличного покриття. При скляному варіанті замінюють всі тріснуті і биті віконця. Якщо покриття виконано з поліетилену, то деякі ділянки підлягають заміні, а полотна з невеликими тріщинами або проколами підклеюють звичайним скотчем. При моделюванні поверхні теплиці з полікарбонату на його поверхні після холодного сезону можуть утворюватися прогини, розриви і темні плями. Ділянки з такими дефектами навесні підлягають заміні.

Очищення внутрішнього приміщення від рослинних залишків

У процес підготовки теплиці навесні входить і такий обов’язковий пункт, як звільнення від залишків рослин, що мешкають тут в минулому сезоні. Цей крок дозволяє попередити розвиток в замкнутій системі закритого грунту деяких захворювань, якими були вражені попередники. Наприклад, більшість патогенних грибків не гинуть разом з рослиною, а благополучно зимують на засохлих листі і стеблах.

Увага! Дистанційні з теплиці залишки найкраще винести за межі ділянки або спалити.

Коріння віджилих рослин також слід видаляти з теплиці в обов’язковому порядку. При цьому одночасно можна замінити верхній шар грунту. Покроково ця процедура виглядає так:

  1. Знімають від 5 до 7 см грунту. Коріння вибирають і викидають. Землю переносять з теплиці на відкритий простір.
  2. Укладають шар перегною, а потім гною.
  3. Все присипають невеликим (близько 3 см) шаром садової землі.

Додатково слід провести знезараження грунту. Для цього використовують розчин мідного купоросу, яким заливають грунт в теплиці після розпушування.

Як провести дезінфекцію

Весняна обробка дезрастворе внутрішнього приміщення при підготовці теплиці дуже важлива, так як тільки цим прийомом можна знищити спори небезпечного для культур грибка, що викликає фітофтороз. Проводять її декількома методами:

Дезінфекція за допомогою шашки

  • обприскуванням гашеним вапном в суміші з мідним купоросом;
  • обробкою стін, стелі і грунту спеціальними біопрепаратами.

Увага! Все дез. розчини отруйні. Працювати з ними потрібно тільки при наявності відповідного захисту.

Для обробки газом найчастіше застосовують шашки з сіркою «Клімат». Під час їх горіння утворюються кислоти, які проникають навіть в непомітні щілини. Таким чином знищуються грибки, слимаки, павутинний кліщ. Процедуру проводять при щільно закритих дверях і кватирках. На 1 м³ потрібно 50 г сірки. Провітрюють теплицю через 3 дні після обкурювання. Деякі власники теплиць виступають проти такого методу дезінфекції, посилаючись на його низьку ефективність і високий відсоток попадання сполук сірки в непролівную грунт закритого грунту, що є гарантією поглинання її рослинами.

Обробка в такий спосіб полягає в обприскуванні стін, стелі і каркаса розчином суміші, що складається з 3 кг гашеного вапна і 500 г мідного купоросу (на відро води). Цей метод також недостатньо хороший в зв’язку з тим, що препарати токсичні для людини.

Використання під час підготовки теплиці до весняних насадженням біопрепаратів вважається найефективнішим, безпечним і перспективним способом позбавлення від грибків і шкідливої ​​мікрофлори. До того ж, як стверджують виробники, така обробка підвищує врожайність. На 10 л води потрібно 100 г препарату.

Як підготувати грунт

Для нормального росту рослин і, відповідно, отримання хорошого врожаю потрібна наявність достатнього запасу поживних речовин в грунті. Тому перед висаджуванням культур в теплицю готують грунт.

Тут можна використовувати 2 методи:

  • внесення органіки і мінералів;
  • посів сидератів.

З рослин, здатних збагатити грунт рекомендують наступні:

  • бобові;
  • злакові;
  • фацелію;
  • гірчицю.

Висівають їх в теплицю дуже густо, рано навесні. За тиждень-два перед планованої посадкою овочів, сидерати зрізають плоскорезом і прикопують на глибину 3-4 см.

Підготовка теплиці – дуже важливий захід, від правильності проведення якого залежить хороше самопочуття висаджених культур. Більшість любителів після прочитання статті, перегляду доданих до статті фото та відеоматеріалів зможуть у всьому розібратися і виконати роботи самостійно.

Що зробити в теплиці до посадки рослин: відео

Related Posts:

Як підготувати теплицю до посадки навесні і чим обробити восени

Весна вже не за горами, розсада на сонячному віконці так і норовить витягнутися, значить настав час подумати про великому і ранньому врожаї. У відкритому грунті це можливо без особливих зусиль тільки на жаркому півдні, а в середній смузі рослинам не вистачає тепла і періоду вегетації, щоб показати свої плоди у всій красі. Але розумні городники влаштовують на своїх ділянках шматочок спекотного курорту для зелених підопічних. Ось і починається підготовка теплиці до посадки ще в час, коли сонечко тільки трохи пригріває, але сніг ще й не думає танути.

  1. Зміст
  2. Відео-поради з підготовки теплиці до посадок ?
  3. Весняна підготовка теплиці ?
  4. Обробка для дезінфекції ?
  5. Хімічний метод ?
  6. Біологічний метод ?
  7. Температурний метод ?
  8. Осіння обробка теплиці ?

Зміст

  • Відео-поради з підготовки теплиці до посадкам
  • Весняна підготовка теплиці
  • Обробка для дезінфекції
    • Хімічний метод
    • Біологічний метод
    • Температурний метод

    Відео-поради з підготовки теплиці до посадок ?

    Весняна підготовка теплиці ?

    З початку березня весняна підготовка теплиці вже цілком можлива, навіть якщо кругом лежать кучугури. Звичайно, за умови, що в теплиці буде встановлено обігрів для такого раннього вирощування. Найперше, що потрібно зробити – це оглянути всю конструкцію. Готують і докуповують заздалегідь всі елементи, що прийшли в непридатність за час зимівлі або ще раніше. Але підготовка теплиці на цьому не закінчується. Скляні полотна даху і стін гарненько промивають з обох сторін, щоб світло краще проникав всередину. Можна скористатися будь-якими засобами для миття вікон, змиваючи його потім сильним струменем води. Особлива увага приділяється стиках – у них скупчуються бруд і мікроорганізми. Плівку теж непогано б промити, почистити, тоді і розсаді буде світліше і затишніше.

    Якщо восени дах знімалася, то треба, очистивши внутрішню територію від основної маси снігу, повернути на місце стару покрівлю або спорудити нову

    Тепер на черзі підготовка ґрунту в теплиці, яка напевно була покрита товстим шаром пухнастого (або зовсім навіть навпаки) білого снігу. Для більш швидкого танення того, що ще залишилося всередині, можна посипати площа чимось темним. Найкраще підійде земля або торф, підготовлені заздалегідь. Навіть зола використовується для цих цілей, при цьому вона ще й удобрює грунт. Сипати не обов’язково суцільним килимом, можна просто тонким шаром, злегка прикриваючи білий сніг відбиває від себе ще слабеньке тепло перших весняних променів сонця. Паралельно з цим вмикають обігрівачі для швидкого нагрівання повітря і відтавання земляного шару.

    Посадивши теплолюбні сорти під прозорим куполом, можна буде не боятися весняних заморозків і осінніх туманів

    Обробка для дезінфекції ?

    Коли земля прогріється на стільки, що можна копати, то слід переходити до наступної стадії, а саме до дезінфекції грунту і будови. Деякі інфекції легше викорінюються після зняття врожаю, так що вирішувати, який саме обробки вимагає підготовка теплиці навесні, а яку залишити на осінь, треба самому городникові.

    Методів існує декілька, всі вони ефективні, але вбивають різні види грибів і хвороб.

    Хімічний метод ?

    Застосовується при виявленні таких інфекцій як чорна ніжка, кила, біла гниль, галова нематода, фітофтороз. Її ефективніше використовувати восени для обробки великою концентрацією. Навесні ж ударна доза може зашкодити рослинам, але обприскування рідким розчином роблять і перед посадкою. Для цього розмішують 400 грам вапна в 10 літрах води, дають відстоятися 4 години. Верхній рідиною змочують прозорі частини стін і даху теплиці, а осадом – дерев’яні деталі конструкції.

    Не вчасно оброблені томати хворіють фітофторозом, і плоди вже не врятувати

    Рекомендується проти кореневих гнилей, фузаріозного і вертициллезного в’янення, кили, чорної ніжки, проти комплексу грунтових патогенів грунту. Їм обприскують грунт за місяць до висадки розсади, використовуючи 2 л на 1 кв. м землі, потім перекапывая всю грунт.

    Існує думка, що під плівкою всі збудники від морозу взимку гинуть, але це не так. Мікроби переносять навіть заморожування рідким азотом, а потім прокидаються і розвиваються як зазвичай, приносячи такої ж шкоди рослинам.

    Використовується для знищення збудників грибкових захворювань і бактерій, що паразитують на рослинах. Окурюють парами сірки герметично закриті теплиці, взявши для дозування 80 г речовини на кв. метр приміщення. При наявності серед шкідників павутинного кліща дозу збільшують у два рази. Спалюють сірку серед тліючих вугіль на металевих піддонах, які розставляють в різних кутах теплиці. Існує сірка і в спеціальних шашках для такої обробки, які слід встановити, підпалити і покинути приміщення теплиці.

    Від павутинного кліща можна позбутися за допомогою сірчаних димових шашок

    Не слід користуватися сірчаним обкурюванням для теплиць з металу, так як ця речовина роз’їдає захисну плівку, утворену металом від корозії і руйнування.

    Впливає на белокрылку і її личинки, павутинного кліща, різні гриби і цвілі. Температуру в теплиці необхідно зменшити до 10-12 градусів, щоб формалін відразу не зник, потім 40-а процентним розчином поливають площа теплиці, працюючи обов’язково в протигазі. Після обробки прогрівають повітря до 25 градусів, тримаючи добу всі двері парника закритими, після чого провітрюють. Користуватися таким методом можна лише за місяць до садіння або сівби.

    Личинки білокрилки треба встигнути знищити до їх перетворення у метеликів

    Формалін може довго зберігатися в бетоні, особливо концентрується в свіжому, тому потрібно стежити, щоб ці місця оброблялися обережно.

    Вбиває збудників борошнистої роси, фітофторозу, різних плямистостей і гнилей, іржі, парші, курчавості і бактеріозів. Для обробки теплиць використовується велика доза препарату, що шкодить розвитку рослини, краще застосовувати дану обробку перед зимою. Навесні допустимо обприскати внутрішню сторону будови 10%-ним розчином мідного купоросу.

    Мідний купорос входить до складу бордоської суміші

    Розроблені для боротьби з певними бактеріями – наприклад, фитолавин-300 проти патогенних бактерій і гнилей, байлетон – проти сірої гнилі, альтернаріозу та борошнистої роси, акробат МЦ – проти несправжньої борошнистої роси та фітофторозу, а також препарати проти фузаріозу. Перед тим, як користуватися такими препаратами, треба обов’язково вивчити інструкції до застосування і слідувати їй.

    Біологічний метод ?

    Найефективнішим методом позбавиться від поширення хвороб і шкідників є заміна всього ґрунтового шару. Але в деяких випадках, особливо коли йде навесні підготовка ґрунту в теплиці великих розмірів, така робота просто не представляється можливою.

    Оздоровлення землі шляхом внесення до неї компосту або перегною для збільшення кількості живих організмів в ній – дуже хороший метод, але передбачає тривале (на 4-5 років) залишення теплиці без посадок, що теж не вихід із ситуації ні для приватного домашнього садівництва, ні для промислових масштабів.

    При цьому методі грунт ще треба періодично перекопувати і виполювати бур’яни, що ростуть, як завжди, дуже бурхливо

    Застосування сидератів або заміна сажаемых культур дуже корисні, але не рятують від усіх до одного хвороб одночасно.

    Температурний метод ?

    При цьому методі вплив на мікробів і шкідників проводиться шляхом протоки землі окропом. Необхідно відразу щільно накрити всю поверхню якимось матеріалом, що не пропускає вологу і тепло назовні – наприклад поліетиленовою плівкою, щоб пар залишався під нею і обробив більший шар грунту.

    На вході у теплицю корисно покласти на піддон поролоновий шматок у вигляді килимка, насипавши на нього трохи аміачної селітри і мідного купоросу і змочити водою. Така суміш знезаражує взуття на вході у теплицю.

    Взимку перекопані грядки теплиці бажано засипати снігом – це оздоровить грунт, а ранньою весною можна пролити грядки окропом, що вб’є багатьох збудників хвороб

    Осіння обробка теплиці ?

    Після всіх цих етапів підготовка землі в теплиці закінчена, грунт перекопують, і, при достатній температурі повітря, вона готова прийняти своїх постояльців на все літо до пізньої осені. А от коли прийде час закінчувати з городніми роботами, то потрібно не забути, що правильна підготовка теплиці до зими допоможе врятувати наступний урожай. Якщо земля в теплиці глинистий, то під осінню перекопування додають гній кожні 4 роки. Обов’язково потрібно обробити землю для захисту від капостей, не знищених при весняній обробці або виникли під час вегетації рослин.

    Слід уважно оглянути стіни та інвентар, які також повинні бути очищені від рослинних залишків

    Проводиться вона після збирання залишків рослин, на голій землі, коли температура навколишнього середовища буде в районі 10 градусів. Це вже жовтень місяць. Давши відстоятися і подіяти речовин декілька днів, можна розбирати конструкцію. Скляні теплиці частіше залишають зимувати цілком, іноді знімають тільки верхню частину, а ось поліетилен з даху і стін необхідно зняти, інакше навесні доведеться купувати нову плівку. Його промивають, висушують грунтовно, потім складають і зберігають у приміщенні, де не буває мінусової температури.

    Зараз на ринках можна в будь-який час купити різноманітні овочі, але вирощені власними руками набувають особливу цінність і неповторний смак. Садівники не женуться за кількістю зібраного врожаю, а хочуть домогтися визрівання плодів на корню, щоб насолодитися саме стиглими і соковитими власними екземплярами. У теплицях домогтися цього цілком можливо, треба тільки докласти зусиль і бажання.

Про автора

admin administrator