Помідори воловяне серце

Авторadmin

Помідори воловяне серце

Помідор сорту «Волове серце»

Для споживання у свіжому вигляді, мабуть, найсмачніші помідори — „серцеподібні”. Чи не найвідоміший серед них сорт „Волове серце”.

Він призначений для вирощування у відкритому ґрунті або в теплицях. Розмножувати помідор найкраще розсадним способом. Для вирощування на грядці насіння „Волового серця” висівають у лотки чи в теплиці в лютому. Щоб проросло швидше, можна попередньо замочити його у ледь теплій воді на 12 годин. Насіння помідора сходить при температурі щонайменше 18–22 градуси. В перший тиждень до сходження в приміщенні підтримують температуру 20–25 градусів, потім знижують до 10–15 градусів. Після появи двох листочків на стеблі помідори пікірують.

Після настання стійкого тепла розсаду можна пересаджувати у відкриту землю. Але перед тим обов’язково загартувати її: щодня виносити надвір на кілька годин і поступово зменшувати полив. Загартоване стебло міцне, має темно-зелений колір. Якщо рослині бракує світла, місця (загусто посіяно), забагато вологості чи тепла, стебло витягується, стає блідо-зеленим.

Стебло „Волового серця” може вирости у висоту від 120 до 180 см. У кожній кисті формується від 3 до 5 зав’язей. Стиглі помідори вагою 150–300 грамів набувають рожево-малинового кольору. Умільці вирощують томати вагою 500 грамів і навіть кілограмові екземпляри. Дозріває „Волове серце” за 105–115 днів від моменту повного сходження.

Використання помідора — універсальне. Томати дуже смачні. З них виходять чудові соки й пасти. Урожайність куща в середньому до 5 кілограмів, деякі джерела повідомляють про майже 7 кілограмів.

Сорт стійкий до більшості захворювань, але профілактика буде не зайвою.

При підвищеній вологості тонка шкірка може тріскати. З цієї ж причини (і через велику вагу плодів) термін збереження томатів і їх транспортабельність обмежені.

Насіння „Волового серця” можна зібрати самостійно.

Томат Волове серце: характеристика та опис сорту, відгуки, фото

Загальна характеристика томату Волове серце. Правила посадки сорти томата Волове серце: вирощування або придбання розсади, пікірування, посадка в теплицю або відкритий грунт. Догляд.

Цей вид помідорів підкорив мене своїм розміром і смаком. Незважаючи на те, що кущ не мініатюрний зовсім, я все одно висаджую Волове серце щорічно у себе на городі. У багаторічному змаганні з постійними новинками і сортами, які також присутні на дільниці, цей томат завжди в числі переможців.

Ці помідори дуже смачні як в свіжому вигляді, так і в соусах, лечо, аджике. Досить невибагливий сорт, втім, все одно потребує догляду і турботи, дотримання правил агротехніки при посадці. Про це сьогодні й поговоримо.

Загальна характеристика

Походження сорту італійське. А в Росії був виведений селекціонерами з ТОВ «Агрофірма Пошук». У 2003 році Волове серце внесений до реєстру Російської Федерації і дозволений до використання.

Має кілька гібридних аналогів F1, які відрізняються відтінком плоду, можуть бути рожевими, малиновими і навіть чорними.

  1. Характерною рисою сорту є різний розмір плодів на одній гілці. Вони майже всі неправильної форми, але смак у томата солодкий.
  2. Візитною карткою овоча можна назвати у більшості томатів форму у вигляді серця.
  3. Волове серце — середньостиглий детермінантний сорт. Перший урожай збирають через 107 — 115 днів після посадки у відкритий грунт. Вирощувати його рекомендується як у відкритому грунті, так і в різних видах теплиці.
  4. Висота куща може досягати 1,2 — 1,3 м. Тому обов’язково потрібно підв’язувати. Також, томат потребує формування куща в 1 — 2 стебла, причому другий стебло формується з пасинка, який знаходиться над першою пензлем. Всі інші пасинки рекомендується видаляти.
  5. У дорослого куща немає надто густої зеленої крони, проріджування не потребує. На одній кисті зазвичай 5 — 6 плодів, кожен в середньому 250 — 400 гр і більше. Бувають випадки, що один томат важив 800 — 1000 гр, якщо дотримуються всі правила вирощування та догляду.
  6. Кущ досить розлогий і зупиняє своє зростання після того, як сформується 5 — 6 кистей разом з плодами. Стебла довгі (1,5 — 1,8 м). Перша зав’язь зазвичай з’являється над 8 — 10 листом, а наступні через 1 — 3 аркуша. Найбільші плоди дозрівають зазвичай в нижній частині рослини, а більш дрібні — 100 — 150 гр на верхівках.
  7. Томати мають високі смакові характеристики, шкірка тонка, солодкі і соковиті, м’якоть м’ясиста, ребристість середня, аромат типовий для помідорів. Кількість сухої речовини — 4,7%, цукру — 2,2%.
  8. Не рекомендується вирощувати занадто багато, так як зберігаються погано, рекомендуються для вживання у свіжому вигляді і для приготування соусів, кетчупу, соків. З одного куща можна отримати майже 700 мл соку.
  9. Сорт володіє стійкістю до більшості інфекцій і захворювань, морозостійкий.

Про автора

admin administrator