Помідори абаканський рожевий

Авторadmin

Помідори абаканський рожевий

Характеристика та опис томата сорту абаканский рожевий

Давно відомо, що помідори – найголовніша і важлива культура у городника. І це не дивно, адже люди використовують томат при будь-якій зручній можливості: солять, квасять, запікають, фарширують і вживають в свіжому вигляді. А величезне різноманіття сортів і видів цієї культури розраховані на будь-який смак і колір. У всьому світі налічується понад 10000 сортів помідор. У статті ми розглянемо опис характеристику і правила догляду за сортом Абаканский Рожевий.

Відповідно до характеристики сорт належить групі среднепоздних томатів. Період від проростання перших паростків до дозрівання приблизно дорівнює 100-110 дням. Час плодоношення подовжено, що, безсумнівно, є великим плюсом.

Детермінантні кущі Абаканського рожевого по опису не досягають у висоту більше 150 см. Ріст стебла зупиняється після формування суцвіття на верхівці. даний сорт вимагає своєчасної підв`язки, і томатів може знадобитися додатковий захист від сонячних променів, так як листя у помідора середні і не густі.

Ні в якому разі не готуйте помідори в алюмінієвій каструлі. Кислота в помідорах при взаємодії з алюмінієм утворює небезпечні сполуки, які можуть завдати серйозних шкоду здоров`ю в майбутньому.

Сприятливе середовище вирощування цієї рослини – відкритий грунт або теплиця. При зростанні в відкритому грунті висота куща досягає 75-85 см, але на плодючість томата це ніяк не впливає.

При належному догляді один саджанець томата здатний утворити до 6 плодів. Більшість врожаю мають серцеподібну форму, але зустрічаються і плоско плоди.

переваги сорту

Сорт Абаканский рожевий володіє унікальними якостями:

  1. Приблизна вага одного томату дорівнює 200-300 грамам, але деякі плоди можуть доходити до 600-800 грам.
  2. Рожеві плоди у вигляді серця в міру схильні ребристості.
  3. У плодах утворюються шість насіннєвих гнізд, але кількість насіння в них невелике.
  4. помідори дуже смачні, мають середню щільність і рожевого забарвлення.
  5. Чи не тріскаються.

Характерні особливості зростання в різних регіонах

Досвідченим городникам відомо, що помідори – теплолюбна культура. Абаканский рожевий – універсальний сорт. І догляд за ним не сильно відрізняється від загальних вимог до вирощування помідор.

Слід пам`ятати, що на півдні, де завжди тепло і волого, томат можна сміливо садити у відкритий грунт. А в помірній кліматичній зоні більш комфортно вони будуть виростати в теплицях.

Вирощувати саджанці доцільніше через розсаду. В цьому випадку паростки будуть сильними і стійкими до деяких видів хвороб.

Посів насіння на розсаду

Як і більшість різновидів томатів, Абаканский рожевий на розсаду прийнято садити саме у березні. Перед посадкою насіння найкраще вимочити в слабкому розчині перманганату калію. Це їх знезаразить.

За рекомендаціями виробників, насіння висаджують в злегка утрамбовану землю. Попередньо грунт мульчують торфом або удобрюють невеликим грунтовим шаром. Після закінчення закладки насіння слід рясно полити землю теплою водою і накрити її плівкою.

Насіння томату Абаканський Рожевий

Ємність з розсадою повинна знаходитися в теплому місці до перших сходів. Після проростання плівкове покриття знімають і ставлять горщик в світле місце. Через 60 днів з моменту посадки, саджанці можна пересаджувати у відкритий грунт або теплицю. Рослину висаджують за півметра один від одного.

Доцільно не садити поруч з помідорами рослини того ж сімейства – баклажани, перець, так як у них загальні захворювання і шкідники.

Щороку в Іспанії проводиться свято томатів, іменований – La Tomatina. Це битва, де головною зброєю є томат.

Догляд після висадки рослин

Сорти рожевих помідор в догляді досить вибагливі. Як уже згадувалося, помідори не виносять посухи. Грунт постійно повинен бути вологим, полив – регулярним, вода для поливу – теплою і бажано відстояне. При цьому потрібно стежити за тим, щоб вода не потрапляла ні на листя, ні на стебла томатів.

При поливі вода не повинна потрапляти ні на стебла, ні на листя

До початку формування суцвіть, саджанці поливають в розмірі 4 л води на 1 м2, а потім полив прийнято поступово збільшувати. До моменту утворення плодів, полив повинен бути близько 11 л на 1 м2.

регулярне розпушування забезпечить ґрунт киснем – це позитивно позначиться на зростанні рослини. Підгодовувати Абаканский рожевий можна як органікою, так і мінеральними добривами.

Відразу після висадки в грунт, паростки можна полити рідкими органічними добривами, а зверху мульчувати. Головне – не перестаратися. Адже мульчування приваблює багатьох комах. При обпаданні суцвіть, добре допоможуть добрива, що містять магній і бор.

Вибір хлориду кальцію є найпоширенішою помилкою в вирощуванні пасльонових. сульфат калію так само добре заповнить нестачу мікроелементів в грунті, при цьому не зашкодить помідорів.

Абаканский рожевий потребуватиме підв`язці, якщо вони вирощуються у відкритому грунті. У теплицях, як правило, томат не росте до великих рослин.

Хвороби та профілактика

Варто відзначити, що Абаканский рожевий досить стійкий до багатьох захворювань, але, ризик є. До головних ворогів помідорів можна віднести:

  1. попелиця
  2. Капустянка
  3. Проволочник
  4. Колорадський жук
  5. фітофтора

Особливо небезпечна саме фітофтора. Як правило, щоб уникнути бурої гнилі, досить не заливати урожай і висаджувати розсаду на провітрюваних ділянках. У боротьбі з колорадським жуком допоможуть інсектицидні препарати.

Спори бурої гнилі стійкі до вологи. Саме тому важливо не заливати листя і стебла водою. Фітофтороз здатний знищити саджанець за тиждень.

Томати не просто популярні, вони присутні в кожній кухні світу. Їх люблять дорослі і діти. Широкий спектр застосування дозволяє віднести помідори до самим універсальним і затребуваним культурам.

Сорт Абаканский рожевий поєднує в собі правильну текстуру, свіжий смак і невибагливий догляд, що робить його одним з найбільш визнаних і поширених у садівників.

Сорти рожевих помідорів

Автор і редактор: Олена Н. https://floristics.info/ua/index.php?option=com_contact&view=contact&id=21 Правки: 22 листопада 2023 Опубліковано: 06 березня 2020 Перша редакція: 06 березня 2020 🕒 4 хвилини 👀 69276 разів 💬 3 коментарі

Кожен городник вам скаже, чим рожеві помідори відрізняються від звичних нам червоних: більшими розмірами, тоншою шкіркою та делікатесним смаком м’якоті. Рожеві томати – помідорна еліта, і, як усяка еліта, вони пред’являють підвищені вимоги до умов утримання та догляду.

Однак великий вибір сортів і гібридів цього різновиду томатів може задовольнити запити будь-якого городника, навіть початківця. Поділяються сорти на городні та на такі, що ростуть у теплицях.

Сорти рожевих томатів для городу

Власне, це умовний поділ, оскільки багато сортів добре ростуть і в захищеному ґрунті, й на городніх грядках. Однак:

усі сорти, створені для городу, можна садити і під плівку, а ось тепличні сорти далеко не всі можуть нормально розвиватися та плодоносити в відкритому ґрунті.

Рожевий мед – холодостійкий середньостиглий і стійкий до інфекцій томат детермінантного або напівдетермінантного типу, вирощуваний як у теплицях, так і на городі. Висота куща може сягати 1,5 м. Формувати його краще в два гудиння. З моменту появи сходів і до дозрівання плодів минає близько 115 днів. Кожна рослина здатна дати до 6 кг яскравих, майже малинових плодів вагою до 800 г із м’ясистою, ніжною, цукристою м’якоттю, розділеною на чотири камери. У вологу погоду шкірка на помідорах може тріскатися. Вирощують цей сорт для салатів і переробки.

Рожевий фламінго – середньоранній, стійкий до інфекцій сорт індетермінантного типу, що сягає в висоту більше метра. Цей томат придатний для вирощування і в парниках, і на городніх грядках. Формують рослину в 1-2 гудиння. Стиглі плоди починають з’являтися на кущах приблизно через 115 днів із моменту появи сходів. З однієї рослини за сезон збирають до 8 кг сливоподібних плодів вагою до 500 г із запашною, соковитою, цукристою м’якоттю, розділеною на 4-6 камер. Рожевий фламінго – сорт універсального призначення.

Червоненька квіточка – індетермінантний сорт середньораннього дозрівання, його рідко вражають хвороби пасльонових культур. Придатний як для городу, так і для теплиць. Висота куща – від 70 до 150 см, формують його в 2-3 гудиння. Помідори вагою 200-600 г із малонасінною солодкуватою тугою м’якоттю нагадують формою усічене серце. Призначення плодів універсальне.

Рожеві щічки – універсальний детермінантний сорт, який формує на одному гроні до шести видовжених плодів вагою до 300 г.

Андромеда рожева – ранньостиглий, врожайний детермінантний гібрид, стійкий до спеки та захворювань. Плоди у нього трохи ребристі, щільні, пласкі й невеликі – вагою до 90 г.

Окрім описаних сортів, добре ростуть у відкритому ґрунті рожеві помідори Де Барао рожевий, Алсу, Бійська троянда, Мікадо рожевий, Абаканський рожевий, Грушівка, Японський краб і багато інших.

Сорти рожевих томатів для захищеного ґрунту

Інжир рожевий – середньоранній, декоративний, стійкий до інфекцій індетермінантний сорт, який у районах із теплим кліматом можна вирощувати й у відкритому ґрунті. У висоту стебло сягає 3 м, тому кущ вимагає підв’язування. Формують рослину в 1-2 стебла. Кожен кущ дає за сезон до семи кілограмів грушоподібних, ребристих плодів масою 200-600 г з однієї рослини. М’якоть у багатокамерних плодах світло-малинова, солодка, з медово-фруктовим присмаком. Призначення плодів універсальне.

Мехіко – урожайний середньостиглий індетермінантний сорт заввишки до двох метрів. Кущ формують в 1-2 стебла. Дозрівають неправильної форми пласкі плоди вагою 400-800 г за 100-110 днів. М’якоть у них ароматна, м’ясиста, солодка, з ледь помітною кислинкою.

Волове серце – середньостиглий, сильногіллястий продуктивний індетермінантний сорт, стійкий до посухи, шкідників і хвороб. Кущ росте в висоту до 2 м, формують його зазвичай в 1-2 гудиння. Середня вага ребристих багатокамерних серцеподібних плодів – 300 г, але іноді можна зняти й кілограмовий помідор. М’якоть у плодів ніжна, солодкувата, запашна. Призначення – універсальне.

Цукровий бізон – середньоранній, стійкий до хвороб, посухи та інших погодних катаклізмів індетермінантний продуктивний сорт, що сягає у висоту 180 см. За сезон кущ дає кілька відер ребристих, округлих, червоно-рожевих томатів вагою до 350 г. М’якоть у томатів цього сорту запашна, солодкувата, соковита. Призначення плодів – універсальне.

Японський краб – стійкий до захворювань середньостиглий індетермінантний сорт заввишки до 2 м. Із кожного куща можна зняти до 7 кг клешнеподібних ребристих плодів із соковитою, м’ясистою, солодкою м’якоттю з ледь помітною кислинкою. Навколо плодоніжки у кожного помідора невелика зелена плямочка. У теплиці кущі цього сорту можуть плодоносити до самих заморозків. Вирощують Японський краб і під відкритим небом.

Часто в теплицях вирощують сорти рожевих томатів Чудо землі, Волове серце, Рожевий спам, Цунамі, Кардинал, Рання любов і Рожеве серце.

А що таке детермінантний та індетермінантний тип томатів, ви дізнаєтеся з відео:

Кращі сорти помідорів для відкритого ґрунту

Томати – одна з основних овочевих культур. Їх вирощують повсюдно в промислових масштабах, на приватних земельних ділянках, у теплицях, на балконах і навіть на підвіконнях. Сортів цієї культури так багато, що можна розгубитися, намагаючись зробити вибір, але сьогодні ми поговоримо про найчисельнішу категорію сортів: про помідори для вирощування у відкритому ґрунті.

Найкращі низькорослі сорти томатів

Переваги цих сортів у тому, що їм не потрібна опора, тому їх охоче вирощують на дачних і присадибних ділянках.

Абаканський рожевий

Урожайний середньостиглий сорт із тривалим плодоношенням. Вага плодів, що формою нагадують серце, зазвичай 200-300 г, але окремі помідори можуть важити й півкілограма. При транспортуванні плоди часто пошкоджуються, тому вирощують їх переважно для власних потреб, а не на продаж.

Боні-ММ

Ранньоспілий, урожайний, стійкий до захворювань і чинників довкілля штамбовий сорт із трохи ребристими, круглими яскраво-червоного кольору плодами високих смакових якостей і масою до 80 г. Їх їдять свіжими й використовують для домашніх заготовок.

Аляска

Ідеальні ранні томати для місцевості з недовгим літом: продуктивні, рідко вражаються захворюваннями та стійкі до поганої погоди. Плоди пласкі, масою близько 100 г, використовуються як для їжі, так і для консервації.

Популярністю користуються також сорти низькорослих томатів:

  • Загадка,
  • Малиновий гігант,
  • Анастасія,
  • Рома,
  • Акварель,
  • Ріо Де Гранде,
  • Бобкат.

Урожайні сорти помідорів

Завдання власників невеликих земельних ділянок полягає в тому, щоб виростити багато овочів, зайнявши при цьому мінімальну площу, тому такою популярністю користуються великоплідні сорти томатів.

Столипін

Універсальний ранній, холодостійкий, низькорослий і дуже продуктивний сорт, стійкий до примх погоди, розтріскування й основних захворювань томатів. Плоди овальні, темно-рожеві, зі щільною шкіркою, вагою близько 100 г, із прекрасними смаковими якостями.

Пузата хата

Універсальний високорослий продуктивний сорт із вогненними ребристими плодами вагою від 150 до 250 г, що нагадують формою груші. М’якоть цукриста, дуже смачна.

Малиновий гігант

Великий кущ із потужним стеблом заввишки до 1 м. Сорт ранній, високоврожайний. Плоди з невеликою кількістю насіння, темно-рожеві, майже малинові, масою від 200 до 400 г, після дозрівання не розтріскуються.

Окрім описаних сортів, високою врожайністю вирізняються томати:

  • Рожевий слон,
  • Чудо світу,
  • Де-Барао жовтий і рожевий,
  • Гігант 5,
  • Гібрид 35.

Найбільші сорти помідорів

Викликають заздрість сусідів по ділянці не тільки високий урожай, а й рекордно великі плоди. Окрім того, якщо ви зібралися заготовлювати на зиму томатний сік, соус, пасту або кетчуп, то простіше виробляти їх із великих томатів.

Бичаче серце

Один із найсмачніших універсальних скоростиглих сортів, плоди якого можуть сягати величезних розмірів: їхня вага може перевищувати 500 г. М’якоть не містить жорстких волокон, насіння в томатах мало, шкірка у плодів тонка, але транспортуються плоди добре. Кущ високий, потребує опори.

Король королів

Універсальний середньоранній високорослий і високоврожайний гібридний томат із округлими червоними плодами до 1 кг вагою. Насіння плоди не утворюють, в умовах підвищеної вологості вони можуть розтріскуватися, однак смакові якості у плодів цього сорту чудові.

Медовий спас

Високорослий універсальний середньостиглий сорт із солодкими помаранчевими плодами вагою до 200 і більше грамів. Плоди непогано зберігаються і не втрачають товарних якостей при перевезенні.

Великими плодами вирізняються також сорти Алсу й Апельсин. А про те, які сорти томатів, котрі мають потреби в пасинкуванні, можна вирощувати в середній смузі, ви дізнаєтеся з наступного відео:

Про автора

admin administrator