Посів газонної трави навесні

Авторadmin

Посів газонної трави навесні

Зміст:

Посів газону: підготовка грунту, нюанси посіву

Доглянутий, здоровий газон є невід’ємною частиною території біля будинку. Газонна трава прикрашає ділянку, є фоном для декоративних рослин. Але щоб отримати густий, здоровий газон, потрібно попрацювати. У цій справі важливо все: підготовка ґрунту перед посівом, терміни посіву, догляд за сходами. Особливо докучають газонній траві в перший рік вирощування бур’яни. Боротися з ними потрібно своєчасно, щоб вони не заважали газону рости. Про всі нюанси вирощування газонної трави ми сьогодні розповімо.

Вибір ділянки під газон

Перше, з чим стикається власник ділянки — де саме посіяти газон, щоб він був доречний. Оскільки газон — це багаторічні трави, сіяти його потрібно на рівній поверхні, де багато сонячного світла і низько залягають ґрунтові води, щоб вони не перезволожували коріння.

Етапи вибору ділянки під газон:

  • Площу під газонну траву можна вибирати будь-яку, головне, щоб вона була рівною, оскільки це спростить догляд і покіс газону.
  • Огляньте ділянку, чи немає на ній великих пеньків, крутих схилів. Якщо пеньки є, їх потрібно викорчувати. А якщо схил буде великий, вода буде застоюватися в низині — газон в тому місці буде замокати і втратить естетичний вигляд.
  • Проведіть аналіз, наскільки глибоко залягають ґрунтові води. З огляду на результати, вибирайте відповідні газонні трави (наприклад, якщо на ділянці завжди волого, посійте таку траву, яка любить вологість).
  • Продумайте оптимальну ширину доріжок біля кордонів газону, щоб по ним легко могла проїхати газонокосарка.

Але вибір місця — це тільки частина роботи. Основне завдання — підготувати ділянку до посіву газонних трав.

Як підготувати ґрунт до посіву

Для початку мотузкою потрібно відміряти кордон, де буде знаходитися газон. Позначену територію очистіть від сміття, сторонніх предметів і бур’янів. Про бур’яни потрібно сказати окремо, оскільки вони сильно ускладнюють зростання і повноцінний розвиток газону. Хочете отримати дружні, густі сходи газонної трави? Тоді позбудьтеся бур’янів на території. Як ми знаємо, бур’яни бувають однорічні та багаторічні. І якщо від однорічних можна позбутися механічно, видаляючи траву руками, то для боротьби з багаторічними бур’янами потрібно використовувати гербіциди. Якщо ділянка запущена, на ній росте велика кількість бур’янів, потрібно спочатку провести комплексну боротьбу, тільки потім рекомендується сіяти газон. Не поспішайте провести посів, якщо на ділянці багато бур’янів, навесні проведіть обробки гербіцидами, а посів газону відкладіть на серпень. Так газон встигне пройти стадію кущіння, і на наступний рік ви отримаєте здоровий газон без залисин.

Видаливши з території сміття та бур’яни, її потрібно перекопати. Цей етап складний, але ігнорувати його не можна. Якщо до газону на ділянці росли культурні рослини, її достатньо скопати на штик лопати. Коли ж земля довго не оброблялася або це легкий/важкий ґрунт, перекопка потрібна така:

  • Зробіть борозну лопатою поперек ділянки, землю приберіть у бік.
  • Розгорніть нижній шар вилами.
  • Зробіть другу борозну і землю з неї перекладіть у початкову борозну.
  • Виконайте такі дії на всій ділянці, де буде рости газон.

При перекопуванні можна додати перепрілі органічні відходи. Якщо ґрунт із поганим дренажем, під час перекопування потрібно зробити дренажний шар зі щебеню.

Далі ділянку вирівнюють граблями — так і територія вирівняється, і заберуться камені і коріння, які під час перекопування потрапили на поверхню. Якщо ділянку не вирівняти, з одного боку галявина буде виглядати голою, а з іншого — трава буде дуже довгою. Намагайтеся під час процесу не змішувати верхній і нижній шари ґрунту.

Перед посівом внесіть у ґрунт мінеральні добрива. Після вирівнювання землю втоптують ногами або катком. Так після дощу вона просяде. Після утрамбовування можна ще раз пройтися граблями, щоб ще краще вирівняти поверхню.

Вибір газонної трави для ділянки

Вибирати газонну траву потрібно, виходячи з її призначення. Зазвичай вибирати можна за назвою трави, яку бачите на упаковці:

  • Спортивний газон — трава для місць, де передбачаються високі навантаження. Підходить для ігор з дітьми, тваринами, спортивних ігор. Газон не витоптується, швидко відростає, тому його потрібно часто косити.
  • Партерний газон — у нього декоративна функція. Це скоріше фон для квітників і рослин. Висівати такий газон потрібно на відкритих ділянках, де багато сонця. Потребує частого поливу.
  • Карликовий складається з низькорослих трав, які повільно ростуть. Догляд за ним спрощується, оскільки газон не потребує частої стрижки. Використовується більше як декоративний, тому що швидко витоптується.

Терміни посіву

Висівати газонну траву рекомендується, коли ґрунт вологий, а температура повітря не вища 25 °С. Вологість потрібна, щоб насіння трави швидко проростало, тому сіяти газонну траву краще навесні і восени. Якщо ж ви вирішили посіяти газон влітку (наприклад, після ретельної боротьби з бур’янами), прислухайтеся до таких порад:

  • Посів проводьте після 7 години вечора.
  • Зволожте ґрунт перед посівом на глибину 40 см і почекайте 2 години.
  • Розпуште ґрунт, посійте насіння, потім утрамбуйте.
  • Зверху зробіть шар із торфу.
  • Полийте ділянку на ранок.

Як отримати дружні сходи

Після посіву поливайте ділянку кожного дня до 10 хвилин, поки насіння не зійде. Після того, як з’являться сіянці, не ходіть по території ще тижнів зо 2. Для формування густого, красивого газону його важливо регулярно стригти. Влітку стрижуть газон через 2–3 тижні, навесні — через 7–10 днів. Коли посіяна трава виросте до 8–10 см, проведіть перший покіс, скосивши 1,5–2 см трави.

Щоб газон був здоровим і насиченого кольору, регулярно вносьте підгодівлі. Підберіть мінеральні добрива для конкретного виду вирощуваної трави. Під час проведення підгодівлі дотримуйтесь норм внесення, що зазначені в інструкції.

Для вирощування красивого, густого газону потрібно докласти чимало зусиль. Особливо важливі початкові етапи, до посіву. Але якщо неправильно підготувати ділянку для посіву газону, подальші дії будуть малоефективні. Тому не уникайте підготовчих робіт, щоб вирощування і догляд за газоном був максимально простим і легким.

Посадка газону навесні: коли та як сіяти. Гарний газон своїми руками

Ефектна галявина із зеленої трави на садовій ділянці, або на території заміського будинку, безумовно, тішить погляд, надає ландшафту доглянутого та благородного вигляду. Але щоб живий газон набув свого максимально привабливого вигляду, слід зайнятися посадкою насіння у певні терміни та вчасно. Коли слід проводити засів насіннєвого матеріалу, для яких областей весна це найкращий період для посіву, які сорти/види слід вибирати для весняної висадки, а також покрокова інструкція, основні вимоги цього процесу, плюси та мінуси весняного засіву, можливі складності – докладно розберемо в даній статті.

Правильне час для посіву газонної трави навесні

Сіяти газонну траву навесні слід після того, як повністю зійде сніговий покрив, і на вулиці встановиться середньоденна температура повітря не нижче +100С, а нічні заморозки закінчаться. Якщо при цьому грунт буде ще й досить зволожений, то це буде найкращий момент, не доведеться додатково його зволожувати перед посадкою.

Важливо! Не можна проводити висадку за низьких температур або, коли вночі температура опускається нижче 00С. Насіння може загинути. При надмірно вологому ґрунті, насіння також не зможе вкоренитися і рости.

Залежно від розташування садової ділянки у певному кліматичному поясі, весняну висадку проводять:

  • у березні – у південних регіонах;
  • наприкінці квітня, початку травня – у північних зонах та середній смузі.

Незважаючи на пізнішу висадку в холодних регіонах, газон гарантовано і на 100% зійде щільним і здоровим, оскільки траві вже не загрожуватимуть заморозки та похолодання.

  1. Регіони, в яких краще вибирати весну часом для посіву газону
  2. Види та сорти трав, які краще сіяти навесні
  3. Правила та вимоги до процесу посіву газону навесні
  4. Покрокова інструкція з посіву трави для газону своїми руками навесні
  5. Можливі складності та помилки
  6. Плюси та мінуси посадки газонної трави навесні
  7. Скільки сходить газонна трава під час посіву навесні?
  8. Відео про те, як сіяти газон навесні своїми руками

Регіони, в яких краще вибирати весну часом для посіву газону

При посадці газонної трави навесні вона за 5-6 місяців (теплої пори року) встигає розвинути і зміцнити здорову і сильну кореневу систему, яка максимально готова до зимівлі. З цієї причини весняна посадка газонного насіння рекомендована насамперед для районів півночі та середньої смуги. У південних зонах, де зими м’які, газон можна облагороджувати і восени.

Види та сорти трав, які краще сіяти навесні

Існує багато популярних видів та сортів трав, а також міксів, що використовуються для висадки навесні. Потрібні сорти для газонів – злакові культури. Вони гарантують схожість вже на 7-15 день, і вимагають мінімального догляду.

Важливо! Якщо для осінньої посадки потрібні сорти, які гарантують максимально швидку схожість, то для весняної висадки можна використовувати й культури з повільним зростанням – за тривалий літньо-осінній період рослини встигнуть і вирости, і зміцнити коріння.

Кожна трава має свої особливості та нюанси, наприклад:

  1. Райграс має високі декоративні якості, але ця трава не стійка до зим, тому її краще використовувати для «озеленення» південних садів. Але, як однорічний газон, культуру можна висаджувати у північних зонах.
  1. Полевиця (і її різновиди), висаджена навесні, за літній період встигає максимально розростись, і зміцнити коріння, що дозволяє легко «зимувати». Вона підходить для середньої смуги та північних регіонів, відмінно себе показує у травосумішках. Також культура «жене» бур’яни, стійка до частих стрижок, дарує темну, соковиту зелень газону.
  1. Вівсяниця (червона та ін) прекрасна трава для газону, вона використовується в моновисадках і в сумішах. Висока схожість (3-4 тижні) та швидкий розвиток культури гарантує, ще до початку літа отримати щільний, густий покрив ландшафту. За теплий період утворюється міцне і здорове коріння (дернина), яке дозволить рослині перезимувати. При висадці восени в зонах з суворим кліматом вівсяниця може вимерзнути, оскільки коренева система не встигне досить розвинутися, і зміцніти.
  1. Мятлик луговий (багаторічний сорт) один з ранніх злаків. Його коріння повільно приживається, і тому весна для його висаджування найкращий час. Але сама трава росте і розвивається швидко, гарантує смарагдовий лужок у північних широтах вже у травні. Найчастіше трава використовується у міксах. Вона витісняє бур’яни, добре росте разом з іншими травами в суміші, і дарує м’яку, ніжну зелень.
  1. Їжачка збірна підходить для висадки навесні, невибаглива до умов зростання. Її сильно розвинена коренева система дозволяє використовувати культуру для облагородження схилів, горбистих територій, берегової лінії річок. Їжу частіше використовують у міксах, оскільки вона не стійка до витоптування.

Правила та вимоги до процесу посіву газону навесні

Посів газону слід проводити за етапами. Після вибору ділянки під засів, вимірюють його точний розмір (ставлять мітки-кілочки в потрібних точках, потім на них фіксують мотузки-огорожу), і визначаються з кількістю необхідного насіння. Підбирають найбільш підходящий сорт або травосуміш для своєї кліматичної зони, і засіву навесні.

Перед посівом ділянку упорядковують:

  • викорчовують пні, корчі, непотрібні кущі та дерева;
  • збирають сміття, каміння, листя;
  • ретельно видаляють всі бур’яни;
  • якщо земля виснажена, додатково завозять поживний грунт на ділянку;
  • при необхідності в ґрунт вносять (заздалегідь) мінеральне добриво з азотом;
  • якщо ділянка у низині, багато калюж, то створюють попередньо дренажну систему.

По готовій ділянці проходять із садовою ковзанкою, трамбуючи, і максимально вирівнюючи поверхню землі.

Важливо! Сіяти насіннєвий матеріал слід у сонячний і теплий день без поривів вітру, інакше насіння може розлетітися з ділянки, або «згрупуватися» в «жменьки», які потім дадуть нерівномірні сходи зелені з «плескатами».

Покрокова інструкція з посіву трави для газону своїми руками навесні

Посадка газону навесні вручну здійснюється покроково:

  1. Якщо земля суха, її попередньо зрошують. Це не дозволить насінням розлітатися (при сівбі), і зробить ґрунт максимально комфортним для дрібних насіння. Їм буде простіше вкорінюватись, і одночасно набирати потрібну кількість вологи, рости.
  2. Розпушують ґрунт граблями, проробляючи неглибокі борозенки 0,8-1,0 см. Потім ділять його на невеликі квадрати, і розраховують, скільки для кожного квадрата знадобиться насіння (в гр. або кг). Це забезпечить максимально рівномірне засівання всієї території.
  3. Підготовлений насіннєвий матеріал вручну сіють у ґрунт (поперек і вздовж ділянки). Середня кількість насіння на 1 м2 – 25-50 грн. залежно від сорту трави чи травосуміші. Фахівці рекомендують розкидати насіння трохи далі за межі ділянки, щоб територія «заросла» максимально рівно.
  4. За допомогою грабель акуратно закривають ґрунтом посів на 1,5-2 см. Можна пройтися садовою ковзанкою, щоб насіння «схопилося» з ґрунтом міцніше.
  5. Ділянку зрошують, якщо є загроза нальоту пернатих, висадку вкривають матеріалами, сіткою ненадовго.

Посів можна провести в прискореному режимі, із застосуванням спеціальних пристроїв – універсальних механічних сівалок:

  1. по ділянці можна за допомогою сівалки (напередодні) «рознести» добрива;
  2. посадковий матеріал засипають в сівалку, враховуючи, що цей пристрій висіює при русі на 1 м2;
  3. встановлюють необхідне регулювання;
  4. проходять із механічною сівалкою по ділянці (туди/назад) щільними «коридорами», спочатку по довжині, потім перпендикулярно (по ширині).

Час, який витрачається на посів, скорочується в рази. Далі насіння вкривають ґрунтом, поливають, трамбують катком.

Можливі складності та помилки

При облаштуванні весняного газону можливі такі помилки:

  1. неправильно вибрали сорт трави – є ранні та пізні види, слід ознайомитися з ними заздалегідь, та вибрати необхідний;
  2. ділянку не підготували для посадки, і трава зійшла нерівно і в невеликій кількості – перед посівом слід проводити роботи з підготовки ґрунту (перекопувати, вирівнювати, удобрювати);
  1. на ділянці (у низині) утворилися калюжі після зливи – територію слід вирівнювати (до посіву), а за необхідності «піднімати» ділянку, та створювати дренажну систему;
  1. траву посіяли на початку квітня, сталися заморозки, і насіння не зійшло – можливо, їх «схопив» мороз, і вони загинули, не слід у холодних регіонах проводити надто ранню висадку насіння.
  1. газон щільний і густий (надто) раптом починає засихати, така складність може виникнути, коли при розрахунку насіння для посадки зробили помилку, і засіяли дуже велику кількість. В результаті молодим рослинам не вистачає місця для розвитку, а також вологи та поживних речовин. Все це призводить до погіршення стану газону.

Важливо! Протягом літа слід проводити регулярну аерацію (не рідше 1 разу на місяць), це дозволяє проникати у ґрунт повітрю та поживним речовинам. Рослини збагачуються киснем, розвиваються і ростуть краще.

Плюси та мінуси посадки газонної трави навесні

При виборі цього способу посадки газонної трави можуть бути як плюси, так і мінуси.

Плюси:

  • молодим насінням/сходам вже не загрожують можливі ранні морози, як це може статися восени;
  • з весни і за сезон коріння трав зміцніє, і наберуться сили;
  • протягом весни і літа газон буде рівним, зеленим і акуратним;
  • є можливість досіяти у літні місяці місця, де посів зійшов нерівно;
  • багаторазові стрижки за сезон забезпечать відмінне розростання та густий покрив;
  • бур’яни будуть витіснені газоном;
  • трава має максимальну стійкість до хвороб та шкідників, за рахунок міцного імунітету, який встигає розвинутися у літні місяці.

Трава йде під зиму дорослою та морозостійкою порівняно з осінньою молодою висадкою.

Мінуси:

  • якщо буде посуха або сильна спека навесні та влітку (період сходу), то велика ймовірність, що молоденька трава може загинути – рослинам важливий у період вегетатики регулярний полив/зрошення;
  • при частих, рясних дощах навесні, на початку літа, газонна трава може отримати надто багато вологи, що викликає розвиток хвороб, гнилі.

Протягом сезону газон слід підгодовувати, регулярно підстригати та зрошувати. При осінній посадці погода сприятливіша для сходу насіння – зазвичай це середні плюсові температури, і задовільна вологість. Молода поросля легше формується і росте, але цей фактор не підходить для північних зон.

Скільки сходить газонна трава під час посіву навесні?

Газонна трава при сівбі навесні сходить у різні терміни, залежно від сорту або виду трави/травосуміші:

  • ранні сорти дають сприятливі сходи вже на 7-10 днів, при цьому покрив має рівний і гарний вигляд;
  • нормальні терміни сходу багатьох трав – на 2-3 тижні;
  • трави із повільним зростанням можуть дати сходи через 4-6 тижнів.

У кожному з випадків весняна посадка 100% забезпечить газону потужну і міцну кореневу систему до кінця сезону (восени). Це означає, що газон переживе зимовий період безпечно без втрат.

Відео про те, як сіяти газон навесні своїми руками

Планування ділянки, підготовка насіння та покрокове керівництво для посіву газону. Приєднуйтесь до перегляду!

Посадка газону навесні це найкращий вибір для регіонів середньої та північної кліматичної зони нашої країни. За тривалий період (з травня по вересень) газонна трава сприятливо пройде вегетативний період, виросте, зміцніє, максимально зміцнить і розвине кореневу систему, що дозволить газону (загалом) підготуватися до зимівлі.

Як правильно садити навесні газонну траву насінням

Смарагдова, доглянута галявина надає газону охайний, закінчений вигляд. Тому власники дачних ділянок і власних будинків цікавляться, як садити газонну траву навесні насінням. Пропонуємо вашій увазі поради по посадці, догляду і підбору рослин, органічно вписуються в будь-який ландшафт.

  • 1 Час робіт
  • 2 Вибір насіння
  • 3 Остаточна підготовка грунту
  • 4 Процес закладення насіння
  • 5 Стрижка
  • 6 Полив
  • 7 Догляд
  • 8 Підводячи підсумки

Час робіт

Весна — оптимальний період висадки газонної трави насінням. Як тільки зійде сніг, і температура на вулиці стане плюсовою, можна приступати до підготовки ділянки для галявини.

Важливо не пропустити той момент, коли грунт ще досить волога, але слідів від пересування по ній не залишається. Якщо на обраній ділянці ще збереглися посірілі замети, обов’язково розкидайте їх лопатою, щоб швидше розтанув сніг. При цьому краще пересуватися по грунту по підстеленними щитами, щоб не спотворити рівну поверхню глибокими слідами.

Як тільки прогріється грунт, потягнуться до сонця всілякі бур’яни. Їх найкраще прибирати гербіцидами, так як при видаленні непотрібних рослин лопатою або сапою в землі можуть залишитися корінці.

Згодом вони перетворять ідеально рівну поверхню газону в ділянку з купинами і горбиками. Хімікати діють на повзучу конюшину або кульбаби тільки через вегетативну систему, тому заздалегідь обробляти землю не має сенсу.

Вибір насіння

Перед тим як садити газонну траву навесні або влітку, подумайте, для чого потрібна рукотворна галявина. Є кілька видів призначень газону, відповідно, і рослини слід підбирати підходящі:

  • партерні види — призначені тільки для краси, ніжні рослини механічні навантаження не переносять;
  • садово-паркові — підійдуть сім’ям без дітей та тварин, травою прикрашають землю навколо офісів або в міських парках;
  • спортивні — ідеальні для активного відпочинку;
  • моногазони — дуже декоративні, але вимагають професійної посадки і спеціального догляду.

З приводу потрібного типу рослин краще порадитися з фахівцем, він підкаже прийнятні варіанти саме для вашої ділянки.

Остаточна підготовка грунту

Є кілька етапів таких робіт, які недосвідчені садівники ігнорують:

  1. Перекопування грунту на глибину 20 см. Насичуємо таким чином ґрунт киснем і прибираємо залишки кореневищ бур’янів. Одночасно наповнюємо грунт необхідними мікроелементами, піском, торфом або известкуем. Пам’ятаємо, що рослини такого типу люблять легкі за своїм складом грунти.
  2. Вирівнювання ділянки. Так як газонна трава дуже густа, навесні в ямках може відстоюватися вода, а галявину з купинами і горбами важко косити.
  3. Трамбування. Обов’язково вбиваємо кілочки в різних кінцях майбутньої галявини і натягуємо мотузку, прив’язуючи її на одному рівні від грунту. Це допоможе при утрамбовуванні для отримання ідеально рівної, щільної поверхні. Прокатуємо садовий каток по грунту.

В кінці обов’язково розпушуєм верхній шар майбутнього газону, грудочки ґрунту не повинні перевищувати за своєю величиною пшеничне зернятко.

Процес закладення насіння

Тут нам знадобляться віялові граблі. Саме такий інструмент допоможе в результаті отримати ідеально рівну галявину з густим, смарагдовим покриттям. Приступати до роботи слід в сонячну, безвітряну погоду.

Перед тим як приступити до посадки газонної трави самостійно насінням навесні, відкриваємо пакет і руками перевертаємо масу знизу вгору. Це допоможе всім зерняткам рівномірно розподілитися по всій суміші.

Далі робимо наступним чином:

  • візуально поділяємо галявину на 4 частини;
  • віяловими граблями проводимо борозенки в різних напрямках на кожній чверті ділянки;
  • змішуємо масу з пакету з сухим річковим піском у пропорції 1:1 (для ручного висаджування) або просто засипаємо в механічну сівалку;
  • сіємо насіння майбутньої галявини спочатку вздовж бороздочок, потім перпендикулярно міткам на ґрунті;
  • обережно граблями закриваємо насіння землею;
  • обов’язково утрамбовуємо грунт спеціальним садовим катком;
  • злегка зрошуємо майбутній газон з лійки з отворами або з шланга з розпилювачем.

При цьому важливо пам’ятати, що по краях галявини слід висіяти трохи більше трави, ніж посередині. Ця обережність допоможе зберегти правильні обриси доглянутої ділянки.

Стрижка

Перед тим як посадити газонну траву навесні насінням на своїй ділянці, подбайте про придбання спеціального інвентарю:

  • газонокосарки;
  • лійки з розпилювачем;
  • спеціальної поливної системи з дощуванням. Вона має здатність повертатися в процесі роботи, тим самим рівномірно зволожуючи галявину навіть в самих важкодоступних місцях.

Якщо після висіву насіння встановлюється надто спекотна погода, без опадів, доведеться змочувати поверхню галявини 1 раз в кілька днів. Не можна допускати пересихання грунту на майбутньому газоні.

Як тільки перші паростки досягли висоти в 10 см, слід підстригти траву. Тут теж є свої нюанси, знання яких допоможе виростити ідеальне покриття:

  • стригти газон необхідно тільки на 1 чверть від його фактичного зростання. Тобто при перших роботах треба зрізати 3 см і через кілька днів повторити операцію. В ідеалі величина стебел у газонної суміші не повинна перевищувати 5-6 см;
  • вторинні роботи по зняттю зайвого зростання проводять 1 раз в 7 днів. Якщо настали дуже спекотні дні, роботи проводять не раніше 14 днів з останньої стрижки;
  • працювати з газонокосаркою потрібно тільки в сухі, сонячні дні. Після дощу або рано вранці стебла залишаються мокрими. Роботи по такій траві можуть призвести до псування всього покриву, так як із-за надлишку вологи ножі апарату псують рослини;
  • якщо погода дуже посушлива, скошену траву залишають на покритті на деякий час, щоб затримати вологу в ньому. Коли зрізані рослини зів’яне, їх потрібно зібрати граблями.

Як тільки температура повітря знизиться до +5 і нижче, косити газон не потрібно. Рослини сповільнюють свій ріст, їм потрібно дати можливість наситити коріння корисними речовинами перед зимовою сплячкою.

Полив

Щоб ваші зусилля по посадці газонної трави навесні насінням не пропали даром, необхідно знати, як правильно зволожувати галявину:

  • кількість води повинна бути достатньою для того, щоб газон, пірнаючи на глибину близько 13 мм;
  • у спекотні дні обов’язково слід збільшувати обсяг рідини, частоту поливів міняти не можна. Слід пам’ятати, що перерви між зволоженням ґрунту необхідні рослинам для достатньої аерації, інакше вони почнуть хворіти і пожовкнуть;
  • правильно вибирайте час для поливу, це повинно бути ранній ранок. Вечірні роботи призведуть до загнивання рослин, а промені обіднього сонця перетворять краплі води в справжні лінзи і обпечуть ніжну зелень.

Якщо навесні і влітку дощі йдуть досить часто, необхідність в механічному поливі відпадає.

Догляд

При правильній висадці рослин насінням навесні, великих турбот галявина вам не доставить. Час від часу слід проводити такі роботи:

  • аерація. Трав’яний покрив на газоні досить щільний, тому слід періодично проколювати дерновий шар спеціальними вилами з тупими кінчиками;
  • підгодівля. Потрібна в тому випадку, коли спочатку грунт був не дуже багатий мінеральними речовинами. Щоб дати рослинам всі необхідні речовини, добрива розчиняють у воді і вносять у ґрунт при поливі.
  • оздоровлююча стрижка. Обов’язково зрізайте скарифікатором місця, на яких зрізана трава сплуталася з живими рослинами і перетворилася у своєрідний повсть.

Як бачимо, правила посадки і догляду за газонною травою нескладні. Головне, правильно виконати всі етапи робіт!

Підводячи підсумки

  1. Попередні роботи по підготовці грунту гарантують відмінний результат.
  2. Садити газонну траву на ділянці можна самостійно.
  3. При дотриманні всіх агротехнічних умов результат не змусить себе чекати.

Про автора

admin administrator