Правильна посадка томатів

Авторadmin

Правильна посадка томатів

Схема посадки томатів у відкритий грунт і відстань між рослинами

Яка повинна бути схема посадки томатів у відкритий грунт? Дотримання відстані між помідорами. Як сорт впливає на дистанцію між кущами? Правила посадки томатів в парнику.

Щоб отримати багатий врожай помідорів, важливо регулярно поливати й удобрювати кущі, а також доглядати за рослинами. Проте навіть цього іноді достатньо для того, щоб томати зав’язувалися. Іноді причина неврожаю полягає в тому, що не було дотримано відстань між помідорами.

Занадто густа посадка кущів призводить до того, що не формуються зав’язі. З цієї причини важливо дотримувати дистанцію між рослинами. Нижче буде наведено різноманітні схеми посадки кущів, з яких городники можуть вибрати найбільш прийнятний варіант.

Навіщо дотримуватися відстань між кущами

Занадто густа посадка кущів томатів призводить до наступних наслідків:

  • Відсутність достатньої кількості сонячного світла. З-за цього не формуються або погано формуються зав’язі, а також не зріють томати.
  • Немає гарного росту середніх кущів. Така проблема виникає при добре розвиненій кореневій системі бічних рослин.
  • Може догляд за рослинами. З-за густої посадки огородник не може повноцінно виконати розпушування грунту, а також зрошення та удобрення кущів.
  • Швидке поширення грибкових та інших захворювань. Якщо кущі знаходяться дуже близько один до одного, то зараза буде поширюватися по ланцюжку з великою швидкістю.
  • Грунт після зрошення погано просихає. В результаті на землі з’являється цвіль.
  • Відсутність повноцінного запилення. При густій посадці рослин бджолам обмежується доступ до квіткам, в результаті зав’язі не формуються.

Не рекомендується також садити кущі занадто далеко один від одного, в іншому випадку помідори займуть значну площу землі присадибної ділянки. Щоб таких проблем не виникло, важливо дотримувати відстань між кущами.

Правильна посадка томатів у відкритий грунт.

Посадка томатів у відкритий грунт – найважливіший момент у вирощуванні. тут дуже важливо не помилитися з погодою, щоб рослини не потрапили під поворотні заморозки. Так і тонкощів різних предостатньо, адже помідори рослини теплолюбні, а наш клімат не завжди прихильний.

Тим не менш, не тільки на півдні країни, але і в нашій непередбачуваній Сибіру вирощують помідори у відкритому грунті і роблять це досить успішно. Я вже більше 10-ти років отримую хороші врожаї саме таким способом, іноді більше, ніж в теплиці.

Коли висаджувати томати у відкритий грунт.

У кожному регіоні терміни висадки різні. Середні – це середина-кінець травня. Коли зменшується ймовірність нічних заморозків. У нас такі заморозки бувають і в середині червня, але не тримати ж розсаду все літо в горщиках. Тому стежимо за погодою і в холодні ночі вкриваємо помідори нетканим матеріалом під дуги, коробками або відрами.

З термінами посіву розсади так само подгадываем, щоб висадити 60-ти денну розсаду посів зсувається на кінець березня, початок квітня.

Щоб виростити помідори на відкритій грядці, потрібно правильно підібрати сорти. Зупиніть свій вибір на районованих, стійких сортах. На пакетику обов’язково повинна бути відмітка “для відкритого грунту”. Зараз пропонується багато сортів і гібридів, які легко переносять перепади температур і стійкі до різних “помідорним” хвороб.

Посадка розсади томатів у відкритий грунт.

Ґрунт для грядок, як і в теплиці готуємо заздалегідь, з осені. Обране місце повинне добре прогріватися з усіх боків сонцем. Щоб помідори менше хворіли фітофторою, не варто садити їх кілька років підряд на одному і тому ж місці. Поганий попередник і картоплю, теж легко віддає всі свої хвороби у спадок. Найкраще будуть почувати себе томати після буряка, моркви, квасолі чи кукурудзи. У мене в цьому році будуть посаджені на місці баштану.

Отже, восени вибрали місце і під перекопування внесли перепрілий гній або перегній, відро на квадратний метр. Якщо з добривами “напруга”, можна за тиждень до висадки розсади нарізати лунки і в кожну додати по жмені перегною і деревної золи, добре перемішавши з грунтом.

Розсаду для відкритого грунту обов’язково потрібно заздалегідь підготувати. Процес загартовування ніяк не можна обійти, щоб рослини звикли до знижених температур. За 10 днів до висадки потрібно виносити розсаду на балкон або веранду, коли температура підніметься вище 15-ти градусів. Спочатку на пару годин, потім збільшувати час.

Сильна, загартована і не переросла розсада приживається легко і практично не хворіє при пересадці. Щоб рослини швидше приймалися і йшли до зростання, я висіваю їх відразу в окремі стаканчики. При посадці коріння не ушкоджуються, вытряхиваясь з ємності цілим колом разом з грунтом, Весь процес посадки можете подивитися на відео нижче.

Висаджувати розсаду у відкриті грунт можна рядками, через 40-50 см і лунки в рядках через 30 см. Або окремими лунками, для високорослих томатів роблю відстань 50 на 40 см, для низькорослих 40 на 30 див. Але місце ніколи не економлю, томати ростуть “веселіше” коли їм всім вистачає сонечка. Розсаду, висаджену в рядки, легше поливати, але рослини в лунках простіше обробляти.

У призначений день посадки у мене вже готові лунки з добривами. Я спочатку поливаю кожну лунку, йде по піввідра води в кожну і відразу, поки вода не ввібрала Розміщую туди розсаду. Попередньо потрібно видалити нижні листочки, тому що заглубляю рослини сантиметрів на 5. Так сильніше розвивається коренева система.

Сама посадка повинна проводитися ближче до вечора, тоді помідорів буде легше прижитися. Але все одно варто перший час притіняти їх в жарку погоду гілками або натягнутим покривним матеріалом.

Перші 10 днів після посадки розсаду не поливаю, помідори не люблять зайвої вологи, особливо, коли вони ще не прижилися і не пішли в ріст. Потім полив по мірі необхідності, в посушливу погоду вистачає лише одного разу на тиждень, а зазвичай, раз в 10 днів.

Після того, як розсада прижилася на новому місці, рослини можна замульчувати тирсою або соломою. Так ви заощадите свої сили на поливі і розпушуванні, і потім стиглі помідори не будуть лежати на землі, а спокійнісінько будуть заспівати на чистій мульчі.

Тепер у читачів мого блогу є можливість дивитися мої відеозаписи прямо з грядки. Висадка томатів у відкритий грунт.

Ви можете підписатися на мій відеоканал прямо з сайту, кнопка в правому верхньому куті.

Висадка розсади томатів у відкритий грунт: коли і як правильно садити томати

В який термін висаджувати помідори у відкритий грунт. Відмінності сортів томата. Як враховувати регіон при пікіруванні. Правильний догляд за розсадою. Як визначити готовність розсади.

Найчастіше садівники — люди з великим досвідом. Однак у багатьох починаються проблеми з урожайністю помідор, коли приймається рішення посадити новий сорт. Різні сорти вимагають дотримання різних правил при висадці. Також з плином років може змінюватися клімат, що теж необхідно враховувати.

У цьому матеріалі ми розповімо про правильні способи посадки томатів, про те, яким чином варто враховувати особливості будь-якого сорту і поточні погодні умови. До процесу посадки цієї рослини варто підходити відповідально, оскільки від вибору грунту, відстані між грядками і визначення строків безпосередньо залежить врожайність.

Загальні умови для рясного врожаю

У кожному конкретному випадку швидкість дозрівання, сорт і висоту куща необхідно враховувати індивідуально, одна існує ряд умов, яких треба дотримуватися при посадці будь-якого томату, поза залежності від перерахованих факторів. Від цих умов залежить якість плодів, їх кількість, а також їх здатність протистояти хворобам і шкідникам.

Спочатку слід звернути увагу на температурний фактор. Для швидкого росту і набору томатом зеленої маси потрібна температура в діапазоні від 16 до 20 градусів Цельсія. А для того, щоб правильно розвивався плід, потрібна температура від 15 до 35 градусів Цельсія.

Наступним кроком враховується освітлення. Якщо томат посаджений в тінистому місці, його наземна частина буде деформуватися через витягування. Щоб отримати рясний урожай, необхідно висадити помідори на відкритій місцевості, максимально освітленій сонцем.

Тепер варто звернути увагу на вологість грунту і повітря. Хай сонце і необхідно для гарного врожаю, воно легко може пересушити повітря і грунт, внаслідок чого рослини почнуть відчувати «спрагу». Ідеальна вологість повітря складає 45-60%, а вологість ґрунту — 60-75%. Тому томати рекомендують не тільки поливати під корінь, але і зволожувати повітря і грунт за допомогою установки поруч розбризкувачів.

Про автора

admin administrator