Правила зберігання продуктів у холодильнику

Авторadmin

Правила зберігання продуктів у холодильнику

Як зберігати продукти в холодильнику — правило, про яке майже ніхто не знає

7 серпня 2023, 19:11 | Наука та техніка Як забезпечити свіжість продуктів у холодильнику.

  • Ідеальна температура для безпечного зберігання продуктів: 4 °C. Найкраще встановити у холодильнику саме її.
  • Сирі риба і м’ясо повинні лежати в найхолоднішому місці, вершкове масло — найменш холодному.
  • Варто зняти зайву упаковку з продуктів, наприклад, картон з блоків йогурту. Не варто витрачати електрику на її охолодження.
  • Продукти з магазину треба поміщати в холодильник якнайшвидше: так ви не дасте мікробам шансів розмножитися.
  • На чільне місце треба ставити банки і упаковки з терміном придатності, що закінчується — так у них більше шансів не потрапити в смітник.
  • Після розтину упаковки чи банки починає діяти «правило двох» — вірніше, його друга частина: треба з’їсти вміст за два дні.
  • Не треба мити овочі чи фрукти перед тим, як відправити їх у холодильник: волога прискорює процеси гниття.
  • Не можна ставити в холодильник гарячу їжу: температура всередині зросте, і доки вона не опуститься до 4 °C, у продуктах будуть розмножуватися бактерії.

Як не можна мити холодильник: помилки, яких припускаються навіть досвідчені господині

Чи можна взимку, з метою економії, відключити холодильник і розміщувати продукти на балконі

Не ставте холодильник у цьому місці на кухні, інакше переплачуватимете за електрику

Навіщо досвідчені господині ставлять в холодильник сіль у шухляду з овочами

Прості способи визначити, що яловичина несвіжа, і їсти її може бути небезпечно

“Навіть не підозрював, наскільки це корисно”: Щодня висів на турніку лише хвилину

“Не говоріть про себе погано”: Наші слова мають силу, і саме вони можуть стати ключем до змін

Автомеханіки пояснили, через що може з’явитися стукіт у двигуні після заміни мастила

Раковина сяятиме кілька тижнів: секретний трюк для чищення сантехніки

Килими в моєму будинку завжди чисті та пухнасті — ділюсь секретом, як досягти такого результату

Газова плита буде, як з магазину: склад, який видалить найзастаріліший бруд на конфорках

Все геніальне просто: 5 засобів для видалення подряпин на екрані смартфона

Посуд засяє від однієї краплі мийного засобу: секретний інгредієнт

Чому підковдра з’їдає речі при пранні в автомат машині, і як з цим боротися

Стало відомо, що буде, якщо змішати дріжджі та пральний порошок

© UkrMedia інтернет-газета. 2011 – 2023. Всі права захищені.
Використання матеріалів сайту можливе тільки при наявності прямого, відкритого для пошукових систем, посилання.

Як правильно зберігати продукти: 7 основних правил

Для того, щоб зберегти максимум свіжості та користі овочів, фруктів, зелені та інших продуктів, пропонуємо скористатися цими простими порадами. Отже, як правильно зберігати продукти?

7 основних правил зберігання продуктів:

  1. Правильно організуйте холодильник. Простір у холодильнику не дарма ділиться на декілька секцій – кожна з них має свій температурний режим і різну циркуляцію повітря. Молочні продукти слід зберігати на найвищій полиці, на середніх полицях – вже приготовані продукти, на нижній – сирі м’ясо та рибу (які обов’язково потрібно зберігати окремо від інших продуктів). Нижні полиці призначені для зберігання овочів та фруктів, які теж рекомендується зберігати окремо один від одного.
  2. Зберігайте фрукти розумно. Більшість фруктів зовсім необов’язково зберігати в холодильнику – їх можна зберігати при кімнатній температурі, наприклад, на підвіконнику в кухні. Якщо ж ви любите купувати фрукти з запасом, зберігайте їх в холодильнику в спеціально відведених для цього секціях, де температура, як правило, тримається на рівні 8-10 градусів. Зберігаючи овочі та фрукти в інших секціях, їх просто можна переморозити. Переохолоджені фрукти та овочі втрачають втрачають свою структуру та аромат.
  3. Увага: етилен!. Багато фруктів мають здатність виділяти особливий безколірний газ – етилен, який пришвидшує дозрівання овочів та фруктів. Великий об’єм етилену виробляють яблука, груші, банани, інжир, сливи, авокадо та помідори – їх потрібно зберігати окремо від інших овочів та фруктів, щоб вони не перестигли раніше. Або, навпаки, якщо ви хочете, щоб якийсь фрукт швидше дозрів, покладіть його в пакет разом з одним із фруктів, що виділяють етилен. Щоб пришвидшити дозрівання зелених помідорів, їх кладуть поряд із червоними, спілими. Яблука чи банани можна покласти в один пакет з твердим авокадо чи ківі – вони швидше стануть м’якими.
  4. Зелень. Петрушка, кріп, базилік, кінза – вся зелень, що має стебла, повинна зберігатись за тим принципом, що й живі квіти. Підріжте пучки зелені на 0,5 – 1 см і поставте в склянку з холодною водою. Так тонкі листочки не втратять вологу і не зів’януть так швидко. Склянку з зеленню можна поставити в холодильнику. Шпинат, руккола та інша листкова зелень, яку в супермаркетах люблять пакувати в пластикові упаковки, швидко псуються при такому зберігання. Коли листя щільно запаковане, вона ламається, темніє, швидко псується. Щоб уникнути цього, листкову зелень потрібно помити в холодній воді та висушити за допомогою паперового рушничка чи спеціальної сушарки. Складіть зелень у вакуумний пакет, тоді покладіть в холодильник.
  5. Горіхи люблять холод. В горіхах та насінні міститься багато рослинних жирів, які мають властивість додавати цим продуктам гіркоту, звісно, якщо їх неправильно зберігати. Ідеальний варіант – зберігати горіхи в шкарлупі. Тоді їх достатньо пересипати в скляний, глиняний чи пластиковий посуд, який щільно закривається і поставити в темне прохолодне місце. Зберігати очищені горіхи зручніше, звісно, але псуються вони швидше, тому зберігати їх потрібно в холодильнику.
  6. Помідори і цибулю – з холодильника!. Безліч овочів чудово зберігаються при кімнатній температурі. Достатньо зберегти їх від сонячного проміння та вологи. Наприклад, цибуля, часник мають дуже щільну оболонку і добре зберігаються без зниженої температури. Картопля, морква, буряк і гарбуз зберігаються довше ніж інші продукти завдяки своїй щільній структурі. Для їхнього зберігання можна виділити ящик, який стоятиме на кухні. В холодильнику також не слід зберігати помідори – від цього вони отримують мучнисту структуру і втрачають свій запах.
  7. Чистота – умова здоров’я. Хоча б раз в місяць протирайте полички в холодильнику. Слідкуйте за свіжістю продуктів. Приготовані продукти зберігайте в посуді, який щільно закривається.

Related Posts:

6 помилок при зберіганні продуктів, яких не варто припускатися

Дізнайтеся, чого не можна робити та як дотримуватися правил безпечного зберігання їжі.

Навчитися правильно зберігати їжу — це один із найкращих способів заощадити гроші, зменшити кількість відходів і насолодитися залишками їжі пізніше. Це також має вирішальне значення для запобігання харчовим отруєнням. Ось чому так багато правил безпеки харчових продуктів пов’язані з правильним зберіганням.

Тим не менш, є деякі помилки, які часто допускають кухарі, бо вони здаються не такими очевидними. Ось 6 таких помилок.

1. Охолодження мокрих фруктів і овочів

Хоча може виникнути спокуса промити фрукти та овочі перед зберіганням у холодильнику, це не найкращий крок. Волога сприяє розвитку таких мікроорганізмів, як бактерії та цвіль, навіть при низькій температурі холодильника.

Зберігайте фрукти та овочі в оригінальній упаковці або перекладіть їх в інший контейнер, залежно від типу продукту. За даними Міністерства сільського господарства США, найкраще мити продукти безпосередньо перед тим, як ви будете готові їх їсти або готувати.

2. Зберігання продуктів без кришки

Якщо ви регулярно охолоджуєте продукти без упаковки або без кришки, варто відмовитися від цієї звички. Деякі мікроорганізми (такі як цвіль і дріжджі) можуть розвиватися при низькій температурі холодильника, де можуть циркулювати в повітрі та потрапляти на їжу. Цей вплив також може прискорити хімічне розщеплення смакових сполук у їжі. Крім того, продукти можуть досить швидко вбирати запахи в холодильнику, тому накривання їжі допомагає зменшити утворення сторонніх присмаків.

У морозильній камері неможливий розвиток мікробів, але якщо заморожені продукти залишити без кришки, вони повільно вступатимуть у реакцію з киснем у повітрі та матимуть неприємний смак.

Накрийте їжу поліетиленовою плівкою або використовуйте холодильні або морозильні контейнери з кришкою, перш ніж зберігати продукти в холодильнику.

3. Розміщення яєць у дверцятах холодильника

Деякі холодильники мають лоток для яєць у дверцятах, що дозволяє вам викидати коробку та тримати яйця під рукою. Але зберігання яєць у цьому місці може становити ризик для безпеки харчових продуктів. Яйця повинні зберігатися при температурі 4 градуси або менше, щоб залишатися свіжими, але коли дверцята відкриваються (що трапляється часто), температура яєць підвищується. Тому сальмонела та інші бактерії можуть швидко рости.

Зберігайте яйця в найхолоднішій частині холодильника — зазвичай це позаду на нижній полиці.

4. Занадто тривале зберігання залишків їжі

Належне охолодження залишків їжі не означає, що вони будуть корисними та смачними довго. Через три-чотири дні кількість мікроорганізмів, що ростуть у свіжоприготованій їжі, стає досить високою. Ці продукти можуть захоплювати спори бактерій і цвілі з повітря або через контакт із забрудненими столовими приборами, брудними руками чи іншими продуктами. Більше того, не завжди можна визначити, чи містить їжа хвороботворні мікроорганізми, оскільки, відповідно до Міністерства сільського господарства США, ці мікроби не змінюють її зовнішній вигляд, колір чи структуру.

5. Датуйте залишки їжі

Маркування їжі — один із найпростіших способів переконатися, що ви з’їсте її протягом рекомендованого терміну. Багато людей покладаються на свою пам’ять, яка не завжди точна, щоб визначити, коли щось відкривалося чи готувалося. Позначаючи їжу перед тим, як вона потрапить у холодильник, морозильну камеру чи комору, вам буде легше знаходити продукти, перш ніж вони зіпсуються. Маркування допоможе зменшити ризик харчових захворювань і відходів на кухні.

Використовуйте стрічку, маркери або етикетки, щоб позначити дату відкриття або приготування, споживання та (якщо контейнер непрозорий) продукт усередині.

6. Неправильний вибір полиці в холодильнику

Ще одна поширена помилка при зберіганні їжі — це неправильне розміщення продуктів на полицях. Сік із сирого м’яса чи риби може капати на інші продукти, потенційно поширюючи хвороботворні бактерії. Зокрема, сире м’ясо може містити такі мікроби, як сальмонела або кишкова паличка, які зазвичай гинуть у процесі приготування. Але якщо ці патогени поширюються на інші продукти (наприклад, сирий салат), вони можуть призвести до ризику харчового отруєння.

Сире м’ясо або рибу в контейнерах слід зберігати на нижній полиці, а готові до вживання продукти — зверху.

Про автора

admin administrator