Полуниця Азія опис сорту агротехніка вирощування

Авторadmin

Полуниця Азія опис сорту агротехніка вирощування

Полуниця `азія`: опис сорту, агротехніка вирощування

Сорт полуниці “Азія” ніяк не пов`язаний з найбільшим регіоном світу.

  • Опис полуниці сорту “Азія”
  • Вибір місця і вимоги до складу грунту
  • Посадка молодих саджанців полуниці
  • Особливості вирощування полуниці “Азія”
    • Профілактичні заходи від хвороб полуниці
    • Як проводити полив
    • Боротьба з бур`янами
    • Розпушування і підгортання ґрунту
    • внесення добрив
    • Укриття на зиму

    Виведений він був в Італії в 2005 році. Сорт добре прижився на наших полях, і його полюбили фермери.

    Полуниця “Азія” має як недоліки, так і переваги, і в цій статті ви знайдете опис сорту, а також агротехніку вирощування і основи догляду за ним.

    Чи знаєте ви?Французька компанія Eden Sarl намагалася зареєструвати запах полуниці як свій товарний знак. На щастя, їй відмовили, пославшись на те, що полуничних запахів не менше п`яти.

    Опис полуниці сорту “Азія”

    Кущі полуниці сорту “Азія” великі і широкі. Крона зелена, велика. Пагони товсті і високі, з великою кількістю квітконосів. Ягоду швидко розкуповують за її зовнішню привабливість. Сорт “Азія” придатний для тривалого транспортування, а також довго зберігається при помірних температурах.

    Маса однієї ягоди полуниці “Азія” – 34 м Вона має форму конуса. Забарвлення її – яскраво-червоний. Ягода має глянсове покриття. М`якоть дуже солодка, рожевого кольору. Вона легко відривається з кущів.

    Термін дозрівання – середньоранній. З одного куща можна отримати близько 1,5 кг ягоди.

    Полуницю можна заморожувати, консервувати, а також вживати в свіжому вигляді.

    Ягода вважається зимостійкою і посухостійкою. Полуниця “Азія” стійка до різних грибкових захворювань і хвороб коренів, але може бути вражена борошнистою росою, хлорозом і антракнозом.

    Вибір місця і вимоги до складу грунту

    Місце для розсади полуниці “Азія” має бути захищене від протягів і вітру. Оптимально це повинна бути рівна ділянка або невеликий схил, який орієнтований на південний захід. На крутих схилах або низинах її краще не садити, інакше вона буде хворіти або давати пізні і маленькі врожаї. Ділянка повинна бути добре освітлений і ретельно зрошувану.

    Сорт полуниці “Азія” дуже вимогливо ставиться до грунту. Якщо ви висаджуєте його на глинистих, карбонатних або піщаних грунтах з низьким рівнем гумусу, то на кущах може проявитися хлороз. Це відбувається через нестачу харчування.

    Грунт для вирощування суниці повинна бути легка за механічним складом. Вона повинна бути завжди досить зволоженою, але її не можна перезволожувати, так як це може погано позначитися на ягоді. Важливо пам`ятати і про підземні води.

    Якщо вони піднімаються на поверхню землі ближче 2 метрів, така ділянка краще не використовувати.

    Полуниця погано себе почуває на кислих, вапнякових, глинистих і заболочених грунтах.

    Посадка молодих саджанців полуниці

    Перш ніж висаджувати полуницю на ділянці, потрібно перевірити грунт на зараження паразитами. Їх потрібно знищити, а вже потім займатися висадкою саджанців.

    Висаджують молоді саджанці полуниці сорту “Азія” з квітня по вересень. Це час вважають періодом вегетації, і в цей час рослина встигає прижитися на новому місці до настання заморозків. Під час оранки потрібно удобрити грунт 100 т гною на 1 га. Його можна замінити фосфором або калієм (100 кг на 1 га). Якщо ви хочете висадити розсаду полуниці в березні, потрібно подбати про якісну розсаду. Вона повинна бути холодного зберігання, так як саме вона дозволяє отримати рясний урожай.

    Посадка полуниці “Азія” влітку принесе велику врожайність тільки в тому випадку, якщо розсада буде охолоджена в холодильнику. В цьому випадку закрита коренева система рослин дозволяє виростити здорові і сильні кущики, які, в свою чергу, дають багато квіткових бруньок. При такій посадці наступної весни ви отримаєте великий урожай добірної полуниці.

    Тепер переходимо до посадки. Грядки повинні бути трапецієподібні. Дистанція між ними повинна бути приблизно 45 см. Це забезпечить молодим кущам вільний зростання і достатнє харчування коренів.

    Також потрібно забезпечити систему крапельного зрошення. Відстань міжрядь має бути приблизно 2 м. Це дозволяє використовувати систему зрошення. Посадка розсади проводиться в шаховому порядку.

    Існує кілька правил, яких потрібно дотримуватися. Ці правила стосуються висадки рослин, адже саме від неї залежить приживлюваність полуниці.

    1. Не можна висаджувати рослину, якщо загнувся його корінь. Коренева система повинна бути розправлена ​​і притиснута до землі;
    2. Верхівкова нирка не повинна бути під грунтом. Вона повинна бути над поверхнею землі;
    3. Не можна висаджувати рослину дуже глибоко, так як це може привести до загибелі нирок;
    4. Крапельне зрошення забезпечує хороший полив, але перед висадкою полуниці потрібно зволожити грунт.

    Після цього полуницю висаджують в грунт. Протягом 12 днів можна помітити, прижилася розсада чи ні.

    Особливості вирощування полуниці “Азія”

    Щоб отримати великий урожай полуниці “Азія”, не можна закінчувати роботу на посадці – важливо ще й знати основи правильного вирощування культури.

    Профілактичні заходи від хвороб полуниці

    Протягом всього періоду активного росту ягоди потрібно використовувати засоби для знищення шкідників і запобігання хворобам.

    Низький урожай може бути викликаний білої та бурої плямистості листя, сірою гниллю та борошнистою росою. При плямистості і сірої гнилі можна проводити обприскування фунгіцидом на зразок препарату «Топаз». Пропорція наступна – 1,25 кг на 1 га. При борошнистої роси допомагає «Байлетон» (пропорції – 0,5 л на 1 га).

    Під час збору врожаю також слід проводити обприскування. Наприклад, сіра гниль може знищити до 40% вашого врожаю. Вона розвивається при підвищеній вологості і низькій температурі.

    Щоб уникнути цього, потрібно видалити залишки рослини навесні, проводити прополку, висаджувати полуницю на оптимальній відстані. Також слід видаляти підгнилі ягоди і грамотно підгодовувати рослина.

    Чи знаєте ви? Вже отримано гібрид полуниці і суниці – земклуника. Чи не псується на грядках, не боїться кліща, ягоди стирчать над листям, причому не менше кіло з куща. Буква «б» в назві не пропущена – її немає спеціально, щоб не плутали зі звичайною полуницею.

    Як проводити полив

    Полуниця “Азія” дуже любить полив, як і будь-яка інша рослина. Але потрібно знати точно, коли полив піде на користь, а коли на шкоду.

    Для того щоб отримати хороший урожай, потрібно встановити систему поливу:

    1. Навесні краще поливати в тому випадку, якщо зима була малосніжною;
    2. У період цвітіння;
    3. Під час дозрівання врожаю;
    4. Після збору врожаю.

    Під час цвітіння коріння рослини можуть гостро реагувати на нестачу води. У цей період краще створити повноцінний водний режим. Найкраще використовувати крапельне зрошення. Якщо вам не вдалося встановити систему зрошення, можна поливати полуницю вручну.

    Полив потрібно проводити вранці. Під час дощу краще укрити полуницю легкої плівкою. Норма поливу в період цвітіння – 20 л на кв. м.

    Якщо ви хочете зберегти вологу на грядках з полуницею, можна використовувати соснову хвою.

    Боротьба з бур`янами

    У догляд за полуницею також входить видалення бур`янів, адже саме вони стають причиною уповільнення зростання кісткової полуниці.

    Для того щоб захистити рослину від бур`янів, грядки з ягодами потрібно вкрити чорною мульчею.

    Якщо ви не встежили, і ваша грядка піддалася нападу бур`янів, краще полити ряди і видалити шкідливі рослини своїми руками.

    Це стосується такого бур`яну, як осот. Техніка така: одна рука тримає шланг і ллє воду під корінь рослини, а інший слід заглибитися в розріджений грунт і висмикнути рослина з коренем.

    Також рекомендуємо вам препарати проти бур`янів, які краще застосовувати влітку: “ПАБ”, “Призм”, “Селект”, “Фюзілад”, “Клопіралід”, “лонтрел 300-Д”, “Сінбар” і “Деврінол”.

    важливо! Уважно читайте інструкцію по застосуванню, щоб не завдати шкоди полуниці.

    Розпушування і підгортання ґрунту

    Рихлити і підгортати полуницю потрібно часто. Найкраще робити це після дощу або при появі бур`янів. Рихлити і підгортати полуницю потрібно не менше восьми разів за період вегетації.

    Навесні проводиться перше розпушування. Робити це потрібно, коли грунт просохне після снігу. Рихлять зазвичай міжряддя і навколо кущів полуниці.

    Перед розпушуванням потрібно розкидати уздовж грядок аміачну селітру (120 г на 10 погонних метрів ряду).

    важливо! При розпушуванні не пошкодити вусики полуниці.

    Проводять розпушування широкої сапкою на глибину 10 см. Між рядів використовують вузьку сапку чи штикову лопату. Їх вводять на глибину 7 см, а навколо кущів – на 4 см. Після розпушування потрібно зробити невелику борозну з іншого боку ряду. Вона повинна бути приблизно 6 см. У неї всипають 150 г суперфосфату і 80 г сірчанокислого калію, перед цим перемішавши з 1 кг розсипчастого перегною. Після цього борозну потрібно засипати грунтом і утрамбувати. Після розпушування міжрядь потрібно укласти шар мульчі між рядами.

    Коли весь урожай зібраний, потрібно видаляти з ділянки все бур`яни, обрізати вуса, зібрати опале листя і провести розпушування міжрядь. Восени проводять останнім розпушування полуниці.

    Підгортання проводять для того, щоб до кореневої системи полуниці надходив кисень. Також через цю процедури зберігається волога і знищується трава. Якщо ви вирішили не проводити підгортання, поспішаємо застерегти, що вода при поливі просто буде розтікатися в різні боки, а корінь так і буде залишатися сухим.

    Підгортання полуниці “Азія” потрібно проводити восени і навесні, це прискорить термін дозрівання ягід, і ви отримаєте багатий урожай.

    Чи знаєте ви? У полуниці міститься самий натуральний аспірин, хоча і трохи. Так що, якщо болить голова, з`їжте пару кіло полуниці – і пройде.

    внесення добрив

    Під кущі полуниці рекомендуємо вносити мінеральні та органічні підгодівлі. Восени краще вносити фосфорні та калійні, а навесні – азотні.

    З фосфорних добрив використовують суперфосфат, з калійних – 40% калійну сіль, а з азотних – селітру або сірчанокислий аммоній.Мінеральние добрива потрібно вносити рівномірно під кущами. Органічну підгодівлю, такі як гній або перегній, потрібно вносити під кущами поверхнево. Найкраща органічна підгодівля – перепрілий гній. Воно робить грунт легким. Якщо використовувати суміш гною з водою кілька років поспіль, то грунт не потрібно буде перекопувати.

    Укриття на зиму

    До зими полуниця повинна підготуватися, а саме наростити листовий апарат. Саме він служить природним захистом. Восени потрібно правильно доглядати за кущами, вносити підживлення і боротися з паразитами і захворюваннями.

    Ближче до зими кореневі шийки, які можуть випирати назовні, краще прикрити землею. Також потрібно провести підгортання і мульчування. В кінці літа потрібно рихлити ґрунт навколо куща. Це роблять для того, щоб пошкоджені коріння встигли відновитися до настання зими.

    Найкращий захист для полуниці від морозу – сніг. Це прекрасний теплоізолятор, який зберігає грунт від промерзання.

    Також використовують листя, солому, сіно або лапник. Але краще використовувати останнє, так як ялиновий лапник повітропроникний. Можна використовувати і соснову хвою, яка зберігає тепло і пропускає повітря.

    Якщо у вас немає можливості знайти лапник або хвою, можна використовувати нетканий покривний матеріал Агротекс. Він пропускає воду і світло, а також дихає і пом`якшує коливання температур.

    Найнебезпечніше, що може статися з полуницею взимку, навіть з укриттям, – випрівання.

    При правильній агротехніці полуниця добре перезимує і принесе великий урожай ягоди.

    Чи знаєте ви?Для японця подвійна полуничка – велика радість. Треба її розрізати і половинку з`їсти самому, а половинку згодувати милому серцю особи протилежної статі – закохається обов`язково.

    Правильна посадка і догляд – запорука довгого зберігання полуниці “Азія”. Якщо ви зробите все правильно, ви отримаєте багатий урожай без великих зусиль.

    Полуниця азія – опис сорту

    Незважаючи на своє екзотичне назву, полуниця Азія вперше з`явилася в Центральній Європі. Знайомство росіян з цієї сортовий ягодою відбулося зовсім недавно, проте її прекрасні якості відразу ж привернули увагу багатьох садівників-любителів. Цей сорт був виведений в 2005 році групою італійських селекціонерів, які мріяли про отримання гібрида з унікальними характеристиками.

    За їх задумом він повинен був мати максимальну стійкістю до різних городнім захворювань і добре переносити негоду. Можна сказати, що практично всі поставлені завдання були успішно вирішені, оскільки сорт вийшов з великою кількістю достоїнств. Крім заявленої стійкості до серйозних хвороб, він забезпечував рясний урожай і мав досить великі плоди. До того ж ягоди полуниці Азія відрізнялися унікальним смаком, а сама вона добре переносила морози, маючи при цьому ранні терміни визрівання.

    З цієї причини ягідна культура швидко поширилася спочатку по всій Італії, а потім перейшла кордони альпійської республіки. Свого часу вона з`явилася і в Росії, де її популярність з кожним роком продовжувала зростати. Полуниця сорти Азія характеристика врожайність якої вже не викликають ні в кого сумнівів, з часом стала вважатися у росіян своєю.

    опис сорту

    Основні властивості плодів цієї рослини можна описати наступними характеристиками:

    • З усього різноманіття існуючих видів цей полуничний сорт виділяється не тільки своєю врожайністю, а й привабливістю визріває на його кущах ягід.
    • Вони радують городників своїми великими розмірами (маса кожної з них може коливатися від 34-х до 80-ти грамів), а також чудовим яскраво-червоним відтінком з характерним глянсовим проблиском.
    • Форму вони мають конусоподібну, а м`якоть – досить соковиту і солодку на смак.
    • При цьому при надкусиваніі вони видають специфічний хрускіт і поширюють неповторний аромат (приблизно той же, що має суниця).
    • Зібрані з куща ягоди дуже легко відокремлюються від утримує їх плодоніжки і містять велику кількість сахарози (до 7,3 відсотка в ста грамах м`якоті).

    Сама рослина відрізняється досить великими і дуже широким листям, доповненими товстими вусиками. Прямостоящие і досить високі пагони в процесі розвитку суцільно покриваються цветоносами, що гарантують отримання стабільного врожаю.

    Ця культура відрізняється непоганою морозостійкістю (вона переносить температури навколишнього повітря до 17 градусів) і хорошою опірністю до городнім захворювань.

    Цвісти полуниця Азія з описом сорту якої можна ознайомитися в цьому розділі, зазвичай починає в середині травня місяця. При цьому квітки у неї виростають досить великого розміру, білого кольору, з жовтою серединкою і в основному жіночого типу. Оскільки цей різновид полуниці запліднюється самостійно лише частково, їй обов`язково потрібні переносники-комахи.

    додаткова інформація. Для кращого зав`язування квітконосів поруч з Азією зазвичай висаджуються інші види ягідних сортів.

    Отриманий урожай відрізняється великою універсальністю застосування, оскільки на його основі можна готувати не тільки варення та джеми, а й протерті з цукром або заморожені продукти. Крім того, з них виходять прекрасні соки і компоти, а також дуже смачні вина, лікери й наливки.

    Додамо до цього, що даний сорт цілком придатний до використання в комерційних цілях, оскільки його плоди добре переносять тривалі перевезення і складське зберігання. У Росії його успішне вирощування можливо на південних територіях, а також в районах Чорнозем`я. У північних регіонах воно припустиме лише за умови надійного укриття на зиму (проте заявленої раніше високої врожайності в цьому випадку ніхто не гарантує).

    додаткова інформація! Ця рослина є середньоранніх культуру, його перші ягоди визрівають вже в червні. Причому плодоношення у нього триває досить довго (практично до кінця липня). Зазначене властивість дозволяє збирати за сезон з однієї розетки до 1,2 кг великих і соковитих ягід.

    особливості вирощування


    вибір місця

    Основна особливість полуниці Азія полягає в обмеженому терміні плодоношення (вона активно плодоносить не більше трьох років). Після закінчення зазначеного часу врожайність цієї культури різко знижується, а ягоди сильно подрібнюються і втрачають властивий їм аромат. Крім цього, ця рослина вимогливо до якості грунту і кліматичних умов в районі висадки.

    Зазвичай для посадки підшукується рівне і добре освітлене сонцем місце, до того ж надійно захищене від протягів. Пояснюється такий вибір тим, що при нестачі вологи і сонячних променів ця рослина не зможе в повній мірі розвиватися і плодоносити. У гіршому випадку не виключається захворювання або повна загибель його кісткової. Для нормального вирощування культури необхідно буде виконувати наступні рекомендації:

    • Грунт під висадку підбирається з урахуванням того, що полуниця не переносить глинистих ґрунтів з добавками карбонатів (вона повинна бути досить легкою і пухкої).
    • Її вологість також істотно впливає на розвиток і розмноження цієї ягоди, так що надмірний полив і зайве висушування грунту не допускаються.
    • Садити цей сорт рекомендується в квітні (навесні), а восени – у вересні, оскільки два цих місяці найбільш сприятливі для нормального вкорінення саджанців полуниці.
    • Безпосередньо перед їх висадкою грунт слід удобрити органікою (гноєм) або мінералами, що містять в своєму складі елементи фосфору і калію.

    додаткова інформація! Полуничка Азія зазвичай висаджується через розсаду, придбану в торговій мережі або отримується з насіння самостійно. Також допускається розмножувати її через відведення вусиків або шляхом розподілу куща.

    Порядок висадки і догляд

    При посадці полуниці відстань між сусідніми рядками саджанців вибирається не менше 45-ти см. Фахівці радять розсаджувати їх в шаховому порядку, що гарантує свободу зростання і надійність плодоношення. Крім того, проміжки між ними доведеться мульчувати хвоєю або перепрілими листям.

    Посадка проводиться в добре зволожений почву- при цьому коріння паростків акуратно розправляються. Це гарантує їх швидку приживлюваність, що буде помітно вже через 12 днів.

    важливо! Така обробка грядки запобіжить пересихання грунту, а також не допустить розростання бур`янів.

    Поточний догляд за цією рослиною зводиться до наступних обов`язкових процедур:

    • Поливання та підживлення.
    • Заходи профілактичного характеру.
    • Підгортання грядок і їх прополка.

    Зволоження грунту повинно бути строго дозовано, оскільки її пересихання і перезволоження можуть привести до загибелі паростків. Підростаючі кущики потрібно поливати лише в пору цвітіння і дозрівання ягід, а також відразу ж після їх збору.

    Внесення добрив для підживлення полуниці слід виробницить двічі за сезон, а саме:

    • Перший раз – навесні під час відростання листя, коли паростки удобрюються золою, перегноєм або перепрілим гноєм (обов`язково по окремості).
    • Другий раз – після збору ягід, коли вносяться містять азот добрива (амофос, наприклад). В крайньому випадку, для цього можна застосувати курячий послід.

    Щоб уникнути розростання бур`янів грядки слід мульчувати або ж закривати чорною плівкою з прорізами для паростків. Якщо зробити це з яких-небудь причин неможливо, знищувати бур`яни слід вручну, ретельно висмикуючи коріння. В подальшому необхідно періодично підгортати розетки рослини, що забезпечить доступ кисню до коренів і посприяє знищення бур`яну.

    Достоїнства і недоліки

    До основних переваг цього сорту полуниці слід віднести:

    • прекрасний смак.
    • Пристосованість до тривалого зберігання і транспортування.
    • Високу врожайність і стійкість до городнім захворювань.
    • Раннє дозрівання і посухостійкість.

    Легко переборним недоліком цих рослин вважається не дуже хороша пристосованість до сильних морозів. У районах з помірними кліматичними умовами на зиму їм буде потрібно додатковий догляд (укриття агротехнічної тканиною, наприклад).

    На закінчення зазначимо, що сорт Азія добре підходить для садівників, які займаються вирощуванням полуниці в комерційних цілях. В цьому випадку для успішності підприємства вистачатиме на довше великих вкладень.

Про автора

admin administrator