При якій температурі сушити цибулю в електросушарці ріпчасту

Авторadmin

При якій температурі сушити цибулю в електросушарці ріпчасту

Сушена цибуля: як сушити різні види цибулі на зиму в домашніх умовах

Осінньої пори дбайливі господарі навперебій займаються збором урожаю. Вони переживають не лише за те, щоб встигнути зібрати все, що дозріло, а й щоб запастися та зберегти якомога більшу частину овочів, фруктів і ягід на зиму. Ця стаття допоможе розібратися з тонкощами сушіння різних видів цибулі на зимний період в домашніх умовах.

Як і коли прибирати цибулю з грядок

Цибуля, незалежно від сорту, дозріває протягом 3-4 місяців з моменту посадки. Пожовклі листки, що припали до землі є ознакою того, що її можна викопувати. Цибулини, при цьому, випирають із ґрунту та мають соковитий, налитий вигляд.

Прибирати овоч необхідно в сухий сонячний день. Добре, коли земля трохи волога, але не сира, так буде легше витягнути цибулину, не пошкодивши її. Зберегти цілісність коріння дуже важливо, від цього залежить термін придатності овочу.

Як сушити цибулю після збирання

Після викопування цибулю треба залишити на городі на декілька годин, для того щоб вона трохи просохла. Потім овочі повинні сушитися в темному місці, що добре провітрюється.

На це піде 5-6 днів. Перед відправленням на зберігання цибулю необхідно перебрати від пошкоджених овочів. Якщо планується сушити цибулю разом з листям, то його не варто відрізувати, а якщо в сітках, то слід залишити невеличкі “хвостики” (4-6 см).

У сітках

Приміщення, де сушитиметься врожай цибулі, повинно бути сухим і добре провітрюватися. Обрізані цибулини треба розмістити тонким шаром у сітки та підвісити їх над землею. Якщо використовуються для сушіння сітчасті пластикові ящики або мішки, цибулю у них необхідно буде час від часу “перемішувати”, щоб забезпечити рівномірне висихання.

Завбачливі господині часто для сушіння овочів використовують капронові панчохи або колготки. Таким чином, краще зберігати цибулю зимою, а не сушити.

У «косах»

Власники заміських будинків іноді використовують «коси» з ріпчастої цибулі, як декоративну прикрасу.

  • “Коса” не повинна бути довгою та важкою, тому що сухі стебла цибулі досить крихкі.
  • Щоб плетінка міцніше трималася, до неї варто додати ще й міцну мотузку.
  • Для кращої вентиляції цибулі, їх не треба сплітати надто щільно.
  • Зберігати «косу» необхідно в підвішеному стані.

Варто переглянути відео урок, відзнятий каналом «Новинки від відьмочки», про те, як плести цибулині коси:

Відео: В’яжемо цибулю в коси. Сільський спосіб. Перевірено часом.

Як сушити цибулю в домашніх умовах

Ріпчасту цибулю можна сушити й нарізаною кільцями, півкільцями чи кубиками, завтовшки не більше, ніж 3-5 міліметрів.

Зелену цибулю перед сушінням необхідно помити та обсушити, помістивши на рушники. Нарізати можна довільними кільцями.

В духовці

Нарізку цибулі необхідно викласти рівномірно, тонким шаром, на форми для випічки, застелені пергаментом та відправити в розігріту духовку до 50-60 °C. Дверцята під час сушіння не можна зачиняти повністю, а цибулю слід час від часу перемішувати та контролювати процес її приготування.

Зелену цибулю краще не сушити разом з ріпчастою, тому що вона буде готова у два рази швидше. Сушіння цибулі займає, десь, 5-6 годин.

На відео від каналу «Сім’я Піддубних» йдеться про те, як сушити цибулю в похід або поїздку:

У електросушарці

Нарізку цибулі необхідно рівномірно розкласти на палетах та відправити їх в електросушарку, температура якої повинна бути 55-65 °C. Час сушіння буде залежати від виду овочу. Зелень приготується через 2,5-3 години, а ріпчаста цибуля сушитиметься в межах 7 годин.

Одночасно, але на різних палетах, можна розмістити сушитися і зелені частини рослини, й подрібнені головки.

Варто ознайомитись з відео роликом від «Ezidri Master» про сушку зелені цибулі в електропристрої від Ezidri:

В аерогрилі

Сушити цибулю в аерогрилі дуже зручно, тому що на це потрібно мало часу, приблизно, пів години для зелені й годину для нарізки. Температура пристрою повинна становити 70 °C, а працювати він має на максимальній потужності.

На повітрі

Нарізану цибулю, зазвичай кільцями, можна сушити й на свіжому повітрі. Її необхідно розмістити на будь-яку плоску поверхню та залишити на місці, що добре провітрюється, і куди не проникають сонячні промені.

Час від часу продукт необхідно перемішувати, для рівномірного сушіння. Цей процес займе, приблизно, 10-14 днів.

Як зберегти цибулю після сушки

Висушену цибулю найкраще зберігати (порціями по 5-6 кг) в ящиках, що добре провітрюються в темному прохолодному місці, наприклад, у підвалі чи льосі.

Суху нарізку ріпчастої та зеленої цибулі можна зберігати, змішавши докупи, або окремо в скляній тарі, що щільно закручується кришкою. Місце для зберігання повинно бути захищене від прямих сонячних променів.

Сушена цибуля: як сушити різні види цибулі на зиму в домашніх умовах

Осінь – пора, коли садівники-городники впритул зайняті збором врожаю. Питання постає не тільки в тому, як встигнути зібрати все те, що встигло вирости на городах, але і як зберегти цю велику кількість овочів, фруктів і ягід на зиму. У цій статті ми спробуємо розібратися з правилами сушіння різних видів цибулі на зиму в домашніх умовах.

Як і коли прибирати цибулю з грядок

Цибуля, незалежно від сорту, визріває протягом 3 – 4 місяців після посадки. Ознакою того, що овоч готовий до збору, є пожовкле листя, припале до землі. Самі цибулини при цьому випирають із землі і мають соковитий, налитий вигляд.

Прибирати цибулю слід в суху сонячну погоду. Бажано, щоб земля була трохи вологою, але не сирою. Витягувати її з такого грунту буде набагато простіше і коренева система цибулі не пошкодиться. Зберегти коріння в цілості дуже важливо, інакше це може привести до швидкого псування овоча.

Як сушити цибулю після збирання

Після того як цибуля буде викопана, її потрібно на кілька годин залишити на грядці, щоб вона злегка просохла. Потім овочі переносять в тінь, в добре провітрюване приміщення.

Після 5 – 6 днів сушіння, цибулю перебирають, залишаючи на довге зберігання лише найміцніші, не пошкоджені екземпляри. Якщо планується сушити цибулю в «косах», то хвостики цибулин потрібно залишити довгими, а якщо в сітках, то сухе листя слід обрізати, щоб залишилася невелика шийка довжиною 4 – 6 сантиметрів.

На сітках

Приміщення для зберігання повинно бути сухим і добре провітрюваним. Обрізані цибулини розкладають в один шар на сітках, розтягнутих на деякій відстані від землі. Також можна використовувати сітчасті пластикові ящики або мішки. Однак, в цьому випадку цибулю потрібно буде періодично ворушити, щоб сушка проходила рівномірно.

Заповзятливі господині для сушіння цибулі навчилися застосовувати такі капронові вироби, як панчохи і колготки. Правда, в них найкраще поміщати вже повністю просохлу цибулю для подальшого зберігання.

У «косах»

«Коси» з цибулі дуже красиво виглядають і в заміських будинках часто виступають, як елемент декору.

Щоб цибуля в «косах» довго зберігалася, потрібно знати ряд правил:

Так як сухі пір’я цибулі досить крихкі, конструкцію не варто робити довгою і важкою.
В плетінку, для посилення міцності, потрібно обов’язково додавати якусь міцну мотузку.
Щоб овочі добре вентилювалися, їх не слід сплітати занадто щільно.
Зберігати «косу» потрібно в підвішеному положенні.

Як сушити цибулю в домашніх умовах

Ріпчасту цибулю можна сушити подрібненою. Варіанти нарізки можуть бути різними: кільця, півкільця, кубики. Товщина нарізки, в будь – якому випадку не повинна бути більше 3-5 міліметрів.

Зелену цибулю перед сушінням промивають і обсушують на рушниках.

У духовці

Цибульну нарізку викладають рівномірним шаром на деко, застелені папером для випічки. Духовку прогрівають до температури 50 – 60 градусів, а потім поміщають туди піддони з цибулею. Дверцята шафи на весь час готування тримають прочиненими, а саму нарізку періодично перемішують, контролюючи процес приготування.

Зелену цибулю слід сушити окремо від ріпчастої, так як вона сушиться в два рази швидше. Час сушіння цибулі становить, приблизно, 5 – 6 годин.

В електросушарці

Нарізку з цибулі рівномірно розкладають на піддонах. Температура в електросушарці повинна бути близько 55 – 65 градусів. Час сушіння буде залежати від виду цибулі. Зелень висохне буквально через 2,5-3 години, а ріпчастій цибулі може знадобитися час до 7 годин.

На різних піддонах можна сушити і зелені частини рослини, і подрібнену цибулю.

В аерогрилі

Сушка в аерогрилі дуже зручна, так як займає мінімум часу, буквально 30 хвилин для зелені і 1 година для звичайного. Сушиться цибуля при температурі 70 градусів на максимальній швидкості агрегату.

Надворі

Цибулю можна сушити і на свіжому повітрі. Для цього цибулю подрібнюють. Ріпчасту можна засушити кільцями. Далі нарізку викладають на решітки або дошки, які залишають в добре провітрюваному місці, уникаючи попадання сонячних променів.

Періодично цибулю слід перемішувати, щоб сушка проходила рівномірно. Сушіння на свіжому повітрі займає, приблизно, 10 – 14 днів.

Як зберегти цибулю після сушіння

Висушену цибулю-ріпку поміщають у провітрювані ящики порціями по 5 – 6 кілограм і відправляють в темне прохолодне місце. Це може бути підвал або льох.

Суху нарізку ріпчастої або зеленої цибулі змішують або зберігають окремо в банках з щільно закручуємою кришкою. Місцем зберігання може бути шафа, що захищає продукти від прямого сонячного світла.

Про автора

admin administrator