Посадка виноградних живців

Авторadmin

Посадка виноградних живців

Чубуки винограду: посадка і вирощування в домашніх умовах

У досвідчених садівників на озброєнні є кілька способів розмноження винограду. Насіннєвий метод використовується вкрай рідко через свою складність, і найчастіше нові лози отримують за допомогою вегетативного способу. Гідні результати досягаються при використанні попередньо підготовлених виноградних живців – цибухів.

Правила збору і зберігання цибухів винограду

Для цибухів вибирають здорову лозу з обрізаними восени гілок.

Чубуки представляють собою відростки плодоносному виноградної лози, вік якої досяг одного року. Щоб виростити з них новий кущ винограду, слід потурбуватися заздалегідь, і зробити заготовку відповідних цибухів з настанням осені.

В кінці зими їх висаджують в тару і вирощують в домашніх умовах.

  • Навесні пророслі чубуки пересаджують на підготовлене місце в саду і вже восени на ділянці можна милуватися новими виноградними лозами.

Так коротко виглядає процес розмноження винограду чубуками, розглянемо ж його більш детально.

Чубуки можна придбати в спеціалізованих розплідниках або ж підготувати самостійно.

Чубуки різної довжини.

При заготівлі живців слід дотримуватися наступних правил:

  • материнська лоза повинна бути здоровою, плодоносної;
  • для збору цибухів слід вибирати пагони, розташовані на сучку заміщення або ж в центрі плодової стрілки;
  • діаметр відповідного втечі – близько 8-10 мм.

Заготівля в домашніх умовах

  1. Вибравши матеріал для заготівлі живців, необхідно зрізати з лози втечу, відокремивши від нього все вегетативні частини: вуса, листя, верхівку. Лоза нарізається на живці з 3-4 міжвузлями.
  2. Далі нарізають живці так, щоб кожен мав по 3-4 вічка. Робити це потрібно за всіма правилами. Верхній зріз роблять навскіс, відступивши пару сантиметрів від нирки. Внизу потрібно відступити від нижнього вічка 3-4 см, і зробити зріз підлогу кутом 45 градусів. Але також на нижній частині на корі роблять кілька надрізів. Для стимуляції утворення коренів на нижній частині живця роблять поздовжні розрізи.
  3. Далі підготовлені живці вимочують у воді протягом 10-12 годин, а потім витримують годину в 3% -ому розчині мідного купоросу. Дана міра потрібна для знезараження живців. Знезараження живців в розчині мідного купоросу.
  4. Висушені чубуки ретельно запаковують і поміщають на зберігання в будь-який прохолодне місце: підвал або холодильник на нижню полицю. Невелика кількість живців можна зберігати на полиці холодильника.
  5. Слід пам’ятати, навіть настільки ретельно відібрані і підготовлені виноградні живці можуть загинути, і тому заготовлювати їх слід з деяким запасом.

Заготівля і зберігання цибухів – дуже важлива складова, без якої неможливо буде виростити виноград. Зробивши все правильно, можна не сумніватися в успіху подальшого процесу.

Підготовка ємностей для пророщування

Для пророщування цибухів підійдуть пластикові стаканчики об’ємом 500 мл.

Перед тим, як приступити до посадки живців, необхідно зайнятися підготовкою контейнерів. Як правило, для цих цілей використовують пластикові бутлі з відрізаним верхом, або звичайні пластикові стаканчики.

Відмінним варіантом субстрату стане суміш землі з перегноєм, піском і тирсою, взятими в рівних частинах.

Для успішного пророщування цибухів необхідно стежити за тим, щоб не було застою вологи в грунті. Щоб цього уникнути, полив слід проводити через піддон. Для цього в дні ємності необхідно зробити пару отворів для відтоку зайвої рідини.

Підготовка живців до посадки

З поперечного зрізу живця має виділятися трохи вологи.

Перед тим, як висаджувати чубуки в підготовлену тару, необхідно перевірити їх цілісність.

Для цих цілей підійде секатор – їм потрібно натиснути на черешки і проаналізувати їх реакцію на тиск:

  • Якщо при натисканні виділяється невелика кількість вологи з поперечного зрізу, значить, чубук абсолютно готовий до посадки.
  • Якщо витікає надто багато рідини – держак згнив.
  • Повна відсутність вологи говорить про непридатність держака, який встиг висохнути.

Перевірити готовність цибухів можна й іншим способом. Досить обрізати його і оглянути місце зрізу: придатний держак матиме ніжно-зелений відтінок, а у бракованого будуть помітні чорні точки.

У хорошого держака свіжий зріз має світло-зелений відтінок.

Відібравши підходящі чубуки, їх слід опустити в воду і замочувати протягом декількох діб. Потім їх ще на добу поміщають в ємність зі стимулятором корнеообразованія.

Пророщування цибухів в воді

Вода повинна покривати нижні нирки.

Для кращого ефекту можна покласти вату.

  • Щоб живці якомога швидше пустили коріння, їх слід помістити в банки з водою. При сприятливих умовах коріння з’являються через 3-4 тижні.
  • Для успішного пророщування коріння виноградним черешкам слід забезпечити хороше освітлення. Найкраще поставити банки з чубуками на добре освітлений підвіконня. Якщо за вікном панує похмура погода, впоратися з поставленим завданням допоможуть лампи денного світла.
  • Для прискорення коренеутворення досвідчені садівники використовують метод кільчеванія – прогрів нижньої частини живців, завдяки чому коріння розвиваються набагато швидше, ніж нирки. Для цих цілей рекомендується скористатися теплом від батареї опалення. На підвіконня ставлять пару брусків, а зверху розміщують лист фанери так, щоб її край виходив за межі підвіконня.
  • Контейнери з чубуками розташовують на фанері. Так вони будуть набагато швидше і ефективніше нагріватися теплим повітрям, що йде від батареї. Однак необхідно стежити за тим, щоб температура повітря не піднімалася вище 30-35С.

Просте пристосування для кільчеванія живців винограду.

Пересадка в грунт

  1. Після того, як у цибухів успішно проросли корінці, їх слід пересадити в ємності з відповідним субстратом, поглиблюючи на 5-6 см. Живці пустили корінці і готові для висадки в грунт.
  2. Поливають саджанці через день, використовуючи м’яку відстояну воду кімнатної температури, або трохи тепліше.
  3. Для успішного вкорінення живців землю слід періодично рихлити і зрідка підгодовувати комплексними рідкими добривами. Ознакою вдалого вкорінення цибухів буде зростання зелених пагонів.
  4. На цій стадії також не виключається загибель певної кількості цибухів.

Висадка на ділянці

З приходом весни і встановленням стабільної теплої погоди виноградні живці слід висаджувати на постійне місце в саду. Найбільш підходящим для них місцем стане добре освітлений ділянку, надійно захищений від сильного вітру і протягів.

Схема посадки чубука у відкритий грунт.

Для швидкої і успішної приживлюваності на новому місці слід провести наступні заходи:

  • Для поліпшення родючих якостей землі її збагачують сумішшю з 2 відер річкового піску, 1 відра перегною і 80 г нітроамофоски, з розрахунку на кожен квадратний метр.
  • Землю повторно перекопують, а потім готують ями для підрощених цибухів глибиною 0,5 м. Для подальшого повноцінного росту і розвитку виноградних кущів, відстань між живцями має бути не менше 2-2,5 м. Посадочні ями викопують з інтервалом в два метри.
  • На дні ямки формують невеликий горбок, на який ставлять держак, акуратно розправляють його корені і закопують. Грунт зверху добре утрамбовують. Для захисту від яскравих сонячних променів пересаджені чубуки рекомендується вкривати картонними ковпачками. Грунт навколо держака акуратно приминають руками і проливають водою.

Найбільш вдалий час для посадки цибухів на постійне місце – травень або червень, коли температура повітря прогріється до 15 С ° і буде виключена ймовірність пізніх заморозків.

Найкраще, якщо перед посадкою провести невелику загартування для живців: виставляти їх днем ​​протягом тижня на вулицю, а на ніч забирати в будинок. Відразу після посадки молодим рослинам слід забезпечити регулярний полив, стежачи за тим, щоб земля біля них не пересихала.

висновки

Виноградні кущі, вирощені за допомогою цибухів, будуть точними копіями материнської рослини, і володіти всіма характерними властивостями і якостями.

Тому велике значення має відповідальний підхід до вибору зразка для майбутніх виноградних лоз.

Відео про те, як нарізати живці винограду

Новости

Цена гидроизоляции крыши Во-1-х, этот комплекс действий защищает сооружение от разрушительного воздействия осадков. Без гидроизоляции в строении возникают протечки (а гидроизолирующее покрытие держит воду даже при резких перепадах

Гидроизоляция пола в ванной Процесс выполнения гидроизоляции Гидроизоляционный раствор следует наносить в 2 этапа: первый слой раствора следует нанести на пол, а через 4-6 часов второй . Как правило, выполняется она специальными

Гидроизоляционная пленка для кровли Основные разновидности пленочных гидроизоляционных материалов Для защиты крыши от негативного воздействия влаги, могут применяться следующие виды материалов: Именно мембраны считаются оптимальным выбором

Гидроизоляция пола перед стяжкой В повседневной жизни рано или поздно все сталкиваются с «несанкционированным» проникновением воды из или в помещения проживания. Мы топим, нас топят, или в своем доме на первом этаже появляются непредусмотренные

Гидроизоляционная пленка: Что это, какие бывают пленки, инструкция по монтажу, цены за рулон Гидроизоляционная пленка – это материал, который используется для защиты здания от влаги, конденсата и атмосферных осадков. Позволяет существенно продлить эксплуатацию не только здания, но и его основных

Организация кровельного пирога – пароизоляция, утепление, гидроизоляция кровли Принципиально увидеть, что, беря во внимание подобные тенденции, строй компании сразу строят новые дома с мансардой жилого плана, но и обладатели уже построенных особняков также хотят переоборудовать

Обмазочная гидроизоляция для бетона: виды, требование и применение Задачей строительства является не просто построить здание, но и защитить поверхности от проникновения воды. Фундамент, подвал, полы, крыша всегда соприкасаются с водой. Защиты требуют не только места,

Пароизоляция и гидроизоляция: отличие и назначение Каждому человеку хочется, чтобы условия проживания в доме были одинаково комфортны как в летний зной, так и в зимнюю стужу. Но что нужно, чтобы создать в доме благоприятную атмосферу? Конечно же, в условиях

Мастика гидроизоляционная: история появления, многообразие видов Нет необходимости говорить, что гидроизоляция продлевает срок эксплуатации конструктивных элементов зданий и сооружений. Видов защиты от проникновения влаги большое количество. Нас же в этой статье

Гидроизоляция стен от фундамента: материалы, правила Так как фундамент является основой всего дома, то особое внимание необходимо уделить его гидроизоляции. Она будет надежно защищать строение от попадания внутрь как грунтовых вод, так и поверхностных вод

Посадка живців винограду: терміни, правила та догляд після посадки

Кожен знає, яку користь організму людини приносить виноград . Але його люблять не тільки за це, але і за смак і аромат пружних плодів. Якщо раніше цією ягодою могли досхочу поласувати жителі південних районів, то зараз виноград завойовує нові території, виростаючи в північних широтах.

Кращим методом розмноження винограду в домашніх умовах вважається вегетативний, до якого належить живцювання. На користь цього способу говорить його доступність, простота і результативність.

Вибір кращих сортів винограду для вирощування

Як розібратися в сортовому різноманітті винограду ? Для цього необхідно розуміти, для якої мети збирається садівник вирощувати смачну ягоду. З кущів столових сортів збирають часто грона великих солодких ягід, страви з якими прикрашають десертні столи. Технічні види гарні для приготування вина. А універсальними і ласувати приємно, і напої з них виходять відмінної якості.

До кращих сортів винограду, що дає хороші врожаї, відносяться ті, які і морозів не бояться, і хвороб протистоять:

  • Одним з найбільш ранніх видів ягідного рослини є Тасон з великими овальними плодами в семисот грамів гронах. Для нього характерна висока врожайність, стійкість до хвороб.
  • Про сорті Забава можна сказати багато хорошого: дає великі врожаї темно-синіх солодких ягід, які не псуються при зберіганні, перевезенні, не піддаються псування осами.
  • Про кишмиш відомо багатьом. Жовто-зелені ягоди не мають насіння, відрізняються солодкістю, ароматом.
  • А за морозостійкість і врожайність цінують технічні сорти Ізабелла, Мускат, що йдуть на приготування виноградних напоїв.
  • А ось для Амурського Потапенко головним є стабільні врожаї навіть в несприятливі періоди зростання.
  • Виноград Дружбу однаково використовують і на їжу, і для приготування білих столових вин, що відрізняються вираженим смаком мускату. Цей сорт не боїться морозів навіть нижче двадцяти градусів, не схильний до хвороб.
  • Десертний сорт Красень має високий захист, добре приживається на дачних ділянках. Ягоди не мають насіння, тому хороші для їжі, а вино з нього виходить просто чудове.

Будь садівник вважає за краще на своїй ділянці тільки кращі сорти винограду, але при виборі їх потрібно враховувати особливості клімату і грунту саду.

Підготовка живців, їх пророщування

Починають вегетативне розмноження винограду з підготовки живців, зрізають які спочатку осені до середини. Для цього вибирають тільки здорові потужні кущі з лозою товщиною не менше семи міліметрів. Найкраще приживаються і ростуть живці, узяті не з боків лози, а з центральної її частини. Ділянка обрізання становить трохи більше півметра. Після процесу нарізування живців, їх очищають від зелені, вусів, пасинків. Місце нижнього зрізу має перебувати під вузлом, а верхнього – на два сантиметри вище вічка.

Обов’язковою умовою для подальшого зростання живця має бути присутність на ньому мінімум чотирьох нирок.

зрізані живці необхідно занурити повністю на добу в воду, після цього їх обприскують трипроцентним розчином залізного купоросу, а зрізаними частинами поміщають на деякий час в розплавлений віск. Ці маніпуляції дозволять захистити посадковий матеріал від пересихання, врятувати від появи цвілі, гнили.

Пов’язані шнуром в пучки живці поміщають на зберігання або в провітрюваних частина підвалу, або в нижні ящики холодильника. Можна зберігати їх в мішках з поліетилену, поставивши вертикально.

Підготовчі роботи для вкорінення живців починають в перші дні березня:

  • На кожному пагоні роблять поперечний розріз, щоб перевірити, живий він чи ні. А по зрізу нирки визначають їх активність. На лозі не повинно бути ніяких плям, пошкоджень, а забарвлення лубу дивувати свіжістю зелені.
  • Потім з перевіреної лози нарізають живці з двома-трьома очками. Лінії зрізів повинні бути у верхній частині перпендикулярні вертикальної осі гілки, на сантиметр вище вічка, в нижній – під вузлом з невеликим нахилом від нього.
  • Після такого оновлення гострим ножем в поздовжньому напрямку проводять борозенки по корі живця.
  • Підготовлені гілки кладуть в ємності з талої або проточною водою, в яку додані біостимулятори типу гумату натрію або гетероауксину, меду. Як тільки на лозі почнуть набухати бруньки, то її витягують з води.

Тепер прийшла пора висаджувати виноград в горщики, заповнені поживним грунтом, або в спеціально відведене місце парника, або відразу в ями для виноградних посадок, заздалегідь підготовлені в саду. Щоб на кінцях живців утворилися зачатки коренів, кили, необхідно для нижньої частини створити теплі умови, а верхівки тримати в холоді.

Ще одним способом пророщування живців при малому їх кількості є приміщення їх в воду кімнатної температури або у вологі мішки з поліетилену, які в горизонтальному положенні кладуть на полиці шафи. Правильно заготовлений матеріал для посадки винограду дозволить навесні вже висадити його у відкритий грунт.

Терміни та правила посадки живців винограду

Перед висаджуванням живців на постійне місце вибирають місце в саду з південної або південно-західного боку. Тоді їм будуть не страшні північні і північно-східні вітри. Грунт для лози потрібна з нейтральною кислотністю або легким подкислением.

Посадку живців планують тоді, коли температура грунту досягне десяти градусів на глибині нижче 20 сантиметрів. Середнім терміном посадки винограду буде друга половина квітня – початок травня. Пізніше двадцятого числа останнього весняного місяця висаджувати не рекомендують, так як лоза гірше вкорінюється і може засохнути в результаті підвищеного випаровування вологи. Грунт для посадок перекопують, рихлять, вносять в неї органічні і мінеральні добрива . Після цього формують борозенки, які добре просочують вологою, протоку з шланга.

Живці занурюють до сорока сантиметрів у глибину, залишаючи на поверхні верхню нирку.

Ретельно политі грядки мульчують навколо паростків торфом або вологими тирсою. Тут і вічко можна засипати. Для створення парникового ефекту над посадками натягують плівку, яку прибирають через двадцять днів після появи коренів у молодої лози. Спочатку відкривають укриття на годину, з кожним днем ​​збільшуючи час, привчаючи рослина до свіжого повітря. Найкраще приживаються живці, у яких перед висадкою з’явилися зачатки коренів, кили. Вибір дати посадки багато в чому залежить від погодних умов, від стану ґрунту в саду.

Догляд за посадками виноградної лози

Головним у догляді за посадками винограду вважають забезпечення їх нормальної вологістю. Полив здійснюють кожні чотири дні при слабкому укоріненні лози, потім його знижують до одного разу на два тижні. поливи припиняють в кінці літа для кращого дозрівання пагонів. Зберегти вологу в землі, створити сприятливі умови для життя лозі допоможе розпушування та мульчування грядок. Процес розпушування особливо в перший час повинен проходити обережно, без пошкодження слабких корінців винограду. Потім його частішають до двох разів на місяць.

Лоза не любить навколо себе бур’янів . Їх видаляють, поки вони не стали міцними і не заглибилися корінням в землю. Через місяць в землю починають вносити підгодівлі , Що складаються з сечовини (десять грам), суперфосфату (п’ятнадцять грам), калійної солі (десять грам), які розчиняють перед внесенням в десяти літрах води. Наступний раз удобрюють посадки в другій половині літа, використовуючи фосфати (20 грам) і калійну сіль (десять грам).

Використання правильної методики посадки і догляду за вкоріненою лозою допоможе зберегти її життєздатність на довгі роки.

Розмноження різних сортів винограду живцями є найбільш вигідним, тому що вони легко вкорінюються і приживаються. Цей метод не вимагає особливих знань і умінь, їм може скористатися навіть початківець садівник. У нашому матеріалі розповідається, як підготувати черешки, яким способом їх краще укоренити, як висадити у відкритий грунт, щоб забезпечити активне зростання і життєздатність.

Більше інформації можна дізнатися з відео:

Посадка винограду навесні живцями і саджанцями

Якщо для посадки використовується кілька сортів, то живці обов’язково потрібно підписати, щоб надалі не заплутатися.

Далі йде підготовка ємності для живців. Їх можна опустити в прозору банку, попередньо на дно якої покласти вату в кілька сантиметрів, яку поливають охолодженою кип’яченою водою. З метою дезінфекції у воду додають марганцівку, роблячи розчин злегка рожевим, а також 1-2 шматочки деревного вугілля. Це запобіжить помутнінню та псуванню води.

Після цього пагони можна опускати у воду і ставити на підвіконня. Подальший догляд за живцями полягає у відстеженні рівня води, який повинен бути постійно однаковим.

У разі випаровування води, вата, викладена на дні ємності, не дасть засохнути майбутнім саджанцям.

Було зазначено, що активне коренеутворення у живців відбувається при низькому рівні води на межі з повітрям. Корінці виростають із зволоженої частини камбію, а точніше, з вузлів на пагонах. При цьому тонкий шар води забезпечує необхідну аерацію, а ідеальний зріз між вузлом і нижнім зрізом – одночасне проходження води і повітря в цій частині гілки.

Деякі садівники створюють тепличні умови майбутнім саджанцям, надягаючи на банку прозорий поліетиленовий пакет. В цьому є свої переваги: вологість повітря буде набагато вищою, живці не будуть потребувати додаткової вологи, а бруньки швидше будуть розпускатися. Такий догляд дозволить домогтися успішного і швидкого вкорінення пагонів.

Щоб укорінення пагонів відбулося набагато швидше, ємність виставляють на теплу поверхню. Наприклад, можна покласти картон або металевий лист на радіатор, а зверху – банку з живцями.

Формування повноцінного саджанця

Схема формування саджанців така – спочатку розпускаються бруньки, потім з’являються перші корінці. На це піде близько 3 тижнів. Все ще залежить від сорту та якості живців, тому строки укорінення можуть бути різними. Іноді трапляється так, що укорінення починається через 1 або навіть 2 місяці.

У разі, якщо бруньки стануть випускати пагони один за іншим, а корінців так і не буде, слід видалити всі найбільш міцні гілки, залишаючи лише одну. Тут не варто шкодувати, утворення куща може початися навіть з найменшої і слабкої гілочки. Перший пагін позбавляє поживних речовин майбутній саджанець, досить часто живці з-за цього так і не вкорінюються. Про формування кореневої системи будуть свідчити горбки калюса, які в подальшому стануть корінцями. Як тільки вони досягнуть 1 см довжини, їх можна висаджувати у відкритий грунт.

Висадка у відкритий грунт

Садити живці рекомендується на добре освітлюваній сонцем ділянці, де не буде вітрів і протягів. Виноград висаджують біля стін будинків, огорож, сараїв. Грунт для посадки повинен бути добре дренований.

Висадка саджанців в піщану землю здійснюється в траншеї. Якщо ж грунт суглинистий з близьким заляганням грунтових вод, то садити живці рекомендується на гряди. Після висаджування укорінених пагонів траншейним способом, винограду потрібен грамотний догляд. По краях між ними встановлюються пластикові ємності з відрізаним дном. Надалі це буде використано для здійснення поливів і внесення добрив. По мірі росту куща, приблизно через 3-4 роки, ці пристосування можна прибирати. В такому віці виноград вже сам буде діставати необхідну вологу з ґрунту. Варто зазначити, що чим довше коріння рослин, тим смачніше буде вино, зроблене з його ягід.

Поради

  • Садити живці у відкритий грунт відразу після вкорінення не варто. В умовах прохолодного клімату перший рік після посадки досвідчені садівники дають можливість рослинам зміцнитися. Вони звикли садити виноград в мобільні ємності, наприклад – у відра. Восени відра з живцями ставлять в прохолодне місце, в льох або підвал, а навесні висаджують на садовій ділянці.
  • Місце для висадки живців потрібно добре розпланувати, щоб надалі кущі добре розвивалися. Дуже важливо згрупувати сорти за призначенням, оскільки їх висадка має різний інтервал. Соко-винні сорти потрібно садити на відстані до 1 метра, столові – на 1,5 м один від одного. Міжряддя становить 2,5 метра.
  • Для правильного розрахунку місця необхідно враховувати силу росту виноградних сортів. Їх слід згрупувати по стійкості до морозів і термінами дозрівання. Надалі таке планування істотно полегшить догляд за саджанцями. Менше знадобиться часу на обприскування винограду і його укриття.
  • Щеплені саджанці, придбані з розплідника, рекомендується саджати практично лежачи, щоб не було проблем з визріванням лози. Далі їх потрібно переводити на власну кореневу систему.
  • Варто пам’ятати і той факт, що виноград – культура, яка володіє властивістю полярності. Підв’язувати лозу до опори необхідно у горизонтальному положенні. Це сприяє однаковому і правильному росту молодих гілок. Вертикальна підв’язка стимулює зростання лоз з верхніх вічок, в той час як нижні вічка можуть взагалі не випустити нічого. У цьому процесі дуже важливий грамотний догляд, що забезпечить правильне розгалуження і розвиток виноградного куща.

Догляд за молодим виноградом – поливи і обрізка

У перші роки після висадки молодому винограду потрібне часте і рясне зволоження. З настанням осені проводиться загальний полив для всіх сортів. Перед тим, як виноград повинен зацвісти, приблизно за 2 тижні його не поливають. Надлишок вологи може призвести до скидання цвіту. До того ж, це сповільнює ріст і дозрівання плодів.

Процедура дощування для винограду протипоказана. Це спровокує появу різних хвороб. Виноград не дуже любить вологу поверхню землі. Тому досвідчені садівники встановлюють поливні труби на краю міжряддя, приблизно на відстані 40 см від кущів. При можливості над посадками можна зробити козирок.

Догляд за виноградом включає щорічне обрізання, яке слід проводити в щадному режимі і своєчасно. Одночасне видалення всіх точок зростання може призвести до того, що сплячі бруньки на пагонах можуть активуватися і піти в зростання. Потенціал такого куща різко слабшає. Тому прищипувати пасинки і проводити карбування верхівки одночасно не варто. Також не рекомендується видаляти повністю пасинки, необхідно залишити 2-3 листочка.

Обрізка винограду – дуже важлива процедура. Якщо її не проводити, ягоди зростуть дрібними, а кущі набувають потворну форму.

Проведення обрізки в перший рік суворо заборонено. У цей період видаленню підлягають тільки недозрівші частини зелених пагонів. Перша обрізка проводиться на третьому році життя. При цьому слід враховувати особливості вирощування винограду саме у вашому регіоні – температуру, грунт, рельєф тощо.

Деякі садівники роблять записи всіх проведених процедур, а також відзначають, з якої бруньки починається зростання плодоносних пагонів. Це дійсно дає позитивні результати, а також значно полегшує догляд за виноградними кущами надалі.

Про автора

admin administrator